برخی از فتواهای فرقه وهابیت

تب‌های اولیه

118 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
برخی از فتواهای فرقه وهابیت

فتوای جدید وهابیان: هنگام قطع برق روزه نگیرید

مشاور دیوان ملکی عربستان در فتوایی جدید اعلام کرد: در مناطقی که برق به صورت مکرر قطع می‏شود، روزه گرفتن لازم نیست.
شیخ عبدالمحسن عبیکان از مفتیان وهابی و مقامات بلندپایه وزارت دادگستری عربستان در فتوایی که در روزنامه "الخلیج" چاپ عربستان منتشر شد، فتوای عدم وجوب روزه برای مناطقی که قطعی مکرر برق دارند را صادر کرد.
وی دلیل این فتوا را مشقت‏بار بودن روزه برای ساکنان این مناطق و گرمی بیش از حد هوا در روزهای تابستان ذکر کرده است. گفتنی است هفته گذشته تعدادی از ساکنان مناطق "حائل" و "القصیم" که به صورت مکرر برق در این مناطق قطع می‏شود، درباره وجوب یا عدم وجوب روزه از عبیکان استفتا کرده بودند. لازم به ذکر است این مفتی وهابی چندی پیش قربانیان آنفلوانزای خوکی را شهید عنوان کرده بود.
فتوای وهابیان در کویت: با شیعیان دادوستد نکنید

وهابیان تندرو در کشور کویت در فتوایی خواستار عدم داد و ستد و تجارت با شهروندان شیعه این کشور شدند.
فتوای عدم تجارت با شیعیان از سوی تعدادی از علمای افراطی کویت در چند مسجد در کویت اعلام شد.
یک منبع کویتی در مصاحبه با خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار داشت: مساجدی در "الجهرا" و "حولی"، شاهد اعلام این فتواهای افراطی بوده اند. وی در عین حال خاطرنشان کرد: نیروهای اطلاعاتی و امنیتی فعالیت این گروه که قصد برانگیختن فتنه مذهبی دارد را زیر نظر گرفته و تحقیقاتی را در این زمینه آغاز کرده‌اند. گفتنی است در این فتوا تجارت با هر شهروند شیعه در کویت و همچنین مغازه ها و اماکن تجاری آنها ممنوع اعلام شده است در حالی که شیعیان حداقل ۴۰ درصد از جمعیت کشور کویت را تشکیل می‌دهند.

فروش خانه به شیعیان عربستان حرام شد

تعدادی از سایت‌های وهابی، فتوایی را از سوی «عبد الله السعد المطیری» منتشر ساخته‌اند که در آن فروش مسکن و زمین به شیعیان عربستانی حرام اعلام شده است.
به گزارش شیعه آنلاین به نقل از برنا،این عالم وهابی ـ که به سازمان القاعده نیز وابستگی دارد ـ در فتوای خود با تأکید بر حرمت فروش ملک و زمین به شیعیان، دلیل صدور این فتوا را "جلوگیری از تاسیس دولت شیعی در عربستان" و در نهایت "ایستادگی در مقابل ازبین بردن دین اسلام" اعلام کرد!
این فتوا که با عنوان "پاسخی به مسلمانان و خصوصا تاجران"منتشر شده در پاسخ به سؤالی مبنی بر استفتا پیرامون حکم فروش زمین و مسکن به شیعیان در عربستان صادر شده است.
در ابتدای این فتوا آمده است،"بر مسلمانان جایز نیست که به رافضیان، ملک یا زمین فروخته و یا در این زمینه به آنها کمک شود چون این کمک به منزله همکاری با آنها در ارائه دین فاسدشان است."
گفتنی است در ماههای اخیر علاوه بر صدور فتواهای ضد شیعه در عربستان از سوی علمای وهابی، ده‌ها تن از شیعیان این کشور بر اثر این فتواهای تکفیری یا به دلایل واهی دیگر به دلایل مختلف بازداشت شده اند.
نماز کارمندان نباید بیشتر از ده دقیقه طول بکشد

فتوای جدید شیخ یوسف قرضاوی:
شیخ "یوسف قرضاوی" چهره سرشناس اهل سنت طی فتوایی جدید از کارمندان مسلمان خواست تا مدت زمان نماز خود را کوتاه کنند.
به گزارش شیعه آنلاین، "قرضاوی" در ادامه گفت: از کارمندان مسلمان که در ادارجات نماز می خوانند درخواست می کنم که در زمان وقت اداری، از مدت زمان نمازخواندن خود بکاهند.
شیخ "یوسف قرضاوی" در ادامه گفت: مدت زمان نماز خواندن این کارمندان نباید از ده دقیقه فراتر رود تا نماز آنان بر کارشان و کار مراجعه کنندگان به ادارجات ضرر وارد نکند.
"قرضاوی" در مورد علت صدور این فتوا گفت: برخی از کارمندان به نام نماز خواندن از زیر کار فرار می کنند. این فتوا می تواند مانع این کار شود.
گفتنی است شیخ "یوسف قرضاوی" چندی پیش نیز طی فتوایی جنجال برانگیز، نوشیدن مایعاتی که نیم درصد الکل دارند را جایز و حلال دانسته بود.
فتوای جدید و عجیب علمای سعودی!

علمای عربستان سعودی اخیرا طی بیانیه ای فتوای تحریم اهدای گل به بیماران را به اطلاع مسلمانان جهان رساندند.
به گزارش شیعه آنلاین به نقل از جهان، در این بیانیه آمده است: در پی افزایش گل فروشی های اطراف بیمارستان ها و اهدای گل از سوی عیادت کنندگان به بیماران، مرکز پژوهش های علمی و دفتر افتاء عربستان سعودی برای صدور فتوای تحریم اهدای گل به بیماران اتفاق نظر کرده و آن را به آگاهی مسلمانان جهان می رساند.
این مرکز همچنین با اشاره به دلایل صدور این فتوا تصریح کرد: با توجه به اینکه آیین اهدای گل به بیماران سنتی است که مسلمانان جهان از کشورهای غربی اتخاذ کرده اند، لذا عمل کردن به آن غیر مجاز است.
مرکز مذکور همچنین در این بیانیه آورده است: اهدای گل به بیمار علاوه بر اینکه از سنت های بلاد کفار است، هیچ منفعتی برای بیمار نخواهد داشت، لذا اهدای آن امری بیهوده است.
علمای مذکور در ادامه عنوان کردند: مصرف کردن اموال مسلمانان در راه های بیهوده ای همچون اهدای گل به بیماران، امری غیر مجاز بوده و به جای این امر دعا کردن برای بیمار و آموزش راه های درمان الهی به آن امری پسنیده تر است. یادآوری می شود علمای عربستان سعودی چندی پیش اهدای گل سرخ در روز والنتاین را حرام اعلام کردند که فروش گل سرخ در آن روز به طور کلی ممنوع شد.
فتوای جنجالی "قرضاوی" درباره نوشیدن مشروبات الکلی

فتوای "یوسف قرضاوی" مبنی بر مجاز بودن نوشیدن مشروبات حاوی مقدار اندکی الکل بحث هایی را در قطر موجب شد و برخی آن را جنجال برانگیز دانستند‏.‏
"عبداللطیف آل محمود" سردبیر روزنامه الشرق چاپ قطر در سرمقاله شماره روز پنجشنبه آن نوشت‏:‏ این فتوا موجب بروز بحث و جدل در بین محافل مردمی شده است‏.‏
روزنامه العرب چاپ قطر نیز به نقل از "قرضاوی" نوشت‏:‏ نوشیدن مشروبات حاوی مقادیر اندکی الکل که از طریق تخمیر طبیعی بدست آمده باشد، اشکالی ندارد‏.‏
"قرضاوی" گفته است‏:‏ وجود الکل به میزان پنج در هزارم نوشیدنی حرام نیست زیرا این مقدار بسیار اندک است به ویژه اینکه الکل آن از تخمیر طبیعی بدست آید، بنابراین مشکلی در نوشیدن آن نمی بینم.‏
"آل محمود" در سرمقاله خود افزود‏:‏ ما و شیخ "قرضاوی" نیازی به این فتوا نداشتیم و بی تردید این فتوا زمینه نوشیدن مشروباتی که حاوی مقداراندکی الکل است فراهم می کند و دلیل کسانی که آن را می نوشند نیز این است که میزان الکل در قرآن و در سنت تعیین نشده است و اعلام می دارند وقتی عالم و دانشمندی در موقعیت و جایگاه "قرضاوی" فتوای مجاز بودن آن را صادر کرده است چرا آن را ننوشیم؟
"آل محمود" افزود: به فرض اینکه الکل با تخمیر طبیعی بدست آید و به میزان اندک باشد و موجب مستی نشود، عملیات تخمیر مستمر است و متوقف نمی شود و اندازه گیری آن دشوار می باشد بنابراین چه زمانی می توان خط قرمزی برای تحریم بودن میزان آن تعیین کرد‏.
شیخ "قرضاوی" در اعلام موضع خود نسبت به انتقاداتی که به وی وارد شده است گفت: این انتقادات ناشی از عدم درک فتوا است و آنچه وی در این باره گفته است پاسخ به درخواست توضیح در مورد نوشیدنی نیروزای موجود در بازار است‏.‏
این مبلغ قطری مصری الاصل گفت: مردم می خواهند حکم شرعی در مورد مشروبات نیروزای موجود در بازار را بدانند بنابراین هنگامی که از من در این مورد سوال کردند چاره ای جز توضیح این موضوع برای مسلمانان نداشتم تا آنان خود را به ناحق در تنگنا و سختی قرار ندهند‏.‏
"قرضاوی" در ادامه افزود: نمی دانم این فتوا چرا اینقدر جنجال برانگیز شده است‏.‏
از سوی دیگر "عبدالحمید الانصاری" مدیر سابق دانشکده شریعت و اصول الدین قطر با تایید فتوای شیخ "قرضاوی" گفت: از نظر مضمون فتوا و هدف توضیح و و روشنگری برای مردم با ایشان موافق هستم.‏"قرضاوی" ریاست اتحادیه جهانی علمای مسلمان را برعهده دارد‏.
از آرزوهای قدیمی شیخ مفتی: عربستان به دنبال "پیامبر" شدن!

"شیخ عبدالعزیز آل الشیخ" مفتی اعظم عربستان سعودی طی چند هفته اخیر چندین فتوای عجیب صادر کرد که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان مسائل دینی، این فتواها نشان از اهداف و نیت‌های شوم و پشت پرده وی دارد.
به گزارش شیعه آنلاین، از جمله فتاواهای عجیب شیخ عبدالعزیز، اجازه ازدواج اجباری دختران کم سن و سال و حتی ده ساله با مردان مسن بوده است. او همچنین با صدور فتوایی اسرائیل پسندانه تحریم کنندگان کالاهای غربی و به ویژه صهیونیستی برای زیر فشار قرار دادن رژیم صهیونیستی را دمده خواند.

اما جدیدترین و بالطبع تعجب برانگیزترین فتوای وی این بود که گفت: مفتی، قائم مقام پیامبر(صلّی الله علیه و آله و سلّم) بر امت اسلامی است.
کارشناسان مسائل دینی معتقدند که اینگونه اظهارات نیت و اهداف پلید و پشت پرده وی را نشان می‌دهد و گویا او مایل است پیامبر جدیدی بر امت باشد و یا جایگاه "پاپ" در میان مسلمانان را داشته باشد.

