ديگر نگوييم چرا شعار مرگ بر اسرائيل اثر ندارد!(تحریم کالاهای اسرائیل)

تب‌های اولیه

13 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ديگر نگوييم چرا شعار مرگ بر اسرائيل اثر ندارد!(تحریم کالاهای اسرائیل)

به نام خدا


سلام


رهبر معظم انقلاب در پاسخ به یک استفتا تاکید فرمودند: باید از معاملاتى که به نفع دولت غاصب اسرائیل است، خوددارى شود و وارد کردن و ترویج کالاهاى آنان که از ساخت و فروش آن سود مى‌برند، براى هیچکس جایز نیست و همچنین براى مسلمانان هم خرید آن کالاها بخاطر مفاسد و ضررهایى که براى اسلام و مسلمین دارد جایز نیست.


دفتر حفظ و نشر آثارحضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش استفتائات سایت farsi.khamenei.ir ویژه‌نامه‌ای با عنوان " تجارت با غیر مسلمان"
تهیه و منتشر کرده است.
در این ویژه‌نامه آمده است:

س 1347: آیا وارد کردن کالاهاى اسرائیلى و ترویج آنها جایز است؟ در صورتى که این کار هر چند بر اثر اضطرار صورت بگیرد، آیا فروش آنها جایزاست؟

باید از معاملاتى که به نفع دولت غاصب اسرائیل که دشمن اسلام و مسلمین است، خوددارى شود و وارد کردن و ترویج کالاهاى آنان که از ساخت و فروش آن سود مى برند، براى هیچکس جایز نیست و همچنین براى مسلمانان هم خرید آن کالاها بخاطر مفاسد و ضررهایى که براى اسلام و مسلمین دارد جایز نیست.

س 1348: آیا وارد کردن کالاهاى اسرائیلى توسط تجار و ترویج آن در کشورى که تحریم اقتصادى اسرائیل را لغو کرده، جایزاست؟

واجب است افراد از وارد کردن و ترویج کالاهایى که دولت حقیر اسرائیل از ساخت و فروش آن منتفع مى‏شود، خوددارى کنند.

س 1349: آیا براى مسلمانان خرید کالاهاى اسرائیلى که در سرزمین اسلامى به فروش مى‏رسند، جایز است؟

بر آحاد مسلمین واجب است که از خرید و استفاده از کالاهایى که سود تولید و فروش آنها عاید صهیونیست‏ها که با اسلام و مسلمین در حال جنگ هستند، مى‏شود، اجتناب کنند.

س 1350: آیا گشایش دفترهاى مسافرت به اسرائیل در کشورهاى اسلامى جایز است؟ و آیا براى مسلمانان تهیه بلیط از این دفاتر جایزاست؟

این کار به دلیل ضررهایى که براى اسلام و مسلمین دارد، جایز نیست و همچنین مبادرت به انجام اعمالى که نقض تحریم مسلمانان علیه دولتِ دشمن و محارب اسرائیل محسوب شود، براى هیچکس جایز نیست.

س 1351: آیا خرید تولیدات شرکتهاى یهودى یا امریکایى یا کانادایى با وجود این احتمال که شرکتهاى مزبور به تقویت دولت اسرائیل مى‏پردازند، جایز است؟

اگر خرید و فروش این تولیدات موجب تقویت دولت حقیر و غاصب اسرائیل شده و یا در راه دشمنى با اسلام و مسلمین بکار مى‏روند، خرید و فروش آنها براى هیچکس جایز نیست و الاّ اشکال ندارد.

س 1352: اگر کالاهاى اسرائیلى وارد کشورهاى اسلامى شود، آیا جایز است تاجران بخشى از آنها را خریده و به مردم بفروشند و آنها را ترویج کنند؟

این کار براى آنان به علت مفاسدى که دارد، جایز نیست.

س 1353: اگر کالاهاى اسرائیلى در فروشگاههاى عمومى یک کشور اسلامى عرضه شود، آیا خرید آنها توسط مسلمانان در صورتیکه تهیه کالاهاى غیراسرائیلى مورد نیاز که از کشورهاى دیگر وارد شده‏اند، امکان داشته باشد، جایز است؟

بر آحاد مسلمین واجب است که از خرید و استفاده از کالاهایى که منفعت تولید و خرید آنها عائد صهیونیست‏ها که محارب با اسلام و مسلمین هستند، مى‏شود، اجتناب کنند.

