راهنمای حقیقت (پرسش و پاسخ پیرامون عقاید شیعه)

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
راهنمای حقیقت (پرسش و پاسخ پیرامون عقاید شیعه)

نقل قول:

سلام و درود بیکران بر شما

بنده در خوزستان و شهر اهواز زندگی میکنم همانطور که مستحضر هستید متسفانه مدت چند سالی است گروهک های .... بطور اشکار و غیر اشکار پیدا شده است و با جوانا به جدل و ... میکنند و ما همیشه با این فرقه از نظر بنده ضاله بحث میکنیم که خوشبختانه به لطف پروردگار و ائمه اطهار ع همیشه بر انها پیروز میشویم.

اخیرا کتابی نزد دوستان دیدم به نام راهنمای حقیقت از ایت الله جعفر سبحانی، متسفانه هر چه در اینترنت گشتم بصورت فایل pdf پیدا نکردم و حتی در کتابخانه های اهواز هم یافت نمیشد. اگه میشه و اختیارات برای شما و سایر عزیزان این سایت مقدور باشه بصورت Pdf در اختیار کاربران قرار دهید و یا محتوای این کتاب به اسانی و حتی بصورت نرم افزار موبایلی در اختیار کاربران(بخصوص برای خوزستانی ها) قرار دهید تا انشاء الله به کمک این کتاب بتوانیم بهتر و موثر تر بر فرقه های .... قلبه کنیم.

منتظر پاسخ شما هستم.

با تشکر :Gol:این کتاب به قلم استاد و فقیه متفکر و فرزانه حضرت آیت اله حاج شیخ جعفر سبحانی به رشته تحریر درآمده است. سوال ها و پرسشهایی که در این مجموعه آمده است توسط برخی از مسلمانان و زائران بیت اله الحرام پیرامون مذهب تشیع مطرح گردیده و به وسیله معاونت آموزش و پژوهش بعثه حج مقام معظم رهبری جمع آوری و تنظیم شده است که توسط آیت اله جعفر سبحانی پاسخ داده شده است. موضوع این کتاب کلامی و فقهی است.زندگینامه (آیت الله جعفر سبحانی تبریزی)
حضرت آیت اله جعفر سبحانی تبریزی در 28 شوال المکرم 1347 هـ.ق (20 فروردین 1308 ش) در تبریز در خانواده علم و تقوا و فضیلت دیده به جهان گشود. آیت اله حاج شیخ جعفر سبحانی پس از فراغت از تحصیلات ابتدایی در مکتبخانه مرحوم میرزا محمود فاضل به فراگیری متون ادب پارسی پرداخت و کتابهای گلستان و بوستان و تاریخ معجم و نصاب الصبیان و ابواب الجنان و ... را فراگرفت. در 14 سالگی رهسپار مدرسه علمیه طالبیه تبریز گردید. از اساتید ایشان می توان به آیت اله روح اله خمینی و حاج شیخ حسن نحوی و میرزا محمدعلی مدرس خیابانی صاحب ریحانه الادب و استاد علامه طباطبایی و ... اشاره کرد. ایشان یکی از مدرسان دارالتبلیغ اسلامی قم به شمار می روند که در زمینه تاریخ ملل و کلام اسلامی تحقیق می کنند و همچنین وی موسس مرکز مطالعات کلام اسلامی (موسسه آموزشی و پژوهشی امام صادق علیه السلام) در قم (1359) است و یکی از اساتید برجسته حوزه علمیه قم است که در علم کلام سرآمد حوزه است. ایشان پس از درگذشت آیت اله شیخ جواد تبریزی و با استظهار به درخواست گروهی از مردم آذربایجان به صحنه مرجعیت وارد شد. از دیگر فعالیت های علمی و فرهنگی ایشان می توان به: تاسیس و نگارش دانشنامه کلام اسلامی، تاسیس مجله و مرکز تخصصی کلام اسلامی، تالیف کتب درسی دانشگاهی و حوزوی و عضویت در هیات امنای دایرة المعارف اسلامی و .... اشاره کرد و از جمله آثار ایشان، الکتب الکلامیه و معجم المتکلمین، موسوعه طبقات الفقها، معجم التراث و الموسوعه الرجالیه، فروغ ابدیت، سیمای فرزانگان، آئین وهابیت و...

