زندگی نامه و فضائل حضرت علی اکبر ع

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
زندگی نامه و فضائل حضرت علی اکبر ع

زندگینامه حضرت علی اكبر (ع)

حضرت علی اكبر (ع) فرزند ابی عبدالله الحسین(ع) بنا به روایتی در یازدهم شعبان،(1)سال43 قمری در مدینه منوره دیده به جهان گشود. پدر گرامی اش امام حسین بن علی بن ابی طالب (ع) و مادر محترمه اش لیلی بنت ابی مرّه بن عروه بن مسعود ثقفی است.(2)
او از طایفه خوش نام و شریف بنی هاشم بود . و به بزرگانی چون پیامبر اسلام(ص)، حضرت فاطمه زهرا(س)، امیر مؤمنان علی بن ابی طالب(ع) و امام حسین (ع) نسبت دارد .
ابوالفرج اصفهانی از مغیره روایت كرد: روزی معاویه بن ابی سفیان به اطرافیان و هم نشینان خود گفت: به نظر شما سزاوارترین و شایسته ترین فرد امت به امر خلافت كیست؟ اطرافیان گفتند: جز تو كسی را سزاوارتر به امر خلافت نمی شناسیم! معاویه گفت: این چنین نیست.
بلكه سزاوارترین فرد برای خلافت، علی بن الحسین(ع)است كه جدّش رسول خدا(ص) می باشد و در وی شجاعت و دلیری بنی هاشم، سخاوت بنی امیه و فخر و فخامت ثفیف تبلور یافته است. (3)
نقل است روزی علی اكبر(ع) به نزد والی مدینه رفته و از طرف پدر بزرگوارشان پیغامی را خطاب به او میبرد، در آخر والی مدینه از علی اكبرسئوال كرد نام تو چیست؟ فرمود: علی سئوال نمود نام برادرت؟ فرمود: علی آن شخص عصبانی شد، و چند بار گفت: علی، علی، علی، « ما یُریدُ اَبُوك؟ » پدرت چه می خواهد، همه اش نام فرزندان را علی می گذارد، این پیغام را علی اكبر(ع) نزد اباعبدالله الحسین (ع) برد، ایشان فرمود : والله اگر پروردگار دهها فرزند پسر به من عنایت كند نام همه ی آنها را علی می گذارم و اگر دهها فرزند دختر به من عطا، نماید نام همه ی آنها را نیز فاطمه می گذارم.
درباره شخصیت علی اكبر(ع) گفته شد، كه وی جوانی خوش چهره، زیبا، خوش زبان و دلیر بود و از جهت سیرت و خلق و خوی و صباحت رخسار، شبیه ترین مردم به پیامبر اكرم(ص) بود و شجاعت و رزمندگی را از جدش علی ابن ابی طالب (ع) به ارث برده و جامع كمالات، محامد و محاسن بود. (4)
در روایتی به نقل از شیخ جعفر شوشتری در كتاب خصائص الحسینیه آمده است: اباعبدالله الحسین هنگامی كه علی اكبر را به میدان می فرستاد، به لشگر خطاب كرد و فرمود:
« یا قوم، هولاءِ قد برز علیهم غلام، اَشبهُ الناس خَلقاً و خُلقاً و منطقاً برسول الله....... ای قوم، شما شاهد باشید، پسری را به میدان می فرستم، كه شبیه ترین مردم از نظر خلق و خوی و منطق به رسول الله (ص) است بدانید هر زمان ما دلمان برای رسول الله(ص) تنگ می شد نگاه به وجه این پسر می كردیم.
بنا به نقل ابوالفرج اصفهانی، آن حضرت درعصر خلافت عثمان بن عفان (سومین خلیفه راشدین) دیده به جهان گشود.(5)
این قول مبتنی بر این است كه وی به هنگام شهادت بیست و پنج ساله بود. در برخی روایات هم سن ایشان را 28 ساله ذكر كرده اند، وی در مكتب جدش امام علی بن ابی طالب (ع) و در دامن مهرانگیز پدرش امام حسین(ع) در مدینه و كوفه تربیت و رشد و كمال یافت.
امام حسین (ع) در تربیت وی و آموزش قرآن ومعارف اسلامی و اطلاعات سیاسی و اجتماعی به آن جناب تلاش بلیغی به عمل آورد و از وی یك انسان كامل و نمونه ساخت و شگفتی همگان، از جمله دشمنانشان را بر انگیخت.
به هر روی علی اكبر(ع) در ماجرای عاشورا حضور فعال داشت و در تمام حالات در كنار پدرش امام حسین(ع)بود و با دشمنانش به سختی مبارزه می كرد. شیخ جعفر شوشتری در خصائص نقل می كند: هنگامی كه اباعبد الله الحسین علیه السلام در كاروان خود حركت به سمت كربلا می كرد، حالتی به حضرت(ع) دست داد بنام نومیه و در آن حالت مكاشفه ای برای حضرت(ع) رخ داد، از آن حالت كه خارج شد استرجاع كرد: و فرمود: «انا لله و انا الیه راجعون » علی اكبر(ع) در كنار پدر بود، و می دانست امام بیهوده كلامی را به زبان نمی راند، سئوال نمود، پدرجان چرا استرجاع فرمودی؟: حضرت بلادرنگ فرمود: الان دیدم این كاروان می رود به سمت قتلگاه و مرگ درانتظار ماست، علی اكبر(ع) سئوال نمود: پدر جان مگر ما بر حق نیستیم؟ حضرت فرمود: آری ما بر حق هستیم. علی اكبر (ع) عرضه داشت: پس از مرگ باكی نداریم،
گفتنی است، با این كه حضرت علی اكبر(ع) به سه طایفه معروف عرب پیوند و خویشاوندی داشته است، با این حال در روز عاشورا و به هنگام نبرد با سپاهیان یزید، هیچ اشاره ای به انتسابش به بنی امیه و ثفیف نكرد، بلكه هاشمی بدون و انتساب به اهل بیت(ع) را افتخار خویش دانست و در رجزی چنین سرود:

أنا عَلی بن الحسین بن عَلی نحن بیت الله آولی یا لنبیّ

أضربكَم با لسّیف حتّی یَنثنی ضَربَ غُلامٍ هاشمیّ عَلَویّ

وَ لا یَزالُ الْیَومَ اَحْمی عَن أبی تَاللهِ لا یَحكُمُ فینا ابنُ الدّعی

وی نخستین شهید بنی هاشم در روز عاشورا بود و در زیارت شهدای معروفه نیز آمده است:السَّلامُ علیكَ یا اوّل قتیل مِن نَسل خَیْر سلیل. (7)
علی اكبر(ع) درنبرد روز عاشورا دویست تن از سپاه عمر سعد را در دو مرحله به هلاكت رسانید و سرانجاممرّه بن منقذ عبدی بر فرق مباركش ضربتی زد و او را به شدت زخمی نمود. آن گاه سایر دشمنان، جرأت و جسارت پیدا كرده و به آن حضرت هجوم آوردند و وی را آماج تیغ شمشیر و نوك نیزه ها نمودند و مظلومانه به شهادتش رسانیدند.

