جمع بندی در جستجو کتاب و روایت درباره حیطه علم امام (ع)

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
در جستجو کتاب و روایت درباره حیطه علم امام (ع)
سلام علیک بنده کتابی یا روایاتی میخوام در مورد این که امام به علوم طبیعی احاطه دارد برای بنده ان شا الله ثابت است از لحاظ عقلی که امامان (ع) معصوم هستند ولی میخواهم این موضوع را از طریق روایات علمی امامان مورد برسی قرار بدهیم اگر کتابی می شناسید معرفی کنید یا روایاتی از این دست پیدا کنید مثل این روایت امام على عليه السلام هنگامى كه كنار نهر فُراتْ نشسته بود و در دستش چوبى بود كه آن را به آب مى‏زد و می فرمود: اگر مى‏خواستم، مى‏توانستم براى شما از آب، نور و آتش ايجاد كنم. در این حدیث دلالت ظريفى بر نيروى موجود در آب است كه مى‏توان از آن، نور (برق) و آتش (نيروى حرارتى) ايجاد كرد. اگر ژرف‏نگرى كنيم، در مى‏ يابيم كه آب، از دو عنصر هيدروژن و اكسيژن به وجود آمده است كه اوّلى قابل احتراق و توليد نور است و دومى به احتراق، كمك مى‏كند و حرارت ايجاد مى‏كند یا علی
با نام و یاد دوست         کارشناس بحث: استاد شعیب
با سلام خدمت شما دوست گرامی کتاب پژوهشی در علم امام اثر مرحوم علامه مظفر در فصل سوم به روایات حضوری بودن علم امام و گستره آن و شمول آن بر همه علوم علی الخصوص علوم طبیعی می پردازد . ضمنا مقاله«بررسی گستره علم امام از منظر احادیث» اثر:فرضی پوریان؛ قدردان قرا ملکی ، می تواند به شما کمک شایانی کند .    
جمع بندی پرسش: لطفا کتابی در موضوع علم امام به علوم طبیعی بیان فرمایید. پاسخ: کتاب پژوهشی در علم امام اثر مرحوم علامه مظفر در فصل سوم به روایات حضوری بودن علم امام و گستره آن و شمول آن بر همه علوم علی الخصوص علوم طبیعی می پردازد .(1) ضمنا مقاله«بررسی گستره علم امام از منظر احادیث» اثر:فرضی پوریان؛ قدردان قرا ملکی ،فصلنامه علمی- پژهشی، کلام اسلامی، سال 27،شماره 107، ص 49-67  می تواند به شما کمک شایانی کند .   پی نوشت: 1- علامه محمد حسین مظفر، علم امام، ترجمه شیروانی، انتشارات دار الفکر، قم 1386.
موضوع قفل شده است