تجربه‌هاي همسرداري 1 (رفتارهايي كه باعث رنجش هر خانمی میشه!)

تب‌های اولیه

327 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

mohamad313;552823 نوشت:
سلام
خانومهای محترم به نظرتون توی توقع داشتن خیلی زیاد مته به خشخاش نمیزنین؟
سر همه چیز که ناراحت میشین که
به نظرم خانومای الان یه مشکل اساسی دارند و اونم اینه که مرد رو تو این زمونه وسیله ای برای رسیدن به خوشبختی و رفاه مطلق میبینن.
انگار نه انگار که اونم یه انسانه! اگه یه اشتباه انسانی بکنه کاخ آرزوهای خانوم ویرون میشه و دیگه احساس خوشبختی نداره.
البته این برداشت من از چیزیه که میبینم.
یه خانومی چند وقت پیش فکر کنم توی ...بوک یه متن خیلی قشنگی رو خطاب به خانومای دیگه نوشته بود که خیلی پخش شد.
الان گشتم پیداش کردم و اینجا میذارم. تورو خدا ببینین یه دختر چقدر می تونه منصف باشه. منکه باهاش موافقم. متن زیر رو بخونید حتما:

یک وقت هایی فکر می کنم مرد بودن چقدر می تواند غمگین باشد.
هیچ کس از دنیای مردانه نمی گوید.
هیچ کس از حقوق مردان دفاع نمی کند.
هیچ انجمنی با پسوند«... مردان» خاص نمی شود.
مرد ها نمادی مثل رنگ صورتی ندارند.
این روزها همه یک بلند گو دست گرفته اند و از حقوق و درد ها و دنیای زنان می گویند.
در حالی که حق و درد و دنیای هر زنی یکی از همین مردها است.
یکی از همین مرد هایی که دوستمان دارند.
وقتی می خواهند حرف خاصی بزنند هول می شوند. حتی همان مرد هایی که دوستمان داشتند ولی رفتند...
یکی از همین مردهای همیشه خسته.
از همین هایی که از 18 سالگی دویدن را شروع می کنند. و مدام باید عقب باشند.
مدام باید حرص رسیدن به چیزی را بخورند.
سربازی، کار، درآمد، تحصیل... همه از مرد ها همه توقعی دارند.
باید تحصیل کرده باشند. پولدار، خوش تیپ، قد بلند، خوش اخلاق، قوی... و خدا نکند یکی از اینها نباشند...

ما هم برای خودمان خوشیم! مثلا از مردی که صبح تا شب دارد برای درآمد بیشتر برای فراهم کردن یک زندگی خوب برای ما که عشقشان باشیم به قولی سگ دو می زند، توقع داریم که شبش بیاید زیر پنجره مان ویولن بزند و از مردی که زیر پنجره مان ویولن می زند توقع داریم که عضو ارشد هیأت مدیره شرکت واردات رادیاتور باشد.

توقع داریم همزمان دوستمان داشته باشند، زندگی مان را تامین کنند، صبور باشند و دلداریمان بدهند، خوب کار کنند و همیشه بوی خوب بدهند و زود به زود سلمانی بروند و غذاهای بد مزه ما را با اشتیاق بخورند و با ما مهمانی هایی که دوست داریم بیایند و هر کسی را که ما دوست داریم دوست داشته باشند و دوست های دوران مجردی شان را فراموش کنند و نان استاپ توی جمع قربان صدقه مان بروند و هیچ زن زیباتری را اصلا نبینند و حتی یک نخ هم سیگار نکشند!

مرد ها دنیای غمگین صبورانه ای دارند. بیایید قبول کنیم. مرد ها صبرشان از ما بیشتر است.

وقت هایی که داد می زنند
وقت هایی هم که توی خیابان دست به یقه می شوندوقت هایی که چک شان پاس نمی شودوقت هایی که جواب اس ام اس شب بخیر را نمی دهندوقت هایی که عرق کرده اندوقت هایی که کفش شان کثیف استتمام این وقت ها خسته اند و کمی غمگین .

و ما موجودات کوچک شگفت انگیز غرغروی بی طاقت را دوست دارند. دوستمان دارند و ما همیشه فکر می کنیم که نکند من را برای خودم نمی خواهد برای زیبایی ام می خواهد، نکند من را برای شب هایش می خواهد؟ نکند من را برای چال روی لپم می خواهد؟ در حالی که دوستمان دارند؛ ساده و منطقی... مرد ها همه دنیای شان همین طوری است. ساده و منطقی... درست بر عکس دنیای ما.