س 1354: اگر بدانیم که کالاهاى اسرائیلى بعد از تغییر گواهى مبدأ از طریق کشورهاى دیگرى مثل ترکیه، قبرس و غیره مجدّدا صادر مى‏شوند تا خریداران مسلمان گمان کنند که آنها غیر اسرائیلى هستند، زیرا مى‏دانند که اگر مسلمانان بدانند که آنها ساخت اسرائیل هستند، از خرید آنها خوددارى مى‏کنند، دراین صورت تکلیف مسلمانان چیست؟

مسلمانان باید از خرید و ترویج و استفاده از آن کالاها خوددارى نمایند.

س 1355: خرید و فروش کالاهاى امریکایى چه حکمى دارد و آیا این حکم شامل همه کشورهاى غربى مثل فرانسه وانگلستان هم مى‏شود؟ و آیا آن حکم مخصوص ایران است و یا در همه کشورها جارى است؟

اگر خرید کالاهاى وارداتى از کشورهاى غیراسلامى و استفاده از آنها باعث تقویت دولتهاى کافر و استعمارگر که دشمن اسلام و مسلمین هستند، شود و یا قدرت مالى آنها را براى هجوم به سرزمین‏هاى اسلامى یا مسلمین در سرتاسر عالم، تقویت نماید، واجب است که مسلمانان از خرید و بکارگیرى و استفاده از آنها اجتناب کنند، بدون اینکه فرقى بین کالایى با کالاى دیگر و دولتى با دولت دیگر از دولتهاى کافرى که دشمن اسلام و مسلمین هستند، وجود داشته باشد و این حکم هم اختصاصى به مسلمانان ایران ندارد.

س 1356: کسانى که در کارخانه‏ها و مؤسساتى کار مى‏کنند که سود آنها به دولتهاى کافر مى‏رسد و باعث استحکام و تقویت آنها مى‏شود، چه تکلیفى دارند؟

کسب درآمد با کارهاى مشروع فى‏نفسه اشکال ندارد هر چند از امورى باشد که درآمد آن به دولت غیراسلامى مى‏رسد، مگر زمانى که آن دولت در حال جنگ با اسلام و مسلمین باشد و از نتیجه کار مسلمانان در این جنگ استفاده کند.


به نام خدا
سلام
لیست کالاهای اسرائیلی


منبع:http://boycott-zionist.persianblog.ir/

اگه شما هم کالای رو مشناسید که ساخت اسرائیله، لطفا اسمش رو در این تاپیک قرار بدید.هم وطن... تو هم در این جنایت سهیمی!!!

...
:ok!:وقتی نوشابه کوکاکولا یا فانتا یا .... میخورید یادتون بیایید که این شرکت از عامل جنایت های اسرائیل تقدیر کرده! بعد دوباره اون نوشابه را مزه مزه کنید ببینید طعم خون، طعم داغ دل مادرای فلسطینی نمیده؟ حالا اگر راستی میگید بازهم بخورید..... نوش جان

:ok!:گوشي‌هاي "نوکيا" Nokia و "موتورولا" Motorola جيبهاي ما را اشغال کرده است؛

:ok!:موسيقي از ام‌پي‌تري پليرهاي "آي پود" IPod به گوش ما مي‌رسد؛

:ok!:سي‌پي‌يوهاي "اينتل" Intel تجارت و اقتصاد و فرهنگ و سياست ما را مي‌گرداند و اطلاعات آنها را پردازش مي‌کند؛

:ok!:پرينترهاي "اچ‌ پي" HP مطالب ما را به چاپ‌ مي‌رساند؛

:ok!:اوقات سرگرمي‌مان با فيلمهاي هيجاني "هاليوود" Hollywood که در کمپاني بزرگ "فاکس قرن بيستم" Fox 20 Century توليد شده، پر مي‌شود.

:ok!:براي کودکانمان کارتون‌هاي معروف "والت ديزني" Disney را با تلويزيونهاي "پايونير" Pioneer نمايش مي‌دهيم؛

:ok!:در هنگام سفر اين دوربين‌هاي "کوداک" Kodak هستند که لحظات زيباي ما را ماندگار مي‌کنند؛

:ok!:اين مجريان اخبار شبکه "سي‌ان‌ان" CNN و خبرنگاران مجله هفتگي "تايم" TIME هستند که اخبار دنيا را به گوش ما مي‌رسانند؛

:ok!:بچه‌هايمان با شيرخشک‌هاي خوشمزه‌ي "سرلاک" Cerelac بزرگ مي‌شوند

:ok!:شکلات‌هاي "مگي" Maggi و "کيت‌کت" KitKat و "اسمارتيز" Smarties مي‌خورند.