امام حسین(ع) در شهادتش بسیار اندوهناك و متأثر گردید و در فراقش فراوان گریست و هنگامی كه سر خونین اش را در بغل گرفت، فرمود:
ولدی علی عَلَی الدّنیا بعدك العفا.(8)(فرزندم علی ،دیگر بعد از تو اف بر این دنیا)

در مورد سنّ شریف وی به هنگام شهادت، اختلاف است. برخی می گویند هجده ساله، برخی می گویند نوزده ساله و عده ای هم می گویند بیست و پنج ساله بود.(9)
اما از این كه وی از امام زین العابدین(ع)، فرزند دیگر امام حسین(ع) بزرگتر یا كوچك تر بود، اتفاقی میان مورخان و سیره نگاران نیست. روایتی از امام زین العابدین(ع) نقل شده كه دلالت دارد بر این كه وی از جهت سن كوچك تر از علی اكبر(ع) بود. آن حضرت فرمود: كان لی اخ یقال له علیّ اكبر منّی قتله الناس ...(10)
مقبره حضرت علی اكبر علیه السلام در كربلای معلی پایین پای اباعبدالله الحسین علیه السلام است و در سلام زیارت عاشورا منظور از وعلی علی ابن الحسین ، آقا علی اكبر علیه السلام می باشد.
پی نوشت ها:

1. مستدرك سفینه البحار (علی نمازی)، ج 5، ص 388. 2. أعلام النّساء المؤمنات (محمد حسون و امّ علی مشكور)، ص 126؛ مقاتل الطالبین (ابوالفرج اصفهانی)، ص 52.
3. مقاتل الطالبین، ص 52؛ منتهی الآمال (شیخ عباس قمی)، ج 1، ص 373 و ص 464.
4. منتهی الامال ، ج 1، ص.
5. مقاتل الطالبین، ص 53.
6. منتهی الآمال، ج 1، ص 375؛ الارشاد (شیخ مفید)، ص 459.
7. منتهی الآمال، ج 1، ص 375.
8. همان.
9. همان و الارشاد، ص 458.
10. نسب قریش (مصعب عبن عبدالله زبیری)، ص 85، الطبقات الكبری (محمد بن سعد زهری)، ج 5، ص 211.
منبع:http://ashora_emam.mihanblog.com

فضائل و کرامات حضرت علی اکبر ع[=Microsoft Sans Serif]

الف: شباهت او به پیامبر اكرم(ص) این جوان خوش سیما در طلاقت زبان و زیبائی صورت و سیرت و خلقت اشبه مردم به رسول خدا(ص) بود، كه جامع همه كمالات و صفات

حسنه و اخلاق نیكو می باشد. نعمت های خداوند بی شمار است «‌ و اگر نعمتهای خدا را بشمارید، آنها را شماره نتوانید كرد».(1) مع ذلك قرآن نعمتهای دنیوی را كوچك شمرده كه « بگو بهره مندی از این دنیا اندك است ». (2) و لیكن دربارۀ اخلاق پیامبر (ص) میفرماید: « همانا تو دارای اخلاق عظیم و برجسته ای هستی » . (3) و حضرت علی اكبر (ع) در جمع صفات و اخلاق چون حضرت محمّد (ص) بود. پدر بزرگوارش دربارۀ‌ او فرمودند: « خدایا گواه باش جوانی كه در خلقت و سیرت و گفتار شبیه ترین مردم به پیامبرت بود به جنگ این مردم رفت، و ما هرگاه به دیدن پیامبرت مشتاق می شدیم به این جوان نگاه می كردیم ». (4)

ب: عصمت آن بزرگوار عصمت همانند عدالت دارای درجات متفاوت است، و هیچكس به درجۀ‌ چهارده معصوم (ع) نمی رسد،‌ لكن خداوند مقام عصمت را به حضرت علی اكبر (ع) لطف فرموده است. كلمۀ « طیّب » و « زكیّ » كه درزیارت رجبیّه امام حسین (ع) است را می توان مؤیّد عصمت دانست.

ج: صفات آن سرور حضرت علی اكبر دارای صفات جلال و جمال و ملكات نیكو بود، و به عالم ملكوت وصل بود. دو حدیث از مرحوم سیّد بن طاووس و شیخ مفید در طیّ طریق كربلا نقل كردیم كه به پدر بزرگوارش گفت: « آیا ما بر حقّ نیستیم؟». حضرت فرمودند: بلی. گفت: « حال كه چنین است از مرگ باكی نداریم».

د: شجاعت آن بزرگوار شجاعت را از علی مرتضی (ع) به ارث برده بود. علّامه مجلسی (ره) نقل می كند: آن حضرت به هر جانب روی می آورد گروهی را به خاك هلاكت می افكند، «‌بقدری از آن لشكر كشت كه از كثرت كشته به شیون آمدند، و روایت شده؛ علی اكبر با آنكه تشنه بود 120نفر را كشت آنگاه نزد پدر بازگشت. دوباره به میدان آمد و آنقدر جنگید تا كشته ها به دویست نفر رسید». (5)

ز: تربیت شدن در دامان عمویش حضرت مجتبی و پدرش سیّدالشّهداء(ع) در«كافی» و «فقیه» و «تذهیب» در زیارتی ازحضرت صادق(ع) روایت شده كه كنار قبر فرزند آن حضرت علی بن الحسین(ع) كه نزد پای پدر مدفون است می روی و می گوئی: «‌ سلام بر تو ای فرزند رسول خدا، سلام بر تو ای فرزند امیرالمؤمنین، سلام بر تو ای فرزند حسن و حسین». (6)شیخ صدوق (ره) بعد از نقل این زیارت می فرماید: این اصلح زیارات نزد من است. گفته اند: ( برای این فرزند امام حسن (ع) گفته شده است كه چون امام مجتبی (ع) مربّی و معلّم حضرت علی اكبر(ع) بوده است، و در حدیث آمده است: « پدر سه گونه است؛ آنكه ترا به دنیا آورد، و كسی كه تو را تعلیم نموده، و دیگر پدر زن ». (7) محدّث قمی (ره) می نویسد: دراین مدّتی كه آن حضرت دردنیا بود، عمر شریف خودرا صرف عبادت و زهادت و اطعام مساكین و اكرام مسافرین، و سعۀ در اخلاق و توسعه در ارزاق فرموده بحدّی كه در مدحش گفته شده: لَمْ تَرَ عَیْنُ نَظَرَتْ مِثْلَهُ مِنْ مُحْتَفٍ یَمشُی وَ لا ناعِلٍ * هیچ دیده ای مانند او ندیده است، نه كسی كه پابرهنه راه می رود و نه كفش پوشیده . حضرت امیرالمؤمنین (ع) بسیار او را دوست می داشت، حتّی آنكه او را مدح نموده، اشعاری درمدح او می سرود.بوالفرج اصفهانی در« مقاتل الطالبین » از مغیره نقل می كند كه روزی معاویه گفت: امروز سزاوارترین مردم به خلافت كیست؟ گفتند:‌ تو، گفت: چنین نیست بلكه شایسته ترین مردم براین امر علی بن الحسین (ع) (علی اكبر) است. چون جدّش رسول خدا(ص) می باشد و شجاعت بنی هاشم و سخاوت بنی امیه و جمال و بزرگ منشی ثقیف دراو جمع است..(8)