بیایید بس کنیم. بیایید میکرفون ها و تابلو های اعتراضیمان را کنار بگذاریم. من فکر میکنم مرد ها، واقعا مرد ها،آنقدر ها که داریم نشان می دهیم بد نیستند.

مرد ها احتمالا دل شان زنی میخواهد که کنارش آرامش داشته باشند. فقط همین
.
کمی آرامش در ازای همه فشار ها و استرس هایی که برای خوشبخت کردن ما تحمل می کنند.
کمی آرامش در ازای قصر رویایی که ما طلب می کنیم...
بر خلاف زندگی پر دغدغه ای که دارند، تعریف مرد ها از خوشبختی خیلی ساده است.

:Gol::Gol::Gol::Gol::Gol:

بله واقعا زن داری سخته. مخصوصا اگر خانومتون زود رنج باشه که دیگه هیچی...
:ok:

سوگل;675996 نوشت:
البته الان خوب شده همه چی خداروشکر

سوگل جان یه سوالی

دقیقن چقدر طول کشید تا بهم عادت کنین و اخلاق همدیگه بیاد دستتون؟؟

Miss Chadoriii;676321 نوشت:
سوگل جان یه سوالی

دقیقن چقدر طول کشید تا بهم عادت کنین و اخلاق همدیگه بیاد دستتون؟؟

اوایل آشنایی چون دو طرف همو نمیشناسن شاید دلخوری هایی پیش بیاد اما وقتی عقد میکنن و روابط نزدیکتر میشه متوجه میشن که اون اخلاقی که دوران قبل از عقد باعث ناراحتیشون میشده چقدر فرق کرده...یعنی برداشت های نادرست قبل از عقد خیلی اتفاق میوفته اما روابط که زیاد میشه برداشت ها واقعی میشه و خیلی از مشکلات خودش کم کم حل میشه. بعد از عروسی هم که خیلی بیشتر مسایل حل خواهد شد. البته برای خیلیا برعکس هست و میگن که ما تازه رفتیم زیر یک سقف متوجه شدیم که چقدر مشکلات داریم با هم، اما برای ما برعکس بود. چون ما کم کم خیلی عاشق هم شدیم . الان هم که این نکات رو میگم برای کسانی هست که تازه میخوان ازدواج کنن. اختلاف وجود داره چیزی که مهمه اینه که گذشت داشته باشیم اما اگر بخوایم روی مشکلات توقف کنیم مطمئنا هیچ وقت مشکلات تموم نخواهد شد.

[="Tahoma"]

اگه اقای خونه ...شوهر محترم ..پدر گرامی پسرم
با پسر عزیزم بد صحبت کنه به شدت دلخور و ناراحت میشم
گفتن جملاتی مثل بچه اس ...:nini: نمی فهمه .....:Gig: ...هنوز یه ماهش هم نیست:koodak:...از ته دل ن:hamdel:گفتم ...به جون تو شوخی کردم .:khaneh:...هم باعث نمیشه جرم شون :_loool:و شدت دلخوریم :Ghamgin:کم بشه

من پیشنهاد می کنم یک تاپیک با موضوع برعکس این تاپیک هم راه بیندازید.

[="Indigo"]

ابوالبرکات;685258 نوشت:
من پیشنهاد می کنم یک تاپیک با موضوع برعکس این تاپیک هم راه بیندازید.

تجربه همسرداری2[/]

من معمولا سعی میکنم چیزی رو به دل نگیرم ولی تنها چیزی رو که نمیتونم تحمل کنم

اینه که با همسرت سر موضوعی بحثت شه بعد چند ماه آقا قضیه رو دوباره بکشه وسط بگه یادته فلان حرفو بهم گفتی :khaneh:

واقعا خیلی ناراحتم میکنه بحث گذشته رو وسط کشیدن :khandeh!:

سلام ...
عه هنوز این تاپیک بازه؟ چقد ملت ب فکر همسراشونن :Khandidan!:
ب نظر من ک این تجربه ها همش شخصیه ... نمیتونه کمکی بکنه تویه همه زندگی ها ...
تنها چیزی ک باعث میشه همسران از همدیگه ناراحت نشن اول شناخته ک بعد از یه مدت یکی دو ساله بوجود میاد و دمی گذشت این دومی واقعا مهمه ... چون تا یکی یه چیزی گفت طرف دیگه همچین ب خودش میگیره ک نگو ... اینجا گذشت جواب میده ...
ب نظرم گذشت و صبر شاه کلید زندگی زناشویی ست ... حاضرم قسم بخورم ک همه مشکلات رو با همین دو تا میتونم حل کنم ...
موفق باشین ...

