روابط ناسالم همسر سابق در گذشته و ترس از ازدواج بعدی

تب‌های اولیه

33 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
روابط ناسالم همسر سابق در گذشته و ترس از ازدواج بعدی

سلام
پسری مذهبی هستم. هرگز هیچ رابطه غیر مشروعی را تجربه نکرده ام.
دو سال پیش با دختری در ظاهر مذهبی با قصد ازدواج آشنا شدم. با هم چند جلسه ای صحبت کردیم و او را مطابق معیارهای خود دیدم من که فقط به ازدواج فکر میکردم از او خواستم که با خانواده جلو بیام که بعد یک ماه سرکار گذاشتن پذیرفت.
خانواده هم با دیدن او و حجابش پذیرفتن و بعد یکماه ما صیغه هم شدیم. در دوره صیغه خیلی به او وابسته شدم ولی رگه های از دروغگویی در او دیدم ولی به علت اینکه صیغه کرده بودیم و اون هم به من علاقه نشون می داد نتونستم ازش دل بکنم.

به هر حال بعد سه ماه عقد کردیم یک ماه از عقد ما می گذشت که صفحه ای تقلبی برای وی در گوگل پلاس ساخته شد و من را هم به حلقه اش اضافه کرد و بعد مدتی عکس های بی حجاب اون و مطالبی در مورد رفتارهای غیر اخلاقی وی را منتشر کرد. داشتم دیوانه میشدم. وی مجبور به اعترافات تکاندهنده ای به من شد. و گفت که قبلا از طریق اینترنت با آدم های زیادی به قول خودش دل داده و قلوه گرفته و این فرد یکی از اوناست که چون عاشق خودم کردمش و بعد ولش کردم میخواد از من انتقام بگیره و با اصرار من اعتراف کرد که با یکی از همکارانش مدتی روابط نامشروع داشته!!!

من که این را شنیدم مثل دیوانه ها شده بودم نمی دونستم چه بکنم از طرفی بسیار دوستش داشتم از طرفی خیلی التماس می کرد و از طرفی فریبم داده بود. به هر حال در قبال بخشش مهریه بهش فرصت دادم تا بیشتر بشناسمش. می خواستم ببخشمش ولی وقتی زیر نظرش گرفتم دیدم اون مدام به من دروغ میگه به راحتی دست روی قران میزاره و دروغ میگه دروغ های با دلیل و بی دلیل. متوجه شدم گذشته اش خرابتر از اینی هست که به من گفته تصمیم گرفتم جدا بشم ولی باز با التماس های اون فرصت بیشتری به زندگیمون دادم.
البته در این حین موارد زیادی را متوجه شدم. اون دروغ های زیادی به من گفته بود. ولی چه کنم دوستش داشتم و با کمی التماس و گریه هاش کوتاه می اومدم. خلاصه بعد نه ماه و وقتی ایمیلهای که اون شخص ازش هک کرده بود را بدست آوردم متوجه شدم حتی رابطه ... داشته اون هم با چند نفر!!!

در این بین زیر نظر هم داشتمش و با اینکه میگفت توبه کرده ولی باز هم دروغ به من می گفت.

مورد دیگه که خیلی نگرانم کرده بود، او در زمان عصبانیت بسیار پرخاشگر بود و هر حرف بدی را به زبان می آورد. خلاصه اینکه در نهایت بهمن سال گذشته ازش جدا شدم. در حالیکه هنوز دوستش داشتم ولی طلاقش دادم چون دیگه بهش اعتماد نداشتم. بخصوص که در کنترلهای که ازش داشتم با یکی از دوست پسرهای سابقش خیلی راحت به مدت یکساعت درد دل کرد از گذشته ها گفتن با وجودی که به من قول داده بود با هیچ کدومشون دیگه ارتباط نگیره.

نمیدونم چرا ولی هنوزم بعد دو ماه نتونستم فراموشش کنم با وجود اینکه در دو سالی که باهاش عقد بودم بدترین شرایط زندگیم تجربه کردم. میخوام ازدواج کنم با وجودی که تمام شرایط ازدواج دارم ولی نگرانم. نمیدونم چکار کنم. راستش خیلی هم برای اون نگرانم دوست دارم خوشبخت بشه. مدام براش دعا میکنم که دیگه به خلاف کشیده نشه.خیلی بهم التماس کرد که طلاقش ندهم هر کاری تونست کرد. ولی دیگه اعتمادی بهش نداشتم به نفع جفتمون بود که از هم جدا بشیم.

الان چند نگرانی دارم:

اول اینکه میترسم دوباره همسری گیرم بیاد که تجربه روابط نامشروع را داشته

دوم اینکه هنوز نتونستم زن سابقم فراموش کنم ولی بشدت نیاز به ازدواج دارم نمیخوام به گناه آلود بشم. تا الان پاک بودم میخوام بازم پاک بمونم. بخصوص که سنم هم به 34 رسیده. نمیدونم از چه راهی فرد مناسبی پیدا کنم.

