زن ایرانی پرچمدار استقلال هویتی __ ادعایی بنام عدالت جنسیتی

تب‌های اولیه

25 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
زن ایرانی پرچمدار استقلال هویتی __ ادعایی بنام عدالت جنسیتی


class: grid width: 500 align: center

ادعایی به نام عدالت جنسیتی
یکی از محورهای مورد اشاره رهبر معظم انقلاب که در دیدار اخیرشان به مناسبت ولادت حضرت زهرا(س) مطرح فرمودند، دروغی به نام عدالت جنسیتی بود که توسط غرب تکرار می‌شود و در ایران نیز برخی ناآگاهانه آن را دنبال می‌کنند. در همین رابطه دکتر مجتبی عطارزاده، عضو هیات علمی دانشگاه اصفهان نکات جالبی را مطرح کرده است.
«عدالت جنسیتی که این روزها در غرب توسط گروه‌های مختلف مطرح می‌شود به ظاهر با هدف پاسداشت مقام زن است، اما به واقع با طرح ادعای تساوی‌طلبی، بیشترین لطمه را به جامعه انسانی و بویژه خود زنان وارد می‌سازد. چه آن‌که با طرح آزادی مطلق زن از تکالیفی که از جنسیت زنانه او ناشی می‌شود، او را از حوزه انسانیت خارج ساخته و توهینی بزرگ در حق زن روا می‌دارد و به‌این گونه نظم نظام هستی را درهم می‌ریزد. آنها با تأکید بر برابری و به رسمیت نشناختن تفاوت‌ها مانع از آن می‌شوند که زن و مرد یکدیگر را با تفاوت‌های موجود بپذیرند و در نتیجه از توانمندی‌های طبیعی و ذاتی یکدیگر بهره‌مند شوند. آنچه مسلم می‌نماید این است که زن و مرد به لحاظ تکوینی (یعنی از جهت‌زیستی، روانی و احساسات)، کاملا از یکدیگر متمایز هستند و درست به‌دلیل همین تفاوت‌های تکوینی، تشابه حقوقی آنها امکان‌پذیر نیست. من از استاد شهید مطهری در این رابطه جمله‌ای را به‌خاطر دارم که ایشان می‌گوید: «از نظر اسلام زن و مرد هر دو انسانند و از حقوق انسانی مساوی بهره‌مندند. آنچه از نظر اسلام مطرح است، این است که زن و مرد به‌دلیل این‌که یکی زن و دیگری مرد است، در جهات زیادی مشابه یکدیگر نیستند... خلقت و طبیعت آن دو را یکنواخت نخواسته است و همین جهت ایجاب می‌کند که از لحاظ بسیاری از حقـوق، تکالیف و مجازات‌‌ها وضع مشابهی نداشته باشند»

سلام.
متاسفانه خانم های غربی و یا غرب زده نمیتونن بفهمند این موضوع.
در غرب توی مراسم ها خیلی جالبه مرد ها کت و شلوار میپوشند. پوشش کامل. فقط دو تا دست و گردی صورت بیرون میمونه!!!!!!
اما زن هاشون لباس های زننده.
یا حتی در لباس های ورزشی.
مثلا لباس شنا. لباس شنای مردانه ران هارو میپوشونه حتی کل ساق پارو هم میپوشونه(در بعضی لباس شنا ها) اما برای لباس شنای زنانه حتما ران باید بیرون باشه!!!

زن غربی چرا از خودش نمیپرسه که چرا جامعه میخواد من این جوری باشم؟؟؟
من نمیفهمم اینو.

البته ناگفته نماند زن هایی هم هستند که میدونن قضیه چیه اما از انجامش ابایی ندارند.

با سلام
هویت استقلال طلبی برای ان زمانی بود که زنها به شکل افراطی کار بیرون از خانه را هدف قرار نداده بودند و گرنه مشخص است به کجا میرویم

class: outer_border width: 500 align: center

یک تجربه شخصی در آمریکا

در ارتباط با حجاب در خارج از ایران و برخورد با زنان محجبه و سناریویی که سیاستمداران غربی برای مقابله با ترویج اسلام در نظر می‌گیرند بارها و بارها مواردی را خوانده و شنیده ایم اما تجربه شخصی یک زن شاغل در آمریکا که حرفه اش خبرنگاری و تولید محتواست شاید تفاوت‌های جدی با برداشت‌های قبلی ما داشته باشد. در روزگاری که بسیاری از زنان خانه‌دار شاید رویای اشتغال و کار خارج از خانه را دارند شنیدن حرف‌های ملانی فرانکلین (مرضیه هاشمی)، خبرنگار و مستندساز ایرانی ـ آمریکایی بسیار تاثیرگذار است.«من بعد از این‌که مسلمان شدم، شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی دیگر استخدامم نمی‌کردند. مستقیم نمی‌گفتند این مساله به ‌خاطر حجاب یا مسلمان بودن است. در آمریکا نسبت به کشورهای اروپایی، سیاستمدارانه‌تر رفتار می‌کنند، زنان مسلمان به‌‌دلیل این‌که پرچمدار اسلام هستند، فشار بیشتری را تحمل می‌کنند. برای مثال، یکی از دوستانم که در آمریکا زندگی می‌کند می‌گفت، همسایه‌مان سگ بزرگی داشت و این سگ به خانه ما می‌آمد و ما به‌خاطر این‌که بچه کوچک داشتیم، از این موضوع خیلی آزار می‌دیدیم، ولی هیچ‌گاه نمی‌توانستیم به پلیس شکایت کنیم، چون به‌ محض این‌که پلیس زنان محجبه‌ خانه را می‌دید، برخوردش با ما بدتر از آن سگ با کودکانمان بود.متأسفانه الان در غرب کاری کرده‌اند که زن‌ها همگی کار کنند. زن خانه‌داری که برای مراقبت از فرزندش در خانه می‌ماند، موجودی بی‌ارزش و سطح پایین تلقی می‌شود. این نگاه در غرب وجود دارد. این نکته را هم باید عرض کنم که متأسفانه در ایران هم برخی از خانم‌ها این دیدگاه منفی را درباره‌ خانه‌داری پذیرفته‌اند و به این سمت گرایش پیدا کرده‌اند. به این عده باید بگویم که در خود غرب، خیلی از زنان با این‌که در بیرون از خانه هستند و نقش مادری و بنیان خانواده را فراموش کرده‌اند، می‌دانند اشتباه می‌کنند، اما به دلیل فشارهایی که بر دوش‌شان هست، نمی‌توانند کاری کنند.»