سلام و عرض ادب من تازه امروز عضو شدم
و علت عضویتم هم این بود که بخاطر درگیری لفظی با همسرم
اومدم نت و سوال پرسیدم از نت که کجا برم
اینجا برام باز شد و اومدم عضو شدم
خلاصه بگم همسرم از خانواده من گله هایی داره و برا اینکه انتقامش رو بگیره
همه برنامه ها رو در خونه بهم میریزه در وظائفش کوتاهی میکنه و منم تنهایی رو ترجیح میدم کمک کنید بی زحمت
...

مشتاق خدا;685916 نوشت:
سلام و عرض ادب من تازه امروز عضو شدم
و علت عضویتم هم این بود که بخاطر درگیری لفظی با همسرم
اومدم نت و سوال پرسیدم از نت که کجا برم
اینجا برام باز شد و اومدم عضو شدم
خلاصه بگم همسرم از خانواده من گله هایی داره و برا اینکه انتقامش رو بگیره
همه برنامه ها رو در خونه بهم میریزه در وظائفش کوتاهی میکنه و منم تنهایی رو ترجیح میدم کمک کنید بی زحمت
...

سلام
تو یه تاپیک جدا بپرسید تا کارشناس و کاربرا نظرشون رو بگن
یکمم بیشتر براشون تو تاپیک توضیح بدید تا دقیق تر کمک کنن

[="Tahoma"][="Black"]

*شیوا*;573119 نوشت:
با سلام و عرض ادب

تحقیقات روانشناسان نشون میده افرادی که هم اخلاق دخترانه دارند هم اخلاق پسرانه {چه زن چه مرد} اینگونه افراد در زندگی زناشویی موفق تر هستند

سلام.این حرف پایه و اساس علمی داره؟
و اینکه نیازی نیست بنده خودم درمان کنم؟
[/]

تنهای وحشی;685982 نوشت:

سلام.این حرف پایه و اساس علمی داره؟
و اینکه نیازی نیست بنده خودم درمان کنم؟

بله رجوع کنید به کتاب روانشناسی عمومی نوشته حمزه گنجی

بنده نمیدونم شما چه مشکلی دارید !؟

من از بی چشم ورویی بی عرضگی تنبلی توهین تحقیر شدن حمایت نشدن گله های دایمی پیشه مامان وخودشون و لوس کردن از این اخلاقای بعضی اقایون ناراحت میشم

باغ بهشت;360744 نوشت:
در تکمیل فرمایشات دوست خوبمون ورود ممنوع بگم که نوع دیگری که باعث میشه زن رنجیده بشه طرز دوستت دارم گفتن آقایونه!!!
چطوری؟؟؟
به این صورت که مثلا زن به همسرش بگه "دوستت دارم" و مرد در پاسخش بگه "منم همینطور" !!!
این از اون موردهاس که خود من از شنیدن اینجور ابراز علاقه کردن متنفرم !!!

اما گاهی موارد برعکسش رو خود خانمها انجام میدن.....یعنی مرد میگه دوستت دارم و خانم میگه منم همینطور
خوب اگر این مورد برای خانمها رنج آوره چرا خودشون به همین سبک ابراز احساسات میکنن؟

سها;360845 نوشت:
میاد خونه، کار و درسش رو بزاره کنار. خونه فقط واسه خانواده اس
پس طبق این صحبت تون در اینصورت کسیکه در حال تحصیل هست باید بیشتر بمونه در کتابخونه یا سالن مطالعه ای و اونجا درس بخونه و فقط برای خواب بیاد خونه؟؟؟