با تشکر

با نام و یاد دوست


کارشناس بحث: استاد حامی

[="Tahoma"][="DarkGreen"][="3"]سلام بر شما دوست بزرگوارم
شرايط و روزهاي دشواري را تجربه كرده ايد و با گذشت و فرصتي كه به ايشان داده ايد مشخص كرديد كه روح بزرگي داريد چرا كه براي خدا فردي كه توبه كرده بوده را پاك مي دانستيد و به او فرصت بازگشت و اصلاح داده ايد با اين كه هر مردي مي داند چنين گذشتي واقعا چه قدر براي يك مرد سخت و مشكل است.
با اين كرامت و بزرگي اي كه از شما سراغ داريم باور داريم كه مي توانيد با مدد باورهاي ديني خود( نماز، صبر، توسل و..) از اين مشكلات نيز بگذريد و بر تلخي خاطرات گذشته فايق آييد.
همين طور كه شما مؤمن هستيد دختران پاك نيز وجود دارد نبايد اين تجربه تلخ سبب بدبيني شما شود براي گزينش همسري پاك بايد تحقيقات جامعي داشته باشيد فقط به ظاهر و سخنان او اكتفا نكنيد و نبايد براي عقد كردن عجله كنيد.
البته الان براي ازدواج كمي زود است مدتي صبر كنيد كه ذهن تان را از گذشته غبار روبي كنيد و براي پذيرش مهمان جديد آماده كنيد.
[/][/][/]

meh.mohebi;661042 نوشت:
الان چند نگرانی دارم:

اول اینکه میترسم دوباره همسری گیرم بیاد که تجربه روابط نامشروع را داشته

دوم اینکه هنوز نتونستم زن سابقم فراموش کنم ولی بشدت نیاز به ازدواج دارم نمیخوام به گناه آلود بشم. تا الان پاک بودم میخوام بازم پاک بمونم. بخصوص که سنم هم به 34 رسیده. نمیدونم از چه راهی فرد مناسبی پیدا کنم.

با تشکر


نگرانی نداره برادره من.یه بار خدا کمکت کرده.که گیر همچین ادمی نیوفتی بازم کمک میکنه.به نظر منکه ادم از هر دستی داده از همون دست میگیره و اگه ادم خودش خوب باشه یه توکل بکنه و بره جلو.یکی از مضرات دوستی قبل از ازدواج همینه که چشمت به روی حقیقت میبنده.و از همه مهمتر اینکه تحقیق تحقیق تحقیق ...چرا تحقیق نمیکنین اخه.خداییش این سواله منو جواب بده چرا تحقیق نمیکنین میرین ازدواج میکنین!نمیدونم با خوندنه داستانت بخندم یا گریه کنم... براش دعا میکنی!هنوز دوسش داری!چی چی شو دوست داری؟یکی که دستمال بوده.دستمال کاغذی هم تازه بوده یه بار مصرف.اول صبحی اعصاب نزاشتی برام.

واقعن باورم نمیشه چجوری میشه انقدر راحت شرم قورت داد حیا رو قی کرد

واقعن باورم نمیشه Fool

نمیدونم چی بگم!

چون نمیتونم قضاوت کنم....بعضی وقتا خانوما کارایی میکنن بعد توبه هم میکنن اما گذشتهه ولشون نمیکنه و حرف زدن و یا رابطه با افراد گذشته دلیل بر دروغگویی خانم نمیشه....این ول کرده اما اونا ول نمیکنن...عواقب بی عقلی ها ولش نمیکنن

بسم رب الحیدر

سلام و ادب
این دغدغه و نگرانی تنها شما نیست نگرانی اکثرا جوان هاست
خیلی سخته دوران جوانی و اوج شهوت، خودش رو کنترل و سرکوب کنه بخاطر تعهد و عشق خالصی که به همسر آینده داره اما در نهایت گرفتار همسری با این وضعیت و کاملا برعکس خودش بشه
پی بردن به اینکه طرف مقابل رابطه داشته یا نداشته فکر نمیکنم کار زیاد سختی باشه
میگن راههای شناخت طرف مقابل 4 مورده
- جلسات گفتگوی خاستگاری
- تحقیق از دوست، آشنا، همسایه و....
- جلسات مشاوره
- دوران نامزدی
که هر کدوم از اینها میتونه در این امر کمک کنه و عامل موفقیت شما باشه امیدوارم مثل ازدواج قبل بر اساس احساسات جلو نرید
البته میگن اگه در گذشته یه خطاهایی بوده و الان اصلاح شده زیاد حساسیت نشون داده نشه البته با در نظر گرفتن و بررسی همه شرایط و و جوانب (البته خودم با این موضوع مخالفم)

یاعلی مدد

همچین مطالبی رو که میخونم تنم میلرزه! میگم نکنه یه وقت منم ازدواج کنم و بعد همسرم اینطوری از آب در بیاد...:Ghamgin:
البته خیلی وقته که اصلا دیگه گزینه ای برای من وجود نداره که از بین گزینه ها بخوام موردی رو انتخاب کنم و خواستگاریش برم و....

بسم الله رحمان رحیم
متاسفانه این مسئله یک مشکل و معضل بزرگ در جامعه ی ما شده،من به شما توصیه میکنم در ازدواج بعدی سراغ افرادی بروید که خانواده هایتان با همدیگر از قبل آشنا باشند و مطمئن باشید که خانواده ی دختر موردنظر روی وی کنترل لازمه را دارد و قبل از رفتن به مراسم خواستگاری،از در و همسایه و دوستان و اینترنت و ... در مورد وی تحقیق کرده و مطمئن شوید آدم سالمی است و در جلسه ی خواستگاری نیز پس از آنکه سنگ هاتون رو با هم وا کندید،خیلی رک و روراست به ایشان بگید که آیا تا قبل از این با کسی رابطه ای داشته است یا خیر و ...

هیچ دقت کردی اگه همون اول با احساسات تصمیم نمی گرفتی این مشکلات پیش نمی اومد ؟

داداش meh.mohebi منم تو غمت شریک بدون.گرفتن همسر جدید اشتباه بزرگیه مگه اینکه این همسر جدید خیلی دلت رو تسخیر کنه.

موضوع قفل شده است