جمع بندی ترک خود ارضایی برای موفقیت در درس

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ترک خود ارضایی برای موفقیت در درس

سلام و خدا قوت .

میخواستم بپرسم که یه نفر که در مدت یک سال خود ارضایی میکرده و فرد خیلی درس خونی هم بوده و در این مدت زمان خود ارضایی درس هم میخونده و به دلیل آثار مخربی که خود ارضایی بر روی حافظه میزاشته نمیتونسته مثل سابق و با روشی که قبلا درس میخونده مطالعه کنه و حالا تصمیم واقعی و محکم برای ترکش گرفته و توبه کرده و توبه اش هم به احتمال خیلی زیاد مورد ببخشش درگاه حق قرار گرفته و از آخرین باری که خود ارضایی کرده احتمالا یه و نیم یا بیشتر وکمترمیگذره،میخواستم بگم که این شخص خودم هستم و با این وجود که همیشه مسجد میرفتم و فرد خیلی مذهبی بودم ولی تنهایی من رو به گناه سوق داد من حالا دیگه واقعا میخوام ترکش کنم ،میخواستم بپرسم که در هنگام ترک کامل گناه چه کار هایی بهتره که انجام بدم تا کامل از یادم بره و دوباره آرامش داشته باشم و بتونم درس بخونم ،من الان که تقریبا یکی دو روز هست که از آخرین باری که خودارضایی کردم میگذره ولی با این وجود آرامش چندانی ندارم نمیتونم مثل قبل درس بخونم حافظه ام خوب نیست مثل قبل ،خواهشمندم که هر کار و راهنمایی می تونید بهم کنید دریغ نکنید تا دوباره همون آدم مذهبی و درس خون قبلی بشم و از ناراحتی و افسردگی که این گناه و عدم موفقیت تحصیلی در سال آخیر خلاص بشم .آیا من همون آدم درسخون با آرامش و اعتماد بنفس قبلی میشم یا نه ؟ چند وقت باید بگذره تا تا به ترک و به روال عادی زندگی و درس خوندن برگردم ؟

من خیلی خیلی متاسفم که از اعتماد شما سوء استفاده کردم و نا امیدتون کردم ،به خدا قسم که دیگه دوست ندارم این کار رو انجام بدم و توبه هم کردم و به هر کسی که احساس کردم این گناه رو انجام میده هشدار میدم فقط شما کمکم کنید تا خدا بخواد من از چنگال این گناه راهایی بیابم و دوباره همون آدم سابق بشم ،من در این مدت خیلی آسیب دیدم از آسیب های معنوی تا اجتماعی و روحی و جسمی و همه اینها برام یه عقده شده تا دوباره با رو آوردن به سمت درگاه خدا بشم همون آدم سابق ،اینا رو گفتم که ببخشید دلتون برام بسوزه و کمکم کنید ،من یه بچه خیلی درسخون بودم و همه کتاب ها رو مخصوصا کتاب های حفظی رو توی یه زمان خیلی کم سریع میخوندم ولی از وقتی که مبتلا به این گناه شدم دیگه تمرکزی ندارم همش میترسم از شخصیتی که این گناه برای من جلوی دوستام درست کرده خجالت می کشم گوشه گیر شدم و خیلی دوست دارم دوباره مثل قبل بشم الان اشک هایم از چشام جاری شده از خودم نفرت دارم ،من درست نمیتونم درس بخونم همین خیلی منو آزار میده وقتی به گذشتم مدت زمان قبل از انجام اولین بار این گناه فکر میکنم همش حسرت میخورم  و میگم که من چرا زندگی خوبم رو که خدا بهم داده بود کنار گذاشتم و به این گناه آلوده شدم ،همه اینا رو نوشتم برای اینکه میخواستم بگم من معنویتم از حالا دیگه خیلی برام مهمه و همچنین درس خوندنم ،پدر و مادرم دوست دارن من پزشک بشم من هم هر وقت که یادم میاد گریه ام میگیره که اونا با این وجود هم منو دوست دارن و مثل قبل از من خواسته دارن .

 من هرکاری که شما بگید انجام میدم منو بزارید جای پسر خودتون ،از گفتن حتی ریز ترین نکته ها هم به من دریغ نکنید ،مطالب توی سایت ها هم تا حالا اندازه دفعاتی که این گناه رو انجام دادم خوندم ،تمنای فراوان دارم که کمکم کنید تا دوباره خوشبخت بشم و رهایی پیدا کنم .

