رد کردن معجزات قران

تب‌های اولیه

253 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
رد کردن معجزات قران

معجزات قران ، از این قرار هستن :
بیگ بنگ در قرآن
پدید آمدن کائنات از دود
گسترش یافتن کائنات
پدید آمدن جانداران از آب
اشکال مختلف زمین ( صاف ، کروی (رب المشرقین و رب المغربین) ، تخم مرغی)
زوجیت در جانداران
نازل شدن آهن
تنگ شدن نفس در هنگام پرواز
پیشبینی اثر انگشت
پیشبینی قرآن از حوادث 11 سپتامبر
معجزات عدد قران
تکراری بعضی از حروف در قران.
پیشبینی سوره ی روم

که رد تک تک این معجزات رو به ترتیب توی این تاپیک می ذارم .
سعی می کنم که تک تک این به اصطلاح معجزات رو بررسی کنم و اگر شما هم معجزه ای بجز معجزات عددی که در حوصله ی این بحث نیستن سراغ دارید ، حتما به من بگید و من حتما دلیل علمی و منطقی برای اون معجزه ها دارم ...

[="4"]بیگ بنگ[/]
آیه ای که از آن برای اثبات این "معجزه" استفاده میشود از این قرار است:

سوره انبیا آیه 30

أوَ لَمْ يَرَ الَّذِينَ كَفَرُوا أَنَّ السَّماواتِ وَ الأَْرْضَ كانَتا رَتْقاً فَفَتَقْناهُما وَ جَعَلْنا مِنَ الْماءِ كُلَّ شَيْ‏ءٍ حَيٍّ أَ فَلا يُؤْمِنُونَ

آيا كافران نديدند كه آسمانها و زمين به هم پيوسته بودند و ما آنها را از يكديگر باز كرديم ؟، و هر چيز زنده‏اي را از آب قرار داديم، آيا ايمان نمي‏آورند!

معمولاً این آیه را مترجمین به "آسمانها و زمین یکی بودند، سپس آنها را جدا کردیم" ترجمه میکنند. قبل از اینکه هر بحثی را مطرح کنیم از شما دعوت میکنم به این آیه بیشتر توجه کنید، گفته است آیا کافران ندیدند که آسمانها و زمین به هم پیوسته بودند و ما آنها را از یکدیگر باز کردیم؟ کدام انسانی خلقت کائنات را دیده است که الله از کافران انتظار دارد آنرا دیده باشند و به دلیل این دیدن خود به او ایمان بیاورند؟ آیا الله از کافران کاری که برایشان غیر ممکن بوده است را انتظار دارد؟
مدعیان اینکه قرآن بیگ بنگ را پیشبینی کرده است میگویند این آیه از سینگولاریتی سخن میگوید. در بررسی این آیه باید به نکات زیر اشاره کرد:

نخست اینکه در زمان سینگولاریتی زمین و آسمان یکی نبودند، اساساً زمینی وجود نداشته است که بخواهد با آسمان یکی باشد، زمین میلیونها سال بعد بوجود آمده است.

دوم اینکه بر اساس این آیه زمین از آسمانها جدا شده است، اگر منظور از آسمانها کائنات باشد بازهم این آیه غلط میشود.

سوم اینکه برای درک این آیه باید به توضیحی که قرآن از نحوه پیدایش جهان میدهد توجه کرد. داستان خلقت جهان در قرآن ریشه در اساطیر باستانیمنطقه دارد، بویژه اساطیر بابلی و داستان گیلگمیش دارد. در حماسه گیلگمیش که بسیار قدیمیتر از قرآن است نیز دقیقا از یکی بودن آسمانها و زمین و بعد جدا شدن آنها سخن رفته است. ایده جدا شدن زمین و آسمانها از یکدیگر در سایر اساطیر منطقه نیز یافت میشود، مثلا در مصر باستان باور بر این بوده است که خدای زمین (جب) و خدای آسمان (نات) به یکدیگر چسبیده بودند و جداشدن اختیاری آنها سبب شکل گیری جهان بصورت فعلی شد. بنابر این ماجرای جدا شدن زمین از آسمانها ارتباطی به بیگ بنگ ندارد و از اساطیر و افسانه های ملل مجاور اعراب به قرآن راه یافته است و اگر واقعا بخواهیم آنقدر نادان باشیم که آنرا به بیگ بنگ نسبت بدهیم، باید امتیاز را به کفار مصری و بابلی بدهیم نه به محمد بن عبدالله.
دکتر علی سینا در مورد این ادعا توضیحات جالبی ارائه داده اند که در اینجا مقداری از آنرا نقل قول میکنم. دکتر علی سینا معتقد است این آیات برگرفته از کتاب پیدایش تورات هستند و همان عبارتها به شیوه دیگری در قرآن آمده است:

تورات کتاب پیدایش، 1: 6 تا 9

سپس خدا فرمود: "توده های بخار از هم جدا شوند تا آسمان در بالا و اقیانوسها در پایین تشکیل گردند." خدا توده های بخار را از آبهای پایین جدا کرد و آسمان را بوجود آورد. شب گذشت و صبح شد و این روز دوم بود.

در ا دامه دکتر علی سینا میگوید ریشه های این افسانه به داستانهای بابلی ها و بین النهرینی ها بر میگردد. قرآن پر از افسانه هایی است که از کتاب مقدس و باورهای اعراب مشرک آنها را به عاریه گرفته است. آن باورها نیز خود مبتنی بر افسانه های باستانی سومری ها، بابلی ها و کنعانی ها و غیره هستند. کیهانشناسی محمد کیهانشناسی مردام باستان است. در اسطوره های پیشا عبری سامی ها دو موجود پر شور ساخته شده از آب وجود داشتند که یکی مرد بود و دیگری زن بود. آپسو (Apsu آب شیرین) و تیامت (Tiamat آب شور) که به جانوران و خدایان آبی زیادی حیات داده بودند. بعد از اینکه هرج و مرج و نا امنی پدید می آید، تیامت خالق مونث تلاش میکند که کنترل اوضاع را به دست بگیرد. اولاد او علیه او با یکدیگر متحد میشوند، و یکی از میان خود یعنی مردوک (Marduk) خدای بابل را انتخاب میکنند که آنها را رهبری کند. مردوک که مسلح به سلاح گردباد و طوفانهای سهمگین است و مرکب او چهار اسب آتشین است به جنگ تیامت که در آن چالش کینگو (Kingu) همدست شرور او نیز حضور داشته میرود و هردو آنها را میکشد.
بعد از مرگ تیامت، مردوک آسمانها و زمین را تشکیل میدهد، به اینصورت که بدنش را مانند صدفی باز میکند، نیمی را بالا میکشد تا آسمان خلق شود و نیمه دیگر را رها میکند تا زمین باشد.

"سپس خدا (مردوک) استراحت میکند، به بدن بزرگ (تیامت) خیره میشود و سپس به این فکر میکند که از لاشه باقیمانده چگونه استفاده کند و چه چیزی خلق کند. او آنرا مانند صدفی به دو نیم باز کرد، با نیمه بالایی کمان آسمان را درست کرد، و نیمه پایینی را زمین قرار داد" نقل شده از الواح بدست آمده که ماجرای مردوک را شرح میدهند، منبع بخش انسانشناسی دانشگاه ایالتی یوتا، نگاهی انسانشناسانه به کتابهای مقدس مسیحی و یهودی.

روشن است که محمد (اگر فرض کنیم واقعا او این آیات را گفته باشد) در مورد بیگ بنگ سخن نمیگوید، بلکه اسطوره ای باستانی را که وارد کتب یهودی نیز شده است را بازگو میکند.

[="4"][="3"]پیدایش کائنات از دود [/][/]
فناتيک ها و مسلمانان آشنا به دانش امروزی در تلاش کسب وجهه برای اسلام مدعی کشف تيوری پيدايش جهان در قرآن هستند. شاهد مدعای آنان آيه ای از سوره فصلت است که در بعضی ترجمه ها می گويد جهان را از گاز و دود آفريديم. اين نمونه ايست از ارايه مدارک علمی آنان.

و اما آيه مورد نظر(11) از سوره فصلت:

ثم استوى الى السماء و هي دخان فقال لها و للارض ائتيا طوعا او كرها قالتا اتينا طائعين

به پنج ترجمه ذيل توجه فرماييد:

بهبودی
بعد از آفرینش زمین پرکشید
بسوی آسمان و آسمان ظرف آن دو روز انباشته بود از گاز و دود و پروردگارش به گرد عرش اعظم خود چرخید و به دودها و زمین گفت: با من بیایید
خواه و ناخواه که باید شیوه راه رفتن و چرخیدن بیاموزید زمین نیم
پرورده و گازهای ناپرورده گفتند: آمدیم با رضایت خاطر از دل و جان

معاذیخواه
سپس زمین، به آسمان پرداخت در حالی که آن همه دود بود. پس آسمان و زمین را گفت: بیایید فرمان پذیر یا ناگزیر، گفتند: آییم فرمان پذیران

فولادوند
سپس آهنگ [آفرینش] آسمان کرد و آن بخاری بود پس به آن و به زمین فرمود خواه یا ناخواه بیایید آن دو گفتند فرمان پذیر آمدیم

مکارم
سپس به آفرینش آسمان پرداخت، در حالی که بصورت دود بود، به آن و به زمین دستور داد:
وجود آیید و شکل گیرید، خواه از روی اطاعت و خواه اکراه! آنها گفتند: ما از روی طاعت می آییم و شکل میگیریم!

آیتی
سپس به آسمان پرداخت و آن دودی بود پس به آسمان و زمین گفت: خواه یا ناخواه بیایید گفتند: فرمانبردار آمدیم

همانطور که می بينيد در يک مورد گاز و دود در مورد ديگر بخار و بقيه دود ترجمه کرده اند. در واقع لغت عربی آن "دخان" است که فقط معنی دود می دهد. نمونه ای از تحريف، مغلطه و بازی با کلمات، بويژه توسط کسانی که به دانش امروزی آشنا، اما جزم گرايی و تحجر فکری، پذيرش واقعيت را برايشان دشوار می سازد.