مهر...;360908 نوشت:
چقدر این تایپیکت و دوست دارم
تاپیک درسته نه تایپیکت
کلمه انگلیسی اش topic هست به معنای موضوع...کلمه typicet ندیدم تا به حال:Moteajeb!:
مهر...;360908 نوشت:
خانوم ها وقتی ناراحت هستن گریه میکنن و توقعشون از همسرشون اینه که کنارشون باشن و از ایشون دلجویی کنن
این مورد رو من زیاد خوندم وشنیدم...اما منظور از اینکه کنارشون باشه چیه؟ یعنی به خانم ابراز احساسات کنه؟ یا فقط گوش کنه و بزاره خانم درد دل کنه؟ یا خانمش رو نوازش کنه؟ چطوری خلاصه؟
کسی اگر این رو بیشتر توضیح بده و بازش بکنه ممنون میشم
مهر...;360923 نوشت:
خانومم پیش خودش میگه ..این چه همسریه که هنوز سلیقه منو نمیدونه ؟
خوب شاید مرد دوست داشته باشه خانمش طبق سلیقه خودش لباس انتخاب کنه و سلیقه خانمش رو به سلیقه خودش ترجیح بده.در این صورت چی؟
و یا اینکه آقا فکر کنه ممکنه سلیقه اش با خانمش تفاوت داشته باشه و اگر نظری بده شاید خانم قبول کنه و لباس خاصی رو بخاطر حرف همسرش بره اما در واقع و دلش نباشه و دوست نداشته باشه

مهر...;361026 نوشت:
حتی یه نفرم یه صلوت واسه دلخوشی نزد که حداقل بدونم تایپکتم خونده شده

مهر...;361138 نوشت:
و نکته پایانی و تمام
به نظر شما ...من باید پایان هر پستم این جمله پایینی رو تکرار کنم
یا نه
بهتره این جمله رو هم به امضام اضافه کنم

واسه امتیازشم نه ..حداقل واسه اینکه بهم ثابت بشه نوشته هام و یکی میخونه اون دکمه پایینی رو بزنید تا بهم ثابت بشه با در و دیوار حرف نمیزنم

خیلی ها میخونن ولی صلوات شاید نزنن
نزدن صلوات به معنی خونده شدن نیست

مهر...;362165 نوشت:
لوس بودن یعنی تو جمع دست خانوم و بگیرن ...یا دستشون و دور شونه خانوم بندازن
این مورد برای من خیلی مورد سوال بود و میخواستم بپرسم واقعا واکنش و احساس خانمها نسبت به این کار چیه؟
اینکه در جمع آقا دست خانمش رو بگیره یا دست بندازه دور گردنش رو خوششون میاد و نشونه توجه و علاقه همسشون میدونن یا از اینکار بدشون میاد و در جمع نباید انجام بگیره؟و چنین کاری لوس بودن نامیده میشه؟

مشکات;375940 نوشت:

[=arial narrow]منم.:Narahat::geryeh::god::cry:

به من میگفت تو وسواس داری!!! هنوزم همین عقیده رو داره! اما من تا حدی درستش کردم
البته خودش هم زمینه شو داشت. یعنی آدم نسبتا تمیزی بود. اما ژنتیکی شلخته بود. و ما برعکس ... ژنتیکی کد بانو و مرتب!! خب حالا فکر میکنید چطوری درست شد؟؟؟
یک بار که سر کثیف بودن جوراب بحث بود:
آقا - آخه این جوراب کجاش کثیفه؟
خانم- میشه بگید معیار کثیف بودن شما همون سیخ وایسادن ه که تو دوره ی دانشجویی بود؟
آقا- خنده؟
خانم- اگه کثیف نیست بیا بکنش تو دهنت!!!
آقا فرار میکنه و خانم هم دنبالش میدوه.....:shookhi:
آخرش آقا مجبور میشه بدوه تو دستشویی و تف کنه. اینجوری میتونی با منطق فعالت پیروز بشی!:pirooz:

آقا یک جوری از دوره ی دانشجوییش حرف میزنه انگار یادشون رفته که هر روز با حسرت از کنار خوابگاه دخترا رد میشدن و میچپیدن اون اتاق بو گرفته و درب و داغون خوابگاه شون!!!!:Ghamgin:

فک میکنن ما نمیدونیم آرزوشون بود که فردا صبح خانم ایکس بیاد و از شون تو در سا کمک بخواد!:nishkand::Ebraz Doosti:

وقتی که دیدم مربا رو با همون سطل دو کیلوییش آورده گذاشته رو سفره دیگه نتونستم خودمو کنترل کنم مثل موشک رفتم سراغش
اونم گارد گرفت و یک خنده ی بچه گانه و همراه با ترسی کرد:
آقا- آخه چرا باید یک ظرف دیگه رو کثیف کنم
خانم دیگه نمیدونست باید چی بگه!! آخ بعضی چیزا دیگه مثل روز روشنننننننننن دلیل که دیگه نداره . آخه چطور نمی فهمه!! :ghati:
آقا- من اگه خودم تنها بودم این طوری می آوردم.
خانم دلش میخواد همون جا مربا رو رو سرش خال کنه.:gholdor: اما حیف. چقدر زحمت کشیدن تا در ستش کردن!!

یا مثلا وقتی که میخوای زیر پاشونو جارم بزنی باید با یک دستت جارو رو پگیری و با یک دستت پای آقا رو از روی زمین بکنی!!! :cry: ازه سگرمه های آقا هم که صدای جارو اذیتشون میکنه همش تو چشمته!!!!
آخه از نظر ایشون خونه کثیف نیست!!!

ببخشید اما....
فکر میکنم یه زمانهایی هم آدم باید صبر و تحملش بیشتر باشه
واقعا چنین مواردی که ذکر کردید باعث رنجش و ناراحتی و اختلاف نباید باشهم
ما داریم از دین و اسلام صحبت میکنیم
به الگوهای دینی اسلامی باید توجه کنیم، مثل زندگی حضرت علی و حضرت فاطمه
آیا حضرت علی و حضرت فاطمه از چنین موادری دلخور و ناراحت میشدن؟
هم حضرت علی در خانه در کارهای منزل به حضرت فاطمه کمک میکردن
و هم برعکس وقتی حضرت علی به جنگ و جهاد رفته بودن کارهای بیرون از منزل مثل خرید کردن و آوردن آب و ....رو انجام میدادن
حالا اگر اینجوری که در این تاپیک موارد رنجش خانمها ذکر شده حضرت فاطمه هم باید به حضرت علی میومدن گفتن: اه! بسه دیگه خسته شدم این همه زحمت کشیدم! چرا یه ذره کمک نمیکنی همش میری جنگ؟ حتما جنگیدن رو بیشتر از من دوست داری حتما من برات مهم نیستم

خانوم شمالی;376072 نوشت:
و اونی که پسر نداره هنوز طرف رو به اسم شوهرش صدا میکنن مثلا : زنِ محمد
یعنی مثلا میگن زن محمد بیا اینجا بشین؟؟؟؟ زن محمد چطوری؟؟؟؟
خانوم شمالی;376078 نوشت:
فقط اونایی که میشناختم
عاشق همسرشون هستن ولی یخورده دستوری صحبت میکنن با خانوماشون که اونها هم مشکلی با این قضیه ندارن
و یا بهتر بگم عادت کردن و خوششون هم میان
ولی ما اینطوری نیستیمم
یعنی خانوادتا اینطور نبودیم
همیشه وقتی اسم همو صدا میکنیم خانوم یا آقا هم کنار اسم طرف هس
حتی خواهر و برادری!
و نمیگیم مثلا برو یه لیوان آب بیار
میگیم میشه یه لیوان آب برام بیاری؟ممنون میشم ازت
و طرف هم میره میاره!
اما اونجا (شیراز)من ندیدم و دیدم که میگه مثلا :مامانِ رضا یه لیوان آب بده تشنمه
بعد اگه 1ثانیه دیر بشه میگن : زودی با!!!!!
من از سال هفتادوپنج یعنی نزدیک به بیست ساله ساکن شیراز هستم
و جنین موردی که شما ذکر میکنید و میفرمایید شیرازیها اینطور هستن رو ندیدم
بله در خانواده ها دستور دادن که اینکار رو بکن هست ولی دستور دادن آقا به خانمش
بلکه دستور دادن پدرومادر به بچه ها که برو آب بیار برو فلان کار رو بکن برو فلان چیز رو بخور
و درجمعهای خانوادگی هم که اسم خانم رو صدا میزنن کسی نمیگه مامان فلانی
گاهی فقط مثلا میگن حاج خانوم

[="Tahoma"][="DarkRed"]

mehrant;785685 نوشت:

این مورد رو من زیاد خوندم وشنیدم...اما منظور از اینکه کنارشون باشه چیه؟ یعنی به خانم ابراز احساسات کنه؟ یا فقط گوش کنه و بزاره خانم درد دل کنه؟ یا خانمش رو نوازش کنه؟ چطوری خلاصه؟

بنظرمن بستگی به علاقه یه خانم داره که در چنین شرایطی چی دوست داره که ممکنه برای هر خانمی متفاوت باشه...بهتره که اقایون از خانمشون بپرسن که دوست داری در این شرایط چه رفتاری داشته باشم...مثلا بنظرشخصی من ابراز احساسات و نوازش در این شرایط خیلی خوبه......

mehrant;785692 نوشت:
این مورد برای من خیلی مورد سوال بود و میخواستم بپرسم واقعا واکنش و احساس خانمها نسبت به این کار چیه؟
اینکه در جمع آقا دست خانمش رو بگیره یا دست بندازه دور گردنش رو خوششون میاد و نشونه توجه و علاقه همسشون میدونن یا از اینکار بدشون میاد و در جمع نباید انجام بگیره؟و چنین کاری لوس بودن نامیده میشه؟

من دست دور گردن انداختن در جمع نمیپسندم .بنظرمن دوتا زوج تامیتونن علاقه های زیاد خودشون نباید در دید دیگران قرار بدهند چه لزومی داره دیگران متوجه بشند اینها در چه حد بهم علاقه دارند.چه بسا افرادی در جمع مشکلاتی باهمسرشون دارن با دیدن این صحنه دلشون بگیره وهمین دلگیری چه بسا دودش به چشم همین دوزوج خواهد رفت..هرابراز علاقه ای هست از دیدشخصی من در تنهایی باید صورت بگیره..[/]

[="Navy"]

مبینا.;785740 نوشت:
من دست دور گردن انداختن در جمع نمیپسندم .بنظرمن دوتا زوج تامیتونن علاقه های زیاد خودشون نباید در دید دیگران قرار بدهند چه لزومی داره دیگران متوجه بشند اینها در چه حد بهم علاقه دارند.چه بسا افرادی در جمع مشکلاتی باهمسرشون دارن با دیدن این صحنه دلشون بگیره وهمین دلگیری چه بسا دودش به چشم همین دوزوج خواهد رفت..هرابراز علاقه ای هست از دیدشخصی من در تنهایی باید صورت بگیره..

سلام وعرض ادب
کاملا موافقم.
اگه فقط کافیه فردیاددوران مجردیش بیفته که چقدررفتارمتاهلا باعث دلگرفتگیش میشده بعدمتاهل شدن نمیادرفتارایی که بایدفقط توخونه انجام بدن روجلوجمع انجام نمیدن.
توهمین سایت من دیدم طرف چقدررررررررررررازمجردبودنش ناراحت بوده وقتی متاهل شده اومده گفته خیلی علاقمندبهشم و....
یکم یاددوران مجردی ادم بیفته دیگه نه توسایت اسک دین ونه جلوجمع رفتاری نمیکنه که بقیه مجردا ناراحت بشن.
طرف میخوادبره زیارت میگه باخانمم که برم دعا میکنم و...
نیازه به گفتن این که باخانمتون یااقاتون میرین؟
یاجلوجمع دست ودست هم.
خب یک مجردببینه واشکش دربیادخوبه؟
من نمیدونم چرافراموش میکنن دوران مجردیشونو.
یکم بریم نوشته هاشونوبخونیم میبینیم همینکه متاهل شدن میگن علاقه دارم و...ایانیازه گفتنش توپستها؟
ببینیدتودنیامجازی چقدرفردناراحت میشه دیگه دنیای واقعی که جای خودداره.
متاسفانه اصلارعایت نمیشه.
طرف جلودوستش که مجرده همش باگوشی به شوهرش عزیزمو...میگه.
چرا زودفراموش میکنیم.:Ghamgin:[/]

[="Black"]

mehrant;785715 نوشت:
یعنی مثلا میگن زن محمد بیا اینجا بشین؟؟؟؟ زن محمد چطوری؟؟؟؟
من از سال هفتادوپنج یعنی نزدیک به بیست ساله ساکن شیراز هستم
و جنین موردی که شما ذکر میکنید و میفرمایید شیرازیها اینطور هستن رو ندیدم
بله در خانواده ها دستور دادن که اینکار رو بکن هست ولی دستور دادن آقا به خانمش
بلکه دستور دادن پدرومادر به بچه ها که برو آب بیار برو فلان کار رو بکن برو فلان چیز رو بخور
و درجمعهای خانوادگی هم که اسم خانم رو صدا میزنن کسی نمیگه مامان فلانی
گاهی فقط مثلا میگن حاج خانوم