:ok!:بعد از وعده‌هاي غذايي‌مان هيچ‌چيز به اندازه نوشابه‌هاي "کوکاکولا" Coca Cola و "پپسي" PEPSI و "فانتا" Fanta و "ميريندا" Mirinda نمي‌چسبد

:ok!:آنچه که خستگي را بعد از يکروز کاري از تن آدم به‌در مي‌کند يک "نسکافه"ي Nescafe مخلوط با "کافي‌ميت" Coffee Mate است.

البته ناگفته نمي‌ماند که صورتهايمان را با "ژيلت" Gillette اصلاح مي‌کنيم،

:ok!:مسواک‌هايمان "اورال بي" OralB است،

:ok!:سيگار "مارلبرو" Marlboro بر گوشه لبمان نشسته

:ok!:خودکار "بيک" BIC و روان‌نويس "پارکر" Parker در جيبمان يافت مي‌شود.

:ok!: البته بگذريم از تيشرت‌هاي رنگ و وارنگ "باس" BOSS که گاهگاهي به تن مي‌کنيم

:ok!:باراني‌هاي خوش‌دوخت "نايک" Nike که بدن ما را از برف و باران حفظ مي‌‌کند

:ok!:کفشهاي خوش‌پاي "تيمبرلند" Timberland که در گرما و سرما همراه ماست

:ok!:لباسهاي ورزشي "چامپيون" Champion که ما را در افتخارات ملي و محلي همراهي مي‌کند؛


و...ديگر نگوييم چرا شعار مرگ بر اسرائيل اثر ندارد! ديگر نگوييم چرا اين همه اعلاميه و قطعنامه و تظاهرات به ثمر نمي‌نشيند؛

تا وقتي که مسئولين ما قراردادهاي نفتي را با شرکت چند مليتي "شل" Shell امضا مي‌کنند و فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي پوشاک "بنتون" Benton مد را به ما عرضه مي‌دارند و محصولات غذايي "نستله" Nestle در يخچال‌هاي ما جاخوش کرده‌اند اوضاع همين است که هست....

شاید بگویید چرا؟
به گواهی اسناد و مدارک، هر ریالی که بابت خرید و مصرف این محصولات می‌پردازیم گلوله‌ای می‌شود در قلب کودک فلسطینی، و بمبی بر سر خانه‌اش، و عاملی برای ویرانی سرزمین و آوارگی هموطنان او؛ و بگذریم از اینکه ریال‌های ما، بودجه سالانه دولت اسرائیل را افزایش و موجبات رفاه زندگی شهروندان آن را فراهم و روزگار را به کام مردم آن می‌گرداند.

پی نوشت:

1- مطالب با سند است، لطفا به صحت مطالب گیر ندهید! شرکت های نامبرده، به گواهی اسناد موجود در اینترنت و ... به نحوی سودش به جیب اسرائیل میره!

2- هرچند تا استفتاء از آقا بگین واستون میارم که خرید و فروش کالایی که به نحوی سودش به جیب اسرائیل میره حرام و باطل است.

منبع : صدای دوست

به نام خدا

سلام

حضرت علی (ع):

همه كارهاى نيك و جهاد در راه خدا، در برابر امر به معروف و نهى از منكر بيش از قطره اى [آب دهانى] در برابر درياى خروشان نيست.
(نهج البلاغه ، ح 366، ص 921)

هر كس امر به معروف كند پشت مؤمنان را سخت و محكم گرداند. (بحارالانوار، ج 68، ص 348)پس برماست که با انجام وظیفه ی امر به معروف و نهی از منکر، مسلمانان را در این مورد آگاه کنیم.

دلایل صهیونیستی بودن چندین کالای رایج!