اما ادعای آنان در جزيياتش:

دود، بعنوان ذرات معلق، قياسی بی عيب برای گازهای هيدروژن و هيليوم توجيه ميکنند در حاليکه دود ذرات خاکستر و بيشتر آن کربن است. بر خلاف گاز از سوختن يعنی اکسيداسيون بوجود آمده و هيچ شباهتی با عناصر تشکيل دهنده هيدروژن و هيليوم ندارد.

ايده آغاز پيدايش جهان از مواد گازی شکل از قديم در ميان ايرانيان و يونانيان وجود داشته و قرآن آنرا به غلط بعنوان دود تکرار کرده و گرنه زبان عربی لغات کافی برای توضيح و تشريح گاز داشته است.علاوه بر اين حدس و گمان در موضوعات علمی در ميان فيلسوفان يونانی رواج فراوان داشته و حتی بسياری از فرضيات آنان مانند پيش بينی اتم، قوانين علم ترموديناميک، وجود منظومه های ديگر، چگونگی بوجود آمدن باران و پروسه تکامل به واقعيت پيوسته است. آيا درستی اين گمان زنی ها منتج به نتيجه گيری ما از دسترسی آنان به ماورالطبيه و غـيب گويی بايد بشود؟

و اما نکته اصلی اينجاست که آغاز جهان از گاز نبوده است. اگر تيوری انفجار بزرگ صحيح باشد، پيدايش جهان، قبل از اينکه هر نوع ماده ای وجود داشته باشد، از انرژی محض است. چندين لحظه بعد از انفجار است که ماده شکل می گيرد و آنهم نه بصورت گاز بلکه پلاسما. بعد از سرد شدن پلاسماست که گازها بوجود می آيند. حتی در اين نقطه نيز هنوز گازها تنها مواد و يا بيشترين مواد تشکيل دهنده جهان نيستند. اشعه های الکترومغناطيسی، نور، جرم-انرژی و ... از کميت بيشتری برخوردارند.

اما مشکل مسلمانان دو آتشه آشتی دهنده علم و دين به همين جا خاتمه نمی يابد. ذيلاُ به پس و پيش ترجمه آيه فوق توجه فرماييد:

معاذیخواه
بگو: آیا به کسی که زمین را در دو روز آفریده است کافر میشوید
و برای او همتایان قرار میدهید اوست پروردگار جهانیان (آیه 9)
بر روی زمین کوه ها پدید آورد و آن را پر برکت ساخت
و به مدت چهار روز رزق همه را معین کرد، یکسان برای همه سائلان (آیه 10)
سپس به آسمان و زمین گفت: خواه یا
ناخواه بیایید گفتند: فرمانبردار آمدیم (آیه 11)
آنگاه هفت آسمان را در دو روز پدید آورد
و در هر آسمانی کارش را به آن وحی کرد
و آسمان فروردین را به چراغهایی بیاراستیم و محفوظش داشتیم
این است تدبیر آن پیروزمند دانا (آیه 12)
مکارم
بگو: آیا شما به آن کس که زمین را در دو روز آفرید کافر هستید و برای او همانندهایی قرار میدهید؟ او پروردگار جهانیان است! (آیه 9)
او در زمین کوه های استواری قرار داد و برکاتی در آن آفرید و مواد غذایی آن را مقدر فرمود،
اینها همه در چهار روز بود- درست به اندازه نیاز تقاضا کنندگان! (آیه 10)
سپس به آفرینش آسمان پرداخت، در حالی که بصورت دود بود، به آن و به زمین دستور داد:
وجود آیید و شکل گیرید، خواه از روی اطاعت و خواه اکراه! آنها گفتند ما از روی اطاعت می آییم و شکل میگیریم (آیه 11)
در این هنگام آنها را بصورت هفت آسمان در دو روز آفرید، و در هر آسمانی کار آن آسمان را وحی و مقرر فرمود
و آسمان پایین را با چراغهایی (ستارگان) زینت بخشیدیم، و با (شهابها از رخته شیاطین) حفظ کردیم، این است تقدیر خداوند توانا و دانا (آیه 12)

درآيه 9 واضح و روشن اظهار می شود که در ابتدا زمين در دو2 روز آفريده می شود. آيه 10 کوهها و برکات روی زمين را در چهار روز بعد می آفريند. در اينجا بروشنی تنظيم زمانی را در آيه ها می بينيم. يعنی اول زمين بوجود می آيد(آيه 9) و سپس بر روی آن کوهها و درختان و برکات ديگر قرار می گيرند(آيه10). و سپس در آيه های 11 و 12 بقيه جهان آفريده می شوند. آيه 11: سپس به آسمان پرداخت... يعنی در حاليکه زمين و کوهها و برکات روی آن (درختان و گياهان و حيوانات) وجود داشته اند، در همان زمان بقيه جهان دود و يا بنا بر تحريف بعضی مسلمانان گاز بوده است. در اينجا می بينيم نه تنها ادعای پيش بينی قرآن در رابطه با کشفيات علوم جديد با سر به زمين می خورد، بلکه اشتباه غير قابل تکذيب قرآن در وجود داشتن زمين قبل از بقيه دنيا بخوبی مبرهن است.

می دانيم که از لحاظ علمی وجود داشتن زمين همزمان با گازی شکل بودن جهان غير ممکن است بويژه زمين پر از برکات"کوهها، درختان، ميوه ها، حيوانات". برای بوجود آمدن زمين و ديگر"برکات" ابتدا بايستی جهان گازی شکل منقبض شده، ستارگان را تشکيل دهد و سپس ستاره ها منفجر و دو باره منقبض شوند. فقط در سلسله سيکلهای انقباض و انفجار ستاره گان است که مواد سنگين (جامد) ، که زمين و محتوياتش از آن تشکيل شده، شکل می گيرند. در نتيجه زمين ميلياردها سال بعد از گازی شکل بودن جهان است که بوجود می آيد و بايستی صدها ميليون سال ديگر بگذرد تا ابتدايی ترين شکل زندگی يعنی گياهان بوجود آيند.

چنين اشتباه فاحشی فقط می تواند از انسان زمينی با اطلا عات محدود علمی سر زند. قرآن همانند بسياری از کتب و متون مذهبی نوشته شده در دوران گذشته، مملو از اينگونه ابهامات و اشتباهات است. البته بايد اذعان داشت که اين خطای علمی را قرآن از کتاب پيدايش((Genesis تورات بعاريت گرفته و آنرا تکرار ميکند با اين تفاوت که در تورات ستاره گان در روز چهارم آفريده می شوند و در قرآن روز پنجم و ششم. آفرينش زمين قبل از آسمان و ستاره گان در هر دو مشترک است.

آيه 12 وضع از اين هم بدتر کرده و خرافات رايج بين ايرانيان و يونانيان آنزمان را تکرار می کند. اعتقاد به هفت طبقه بودن آسمان بين مذاهب چند خدايی و تک خدايی آنزمان مانند مسحيت و يهوديت نيز وجود داشته است. تکرار اين اشتباه بدون هيچگونه توضيح علمی در قرآن کاملا عادی و نشان دهنده تراوشات طبيعی مغز انسان آن دوران است.

تنها توضيحی که برای ايده هفت آسمان می توان داد اين است که در آن زمان به غلط معتقد بودند منظومه شمسی دارای هفت "سياره" است که در محور خود بدور زمين در گردشند: خورشيد، ماه، مريخ، ژوپيتر، عطارد، زحل و زهره. هنوز هيچ کس از وجود اورانيوس، نپتون و پلوتون خبر نداشت و به اين واقعيت دست نيافته بودند که فقط ماه است که بدور زمين در حرکت است و زمين و ديگر سيارات بدور خورشيد در گردشند.

باورهای مانده از قرون و اعصار هر چند صدها سال دوام آورده اند دليل صحت و سقم آنها نمی باشد. برای دستيابی به حقيقت بايد جزم انديشی را رها کرده و اعتقادات خود را با کمک علم و منطق مورد ارزيابی قرار دهيم.

[="4"][="3"]گشترش کائنات[/][/]
اسلامگرایان ادعا میکنند قران تئوری گسترش کائنات هابل را در آیه زیر پیش بینی کرده است. و این را به کرار بعنوان معجزه علمی قرآن مطرح میکنند ....برای نمونه :
قرآن سوره الذاریات آیه 47
و آسمان را به نیرو بر افراشتیم، و آنرا گسترش میدهیم.

اولین نکته که باید بدان توجه کرد این است که بسیاری از مفاهیمی که در قرآن وجود دارند، دقیقا کپی برداری شده از مفاهیم مسیحی و یهودی است. بطور کلی میتوان ادعا کرد اسلام هیچ مفهومی فراتر از فرهنگ عرب و آیین یهود و مسیحیت را در خود ندارد. یکی از بهترین راه های کشف تقلب در امتحانات پیدا کردن پاسخ های غلط ولی مشابه بین دانش آموزان است، بعنوان مثال فرض کنید جواب مسئله ای در یک امتحان ریاضی عدد 15 است. حال اگر دو دانش آموز هردو جواب مسئله را 19 محاسبه کنند، معلم قاعدتاً باید به این مسئله شک کند که این دو شخص از روی یکدیگر تقلب کرده اند. حال وقتی یک مفهوم غلط هم در قرآن و اسلام وجود دارد و هم در کتابهای پیش از اسلام، میتوان به این نتیجه رسید که در اینجا تقلبی صورت گرفته است، بعنوان مثال وقتی از پیامبر بیسواد اسلام در مورد هلال ماه سوال میکنند، او پاسخ مضحک زیر را از طرف الله نقل میکند:

قرآن سوره بقره آیه 189:

از تو درباره هلالهای ماه میپرسند، بگو: برای آن است که مردم وقت کارهای خویش و زمان حج را بشناسند...

و چون آشکار است که علت هلالی دیده شدن ماه مربوط به زاویه دیدی است که ما نسبت به ماه از روی زمین داریم و زاویه ای که خورشید از آن به ماه نور افشانی میکند و همین باعث شده بود که فیثاغورس به گرد بودن زمین پی ببرد، این پاسخ محمد آشکارا ناشی از نادانی او و الله، دوست تخیلی او است که دلیل وجود هلال ماه را این میداند که مردم بتوانند از آن برای تشخیص عبادات و حج استفاده کنند.