منابع :1- سورۀ ابراهیم ، آیۀ 342- سورۀ نساء آیۀ 773- سورۀ قلم، آیۀ 44- لهوف / 113، مثیرالاحزان /685- بحارالانوار:45/43و446- مفاتیح الجنان زیارت مطلقه اول امام حسین(ع) 7- سورۀ انعام : 748- منتهی الامال: 1/ 375
منبع:http://delvaje.mihanblog.com


با سلام
در تایپیک زیر به همت دوستان بخش تاریخ منابع مطالعاتی جالبی برای بررسی ابعاد شخصیتی و وجودی آن حضرت معرفی شده است که برای دوستان و علاقه مندان به آن حضرت مفید هستند.

http://www.askdin.com/thread16921.html

[="Tahoma"][="Navy"]

به مناسبت میلاد با سعادت حضرت علی اکبر(ع) این تاپیک در اسکرول سایت قرار گرفت.
این عید بزرگ بر همه شما جوانان اسک دینی مبارک باد.

:goleroz:

[/]

فضایل حضرت علی اکبر(ع)

http://www.aviny.com/Occasion/ahlebeit/bastegan/aliakbar/87/Veladat.aspx

السلام علی الحسین وعلی علی بن الحسین لفظ علی بن الحسین اشاره به وجود بابرکت حضرت علی اکبر(ع)دارد و قبرحضرت نیز پایین قبرامام حسین(ع) است.

[h=5]شبيه‏ترين افراد به پيامبر (ص)
[/h]

على اكبر نخستين نفر از بنى هشام بود كه به ميدان جنگ رفت، او 19 سال يا 18 سال يا 25 يا 27 سال داشت، نزد پدر آمد و اجازه طلبيد، امام حسين عليه السلام به او اجازه داد، سپس نگاه مايوسانه به اكبرش كرد و دو انگشت اشاره را به طرف آسمان كرد و گفت:
«اللهم كن انت الشهيد عليهم، فقد برز اليهم غلام اشبه الناس خلقا و خلقا و منطقا برسولك و كنا اذا اشفقنا الى نبيك نظرنا اليه‏». (1)
على اكبر به ميدان آمد و با دشمن مى‏جنگيد رجز مى‏خواند:
انا على بن الحسين بن على نحن و بيت الله اولى بالنبى تالله لا يحكم فينا ابن الدعى اضرب بالسيف احامى عن ابى

ادامه در
http://www.aviny.com/Occasion/ahlebeit/bastegan/aliakbar/87/Veladat.aspx

كرده بيتاب مرا آه دل با اثرت ز اشتياق رخت از خيمه دويدم به برت اى ذبيح من و اى شبه رسول مدنى ز چه آلوده به خون صورت قرص قمرت نوجوان ديده گشا ديده گريانم بين اى پسر يك نظرى كن تو بحال پدرت من كه خود خضر رهم پير شدم از غم تو واى بر حال دل مادر خونين جگرت