بدون در نظر گرفتن جنجال و هیاهویی که این اظهارات وی به وجود آورد، باید گفت که با نگاهی گذرا به تاریخچه زندگی وی می توان به آرزوی تعجب برانگیز او برای "پاپ" شدن و داشتن هزاران هزار مرید پی برد.
کارشناسان دینی معتقدند شخصیت کاریکارتوریستی مفتی عربستان مانع از آن است که او را به آرزویش برای پیامبر یا پاپ شدن برساند زیرا او به هیچ وجه حتی کمترین ویژگی یک رهبر کاریزما را ندارد.
گفته می شود شیخ عبدالعزیز در گذشته که امام مسجد "نمره" بوده دارای احترام خاصی نزد مردم و چهره‌های دینی کشورش بود اما هنگامیکه به درجه مفتی اعظم عربستان نایل گشت، به دلیل موضع گیریهای نامناسب، اظهار نظرات نابجا و بیهوده و داشتن یک گروه از مشاوران ناوارد و بی سواد، نام و اعتبار خود را زیر سؤال برد. وی اکنون حتی میان جوانان مذهبی این کشور که همواره علاقه خاصی به مفتیان داشته‌اند، محبوبیت ندارد.
او با این رفتار خود به قدری جایگاه مفتی اعظم را پایین آورده که به اعتقاد کارشناسان جامعه شناسی عربستان، نهاد دینی و مفتیان این کشور قدرت و نفوذ خود را در میان عوام مردم و سیاستمداران از دست داده‌اند.
حتی گفته می‌شود از عوامل این مسأله بحث و جدل‌های بیهوده وی با دیگر مفتیان و چهره‌های دینی عربستان است که موجب دل چرکین شدن آنان گشت و به اصطلاح از چشمان آنان افتاد.
در گذشته جایگاه مفتی اعظم به قدری بالا بود که هیچ کس حتی جرأت کوچک ترین انتقاد از آن را نداشت اما با رفتار و اقدامات آل الشیخ، اکنون این جایگاه حتی از سوی روزنامه نگاران و عوام مردم مورد انتقاد و اهانت قرار می‌گیرد.
در پایان تنها جای این پرسش باقی است که با این اوصاف آیا شیخ عبدالعزیز آل الشیخ دیگر می‌تواند به آرزویش یعنی تبدیل شدن به یک پیامبر یا پاپ دست یابد؟!
خداى وهابیت چگونه است؟!

بخارى در صحیح خود از ابو هریر نقل کرده که پیامبر اکرم(صلى الله علیه وآله وسلم)فرمود: «یضحک اللّه إلى رجلین یقتل أحدهما الآخر فکلاهما یدخل الجنّه» خداوند مى خندد بر دو نفرى که همدیگر را مى کشند و هر دو وارد بهشت مى شوند.
به گزارش شیعه آنلاین به نقل از پایگاه وهابیت و اسلام، ابن تیمیه در رساله «عقیده الحمویّه» مى نویسد: خداوند مى خندد، و روز قیامت در حال خنده بر بندگان خود تجلّى مى کند:
((مجموعه الرسائل الکبرى، رساله یازدهم: ۴۵۱.)).
بخارى از ابو هریره از قول یکى از صحابه نقل مى کند که از مهمانى پذیرائى کرده بود، به محضر پیامبر گرامى(صلى الله علیه وآله وسلم)رسید و حضرت فرمود: «ضحک اللّه اللیله». خداوند شب گذشته به خاطر پذیرائى تو از مهمان، خندید . ((صحیح بخاری، ج ۴، ص ۲۲۶، کتاب المناقب، باب مناقب الأنصار.)).
بخارى در صحیح خود از ابو هریر نقل کرده که پیامبر اکرم (صلى الله علیه وآله وسلم)فرمود: «یضحک اللّه إلى رجلین یقتل أحدهما الآخر فکلاهما یدخل الجنّه» خداوند مى خندد بر دو نفرى که همدیگر را مى کشند و هر دو وارد بهشت مى شوند .((صحیح بخاری، ج ۳، ص ۲۱۰، کتاب الجهاد مناقب، باب وجوب النفیر، صحیح مسلم، ج ۶، ص ۴۰، کتاب الإماره، باب بیان الرجلین یقتل أحدهما الآخر.)).
قال ابوبکر ابن العربی فی العواصم: (الرحمن على العرش استوى)قالوا: «إنّه جالس علیه، متّصل به، وأنّه أکبر بأربع أصابع، إذ لایصحّ أن یکون أصغر منه، لأنّه العظیم، ولا یکون مثله لأنّه (لیس کمثله شیء) فهو أکبر من العرش بأربع أصابع» . ((العواصم من القواصم: ۲۰۹.)).
ابن عربى در تفسیر آیه شریفه (الرحمن على العرش استوى)مى گوید: خداوند بر روى عرش مى نشیند و چهار انگشت از عرش بزرگتر (پهن تر) مى باشد زیرا خداوند عظیم است و نمى شود که با عرش یکسان باشد و از این روى چهار انگشت از عرش بزرگتر مى باشد.
طبرى در تفسیر خود در ذیل آیه شریفه (وسع کرسیّه السماوات والأرض) از عبد اللّه بن خلیفه از رسول اکرم(صلى الله علیه وآله وسلم) نقل کرده که فرمود: «وإنّه لیقعد علیه فما یفضل منه مقدار أربع أصابع، ثمّ قال بأصابعه» خداوند بر روى کرسى مى نشیند و از هر طرف به مقدار چهار انگشت از کرسى پهن تر مى باشد، آنگاه حضرت فرمود: به مقدار چهار انگشت خداوند.
وقال الدیلمی قال ابن عمر : «إنّ اللّه عزّ وجل ملأ عرشه یفضل منه کما یدور العرش أربعه أصابع بأصابع الرحمن عز وجل».(فردوس الأخبار ج ۱ ص ۲۱۹)
دیلمى از عبد اللّه عمر نقل کرده که خداوند، عرش خود را پر مى کند به طورى که از هر طرف، چهار انگشت به اندازه انگشت خداوند، بیشتر مى آید.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی سبطین

[=Century Gothic]مفتي وهابي عربستان در فتوايي تاکيد کرد: در صورتي که مخالفان جدايي زن و مرد از افکار خويش توبه نکنند، اعدام شوند.

[=Century Gothic]

[=Century Gothic] شيخ «عبدالرحمن البراك»، که در فتوايي هرگونه اختلاط و ارتباط زنان و مردان را در محل کار، آموزش و ... حرام اعلام کرده بود، گفت: ارتباط دو جنس مخالف باعث انجام گناه از طريق نگاه حرام، خلوت حرام و کلام حرام مي‏شود.
[=Century Gothic]وي با انتقاد از کساني که فتوايش را رد کرده بودند، تاکيد کرد: کساني که اين فتوا را قبول نکرده و آن را جايز و حلال برمي‏شمارند خود حرام خدا را حلال کرده پس کافر و در نتيجه مرتد هستند و بايد اعدام شوند.
[=Century Gothic]گفتني است اين عالم‏نماي وهابي که 77 سال سن دارد از مفتيان برجسته عربستان محسوب مي‏شود و به مانند ديگر مفتيان وهابي در صدور فتواهاي تکفيري بر ضد ديگران توانايي بالايي دارد.
..

REZA;31747 نوشت:
وي با انتقاد از کساني که فتوايش را رد کرده بودند، تاکيد کرد: کساني که اين فتوا را قبول نکرده و آن را جايز و حلال برمي‏شمارند خود حرام خدا را حلال کرده پس کافر و در نتيجه مرتد هستند و بايد اعدام شوند. گفتني است اين عالم‏نماي وهابي که 77 سال سن دارد از مفتيان برجسته عربستان محسوب مي‏شود و به مانند ديگر مفتيان وهابي در صدور فتواهاي تکفيري بر ضد ديگران توانايي بالايي دارد.

سلام و درود

شیخ البراک !!!!! ای شیخ البراک . ای شیخ ابوالبرکات
حکم خدا از کی تا حالا از دهان تو خارج میشه ؟
حال فرض بر اینکه ارتباط دو نا محرم و هر نوع دیداری حرام باشه و عده ای نمی خواهند دین را قبول کنند که لا اکره فی الدین اعدام رو هم خدا گفت تو شنیدی ابوالبراک ؟
اینا به چیشون مینازن ؟

رضای گرامی نوع ارتباط رو نگفته ؟

یاحق:Gol:

REZA;25501 نوشت:
بخارى در صحیح خود از ابو هریر نقل کرده که پیامبر اکرم(صلى الله علیه وآله وسلم)فرمود: «یضحک اللّه إلى رجلین یقتل أحدهما الآخر فکلاهما یدخل الجنّه» خداوند مى خندد بر دو نفرى که همدیگر را مى کشند و هر دو وارد بهشت مى شوند. به گزارش شیعه آنلاین به نقل از پایگاه وهابیت و اسلام، ابن تیمیه در رساله «عقیده الحمویّه» مى نویسد: خداوند مى خندد، و روز قیامت در حال خنده بر بندگان خود تجلّى مى کند: ((مجموعه الرسائل الکبرى، رساله یازدهم: ۴۵۱.)). بخارى از ابو هریره از قول یکى از صحابه نقل مى کند که از مهمانى پذیرائى کرده بود، به محضر پیامبر گرامى(صلى الله علیه وآله وسلم)رسید و حضرت فرمود: «ضحک اللّه اللیله». خداوند شب گذشته به خاطر پذیرائى تو از مهمان، خندید . ((صحیح بخاری، ج ۴، ص ۲۲۶، کتاب المناقب، باب مناقب الأنصار.)). بخارى در صحیح خود از ابو هریر نقل کرده که پیامبر اکرم (صلى الله علیه وآله وسلم)فرمود: «یضحک اللّه إلى رجلین یقتل أحدهما الآخر فکلاهما یدخل الجنّه» خداوند مى خندد بر دو نفرى که همدیگر را مى کشند و هر دو وارد بهشت مى شوند .((صحیح بخاری، ج ۳، ص ۲۱۰، کتاب الجهاد مناقب، باب وجوب النفیر، صحیح مسلم، ج ۶، ص ۴۰، کتاب الإماره، باب بیان الرجلین یقتل أحدهما الآخر.)). قال ابوبکر ابن العربی فی العواصم: (الرحمن على العرش استوى)قالوا: «إنّه جالس علیه، متّصل به، وأنّه أکبر بأربع أصابع، إذ لایصحّ أن یکون أصغر منه، لأنّه العظیم، ولا یکون مثله لأنّه (لیس کمثله شیء) فهو أکبر من العرش بأربع أصابع» . ((العواصم من القواصم: ۲۰۹.)). ابن عربى در تفسیر آیه شریفه (الرحمن على العرش استوى)مى گوید: خداوند بر روى عرش مى نشیند و چهار انگشت از عرش بزرگتر (پهن تر) مى باشد زیرا خداوند عظیم است و نمى شود که با عرش یکسان باشد و از این روى چهار انگشت از عرش بزرگتر مى باشد. طبرى در تفسیر خود در ذیل آیه شریفه (وسع کرسیّه السماوات والأرض) از عبد اللّه بن خلیفه از رسول اکرم(صلى الله علیه وآله وسلم) نقل کرده که فرمود: «وإنّه لیقعد علیه فما یفضل منه مقدار أربع أصابع، ثمّ قال بأصابعه» خداوند بر روى کرسى مى نشیند و از هر طرف به مقدار چهار انگشت از کرسى پهن تر مى باشد، آنگاه حضرت فرمود: به مقدار چهار انگشت خداوند. وقال الدیلمی قال ابن عمر : «إنّ اللّه عزّ وجل ملأ عرشه یفضل منه کما یدور العرش أربعه أصابع بأصابع الرحمن عز وجل».(فردوس الأخبار ج ۱ ص ۲۱۹) دیلمى از عبد اللّه عمر نقل کرده که خداوند، عرش خود را پر مى کند به طورى که از هر طرف، چهار انگشت به اندازه انگشت خداوند، بیشتر مى آید.

وقتی جناب عقیل می گم آیات قرآن رو تفسیر به رای و به نفع می کنند تعجب می کند و علامت shif+1 را مدام فشار می دهد.
اخوی بیا ببین چه ولوله ای برپاست.
هرکس از دستش بر آمده تفسیر کرده اونهم چه تفسیری.
بی دلیل نیست وهابیها خدا را جسم می دانند.

یاحق:Gol:

[=#000080][=+1]خوردن گوشت ذبح شده بدست شيعيان حرام است![/]

ابن جبرين، مفتي وهابي :
مسلماً من ذبح آن رافضي را حلال نميدانم ...اين رافضيان غالباً مشرک هستند و علي بن ابي طالب را دائما در سختي و آساني حتي در عرفات و طواف و سعي صفا و مروه مي خوانند و فرزندان او را امامانشان مي خوانند همانطور که بارها از آنان شنيده ايم و اين بزرگترين شرک و ارتداد از اسلام است.خدا شرّشان را کم کند و صلّي الله علي محمد و آله و صحبه و سلّم!!!

[/]


متن سوال:
بسم الله الرحمن الرحيم


حضرت! شيخ عبد الرحمن الجبرين حفظه الله، السلام عليکم و رحمة الله و برکاته.

