تغییر مرجع تقلید

تب‌های اولیه

13 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تغییر مرجع تقلید

من مرجع تقلیدم رو بدون تحقیق انتخاب کردم، ایا امکان تغییر مرجع وجود دارد؟
من خودم توانایی تشخیص مرجع اعلم را ندارم و کسی را هم نمی شناسم که بخوام از او مرجعی را به من معرفی کند که واقعا مطمئن باشد. در این صورت باید چکار کنم؟

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

sara1225;918606 نوشت:
من مرجع تقلیدم رو بدون تحقیق انتخاب کردم، ایا امکان تغییر مرجع وجود دارد؟
من خودم توانایی تشخیص مرجع اعلم را ندارم و کسی را هم نمی شناسم که بخوام از او مرجعی را به من معرفی کند که واقعا مطمئن باشد. در این صورت باید چکار کنم؟

با سلام و عرض ادب

باید تحقیق کنید و مرجع تقلید اعلم را شناسایی نمایید تا تقلیدتان صحیح باشد برای اطلاع بیشتر در چگونگی انتخاب مرجع تقلید به تاپیک های زیر مراجعه نمایید:
http://www.askdin.com/archive/index.php/t-8315.html
http://www.askdin.com/archive/index.php/t-48457.html
http://www.askdin.com/archive/index.php/t-21802.html
اگر نیاز به راهنمایی بیشتر باشد درخدمتیم.

موفق و موید باشید

بله خوانده ام و می دانم سه روش برای این کار هست. خودم که توانایی تشخیص ندارم. دو نفر عالم هم نمی شناسم می ماند راه سوم، این طور باید از بین علمای واجد شرایط را یکی به دلخواه انتخاب کنم؟

sara1225;918733 نوشت:
بله خوانده ام و می دانم سه روش برای این کار هست. خودم که توانایی تشخیص ندارم. دو نفر عالم هم نمی شناسم می ماند راه سوم، این طور باید از بین علمای واجد شرایط را یکی به دلخواه انتخاب کنم؟

با سلام و عرض ادب

اگر نمی توانید اعلم را شناسایی کنید و از گفته جامعه مدرسین اطمینان حاصل میکنید می توانید از بین افرادی که معرفی کردند یک نفر از مراجع زنده را انتخاب کنید.

همواره به سلامت باشید

نور;918810 نوشت:
با سلام و عرض ادب

اگر نمی توانید اعلم را شناسایی کنید و از گفته جامعه مدرسین اطمینان حاصل میکنید می توانید از بین افرادی که معرفی کردند یک نفر از مراجع زنده را انتخاب کنید.

همواره به سلامت باشید

اگر از گفته ی ایشان اطمینان حاصل نکنم چطور؟

با عرض سلام وادب واحترام
چهار راه برای تشخیص اعلمیت یک مرجع:
1-شنیدن از خود مجتهد
2- شنیدن از دونفر عادل
3-شنیدن از یک نفر مورد اطمینان
4-دیدن در رساله خود مجتهد به شرط اینکه رساله مصون از اشتباه باشد.
ولادت مولای متقیان حضرت علی(ع) مبارک.یاعلی.التماس دعا

اگر هیچ کدام از این ها میسر نشد چطور؟ یعنی من نه دو نفر عادل را می شناسم نه خودم توانایی تشخیص دارم و نه می توانم از بین علما یکی را عالم تر از بقیه بدانم و نه شخصی است که من مطمئن باشم با تحقیق انتخاب کرده باشد.

عرض سلام دوباره وپوزش از استادان گرامی وعالی قدر
ببین دوست عزیز تو می توانی تحقیق کنی که دونفری که به نظرت از همه جهات فرد با ایمان ومومنی هستن از چه کسی تقلید می کنن توهم از همان مرجع تقلید کن. یاعلی

sara1225;918854 نوشت:
اگر از گفته ی ایشان اطمینان حاصل نکنم چطور؟

با سلام و عرض ادب مجدد

می توانید دیگری را وکیل کنید تا ایشان از طرف شما تحقیق کنند و یا اگر تمام مراجع را مساوی میدانید از جهت تساوی یک فرد را انتخاب میکنید.

موفق و موید باشید

مسئله اینجاست که من یک نفر دیگه رو نمی تونم بهش مطمئن باشم که بره تحقیق کنه و خیلی از اطرافیان همین طوری مرجع انتخاب کردند. بدون تحقیق و در ضمن من مراجع رو به خوبی نمی شناسم که بدونم یکی هستند یا خیر. یعنی اگر قدرت تشخیص مساوی بودن را داشتم، حتما قدرت این رو داشتم که یکی را از این بین انتخاب کنم.

sara1225;919437 نوشت:
مسئله اینجاست که من یک نفر دیگه رو نمی تونم بهش مطمئن باشم که بره تحقیق کنه و خیلی از اطرافیان همین طوری مرجع انتخاب کردند. بدون تحقیق و در ضمن من مراجع رو به خوبی نمی شناسم که بدونم یکی هستند یا خیر. یعنی اگر قدرت تشخیص مساوی بودن را داشتم، حتما قدرت این رو داشتم که یکی را از این بین انتخاب کنم.

با سلام و عرض ادب

در هرحال برای انتخاب مرجع اعلم باید به یکی از طرق بیان شده باید عمل نمایید حداقل میتوانید از دفتر امام جمعه شهر یا امام جماعت محل کمک بگیرید و عموما در زمان ما افراد مطلع پیدا می شوند در نهایت اگر دسترسی ندارید برای راهنمایی بیشتر با شماره 096400 تماس بگیرید.

موفق و موید باشید

تماس گرفتم و گفتند که چون در شرایط مساوی هستند می توانم یکی را به دلخواه انتخاب کنم و تقلیدم اشکالی ندارد.

موضوع قفل شده است