دکتر مسعود انصاری در کتاب بازشناسی قرآن صفحه 219 شرح میدهد که محمد حتی همین استدلال پوچ و غلط را نیز از یهودیان که در کتابهایشان دلیل هلال ماه برای حج و عبادات و... توصیف شده است اقتباس کرده است.

ذکر این نکته از آنجا اهمیت دارد که این تقلب و دزدی ادبی در مورد همین قضیه گسترش کائنات نیز وجود دارد، یعنی این محمد نیست که چنین حرفی را زده است، بلکه وی بازهم این مطلب را از یهودیان و بطور مشخص از کتاب تورات دزدی ادبی کرده است. این عبارت درواقع در کتاب اشعیای نبی که بیش از هزار سال قبل تر از محمد می زیسته است نیز، به گونه ای بدون ابهام آمده است.

تورات اشعیای نبی 51:13

آیا مرا که آفریننده شما هستم و زمین را بنیاد نهادم و آسمانها را بر آن گسترانیدم، فراموش کرده اید؟...

تورات اشعیای نبی 42:5

خداوند، خدایی که آسمانها را آفرید و گسترانید و زمین را و هرچه که در آن است بوجود آورد...

لذا بهتر است اسلامگرایان بدانند که حتی اگر پیشبینی درستی هم شده باشد، امتیاز آن مربوط به یهودیان است نه اسلام، لذا این مسئله اساساً معجزه اسلامی نیست.

حال باید دید چرا در کتاب اشعیای نبی و محمد رسول الله از عبارت گسترش (با فرض اینکه در قرآن نیز به همین مفهوم آمده باشد) استفاده شده است. در دیدگاه مالیخولیایی دینی خداوند بوسیله قرار دادن آسمانها، آبهای بهشت را از آبهای زمین جدا میکند و سپس آنرا به 7 آسمان گسترش میدهد، و این گسترش دادن همیشه به این معنی بوده است تا اینکه هابل تئوری گسترش خود را ارائه داد و از آن پس اسلامگرایان به دروغپردازی جدید خود در لباس علم و دانش پرداختند. جالب است که در آیه بعدی یعنی آیه 48 همین سوره نیز اشاره میکند که همان خدایی که لابد کائنات را میگستراند در حال فرش کرد کردن و گستراندن زمین نیز هست، زیرا این دو فعل دقیقا به یک حالت آمده اند، بنابر این اگر فرض کنیم منظور واقعا این است که کائنات در حال گسترش است، پس باید فرض کنیم که زمین نیز در حال گسترش است، که چنین چیزی بازهم غیر علمی است زیرا زمین دیگر در حال گسترده شدن نیست و ماده جدیدی بدان اضافه نمیشود، بلکه حتی بزرگی قاره ها و صفحه های قاره ای نیز بطور متوسط به یک اندازه باقی مانده است.

[="4"][="3"]در امدن موجودات از اب[/][/]
دریاها همیشه و همچنان از شگفتی های جهان حساب میشوند، عمق دریاها و ناتوانی بشر در دریافتن حقایق آنها همیشه باعث شده است که دریاها همیشه مادر افسانه ها و اسطوره ها بوده و باشند و داستانهای زیادی راجع به دریاها و موجودات درون آن از روزگاران پیشین تا امروز آمده است. ندانستن و ندیداً همواره عامل پیدایش خدایان و موجودات افسانه ای بوده است و بسیاری از ادیان باستانی برای دریا خدای جداگانه ای در نظر میگرفتند. در هرکجا دریاچه ای وجود دارد مردم روستایی و بومی ادعا میکنند که در آن دریاچه اژدهایی وجود دارد و دریاچه هایشان اسرار آمیز هستند.

این اسرار آمیز بودن و جالب بودن دریاها، و وسعت دریاها نظر بشر را همیشه به خود جلب کرده است و بشر را به این نتیجه رسانده است که دریا باید منشع حیات و اسرار هستی باشد. این اندیشه به قرآن هم راه یافته است و البته امروز نیز دانش نیز این قضیه را تایید میکند که منشع حیات آب است و موجودات زنده از آب پدید آمده اند. از این گذشته همه انسانهای روی زمین میدانند که بدون آب هیچ موجودی نمیتواند زندگی کنند و موجودات زنده بدون وجود آب خواهند مرد، بنابر این شاید اولین منشعی که میتوانستند برای جانوران در نظر بگیرند، آب بوده است. از این گذشته مقدار زیادی از حجم بدن انسان را مایعات و آب تشکیل میدهد که این خود دلیل دیگری بر این بوده است که انسانهای زیادی فرض کنند که انسانها از آب پدید آمده اند.

مسلمانان ادعا میکنند که این ادعا که در قرآن مطرح شده است، و از آنجا که هیچ کس در آن دوران این را نمیدانسته است پس معجزه علمی قرآن است و پیش بینی اسلام است که امروز صحیح از آب در آمده است. البته ادعای مسلمانان مبنی بر اینکه قرآن بدین مسئله اشاره میکند درست است و بر خلاف سایر ادعاهای اسلامگرایان در مورد معجزات علمی قرآن، این مورد بطور دقیق و شفاف در قرآن چندین بار از جمله در (سوره 11 آیه 7، سوره 21 آیه 30، سوره 25 آیه 54، سوره 24 آیه 45) آمده است. اما آیا واقعا این قرآن است که این معجزه را انجام داده است؟ آیا قبل از نوشته شدن قرآن کسی از این قضیه خبر نداشته است؟
قطعاً اینگونه نیست. تالس فیلسوف و دانشمند یونانی شخصی است که بیش از 1000 سال قبل از محمد زندگی میکرده است. وی معتقد بود موجودات از آب بوجود آمده اند و حیوانات برتر از حیوانات فرو تر و انسان هم همچون باقی جانوران نتیجه تکامل است، وی معتقد بود انسان از ماهی بوجود آمده است. وی معتقد بود جهان بطور کلی از عناصر چهارگانه ای بوجود آمده است. و چقدر جالب است قرآن نیز هروقت میخواهد بگوید چیزی از چه بوجود آمده است از همان عناصر استفاده میکند، شیطان از آتش بوجود آمده است و انسان از خاک. کائنات از دود(هوا) و موجودات از اب در امدند !! بنابر این تالس و بعد از او دانشمندان زیادی معتقد بودند حیات از آب آغاز شده است، در واقع دانشمندان ماتریالیست همچون تالس به سختی میتوانستند منشاء دیگری برای حیات غیر از آب در نظر بگیرند و این عقیده تا امروز نیز باقی مانده است. تالس معتقد بود اولین عنصر آب بوده است و این عقیده را با مشاهده سنگواره ها توسعه داده بود. رودولف کارناپ از فلاسفه مهم علم میگوید تالس معتقد بود "آب گوهر و اصل جهان است"
اما علاوه بر دانشمندان و فیزیک دانان باستانی، در ادیان نیز این عقیده که موجودات زنده از آب بوجود آمده اند ریشه ای بسیار کهن دارد. یکی از قدیمی ترین ادیانی که هنوز هم طرفداران بسیاری دارد بودائیسم است. پیروان این دین نیز بیخدا هستند و به هیچ نوع خدایی معتقد نیستند، هرچند به روح و تناسخ روح معتقدند. بودا نیز بیش از هزار سال قبل از محمد زندگی میکرده است و در کتاب پیدایش یا خلقت آگانا سوتا (Aganna Sutta) آیه 11 بطور مشخص به این قضیه که موجودات از آب بوجود آمده اند و غیر از آب هیچ چیز در ابتدا وجود نداشته است اشاره میکند. بنابر این حتی اسلام اولین دینی نیز نیست که به این قضیه اشاره مستقیم دارد.
بوجود آمدن موجودات از آب که قضیه ای صحیح است و در تضاد با علم نیست نیز خود در تناقض جدی است با سایر آموزه های اسلام. همانطور که میدانیم قرآن بر اساس فرضیه باطل خلقت (اینکه انسان توسط خدا ساخته شده و بصورت انسان به زمین فرستاده شده و اولین انسان وجود داشته است و سایر انسانها از نسل اولین انسان یعنی آدم هستند) که خود کپی برداری شده از یهودیت و در آنجا نیز کپی شده از آثار زرتشتی است، بنا نهاده شده است. قرآن دم از آفرینش دو انسان اولیه به نام آدم و حوا میزند. چطور میتواند همزمان معتقد باشد که انسانها هم به شکل خلقت آدم و حوا بوجود آمده اند، و هم، همه موجودات از آب در آمده اند؟ مشخص است که پدید آمدن و متکامل شدن انسانها از آب و خلقت یکباره انسانها دو قضیه کاملا متناقض هستند و جمع آنها باطل است.

imanjo0n;101769 نوشت:
کدام انسانی خلقت کائنات را دیده است که الله از کافران انتظار دارد آنرا دیده باشند و به دلیل این دیدن خود به او ایمان بیاورند؟ آیا الله از کافران کاری که برایشان غیر ممکن بوده است را انتظار دارد؟

سلام بر روشن روانان
اولین مطلبی که یک مستشکل باید مد نظر قرار بدهد یافتن معنای صحیح و مقصود حقیقی متن مورد اشکال است لذا کسی که این اشکالات را وارد می سازد باید اول ثابت کند آن معنایی از قرآن را که رد می کند معنا و مقصود حقیقی قرآن است سپس به رد آن بپردازد .
در اینجا یک جمله استفهامی است و می تواند استفهام انکاری باشد یعنی قرآن می پرسد : آیا کافران ندیده اند ؟ یعنی قطعا ندیده اند . و همین ندیدن پایه انکار آنهاست وگرنه اگر جریان عظیم خلقت را شاهد بودند به انکار خالق آن نمی پرداختند .

imanjo0n;101769 نوشت:
مدعیان اینکه قرآن بیگ بنگ را پیشبینی کرده است میگویند این آیه از سینگولاریتی سخن میگوید. در بررسی این آیه باید به نکات زیر اشاره کرد:

بیگ بنگ یک نظریه علمی است . لذا اگر تعبیری از قرآن بر یک موضوع علمی تطبیق شود به معنای این نیست که مقصود حقیقی قرآن آن موضوع بوده است چه اینکه تعابیر قرآنی از قبیل قانون و اصل هستند که موارد صدق متعدد دارند و جز معصوم ع نمی تواند تاویل و مصادیق قطعی آیات را بیان کند . لذا این اشکال نه بر قرآن بلکه بر مدعیان تطبیق است
imanjo0n;101769 نوشت:
نخست اینکه در زمان سینگولاریتی زمین و آسمان یکی نبودند، اساساً زمینی وجود نداشته است که بخواهد با آسمان یکی باشد، زمین میلیونها سال بعد بوجود آمده است.

