جمع بندی بر طبق احاديث و روایات آیا در آخرالزمان، زلزله در تهران و ری حتمي خواهد بود؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بر طبق احاديث و روایات آیا در آخرالزمان، زلزله در تهران و ری حتمي خواهد بود؟

سلام , خسته نباشيد

مي خواستم بدونم زلزله در آخرالزمان بنا بر روايات و احاديث در تهران و ري حتمي خواهد بود؟

و اگر بله پس چرا علما بنا به شواهد و قراين و نزديک بودن ظهور منجي نسبت به تخليه شهر تهران فتوا صادر نمي کنن ؟

و اگر بحث سر اينه که هزينه مقرون به صرفه نيست پس تقصير اين همه ادمي که ممکنه در اثر وقوع چنين زلزله اي جونشونو از دست بدن چيه ؟

با نام و یاد دوست
کارشناس بحث: استاد سید مهدی

سوال:
آیا زلزله در آخرالزمان بنا بر روايات و احاديث در تهران و ري حتمي خواهد بود؟
و اگر بله پس چرا علما بنا به شواهد و قراين و نزديک بودن ظهور منجي نسبت به تخليه شهر تهران فتوا صادر نمي کنن ؟

پاسخ:
با سلام 1- در احادیث مستند از پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله)و ائمه اطهار (علیهم السلام) صراحتا نقل نشده است که در شهر تهران یا ری در آخر الزمان زلزله ای رخ خواهد داد .
و با توجه به اینکه شهر تهران و ری از لحاظ مطالعات زمین شناختی بر روی گسل های منطقه جز مناطق با خطر زلزله خیزی زیاد میباشند پس امکان وقوع زلزله در تهران مثل سایر نقاط زلزله خیز جهان زیاد میباشد فلذا بروز زلزله در تهران هم به تنهایی نمیتواند جز نشانه های آخر الزمان تلقی شود و امری طبیعی خواهد بود.

2- هر چند که بعضی نشانه ها و بروز حوادث در جهان میتواند دلیلی بر نزدیک بودن ظهور منجی باشد اما قطعا فقط خداوند آگاه به زمان ظهور منجی عالم حضرت مهدی (عجل الله فرجه الشریف) میباشد و علما با توجه به عدم آگاهی به زمان ظهور حضرت دلیلی نمیبینند که شهری به عظمت تهران را تخلیه کنند آن هم به خاطر اینکه بنا بر احتمالات ظهور حضرت منجی نزدیک باشد.

3- اینکه تخلیه تهران برای وقوع زلزله به صرفه هست یا نه بحث مدیریت شهری و حکومتی است که کارشناسان فنی این حوزه ها و متخصصین امر باید نظر بدهند و در جهان هنوز به صورت دقیق امکانی برای تشخیص تاریخ دقیق بروز زلزله فراهم نشده است.
در آخر یاد آور میشوم بنابر روایات ،شیوع بعضی از گناهان کبیره نظیر زنا و ربا و ... باعث وقوع کیفر و عقوبتی سخت نظیر زلزله از طرف پروردگار خواهد شد.

موضوع قفل شده است