ساختاربندی کتاب:


این کتاب شامل 10 فصل به شرح زیر است:
1- فصل نخست: پیرامون تاریخ تشیع و گسترش آن
2- فصل دوم: عقاید شیعه
3- فصل سوم: توسل به اولیای الهی
4- فصل چهارم: منزلت قرآن نزد شیعه
5- فصل پنجم: امامت در نزد شیعه
6- فصل ششم: اهل بیت (ع)
7- فصل هفتم: محدودیت در اسلام
8- فصل هشتم: مسائل فقهی
9- فصل نهم: مسائل تاریخی
10- فصل دهم: صحابه

این کتاب توسط انتشارات مشعر در سال 1385 در تهران چاپ و منتشر گردیده است.نسخه نرم افزاري اين کتاب براي اولين بار توسط انجمن گفتگوي ديني به زودي ارائه خواهد شد.
:Gol:

بخشي از مقدمه کتاب

پيش گفتار
حسّ كنجكاوي يكي از ابعاد چهارگانه روح و روان انسان را تشكيل مي دهد . و اگر انسان بدون اين حس آفريده مي شد ، گامي به سوي تكامل برنمي داشت .
خلاّقيت و آفرينشگري انسان ، در قلمرو علم و دانش و گسترش قدرت و توان خود ، تا دورترين نقاط جهان ، معلول حس كنجكاوي است كه او را به گشودن گره ها و رازهاي جهان وامي دارد .
همين حسّ كنجكاوي است كه جوانان را به پرسشگري وادار مي كند ، و از صميم دل مي خواهند پرده از روي حقيقت بردارند و چه بسا در مرحله نخست با تعجب و شگفتي سؤال مي كنند ، امّا پس از بررسي و تحليل ، به سوي حقيقت كشيده مي شوند .
سؤال ها و پرسش هايي كه در اين مجموعه آمده است ، توسط برخي از مسلمانان و زائران بيت اللّه الحرام پيرامون مذهب تشيع مطرح گرديده و مشتاقانه خواهان دريافت پاسخ آنها بوده اند .
نكته مهم اين است كه دشمنان تشيع با ايجاد اين شبهات گمان كرده اند مردم را از پيروي مكتب اهل بيت (عليهم السلام) باز خواهند داشت ، در حالي كه تعدادي از پرسشگران پس از دريافت پاسخ و قانع شدن از اين طريق به مكتب تشيع پيوسته اند .
اين پرسش ها به وسيله « معاونت آموزش و پژوهش بعثه حج مقام معظم رهبري » جمع آوري و تنظيم شد و در اختيار اينجانب قرار گرفت . بنده نيز در خود نوعي احساس وظيفه كردم تا در حدّ توان به آنها پاسخ دهم . هر چند قسمت مهمي از اين پرسش ها در ديگر نوشته هاي اينجانب و ساير بزرگان آمده است .
اميد است اين حركت علمي و گفتگوي منطقي مايه شكوفايي انديشه ها گردد و به نزديك تر شدن پيروان مذاهب به يكديگر ، كمك مؤثري كند .
پرسش ها و پاسخ ها به سان التقاي دو فكر مثبت و منفي است كه از لابه لاي آن برق و روشني توليد مي شود و دل و جان و عقل و خرد را روشني مي بخشد .
شايان ذكر است كه برخي از مطالب در ضمن چند پاسخ تكرار شده ، كه دليل آن پرهيز از ارجاع خواننده به گذشته و آينده است ، هر چند ارجاع يك مطلب براي گروهي مفيد وسودمند ، و براي برخي ديگر مايه سردرگمي است .
مؤسسه امام صادق (عليه السلام)
جعفر سبحاني
10/4/1385

گل ليلا;168597 نوشت:

اين کتاب براي اولين بار توسط انجمن گفتگوي ديني به زودي ارائه خواهد شد.

سلام با تشکر از زحمات شما و مدیران سایت .
بی صبرانه منتظر دریافت نسخه نرم افزاری کامل این کتاب هستم .