جمع بندی تجرد بهتر است یا تاهل؟ مساله این است

تب‌های اولیه

139 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تجرد بهتر است یا تاهل؟ مساله این است

سلام
پای درد و دل بعضی از متاهل ها که می نشینی از وضعیت خوشون ناراضی هستند و با خود دفتر خاطرات و روز های خوش تجرد رو ورق میزنند
پس چرا میگن ازدواج خوبه ؟
پس چرا بیشتر خاطرات خوشی که ادم ها در یادشون دارند از دوران مجردی هست
آیا این نوع ادم ها در زندگی شخصی شون مشکلی دارند یا کلا ناله کردن و ناراضی بودن از وضعیت کنونی در خون بعضی از ادم هاست

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"]
[/TD]


کارشناس بحث: استاد صابر

[TD][/TD]

با سلام و احترام خدمت شما کاربر محترم@};-

***به نظر حقیر این سؤال یکی از سؤالات مهمی است که این روزها شاید برای خیلی از اقشار جامعه مطرح شود. شاید بتوانیم یکی از دلایل قطعی بیزاری افراد از ازدواج و متأهل شدن را مسائل اقتصادی و مشکلات معیشتی دانست که امروزه بسیاری از مردم با آن درگیر هستند.

اما نباید غافل شد که ازدواج فوايد زيادي دارد و نيازهاي روحي و جسمي انسان را برطرف مي كند و آرامش را براي او به ارمغان مي آورد. جايگاه اجتماعي فرد را بالاتر مي برد و در عوض اندك محدوديتي كه براي انسان بوجود مي آورد، فوايد و بركات زيادي درپي دارد كه به اقدام آن مي ارزد.

در واقع همه زندگي ما چنين معامله اي است. شما زماني كه يك گوشي تلفن همراه مي خريد يا موتور يا ماشيني مي خريد، خيلي خوشحاليد زيرا مي دانيد كه اين وسيله كاربرد زيادي براي شما خواهد داشت، و فوايد زيادي دارد ولكن هيچ گاه فكر نمي كنيد كه اين گوشي روزي خراب خواهد شد، يا لوازم جانبي نياز دارد و هزينه هاي زيادي براي شما خواهد داشت، هيچ گاه عزا نمي گيريد كه من بايد موتورم را مرتبا بشويم و وقت براي آن صرف كنيم يا هزينه هاي زيادي براي بيمه و سرويش ماشينم بدهم زيرا مي دانيد كه علارغم اين هزينه ها و اين وقت هايي كه براي اين وسايل بايد خرج كنيد آنها فوايد و رفاه زيادي براي شما خواهند داشت كه به زحمت شان مي ارزد.

در مورد ازدواج نيز چنين است.8-> همه انسان ها ازدواج مي كنند زيرا به آن نياز دارند و از آن لذت مي برند و خوشند و بزرگترين جشن زندگي انسان شايد جشن عروسي اش باشد. ولكن در عين حال مي داند كه ازدواج سختي ها هزينه ها و ... ديگري به همراه دارد.

نکته مهم اینکه هر فرد با ازدواج خود مسئولیت هایی را عهده دار می شود و بعد از تولد فرزند مسئولیت والدگری نیز به آن اضافه می شود که همه ی این ها نوعی محدودیت است ولی در عین حال فوائد و برکات بسیار زیادی نسبت به دوران مجردی دارد.

بنابراین کسانی که دائم یاد از دوران مجردی می کنند یا حسرت آن را می خورند در واقع از مسئولیت های خود فراری هستند یا اینکه زندگی متأهلی به هر دلیلی برایشان سخت شده است. البته نارضایتی و اعتراض در ذات برخی از انسان ها وجود دارد و گویی یک خصیصه ی اخلاقی است.
موفق باشید.

برای انتخابات ریاست جمهوری آینده باید به کسی رای داد که مسکن مهر رو ادامه بده.