شرکت: نستله Nestle

محصولات و شرکتهای وابسته:
انواع شوکولات، قهوه و نسکافه، محصولات لبنیاتی و ...
KitKat شوکولات
Maggi مواد غذایی
L’Oreal لوازم بهداشتی، آرایشی

این شرکت سوییسی ۱/۵۰ درصد از سهام شرکت مواد غذلیی اسرائیلی به نام Osem Investments را دارا می باشد. Nestle در دسامبر سال ۲۰۰۰، اعلام کرد که میلیونها دلار صرف راه اندازی مرکز تحقیق و توسعه ((R&D در اسرائیل خواهد کرد.
در سال ۱٩٩٨، آقای Peter BrabeckLetmathen در پی متقاعد کردن Nestle، جایزه ویژه (Jubilee) را از شخص نخست وزیر اسرائیل –نتانیاهو دریافت کرد. این بزرگترین جایزه ایست که تا کنون رژیم اسرائیل اعطا کرده است و تنها به اشخاص و یا سازمان هایی اختصاص می یابد که با سرمایه گذاری و مبادلاتشان، بیشترین تاثیر را در قدرتمند کردن اقتصاد اسرائیل داشته باشند.

شرکت: تیمبرلند Timberland

محصولات:
انواع کفش: ورزشی، راحتی، پوتین، صندل و ...
لباس: کاپشن چرم، بادگیرهای ضد آب، کاپشن های سبک
کمربند، کلاه، کوله پشتی، چمدان، جوراب، عینک آفتابی، کیف پول و ساعت

تیمبرلند یک شرکت تولید کفش، البسه ١/١ میلیارد دلاری می باشد. Jeffry Swartz رئیس و مدیر اجرایی این شرکت، یک صهیونیست فعال است.
در یکی از جلسات «همبستگی اسرائیل» که اخیرا برپا شده بود، او پیشنهاداتی ارائه داد تا تبلیغات و ادعاهای اسرائیل در اجتماع آمریکا باورپذیرتر باشد. در مصاحبه ای به عنوان مدیر اجرائی شرکت، اظهاراتی مبنی بر فرستادن ۱۰۰ آدم کش به عنوان سفیر اسرائیل به آمریکا، داشت، تا این افراد یهودیان مقیم آمریکا را مجاب به کمک به اسرائیل کنند.

اگرچه تیمبرلند یک شرکت تجاری عمومی می باشد ولی Swartz و خانواده اش تقریبا ۴٧ درصد سهام و ٨١ درصد از قدرت رای شرکت را دارا می باشند.

شرکت : کوکاکولا

شرکتهای وابسته:
فانتا
اسپرایت
کانادا درای
...

از سال ١٩٦٦ کوکالا تبدیل به یکی از ثابت قدمترین پشتیبانان اسرائیل شد.
در سال ١٩٩٧ هیئت دولتی اقتصادی اسرائیل در مهمانی شامی به افتخار کوکاکولا بخاطر ٣٠ سال پشتیبانی بی وقفه خود از اسرائیل و عدم توجه به تحریم کشورهای عرب، قدردانی کرد.

(در مقابل پپسی به تحریم اسرائیل که تا سال ١٩٩١ از سوی کشورهای عربی اعمال شده بود مقید ماند و از سال ١٩٩۲ تجارت خود را با اسرائیل از سر گرفت.)
در سال ۲٠٠١ اداره مرکزی کوکاکولا میزبان و حامی اصلی اتاق بازرگانی آمریکایی – اسرائیلی شد.
آشکار شده که کوکاکولا برنامه ای آموزشی برای کارگرانش بر پایه برخورد صهیونیسم عرب ترتیب داده. محتویات این دوره توسط دولت اسرائیل و یک آژانس یهودی تهیه و تنظیم شده است.


در فوریه ۲٠٠۲، کوکاکولا در کاری گروهی با سازمان «دوستان اسرائیل» و National Hillel پشتیبانی از مقاله Linda Gradstein خبرنگار بدنام صهیونیسم را در دانشگاه Minnesotaبه عهده گرفت.
در جولای ۲٠٠۲، اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه کوکاکولا جهت صرفه جویی میلیون دلاری بخاطر معافیت مالیاتی, اقدام به ساخت کارخانه ای جدید در زمین های اشغال شده فلسطین (قیریات قط) کرد.

در اکتبر ۲۰۰۵، کوکاکولا میزان سرمایه گذاری خود را در اسرائیل افزاریش داد و ۵١ درصد از سهام کارخانه شراب سازی Tavor را خرید.

