تفاوت استمنا با ازدواج (غریزه جنسی)

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تفاوت استمنا با ازدواج (غریزه جنسی)

انزال منی که پس از ازدواج و از طریق ارتباط با همسر صورت می گیرد، دارای تفاوت هایی است که به صورت خلاصه به آن اشاره می شود:
1. چون ارضا از طریق طبیعی صورت می گیرد به تدریج و پس از گذشت مدتی از ازدواج فاصله بین دفعات ارتباط بیشتر می شود و حالت حرص و اعتیادی که در استمنا وجود دارد اینجا دیده نمی شود. بنابراین با کاهش دفعات انزال در ازدواج عوارض جسمی در مقایسه با استمنا بسیار کمتر است.
2. در ارتباط با همسر چون ارتباط عاطفی ایجاد می شود (از طریق ملاعبه و ...) سیستم اعصاب سمپاتیک و پاراسمپاتیک به صورت متعادل تحریک گشته و اندام هایی که تحت تاثیر این سیستم ها هستند به صورت طبیعی فعالیتشان افزایش یا کاهش می یابند. (تندی ضربان قلب، تندی تنفس و ...) اما در استمنا چون فرد از طریق خیالات و بدون وجود ارتباط عاطفی مستقیم خود را تحریک می کند. تحریک اعصاب فوق به صورت متعادل صورت نمی گیرد. و بنابراین فعالیت اعضای تحت تاثیر این اعصاب به صورت غیرطبیعی کاهش یا افزایش می یابد و خود باعث عوارض جسمی می گردد که فقط در استمنا دیده می شود. مانند لرزش اندام ها، عدم تمرکز حواس، کم شدن قدرت حافظه و ...
3. در ارتباط طبیعی و به خصوص اگر انزال منی از طریق مقاربت صورت گیرد کیسه های منوی به طور کامل تخلیه شده و ارضاء کامل صورت می گیرد. ولی در استمنا بستگی به شدت خیالات فرد تخلیه کیسه ها متفاوت است و در بعضی مواقع بزرگی بیش از حد پروستات، عدم تخلیه کامل کیسه های منی، سوزش ادرار و ... بروز می دهد.
4. از نظر روحی روانی نیز حالت احساس گناه، پشیمانی، افسردگی، اضطراب و ... که پس از استمنا برای فرد رخ می دهد پس از مقاربت طبیعی برای فرد وجود ندارد بلکه بر خلاف آن حالت شادی و آرامش روحی ایجاد می شود.
5. از نظر معنوی نیز بحث ارتکاب گناه و دوری از درگاه حضرت حق مطرح است که در استمنا وجود دارد ولی در ارتباط با مقاربت انسان حلال الهی را انجام داده است و باعث نزدیکی و قرب به درگاه خداست.
برای آگاهی بیشتر در این زمینه شما را به شنیدن صوت کنفرانس کنترل غرایز دعوت می کنیم.

نکته : شاید بسیاری از افراد به دلیل داشتن وضعیت بدنی خاص یا به دلیل اینکه خیلی از زمان شروع استمنا نگذشته است احساس مشکل ندارند و شاید نا آگاهانه توصیه کنند اما بسیاری از مشکلات و آسیب های استمنا شاید بعد از گذشت مدتی از شروع و یا حتی بعد از ازدواج و رابطه زناشویی ایجاد اختلال کند.

اميدوار;194384 نوشت:
برای آگاهی بیشتر در این زمینه شما را به شنیدن صوت کنفرانس کنترل غرایز دعوت می کنیم.

