توصيه به خواهران گرامی؛ رعایت عفاف در همه حال

تب‌های اولیه

153 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
توصيه به خواهران گرامی؛ رعایت عفاف در همه حال

[="3"]سلام خدمت همه.
من پسرم و 18 ساله گاهي وقت ها توي خيابوناي شلوغ شهرمون رفت و آمد دارم اهل خيابون گردي و علافي هم نيستم.هر وقت توي خيابونها با يه خانومي كه حجاب كاملي نداره يا بدحجابه رو به رو مي‌شم سريع سرم رو پايين مي‌اندازم و توي صورتشون نگاه نمي‌كنم و تا حالا از خدا خواستم كه چشممو پاك قرار بده تا به ناموس مردم چشم حروم نداشته باشم تا خدا نظر لطفش رو از من بر نگردونه چون خودم هم ناموس دارم و نمي‌خوام كسي به ناموسم بد نگاه كنه.
خيلي از پسرها رو ديدم كه وقتي يه دختري كه وضع مناسبي نداره مي‌بينند حرفاي بدي مي‌زنند و شهوت آميز بهش نگاه مي‌كنند و چيزايي با هم مي‌گن كه اصلا" روم نميشه بگم.
حرفم با دختر خانم هاييه كه حجابشون خيلي سفت و سخت نيست و يا اصلا" رعايت نمي‌كنند.
دختر ها، فكر نكنيد كه يه پسر كه بهتون نگاه مي‌كنه شما رو دوست داره بلكه اون فقط مي‌خواد شهوت خودش رو ارضا كنه و هر دختري رو كه مي‌بينه هم همين حس رو نسبت به اون داره.تو رو خدا يه ذره حجاب رو جدي بگيريد و از فكل بيرون گذاشتن و نازك حرف زدن و مانتوي تنگ پوشيدن و "آخي" گفتن دست برداريد.بابا به خدا پسرهايي كه ايمان دارند و جلوي خودشون رو مي‌گيرند هم با اين كار هاي شما از راه به در مي‌شند و به فكر گناه مي افتند.اگر كسي به خاطر بدحجابي شما از راه به در بشه شما هم تو دنيا و آخرت مسئول هستيد.يه ذره به حرفام فكر كنيد.در ضمن وقتي سن پسر از 10 بالا زد بايد حجاب رو پيشش رعايت كرد چون من خودم پسرم و مي‌دانم.:read:[/]

[="3"]بازم حرف دارم.
ديروز سوار تاكسي شدم بعد از من يه دختر كه وضع مناسبي نداشت سوار شد و كنارم نشست انگار نه انگار كه من نامحرمم .من خودم را جمع و جور كردم ولي اون اصلا" عين خيالش نبود.حتي جوراب هم پاش نبود و من بيچاره به پايين هم نمي‌تونستم نگاه كنم .البته مسير كوتاه بود.موبايلش رو در اورد و به يكي كه فكر كنم خواهرش بود زنگ زد و من هم خواه نا خواه حرفاش را شنيدم.خيلي بلند حرف مي‌زد و اصلا" حيا نداشت.تو يه تيكه از حرفاش شنيدم كه مي‌گفت "واسم دعا كن آجي.اصلا" پول ندارم.پول اتوبوس هم ندارم .اصلا" هم آرايش نكردم."
همونجا مي خواستم يه فحش بهش بدم كه آخه بي‌حيا واسه كي مي‌خواي آرايش كني؟واسه پسرايي كه تو خيابون پلاسند؟اخه كي واست دعا كنه با اين وضعت؟
واقعا" بعضي از دخترا فكر مي‌كنند كه با آرايش كردن ، همه بهشون احترام مي‌ذارند .اگر هر پسر يا مردي به يه دختر يا خانم بدحجاب احترام بذاره به نظر من 60 درصد به خاطر هم كلام شدن با اون دختره.
بعضي از دخترا هم كه آرايش نمي‌كنند ولي وضعشون 100 پله از آرايش بدتره.يه مانتوي تنگ با شلوار تنگ مي‌پوشند و كفش پاشنه 30 سانتي ويه جوري هم راه مي‌رن كه همه بهشون خيره مي‌شند.روش بستن موهاشون زير مقنعه يا روسري هم كه ديگه نگو انگار رو سرشون تپه در اومده .وقتي هم با شوهر يا نامزد يا ....(؟؟؟) تو خيابون راه مي‌رن دست هم رو مي‌گيرند ، اصلا" انگار نه انگار كه بچه ها و افراد ديگه دارند اونها رو مي‌بينند.(انگار خودشون خواهر و مادر و برادر و پدر ندارند )
با پسر هاي همسايه و فاميل كه سنشون كمه و هنوز به سن تكليف نرسيدند هم كه راحت راحتند انگار اونا برادر خودشونند و اصلا" ممكن نيست تحريك بشند وقتي هم كه گرمشون مي‌شه سريع پيش همون پسرا كشف حجاب مي‌كنند و اصلا" نمي‌دونند كه اون پسر هم بالاخره حافظه داره و بعد از سن تكليف اينا يادش مي‌مونه.
ديگه بي‌حيايي چقدر؟[/]

به نام خدا.

بالاخره یکی پیدا شد حرف ما رو بزنه. دمت گرم و عمرت زیاد داداش.

با تشکر بسیار ، ستایشگر :Gol:

آخ گفتـــــــــــی!
کاشکی یه کم شعــــــــــــور...!

ستايشگر;236131 نوشت:
به نام خدا.

بالاخره یکی پیدا شد حرف ما رو بزنه. دمت گرم و عمرت زیاد داداش.