من هم خبر نداشتم
ولی الان چند سالی هست که دیدم و میبینم و خواهم دید ....
شاید منطقه به منطقه س...[/]

mehrant;785684 نوشت:
اما گاهی موارد برعکسش رو خود خانمها انجام میدن.....یعنی مرد میگه دوستت دارم و خانم میگه منم همینطور

سلام:doosti:

کافیه وقتی زن یا مرد به همسرش میگه دوستت دارم ، اون در جواب بگه من عاشقتم یا جملات محبت آمیز این تیپی ...:Ebraz Doosti::taeed:

mehrant;785684 نوشت:
در اینصورت کسیکه در حال تحصیل هست باید بیشتر بمونه در کتابخونه یا سالن مطالعه ای و اونجا درس بخونه و فقط برای خواب بیاد خونه؟؟؟

با شما موافقم ، :frind:کسی که در حال تحصیل هستش نمیتونه درسش رو ترک کنه ،:samt: و اگه بهش بگیم وقتی تو خونه ای نباید به کتابت دست بزنی کاملا اشتباه هستش ..:Shekastan Del::khandan::reading:

بهترین کار اینه که یه وقتی رو برای همسرش قرار بده و یه زمانی هم برای عبادتش و یه زمانی هم برای کارهای دیگش ...بهترین کار استفاده از زندگی اهل بیت هستش ... (تقسیم بندی زندگی)

اینطوری برای خود همسر سخته که اگر طرف درسش و بزاره کنار ، ممکنه درسی رو بیفته و زمان بیشتری رو مجبوره بگذرونه تا دانشگاهش تموم بشه و ... .:taeed:

mehrant;785685 نوشت:

خب ...:taeed:

هرکس با فرد دیگری متفاوته ... باید هرکس ببینه همسرش با کدوم یک از روش ها آروم میشه ...:khandidan:

منظور از اینکه کنارشون باشه یعنی حس حمایت به زنش بده ، به حرفش گوش بده و راهکار نده فقط گوووووش بده .. بعد آرومش کنه ...

مثلا بگه آره درکت میکنم ، درسته ، الهی بمیرم خیلی اذیت شدی نه ؟؟

عزیزم میدونم سخته وووووو ....:Computer:

mehrant;785685 نوشت:
خوب شاید مرد دوست داشته باشه خانمش طبق سلیقه خودش لباس انتخاب کنه و سلیقه خانمش رو به سلیقه خودش ترجیح بده.در این صورت چی؟
و یا اینکه آقا فکر کنه ممکنه سلیقه اش با خانمش تفاوت داشته باشه و اگر نظری بده شاید خانم قبول کنه و لباس خاصی رو بخاطر حرف همسرش بره اما در واقع و دلش نباشه و دوست نداشته باشه

احسنت .. این خوبه ... :khandidan:خوبه که یه موقع مرد زنشو ببره بیرون خانومش خودش انتخاب کنه که بعد یه مدت سلیقش دست مرد میاد .. :khandidan:

و گاهی هم یهویی برای همسرش چیزی بخره تا سورپرایز بشه خانومش ..:solh:

حتی سورپرایزی با یه گل هم میشه انجامش داد .. با یه خوردنی که خانمش دوس داره مثل لواشک یا روسری و مقنعه و هرچیز دیگه ...

mehrant;785692 نوشت:

این هم بستگی به خانوم داره .. برخی دوس دارن و برخی دوس ندارند ، شما این رو در خانومتون ببینید که کدومش رو میپسندن ..:Gol:

خب همه خانما دوس دارن همسرشون بهشون توجه کنه اما همسر من در خلوت خوبه ولی در جمع مثل یه غریبه با من رفتار میکنه من واقعا از این رفتار های زد ونقیض خسته شدم

سلام
خیلی بد است که زن ، از شوهرش پول بخواد و مرد در جوابش بگه: ندارم.
مرد باید هر طوری که شده ، تقاضای پول از طرف زنش را رد نکنه... حالا اگه به اون مقدار نمیتونه ، کمتر بده و بگه بعداً ان شاء الله بیشتر بهت میدم.
اصولا مرد میره زحمت کار کردن رو میکشه برای چی؟ برای اینکه نیازهای زنش رو تأمین بکنه. (البته در چارچوب عقل و عرف ، حالا زنها ممکن است کمی از چارچوب خارج بشوند ، باید مرد مقداری tolerance داشته باشه).