http://www.aviny.com/Occasion/ahlebeit/bastegan/aliakbar/87/Veladat.aspx

IMAGE(<a href="http://www.askdin.com/image/jpeg;base64,/9j/4AAQSkZJRgABAQAAAQABAAD/2wCEAAkGBwgHBgkIBwgKCgkLDRYPDQwMDRsUFRAWIB0iIiAdHx8kKDQsJCYxJx8fLT0tMTU3Ojo6Iys/RD84QzQ5OjcBCgoKDQwNGg8PGjclHyU3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3N//AABEIAH4AsgMBIgACEQEDEQH/xAAbAAABBQEBAAAAAAAAAAAAAAAEAQIDBQYAB//EAEYQAAEDAgQBBggJDAIDAAAAAAEAAgMEEQUSITFBBhMiUWHRFHGBkZKToeIVFjJCRFJysdIjNDVUVWKCg8Hh8PEHRSVksv/EABgBAQEBAQEAAAAAAAAAAAAAAAABAgME/8QAIREAAgICAgIDAQAAAAAAAAAAAAECERIhA1ETFAQxQTL/2gAMAwEAAhEDEQA/APMTyet9Ld6n3knwBr" rel="nofollow">http://www.askdin.com/image/jpeg;base64,/9j/4AAQSkZJRgABAQAAAQABAAD/2wCEAAkGBwgHBgkIBwgKCgkLDRYPDQwMDRsUFRAWIB0iIiAdHx8kKDQsJCYxJx8fLT0tMTU3Ojo6Iys/RD84QzQ5OjcBCgoKDQwNGg8PGjclHyU3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3N//AABEIAH4AsgMBIgACEQEDEQH/xAAbAAABBQEBAAAAAAAAAAAAAAAEAQIDBQYAB//EAEYQAAEDAgQBBggJDAIDAAAAAAEAAgMEEQUSITFBBhMiUWHRFHGBkZKToeIVFjJCRFJysdIjNDVUVWKCg8Hh8PEHRSVksv/EABgBAQEBAQEAAAAAAAAAAAAAAAABAgME/8QAIREAAgICAgIDAQAAAAAAAAAAAAECERIhA1ETFAQxQTL/2gAMAwEAAhEDEQA/APMTyet9Ld6n3knwBr</a> dOP8AJ95as05TWU/S1C1RjJmYbydLhcVbh/J95SN5MFx/Oz6j3lrIqbSwCLhpRfUJQyZin8lXt mH1PvKP4tkb1Z9R7y9B8FbLmy6hpsfGopaAAbIW2efuwC29U71PvKM4K0H85f6kfiW1lo xBSUmuyUTJmW B2/rL/Uj8SX4FB kv8AUj8S0ng3YnNpr8EoZMzYwMH6U71PvJfgEHXwt3qfeWmFPYahQvjsUoZMoDgI/W3ep95IcBAF/C3ep95aAR9a58NwlDJmcODMH0p3qfeTRg7P1p/qR JX0lOVGICEoZMpvgdg lO9SPxLvgdtvzp/qR JXBgcpOZ6OiDJmfdhbG/SZD/JH4knwbHa5qX pH4lfvpwRqFA6AHS2qUMmUwoIv1l/qR JTR4QyTUVTx/JH4laMpB1ImKAM4aJQyZU/AP/sn1PvLle2PWuSi5M1UlKLcFA2k12VoW3XZR4j1jgpZkBijYG5iRl67qepjtHkY/I/i4WJa2xJI7bNNk noIo4HQRlwY431N7Hide3XxkqbEIIYqGaaZ8hsGDMxuZ2a9m2aOsuseFiVGzUVbBYIn01TFQxShrhG6Tm8oygX0F/lXOut 1GzxsylxcBqAbnY6ae0edVODCpGMTS1MZeIadrXO2IFzuDY3sAddbEK OFxRslDHyNMrg95vfpB176/60Cikb5Y4srJqduYtJF7XtfgqyaGPQh7SHGzSHblWlawx1xlbS1Mj8uXO09Ei21vHr41WNpw2CCmFFVNigIMYPzbbDZXIzg2DPia0m5Ay767LmxggOGoIuCpJKXpTHwWpvMOnvrrpw000RUEGWFjbOFhaztwikSUWgF0ShMXFWrolC6JWzIG2IEJeYCKbGQlDTdLAH4LcpzMPL9mko6MsdKYw4ZwLlq1vJvDY6mQZgFiU6KlZgKygFHCZ6kiKMaZnbE9SAhfDVxmSHh8pvFvjWg/5PpXTY1NRxSGJsOVrWkb9G nab3WXwCg8DqqgOqGPLmDK1u5F91qPJBxS/TkuROVBLorcE3mQFYFoKa5gKtnQFih3Ur4xZSBtk47JYBObd1jzLkTlXJYNkGApkjA3VSOeLaKFxL9FxyN0LC646Op6iknbV3Ehc6aJrwTDAMjrXHbdx30uPKnUkZAc52xOiMi0Oilli8WUtM snrxFh7nQ0z2c0XVFNI8ZQ2wJJIubC pG5Gu60U9xvqVHTMpqOPm4ImRMvfKxthdK Zr9BqidG SSk9IEkdqhnalTTkA2CCllyq5HOghwbzRcOCAbIHO6XFONa3mSy3BBh19QmQoLc5pKaWgqAHiVO09FMhQzIEmROc4XSZkyFCta0kXAuNjbZXFDj0eER89O8NaNMzlTE2F1U4hVxS1Jp3OaebGrbg677eZZntaC0P5dSR1dVFXQ1kkjZwCBMDmBtYm9vFp5tljqmukpK9uIQN 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 LQlxNrWPFV8iMaYDySqG1VVKJwxzyAYja1rXv94WqMdtFkKGlOGct2Ud7Rc90NPmuaSLee3kW9dAVJtJ6NxiBtbdTNizKeODXVGRU9tSsZGsSt8G7Fyt ZHUuTIYlyyBkMgZM8DNtc7ruUNdJhuFvlpYPCJBoIwSLjjtqFDXVUjaaXmSOdc2wJO3akhqhLEJJmhslgXaeYrC7Z0oBwqStr6Q1WJQ DyONhDfQDr4H/Sjqow2RkfznElo67D 6PmrREXtsCcpc08D/hVRhMEk1bNU1Ugs38pYDKMxblvbxBV72Bz2MhbmkIaNtVFJkazO45WniVK6aV2JR5WtFPlLiToXXtr5O9TOke2tibHHeK2pJ3218ilCioxSOY0Tm0Ti2d1spGhHHj2cFBgWGV8TZJcUlEsxtl/cHHbxjzLXiNgjzXFgLlCySNjLXAZonuAJ ql6oUVb4g0Ev0ABJJOgTYGB5lLQbhxa4W1Fv89qIxuM1FPGyF9opQc923vtZCTQyNw10ERvK7WZ7jcuv4/IEQJow517wujbYWzW1/ztTZgyMDOQL7DrR0JDYRzrw QN6RAtm7bcELFNKa4sLRzYFrj2FKFELYb2NlPHAepHBsbW6nQBOE0DGZg7NYXsAoWjO1UMOIYm