با تشکر بسیار ، ستایشگر :gol:


[="3"]خيلي ممنون.آخه مي‌دونين خيلي از پسرا كه بچه هاي خوبي اند به خاطر اين وضع اجتماع ديگه به بي‌حجابي جامعه عادت مي‌كنند(اكثرا" اون پسرهايي كه تو مغازه ها كار مي‌كنند) و كسي هم "... يغضوا من ابصارهم ..." رو بهشون ياد نمي‌ده واسه همينم وقتي بزرگ مي‌شن چشم چرون مي‌شن.
اون طوري كه من خودم ديدم اكثر پسر هايي كه سوار موتور و دوچرخه و ... مي‌شن و تو خيابون ها مي‌گردند اگر يه دختر بي‌حجابي تو پياده رو ببينند تا كاملا" ور اندازش نكنند راحت نمي‌شند و گردنشون رو هي مي‌چرخونند.[/]

به نام خدا.

حالا ما دیدیم که مشکل وجود داره.

راه حل؟ ...... :ok:

با تشکر ، ستایشگر :Gol:

[="3"]با سلام خدمت عزیزان :
سلام حمیدرضا جان می بینی چه جامعه ای شده ما پسر ها که مذهبی هستیم یکی از بزرگ ترین مشکلاتمان همین فرمایش شماست ولی چه می شه کرد از طرفی در دین آمده که با آن ها خوب رفتار نکنید و از طرف دیگر آمده که با ان ها مدارا کنید بله حمیدرضا شما و ما و هر کس در هر لحظه دارد مورد ازمایش قرار می گیرد ما شاالله تا آن جا که من دیدم شما خیلی خوب داری از پس آزمایش هایت برمی آیی پس ما را هم دعا کن تا اگر خطایی از ما سر زد خداوند رحمن به لطف شما ما را عفو کند و در ضمن ممنون از اسک دین که فضایی را به وجود آوردند تا ما بتوانیم مشکلاتی را که در دل همه ما ها هست را بیان کنیم تا حداقا کمی از مشکلاتمان از طریق کلام حل بشود[/]

عصا;236154 نوشت:
ولی چه می شه کرد از طرفی در دین آمده که با آن ها خوب رفتار نکنید و از طرف دیگر آمده که با ان ها مدارا کنید

آنها یعنی کی ها؟ و چه کسی گفته با آنها نباید خوب رفتار کرد؟

خیلی بامزه بود:Khandidan!::khandeh!: سو تفاهم نشه ها اما اون قسمت تاکسی دو خیلی جالب نوشته بودید میدونید من وقتی سوار تاکسی میشم دقیقا عکس قضیه شما پیش میاد یعنی مرده جوری خودش رو ولو می کنه که من همش باید خودم رو جمع کنم و خدا خدا کنم زودتر برسم:Ghamgin:

من شما رو یه استثنا می دونم چرا ؟؟ چون 80 درصد پسرهای امروزی طالب امثال همون دخترهای هستند که توی تاکسی با شما بودند ترجیح میدهند با یه عروسک ازدواج کنند تا .....

خیلی دخترها رو می شناسم که واسه این که موقعیت ازدواج داشته باشند دست از حجاب و عفاف شون کشیدند تائیدشون نمی کنم اما خوب اوناهم تا حدودی حق دارند!!!! بالخره ما ادمیم قدیسه که نیستیم:ok:

ستايشگر;236146 نوشت:
به نام خدا.

حالا ما دیدیم که مشکل وجود داره.

راه حل؟ ...... :ok:

با تشکر ، ستایشگر :gol:


[="3"]در مورد راه حل كه واقعا" نمي‌دونم چي بگم.ببخشيد ولي جامعه را دارند به كثافت و تباهي مي‌كشند به طوري كه ديگه انتظار ظهور امام عصر(عج) در اين جامعه داره سخت مي‌شه.دليل اون هم منقضي شدن فريضه‌ي امر به معروف و نهي از منكره.من خودم تا حالا نشده تو خيابون جلوي كسي را بگيرم و امر به معروف و نهي از منكرش كنم چون به احتمال قطع اون فرد به حرفم گوش نمي‌ده.چه پسر چه دختر.چه دوست چه غريبه.اصلا" ديگه كي جرات داره اين كارو بكنه.اگه به يه دختر بدحجاب امر به معروف و نهي از منكر كني شايد تو خيابون داد بزنه و آبروت رو ببره و همه مردم مي‌ريزن سرت و دعوات مي‌كنن.ديگه قبح بدحجابي از بين داره مي‌ره.تا حالا هرچي به دوستام امر به معروف و نهي از منكر كردم جواب نداده.حتي از راه هاي درست اين كار هم رفتم ولي جواب نداده.وقتي مي‌توان امر به معروف و نهي از منكر را به درستي انجام داد كه اكثر مردم اين كار را انجام بدند ولي حالا اين فريضه تقريبا" متروك شده و جامعه‌ي ما در يك حلقه‌ي بي‌نهايت گير افتاده كه راه حلش به دست همه‌ي مردمه و هم چنين امام زمان. [/]

به نام خدا.

امر به معروف و نهی از منکر زبانی ، بدترین نوع این کار هست. پیشنهاد میکنم اگر تا الان انجام نداده اید دیگر هم انجام ندهید.

ولی همه چیز که مستقیم گفتن نیست. راه های دیگه ای هم هست. یک سوال : چقدر حاضرید تا روی اینکار وقت بگذارید؟ خواهشا دقیق فکر کنید ، بدون احساساتی شدن.

با تشکر ، ستایشگر :Gol:

موضوع قفل شده است