بسم الله الرحمن الرحیم

ابوالفضل;972993 نوشت:
ملانی فرانکلین (مرضیه هاشمی)

مصاحبه با خانم فرانکلین ، خبرنگار شبکه پرس تی وی

سلام
خوشحال میشم چند نمونه از جنبش های به ثمر رسیده از پرچمداران استقلال هویتی مسلمان زن نام ببرید.
تشکر

شایا;973542 نوشت:
سلام
خوشحال میشم چند نمونه از جنبش های به ثمر رسیده از پرچمداران استقلال هویتی مسلمان زن نام ببرید.
تشکر

با سلام

من بصورت کلی عرض می کنم

جامعه آمریکا و غرب سالیانه در امد هزاران میلیارد دلاری از تجارت جنسی زنان و عرضه زنان در سایت های پورن کسب میکنه
چیزی که از ان بعنوان ازادی زن بیان میشه همون تن فروشی زن هست ( در اکثریت موارد)

بالاترین جنبش و ارزشمندی هویت زن مسلمان اینه که به خودش اجازه نمیده بصورت کالا در سایتی برای فروش و کسب درامد عرضه بشه.

ابوالفضل;973586 نوشت:
با سلام

من بصورت کلی عرض می کنم

جامعه آمریکا و غرب سالیانه در امد هزاران میلیارد دلاری از تجارت جنسی زنان و عرضه زنان در سایت های پورن کسب میکنه
چیزی که از ان بعنوان ازادی زن بیان میشه همون تن فروشی زن هست ( در اکثریت موارد)

بالاترین جنبش و ارزشمندی هویت زن مسلمان اینه که به خودش اجازه نمیده بصورت کالا در سایتی برای فروش و کسب درامد عرضه بشه.


من جوابمو نگرفتم. سوال من این بود که افرادی که شما بهشون پرچمدار استقلال هویتی میگید چه جنبش و حرکت هایی رو رهبری کردند و به ثمر رسوندند؟

سلام .
منظورتون از این تاپیک چیه و به چه هدفی می خواین برسین ؟

شایا;973709 نوشت:
من جوابمو نگرفتم. سوال من این بود که افرادی که شما بهشون پرچمدار استقلال هویتی میگید چه جنبش و حرکت هایی رو رهبری کردند و به ثمر رسوندند؟

اگر ما به تارییخ ائمه و اسلام نگاه کنیم جایگاه زن مسلمان روشن تر می گردد :

مثلا رسالتی که حضرت زینب (س) بر دوش داشت و هدایت کرد :

1.
سعى داشت در هر فرصتى با خطبه و سخنرانى اعمال و حكومتیان را رسوا سازد و مردم را از جنایتى كه آنان مرتكب شده بودند آگاه نماید، تا با مفتضح ساختن دستگاه حكومتى خون عزیزانش هدر نرود و انقلاب كربلا بى‏ثمر نماند، انقلابى كه ثمره‏اش معیارى براى تمیز حق از ناحق بود.
2.
آرامش دادن به زنان و كودكان داغدیده تا مبادا با ناله و شیون دشمن كام گردند و دشمن از حال رقت‏بار آنان شاد شود.
3.
سومین وظیفه‏اى كه زینب علیهاالسلام خویش را به آن ملزم مى‏دید مراقبت از امام سجاد علیه‌السلام بود، به همین علت ‏خود را در جلو شمشیرهایى مى ‏انداخت كه قصد داشتند امام را به شهادت برسانند.[/HR]
مثلا من میام میگم که هویت مرد این نیست که با شلوارک و زیر پیراهن بیاد سرکار
مردی که هویت و ارزش واقعی خودش رو بدونه با پوشش مناسب در محل کار حاضر میشه .

حال یکی این وسط سوال میکنه که : اونایی که با پوشش مناسب در محل کار حاضر شدند چه گلی به آب دادند ؟

هدف این نیست که گلی به اب بدهند یا ندهند
هدف این هست که ارزش و هویت خودش رو بدونند و بر اساس اون رفتار کنند

و این به شخصیت یک فرد بستگی داره که میتونه چه جنبشی رو رهبری کنه یا نکنه .