دختر و پسر هم باید دست از سر کچل همدیگه بردارن و سعی نکنن مالک دیگری بشن و آزادی بیشتری واسه همدیگه قائل بشن.
ازدواج در وهله اول تامین نیاز جنسی و بعد نیاز روحی و پر کردن تنهایی و .... است.

ازدواج موقت چند ساله هم یه راه حل میتونه باشه.

به نظر من این مسائل ریشه های بسیار بنیادینی دارند . متاسفانه چیزی که در جامعه ی ما به شدت رواج پیدا کرده نهیلیسم هست. نهیلیسم بدین معناست که زندگی انسان از معنا خالی شده است . زمانی که زندگی انسان از معنا خالی شد نهیلیسم جامعه را فرا می گیرد. بیچارگی هم اینه که گاه با توهم مذهبی بودن فکر می کنیم که نهیلیسم وجود ندارد ولی دارد. حال جوانی را تصور کنید که در این جامعه زندگی می کند. این جوان هم مثل بقیه دچار نهیلیسم است و همچنین دچار هجوم غرایز و عواطف است علی الخصوص غریزه ی جنسی . اون وقت این جوون مثلا مرد باشد یک خط و خالی می بیند و عواطف و هورمون ها و غرایز به او هجوم می آورد و تصور می کند که کانون معنایی یافته است . (البته او به نهیلیسم موجود درون خودش واقف نیست و به صورت ناخودآگاه دنبال کانون معنایی می گردد.) پس عاشق می شود. عاشق کی می شود؟ عاشق یک نفر که اون هم مثل این دچار بحران معناست. از اون طرف اون دختره هم یکی میاد بهش می گه دوستت دارم. دختره هم که اسیر نهیلیسمه و البته اسیر احساسات ، فکر می کنه کانون معنایی یافته . اسمش را هم می گذارند عشق . دو انسان بحران زده با هم ازدواج می کنند. معلومه دیگه نتیجه اش می شه ازدیاد بحران. وقتی با هم ازدواج کردند بعد از مدتی می فهمند که بابا این جا هم خبری نیست. آن وقت مثل الکترون ها به دور اسپین خودشون می چرخند و می چرخند. البته مسائل مالی هم بی تاثیر نیست اما مسئله ی اصلی مسئله ی نهیلیسم موجود هست .
اما در جواب شما باید بگویم که تاهل بهتر است منتها از هر هزار نفری شاید یکی دچار بحران معنا نباشد و برای پیدا کردن اون یک نفر هم هیچ راهی وجود ندارد.

به نظرم با این وضع افراد جامعه الان برای خانومها اگر خوف گناه نداشته باشن تجرد بهتره ...
اما اگر خوف دارن که ازدواج ...

سلام.

او خـواهـد آمـد;1009803 نوشت:
با این وضع افراد جامعه

میشه منظورتون از وضع افراد جامعه رو بیشتر توضیح بدین؟

momi14;1010121 نوشت:
سلام.

میشه منظورتون از وضع افراد جامعه رو بیشتر توضیح بدین؟

منظورم اینه تعداد پسران مناسب ازدواج در حال حاضر خیلی کمه ...

اگر شریک زندگیتون رو پیدا کردین حتما حتما ازدواج کنین در غیر اینصورت ازدواج نکنین بهتر هست

او خـواهـد آمـد;1010124 نوشت:
منظورم اینه تعداد پسران مناسب ازدواج در حال حاضر خیلی کمه ...

آخه از جمله ی شما اینطور برداشت میشه که شما به کم بودنش قائل نیستید، به اصلا نبودنش قائلید!

تقاضا میکنم پسران مناسب ازدواج رو هم بیشتر توضیح بدین.

او خـواهـد آمـد;1010124 نوشت:
تعداد پسران مناسب ازدواج در حال حاضر خیلی کمه ...

تعداد دختران مناسب ازدواج، از تعداد پسران مناسب، به مراتب کمتره.

من خودم یه نمونه اش هستم که زنم بعد از چند سال زندگی، با یه بچه، به خاطر مسائل مالی ناسازگاری کرد و بالاخره طلاق گرفت و رفت.

موضوع قفل شده است