آیا هنوز هم کوکا می نوشید؟

شرکت : صنایع دلتا گلیل Delta Galil Industries

شرکتهای وابسته:
Boss
Calvin Klein
GAP

«دلتا گلیل» بزرگترین تولید کننده و فروشنده در صنعت نساجی اسرائیل است و یکی از بزرگترین آرمهای تجاری تولید لباس در دنیا را دارا می باشد.
Dov Lautman موسس، رئیس و بزرگترین سهام دار این شرکت از وابستگان نزدیک رئیس جمهور اسرائیل، اهود باراک می باشد.
سازمان دیدبان حقوق بشر، دلتا گلیل را به استثمار کارگران عرب متهم ساخت.

از آنجایی که هزینه تولید محصول به حداقل ممکن برسد، بسیاری از محصولات این شرکت در کشورهای ترکیه، اردن و مصر تولید می شود. بدین صورت که مواد اولیه به اردن می رود، در آنجا دوخته می شود و دوباره به اسرائیل بر می گرردد، و از آنجا با برچسب «Made in Israel» به سراسر جهان فرستاده می شود.

سلام

گل گیسو

شما الان که دارید این روشن گری ها را انجام می دهید

در لحظه به اسرائیل کمک می کنید

چون دارید از رایانه ای کمک می گیرید که از آمریکا آمده

نمی دانم توی رایانه ی شما هم قطعات اینتل به کار برده شده یا خیر؟!!!:Gol:

mkk1369;109646 نوشت:
سلام

گل گیسو

شما الان که دارید این روشن گری ها را انجام می دهید

در لحظه به اسرائیل کمک می کنید

چون دارید از رایانه ای کمک می گیرید که از آمریکا آمده

نمی دانم توی رایانه ی شما هم قطعات اینتل به کار برده شده یا خیر؟!!!:Gol:

با عرض سلام به همگي دوستان عزيز و سپاس از شما به خاطر داشتنه اين نگراني

ببخشيد جناب mkk1369 شما كاربر بزرگوار گل گيسو رو مورد خطاب قرار داديد اما با اجازه شما بنده هم عرضي داشته باشم:

شايد ما نتونيم در حال حاظر سي پي يوي كامپيوترمون رو دور بندازيم!
اما مسلماً مي تونيم از گوشي نوكيا، نوشابه ي فانتا و خيلي از چيزاي ديگه كه اسمشون برده شده استفاده نكنيم.

دوستان عزيز به نظر بنده سنگ بزرگ علامته نزدنه!
اگه يه دفعه بخوايم هيچ كالايي از اسرائيل استفاده نكنيم فكر نكنم بشه! زمان مي خواد، كار مي خواد، شهامت مي خواد كه جوانان ما دست به كار بشن و نيازهاي كشور رو برطرف كنن تا ديگه مجبور نشيم از اين كالاها استفاده كنيم.

انشاءالله كه
مــــــــــا مــــــــــــــــــــــــــــــي توانيـــــــــــــــــــــــــــم

ریحانة النبی;109661 نوشت:
با عرض سلام به همگي دوستان عزيز و سپاس از شما به خاطر داشتنه اين نگراني ببخشيد جناب mkk1369 شما كاربر بزرگوار گل گيسو رو مورد خطاب قرار داديد اما با اجازه شما بنده هم عرضي داشته باشم: شايد ما نتونيم در حال حاظر سي پي يوي كامپيوترمون رو دور بندازيم! اما مسلماً مي تونيم از گوشي نوكيا، نوشابه ي فانتا و خيلي از چيزاي ديگه كه اسمشون برده شده استفاده نكنيم. دوستان عزيز به نظر بنده سنگ بزرگ علامته نزدنه! اگه يه دفعه بخوايم هيچ كالايي از اسرائيل استفاده نكنيم فكر نكنم بشه! زمان مي خواد، كار مي خواد، شهامت مي خواد كه جوانان ما دست به كار بشن و نيازهاي كشور رو برطرف كنن تا ديگه مجبور نشيم از اين كالاها استفاده كنيم. انشاءالله كه مــــــــــا مــــــــــــــــــــــــ ــــــي توانيــــــــــــــــــــ ـــــــم

با سلام

در ابتدا از جناب گل گیسو تقاضی بخشش دارم اگر حرفی زدم که موجب ناراحتیشان شده باشد حلالم کنند

نتنها ایشان بلکه همه دوستان

ادامه دارد...:Gol:

ریحانة النبی;109661 نوشت:
شايد ما نتونيم در حال حاظر سي پي يوي كامپيوترمون رو دور بندازيم! اما مسلماً مي تونيم از گوشي نوكيا، نوشابه ي فانتا و خيلي از چيزاي ديگه كه اسمشون برده شده استفاده نكنيم.