با تشکر . اگه لینکی از همین کنفرانس هست . لطف میکنین بذارین تو سایت ؟

nakisa;194467 نوشت:
با تشکر . اگه لینکی از همین کنفرانس هست . لطف میکنین بذارین تو سایت ؟

با تشکر از شما
http://www.porseman.org/conf/Control3.aspx

لینک دانلودش ERROR میده .
فکر کنم چون قدیمیه باز نمیکنه .
در هر صورت متشکرم.:Gol:

سلام
جناب
امیدوار لطف کنید لینک مستقیم رو در همینجا بگذارید؟

در این دوره زمانه کسی نیست که مضرات این کار را نداند و مسلما اکثرا از روی اجبار این عمل را مرتکب می‌شوند
راه حل این کار تنها ازدواج است و بقیه دستوالعمل ها مانند یک مسکن هستند که مدتی فرد را از این عمل دور می‌کنند
با بالا رفتن سن ازدواج هم این عمل بیشتر و بیشتر رواج پیدا می‌کنند.وقتی سن بلوغ نوجوانان همچنان پایین می‌آید و از مسئولان و مراجع کسی در این زمینه هیچ دغدغه و برنامه‌ای ندارند به این معنی است که این پدیده فراگیرتر خواهد شد.
این مشکل هم با کنفرانس و فلان چیز را بخور و فلان چیز را نخور حل شدنی نیست

به نام علی اعلی

سلام:Gol:

و تشکر از جناب امیدوار بابت این تاپیک

اما لینک دانلود دچار اشکال است اگر امکان دارد بررسی شود.

اميدوار;194688 نوشت:
http://www.porseman.org/conf/Control3.aspx


تشکر از مسوولین محترم

اجر همه با حضرت حق

یاعلی

اما تا اشکال لینک مورد نظر برطرف شود مطالعه این مطالب مفید خواهد بود:

برای بررسی تفاوت ازدواج و استمناء ( خودارضایی) نیاز داریم تا بفهمیم هدف از ازدواج چیست؟

آیا در ازدواج صرفا به دنبال ارضاء غریزه جنسی هستیم یا اینکه ازدواج علاوه بر آن کارکردهای دیگری هم دارد؟

پاسخ دادن به این پرسش مهم دروازه ما برای ورود به سوال اصلی تاپیک که همان بیان تفاوتهای میان استمناء و ازدواج است؛ خواهد بود.

خوب است بدانيم كه ازدواج، كاركردهايي فراتر از برآورده سازي بعد جنسي و جسمي دارد.

بشر از نخستين روزهاي حضور خود بر عرصه خاك و شكوفايي جوانه هاي تأمّل و تدبير بر شاخسار حيات، به خوبي دريافته است كه خانواده بهترين مأمن انسان و شايسته ترين كانون براي تبلور سكون و اطمينان است.


اين امر نشان مي دهد كه خانواده يكي از اساسي ترين و طبيعي ترين نيازهاي انسان به شمار مي آيد.

بسياري از مشكلات رواني حاصل از تنش هاي زندگي روزمرّه توسط يك خانواده سالم و بهنجار التيام يافته، جبران مي شود. به همين دليل است كه تحقيقات معتبر انجام شده در زمينه مسائل خانواده، در مجموع نشان مي دهد كه افراد ازدواج كرده به طور متوسط، سالم تر و خوشحال تر از آنهايي هستند كه ازدواج نكرده اند.

ازدواج و گزينش همسر، انتخاب مطلوب ترين همراه و ترسيم روشن ترين طريق سعادت و پاسخي مناسب به عالي ترين نياز فطري انسان يعني وصول به كمال و سعادت است، و به اين معنا حضرت علي(عليه السلام) اشاره فرمود: هيچ يك از ياران رسول خدا(صلي الله عليه وآله)ازدواج نكرد، مگر اينكه ايشان پس از ازدواج آنان فرمود: ايمانش كامل شد.

ازدواج در منطق قرآن كريم، به وجودآورنده مطمئن ترين و آرام بخش ترين رابطه ها و آغازگر زندگي همراه با طراوت، مودّت و ايثار است.

از آيات و نشانه هاي قدرت خداوند اين است كه براي انسان از نوع خود، همسراني آفريد تا در كنار آنان، به آرامش و سكون نايل آيند و بين آنان دوستي و رحمت قرار داد. در تفسير اين آيه، گفته شده است: منشأ گرايش مرد به زن و آرميدن مرد در سايه انس به زن مودّت و رحمتي است كه خداوند بين آنها برقرار كرده و اين مودّت الهي و رحمت خدايي غير از گرايش غريزي نر به ماده است كه در حيوانات هم وجود دارد. چيزي كه مايه سكون است همان مودّت و رحمت الهي است كه جاذبه اي معنوي بين زن و مرد ايجاد مي كند، وگرنه شهوات نمي تواند نشانه اي از نشانه هاي خدا باشد و موجب آرامش گردد.