و بعد... در شهر ما شخصي است رافضي(شيعه)، که کارش قصابي است و اهل سنت او را براي ذبح حيواناتشان نگه داشته اند. براي همين دلايلي براي تعامل با اين رافضي در اين شغل وجود دارد... حکم تعامل با اين شخص رافضي و امثال او چيست؟ و حکم حيواني که بدست او کشته شده چيست؟ آيا حلال است يا حرام؟ به ما در اين مسئله فتوا دهيد.

اجر تان با خدا و الله ولي التوفيق.

جواب استفتاء:
و عليکم السلام و رحمة الله و برکاته

و بعد ... مسلماً من ذبح آن رافضي را حلال نميدانم و گوشت قرباني او را نمي خورم ؛ زيرا اين رافضيان غالبا مشرک هستند و علي بن ابي طالب را دائما در سختي و آساني حتي در عرفات و طواف و سعي صفا و مروه مي خوانند و فرزندان او را امامانشان مي خوانند همانطور که بارها از آنان شنيده ايم و اين بزرگترين شرک و ارتداد از اسلام است.
پس مستحق قتل مي باشند؛ زيرا در وصف علي (رضي الله عنه) غلوّ مي کنند و او را با اوصافي که جز براي خدا صحيح نيست، توصيف مي کنند، چنانکه در عرفات از آنها شنيده ايم.
بنابراين آنها مرتد شمرده مي شوند؛ زيرا او (علي) را ربّ و خالق و متصرف در هستي مي دانند،
کسي که غيب مي داند و در ضرر و نفع آنها و ... تأثير دارد و نيز آنها به قرآن کريم افترا مي بندند و گمان مي کنند که اصحاب پيامبر آن را تحريف کرده اند و چيزهاي زيادي از آن را که مربوط به اهل بيت و بزرگانشان بوده حذف نموده اند.

پس بنابراين از قرآن پيروي نمي کنند و آن را مايه گمراهي مي دانند و نيز آنها بزرگان صحابه مانند خلفاي سه گانه و بقيه عشره و أمهات المؤمنين و مشاهير صحابه مانند انس و جابر و ابي هريره و ... را قبول ندارند و احاديثشان را دروغ مي دانند ،
يا دليلي براي آنچه که مي گويند ، نمي بينند. ولي با وجود اين سرشان را بلند مي کنند و مي گويند چيزي در دلشان نيست و در درونشان آنچه را که اعتقاد دارند،
پنهان مي کنند و مي گويند هر کس در دين تقيه نداشته باشد دين ندارد. ادعاي آنان در مورد برادران ما و دين دوستي شان پذيرفته نيست الخ... عقيده آنان نفاق است.خدا شرّشان را کم کند و صلّي الله علي محمد و آله و صحبه و سلّم!!!

reza;31811 نوشت:
پس مستحق قتل مي باشند؛ زيرا در وصف علي (رضي الله عنه) غلوّ مي کنند و او را با اوصافي که جز براي خدا صحيح نيست، توصيف مي کنند، چنانکه در عرفات از آنها شنيده ايم. بنابراين آنها مرتد شمرده مي شوند؛ زيرا او (علي) را ربّ و خالق و متصرف در هستي مي دانند،

شرم آوره.
دین اسلام اینطوریکه این میگه یعنی یکمشت وحشی که هرکسی حرفهای دیگری را قبول نکند باید او را کشت.

نمی دانستم اسلام وحشی پرورش می دهد جناب شیخ.
وگرنه اول همه جنابعالی رو می بردم باغ وحش می بستم که شرت دامن خلق الله چه کافر چه مسلمان رو نگیره.

در حکایات سعئی علیه الرحمه آمده

روزی پادشاهی به درویشی گفت برای من دعای خیری کن.
درویش دستانش رو بسوی آسمان دراز کرد و گفت خداوندا خواب این مرد را زیاد کن.
پادشاه پرسید این چه دعائی بود که در حق ما کردی
درویش پاسخ داد چنانکه تو در آن زمان که در خواب هستی مردم از شر تو در امانند و تو از سیئات .

پس ای شیخ تو نیز بخفتی به که در پوستین خلق افتی

یا حق یا مولی الموالی

تواى امام مالك و به تبع او شافعى در حلال بودن ازدواج پدر با دخترش كه از طريق غير مشروع يعنى زنا به دنيا آمده باشد و همچنين با خواهر و دختر پسر و دختر دخترش كه به همين روش به دنيا آمده باشند از فتواهاى نادر روزگار است و دليلى كه بر جواز آن نيز آورده است نادر تر از خود حكم و شنيدنى است.

وى مى گويد: به اين دليل نكاح جايز است كه اين پدر و دختر شرعاً با يكديگر نسبتى ندارند و بيگانه هستند و چون از راه غير مشروع متولّد شده است ارث نمى برد و نفقه او هم واجب نيست.

متن عربي:

حلية الزواج مع البنت من الزنا


(أفتى المالك) بحلية الزواج من بنته من الزنا ، ومن أخته وبنت ابنه ، وبنت بنته، وبنت أخيه وأخته من الزنا ، مستدلا بأنها أجنبية منه ، ولا تنتسب إليه شرعا ، ولا يجري التوارث بينهما ، ولا تعتق عليه إذا ملكها ، ولا تلزمه نفقتها ، فلا يحرم عليه نكاحها كسائر الأجانب.

المغني لابن قدامة 7 / 485 .

و أفتى الشافعي بحلية الزواج من بنته من الزنا ، ومن أخته وبنت ابنه ، وبنت بنته ، وبنت أخيه وأخته من الزنا ، مستدلا بنفس دليل الإمام مالك في هذه المسألة كما مر آنفا.

المغني لابن قدامة 7 / 485 .

وهذه المسألة ذكرها الفخر الرازي في مناقب الشافعي مسلما بها ومدافعا فيها عنه.

مناقب الإمام الشافعي ،ص 532 .

إليها أشار الزمخشري في الأبيات المتقدمة بقوله : فإن شافعيا قلت قالوا بأنني أبيح نكاح البنت والبنت تحرم.

المغني لابن قدامة 11 / 34، المحلى 6 /
.

[=+1]ممنوعيت فعاليت زنان در فروشگاه هاي مخصوص لباس زنانه!!!![/]

[=Century Gothic]مفتي عربستان سعودي شيخ عبدالعزيز آل شيخ مخالفت خويش را با کارکردن زنان در فروشگاه هاي لباسهاي مخصوص زنان (لباس زير) ابراز داشت.

فتوي وي در مخالفت با نظر وزارت کار عربستان در اين مورد صادر شده است

بعدا از اظهار نظر افراطي اين مفتي درمورد کار کردن زنان در فروشگاه هاي مذکور وي گفته است : زنان امانتي در گردن ما هستند و به همين سبب ايشان را در غيرکارهاي که مختص ايشان هست به کار نخواهيم گرفت.

سخنان اين مفتي در جلسه مذهبي که در شب سه شنبه برگزار شد بيان شده و روزنامه هاي محلي در روز چهارشنبه اين خبر را منتشر کرده اند.

منبع: سايت البشائر و سايت اخبار مکتوب عربستان

[=+1]فتواهاي عجيب وهابيت درباره ديدن مسابقات فوتبال [/]

مفتيان سرشناس وهابي در مورد مشاهده مسابقات فوتبال توسط زنان، نظرات و فتواهايي نسبتا تعجب برانگيزي دارند. در اينجا برخي از اين نظرات را بيان مي‌كنيم:

آيا مشاهده مسابقات فوتبال جايز؟

مسابقات فوتبالي كه از تلويزون پخش مي‌شود، شامل چند مشكل دارد: از جمله اينكه بيشتر آنها – اگر نگوييم همه‌اش – اينگونه است كه همه آنها نوعي قمار و شرط بندي هستند؛‌
همچنين به سبب كشف عورت و اختلاط مردان با زنان و گوش دادن به آلات موسيقي كه همه اينها باعث تلف شدن وقت بدون بهره مفيد است و باعث مي‌شود كه انسان عاقل از آنچه كه براي دين و دنيايش مفيد است باز ماند، به همين سبب زن و مرد مسلمان شايسته نيست كه خود را با مشاهده مسابقات فوتبال مشغول بدارد، او بايد خود را با آنچه كه براي دنيا و آخرتش فايده داشته باشد، سرگرم سازد.فتاواي كميته دائمي (۱۷/۲۳۹)

حكم ديدن مسابقات ورزشي مثل مسابقات جام جهاني و غيره چست؟

مسابقات فوتبال بر اساس پول و ديگر جوايز كه قمار مي‌باشد حرام است،‌ زيرا گرفتن عوض جايز نيست،
مگر در آنچه كه شرع اجازه داده و آن شامل مسابقات اسب سواري و شترسواري و تيراندازي مي‌شود؛ بر همين اساس، حضور در اين مسابقات و نيز مشاهده آنها حرام است و همين طور براي كسي كه بداند اين مسابقات بر اساس عوض گرفتن است

، ‌زيرا اين حضور او به معني اقرار و پذيرش آن است. اما اگر مسابقه بدون گرفتن عوض باشد و مانع واجبات خداوند مانند نماز و غيره نشود و مانعي ‌مانند كشف عورت يا اختلاط زنان با مردان يا وجود آلات لهو و لعب در آن وجود نداشته باشد، ‌در اين صورت مشاهده آن اشكالي ندارد.
فتاواي كميته دائمي (۱۵/۲۳۸)

حكم مشاهده مسابقات توسط زن به قصد سرگرمي و تشويق چيست؟

مشاهده مسابقات جايز نيست، زيرا بازيكنان مردند و غالباً لباسي كه بدن آنان را بپوشاند، ندارند و برهنه هستند و قسمتي از باسن آشكار است و عورت از پشت لباس نمايان است و اين براي زنان اغوا و فتنه انگيري است و اگر كسي قصد سرگرمي داشته باشد، مي تواند با ذكر خدا و قرآن و كتب حديث و فقه و احكام سرگرم شود.


شيخ ابن جبرين

مسابقات فوتبال كه در تلويزيون پخش مي شود، چه حكمي دارد؟

به نظر من حكم مشاهده بازي‌هايي كه در تلويزيون و غيره پخش مي‌شود، اين است كه ديدن اين مسابقات آنها وقت انسان را تلف مي‌كند و انسان عاقل زيرك به هيچ وجه وقت خود را با اين چيزها كه هيچ فايده‌اي برايش ندارد، تلف نمي‌كند.
اين‌ها اگر يك شرّ نداشته باشند، دچار شرّ ديگري هستند، به طوري كه مثلاً در دل ببننده احساس تعظيم نسبت به شخصيت بازيكن كه كافر است، به وجود مي‌آورند، كه اين بي‌شك حرام است، زيرا ابداً براي ما جايز نيست كه كفّار را تعظيم كنيم،
هر قدر كه پيشرفت داشته باشند، و همچنين در اين مسابقه‌ها ران جوانان آشكار است و اين باعث فتنه‌گري است،‌ پس به نظر من ارجح آن است كه براي جوانان جايز نباشد كه به هنگام بازي با توپ باسن‌هاي خود را آشكار سازند به سبب آنكه اين كار فتنه گري است،
‌حتّي اگر گفته شود، باسن عورت نيست، باز هم ابداً خوب نيست كه جواني باسن خود را نمايان سازد،‌ امّا اگر گفته شود كه باسن عورت است،‌ چنانكه همين در مذهب امام احمد حنبل مشهور است،
امر واضح است: كه در هر حال جايز نيست و نصيحتي كه من به برادرانمان مي كنم اين است كه اوقات خود را قدر بدانند؛ زيرا وقت ارزشمندتر از مال است.شيخ ابن عثيمين

:Gol:

با عرض سلام
رضای گرامی

مطالبی که تا الان در این پست درج کردید 12 صفحه pdfشده اگر ادامه بدید یک کتاب می شود ازش در آورد

یاحق:Gol:

[=+1]الازهر: بازديد از فيس بوك حرام است [/]

علما و انديشمندان الازهر پس از پژوهش و بررسي هاي مختلف به اين نتيجه رسيدند كه مهمترين دليل افزايش آمار خيانت و در پي آن طلاق استفاده از فيس بوك است و اعلام كردند كساني كه از اين پايگاه بازديد كنند مرتكب معصيت مي‌شوند.

هيئت فتواي الازهر سايت فيس بوك را يكي از عوامل مهم فروپاشي كانون خانواده ها دانست و بازديد از آن را شرعا حرام اعلام كرد.