وقتی اصل دو چیز یکسان باشد می تواند آنها را در آن اصل مشترک دانست مثل چوب و میوه یک درخت . که اصلشان خاک است لذا می توان آندو را در اصل خاک مشترک دانست هرچند ایندو در تحقق خارجی از هم جدا می شوند
imanjo0n;101769 نوشت:
دوم اینکه بر اساس این آیه زمین از آسمانها جدا شده است، اگر منظور از آسمانها کائنات باشد بازهم این آیه غلط میشود.

فتق به معنای گشوده شدن است نه به معنای جدا شدن اگر به معنای جدا شدن هم می بود می توان آنرا بر تعین خاص که نوعی جدا شدن ماهیتی است حمل نمود
imanjo0n;101769 نوشت:
داستان خلقت جهان در قرآن ریشه در اساطیر باستانیمنطقه دارد، بویژه اساطیر بابلی و داستان گیلگمیش دارد. در حماسه گیلگمیش که بسیار قدیمیتر از قرآن است نیز دقیقا از یکی بودن آسمانها و زمین و بعد جدا شدن آنها سخن رفته است. ایده جدا شدن زمین و آسمانها از یکدیگر در سایر اساطیر منطقه نیز یافت میشود، مثلا در مصر باستان باور بر این بوده است که خدای زمین (جب) و خدای آسمان (نات) به یکدیگر چسبیده بودند و جداشدن اختیاری آنها سبب شکل گیری جهان بصورت فعلی شد. بنابر این ماجرای جدا شدن زمین از آسمانها ارتباطی به بیگ بنگ ندارد و از اساطیر و افسانه های ملل مجاور اعراب به قرآن راه یافته است و اگر واقعا بخواهیم آنقدر نادان باشیم که آنرا به بیگ بنگ نسبت بدهیم، باید امتیاز را به کفار مصری و بابلی بدهیم نه به محمد بن عبدالله.

این بیان بی اساس بر مبنای بشری بودن قرآن است نه آسمانی بودن آن لذا کسی که این ادعا را دارد اول باید نبوت پیامبر اسلام و آسمانی بودن قرآن را با دلیل رد کند بعد سراغ ادعای خودش برود .
البته واضح است که محمد صلی الله علیه و اله با دانشمندان بابل و مصر ارتباطی نداشته تا بخواهد عقاید آنها را در کتابش بیاورد .

imanjo0n;101771 نوشت:
دود، بعنوان ذرات معلق، قياسی بی عيب برای گازهای هيدروژن و هيليوم توجيه ميکنند در حاليکه دود ذرات خاکستر و بيشتر آن کربن است. بر خلاف گاز از سوختن يعنی اکسيداسيون بوجود آمده و هيچ شباهتی با عناصر تشکيل دهنده هيدروژن و هيليوم ندارد. ايده آغاز پيدايش جهان از مواد گازی شکل از قديم در ميان ايرانيان و يونانيان وجود داشته و قرآن آنرا به غلط بعنوان دود تکرار کرده و گرنه زبان عربی لغات کافی برای توضيح و تشريح گاز داشته است

اگر آن الفاظ را ذکر کنید نیمی از ادعایتان ثابت است . چه بیانی برای اعراب جاهلی که هیچ تصوری از عناصر ذکر شده نداشته اند بهتر از عنوان دخان است .
دیگر اینکه باز شما بر اساس صدق تطبیق دارید حرف می زنید یعنی واقعا پذیرفته اید که مطلب قرآنی در خصوص آغاز جهان است سپس به اشکالات آن پرداخته اید درحالی که اصل مطلب روشن نیست و می تواند صرفا یک احتمال باشد . اگر احتمال هم باشد باز بیان قرآن بسیار ارزشمند است .

imanjo0n;101771 نوشت:
آيا درستی اين گمان زنی ها منتج به نتيجه گيری ما از دسترسی آنان به ماورالطبيه و غـيب گويی بايد بشود؟

کسی از مسلمانان این ادعا را ندارد که چون قرآن اعجاز علمی دارد از غیب عالم آمده است . در تطبیق هم ما ادعای قطیت نداریم بلکه احتمالی را بیان می کنیم بلکه در اموری از قبیل خلقت آسمان و زمین مرجع را بیان قرآنی میدانیم که از سوی علیم علی الاطلاق آمده است نه دانشمندانی که از میلیاردها موضوع علمی چهارتای آن را می دانند .
و اما بیانات قرآن در خصوص موضوعات آفرینش همین اندازه ارزشمند هستند که هیچ علمی مخالفت آنرا با واقعیت خارجی اثبات نکرده و نمی تواندبکند .

imanjo0n;101771 نوشت:
و اما نکته اصلی اينجاست که آغاز جهان از گاز نبوده است. اگر تيوری انفجار بزرگ صحيح باشد، پيدايش جهان، قبل از اينکه هر نوع ماده ای وجود داشته باشد، از انرژی محض است. چندين لحظه بعد از انفجار است که ماده شکل می گيرد و آنهم نه بصورت گاز بلکه پلاسما. بعد از سرد شدن پلاسماست که گازها بوجود می آيند.

قرآن کریم کتاب شرح آفرینش موجودات نیست که بخواهد تمام مراحل را بیان کند و همین اندازه هم که بیان کرده در سطح فهم عرفی عرب جاهلی بوده است . ضمن اینکه نسبت آسمان و زمین به گازها که اصل قریب است شایسته تر از نسبت آن به پلاسما است که اصل بعید محسوب می شود . ضمن اینکه مخاطبان قرآن برای سالیان سال از درک مفاهیم امروزی محروم بوده اند لذا باید بیان مطابق فهم عموم باشد نه فهم دانشمندان 1500 سال بعد چه اینکه اول باید اعراب آن زمان ایمان می آوردند تا دین پا بگیرد لذا اکتفا به یک بیان اجمالی همه فهم کاملا حکیمانه است
imanjo0n;101771 نوشت:
درآيه 9 واضح و روشن اظهار می شود که در ابتدا زمين در دو2 روز آفريده می شود. آيه 10 کوهها و برکات روی زمين را در چهار روز بعد می آفريند. در اينجا بروشنی تنظيم زمانی را در آيه ها می بينيم.

منظور از روز روز عادی مصطلح نیست بلکه منظور مرحله است . یعنی خلقت زمین در دو مرحله و خلقت موجودات زمینی در چهار مرحله بوده است چه اینکه روز در معنای اعم ظهور است .
imanjo0n;101771 نوشت:
چنين اشتباه فاحشی فقط می تواند از انسان زمينی با اطلا عات محدود علمی سر زند. قرآن همانند بسياری از کتب و متون مذهبی نوشته شده در دوران گذشته، مملو از اينگونه ابهامات و اشتباهات است.

اشتباه در قران نیست در فهم شما از قرآن است
imanjo0n;101771 نوشت:
اعتقاد به هفت طبقه بودن آسمان بين مذاهب چند خدايی و تک خدايی آنزمان مانند مسحيت و يهوديت نيز وجود داشته است. تکرار اين اشتباه بدون هيچگونه توضيح علمی در قرآن کاملا عادی و نشان دهنده تراوشات طبيعی مغز انسان آن دوران است.

پس بفرمایید تنها انسانهایی که بر مبنای یقین کامل زیسته اند شمایید و تمام انسانهای گذشته در خرافات زیسته اند نه ؟ در مورد آیندگان چه تصوری دارید آیا نخواهد آمد روزی که یقینیات شما در نزد آیندگان خرافاتی بیش ننماید ؟
بهتر است خوب اندیشه کنید و اینقدر به چهار کلمه ای که یاد گرفته اید مغرور نشوید . یک روزی کسانی به نام کمونیستها به درک و علم خود از اجتماع و تاریخ مثل شما به باورهای علمی تان می نگریستند ولی اکنون می توانید آنها را در موزه های تاریخ معاصر بیابید هم خودشان هم ادعایشان .
عجییب است . شما که در همین چهارتا کلمه محتاج افرادی مثل خودتان ار افراد عادی بشر هستید چطور به بزرگترین انسانهای تاریخ بشریت افترا می زنید خوب است این حرفها را کسی بزند که نظریه بیگ بنگ را مطرح کرده نه شما که تنها چیزی از آن شنیده اید .

imanjo0n;101771 نوشت:
تنها توضيحی که برای ايده هفت آسمان می توان داد اين است که در آن زمان به غلط معتقد بودند منظومه شمسی دارای هفت "سياره" است که در محور خود بدور زمين در گردشند: خورشيد، ماه، مريخ، ژوپيتر، عطارد، زحل و زهره. هنوز هيچ کس از وجود اورانيوس، نپتون و پلوتون خبر نداشت و به اين واقعيت دست نيافته بودند که فقط ماه است که بدور زمين در حرکت است و زمين و ديگر سيارات بدور خورشيد در گردشند.

می بینید که در شرح عقاید گذشتگان مستمسکی جز ظن و گمان ندارید .
imanjo0n;101771 نوشت:
باورهای مانده از قرون و اعصار هر چند صدها سال دوام آورده اند دليل صحت و سقم آنها نمی باشد. برای دستيابی به حقيقت بايد جزم انديشی را رها کرده و اعتقادات خود را با کمک علم و منطق مورد ارزيابی قرار دهيم.