klgD4ogI3PudCQCfvtfhcqhxWeqoJanA68Z2GZk1JLlsHR3uW2HUdPP2Le0bAamWctYbkWLW6jT 5Wa/wCRqp8M GeCMjdLzc2rmBxbcxjS 25C0nejPJuOzI0wtQPDhfpW17SVocFmHwzBGRpLmYOyzSf6LPQSB1MQNi5g8tyrKgldBiNJUEdFtQ0 QmxWK2eL6lstMcwaaHH8MxKKR8jzJklzMFmtuAMtvtH71qhFcnTijZg1zcoJvfSxtbtVdSuEDrXLxmObs1Oq05We7EIZBqpxGAEw1UTQLa3Ntkpq4hIGnq3WS0OyLlxqGX2b6S5BQCczjcknxpbOGxsPvRLYincylloBcHdS4F4a5o4o/mr8EvMDqSwVeR2wGnalEDiQ7iNuxWfMDqXCAX2SxQDnlaMoccu9kry94sRp2I/mha1k4RAcEsUVj2SENBy2bt2KJzZL6gK2LOxRuivrZLBVOild80jypggk4m3jKsyyyQMuUsALIpgAA/QKRsMgNw4X7QjQzqCcGdalgCY6WI6XWU5YSmSsaJCC8Rtawdhfc/8AyFucp2XmfLCoIx Y5SSyzGAj90f3Wo7Zx5/5orbGF7ZC60Uj7EdRHFFc7eORnACygeGujip3BzujdwHVuTfxn2IrFK2krZvCqWLmDLGGzRgdFr2gNu3sIAPjutPZ5ntX m4hqZJ4I5Q75bA7zpTJKDqoeSQkm5OUb5mWcWuA7QHED2KzfT3 TusP7PdH6Aukd9Aluba6lTmBxTeZdsVLKRZ3Lk/m0iWCwE3j8ykbMCqplSLi7m2 0jWSRWuHX7FgtBgkBKeCgXSt2ACcHKloOzN sEuZvWgOdZs6/mSmRmzSfIhKDi9n1k3OzgVWyVT45QBTuc36zXD7lIahruvzIWg0lRucLoUylwuCCOsEFRc4b6oKC3Ef4EgIQvO31GyXnbbISgtpCe1w7fMgeduP6pktZFTRmSeRjGDi4oXEsi4DU307FhP RYaaKqoaoZuflzNf0vmttaw6 krmr5Q0MNHz0FdC5w0Y54OXyrEYxiEmJVUfPVZqQwGz8rWt1tcW0I1Fl0407sxyxSVS y3wDk3JiuGtxA1QiNQXN5sxl1mNcQNb9ioeVeGOwGogomVAmEsRfmEeUg5uq5RlHyiraSnjp42RPjhBEV8zSB5CL VVeK1dZimIR1U8d8jQ2zXZiB5bLpD t/RZ/DlCKko3Z61hpYMMpDHbIIGfJFgOiESb9SwWBV8ctFFDVSytEWjG80C1vmsdrLYirHNkRNdmbplcMv37rjJbNuDikEuvfZRPeR/pQwVEzn/lWQtbbdryT5rf1UWKYlBRUM9TbOYmF5YHWvbtWVt0Zomues ZcsdWcvYaSrnppqGTnIZHRvyyAi4NjYrl08M jGcS8a5/13qeNz B9i8tHKHFxtXPH8De5ceUOLneuef4G9y1677HmXR6wyQnZSBxHGy8lHKTGhtiEgH2W9yX4zY1 0ZfRb3J677J5l0etiYD55CUyMI0lPmuvIm8psbH/Yyei3uS/GfGzr8IyX y3uT132XzLo9guRo23nTC89a8hPKbG7fpGT0W9y4cpMaH/YSei3uT132TzLo9Yc793z3ULs4OYMdsvLjylxr9oP8AQb3LvjNjdrfCEnoN7k9d9jzLo9S507ZbBdz2lgQT1AEryw8psbO IP8AQZ3Lhykxn9fk9BvcnrvseZdHqBmeT0WkntCZUxuqYHQvYQ124MeYHyLzM8p8b/aMnot7kvxnxwn9Iy i3uT132Vc6R6E3BaN5uIdfrDT2HQKmxzk9WyOa noaR8dwAYGEOHjvoso7lLjRP6Qk9FvcuHKTGhtiEg/hb3La4ZL9Nr5VO2rLcYLWQyMZNTyM1trG4tHlF1fQYBu2pjpAHWBLb5gOwjisYeU N3/AEhJ6DO5cOVGOAWGIyW w3uTwy7OkvnuX0aqp5IPAzUdW154tlZl9oP9FYYTR1dLM1tXCBkb0Zo5rjxEHX2LCfGfGr6YhJ6De5ceU OftGT0G9ynhl2Zl81zVSPUHuc7gCFV447/AMPW5nlreaObcD2BYH4xYuT fP8AQb3KOpxzFKmB8M9Y58bxlcCxuo8yR4GndnF8yaqiLG3yDGa8Ns1oqZLNJAI6R4JUNWZ6usnqX5WumkdIQL2BJulXrOB//9k=)IMAGE(<a href="http://www.askdin.com/image/jpeg;base64,/9j/4AAQSkZJRgABAQAAAQABAAD/2wCEAAkGBwgHBgkIBwgKCgkLDRYPDQwMDRsUFRAWIB0iIiAdHx8kKDQsJCYxJx8fLT0tMTU3Ojo6Iys/RD84QzQ5OjcBCgoKDQwNGg8PGjclHyU3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3N//AABEIAIUAmAMBIgACEQEDEQH/xAAcAAACAwEBAQEAAAAAAAAAAAAEBQACAwEGBwj/xAA2EAACAQMCBQIEBAYCAwEAAAABAgMABBESIQUTMUFRImEGFHGRMoGhsSNCUsHR8GLhJDPxB//EABkBAAMBAQEAAAAAAAAAAAAAAAABAgMEBf/EAB0RAAIDAQEBAQEAAAAAAAAAAAABAhEhEgMxE0H/2gAMAwEAAhEDEQA/APlUK7gEUwiXFZxxZ3xRSoRXF6M8/wBnZpFtimMGCtL41oy3bG1cr" rel="nofollow">http://www.askdin.com/image/jpeg;base64,/9j/4AAQSkZJRgABAQAAAQABAAD/2wCEAAkGBwgHBgkIBwgKCgkLDRYPDQwMDRsUFRAWIB0iIiAdHx8kKDQsJCYxJx8fLT0tMTU3Ojo6Iys/RD84QzQ5OjcBCgoKDQwNGg8PGjclHyU3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3N//AABEIAIUAmAMBIgACEQEDEQH/xAAcAAACAwEBAQEAAAAAAAAAAAAEBQACAwEGBwj/xAA2EAACAQMCBQIEBAYCAwEAAAABAgMABBESIQUTMUFRImEGFHGRMoGhsSNCUsHR8GLhJDPxB//EABkBAAMBAQEAAAAAAAAAAAAAAAABAgMEBf/EAB0RAAIDAQEBAQEAAAAAAAAAAAABAhEhEgMxE0H/2gAMAwEAAhEDEQA/APlUK7gEUwiXFZxxZ3xRSoRXF6M8/wBnZpFtimMGCtL41oy3bG1cr</a> nIvoTpFTSKvpqspKLkDJNIsroFWCgVnzTt5qJLk