هيئت فتواي الازهر در پي افزايش آمار طلاق و خيانت و همچنين گسترش فساد اخلاقي در ميان جوانان استفاده از فيس بوك را شرعا حرام اعلام كرد.

علما و انديشمندان الازهر پس از پژوهش و بررسي هاي مختلف به اين نتيجه رسيدند كه مهمترين دليل افزايش آمار خيانت و در پي آن طلاق استفاده از فيس بوك است و اعلام كردند كساني كه از اين پايگاه بازديد كنند مرتكب معصيت مي‌شوند.

دكتر محمد رافت عثمان رئيس دانشكده شريعت و عضو مجمع پژوهشهاي اسلامي الازهر دليل صدور اين فتوا را افزايش آمار فروپاشي كانون خانواده توصيف كرد.

[=+1]سلمان العوده چهره سرشناس وهابي: از زيارت قبر پيامبر لذت بردم[/]

در چند سال اخير هر از چند گاهي مشاهده مي‌شود که فلان چهره وهابي طي اظهاراتي فلان مسأله اي را که وهابيت به شدت با آن مخالف هستند را حلال دانسته و بر خلاف خط فکري خود آن مسأله را طبيعي، قانوني و شرعي اعلام کرده است.

در يکي از جديدترين حالات اين نمونه، شيخ "سلمان العوده" چهره سرشناس وهابيت عربستان سعودي طي اظهاراتي با تعدادي از نظرات وهابيت در مورد زيارت قبور ائمه اطهار و غيره مخالفت ورزيده است. وي طي مقاله اي که در روزنامه عربستاني الوطن چاپ شد در اين باره مي‌نويسند: آخرين باري که به مسجد النبي(ص) رفتم، بر سر قبر مبارک حضرت محمد مصطفي(ص) و قبور أبوبکر و عمربن خطاب ايستادم و در نزديکي آن نماز خواندم. احساس بسيار خوبي به من دست داد. احساس کردم که دوباره متولد شدم.

اين چهره سرشناس وهابيت در ادامه افزود: چه احساس خوبي بود. حس ويژه اي پيدا کرده بودم. احساس کردم که حضرت جبرئيل(ع) از کنارم گذشت. آرام شدم و آرامش خاصي بدنم را فرا گرفت.

در همين حال وي طي اظهارات ديگري ازدواج عُرفي که تا حدودي شبيه به ازدواج مؤقت است را جايز و حلال دانسته و گفت: با توجه به اينکه شرايط ازدواج دائم در ازواج عُرفي نيز فراهم شده، بنابراين اين نوع ازدواج نيز جايز و حلال است حتي اگر هم به صورت رسمي در يک مرکز قانوني يا دولتي ثبت نشود زيرا مهم اين است که شرايط شريعي آن فراهم شده باشد.

قابل ذکر است انديشه وهابيت و وهابييون در طول تاريخ خود يعني از زمان به وجود آمدن تا به امروز، همواره جزو سرسخت ترين مخالفان زيارت قبور و خواندن نماز و دعا در نزديکي قبور مطهر و نيز مخالف هر نوع ازدواجي به جز ازدواج دائم بوده اند.

[=+1]مفتي وهابي: برداشتن ابرو حرام است! [/]

دکتر سعد الخثلان» استاد فقه و نائب رئيس الجمعية الفقهية در عربستان تاکيد کرد: برداشتن ابرو جايز نيست. اين روحاني وهابي، دليل اين فتوا را حديثي خواند که به زعم او در آن آمده است: «لعن النامصة و المنتصمة».

وي ادامه داد: بنابراين مردان نمي‏توانند به همسران يا خواهران يا دخترانشان اجازه دهند اين کار را انجام دهند.

وي اضافه کرد: اين عمل از گناهان کبيره محسوب مي‏شود و زن خود نبايد مرتکب آن گردد!

منبع:ابنا

[=+1]همسايه ميتواند زن وشوهر همسايه را طلاق دهد![/]

رييس سابق کميته فتواي الازهر در فتوايي اعلام کرد: "همسايه ها و اهل محل اگر شاهد جر و بحث زوجين باشند و تشخيص دهند زن و شوهر همسايه نمي توانند باهم زندگي کنند، مي توانند براي آنها درخواست طلاق کنند.


همانطور که شوهر حق طلاق دارد و يا زن حق خلع دارد، جامعه همين حقوق را دارد. اسلام براي زن مرد حقوق برابري قائل شده و به مرد حق طلاق و به زن حق خلع را داده است. حال اگر همسايه ها درخواست طلاق دو نفر را داده باشند اما يکي يا هردو نفر آنها مايل نباشند از هم جدا شوند ...

شيخ جمال قطب که در جمع اتحاديه روزنامه نگاران مصري سخن مي گفت اضافه کرد: همانطور که شوهر حق طلاق دارد و يا زن حق خلع دارد، جامعه همين حقوق را دارد. اسلام براي زن مرد حقوق برابري قائل شده و به مرد حق طلاق و به زن حق خلع را داده است.

وي ادامه داد: جامعه که شاهد وقوع ازدواج بين زن و مرد بوده است در صورت مشاهده بروز مشکل بين زوجين به حدي که امکان تفاهم بين آنها وجود نداشته باشد، حق دارد اين پيوند زناشويي را پايان دهد! در اين خصوص همسايه ها و با فاميل زن وشوهر مي توانند با مراجعه به قاضي درخواست براي زوج همسايه در خواست طلاق کنند.

وي در پاسخ به اين سوال که اگر همسايه ها درخواست طلاق دو نفر را داده باشند اما يکي يا هردو نفر آنها مايل نباشند از هم جدا شوند در اينصورت قاضي چه تصميمي بايد بگيرد؟پاسخ داد: اگر قاضي تشخيص دهد ادامه زندگي آنها باعث ادامه مشکل مي شود حکم به طلاق مي دهد و زن وشوهر هم بايد آنرا بپذيرند!

وي در بيان دليل اين استدلال خود آورده است: در غير اين صورت ممکن است عدم درخواست طلاق از سوي مرد با خلع از طرف زن به خاطر فرار از مسوليت و يا ترس از محروم شدن از حقوق باشد. بنابراين وثتي همسايه ها درخواست طلا دهند قاضي آنها را ملزم به طلاق ميکند.

سلام و درود و سپاس از رضای گرامی

17 صفحه شد

من این فتوا را که بر رسی کرده بودم به مطلب جالبی برخوردم.

پس از اینکه مسئله نداشتن شناسنامه زنان عربستانی در جامعه جهانی زیر سئوال رفت و اعراب ابن جهل جهالت را مجبور شدند کنار بگذارند و برای زنانشان شناسنامه و سپس بعد از مخالفتهای جهانی حق رای در انتخابات مجلس و ... را صادر نمایند

و هنوز مطلب داشتن گواهینامه رانندگی را نمی توانند هضم کنند و زنی از عربستان را در وبسایت خبری ای دیدم که با لباس مردانه و بطور مخفیانه رانندگی میکرد تمام اینها باعث شد به این موضوع علاقمند شوم

شما هم زحمت کشیدید در چند پست قبل در ارتباط با فتوای مفتی ای که می گفت ما باید به زنانمان احترام بگذاریم اشاره فرمودید.

فرقه وهابیت این اواخر بدلیل داخل شدن عربستان در جمع 20 کشور ثروتمند جهان و روابط حسنه با بوش و بعد اباما

سعی در این داشت که هم از این موقعیت برای از بین بردن شیعیاناستفاده کند و هم برای خود در جامعه دموکرات غربی وجهه ای جور کند لذا

عده ای از مفتیان عرب خود فروخته عربستانی اقدام به صدور فتاوائی از این دست که در پست قبل فرمودید کردند .
حال این فتاوا تا چه اندازه با سنت و کتاب پیامبر مطابق است و اینکه تا چه اندازه طبق آئین اسلام تدوین و استفتاء گردیده اظهر من الشمس است.

متاسفانه این روال ادامه دارد و از همه بدتر عده ای ایرانی و غیر عربستانی که خود را معطوف فتاوایی می کنند که از تاثیر سیاست بر دین ساخته شده این فتاوا را می پذیرند..

امریکائیها آنقدر بر دین وهابیت و کشور این اشخاص ( عربستان و کویت ) مسلطند و سایه انداختهاند که حتی در کویت برای دومین بار کتاب قرآن جعلی درست کردند و در مدارس بین بچه ها توزیع کردند کتابیکه 77 سوره دارد و دفعه قبل آیات جهاد از آن حذف گردیده بود.
و آنها ککشان هم نگزید.

ولی به شیعه که می رسند رگهای گردنشان را کلفت می کنند و می گویند الله
اللهی که اسمش را فقط می برند ولی در حقیقت خودشان و منیتشان رادارند صدا می زنند.
سپاسگذارم ادامه بدهید
و من الله التوفیق

یاحق:Gol:

[=+1]قامت خداي وهابيت 60 ذراع است![/]

از آنجا كه وهابيت روي ديگر صهيونيست و دنباله روي يهود است،‌ پس جاي تعجب نيست كه عقايد خود را از منابع تحريف شده يهوديت بگيرد ، چرا كه هدف اين دو قوم يكيست، و آن زشت جلوه دادن دين اسلام و بر هم زدن وحدت بين مسلمانان است. از اين رو، گاه روايات و فتواهاي عجيب و صد البته، مضحك وهابيت مطابق با چيزي است كه يهوديان در كتابهاي تحريف شده شان آورده اند.


به عنوان مثال؛ با جستجو در عهد قديم يا آنچه كه كتاب مقدّس تورات ناميده مي شود، روايتي مي يابيم كه كاملاً منطبق است با آنچه كه وهابيت روايت كرده اند كه «خداوند انسان را به شكل خودش آفريده» و اين اعتقاد را اساس عقايد فاسد خود در توصيف خداوند تعالي و تجسيم (جسميّت دادن به خداوند) قرار داده اند. در اينجا دو روايت از آنها را مي آوريم تا شما قضاوت كنيد:

احمد بن حنبل در مسند، تحت حديث شماره 7941 مي آورد:

ابوعامر، از مغيرة بن عبدالرحمن، از أبي الزناد، از موسي بن أبي عثمان، از پدرش، از أبي هريره نقل مي كند كه: نبي اكرم صلّي الله عليه و آله فرمود: "همانا خداوند عزّ و جلّ آدم را به صورت خودش خلق نمود... و در كتاب پدرم (پدر احمد بن حنبل) است كه قد خداوند 60 ذراع است!

همين روايت در صحيح مسلم بخاري موجود است...

در سِفر تكوين، از كتاب مقدّس تورات يهوديان ج1ص26 نيز روايت زير آمده است:

و خداوند فرمود: (بايد انسان را به صورت خودمان خلق كنيم، شبيه خودمان).

و در همين صفحه است: (پس خداوند انسان را به صورت خود خلقش نمود).

خواننده گرامي! اكنون اگر اين دو روايت را تطبيق دهيد، مي بينيد كه متن روايات متفاوت است، در صورتي كه معني و مضمون يكي است...

بنابراين به راحتي مي توان نتيجه گرفت كه، عقيده تجسيم و تشبيه را بزرگان وهابيت از طريق رؤساي يهودي شان گرفته اند كه البته جاي تعجّبي هم ندارد.

منبع: سلام شيعه

[=+1]گفتن بسم ا... الرّحمن الرّحيم بدعت است[/]

[=Century Gothic]

[=Century Gothic]اي شيخ! لفظ «الرّحمن الرّحيم» در صحاح نيامده، و چقدر تو باهوش بودي، اي شيخ جليل! الحق که از ما، به صحيح و غير صحيح داناتري، وليکن بر اين اساس تو و امثال تو يك بدعتي آورديد كه در هيچ جاي صحاح نيامده، اينكه؛ رسول ا... (صلّي ا... عليه و آله) با دلار معامله نمي كرد

شيخ الباني: ذکر «بسم ا... الرّحمن الرّحيم» قبل از خوردن غذا بدعت و حرام است! زيرا در سنّت فقط لفظ (بسم ا...) آمده است!
(ترجمه قسمت منتخب به نقل از الباني): "در اين حديث؛ تسميه در اول غذا با لفظ «بسم ا...» آمده و هيچ كلمه اضافه اي در آن نيست، و تمام احاديث صحيحي كه در اين باب وارد شده (مانند اين حديث) كلمه اضافه اي در آنها وجود ندارد، و من هيچ حديثي نمي شناسم كه كلمه اي اضافه تر در آن وارد شده باشد، و اين بدعتي از سوي فقهاست، و امّا مقلّدان آنها، جوابشان مشخص است: آيا نمي بينيد؟ "

بله اي شيخ! لفظ «الرّحمن الرّحيم» در صحاح نيامده، و چقدر تو باهوش بودي، اي شيخ جليل! الحق که از ما، به صحيح و غير صحيح داناتري، وليکن بر اين اساس تو و امثال تو يك بدعتي آورديد كه در هيچ جاي صحاح نيامده، اينكه؛ رسول ا... (صلّي ا... عليه و آله) با دلار معامله نمي كرد که پيروان شما امروز با دلار معامله مي کنند! و رسول ا... از ذكر اسم «الرّحمان و اسماء حسني الهي» نهي نمي كرد، لابدّ صحاح تو، همان صحاح قرضاوي و شاه حسين و سادات و صدّام است كه همانا لايق هر سلطان و مفتي و دجّالي است...