اما از این بدتر این است که :
زن بخواد با شوهرش حرف بزنه ، ولی مرد بگه: وقت ندارم...

برای زنها ، اینکه مرد براشون "وقت" بگذاره ، خیلی از اینکه مرد بهشون "پول" بده ، مهمتر است.

کلاً زنها ارتباط خاصی با عامل "زمان" دارند:

1- موقع روابط زناشویی ، مرد باید تدریجی عمل کند. در غیر این صورت ، زن تأمین نمی شود و زده می شود و چه بسا زمینه برای گرایش او به مردهای دیگر فراهم شود.

2- زنها دوست دارند مردشون براشون "وقت" بذاره. برای گپ زدن. حالا ممکنه حرفی که میزنن اصلا مهم نباشه ، مثلا در مورد عروسی که رفتن ، یا لباسی که توی بازار دیده یا ... ، مرد باید بدونه که گرچه این حرفها ممکنه مهم نباشه ، اما آنچه مهم است "وقت" گذاشتن برای با زن صحبت کردن است. این حرفهای بعضاً نامهم هم بهانه ای است برای همان صرف وقت با همسر. پس اصلا با خودتان فکر نکنید که: من کارهای مهمی دارم و این حرفها هم مهم نیست و بهتر است به کارهای مهمتر برسم. بدانید: شاید این حرفها مهم نباشسه ، اما وقتی که برای همسرتان صرف می کنید مهمه....

3- همین زنها ، گاهی "زمان" را نمی شناسند. مثلاً صبح است و مرد صبحانه خورده و لباس پوشیده ، دم درب هال است می خواهد برود سر کار. خانم میاد یک بحث مفصل و دقیق و گسترده را که نیاز به کار کارشناسی داره ، مطرح می کنه که نمیشه بهش پاسخ کوتاه چند جمله ای داد. اگه هم بهشون بگی : خانم ، الان که من در حال رفتن سر کار هستم چه وقت این جور بحثهای تفصیلی است؟ ، بدشون میاد و رنجیده میشن....

این "زمان نشناسی" آنها هم در جهت همان اهمیت فوق العاده ای است که "زمان" برای آنها داره: یعنی چون برای زنها ، زمان اهمیت زیادی داره ، سعی می کنند "زمان" شوهرشون را معطوف به خودشان بکنند. شاید فکر می کنند اگر شو.هر ، در عین حالی که وقتش کم است و کار زیادی دارد ، وقتش را صرف آنها ( و صحبتهای نه چندان مهم ) بکند ، این یعنی اینکه خیلی دوستشان دارد.

به هر حال باید آقایان بدانند که خدا مرد را "منطقی" آفریده و زن را "احساسی". لذا در برخورد با همسرشون ، خیلی به ضوابط منطقی ( الأهم فالأهم) فکر نکنند و مقداری احساسات از خود نشان بدهند ولو ساختگی و مصنوعی.

گفتم احساسات مصنوعی.
زنها دوست دارند از مرد نسبت به خودشون "احساسات" ببینند. حتی اگر بدانند که این احساسات دروغین است!
توجه کنید: ممکن است زنها کاملا متوجه باشند که احساساتی که شوهرشان نشان می دهد دروغین و مصنوعی است ، اما به دلیل شدت نیازشان به برخورد احساسی مرد با آنها، همین احساسات دروغین را هم می پذیرند و قبول دارند. (شاید طبق ضرب المثل کاچی بهتر از هیچی).

اینها خلاصه تجارب بنده در چندین سال زندگی متأهلی ام ، و نیز مطالعه ام در خصوص روانشناسی خانمهاست. ممکن است کسی اینها را قبول نداشته باشد یا تجارب دیگری داشته باشد. بنده اکنون در مقام بحث نیستم. فقط خواستم تجربه خودم را در اختیار دوستان قرار بدهم.