اين پيوند مقدّس، روان پرالتهاب و مضطرب جوان را به ساحل آرامش نزديك مي كند و او را در دريايي از صفا و مودّت غوطه‌ور مي سازد و موجب مي شود تا اين دو همسر جوان در كنار همديگر، با نشاط زندگي مشترك را آغاز كنند. البته اين نتيجه وقتي حاصل مي گردد كه در انتخاب همسر و تشكيل خانواده، معيارهاي شرعي و اخلاقي رعايت شود. ازدواج علاوه بر آرامش رواني و ارضاي غريزه جنسي، تعهّد و تكامل اجتماعي را در پي داشته و زمينه ساز بروز استعدادها و توانمندي هاي نهفته دروني مي گردد.

ازدواج و نزديكي با همسر هر چند در ظاهر، خروج مني و حالت ارگاسم آن شبيه استمنا و يا رابطه با زن نامحرم به نظر مي رسد، ولي تفاوت هاي ظريفي (نه تنها تفاوت در موقعيت و دفعات )در اين ميان وجود دارد كه در ادامه و تكميل پاسخ قبل به صورت مختصر به آنها اشاره مي كنيم:

1. يكي از مسائل مهم در ارگاسم ، ارضاء كامل روحي رواني طرفين است. يعني در كنار يكديگر بودن، ملاعبه و رد و بدل كردن صحبت هاي عاشقانه و ... در حالتي كه طرفين احساس آرامش روحي رواني دارند و هيچ گونه احساس گناهي ندارند، باعث تخليه كامل روحي طرفين مي شود. زيرا ميل جنسي صرفا يك نياز جسمي نيست. اگر ميل جنسي فقط يك نياز جسمي بود افرادي كه مبتلا به استمنا هستند، بايد كاملا ارضا شوند و هيچ احتياجي به همسر نداشته باشند؛ در حالي كه اگر سال هاي سال، اينگونه افراد مبتلا باشند، باز هم ميلشان براي همسرگزيني وجود دارد ولي به عكس آن صحيح نيست. يعني فردي كه ازدواج مي كند هيچگونه تمايلي براي رو آوردن به استمنا ندارد مگر آنكه قبل از ازدواج به خودارضايي اعتياد پيدا كرده باشد كه در اين صورت نيز با ناراحتي و اكراه و از روي اجبار به اين كار ميپردازد و دوست دارد ترك كند و لذتي هم نميبرد .

2. در ارتباط با همسر چون ارتباط عاطفي ايجاد نيز مي شود (از طريق ملاعبه و ...) سيستم اعصاب سمپاتيك و پاراسمپاتيك به صورت متعادل تحريك گشته و اندام هايي كه تحت تاثير اين سيستم ها هستند به صورت طبيعي فعاليتشان افزايش يا كاهش مي يابند. (تندي ضربان قلب، تندي تنفس و ...) اما در استمنا چون فرد از طريق خيالات و بدون وجود ارتباط عاطفي مستقيم خود را تحريك مي كند. تحريك اعصاب فوق به صورت متعادل صورت نمي گيرد. و بنابراين فعاليت اعضاي تحت تاثير اين اعصاب به صورت غيرطبيعي كاهش يا افزايش مي يابد و خود باعث عوارض جسمي مي گردد كه فقط در استمنا ديده مي شود. مانند لرزش اندام ها، عدم تمركز حواس، كم شدن قدرت حافظه و ...

3. تفاوت مهم ديگري كه استمنا و ازدواج دارد اين است كه چون در استمنا ارضاء كامل روحي رواني صورت نمي گيرد، نوعي حالت اعتياد و ميل روز افزون براي انجام هر چه بيشتر اين عمل وجود دارد؛ به گونه اي كه برخي افراد در روز چندين بار مبتلا مي شوند،‌ به حدي كه دچار ضعف شديد، انزال خوني و گاه حتي مرگ گزارش شده است. ولي در ازدواج مسئله كاملا برعكس است؛ يعني ابتدا ميل بيشتري براي نياز جنسي وجود دارد ولي به تدريج و پس از سال اول، كاهش پيدا مي كند و به يك روال معمولي و رو به كاهش تبديل مي شود.