همچنين در روايت معصومين حصري وجود ندارد كه مستلزم توقف بر آن باشد، آنچه در اين حديث آمده؛ اسم «ا...» است كه مي توان آن را با همان صفاتي كه خداوند خود را با آنها وصف كرده، وصف كنيم؛ چون هيچ حصري قرار داده نشده است و بنابر آنچه گفته شد اين اضافه از باب اضافه استحساني قرار مي گيرد.

منبع: البرهان
ترجمه: سلام شيعه

REZA;32425 نوشت:
قامت خداي وهابيت 60 ذراع است!
:Kaf:

:Khandidan!::ghash:

اتفاقا در عهد قدیم اینچنین ذکر گردیده که حضرت موسی ( العیاذ بالله الکریم) با خداوند کشتی گرفت و خدا را زمین زد.
خب وقتی اندازه قامتش را احمدبن حنبل به نقل از پدرش 60 ذراع توصیف می کند حتما اون یهودی درست تحریف کرده.
بعید نیست آدمی بتواند آدم دیگری هم شکل خودش که 60 ذراع ممکن است قدش باشد زیر دو خم بگیرد و به زمین بزند.
هرچه در قرآن تمثیل است برای تشخیص صحیح مطالب بعضی ها نمی توانند مطالب صحیح استنتاج کنند و باعث تاسف است.

اکنون زمان ختم بخاری است امیدوارم این ختم باعث تصحیح این اشتباهات گردد.

یاحق:Gol:

[=+1]مفتي وهابي: اربعين و فاتحه، بدعت است! [/]

«شيخ عبدالعزيز بن فوزان الفوزان» عضو کميته فتاواي عربستان، با اشاره به گرفتن مراسم اربعين براي مرده که در بسياري از کشورهاي اسلامي انجام مي‏شود، گفت: گرفتن اربعين جايز نيست و بدعت مي‏باشد.

يک مفتي وهابي اعلام کرد: برگزاري مراسم اربعين گرفتن براي ميت، بدعت است! «شيخ عبدالعزيز بن فوزان الفوزان» عضو کميته فتاواي عربستان، با اشاره به گرفتن مراسم اربعين براي مرده که در بسياري از کشورهاي اسلامي انجام مي‏شود، گفت: گرفتن اربعين جايز نيست و بدعت مي‏باشد.

وي در ادامه افزود: گرفتن مراسم اربعين براي مرده هيچ دليل و سندي براي جواز آن در اسلام وجود ندارد و برپاکنندگان آن بدعت‏گرند و طبق احاديث بدعت‏گران در جهنم خواهند بود.

گفتني است چندي پيش گروهي از علماي وهابي، طي فتوايي در پاسخ به سؤال تعدادي از مردم گفتند: تجمع در يک مکان چه خانه متوفا، يا مسجد و غيره براي برگزاري مراسم عزاداري و تهيه غذا براي حاضرين بدعت محسوب مي‏شود!

در همين قسمت از فتوا آمده است: خواندن فاتحه هم بدعت است، بدعتي فوق بدعت؛ چرا که هيچگاه پيامبر نه با قرائت فاتحه و نه با قرائت قرآن (غير از فاتحه) احدي را تعزيت نداد!

منبع:ابنا

حال این جماعت که خدایشان 60 ذراع است حکم تکفیر شیعه را امضاء نموده اند اسمشان هم اینهاست
لیستی از نام های بعضی از علمای وهابی عربستان که بیانیه تکفیر شیعیان را امضا کرده اند. چاپ
نوشته شده توسط مصطفی جوادی نسب
پنجشنبه ، 6 خرداد 1389 ،

1-الشيخ العلامة/عبد الرحمن بن ناصر البراك (الأستاذ بجامعة الإمام محمد بن سعود الإسلامية سابقاً)
2-الشيخ العلامة/ عبد الله بن محمد الغنيمان ( رئيس قسم الدراسات العليا بالجامعة الإسلامية سابقاً )
3-الشيخ العلامة/ عبد العزيز بن عبد الله الراجحي (الأستاذ بجامعة الإمام محمد بن سعود الإسلامية)
4-الشيخ/ عبد الله بن عبد الله الزايد( رئيس الجامعة الإسلامية بالمدينة سابقاً)
5-الشيخ/ سفر بن عبد الرحمن الحوالي (رئيس قسم العقيدة بجامعة أم القرى سابقاً)
6- الشيخ/عبد الله بن حمود التويجري (رئيس قسم السنة بجامعة الإمام محمد بن سعود الإسلامية سابقاً)
7-الشيخ/ عبد الرحمن الصالح المحمود (عضو هيئة التدريس بقسم العقيدة بجامعة الإمام محمد بن سعود الإسلامية)
8-الشيخ/ ناصر بن سليمان العمر (وكيل كلية أصول الدين بجامعة الإمام محمد بن سعود الإسلامية سابقاً والمشرف العام على موقع المسلم)
9-الشيخ/ العباس بن أحمد الحازمي (مدير المعهد العلمي بصبيا سابقاً)
1 -الشيخ/ عبد العزيزبن عبد الفتاح القارئ ( رئيس لجنة مصحف المدينة وعميد كلية القرآن بالجامعة الإسلامية سابقاً)
11-الشيخ/خالد بن عبد الرحمن العجيمي (عميد شؤون الطلاب بجامعة الإمام محمد بن سعود الإسلامية سابقاً)
12-الشيخ/أحمد بن عبد الله شيبان (المعلم في منطقة عسير سابقاً)
13-الشيخ/ علي بن سعيد الغامدي (الأستاذ بجامعة الإمام محمد بن سعود سابقاً)
14-الشيخ/ محمد بن سعيد القحطاني (عضو هيئة التدريس بقسم العقيدة بجامعة أم القرى سابقاً)
15- الشيخ/ سعد بن عبد الله الحميد (عضو هيئة التدريس بجامعة الملك سعود)
16-الشيخ/عبد الله بن عمر الدميجي (عميد كلية أصول الدين بجامعة أم القرى)
17-الشيخ/عبد العزيز ناصر الجليل (باحث شرعي وداعية)
18-الشيخ/عبد الله بن ناصر السليمان (المفتش القضائي بوزارة العدل بالرياض)
19-الشيخ/محمد بن أحمد الفراج (المحاضر في جامعة الإمام محمد بن سعود الإسلامية سابقاً)
2 -الشيخ/ خالد بن عبد الله الشمراني (رئيس قسم القضاء بكلية الشريعة في جامعة أم القرى)
21-الشيخ/ أحمد بن سعد بن غرم الغامدي (عضو هيئة التدريس بكلية المعلمين بالباحة)
22-الشيخ/ سليمان بن حمد العودة (عميد كلية اللغة العربية والاجتماعية بالقصيم سابقاً)
23-الشيخ/يوسف بن عبد الله الأحمد (عضو هيئة التدريس بجامعة الإمام محمد بن سعود الإسلامية)
24-الشيخ/فهد بن سليمان القاضي (إدارة التوعية والتوجيه بهيئة الأمر بالمعروف والنهي عن المنكر سابقاً )
25-الشيخ/محمد بن سليمان المسعود (القاضي بالمحكمة العامة بجده)
26-الشيخ/عبد العزيز بن سالم العمر (إمام وخطيب جامع الحبيشي بالرياض )
27-الشيخ/ أحمد عبد الله العماري ( عضو هيئة التدريس بالجامعة الإسلامية بالمدينة سابقاً )
28-الشيخ/ حمد بن إبراهيم الحيدري (عضو هيئة التدريس بكلية الشريعة بجامعة الإمام محمد بن سعود الإسلامية )
29-الشيخ/ سعد بن ناصر الغنام (داعية معروف، ومدرِّس في محافظة الخرج )
3 -الشيخ/عبد الرحمن بن سعد الشثري (كاتب عدل بالرياض )
31-الشيخ/ خالد بن محمد الماجد(عضو هيئة التدريس بجامعة الإمام محمد بن سعود الإسلامية)
32-الشيخ/ناصر بن عبد الله الجربوع(القاضي بالمحكمة العامة بالرياض)
33- الشيخ/ إبراهيم بن محمد الجار الله( مفكر وكاتب إسلامي بالمنطقة الغربية)
34-الشيخ/ عبدالرحيم بن صمايل السلمي( عضو مركز الدعوة والإرشاد بجدة )
35-الشيخ/ خالد بن محمد آل زريق الشهراني (مدرِّس في منطقة عسير )
36-الشيخ/ أحمد بن حسن بن محمد آل عبدالله(الموجه في تعليم عسير سابقاً)
37-الشيخ/محمد بن عبدالله الهبدان(المشرف العام على موقع نور الإسلام)
38-الشيخ/محمد بن عبد العزيز اللاحم(مشرف تربوي وخطيب جامع)
منبع:(نداء لأهل السنة في العراق وما يجب على الأمة من نصرتهم) (بیانیه ای موجه به اهل سنت ساکن درعراق ). تاریخ انتشار بیانیه: پنجشنبه 16،ذو القعدة،1427هـ).

یاحق:Gol:

[=+1]مسلماني که بر اثر ايدز بميرد شهيد است !!![/]

شيخ احمد ابويوسف در اين زمينه تأکيد کرد که 90 در صد بيماران (مسلمان) مبتلا به ايدز، پيش ازمرگ و حضور در برابر الله، توبه مي‌کنند."

شيخ احمد ابويوسف، رييس مرکز ارشاد مذهبي در وزارت ديانت مصر، در پاسخ به استفتاي مردي که پرسيده بود، نظر اسلام در مورد مرد مسلماني که بر اثر ايدز بميرد چيست؟ پاسخ داد: هرکسي که به علت بيماري ايدز بميرد، از نظر اسلام شهيد به حساب مي‌آيد.

به نوشته "العربيه. نِت"، وي فتوايش را با استفاده از سخن محمد، پيغمبر اسلام، صادر کرده است که گفته بود: "هر کسي که بر اثر يک بيماري داخلي بميرد، شهيد است."

شيخ احمد ابويوسف در اين زمينه تأکيد کرد که 90 در صد بيماران (مسلمان) مبتلا به ايدز، پيش ازمرگ و حضور در برابر الله، توبه مي‌کنند."

از سوي ديگر دکتر احمد رجايي، استادياربهداشت در دانشگاه الازهر مصر، گفت که رقم مبتلايان به بيماري ايدز در کشورهاي عربي پايين‌ترين رقم در سطح جهان است. اما، در زمينه گسترش ايدز، کشورهاي عربي در رده دوم قرار دارند.

گوشه ای از فتواهای وهابیت

به گزارش شیعه آنلاین، واژه وهابیت و القاعده که مدافع اندیشه وهابیت است، ياد آور مفاهيم بيشماري بوده که اصلي‌ترين آن افراط گرايي است.
در بیشتر حالات مخاطبان اوليه آن زنان هستند. زنان در طول دهه‌ها حاکميت افراط گرايانه در کشورهاي اسلامي انواع محدوديت‌ها را تجربه کرده اند. چندی پیش نيز نوبت زنان عراقی بود تا با اينگونه احکام وهابی و القاعده‌اي مواجه شوند. در یکی از جديدترين احکام القاعده‌اي که بيشتر به يک شوخي مي‌ماند حکم ممنوع بودن خريد خیار براي زنان صادر شده است.