adByzSu5PatFQNuOlaxwgtg0 WFA1StXi9WBUEOaOWFGJArmkVoy K5pNPlgUIFTTmtVQmrsoVM1SChdcYUGlNy3WmN4 5pZLvk9qpPSosU3A9RNSrzjJNSumMsO2MsHFr6sA9aNeLuOtARrggg0wgmB9L7Hsa527ORuyqrtWsVaGLIyOtVVdsis2tM2g6AhgAazvcoAe3epAcP7UY6CSM6txjBooaFKo5XUdlPXHej4 HxXMRaCRlZTgA74PuapEwg/gzIrY6Mdy3jH/dMbSWzjywi5ZYb7ncUytFEU5jJG2pdmU1r847yhAAhPXAxigeJRNHK8qnVFrwknX8q7aMjSMpGw6fetKyyucsapbS3moWKvLy/wAcjHpVU5sEzw3X4lOK9Rwe1jg4eEjXSJm1AY7dB eP70v KLMfLPNGg5iSDJHUjp 9IVChlqKtXVhJGrr0YZq8aZNImiRp3oS9lAGBRk8nLQgdaSXc2o4rNsmToEuW1E56UFIa3nbbFYEZ2FNCTA5FyelSixF5qVqpG6nhsMqa1Deaoaq/tWKZzqQzs7gbJIfofFFMmG1D/wC0iSUqaaWN1rTQxzj9K0Rr9DlTZXHSioDuVPis7PDtoO4au7xzgHzikxJA3F15dvFKDh9RC 470pjuJmbQWOltqbcRhkuIhpORGcFe9AW9uokkDMFK/wBe1NPC0zPntq5Wlni0kspORjyB22re1tzBxCBZcJBJhkkl9K6ff/Heh7u0EU7sFZEEYdOaN284PTqDVbe kjtuVI3Mjd1OhicALvkflt dWiz6NacVtOeuOa8EIwZBGcE T7Vbi/Jn4ZNMGyvpbY XFJLLikS8LkuydPqYJGdyMbde/SvNRXZVinOky41Mit6FGoHcf2pEIPs5AjyWrthomIHvvRyNoBJpLfHF808QOcjX7n/f7Vul3zbdDkZxgiobol5p29uMkjNKZpK0uZsk70A7FjWSVmL1lnyxA960CBRv1qo2NXwT1qvg/hk58V2tOXmpTspM6ykVm4ogsKoyqRUIyQITVoJzDIGXz081yRMdKwY6a1RvE9Jb3OjlyofQx3Hg02mha4YPCCVcBhjsa8pwu5CvypT6G2Pt719W AeHRXa6Zdwm9P7gf2jza8OuvXlD6sdtqV2ti62c9tcMyHOEyew9q 9jgtpytIQfXFfPPjrghtpo3iRWjkY6gAPzNVODijWcHBWzwU/CTc2PJhuJNhrTmEkE57 M 1IRHcBJLe7UxPbAZfrkEjA/uD4Br08lyOH28j3sqxq0hKqNyB0A968tx28t5Q0kJci6fWzEYwFGlf11far87ZXlchlc3Ei2aBYoYo10plG1ZONsnfHT86yaVbqeRoRHCCvLdVTZl/qO/wBKSwTFljiJzlicjsT5o0fM240KHiQnLHVjJ6fam1WDcawY3HEV1QWkQ/8AFX G5PV84yfuAfrWV5bG2lIZtatvHJuNQ/zUuI47qO1lQpCEY8xeml9tv0/3NHM/Os9ICuskbPpPVGAycVzyxHPN18EpIxkjR71mDqO1SV98da7CMkdqpLASywmNd6IWPbJrNCFG3Wr5JFZmbLEgV2qhDUqgpgmv3qaqrqQ9CKhA7Gm/JlvxaKs5yaHkdd8itJAaElJ3q4wZrCDNonBxg17T4O Kp FyaXJKLjP0zivAQyEVtFePC VbGetU4Oxvz0/Rdt/ g8O5KiZ9LnI3wM/SkHxTxGP4it/l7aZoZs6opQMgH39q8Dwb4X4rxyzFyZktI3zoMwJLZPX2 tOIOB8e4WEjiurZkRcElWbP  d6idvGyJOTxsTw8DlvXklv7lknhBEkUamRhj27Dwc75rT4g FzLwyKWIa3hiUs4GNOT3HYbk Op27lz8bvLQPBxSGMuYw6zQueU65H4hjI646536V6HhKGThd5MoV5XZn0pkLJsPSNztjAH/dHUo6PuUdPkVqJLebmKpikjbGSPwsKZypJNzJTMJOYA0h6AN179 1PuP8AAo1udfC21pOmuMNvrI/EpP8AUBg  9IILWRvVJE0aruHX8H3yAKty61FOfWopG4ikKyg6HAV4y2 PJPbHWm3w2 eL20OkyqZTqYD/iRj9TQBtYk1Ar8wzHrnCk B3P6VtwG7Q8YhN1p5avmMJsB70c9IrnpCefKSMh2KkjH51vApOPFU4yRFxi9QjpcPj6Z2qsNxgDFDjgnDBpHGuN963AVR4 ppWLlvNVa4PXNRyZcjRplH832rtJjOfNdoofIOjN3YVssnllpRzx4rhuD4ru5R6Tgh1zF7lPvWMjxHIOPvSr5j/iKuZ4wuyBm9 lCihKCQVqhBwBuegB60dwO0hueIqZiFii3ZXGQ58fv9qRteTEFVfQp6hBp/avVfD6h Gxc2MBMHYDGoZ3JPk0 UPlHsL7jq2nAtazDU2vQV9un59P1pl8M8dHELRee ZCA2T7jJH718n4tcuJZLGM5iEuY0A6EjetLHi0tlI6xHDr/DVR7DFYT8rOf08LPo/wASqnErxrWdh8u49AXYg7b585G3Wk1rLxD4XvgPmVuLRiGPMkxpXck6eo/v4rDhnEAWikuGYmNPUW8f6TQnF NNc3LpETy12dtOcD2HepXn/CF5OqG9lcTXHCpGhnjaEStJECuCCD/L3HcZ/SrQPb3CiULJq3EiBipB6HTj9QPYjxSS04tLa2sVq8aPHoA0qMH6e/v9arwG14prkcARW7HMnMyRnyD1B9xT/LQ/HRrdp8ypt7SGG3hxiWfmZfA6geCfelFxYgLE0JEcsa61A6nfZftijOPcX X5UEbs7Pu8hA6D39zXnrniLMwGcAnoO9bRgkjqjBJUW40jSXjXLh1MmCwYd8AZ lCxgYHqoue6S4tHQ4JXdaSygqdcRJjO/XcU3BMH5pjQfU1VifNKRK/lvvXea39RqPzRP5IYMTXKBDn upT4Q/zRng1MGuF/FVLE1oaFiKKsbRZ/VNJy4QcFu5PtQVGpc6IIdI/Ac0AMJOG8OEOgXEqzP/63kGEJ99qK4XJLbIbVpNEq7YIyBS29vvno1QR5YdcdKHhuGjBYSeogDPgdKAClikj4sRdj1atWoH0kVeWwnEtxdSMI/WXVdLMGyc/iAwKAE8iyCdW1OD/OM/vW8d1OyjU5WPO