تقوا در فضای مجازی (12 طرح)

تب‌های اولیه

49 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

[="Black"][="2"]بسم رب الحیدر

سلام و ادب

روح بخش;699487 نوشت:
تقوا در فضای مجازی (12 طرح)

این عکسهارو در صفحه ای که معروفترین صفحه مخالفت با حجاب در فیسبوک هست هم گذاشتن
کاش میشد کامنت های زیرش رو بخونید
حالم خوب نیست ...[/][/]

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام و عرض ادب و احترام

عیدتون مبارک:Rose:

از تصاویری که استاد روح بخش گذاشتن استفاده کردم و ازشون تشکر می کنم.

البته این عکس ها خطابش هم به خانم ها بود و هم آقایون:ok:

درباره بحث هایی که آقای منجی و مابقی دوستان کردند ، این نکته باید گفته باشه:

خداوند الگویی در قران گذاشته اونهم حضرت موسی و دختران حضرت شعیب....که حضرت موسی

لزوم رو دید و باهاشون حرف زد و اونها چطور جواب دادن و....پس تا اینجا حرف زدن موردی نداشت.

اما سئوالی که وجود دارد :

1- چرا و چطور حرف زد و چطور جوابش رو دادن

2-آیا ظرفیت ما همچون حضرت موسی و دختران حضرت شعیب می باشد:!!::!!::!!:
.
.
.
.

و یک خاطره

در دوران دانشگاه " اون زمونا که جوون بودیم"...یه آقایونی بود با ظاهر مرتب ؛ خب قرار شد چند خانم با اون آقایون

مباحثه علمی داشته باشن، گذشت این مباحثه علمی یواش یواش به لبخند و اس ام اس و...مبدل شد؟؟؟

این ناخواسته بود...ها و همه هم افراد جا افتاده بودن نه معمولی:!:

در کار مشاوره چه بسیار دختر و پسرهای مذهبی از این سلام و علیک های معمولی کم کم به هم علاقه مند شدن و

متاسفانه خیلی موارد دامنشون رو گرفت:!!!:

پس نفس حرف زدن مشکلی نداره ولی چون جنس مخالف خواه و ناخواه کشش داره، بهتره در صورت

لزوم صحبت صورت بگیره:Gol:

[SPOILER][SPOILER][SPOILER]البته اینها برای منممم هستاااااا ....بهرحال منم از دایره مستثنا نیستم :Khab:[/SPOILER][/SPOILER][/SPOILER]

[="Microsoft Sans Serif"][="Indigo"][="3"][/][/][/]

سلام علیکم
خیلی نظرات متفاوت بود و بعضا با بی احترامی! (از کسانی که دغدغه دین و دارن بعید بود)
به هر حال
در رابطه با اینکه چه باید کرد؟

البته اینو در رابطه با مذهبی ها میگم. خب غیرمذهبی ها که قاعدتا به این موارد اهمیت نمیدن(در چندتا از نظرات هم دیدم که بعضی ها موضوع رو به فضاهای غیرمذهبی بسط داده بودن).

الف) کارهایی که مدیران شبکه های مجازی مذهبی بهتره انجام بدن:

1- چرا باید جنسیت افراد در شبکه ی مجازی مشخص باشه؟ مگه هدف از اومدن به این فضاها مباحثه علمی مذهبی نیست؟ پس به نظر اگه کاری بکنن که امکان انتخاب جنسیت نباشه خیلی بهتره. یا اینکه محیط آقا و خانم از هم تفکیک بشه. مگه ما خودمون این همه داد نمیزنیم که دانشگاه ها تفکیک جنسیتی بشه؟ مگه در اتوبوس های ما محیط آقا و خانم جدا نیست؟ مگه در صف نانوایی ها(مخصوصا در شهرستان ها) صفوف آقا و خانم از هم جدا نیست؟ چرا نباید در فضاهای مجازی مذهبی، محیط ها تفکیک باشن؟
2- چرا باید شکلک های نامناسبی در امکانات وجود داشته باشه؟(از جمله شکلک های عاشقانه، توهین آمیز و...)
3- چرا کاربر باید بتونه علاقمندی هاش رو در پروفایلش بنویسه مگه قراره همسر انتخاب کنه یا انتخاب بشه؟
4- چرا کاربر باید بتونه تحصیلاتش رو مشخص کنه؟

ب) کارهایی که کاربران مذهبی باید انجام بدن:

1- چه لزومی داره دو تا نامحرم با هم بحث علمی مذهبی کنن و در رابطه با نظرات همدیگه موضع گیری کنن چه برسه به بحث و جدل؟
2- و کارهایی که در شکل های صفحه اول مطرح شده.

باسپاس

مراقب خودمان باشیم...
گاهی بدون آنکه بدانیم از شیطان پیروی میکنیم...

[="Arial"][="Black"][="2"]بعضی وقتا جلوتر از شیطانیم[/][/][/]

سلام

به نظر من اگر در انجمنها ، مثل همین انجمن اسک دین ، امکان ارسال پیام خصوصی و یا حتی پیام بازدید کننده ، نباشه ، امکان اینکه ارتباطات، فراتر از همین تبادل نظر داخل تاپیکها و یا دوستی بین کاربران جنس مخالف شکل بگیره ، به صفر میرسه ... چون کاربران تمام حرفهاشون رو در تاپیکهای عمومی میزنند و در نتیجه هیچ احساسات عاطفی و هیجانی نسبت به کاربران شکل نمیگیره ...

البته من تا حالا پیام خصوصی این انجمن رو تست نکردم نمیدونم فعال هست یا نه ولی به نظر من غیرفعال کردنش به شکل نگرفتن ارتباطات دوستی دختر و پسر در انجمنها چه اینجا ، چه انجمنهای دیگه ، کمک میکنه و فقط امکان ارسال پیام خصوصی و پیام بازدید کننده به مدیران باز باشه.

موضوع قفل شده است