به کدام علم تمسک بجوییم ؟ روزی نیوتن چیزی می گفت که انشتین آنرا رد کرد و روزی انشتین چیزی گفت که در فیزیک کوانتوم رد شد و فردا و فردا . شما به این علمهای منقضی شونده متمسک می شوید ؟ بشوید . ما به علمی چنگ می زنیم که از سوی خدای آفریننده نیوتن و انشتین و غیره آمده است .
imanjo0n;101773 نوشت:
اولین نکته که باید بدان توجه کرد این است که بسیاری از مفاهیمی که در قرآن وجود دارند، دقیقا کپی برداری شده از مفاهیم مسیحی و یهودی است. بطور کلی میتوان ادعا کرد اسلام هیچ مفهومی فراتر از فرهنگ عرب و آیین یهود و مسیحیت را در خود ندارد.

به فرض مشابهت که آنرا قبول نداریم ، مگر یک واقعیت چند روایت دارد . انتظار دارید در قرآن جریان خلقت را بخاطر حس تجدد خواه شما جور دیگر بیان کنند ؟
imanjo0n;101773 نوشت:
و چون آشکار است که علت هلالی دیده شدن ماه مربوط به زاویه دیدی است که ما نسبت به ماه از روی زمین داریم و زاویه ای که خورشید از آن به ماه نور افشانی میکند و همین باعث شده بود که فیثاغورس به گرد بودن زمین پی ببرد، این پاسخ محمد آشکارا ناشی از نادانی او و الله، دوست تخیلی او است که دلیل وجود هلال ماه را این میداند که مردم بتوانند از آن برای تشخیص عبادات و حج استفاده کنند.

مطمئنا دین گریزان هوس پرست باید از این راه دردهای وجدانی خود آرامش بخشند .
وگرنه در قرآن بدنبال توجیه علمی همه مسائل بر نمی آمدید چه اینکه قرآن در صدد ساختن ابعاد انسانی بشر است و از هر پدیده ای در عالم از بعد تاثیر گذاریش در این تکامل بهره برداری می کند و تعهدی به بیان مسائل علمی جهان آفرینش ندارد چه اینکه اکثریت قابل توجه مخاطبین قرآن در تمام اعصار مردمانی اند که قادر به درک این امور نیز نیستند .اما قرآن که نمی تواند آنها را رها کند چون مطلب علمی نمی فهمد . قرآن خود می فرماید :
ما قرآن را برای ذکر آسان ساختیم پس آیا متذکری هست ؟
در روایت هم هست اگر خدا می خواست می توانست قرآن را چنان مشکل نازلا کند که جز اندکی از آن نفهمند ( مثل بعضی نظریه های علمی که تنها معدودی آنرا آنطور که هست می فهمند )

imanjo0n;101773 نوشت:
لذا بهتر است اسلامگرایان بدانند که حتی اگر پیشبینی درستی هم شده باشد، امتیاز آن مربوط به یهودیان است نه اسلام، لذا این مسئله اساساً معجزه اسلامی نیست.

ما خدای موسی و خدای محمد را خدای واحدی می دانیم لذا اگرحقیقت علمی بیان شده باشد باشد هنر خدای آفریننده جهان است . نه هنر پیروان ادیان .
imanjo0n;101773 نوشت:
در دیدگاه مالیخولیایی دینی خداوند بوسیله قرار دادن آسمانها، آبهای بهشت را از آبهای زمین جدا میکند و سپس آنرا به 7 آسمان گسترش میدهد، و این گسترش دادن همیشه به این معنی بوده است تا اینکه هابل تئوری گسترش خود را ارائه داد و از آن پس اسلامگرایان به دروغپردازی جدید خود در لباس علم و دانش پرداختند. جالب است که در آیه بعدی یعنی آیه 48 همین سوره نیز اشاره میکند که همان خدایی که لابد کائنات را میگستراند در حال فرش کرد کردن و گستراندن زمین نیز هست، زیرا این دو فعل دقیقا به یک حالت آمده اند، بنابر این اگر فرض کنیم منظور واقعا این است که کائنات در حال گسترش است، پس باید فرض کنیم که زمین نیز در حال گسترش است، که چنین چیزی بازهم غیر علمی است

البته شما که متکی به دانشمندان گمان پردازی که تاریخ انقضای خودشان و نظریاتشان فرا خواهد رسید هستید مالیخولیایی هستید .
و اما گسترش زمین با گسترش آسمان تفاوت دارد چه اینکه منظور از گسترش زمین گسترش خشکی هاست چرا که اساس معنای ارض در عربی به معنای خشکی است و اعراب از زمین به شکل و هیات شناخته شده امروزیش تصوری نداشته اند تا برایش لغتی وضع کنند . و گسترش خشکی ها هم کاملا علمی است .
خوب چرا از پذیرش گسترش آسمان طفره می روید ؟ این که به حسب قول خدایان علمی شما درنظریه بیگ بنگ کاملا صحیح است . حالا کی دروغ پرداز است شما یا مدعیان معجزات علمی قرآن ؟
چرا از مراحل خلقت جنین که در قرآن آمده سخن نمی گویید ؟
محمد صلی الله علیه واله با چند دانشمند تشریح کننده بدن انسان و محقق جنین شناسی ملاقات کرده بود و کدام علم قدیم مراحل تکامل جنین را اینگونه دقیق بیان کرده است ؟
فانی توفکون ؟ کجا می روید ؟

imanjo0n;101774 نوشت:
قطعاً اینگونه نیست. تالس فیلسوف و دانشمند یونانی شخصی است که بیش از 1000 سال قبل از محمد زندگی میکرده است. وی معتقد بود موجودات از آب بوجود آمده اند و حیوانات برتر از حیوانات فرو تر و انسان هم همچون باقی جانوران نتیجه تکامل است، وی معتقد بود انسان از ماهی بوجود آمده است. وی معتقد بود جهان بطور کلی از عناصر چهارگانه ای بوجود آمده است. و چقدر جالب است قرآن نیز هروقت میخواهد بگوید چیزی از چه بوجود آمده است از همان عناصر استفاده میکند، شیطان از آتش بوجود آمده است و انسان از خاک. کائنات از دود(هوا) و موجودات از اب در امدند !! بنابر این تالس و بعد از او دانشمندان زیادی معتقد بودند حیات از آب آغاز شده است، در واقع دانشمندان ماتریالیست همچون تالس به سختی میتوانستند منشاء دیگری برای حیات غیر از آب در نظر بگیرند و این عقیده تا امروز نیز باقی مانده است. تالس معتقد بود اولین عنصر آب بوده است و این عقیده را با مشاهده سنگواره ها توسعه داده بود. رودولف کارناپ از فلاسفه مهم علم میگوید تالس معتقد بود "آب گوهر و اصل جهان است"

خدای حکیم پیامبر اسلام را از میان بی سوادترین مردمان جهان برانگیخت تا کوردلانی همچون شما برای کلام حق او بهانه ارتباط با دانشمندان و فیلسوفان را نیاورند اما چه میشود کرد که بعضی افراد می خواهند بهره شان در تکامل انسانی انکار دین و کلام آسمانی قرآن باشد .
و اما حالا بدان که :
1- قرآن دارای تفسیر انفسی است و تمام آیات خلقت آسمان و زمین بر خلقت جسم و روح انسان نیز منطبق می شود
2- قرآن این اصل ارزشمند را دراختیار همگان قرار داد که شما هرجا می خواهید حیات پیدا کنید دنبال آب باشید ضمن اینکه تفسیر انفسی آب در قرآن ، علم است که اساس حیات معنوی است .
خدا شما را گشودن چشم موفق گرداند

نقل قول:
بیگ بنگ یک نظریه علمی است . لذا اگر تعبیری از قرآن بر یک موضوع علمی تطبیق شود به معنای این نیست که مقصود حقیقی قرآن آن موضوع بوده است چه اینکه تعابیر قرآنی از قبیل قانون و اصل هستند که موارد صدق متعدد دارند و جز معصوم ع نمی تواند تاویل و مصادیق قطعی آیات را بیان کند . لذا این اشکال نه بر قرآن بلکه بر مدعیان تطبیق است

بنده ی خدا ، قران ، نمی خواسته که بیشتر این معجزاتی که براش در اوردن رو بیاره !! و من هم همین رو می خوام بگم !!
نقل قول:
وقتی اصل دو چیز یکسان باشد می تواند آنها را در آن اصل مشترک دانست مثل چوب و میوه یک درخت . که اصلشان خاک است لذا می توان آندو را در اصل خاک مشترک دانست هرچند ایندو در تحقق خارجی از هم جدا می شوند

اصلا اینطوری نیست . وقتی 2 چیز وجود ندارن ، نمی تونیم بگیم که از اولش به هم وصل بودن . اصلا درست نیست .
نقل قول:
فتق به معنای گشوده شدن است نه به معنای جدا شدن اگر به معنای جدا شدن هم می بود می توان آنرا بر تعین خاص که نوعی جدا شدن ماهیتی است حمل نمود

به 3 ترجمه ی این ایه توجه کنید :
فولادوند: آيا كسانى كه كفر ورزيدند ندانستند كه آسمانها و زمين هر دو به هم پيوسته بودند و ما آن دو را از هم جدا ساختيم و هر چيز زنده‏اى را از آب پديد آورديم آيا [باز هم] ايمان نمى‏آورند

مکارم: آيا كافران نديدند كه آسمانها و زمين به هم پيوسته بودند و ما آنها را از يكديگر باز كرديم ؟، و هر چيز زنده‏اي را از آب قرار داديم، آيا ايمان نمي‏آورند!

خرمشاهی: آيا كافران نينديشيده‏اند كه آسمانها و زمين فروبسته بودند، آنگاه آنها را برگشاديم، و هر موجود زنده‏اى را از آب آفريده‏ايم، آيا ايمان نمى‏آورند؟

اگر به اون معنی هست ، دیگر این اساساً معجزه نیست . ما فرض رو بر این گرفتیم که به معنی جدا کردن است .

نقل قول:
این بیان بی اساس بر مبنای بشری بودن قرآن است نه آسمانی بودن آن لذا کسی که این ادعا را دارد اول باید نبوت پیامبر اسلام و آسمانی بودن قرآن را با دلیل رد کند بعد سراغ ادعای خودش برود .
البته واضح است که محمد صلی الله علیه و اله با دانشمندان بابل و مصر ارتباطی نداشته تا بخواهد عقاید آنها را در کتابش بیاورد .