WIWgDWK/dRIF2Z00nI6DuTVrSK6uhmJAVVgSScaj2FLrk/xnZSMMfO9el4RPGLNBkKepNAFOFRmWRXlBZxjC9Ov4hn8v2r01zdNyFTKqMYCr0FeZivWS6nWFQIy5JdjhTn96vdcQ1DQrMdQwT3x9Ow8UAKeL3HM4hIcn0AKM/f8AvS95CfV28125fVdSk9CxoqKSNbWXCqCcDB60AZW4Yn8Xq8VLsNAwX ofasVkKMGWryyc1MnrQAOHOasHGdxWZ61KANsofauVlUoAlcoqG01oHZgFz lXNicjSdiB1FKyuGCIdJzjPtVxjfB28UQbLTGzMcMBt77VBZNnIYEDwPeiw4ZnHEWBKnGN8 KxZg3bfFMOW8eWJXAztpO Kott11Jq2zn60WHLAlcjHfHQU2tI7J4w0pVj3BbYH6VQW0Bzm3X66mFUNtCQFWPDA4ZtRPbPSi0HDKX62uNVv6D3XOQRWNvcvGMAnAHYVqbE7DODvv2xUS2OHHYDBxkFqLQcsz a0klep7moLsgEjdvJq/yQPQ f0rjWTZGGGD3wdqLQcSBjgkknJNQkUR8mVYgnPpLLgdTU SJyNWCDjocUWHLBNRruo4oo2Lg7HIxnOK69kRqIbAGcAg70WHDAqlGLZekMzD1DYDzXWsG1HSwxnG9FhwwKpRc1sI4g2Tq2yPv/AIqUWJqgbU2MZOK5qNSpTETUasHOkjJxUqUBZXJq5kY9TUqUDtnTPJpK6zg9qpqJ6k1KlArNlP8ACz VZ12pUkpsu5PKG52rAk1KlNDi2dDHyahck5J3rtSmOzgdh0J3qajUqUBZ0yMTkk5 tV1VKlAE1GpUqUAf/9k=) IMAGE(<a href="http://www.askdin.com/image/jpeg;base64,/9j/4AAQSkZJRgABAQAAAQABAAD/2wCEAAkGBwgHBgkIBwgKCgkLDRYPDQwMDRsUFRAWIB0iIiAdHx8kKDQsJCYxJx8fLT0tMTU3Ojo6Iys/RD84QzQ5OjcBCgoKDQwNGg8PGjclHyU3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3N//AABEIAHMAmQMBIgACEQEDEQH/xAAbAAABBQEBAAAAAAAAAAAAAAAEAQIDBQYAB//EADoQAAIBAwMCBAUCBAUDBQAAAAECAwAEEQUSITFBBhNRYRQicYGRMqEHQlLhM7HB0fAjQ4IVFmKi8f/EABoBAAMBAQEBAAAAAAAAAAAAAAIDBAEFAAb/xAAkEQACAgICAwEAAgMAAAAAAAAAAQIRAyEEEiIxQVFxoQUyQv/aAAwDAQACEQMRAD8A9HHJyeg7Usar1wD9qbtLYAp" rel="nofollow">http://www.askdin.com/image/jpeg;base64,/9j/4AAQSkZJRgABAQAAAQABAAD/2wCEAAkGBwgHBgkIBwgKCgkLDRYPDQwMDRsUFRAWIB0iIiAdHx8kKDQsJCYxJx8fLT0tMTU3Ojo6Iys/RD84QzQ5OjcBCgoKDQwNGg8PGjclHyU3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3Nzc3N//AABEIAHMAmQMBIgACEQEDEQH/xAAbAAABBQEBAAAAAAAAAAAAAAAEAQIDBQYAB//EADoQAAIBAwMCBAUCBAUDBQAAAAECAwAEEQUSITFBBhNRYRQicYGRMqEHQlLhM7HB0fAjQ4IVFmKi8f/EABoBAAMBAQEBAAAAAAAAAAAAAAIDBAEFAAb/xAAkEQACAgICAwEAAgMAAAAAAAAAAQIRAyEEEiIxQVFxoQUyQv/aAAwDAQACEQMRAD8A9HHJyeg7Usar1wD9qbtLYAp</a> 4KQnrXDlciq/wkwCpGOtIdqDgDil tQXT4FTZmoRCjsUy72xgdalbbGuQPmoWDkBjT52JGB1PSoFNvbGMGaJriUsxJUHrRcMIzhFpkafpA4HpR9ugUZNHDtllXwFuhYrZjyTmiEhcHBPHtWduvF4tdSntPLR9jbQAeQf9aR/HFskONqmcEjaD6V28f8AjYpWSS5O6ZpXQjpUBYg815vrH8SL1Zzb2Ko8jHGRghfTrVl4F1LUNXhvJtT1gFhIEU/9NFXgHhSvPU/iiy8KX/LNjmv2bNpssERiO7H29PvUR1WyaXyDeQCT kuM1m/Flvr1lpUkdtcwy/EOB5wTY/JxgYJB7DjGBXld9DfaXdESMVeNwroeSM h/FDh4jlakw3L8PebiFWwwx9eoqunBiPAAPsOtDeEbqe50aL4hizY6t1q1mTI5rncnjVJpfBkMjoChO4Ftqn1GKkKqGBKfI3b0pnlhZCw64596dC2VIP1qbGqkkwpP8H7EwcKPxUflL/SPxUsZ65pftVyXZWxRKvAqBgRcZPTHFT8ACknA3bu BVUl4NmwdHOcID7UDdOSwAomduntQTtlxn1rkcmXaSQ2CC4 FVfU136pD6Ck3AUsfHNA41o1sKhTPNU uaheTahHo mfKSm 4mDYKrkcA pBP4qx1G9GnaVPd4yY1yB79qy/h Q28b6tqUjGW5kbeo5Jx lR98D/wAq7PA46S7UIlL9Kr J nT2Oq2OoQA/BzQi3dzk7TggZ/8AqfzWI1C7m8iOO3YRnIV OMbWyPyK9Y8T6NNq2mM2pY LjTziqE7I8chVH7E9/wDLzC00w6nDK/xAiKFJMFeGBIA57cvXTtp0RyWypijZAzmQlsZ3Yxk17H4EWx0/wzazjTjJcXTqshCKzEscd i 1U meC9Nt4be7mlNy2wuwP6CTjjHfGa0Wg61ZxXnwExiWUDKbDke2fQ9frXr2kjYxrciz102Wn6VNcx2yRyBHJxGFbABz0rzAWp1bUZZ5jlWcckcu5OcAf8AP2NbP IU80ekXUwJI2bRj34/1oL H9nGbdrqYbyPliz6d2 pNKlNK5j4ejS6Ha/CWaoVwO1WEoGzNNyAAFrpDiJs hrmSl3bbGJUV7yAThOc7Sen0/3pCMMD9qbJjedvDbcE0/aFUKOgGK58lWxpLGcbvpS5qJSFOfal3LVUZ6F/QjOa6U5X8UxW4pW5jqmUri0YgedvmoKV9pXPc1Nctg59KElIdBjqDkVycv8AuUwDw2amU/Nig4GDYFEIf riifoCRnfHV873emaOgISY ZLjuM4A/Oas7uCPTtT0cDMiKSGOOj XgNj/AMcfehNe0 4uPFGnSwkbEVRu6heSTkeh4/FStiS4nuZCsqRuDBsO4emM/wBW7H4 tfQ4PHFGiWdMXxP4mtY5mtYZlN067QpPTPHP96820O6ls/ECw