روزنامه "ديلي تلگراف" در یکی از شماره های خود در این‌باره نوشت: خريد خيار براي زنان عراقي ممنوع شده است. اين حکم توسط يک مفتي وابسته به القاعده صادر شده و زنان را از خريدن خيار منع کرده و استدلال وي نيز مردانه بودن آن است!
صدور چنين فتواهايي از جانب برخي مفتي هاي افراطي پيش از اين نيز ديده شده است. در يکي از مواردي که خبرگزاري رويترز به آن پرداخته نيروهاي شبکه القاعده بزهاي ماده را به دليل مؤنث بودن به قتل مي رسانده‌اند. براي جلوگيري از اين اقدام حکم مفتي بر اين قرار گرفته که براي اين حيوانات نوعي پوشش تهيه شود تا از پيش آمدن چنين حالتي جلوگيري بنمايد.
در آوريل سال 2007 خبرنگار آسوشيتد پرس گزارش داد شبکه القاعده در شهر بعقوبه عراق قرار گرفتن جعبه ها و ظروف حاوي گوجه فرنگي را در کنار ظروف خيار ممنوع کرده و ميوه فروشان ملزم شده اند چنين دستوري را اجرا نمايند.
اين گزارشها نشانگر اوج افراط گرايي و اجبار براي نشان دادن آن در شئونات زندگي از سوي وابستگان به اندیشه وهابیت و شبکه القاعده است.

...

در فتوای دیگر از یک مفتی عربستانی برگزاری جشن‌ تولد و سالگرد ازدواج باطل‌ و حرام اعلام شده است.
در همین راستا شيخ عبدالعزيز آل شيخ، افزود جشن تولد خلاف حق است. اگر فرزند انسان سالم به دنیا آمد و یا زندگی زناشویی سالها ادامه پیدا کرد مسلمان بايد تنها خدا را شكر كند.
وي كه در پاسخ به سوال يك روزنامه درباره جواز برگزاري جشن تولد و سالگرد ازدواج سخن مي گفت ادامه داد: مسلمانان تنها دو عيد دارند عيد فطر و عيد قربان، كه از پايه هاي اسلام هستند و همچنين روز جمعه كه عيد هفته محسوب مي شود. اما به جز اينها عيد ديگري در اسلام نيست.
عبدالعزیز آل شیخ البته اشاره اي به عيد غدير در بين شيعيان و سيره مسلمانان در برگزاري و بزرگداشت ايام مبارك سال نكرد.
وی در ادامه گفت: این مسيحيان هستند که اعياد زيادي دارند. عيد مادر، عيد شجره، عيد براي هر چيز ديگر، هرسال هم عيدي به مناسبت سالروز تولد فلان شخص دارند و در اين روزها شمع روشن مي‌كنند و غذا پخش مي‌كنند.
این در حالی است که اندكي پيش يكي از علماي عربستان در تلویزيون اين كشور گفته بود اگر جشنهاي تولد بدون اطلاق اسم عيد بر آنها باشد جايز است.

...

در فتوای دیگری مفتیان وهابی عربستان سعودی خرید و فروش سگ و گربه در این کشور را حرام اعلام کردند. بر همین اساس مسئولان شورای امر به معروف و نهی از منکر ریاض در عربستان اعلام کردند که فتوای دینی شورای علمای بزرگ مسلمان به عنوان عالی‌ترین مرجع دینی این کشور را در خصوص ممنوعیت فروش سگ و گربه و حمل کردن آنها در خیابان و اماکن عمومی را اجرا می‌کنند.

...

افراط و تفریط اندیشه وهابیت را می‌توان به راحتی در این فتوا مشاهده کرد. برخی مفتیان وهابی اعلام کرده‌اند: ممكن است بر اثر كرامت يكى از اولياء با آنكه مسافت بين زن و شوهر زياد است آن دو به ديدار يكديگر رسيده باشند و از اين راه فرزندى به وجود آمده باشد.
آنان می‌افزایند: اگر مردى دخترش را كه در شرق جهان با وى زندگى مى‌كند به همسرى پسرى در آورد كه او در غرب جهان با پدرش زندگى مى‌كند و هيچگاه آن دو يكديگر را نبينند و از محل زندگى بيرون نروند، سپس شش ماه از ازدواج آنان بگذرد و آن دختر صاحب فرزند شود پدر او همان كسى خواهد بود كه در غرب دنيا زندگى مى كند، اگر چه هيچگاه همسرش را ملاقات نكرده و حتى نديده باشد. همچنين اگر كسى را از لحظه عقد ازدواج به مدّت پنج سال زير نظر نگهبانان زندانى كنند، سپس آزاد شود و به منزلش برود و تعدادى فرزند در كنار همسرش ببيند همه آنان فرزندان وى خواهند بود اگر چه فرصت يك لحظه ديدار و ملاقات با همسرش را پس از عقد نداشته است. اين امر امكانش دور از واقعيّت نيست، زيرا ممكن است بر اثر كرامت يكى از اولياء با آنكه مسافت بين زن و شوهر زياد است آن دو به ديدار يكديگر رسيده باشند و از اين راه فرزندى به وجود آمده باشد.

...

در فتوای دیگر از مفتیان وهابی اهداي گل به بيماران حرام اعلام شده است. این فتوا در پي افزايش گل فروشي‌هاي اطراف بيمارستان‌ها و اهداي گل از سوي عيادت كنندگان به بيماران، توسط مركز پژوهش‌هاي علمي و دفتر افتاء عربستان سعودي صادر شده است.
اين مركز همچنين با اشاره به دلايل صدور اين فتوا تصريح كرد: با توجه به اينكه آيين اهداي گل به بيماران سنتي است كه مسلمانان جهان از كشورهاي غربي اتخاذ كرده اند، لذا عمل كردن به آن غير مجاز است.
مركز مذكور همچنين در اين بيانيه آورده است: اهداي گل به بيمار علاوه بر اينكه از سنت هاي بلاد كفار است، هيچ منفعتي براي بيمار نخواهد داشت، لذا اهداي آن امري بيهوده است.
علماي مذكور در ادامه عنوان كردند: مصرف كردن اموال مسلمانان در راه هاي بيهوده اي همچون اهداي گل به بيماران، امري غير مجاز بوده و به جاي اين امر دعا كردن براي بيمار و آموزش راه هاي درمان الهي به آن امري پسنيده تر است.
علماي عربستان سعودي همچنین اهداي گل سرخ در روز والنتاين را حرام اعلام كردند كه فروش گل سرخ در آن روز به طور كلي ممنوع شد.
در یکی دیگر از فتاوی علمای وهابیت که در الجزایر صادر شد، پرداخت نقدي زكات فطريه را حرام اعلام کردند.

...

اما فتوای بسیار تأسف برانگیز وهابیت در مورد ازدواج مجاهدین با دختران کوچک بوده که در عراق و برای جنگجویان القاعده صادر شده است.
طی چند ماه اخیر چندین خبر در مورد ازدواج اجباری دختران کوچک و کم سن و سال با مردان بزرگ و پیر در برخی کشورهای عربی مانند عراق، عربستان، یمن، اردن، مصر و مراکش شنیده شده است. در بیشتر اینگونه ازدواج ها نیاز مادی پدر دختر و فقر شدید خانواده وی موجب شده که او را به ازدواج مردی ثروتمند در آورند که دهها سال از او بزرگ تر و حتی گاهی بسیار پیر است.
طی سال‌های اخیر که آمریکا عراق را به اشغال خود درآورده، گروه‌های مسلحی که خود را مجاهد می نامند، خانواده های عراقی را وادار و قانع می کردند که دختران کم سن و سال خود را به ازدواج آنان در آورند. این افراد به اصطلاح مجاهد، این خانواده های عراقی را با استفاده از فتواهایی که توسط شیوخ صادر شده بود، فریب می دادند. بیشتر جنگجویان این گروه‌های مسلح از کشورهای اردن، افغانستان، یمن، عربستان، الجزایر، مراکش و غیره بودند که برای مبارزه علیه اشغالگران به عراق آمده اند. اینگونه ازدواجها توسط مجاهدین بیشتر در شهرهایی مانند فلوجه و دیالی صورت می گیرد.
در همین راستا شیخ "کامل الجبوری" از شیوخ عشایر عراقی سرشناس در شهر فلوجه در این باره می گوید: خانواده های عراقی از سوی این افراد که خود را مجاهد می نامیدند تهدید می شدند و به اجبار با دخترانشان ازدواج می کردند.
وی در ادامه می افزاید: آنان حتی ائمه مساجد فلوجه، بعقوبه و برخی دیگر مناطق را فریب داده بودند که فتواهایی صادر کنند و بر اساس آن اهالی این مناطق را به این کار دعوت و آنرا فریضه ای دینی معرفی کنند که ثواب زیادی هم در پی خواهد داشت.
در پایان گفتنی است خبرهاي چنين فتواهایی که امروز با نام مفتیان وهابی و یا شبکه القاعده در رسانه هاي غربي منتشر شده و به اسلام منتسب مي‌شود به روايت‌هايي مضحک در مورد القاعده تبديل شده است، با اين حال نوک پيکان تمام چنين تبليغاتي مسلمانان هستند که در بيشتر کشورهاي غربي با نام تروريست و خشونت طلب از آنان ياد مي‌شود.

منبع:
http://www.shia-online.ir/article.asp?srkey=%D9%81%D8%AA%D9%88%D8%A7&id=3346&cat=3

[=+1]فتوايي ديگر از علماي وهابيت : سرو چندين نوع غذا حرام است[/]

مجله خانوادگي "روتانا" چاپ کشور اردن در شماره جديد خود اعلام كرد: «يکي از شيوخ وهابي، استفاده از رستوران‌هاي بوفه‌باز (سلف سرويس) که در آن چندين نوع غذا سرو مي شود را حرام اعلام کرد»!

اين در حالي است که بيشتر رستوران‌ها و هتل‌هاي عربستان و ساير کشورهاي عربي از اين نوع رستوران‌ها استفاده مي‌کنند و مردم نيز نوعا به دليل تنوع غذايي، اين نوع رستورانها را ترجيح مي‌دهند.

اين فتوا با واکنش هتلداران و صاحبان رستوران‌ها و ساير اقشار مردم مواجه شده و آنها را دچار نوعي سردرگمي و عصبانيت کرده است.

در همين راستا يک مفتي وهابي ديگري نيز "ميکي ماوس" را مرتد و ريختن خون آن را حلال کرده است!! فارغ از اينکه ميکي ماوس يک شخصيت کارتوني بوده و همين موضوع موجب انفجار بمب خنده در خبرگزاري‌هاي غربي و آمريکايي شده و دستمايه طنز طنزپردازان گرديده است.

صرف نظر از بغض و کينه‌اي که اين بظاهر علما با اهل‌بيت(ع) و شيعيان دارند و فتواهاي تفرقه‌انگيزي كه بر اثر اين كينه‌ها صادر مي‌كنند، فتواهايي نظير آنچه در بالا گذشت و يا فتواي مشهور مربوط به زولبيا، فوتبال و بازيکنان آن موجب تمسخر پيروان ساير اديان در شرق و غرب و حتي بي‌دين‌ها گرديده است.

منبع: ابنا

[=+1]ديدن چهره‌ نامزد ازطريق اينترنت حرام است![/]

مشاور وزارت دادگستري عربستان سعودي كه در گذشته وجود رابطه ميان دو نامزد از طريق اينترنت و ديدن چهره وي در ياهو مسنجر را اقدامي شرعي مي‌دانست، به تازگي اين كار را حرام اعلام كرده است.

شيخ "عبدالمحسن عبيكان" در اين باره گفت: در گذشته اجازه داده بودم كه مرد چهره نامزد خو را از طريق اينترنت ببيند اما اكنون به اين نتيجه رسيدم كه امكان دارد مرد ضعيف النفس باشد و در صورت ازدواج نكردن با آن دختر، از عكس او در فضاي اينترنت سوءاستفاده كند بنابراين نظر قبلي خود را پس مي گيرم و ارتباط از طريق اينترنت بدين شكل را حرام اعلام مي‌كنم.

وي در ادامه افزود: هنگاميكه از من پرسيدند آيا جايز است كه از طريق ياهو مسنجر چهره نامزد را ديد يا خير، چنين گفتم كه اساسا ديدن چهره دختر پيش از ازدواج با هدف ازدواج حق مسلم مرد است و كار حلالي به شمار مي‌رود و در سنت نبوي نيز چنين آمده اما اگر قرار باشد از طريق اينترنت موجب سوءاستفاده و نشر فحشا شود، بنابراين حرام است.