با همین دلایل می توان اثبات کرد که قران چیز بشری است . قران نه تنها 1 جا ، در چندین و چند جا از کتاب های دیگر ، افسانه های مصر و بابل و کتاب هایی مانند گلیگمش کپی کرده است . و البته ، بیشتر داستان ها و تعداد دیگری از چیز هایی که در قران هست ، با تصرف و تلخیص از تورات کپی شده است . که در "گسترش کائنات" در مورد این تقلب چیز هایی نوشته شده است .
و مطابق شواهد ، بسیاری از چیز های موجود در قران ، از همون اساطیر مصر و بابل سرچشمه گرفته اند . نه تنها در اینجا ، خلقت انسان از گل هم کپی شده از همین اساطیر است .

ایده ی جهان پس از مرگ هم مربوط به اساطیر ایرانی و هندی است . و یهودیان این باور را هنگام فتح بابل به دست کورش از ایران کسب کرده اند .

نقل قول:
اگر آن الفاظ را ذکر کنید نیمی از ادعایتان ثابت است . چه بیانی برای اعراب جاهلی که هیچ تصوری از عناصر ذکر شده نداشته اند بهتر از عنوان دخان است .

هوا . به سادگی قران می تواند از واژه ی هوا استفاده کند !!!
نقل قول:
دیگر اینکه باز شما بر اساس صدق تطبیق دارید حرف می زنید یعنی واقعا پذیرفته اید که مطلب قرآنی در خصوص آغاز جهان است سپس به اشکالات آن پرداخته اید درحالی که اصل مطلب روشن نیست و می تواند صرفا یک احتمال باشد . اگر احتمال هم باشد باز بیان قرآن بسیار ارزشمند است .

با توجه به ایات بعد و قبل ، کاملا معلوم است که در مورد اغاز افرینش جهان است .
نقل قول:

و اما بیانات قرآن در خصوص موضوعات آفرینش همین اندازه ارزشمند هستند که هیچ علمی مخالفت آنرا با واقعیت خارجی اثبات نکرده و نمی تواندبکند

در مورد این موضوع هم در سایر معجزات و اشکالات قران بحث خواهیم کرد ... و مخالفت ان را با علم ببررسی خواهیم کرد ...
نقل قول:
منظور از روز روز عادی مصطلح نیست بلکه منظور مرحله است . یعنی خلقت زمین در دو مرحله و خلقت موجودات زمینی در چهار مرحله بوده است چه اینکه روز در معنای اعم ظهور است .

منظور این است که به روشنی بیان شده که اول زمین افریده شده و سپس اسمان ها ...
نقل قول:
شتباه در قران نیست در فهم شما از قرآن است

اگر شما بتوانید نظریه ای بیاورید که بگوید در هنگامی که اسمان ها همچنان دود (یا گاز!) بودند ، زمین وجود داشته با برکاتش (کوه ، حیوانات ، میوه ها ، درخت و ... ) ، ان وقت اشکال از من است نه قران !!

نقل قول:
به کدام علم تمسک بجوییم ؟ روزی نیوتن چیزی می گفت که انشتین آنرا رد کرد و روزی انشتین چیزی گفت که در فیزیک کوانتوم رد شد و فردا و فردا . شما به این علمهای منقضی شونده متمسک می شوید ؟ بشوید . ما به علمی چنگ می زنیم که از سوی خدای آفریننده نیوتن و انشتین و غیره آمده است .

و منطق ...
نقل قول:
به فرض مشابهت که آنرا قبول نداریم ، مگر یک واقعیت چند روایت دارد . انتظار دارید در قرآن جریان خلقت را بخاطر حس تجدد خواه شما جور دیگر بیان کنند ؟

اگر درست بود و تکراری بود ، یک چیزی . در حالی که چیز های غلط تکراری هستن !!
نقل قول:
مطمئنا دین گریزان هوس پرست باید از این راه دردهای وجدانی خود آرامش بخشند .
وگرنه در قرآن بدنبال توجیه علمی همه مسائل بر نمی آمدید چه اینکه قرآن در صدد ساختن ابعاد انسانی بشر است و از هر پدیده ای در عالم از بعد تاثیر گذاریش در این تکامل بهره برداری می کند و تعهدی به بیان مسائل علمی جهان آفرینش ندارد چه اینکه اکثریت قابل توجه مخاطبین قرآن در تمام اعصار مردمانی اند که قادر به درک این امور نیز نیستند .اما قرآن که نمی تواند آنها را رها کند چون مطلب علمی نمی فهمد . قرآن خود می فرماید :
ما قرآن را برای ذکر آسان ساختیم پس آیا متذکری هست ؟
در روایت هم هست اگر خدا می خواست می توانست قرآن را چنان مشکل نازلا کند که جز اندکی از آن نفهمند ( مثل بعضی نظریه های علمی که تنها معدودی آنرا آنطور که هست می فهمند )

ان قران اسان است ، پس چه نیازی به تفسیر ان است؟ و ما این شاهد را اوردیم ، که نشان دهیم که قران ، هیچ چیز فراتر از فرهنگ عرب نیاورده است !! اگر شما سنت شکنی فراتر از فرهنگ عرب پیدا کردید ، به ما هم خبر دهید !!
نقل قول:
ما خدای موسی و خدای محمد را خدای واحدی می دانیم لذا اگرحقیقت علمی بیان شده باشد باشد هنر خدای آفریننده جهان است . نه هنر پیروان ادیان .

این ادعای غلط در اصل ، منشا ان تورات است ...که قران از ان کپی کرده است . و اگر هم بر فرض محال درست باشد، امتیاز این به اصطلاح معجزه ، از ان موسی و یهودیان است !! و قران اولین کتابی نیست که در این مورد اشتباه ، گفته است ...
نقل قول:
البته شما که متکی به دانشمندان گمان پردازی که تاریخ انقضای خودشان و نظریاتشان فرا خواهد رسید هستید مالیخولیایی هستید .
و اما گسترش زمین با گسترش آسمان تفاوت دارد چه اینکه منظور از گسترش زمین گسترش خشکی هاست چرا که اساس معنای ارض در عربی به معنای خشکی است و اعراب از زمین به شکل و هیات شناخته شده امروزیش تصوری نداشته اند تا برایش لغتی وضع کنند . و گسترش خشکی ها هم کاملا علمی است .

ارض ، به معنای زمین و "بر" به معنای خشکی است .
نقل قول:

چرا از مراحل خلقت جنین که در قرآن آمده سخن نمی گویید ؟

در مورد این مراحل اشتباه هم در اینده سخن می گوییم !
نقل قول:
خدای حکیم پیامبر اسلام را از میان بی سوادترین مردمان جهان برانگیخت تا کوردلانی همچون شما برای کلام حق او بهانه ارتباط با دانشمندان و فیلسوفان را نیاورند اما چه میشود کرد که بعضی افراد می خواهند بهره شان در تکامل انسانی انکار دین و کلام آسمانی قرآن باشد .

حضرت محمد بیسواد و "امی" بود . که به معنای این است که در مکتب درس نخوانده است . ایا نمی شود کسی برای او کتاب های دیگر و نظریه های دیگر را قرائت کند ؟ ایا در طی 40 سال زندگی ، هیچ پیر ، جوان ، شاعر ، عالم ، و دانشمندی را ندیده که از این نظریات اگاه باشد ؟ ایا عموی زنش ، فرق ابن نفل که دانشمند مسیحی بود ، از علوم روز اگاهی نداشت ؟؟ قطعا این چنین نیست !!

imanjo0n;101848 نوشت:
بنده ی خدا ، قران ، نمی خواسته که بیشتر این معجزاتی که براش در اوردن رو بیاره !! و من هم همین رو می خوام بگم !!

سلام بر چشمان روشن
شما نمی توانید بگویید قرآن چه می خواسته یا چه نمی خواسته . شما تنها می توانید درباره صحت یا سقم این تطبیقات نظر بدهید اما اینکه چه موضوع طبیعی از طبیعیات منظور قطعی قرآن است و چه نیست از صلاحیت شما خارج است

imanjo0n;101848 نوشت:
اصلا اینطوری نیست . وقتی 2 چیز وجود ندارن ، نمی تونیم بگیم که از اولش به هم وصل بودن . اصلا درست نیست .

نگاه شما به قضیه عامیانه است با وجود ادعاهای علمیتان
imanjo0n;101848 نوشت:
اگر به اون معنی هست ، دیگر این اساساً معجزه نیست . ما فرض رو بر این گرفتیم که به معنی جدا کردن است .

در تفسیر اعجاز علمی قرآن دچار مشکل اساسی هستید . اعجاز علمی با تطبیق تام سازگاری ندارد یعنی اگر ما یک موضوع قرآنی را بر یک مساله علمی تطبیق کنیم و بگوییم همین است و چیز دیگر نیست اصلا اعجاز علمی قرآن را نفی کرده ایم . اعجاز قرآن وقتی معنا دارد که هرچه دانشمندان کشف کنند باز حرف قرآن عمیق تر و ژرفتر باشد بطوری که هیچگاه یافته های علمی به عمق بیان قرآنی نرسد . در مورد خلقت آسمانها و زمین هم همین است یا هر پدیده مادی یا معنوی دیگر . قرار است قرآن برتری خود را در هر مرتبه ای حفظ کند .
و اما بیان قرآن عمیقتر است و تقریبا همان معنای توسعه و گسترش را می رساند . البته با توجه به این که قرآن کریم برای موجودات خزانه هایی درعالم معنا و علم الهی قائل است این گشوده شده رامی توان ظهور و تجلی حقایق معنوی در چهره مادیشان نیز تصور کرد

imanjo0n;101848 نوشت:
ا همین دلایل می توان اثبات کرد که قران چیز بشری است . قران نه تنها 1 جا ، در چندین و چند جا از کتاب های دیگر ، افسانه های مصر و بابل و کتاب هایی مانند گلیگمش کپی کرده است . و البته ، بیشتر داستان ها و تعداد دیگری از چیز هایی که در قران هست ، با تصرف و تلخیص از تورات کپی شده است . که در "گسترش کائنات" در مورد این تقلب چیز هایی نوشته شده است . و مطابق شواهد ، بسیاری از چیز های موجود در قران ، از همون اساطیر مصر و بابل سرچشمه گرفته اند . نه تنها در اینجا ، خلقت انسان از گل هم کپی شده از همین اساطیر است . ایده ی جهان پس از مرگ هم مربوط به اساطیر ایرانی و هندی است . و یهودیان این باور را هنگام فتح بابل به دست کورش از ایران کسب کرده اند .