ctuwx5bFSepwentg 2K28OlJP4iQTwRi4gGZWHO/JLFvwygen2rKeNtDvLG/kuoojHIJWktpY36jdkcj9J5x9QPXNMWSLnQpqkmH6Za64dQF7qLtBofz3NzhvmY7iApGMgk4YgADBING6x4l0trgNBbQBQuCWBV2A6cDGfvmrrwtqMupaJ5XiCKbe0QM08sYCSggABSDyQMZ4qp8UeErGPSlvNPlkKRMBIsg5Xng81RijdtoVlk/dltps66zpJlUtcW7oVKtyV2nBHqfXn80b4etDbPJFD/gg9AMAZAOcff 1eaaF4tudA2RowltBgGI449e Qcj 1eseG9Y07WLRptOkG7PzoeCDj0pGfj2nQzFm1TLRV45qG7JWNvrUittGWoSaXO4HvXKyxrRTHYIp YjrjqaeHycGo5GC8 tJC2cs1RyiOHXEmxeOtB e//DSXZY5ZunahPMPvQM1I0CvtOKlXmKhHbDiioWBjIq O3QuQBdHg 1VyvhiCeKsrsYP1qkuSySk 3b/n0qDKvIdAs7WQZwex4olpMSKR681TJcbSDVrEROgJwGA4NFCnoyaGa7YNqD2FxGW3wTAkgn5UxyfyFqB5Z0aFbhFa4tSJJPKXAfA4wvqck49qsUuRbqS/8vbPU9qZbmExSGZVdnkLbuhPbIP2/eu1x8lY12I5rypEEiQXmpC s2kWVAryIy7X2H1HcHH5FF61YQ6xZ Q5COvKllyMEYII7gj/AEoYTQ21wZ7dfnKBNpOQQOg nJqeDUYzG00wURg4AU5O4nG3Hr2psVGb0C062V2mWpsEgtrqQrFDc7gG5DDnnPcZOaI/iJqMNlo52ru81CoUfzdMCsR408Z6hDdS2MWlm3iJwskykknvjBxTdH1GXxJeWgu7OdrK1BaSRzk3DdFAB/l6k9qtxLrGieaMfd28sTLM7Aq3G1TjYfQ 9FeGNbl8P6nDeKGkiU4kXONynr9TV9400WHT7qKe02x29zlJIC 7y2HTaT29u34rISxFdwxx3 vepZuUZUy MMc4JxR7 L1Lu0hltnDRSKHVh3BoefaB82c1mf4b6hH/AO1YIJmLSRzvEg5JwOR 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 ANRWCe6sJH2xuhkBJ6Mv 6n9q1R1mF2MVqQ4/qAJxXlthM1pqEFyhDYOGBPHTGPuK9V0pbGawR7aNEPTDE5FT5odkDJ0yREkmXJRsnv0FSW0QRxuAz6Vb2dhCIdzzGRscc8CmNBDH824Fj 1Qy47WzyyWRqPmAVQB3p B6UsYzzRXkj2o8eO1o9ZVE0xnHI5 1NLjv1qNn5BBoWgx/mlRzmh5WDHOSBTpH45/NDu5K9KBxs8MeTrh8j3oaWRdjbnD9goPf6UmtSTWmkSXkHkKY2G4zfpA/5iqODx7ofw0x CMd4Eyisx2s AMBuuO/IqzBxHXZiJ5viLtGkhQfG XBbsRxLhCR7ZrO6hpL JdTYWtykVmgHyr85HOOFyOT1zUGjS2Hi6a5h1Cd31HykWOR2UrGef8PA456jB7cnmrvS9BsdAt1kkl853yZ5JPlIA7ZAzjPYeldKOPqtCV5SuRGnhJLfw3JZiOJrlixSbackk8AEH0HPUdaxXiTw/caLNFZxt8QyrueSNMKWPbv0x1PrXpdteTrYGRZiJXIPmy45XkgKvbGVHTJyM1m9bgnsdDuZHbzrwhkdyNoyRtPH0ORnr17igipWUy6qJkfDmny3F1uDmGBkbfJxnaDjaM9OR 1bzwf4bigd76clpH/wVI/SMkD7nFZHw9dwQ/Jcw3QONoKrhMfTI5zXoFt4l3RpB8MuSpZAPlPvTHX1iU/Gktmf8cyzf vzGVN0e2LygeAyDG4D36Vm55Q06zFlC78Hfxx71qvFN0dRtMLFGGJ5LHcfoDjg1RRaDfSxNMIGYYO07GyD6474pElF mPhOo7K5dzSFoct7g8EVZQ3kaSRPPcyfIeVRsc/j96pLu2vLaf4dYVM7L osNuPUjoD9auvD/hq61Mj4qXAHVYlwT756f5UuTUPbNvt6NV4e1G4vrl3tfNFtjqzY5rZQ7pNuePoKqdD0VrCBYwFRV6ep9zWjhULH rPrU2San6F hYkGQKO86P0NAiQR 9N3 xo8dNAsomKhQ8r4XHJXnbzjkUrKygkKSo7gUtiQylWLcHcoU4JJx3zgdPQ9aLuJba6hV4c/Er8si793IHIzk9/2pMml1Si9/1/JXWisuonkCFWKY6kDnFNkukjAXdkj0FFsuQVPTtQU1llTtbB9cVl/BVFR4j1eI6Nd2iQO/nRlHOBgZHU5rxpyVYr rHHPcV69rOifHJsecogzx2/AqLTfCuhwhi1h8TNjIeRmAz9M1bgyKMdsRNb0jzvR9LvLq4hkWFikbq52jJAB9BXoGq I5bm6Fvb2N15eF3yK6eZwMgYPB59 mfucbOGFsqxhI/7cKDNIA1zvR7D5OzyKMn7Vj5dS16CUDF3V74klVZLiUwo42u2f0Ke3/58x 1S2c0FlHHbzXYEaf4cUzktn1PUBeeAOn5NbBdGjuXElxEsu0cCZhgewXOBUj GbeWLcfh7d25IgjHHtnNefNxpHljd7M8iCUbhCJEd8lo8MgHPTBqRmuo2ZkPlrwACAu4ZPftVrH4R0 JgHtnuZCf1FDgfvirSPQLW02NHaW4kXkMFG4ffFKfOx/EF0ZQJDK6GO0t7meLO9o4kJAPqX6Y/J9qlstH1CeYPK8SOckqSeMnOBnPHtWsijmZPKZ2VPQURa2627Et8xPY0E QpKglFozaeGlNyhl80huojiwPyp4rV6fp0FtGFRViX8k0QLop lQB6dqje6ZuuMe1D4y2Zcg4JCFyGyahklHoRQb3OB0zQxuWckYwPU1rmviMUQprgbwM1J54/qNBBBjLHdRO5P6B KZhjp2ZKimg5Ujt/aiix8veSSQ2Bu5rq6lp0PbOdiMnP8uamjG6EM3JNdXUlPyPfAORV39KikJX9PFLXV5nkC4DS8gH7VMFUuMikrqxjKQ9I0Zssvej7S3i/oFdXUPwGRZQxoXGR3qaSCIbDt5PvXV1DhSctiRl3DGseVXH3oGf5I3K9R0711dV8Yxv0YBtcyr0Zef8A4j/agmv7kkDzBz6IPX6V1dVKivw1 guKVyhO6nxSyNgMxIpa6jUI/guyYKGDKclSORk lJx6D8V1dT4RjXo8z//Z)

گوگل

موضوع قفل شده است