گفتني است به رغم صدور چنين فتوايي اما به دليل برخي عادات و تقاليد بسيار سنتي و راديكال موجود در عربستان سعودي كه گاهي حتي مانع ديدن چهره دختر پيش از ازدواج مي‌شوند، طي چند سال اخير بسياري از پسران از طريق اينترنت چنين كاري مي‌كردند.

در‌ گذشته يعني پيش از دسترسي افراد به اينترن، پسران عربستاني تنهاي براي دانستن چگونگي چهره دختري كه مي‌خواستند با وي ازدواج كنند، به شرح، توضيح و توصيفاتي ك مادر يا خواهر خود كه به خواستگاري مي‌رفتند اكتفا مي‌كردند.

[=+1]شير خواري بزرگان أز نامحرم اشكالي ندارد[/]

الباني : شير خواري بزرگان أز نامحرم اشكالي ندارد

الباني در يكي از جلسه هاي درس خويش با استناد بر رواياتي وبالأخص روايتي أز عايشه ميگويد كه شير خوردن حتى شيخ بزرگ أز نامحرم إشكالي ندارد وپسر رضاعي آن ميشود .. حتى أگر أز شير دهنده بزرگتر باشد .. !! دليلش بر جواز هم روايت عايشه است وهم إين كه إين أمر شهوت انگيز نيست

براي استماع كلام او :

براي داونلود :

چهار عكس أز كاست الباني كه عنوانش رضاع بزرگ است :

عثمان الخميس : رضاع بزرگ ميتواند بدون شير خوردن مستقيم باشد

بر اساس فتواي ناصر الدين الباني عثمان الخميس ميگويد : رضاع بزرگ آز نامحرم ميتواند بدون شير خوردن مستقيم أز پستان زن باشد .. ميتوانند شير او را بدوشند پس در ليوان به او بدهند وبنوشد

براي استماع كلام او :

براي داونلود :


يك حاشيه اي بر قضيّه رضاع بزرگ :

- إعلام الخلف بمن قال بتحريف القرآن من أعلام السلف ج1ص75 في الهامش :

" مالک در الموطأ 2 : 605 تحقيق محمد فؤاد عبد الباقي مينويسد :

"أز ابن شهاب درباره شير دادن به بزرگ سؤال كردند .. پس آو گفت : عروه پسر زبير به من خبر داد كه أبو حذيفه پسر عتبه كه أز اصحاب رسول خدا بود ودر جنگ بدر هم حضور داشت ... تا آنجا كه ميگويد ... پس ام المؤمنين عايشه إين كار را با كساني كه دوست داشت بر او وارد شوند انجام ميداد , پس به خواهرش ام كلثوم دختر أبوبكر ودختران برادرش دستور ميداد كه به كساني كه دوست داشت بر او وارد شوند شير بدهند .. ولي ساير زنان پيامبر (ص) با اين امر مخالفت كردند واجازه ندادند كسي با اين كار بر آنها وارد شود .."

الآن دفاع ابن حجر عسقلاني أز إين أمر زشت را براي شما نقل ميكنيم فتح الباري 9 : 149 :

"أز خط تاج الدين سبكي ديدم كه او در يكي از مكتوبات محمد بن خليل اندلسي ديد كه او در اين مساله توقف كرده است ولو اين كه او (عائشه) به اين امر فتوى داده است ولي كسي با اين رضاعه بر او وارد نشده است , تاج الدين ميگويد : ظاهر أحاديث بر أو (خليل اندلسي) رد ميكند ودر اين مساله حرف قطعي ندارم نه در اثبات نه از يقين نه از ظن واعتقاد قوي , وگفت : او غفلت كرده است از آن چه كه نزد ابي داوود است در اين قصه , پس عائشه به خوهرانش ودختران خواهرانش دستور ميداد كه به هر كسي كه دوست دارد پنج بار شير دهند ولو بزرگ سال باشند بعد بر او داخل شوند .. وسند اين حديث صحيح است .. پس چه /ظن غالبي بعد از اين است ؟ ."

سلام و درود بر رضای گرامی

اخوی لینک عکسها را تصحیح کن لینک بزرگ عکسها اینهاست ضمنا من عکس بزرگ این لینکها را در کتاب درج نمودم.

عکس نوار با کاور

http://albrhan.org/portal/images/redaa_tape_and_cover.jpg

بدون کاور

http://albrhan.org/portal/images/redaa_tape.jpg

عکس جلدکاغذی تبلیغاتی

http://albrhan.org/portal/images/redaa_tape_info.jpg

عکس کاست و متنش از بالا
http://albrhan.org/portal/images/redaa_title.jpg

نمی دانم چرا هم عکس با سایز خیلی کوچک را در کنار سایز واضح گذاشته اند !!!

با سپاس

یاحق

[=+1]قصه صحابي اي كه در نماز چشم چراني ميكرد[/]

الباني قصه صحابي اي كه در نماز چشم چراني ميكرد را فاش ميكند

متن كلام محمد ناصر الدين الباني (مجدّد دين اهل سنت وجماعت , آن طور كه بن باز او را خواند) :

يكي أز صحابه رسول خدا عمدا در صف آخر نماز ميخواند .. براي چه ؟

براي إين كه زن زيبائي بود كه در صف أوّل نماز ميخواند ..

پس وقتي كه سجده ميكرد أز زير بغل او را نگاه ميكرد ..

(بعد كمي خودش وشاگردانش ميخندند)

سپس ميگويد : رضي الله عنه .. خدا أز او راضي باشد .. به حق .. چون كه او صحابي است ..

شايد يادتان آيد .. من نميگويم تا مثل آنها انجام دهيد .. (بعد كمي ميخندد) ..

ولي ميگويم تا بدانيد كه ما مثل آنها در فضيلت نيستيم وبدانيد كه خدا بر حسب حسنات وسيئات محاسبه ميكند ..

پس كسي كه حسناتش بر سيئاتش غلبه كند أز رهيافته گان خواهد بود .. وبر عكسش هم بر عكس .. وبهترين وبيشترين فضيلت همان صحبت رسول خدا است ..

لينک دانلود صوت الباني:

[=+1]صحابه جليل عادل (رُوَيشِدالثقفي) .. ولي خمّار وخمر فروش !![/]

صحابه جليل عادل .. ولي خمّار وخمر فروش !!

إين هم أز مطالب عجيب وغريب وهّابيّت است كه همه صحابه عادلند .. !!

خليفه دوّم عمر بن خطّاب خانه وي (رُوَيشِدالثقفي) را آتش زد به دليل إين كه جائي براي فروش خمر شده بود ..

حالا به چه شكل آقايان ميگويند كه تمام صحابه عادل هستند ..

در حالي كه خود خليفه دوّم خانه إين ها را آتش زده است !؟

إين مطلب در كتاب معتبر :

تاريخ مدينه منوّره
نوشته : ابن شبّه نميري (كه أز علماي بزرگ أهل تسنّن ميباشد )
تحقيق : فهيم محمد شلتوت
نشر : دار التراث

تصوير جلد کتاب

تصوير صفحه مربوطه 1

تصوير صفحه مربوطه 2

[=+1]آقايان وهّابي ها ؛ به إين شكل دين خود را ميگيريد ؟![/]

إين مطلب را أز دو كتاب معتبر ومشهور أهل تسنّن براي شما نقل وترجمه ميكنيم ؛

تهذيب التهذيب ؛ ابن حجر عسقلاني , ترجمه : عمرو بن مرّة الجملي

ميزان الإعتدال ؛ ذهبي : ج5/ص346

قال شعبة :مارأيت من لايدلــــــس من اصحاب الحديث الا عمرو بن مرة وابن عون

شعبة گفت : نديدم كسي كه در حديث تدليس (جعل) نكند مگر عمرو بن مرّة و ابن عون

حالا قبل أز پرسيدن چند سؤال يك توضيح مختصري ميدهيم درباره تدليس ومدلّسين :

خطيب بغدادي به نقل أز شافعي نقل ميكند : شعبه ميگويد : (تدليس (جعل-فريب كاري-در حديث) برادر دروغ است) ... غندر گفت : أز شعبه شنيدم : (تدليس (جعل) در حديث بدتر أز زنا است) , (وافتادن أز آسمان براي من خوشنودتر أز آن است كه تدليس كنم) , معافي هم به نقل أز شعبه گفت : (إين كه زنا كنم براي من آسان تر است تا آن كه تدليس در حديث كنم) سپس عبارات ديگري را خطيب بغدادي نقل ميكند مثل : (خدا خانه مدلّسين را خراب كند) , (آنها نزد من جز كذّاب ودروغ گو نيستند) , (تدليس خود دروغ است) ...

مراجعه كنيد : خطيب بغدادي ؛ الكفاية في علم الرواية : 395 , چاپ دار الكتب العلميّة-بيروت

آيا إين إعتراف نشان نميدهد كه أكثر أحاديث شما أز جعل كننده گان است ؟!

سؤال ما إين است كه شما حالا دينتان را أز كي ميگيريد ؟!

وأز چه طريقي ميفهميد عقايدتان أز مدلّسين است يا نيست ؟!

وجوابتان چيست درباره كلام نبيّ رحمت حضرت محمّد مصطفى (ص) وقتي كه فرمودند :

إنّي تارك فيكم الثّقلين كتاب الله وعترتي أهل بيتي ما إن تمسّكتم بهما لن تضلّوا بعدي أبدا

؟!

آيا إين إعترافي نيست به آن كه شما گمراه هستيد به دليل أخذ دينتان أز جعل كننده گان ؟!

وآيا إين درست است كه بعضي أز علماي شما بخاري را مدلّس ميدانند ؟!

مراجعه كنيد :

ذهبي ؛ سير أعلام النبلاء : ج12/275 ؛ چاپ مؤسسة الرسالة - بيروت

ابن حجر ؛ لسان الميزان : ج7/ص507 , چاپ مؤسسة الأعلمي - بيروت

المباركفوري ؛ تحفة الاحوذي : ج3/ص217 , چاپ دار الكتب العلمية - بيروت

ذهبي ؛ ميزان الاعتدال : ج2/ص442 , چاپ دار المعرفة - بيروت

بخاري همچنين خيلي روايت ها را أز راويان وأشخاص ضعيف و... نقل ميكند !

مراجعه كنيد :

ابن حجر ؛ طبقات المدلّسين : 24 شماره 23 , چاپ مكتبة المنار - أردن

سبط ابن عجمي ؛ التّبيين لأسماء المدلّسين : 177 شماره 64 , چاپ دار الكتب العلميّة - بيروت

ابن رجب ؛ جامع العلوم والحكم : 259 , چاپ دار المعرفة - بيروت

ابن حجر ؛ مقدمه فتح الباري : 550 - 650

خطيب بغدادي ؛ الكفاية في علم الرواية : 136

بدر العيني ؛ عمدة القاري : ج1/ص8 , چاپ دار إحياء التراث العربي - بيروت

أحمد محمّد شاكر ؛ شرح ألفيّة السّيوطي : 36

همچنين أز مروان بن الحكم 23 حديث نقل كرده است در مختلف أبواب فقه ,

كسي كه ذهبي درباره او مگويد :

(كارهاي بد وزشتي دارد , أز خدا سلامت ميخواهيم , طلحه را كشت و .. و ..)

مراجعه كنيد :

ذهبي ؛ ميزان الاعتدال : ج4/ص89

[=+1]کعب الاحبار : کشتي بر کف دست خدا حركت ميكند !![/]

السنة , نوشته : عبد الله بن احمد بن حنبل إمام حنبلي ها , يكي أز چهار إمام أهل تسنّن

كعب الاحبار دست نشانده خليفه دوّم اين عقائد عجيب وغريب را بين مسلمانان منتشر كرده است !!

سريج بن عبيد از كعب الاحبار نقل ميكند : كه او مباشره زن ومرد را در كشتي مكروه ميدانست ؛ به دليل اين كه

كشتي بر كف دست خدا حركت ميكند !

[=+1]مناظره محمد بن عبدالوهاب با خدا !!![/]

بسم الله الرحمن الرحيم

آنچه در اينجا مي خوانيد مناظره اي است فرضي ميان خداوند متعال و محمدبن عبدالوهاب که سخنان خداوند از قرآن کريم اخذ و سخنان محمدبن عبدالوهاب از افکارش و افکار وهابيان امروز گرفته شده است.