من آیا دوباره حافظه ام مثل قبل میشه و میتونم مثل قبل درس بخونم یا نه؟

با نام و یاد دوست

 

 

 

 

کارشناس بحث: استاد صابر

جمع بندی

سؤال:

از آخرین باری که خود ارضایی کردم یک ماه می گذرد، خواستم ببینم هنگام ترک کامل گناه چه کارهایی بهتر است که انجام دهم تا کامل از یادم برود و بتوانم درس بخوانم، آرامش چندانی ندارم و نمی توانم مثل قبل درس بخوانم حافظه ام هم مثل قبل قوی نیست. آیا دوباره حافظه ام مثل قبل می شود و می توانم مثل قبل درس بخوانم یا نه؟

پاسخ:

قبل از هر چيز بايد خدا را شاكر باشيد كه متوجه اشتباهتان شده ايد و از شر اين عادت زشت رهايي يافته ايد. همين پشيماني و پي بردن به اشتباه است كه شما را به سمت درمان اين مشكل كشانده و اين نشان از طينت پاك شما دارد كه با وجود اين گرفتاري توانسته‌ايد اين احساس را در خودتان حفظ كنيد و با تكيه بر آن ترك عادت نمائيد . قدر اين روحيه را بدانيد و در جهت حفظ و تقويت آن تلاش كنيد كه حتماً در زندگي آينده تان نيز موفق خواهيد بود .قدر خود را بدانيد چرا كه متأسفانه بسياري از جوانان هستند كه با تلاش فراوان و تجربه راههاي گوناگون و به دليل ضعف اراده هنوز نتواسته اند اين عادت زشت را ترك كرده و از عواقب شوم آن در امان باشند. ما نيز خدا را شاكريم كه به شما قدرت ترك اين عمل را عنايت فرموده است و اميدواريم با استعانت از حضرت حق در آينده نيز بر توفيقات شما افزوده شود. در پاسخ به پرسش خوبتان بايد عرض كنيم بله! با ترك كامل خودارضايي حافظه فرد نيز به حالت اوليه آن برخواهد گشت مشروط به اينكه ترك او واقعي باشد و دوباره خود را گرفتار آن نكند. اما بطور كلي در مورد عوارض و آسيب‌هاي خود‌ارضايي بايد خدمتتان عرض كنيم كه:

اولا: اين آسيب‌ها معمولاً مربوط به كساني است كه مدت زمان زيادي گرفتار اين انحراف جنسي‌بوده‌اند و يا شدت ابتلايشان بالا بوده است. حال كه تصميم قطعي بر ترك آن گرفته ايد به هيچ عنوان نبايد نگران عوارض آن باشيد. چرا كه اگر برخي از اين عوارض ايجاد شده باشند معمولاً بعد از ترك و به مرور زمان از بين خواهند رفت. بدن انسان مخصوصاً جوان توانايي جبران اين عوارض را دارد و دوباره خودش را بازسازي مي‌كند و به تدريج به وضعيت عادي برمي‌گردد ؛ البته به شرطي كه در تصميمتان بر ترك جدي باشيد و خداي ناكرده دوباره گرفتار خود‌ارضايي نشويد.

ثانيا : زمان جبران عوارض از يك شخص با شخص ديگر و همچنين بر اساس شدت گرفتاري متفاوت است. هر چه بدن قوي تر باشد و شدت گرفتاري قبلي نيز كمتر باشد، زمان جبران عوارض كاهش پيدا مي كند. همچنين خوردن مواد قندي مثل خرما، كشمش و عسل انجام ورزش روزانه، تفريح و گردش هاي سالم در بازگشت سلامتي شما بسيار مؤثر است. بدن انسان توانايي جبران عوارض را دارد ولي بايد توجه داشته باشيد كه عوارضي كه (مثل لاغري و ...) در طول زمان ايجاد شده به تدريج جبران خواهد شد و البته نبايد توقع داشته باشيد كه فورا جبران شود. بنابراين آنچه كه لازم است تذكر دهيم اين است كه بيش از حد خود را نگران نسبت به آنچه قبلا اتفاق افتاده نسازيد و استرس به خود راه ندهيد كه خود نگراني و استرس وسيله اي براي افزايش مشكلات شما خواهد بود و بهبود عوارض را به تاخير خواهد انداخت.

برادر عزیز! سعی خود را بر ورزش افزون کنید و از راهکارهای تقویت حافظه و همچنین مواد غذایی مقوی حافظه نیز کمک بگیرید. با این روند در زمان کوتاهتری به حالت سابقه باز خواهید گشت.

موضوع قفل شده است