سلام

من نمی گویم استفاده کنیم یا بی خیال باشیم

مسئله این جا است که این حکم به جای اینکه مردم را به دین بکشاند از دین دورشان می کند

می دانید چرا؟

وقتی تحریم کالا ها می خواهند اجرا کنند(مردم و به حکم عمل کنند)

دو رو برشان را نگاه می کنند

گوشیشان نوکیا است (که خیلی ها نمی داندد که صهونیستی است)
سرلاک
ما شین
چاپگر
نوشابه
لباس
و...
بیشتر لوازمشان صهونیستی

حالا چه کار می تواندد بکنند؟
می خواهند لباس ایرانی بخرند؟
ماشین ایرانی بخرند؟
رایانه ایرانی بخرند؟

چه کار کنند؟

غیر از این است که بین دو راهی قرار بگیرند

که آخرش
یا دین را انتخاب می کنند یا دنیا را!!!

چند درصد دین و چند در صد دنیا را انتخاب می کنند؟

آیا مردم می دانند که صهونیسم چه کار می کند؟

یا چیست؟

آیا سوال نمی کنند اگر حرامه چرا توی بازار هست؟

و هزاران سوال دیگر

بهتر است کم کم این کالا ها معرفی شود و البته سعی شود

تا کالا های ایرانی با کیفیت آنها تولید شود

نه چیزی که از ان فرار کنند!!

ببخشید اگر ناراحت شده اید

ایا این واقعیت ندارد؟:Gol:

چند در صد به احکام پابند اند؟

سلاممممممم بر عزیزان اسک دین و جناب mkk1369 بزرگوار
جواب سوال اولتون رو که سرکار ریحانه النبی زحمتشو کشیدند اما

mkk1369;109680 نوشت:
وقتی تحریم کالا ها می خواهند اجرا کنند(مردم و به حکم عمل کنند) دو رو برشان را نگاه می کنند گوشیشان نوکیا است (که خیلی ها نمی داندد که صهونیستی است) سرلاک ما شین چاپگر نوشابه لباس و... بیشتر لوازمشان صهونیستی

اینجا در مرتبه اول سهل انگاری از مسئولین ماست اما این مسئله توجیهی برای خطای ما نمیشه درسته ما قطعه سی پی یو نمیتونیم بسازیم اما ماشین چاپگر و گوشی نوشابه و لباس چی؟؟؟؟؟؟؟آیا اینها رو هم ایران تولید نمیکنه؟؟؟
الان نوشابه زمزم به چندید کشور خارجی صادر میشه کیفیتش هم بهتر از فانتا و اسپرایت و.. هست
نسکافه تولیدی ما چه مشکلی داره که باید نستله بخوریم؟؟؟؟

یا لباسی که میپوشیم حالا هم ایران تولیدات خوبی ارائه میده هم سایر کشورها مثل ترکیه و ... (البت به غیر از چین:khandeh!:)چه لزومی داره ما لباس اسرائیلی بپوشیم؟؟
صرف اینکه ی سی پی یو نمیتونیم بسازیم دلیل نمیشه قید همه رو بزنیم
درسته برای تعداد اندکی ازین کالاها جایگزین نیس اما برای خیلی های دیگه جایگزین داخلی هس و کیفیت و کمیت توجیه خوبی برای غفلت ما نیست

mkk1369;109680 نوشت:
آیا مردم می دانند که صهونیسم چه کار می کند؟ یا چیست؟ آیا سوال نمی کنند اگر حرامه چرا توی بازار هست؟ و هزاران سوال دیگر بهتر است کم کم این کالا ها معرفی شود و البته سعی شود تا کالا های ایرانی با کیفیت آنها تولید شود نه چیزی که از ان فرار کنند!!

و درباره ی این مسائل هم باید بگم زحمت این اطلاع رسانی بچه ها ی متعهد دارند در سطح دانشگاهها و در فضای سایتها و حتی در همین اسک دین جناب bina88و دوستانشون درحال تهیه نرم افزار هستند ایشالله که موفق هم بشوند
اجرکم عند الله
یا علی
موضوع قفل شده است