در یک نگاه منطقی به این ادعای بی اساس باید گفت که می بایست : پیامبر اسلام ص مانند هر دانشمند دیگری به تعداد قابل توجهی از فلاسفه و دانشمندان و پیروان ادیان مختلف ارتباط برقرار کرده و از آنها درس و علم آموخته باشد و پس از آگاهی از همه آنها یک مجموعه بزرگ از عقاید مختلف را در کتاب هماهنگ خود جمع آوری نموده است .
البته باید جواب این مطلب را بدهید که چطور یک انسان می تواند این همه مطلب را بدون نوشتن یک جمله بر کاغذ حفط و نگهداری و تطبیق کند و در سخت ترین شرایط و حتی میانه جنگها گوشه ای از آنرا را بیاورد بدون اینکه در مجموعه منظم آورده شده قبلی خللی ایجاد کند و چطور این مجموعه با هم اختلاف ندارد . چطور می توان یک کتاب یک دست را در مدت بیست و سه سال آورد بدون اینکه کسی قرآن را بخواند و بگوید حرف اول قرآن با حرف آخرش از لحاظ علمی تفاوت دارد ووووووو
آیا خدا به بندگانش عقلی برای اندیشه نداده است ؟

اما متاسفانه تاریخ زندگانی پیامبر اسلام ص اصلا چنین ادعایی را تایید نمی کند . پس تمام این حرفها ظن و گمان باطل است
imanjo0n;101848 نوشت:
هوا . به سادگی قران می تواند از واژه ی هوا استفاده کند !!!

هوا به لحاظ وجودی بعد از زمین ایجاد شده یعنی زمین بدون جو بوده و بعد بوجود آمده چطور قرآن می تواند خلقت آسمان و زمین را به هوایی نسبت دهد که خودش بعد از زمین بوجود آمده .
تشابه عناصر هم که مبنای صحیحی نیست
imanjo0n;101848 نوشت:
با توجه به ایات بع
imanjo0n;101848 نوشت:
د و قبل ، کاملا معلوم است که در مورد اغاز افرینش جهان است .

در این مورد که حرفی نیست سخن ما این است که از کجا معلوم این خلقت آسمانها و زمین قرآنی بیان دیگر نظریه بیگ بنگ است . این را مدعیانی مطرح کرده اند اما از کجا معلوم منظور قرآن این بعد از خلقت باشد و از کجا معلوم منظور قرآن صدور موجودات مادی از متن حقایق معنوی نباشد ووووو
imanjo0n;101848 نوشت:
در مورد این موضوع هم در سایر معجزات و اشکالات قران بحث خواهیم کرد ... و مخالفت ان را با علم ببررسی خواهیم کرد ...

تا ببینیم
imanjo0n;101848 نوشت:
منظور این است که به روشنی بیان شده که اول زمین افریده شده و سپس اسمان ها ...

چه بسا منظور از آسمان جو زمین است که از لحاظ زمانی بعد از ایجاد زمین بوده است و این بیان با توجه به اینکه مردم آن زمان جو بالای سر خود را آسمان می پنداشته اند کاملا قابل قبول است
به مطلب دیگر ما هم توجه نکردید و اتفاقا این بیان قرآنی نشان دهنده آنست که قرآن خلقت زمین و آسمان دیگری را نیز بیان می کند و بنده در جواب یک مدعی دیگری هم گفتم منظور قرآن در اینجا خلقت جسم و روح انسان است و قرآن در این مورد اصطلاح خاص خود را دارد .
زمین مرتبه دانیه وجود انسان و آسمان مرتبه عالیه آنست . در حقیقت قرآن با این بیان در حال تشریح ابعاد شگفت انگیز وجود انسانی است . هفت آسمان و هفت زمین هم بر همین اساس است چه اینکه مراتب کلیه وجود انسان از ماده تا بالاترین مراتب معنوی اش هفت تا است . هر مرتبه دانیه ای زمین مرتبه عالیه خویش است .

نظریه فلسفی ارزشمندو برهانی جناب صدر المتالهین در خصوص پدید آمدن بعد غیر مادی انسان از بعد مادیش یعنی جسمانیه الحدوث بودن روح انسان که بر آیات قرآنی تطبیق شده است مطالعه شود .
imanjo0n;101848 نوشت:
اگر شما بتوانید نظریه ای بیاورید که بگوید در هنگامی که اسمان ها همچنان دود (یا گاز!) بودند ، زمین وجود داشته با برکاتش (کوه ، حیوانات ، میوه ها ، درخت و ... ) ، ان وقت اشکال از من است نه قران !!

در مطلب بالا آوردم
imanjo0n;101848 نوشت:
و منطق ...

منطقش صدق قرآن و شهود وجدانی تکامل انسانی در پیروان راستین آن است
imanjo0n;101848 نوشت:
اگر درست بود و تکراری بود ، یک چیزی . در حالی که چیز های غلط تکراری هستن !!

تا جایی که یادم می آید اتفاقا یک مسیحی دانشمند مسلمان شده صحت بیان قرآنی را در موضوع خلقت و تفاوت آن با بیان انجیل علت مسلمانی خودش ذکر کرده بود و در کتابش مفصلا این مطلب را آورده بود .
imanjo0n;101848 نوشت:
ان قران اسان است ، پس چه نیازی به تفسیر ان است؟ و ما این شاهد را اوردیم ، که نشان دهیم که قران ، هیچ چیز فراتر از فرهنگ عرب نیاورده است !! اگر شما سنت شکنی فراتر از فرهنگ عرب پیدا کردید ، به ما هم خبر دهید !!

شما فرد کم اطلاعی هستید لذا بهتر است بروید و کمی مطالعه کنید و اینقدر بار اقترائات این و آن را به دوش نکشید .
همه دنیا می دانند که عرب در عصر جاهلیت پایین ترین فرهنگ را داشت بلکه بهتر است بگوییم فرهنگی نداشت . اما تنها نیم قرن پس از نزول قرآن و ایجاد فرهنگ ایمانی درمیان عرب چنان قدرت و عظمتی یافت که هیچ ملتی بدین سرعت بدان دست نیافته بودند . شاید شما چیزی به نام تمدن اسلامی نشنیده اید . اگر نشنیده اید بدانید با تعصب کامل دارید زندگی می کنید .
خوب است کمی در مورد تاثیر پذیری همین غرب متمدن از فرهنگ اسلامی مطالعه کنید . کمی در مورد پیشرفتهای علمی در تمدن اسلامی مطالعه کنید و اینقدر ساده اندیش نباشید که بخاطر عرب بودن پیامبر اسلام ص همه حقایق را انکار کنید . این بی اطلاعی باعث بی اعتباری حرفهایتان می شود .

imanjo0n;101848 نوشت:
ین ادعای غلط در اصل ، منشا ان تورات است ...که قران از ان کپی کرده است . و اگر هم بر فرض محال درست باشد، امتیاز این به اصطلاح معجزه ، از ان موسی و یهودیان است !! و قران اولین کتابی نیست که در این مورد اشتباه ، گفته است ...

موسی و عیسی و محمد از خود چیزی نداشته اند که بخواهند بدان افتخار ناحق کنند بلکه همه خود را بندگان خدا و دریافت کننده پیام او می دانسته اند . عجیب است که شما بجای موسی حرف می زنید . بروید ببینید موسی چه گفته .
imanjo0n;101848 نوشت:
ارض ، به معنای زمین و "بر" به معنای خشکی است .

ارض همان خشکی اما در مقابل سماء است و بر همان خشکی در مقابل بحر است . باز هم تکرار می کنم اصلا عرب در مورد زمین به شکلی که ما امروز می شناسیم تصوری نداشته که بخواهد در مقابل آن لفظی وضع کند .
imanjo0n;101848 نوشت:
در مورد این مراحل اشتباه هم در اینده سخن می گوییم !

امیدوارم بر اساس دروغ دشمنان قرآن نباشد بلکه بر اساس منابع معتبر علمی جنین شناسی باشد
imanjo0n;101848 نوشت:
حضرت محمد بیسواد و "امی" بود . که به معنای این است که در مکتب درس نخوانده است . ایا نمی شود کسی برای او کتاب های دیگر و نظریه های دیگر را قرائت کند ؟ ایا در طی 40 سال زندگی ، هیچ پیر ، جوان ، شاعر ، عالم ، و دانشمندی را ندیده که از این نظریات اگاه باشد ؟ ایا عموی زنش ، فرق ابن نفل که دانشمند مسیحی بود ، از علوم روز اگاهی نداشت ؟؟ قطعا این چنین نیست !!

ما با اگر و مگر کاری نداریم . مدرک و سند بیاورید که محمد ص جلسه درس با ورقه بن نوفل داشته یا از فلان فیلسوف چند ماه یا چند سال درس آموخته .
عجیب است آقایان مدعی علم و علم مداری بلکه علم پرستی وقتی به اینجاها می رسند از هر عوامی عوامتر می شوند
موفق در اندیشه

حامد;101863 نوشت:
سلام بر چشمان روشن
شما نمی توانید بگویید قرآن چه می خواسته یا چه نمی خواسته . شما تنها می توانید درباره صحت یا سقم این تطبیقات نظر بدهید اما اینکه چه موضوع طبیعی از طبیعیات منظور قطعی قرآن است و چه نیست از صلاحیت شما خارج است


منظور من این بود که قران نمی خواسته که از این معجزات علمی بیاورد و این به اصطلاح معجزات رو در اینده و با کلی خوندن و ... تونستن پیدا کنن ...
نقل قول:
نگاه شما به قضیه عامیانه است با وجود ادعاهای علمیتان

وقتی 2 چیز وجود ندارند ، شما چطوری ادعا می کنید که این 2 چیز در گذشته به هم پیوسته بودند ؟؟
نقل قول:

[=navy]در تفسیر اعجاز علمی قرآن دچار مشکل اساسی هستید . اعجاز علمی با تطبیق تام سازگاری ندارد یعنی اگر ما یک موضوع قرآنی را بر یک مساله علمی تطبیق کنیم و بگوییم همین است و چیز دیگر نیست اصلا اعجاز علمی قرآن را نفی کرده ایم . اعجاز قرآن وقتی معنا دارد که هرچه دانشمندان کشف کنند باز حرف قرآن عمیق تر و ژرفتر باشد بطوری که هیچگاه یافته های علمی به عمق بیان قرآنی نرسد .

