خطرات یزید ومعاویه برای اسلام از دیدگاه امام خمینی(ره)

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خطرات یزید ومعاویه برای اسلام از دیدگاه امام خمینی(ره)

خطری كه معاویه و یزید برای اسلام داشتند این نبود كه غصب خلافت كردند بلكه خطری كه این ها داشتند این بود كه می خواستند اسلام را بصورت سلطنت در بیاورند. قیام برای خدا شكست ندارد هر گاه دیدید كه دین خدا در معرض خطر است برای خدا قیام كنید. امیرالمؤمنین می دید كه دین خدا در خطر است و معاویه آن را وارونه می كند برای خدا قیام كرد امام حسین هم همینطور برای خدا قیام كرد این مطلبی است كه برای یك زمان خاصی نیست موعظه خدا همیشگی است هر وقت دیدید كه بر ضد اسلام حكومت انسانی اسلامی اقدام كردند و خواستند مسائل اسلام را به اسم اسلام از بین ببرند باید قیام كنید از اینكه شاید نتوانید یا شكست بخورید نترسید.
وقتی ما و شما دیدیم كه یك حكومت، اسلام را وارونه می كند و به اسم عدالت اسلامی، ظلم را ترویج می دهد و اسلام را این چنین معرفی می كند باید قیام كنیم. یك وقت كسی می گوید من كاری به اسلام ندارم در این مورد تكلیف انسان سبك تر است اما یك وقت كسی قران چاپ می كند و زیارت حضرت رضا (ع) می رود، نماز می خواند، حرفهایش هم این است كه ما عدالت انسانی را اجراء می كنیم، ما می خواهیم ترویج اسلام بكنیم، اما درست اسلام را وارونه جلوه می دهند و عمل می كنند، اینجا است كه اسلام در خطر است و تكلیف مشكل.
وقتی احكام اسلام را در خطر دیدید باید برای خدا قیام كنید. گاهی تقیه حرام است آن وقتی كه انسان دید دین خدا در خطر است نمی تواند تقیه كند. در ان وقت باید به هر صورتی كه می شود قیام كرد. اكنون ما باید محتوای اسلام را واقعیت اسلام را در ایران پیاده كنیم ما همه مان به جمهوری اسلامی رای دادیم ولی با رای تنها اسلام نمی آید، رسمیت مملكت ایران اكنون جمهوری اسلامی است، اما محتوای اسلام باید در آن جمهوری اسلامی تحقق پیدا كند فقط ما بگوئیم جمهوری اسلامی و همه جهاتش غیر اسلامی باشد كه اسلام نمی شود. محمد رضا خان هم می گفت اسلام، می گفت اسلام را قبول دارم.
اگر یك كسی در حكومت دخالت می كرد و می گفت باید این حكومت صحیح باشد آنرا ( ضد امنیت ملی) ننگ می دانستند و این تبلیغات شاطین بود كه می خواستند صورت اسلام را نگه دارند و ما را مشغول به همین صورتها بكنند و محتوی در كار نباشد تا كارهایشان را انجام بدهند. محتوای اسلام كه مهمش قیام و نهضت برای خدا است. قیام لله، جلوگیری از مفاسد از ریشه كن كردن ریشه های فاسدی كه الان بین مردم منتشر هستند. آن چیزی كه ما می خواهیم الان نشده است، به جمهوری اسلامی رای دادیم و آن رژیم رفت و یك رژیم دیگری آمد ولی باید همه چیز اسلامی بشود. من دیدم یك مملكتی كه زاغه نشینهائی آن چنانی داشته باشند و مردم بفكر اینها نباشند، این مملكت مملكت اسلامی نیست. صورتش اسلامی است اما محتوی ندارد.
حالا بخواهند بجان مردم بیفتند و تلافی كنند، اگر اینطور باشد آن روحیه اسلامی از دست رفته است. نگوئید كه حالا گذشت هر كس برود سركار خودش هر روز می آیند و به ما شكایت می كنند كه چقدر گرانفروشی شده، چقدر قاچاق شده، هروئین فروشی چقدر، تریاك چقدر، اگر آن تحول روحی كه در برهها ای از زمان بود برگردد خوف این هست كه جهات دیگر هم برگردد.
والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته
روح الله الموسوی خمینی
قم – فیضیه 58/3/9

[=Times New Roman]از آنجا که امام خمینی عقیده به احیای حکومت اسلامی داشتند و حکومت اسلامی جز با اجراي دقيق احكام اسلامي امکان پذیر نیست و هم از آنجا که یزید و معاویه ،پسر و پدر به فکر اسلام نبوده بلکه تلاش می کردند اسلام را از مسیر خود،به سفارش ابوسفیان منحرف کنند .به یقین افکار و اندیشه امام در برابر ،این فاسقان بوده و در تضاد با هم هستند . امام حرکت حسینی را تایید می کند که این حرکت در واقع نفی دیدگاه اموی محسوب می شود . امام می فرمود : « یک طائفه ... غفلت کردند و غافل شدند و ...[گفتند ] یزید هم اولوالامر است!هرکس بر ضد یزید قیام کردقتلش واجب است »[1][=Times New Roman].امام در جایی دیگر فرموده بود: « معاویه ظواهر را خوب حفظ می کرد مثل یزید نبود که ظاهرش هم ناجور بود ...حضرت امیر تکلیف داشت به اینکه با او جنگ بکند چه شکست بخورد چه شکست دهد ...سیدالشهدا – سلام الله علیه – وقتی می بیند که یک حاکم ظالمی ،جائری ،در بین مردم دارد حکومت می کند ، تصریح می کند حضرت ،اگر کسی ببیند که یک حاکم جائری در بین مردم حکومت می کند ...باید مقابلش بیاستد » [2][=Times New Roman].امام خميني در کتاب ولایت فقیه می فرماید : « [امام حسین ]برای اینکه زیر بار ولایتعدی یزید نرود و سلطنت او را به رسمیت نشناسد قیام فرمود ،و همه مسلمانان را به قیام دعوت کرد . اینها از اسلام نیست . اسلام سلطنت و ولایتعهدی ندارد » .[3]

[=Times New Roman][1][=Times New Roman] - صحیفه امام ج 3 ص 348

[=Times New Roman][2][=Times New Roman] - صحیفه امام ج 4 ص 151

[=Times New Roman][3][=Times New Roman] - ولایت فقیه ص 14

موضوع قفل شده است