4. در ارتباط طبيعي و به خصوص اگر انزال مني از طريق مقاربت صورت گيرد كيسه هاي مني به طور كامل تخليه شده و ارضاء كامل صورت مي گيرد. ولي در استمنا بستگي به شدت خيالات فرد تخليه كيسه ها متفاوت است و در بعضي مواقع بزرگي بيش از حد پروستات، عدم تخليه كامل كيسه هاي مني، سوزش ادرار و ... بروز مي دهد.

5. از نظر روحي رواني نيز حالت احساس گناه، پشيماني، افسردگي، اضطراب و ... كه پس از استمنا براي فرد رخ مي دهد پس از مقاربت طبيعي براي فرد وجود ندارد بلكه بر خلاف آن حالت شادي و آرامش روحي ايجاد مي شود.

6. از نظر معنوي نيز بحث ارتكاب گناه و دوري از درگاه حضرت حق مطرح است كه در استمنا وجود دارد ولي در ارتباط با مقاربت انسان حلال الهي را انجام داده است و باعث نزديكي و قرب به درگاه خداست.

7. استمنا در واقع آميزش با خود است لذا تحريك كننده و تحريك پذير يك نفر است. همينطور ايجاد كننده شرائط اوج و لذت (گرم شدن، تصور لذت و...) توسط خود ارضا شونده فراهم مي شود. در اين جا تمام وجود فرد (در عين وحدت و يكپارچگي) بايد دو پاره شود يكي ارضا شونده و ديگري تحريك كننده و ارضا كننده، هم گرم كننده و هم گرم شونده و هم نعوظ آور و هم نعوظ پذير و اين دو پاره شدن، بزرگترين آسيب را در سيستم بينايي و ذهني (عدم تمركز و...) و درنهايت به بخش رواني شخصيت ايجاد مي كند.

8. زماني كه بدن خود انسان تامين كننده نياز جنسي خود قرار مي گيرد در اين صورت، اين بدن هميشه در همراهي با او است. كم كم او را در يك حالت تحريك جنسي دائم قرار مي دهد چون خودش از خودش لذت مي برد و اين نزديكي فاصله و بدون واسطه وي را به سمت حالت تحريك دايم از خود قرار مي دهد و تحريك پذيري سريع زود و دايم جداي از اثرات مخرب اجتماعي و اخلاقي فرد، موجب خرد شدن پيكر آدمي و پيري زودرس و شكستگي چهره مي شود.

9. در ازدواج چون انسان هميشه همسر خود را در اختيار دارد مي تواند نيازهاي جنسي خود را به موقع و از طريقي كه دستگاه خلقت برايش فراهم كرده است، پاسخ گويد. عمل جنسي كه در ازدواج صورت مي گيرد صرفا قرار گرفتن دو جسم مادي در كنار همديگر نيست بلكه اين عمل ظاهري؛ محبت به يكديگر، ايثار و از خودگذشتگي در حق همديگر و بسياري از فوايد روحي و رواني را در پي دارد كه در اين مجال طرح آن ممكن نيست ولي خود ارضايي يك انحراف جنسي است كه عواقب بسيار وخيمي براي فرد به همراه دارد مانند اعتياد و احساس گناه و افسردگي پس از هر بار خودارضايي، كاهش اعتماد به نفس، عدم تمركز حواس، كاهش آستانه تحريك جنسي و زودانزالي و عدم لذت از زندگي زناشويي آينده و... چنين عوارضي كه به صورت مختصر به آنها اشاره كرديم در هيچ كدام از زن و شوهر كه ازدواج كرده اند رخ نمي دهد.

سید عباس ساطوریان( منبع: سایت پرسمان دانشجویی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها)

موضوع قفل شده است