چیز هایی میگید هااا !! وقتی که با یافته های علمی تطبیق ندارد ، یعنی ندارد !! وقتی که علم چیزی رو پیدا می کنه و بعد متوجه می شیم که قران اساساً چیز دیگری رو بیان می کنه ، ایا این به معنی ژرف تر بودن قران هست ؟؟ خیر !!

نقل قول:
در یک نگاه منطقی به این ادعای بی اساس باید گفت که می بایست : پیامبر اسلام ص مانند هر دانشمند دیگری به تعداد قابل توجهی از فلاسفه و دانشمندان و پیروان ادیان مختلف ارتباط برقرار کرده و از آنها درس و علم آموخته باشد و پس از آگاهی از همه آنها یک مجموعه بزرگ از عقاید مختلف را در کتاب هماهنگ خود جمع آوری نموده است .

خیر . نیازی به خواندن تعداد زیادی از کتاب ها نیست . با خواندن تورات و گوش دادن به سایر یافته های علمی حال عربستان و یا کشور های همسایه به سادگی می توان همه ی اینها را بیان کرد .
من بیان کردم که تمام ادعا های علمی قران ، از قبل پیدا شده بود و نمی توان از انها به عنوان "معجزه" یاد کرد !!
نقل قول:

البته باید جواب این مطلب را بدهید که چطور یک انسان می تواند این همه مطلب را بدون نوشتن یک جمله بر کاغذ حفط و نگهداری و تطبیق کند و در سخت ترین شرایط و حتی میانه جنگها گوشه ای از آنرا را بیاورد بدون اینکه در مجموعه منظم آورده شده قبلی خللی ایجاد کند و چطور این مجموعه با هم اختلاف ندارد . چطور می توان یک کتاب یک دست را در مدت بیست و سه سال آورد بدون اینکه کسی قرآن را بخواند و بگوید حرف اول قرآن با حرف آخرش از لحاظ علمی تفاوت دارد ووووووو
آیا خدا به بندگانش عقلی برای اندیشه نداده است ؟

2 دلیل در مورد این پست شما می توان اورد :
حافظه ی اعراب ان موضع بسیار قوی بوده . به طوری که قران و کتب دیگر را به سرعت حفظ می کردند !! ایا شما از حافظه ی بسیار قوی اعراب ان زمان شک دارید ؟؟ :khandeh!:
2. اگر در جنگ ها ایه هایی که معجزه دارند امده باشند ، یک چیزی !!
نقل قول:

اما متاسفانه تاریخ زندگانی پیامبر اسلام ص اصلا چنین ادعایی را تایید نمی کند . پس تمام این حرفها ظن و گمان باطل است
تاریخ زندگی پیامبر چه چیز هایی را تایید نمی کند ؟ کپی کردن از اثار مختلف ؟ در حالی که قران این را تایید می کند !!
نقل قول:

هوا به لحاظ وجودی بعد از زمین ایجاد شده یعنی زمین بدون جو بوده و بعد بوجود آمده چطور قرآن می تواند خلقت آسمان و زمین را به هوایی نسبت دهد که خودش بعد از زمین بوجود آمده .
تشابه عناصر هم که مبنای صحیحی نیست

پس ایا دود قبل از خلقت زمین بوده ؟؟ و منظور از هوا ، گاز می تواند باشد و هوا شامل انواع گاز ها هست . می توانست بگویید اقسامی از هوا !!
در این مورد که حرفی نیست سخن ما این است که از کجا معلوم این خلقت آسمانها و زمین قرآنی بیان دیگر نظریه بیگ بنگ است . این را مدعیانی مطرح کرده اند اما از کجا معلوم منظور قرآن این بعد از خلقت باشد و از کجا معلوم منظور قرآن صدور موجودات مادی از متن حقایق معنوی نباشد ووووو
نقل قول:
در این مورد که حرفی نیست سخن ما این است که از کجا معلوم این خلقت آسمانها و زمین قرآنی بیان دیگر نظریه بیگ بنگ است . این را مدعیانی مطرح کرده اند اما از کجا معلوم منظور قرآن این بعد از خلقت باشد و از کجا معلوم منظور قرآن صدور موجودات مادی از متن حقایق معنوی نباشد ووووو[/
QUOTE]چگونه می توان از بیان بیگ بنگ 2 ادعا بیان کرد ؟ ایا این خود تناقض نیست ؟
تعریف شما از "زمین با برکات" چیست ؟

نقل قول:
چه بسا منظور از آسمان جو زمین است که از لحاظ زمانی بعد از ایجاد زمین بوده است و این بیان با توجه به اینکه مردم آن زمان جو بالای سر خود را آسمان می پنداشته اند کاملا قابل قبول است

به هیچ عنوان "جو" قابل قبول نیست !! با توجه به ایه ی بعد :
پس آنها را [به صورت] هفت آسمان در دو هنگام مقرر داشت و در هر آسمانى كار [مربوط به] آن را وحى فرمود و آسمان [اين] دنيا را به چراغها آذين كرديم و [آن را نيك] نگاه داشتيم اين است اندازه‏گيرى آن نيرومند دانا (۱۲)
کاملا معلوم است که منظور از اسمان ، اسمان خودمان است ، نه جو !!
نقل قول:

به مطلب دیگر ما هم توجه نکردید و اتفاقا این بیان قرآنی نشان دهنده آنست که قرآن خلقت زمین و آسمان دیگری را نیز بیان می کند و بنده در جواب یک مدعی دیگری هم گفتم منظور قرآن در اینجا خلقت جسم و روح انسان است و قرآن در این مورد اصطلاح خاص خود را دارد .
زمین مرتبه دانیه وجود انسان و آسمان مرتبه عالیه آنست . در حقیقت قرآن با این بیان در حال تشریح ابعاد شگفت انگیز وجود انسانی است . هفت آسمان و هفت زمین هم بر همین اساس است چه اینکه مراتب کلیه وجود انسان از ماده تا بالاترین مراتب معنوی اش هفت تا است . هر مرتبه دانیه ای زمین مرتبه عالیه خویش است .

در مورد ادعای هفت اسمان ، قبلا هم بیان کردم ، این به خاطر این بیان شده که در ان دوران ، فکر می کردند که 7 سیاره بیشتر در جهان نیست و بقیه ستاره هستن . و این ادعا در قران هم به غلط امده که اسلامگرایان برای ماس مالی این ادعای غلط ،می گویند که این 7 اسمان بسیار دور تر است یا نامرئی است که ادعایی است پوچ !
نقل قول:
تا جایی که یادم می آید اتفاقا یک مسیحی دانشمند مسلمان شده صحت بیان قرآنی را در موضوع خلقت و تفاوت آن با بیان انجیل علت مسلمانی خودش ذکر کرده بود و در کتابش مفصلا این مطلب را آورده بود .

قران با انجیل ، تفاوت های فراوانی دارد . حتی در تایین حلال ها و حرام ها . ولی دقیقاً شبیه تورات است .

ارض همان خشکی اما در مقابل سماء است و بر همان خشکی در مقابل بحر است . باز هم تکرار می کنم اصلا عرب در مورد زمین به شکلی که ما امروز می شناسیم تصوری نداشته که بخواهد در مقابل آن لفظی وضع کند .

امیدوارم بر اساس دروغ دشمنان قرآن نباشد بلکه بر اساس منابع معتبر علمی جنین شناسی باشد

نقل قول:

ما با اگر و مگر کاری نداریم . مدرک و سند بیاورید که محمد ص جلسه درس با ورقه بن نوفل داشته یا از فلان فیلسوف چند ماه یا چند سال درس آموخته .
عجیب است آقایان مدعی علم و علم مداری بلکه علم پرستی وقتی به اینجاها می رسند از هر عوامی عوامتر می شوند
موفق در اندیشه

من نباید مدرک بیاوردم که این کار را کرده .شما باید مدرک بیاورید که این کار را نکرده !!

imanjo0n;102211 نوشت:
قران با انجیل ، تفاوت های فراوانی دارد . حتی در تایین حلال ها و حرام ها . ولی دقیقاً شبیه تورات است .

سلام
قرار نیست قران همه جای کتب قبلی را تکذیب کند
بلکه کتابی هماهنگ با کتب قبلی است
شما هدفتون چیست؟
قران را قبول ندارید؟
یا این تطابق ها را؟

اینکه رسول الله امی بوده شکی دارید؟
اگر امی بوده و حتی اگر این ایات را با تفکر شما باطل بدانیم
و بگوییم از یهودیان یاد گرفته اند
باز تمی شود عقاید انها را به این شکل و ترتیب قرار داد
شمل حتی ساده ترین قواعد تفکر را رعایت نکردید
و اسیر افکار یهودیان شده اید
فکر کنم شما دوستی یهودی یا نصاری داشته باشید(یا اینکه خودتان همچین فردی باشید)

قصد توهین ندارم فقط احتمالات را بررسی می کنم:Gig::Gol:

imanjo0n;102211 نوشت:
چیز هایی میگید هااا !! وقتی که با یافته های علمی تطبیق ندارد ، یعنی ندارد !! وقتی که علم چیزی رو پیدا می کنه و بعد متوجه می شیم که قران اساساً چیز دیگری رو بیان می کنه ، ایا این به معنی ژرف تر بودن قران هست ؟؟ خیر !!

سلام

البته

قابل ذکر است که علمی که شما از ان سخن می گویید

ضعیف است و امکان تغییر در ان فراوان همان طور که علومی در گذشته بودند اما الان رد شده اند

پس عدم تطبیق دلیل بر ان نمی شود که غلط باشد

دقت کنید:Gol:

موضوع قفل شده است