- خداوند متعال : و إذ قلنا للملائکه اسجدوا لآدم فسجدوا الا ابليس ابي و استکبر و کان من الکافرين (بقره /34) ؛ هنگامي که به ملائکه گفتيم براي آدم سجده کنيد , همه سجده کردند جز ابليس که امتناع کرد و تکبر ورزيد و از کافرين بود.

- محمد بن عبدالوهاب : خدايا اين شرک است که تو به ملائکه فرمان داده اي آدم را سجده کنند . چرا مردم را به سجده بر آدم وادار مي کني ؟

- خداوند متعال : و رفع ابويه علي العرش و خرُّوا له سُجدا و قال يا ابت هذا تأويل روياي من قبل قدجعلها ربي حقا (يوسف/100) ؛ يوسف پدر و مادرش را بر تخت نشاند و برادران يوسف پيش او به سجده افتادند . يوسف گفت : اي پدر! اين تأويل خواب من است که پيش از اين ديده بودم و خداوند آن را محقق ساخت.

- محمد بن عبدالوهاب : خدا يا چرا پيامبرت يعقوب و يوسف بايد اجازه دهند که برادرانش پيش او سجده کنند . برادران يوسف مشرک شده اند و قتل شان واجب . يعقوب و يوسف بايد آن ها را مي کشتند.

- خداوند متعال : و إذ جعلنا البيت مثابه للناس و أمنا و اتخذوا من مقام ابراهيم مصلي (بقره/125) ؛ [به ياد بياوريد] هنگامي که ما کعبه را محل بازگشت مردم و محلي امن قرار داديم. [براي تجديد خاطره] مقام ابراهيم را محل عبادت خود قرار دهيد .

- محمد بن عبدالوهاب : خدايا چرا گفته اي مقام ابراهيم را محل عبادت خود قرار دهيد . چرا مکان يک بشر را محل عبادت خود قرار مي دهي ؟ اين شرک است . هيچ بشري به هيچ وجهي نبايد دخلي در عبادت تو پيدا کند. چرا يک بيابان نامربوط به بشر را محل عبادت خود قرار ندادي که مقام ابراهيم را محل عبادت خود قرار دادي ؟ اين باعث مي شود مردم ياد بگيرند و محل اولياي ديگري چون رسول خدا(ص) و علي (رض) و... را محل عبادت خود قرار دهند . اين ها همه شرک است .

- خداوند متعال : في بيوت أذن الله ان ترفع و يذکر فيها اسمه يسبح له فيها بالغدو و الآصال(نور/36) ؛ خانه هايي که خداوند اذن داده که بالا برده شود و در آن ها اسم خداوند برده شود که براي او صبح و شب تسبيح بگويند .

- محمد بن عبدالوهاب : خدايا ! چرا تو اذن داده اي که خانه هايي محل عبادت قرار گيرند؟ در آن صورت مردم مي آيند در قبر رسول الله (ص) نماز مي گذارند که اين خانه رسول خدا بوده است . چون رسول الله در تفسير اين آيه گفته اين خانه ها خانه هاي پيامبر است و خانه هاي علي و فاطمه هم از افضل ترين اين خانه ها است . مردم مي آيند در اين خانه ها عبادت مي کنند و مشغول نماز مي شوند . محل قبر علي و فاطمه را هم چون پيامبرت گفته که خانه هاي آن ها هم از خانه هاي مأذون است , محل عبادت قرار مي دهند. اين ها همه شرک است .

- خداوند متعال : ما من شفيع الا من بعد إذنه ذالکم الله ربکم فاعبدوه افلا تذکرون(يونس/3)؛ هيچ شفاعت کننده اي وجود ندارد مگر پس از اذن خداوند . اين خداي شما است آن را پرستش کنيد . آيا به ياد نمي آوريد؟ .

- خداوند متعال : و کم من مَلَک في السماوات لاتغني شفاعتهم شيئا الا من بعد أن يأذن الله لمن يشاء و يرضي (نجم/26) ؛ چه بسيارند فرشتگاني در آسمان که شفاعت شان هيچ سودي ندارد جز پس از آنکه خداوند اذن بدهد براي کساني بخواهد و راضي گردد.

- خداوند متعال : و لا تنفع الشفاعه عنده الا لمن أذن له (سبأ/23) ؛ شفاعت سودي ندارد جز براي کسي که اذن داده شده باشد .

- ا بن عبدالوهاب : خدا چرا استثنا کرده اي که جز براي کسيکه اذن شفاعت داده شود . بايد بگويي به هيچ وجه شفاعتي در کار نيست و هيچ کسي نمي تواند شفيع باشد . اينکه تو استثنا کرده اي سبب مي شود برخي از پيامبر و اوليايت بخواهند او را نزد تو شفاعت کنند . اين شرک است که از غير خدا شفاعت بخواهي .

- خداوند متعال : قالوا يا ابانا استغفر لنا ذنوبنا انا کنا خاطئين (يوسف /97) قال ساستغفر لکم ربي انه هو الغفور الرحيم (يوسف/98) ؛ برادران يوسف گفتند : اي پدر براي گناهان ما از خدا طلب بخشش کن. يعقوب گفت : بزودي براي شما طلب آمرزش مي کنم از خداي خود که او بخشنده مهربان است.

- محمد بن عبدالوهاب : ديدي گفتم اگر اجازه بدهي مردم بلافاصله طلب شفاعت مي کنند . اين برادران يوسف پدر خود را شفيع قرار دادند و از تو طلب آمرزش کردند. اين شرک است .

- خداوند متعال : يا ايها الذين آمنوا اتقوا الله و ابتغوا اليه الوسيله و جاهدوا في سبيله لعلکم تفلحون(مائده /35) ؛ اي مومنان از خدا بترسيد و بسوي او وسيله اي بجوييد و در راه خدا کوشش کنيد باشد که به رستگاري برسيد.

- محمد بن عبدالوهاب : خدايا ! چرا امر کرده اي که مومنان به نزد تو وسيله بجويند. آنان بايد مستقيما نزد تو مراجعه کنند نه که نزد شفيعي رفته او را وسيله اي جهت تقرب به تو قرار دهند. اين شرک است که مردم به غير تو مراجعه کنند.

- خداون متعال : اذهبوا بقميصي هذا فألقوه علي وجه ابي يأت بصيرا وأتوني باهلکم اجمعين(يوسف/93) فلما أن جاء البشير القاه علي وجهه فارتد بصيرا قال الم اقل لکم اني اعلم مالا تعلمون (يوسف96) ؛ يوسف گفت : اين پيراهن مرا ببريد و آن را بر صورت پدرم بياندازيد تا بينا شود و تمام اهل خود را بياوريد. وقتي قاصد رسيد پيراهن را به صورت يعقوب انداخت و يعقوب بينا شد. و يعقوب گفت مگر من نگفتم من چيزي مي دانم که شما نمي دانيد.

- محمد بن عبدالوهاب : خدا يا ! چرا اين آيه را آورده اي . پيراهن که هيچ تأثيري ندارد . اينکه پيراهني بتواند چشم نابينا را بينا کند نادرست است و اين باعث خواهد شد مردم به ضريح پيامبر و اولياي تو چشم بمالند و از پيامبر و اوليا شفاطلب کنند چون فکر مي کنند وقتي پيراهن يوسف بتواند چشم يعقوب را بينا کند , ضريح رسول خدا(ص) که افضل انبياء است حتما اين کار را مي تواند انجام دهد. درحاليکه درخواست شفا از غير خدا شرک است و مشرک واجب القتل .

- خداوند متعال : و کذالک اعثرنا عليهم ليعلموا أن وعد الله حق و ان الساعه لا ريب فيها إذ يتنازعون بينهم أمرهم فقالوا ابنوا عليهم بنيانا ربهم اعلم بهم . قال الذين غلبوا علي امرهم لنتخذن عليهم مسجدا(کهف/21) ؛ و اين چنين مردم را متوجه حال آن ها کرديم تابدانند که وعده خداوند در مورد رستاخيز حق است. و در پايان جهان و قيام قيامت شکي نيست . در آن هنگام که ميان خود نزاع داشتند ؛ گروهي مي گفتند: بنايي بر آنان بسازيد(تابراي هميشه از نظر پنهان شوند و از آن ها سخن نگوييد که ) پروردگارشان از وضع آن ها آگاه تر است . ولي آن ها که از راز شان آگاهي يافتند (و آن را دليلي بر رستاخيز ديدند) گفتند : مامسجدي در کنار مدفن آن ها مي سازيم (تا خاطره آنان فراموش نشود).

- محمد بن عبدالوهاب : خدا يا چرا اين داستان را نقل کردي . وقتي هم نقل کرده بودي بايد آن را شديدا رد مي کردي . چرا از کنار بناي مسجد بر قبر بدون هيچ انکار و ردي گذشتي در حاليکه در آيه بعدي که مردمان بعدا در مورد تعداد اصحاب کهف اختلاف خواهند کرد , بدنبال نقل داستان فرموده اي : فلاتمار فيهم الا مراءا ظاهرا ؛ بدون دليل در مورد آن ها حرف نزنيد. اينجا کار جدال کنندگان را تقبيح کرده اي اما آن جا کار بناکنندگان مسجد را تقبيح نکرده اي . در حاليکه بناي مسجد بر قبر ها شرک است .

- خداون متعال : ان الذين آمنوا و عملوا الصالحات اولئک هم خير البريه (بينه /7) ؛ کساني به خدا و رسولش ايمان آورده و اعمال صالح انجام مي دهند , آن ها بهترين مخلوقاتند.

- محمد بن عبدالوهاب : خدا يا پيامبرت گفته : منظور از خير البريه در اين آيه علي و شيعيانش هستند . چرا تو اين آيه را فرموده اي در حاليکه شيعيان کافر هستند و مشرک و آن ها واجب القتل هستند در حاليکه تو آن ها را بهترين مخلوقات دانسته اي .

منبع: وبلاگ نسيم ايمان

[=+1]نسبت وصف هاي شنيع وهابيت به ساحت قدس الهي[/]

وهابيت به ساحت قدس إلهي وصف هاي شنيع نسبت ميدهند !

ابن عثيمين يكي از علماي وهابي عربستان است كه چند سال پيش از دنيا رفت , او كتابي دارد به نام (العقيدة) كه ما بعضي از مطالب موهن را از اين كتاب براي شما ترجمه ميكنيم ونشان ميدهيم .

در كتاب العقيده ص50 آمده است :


(نميشود خدا را به مكر توصيف كرد)

همچنين در همان صفحه نوشته است :

خدا به مكر توصيف نميشود مگر با ضوابطي , واگر گفته شد كه چه جور ممكن است كه خدا به اين صفت موصوف شود واين كار را انجام دهد با اين كه اين كار مذموم است , ميگوئيم : مكر وحيله در محلّش خوب است (استفاده از مكر در جاي مناسب خوب است) !!

در ص51 ميگويد :

خدا هم خسته وبي حوصله ميشود , ولي بي حوصله گي خدا طوري است كه به ذات او لائق است . !!

در ص52 ميگويد :

اما فريب كاري , اين صفت هم از صفات خدا است ومثل مكر وحيله ميباشد .. يعني : (فريب كاري در جاي مناسب خوب است) !!

در ص120 ميگويد :

ابن تيميه گفت : وكساني كه نزديك شدن عباد ومؤمنين را به ذات خدا اثبات ميكنند , اين قول معروف سلف پيشين وائمه است (منظور از ائمه : علماي بزرگ خودشون) !!

در كتاب : شرح حديث النزول , ص198 :

خدا در وسط شب خم ميشود تا آسمان دنيا !!

در كتاب : قرة عيون الموحدين , نوشته نوه محمد بن عبد الوهاب ص176 آمده است :

خنديدن خدا يك أصل وحقيقت است , وخدا هر جوري كه بخواهد ميخندد !!

[=+1]ويژگي هاي مشابه بين وهابيت و يهود[/]

[=times new roman,times,serif]
[=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]دوستان عزيز. در اين مقاله قصد داريم در مقام قياس بعضي از وجوه مشابه بين وهابيه سلفيه و يهود را با تکيه بر مؤلفات ابن تيميه البحراني ارائه دهيم.[/]

[=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]1- ابن تيميه شيخ سلفيه، گفته در زمان رسول الله (ص) خاخام هاي يهودي نزد وي آمدند و مسأله تجسيم خداوند را به ايشان عرضه داشتند و پيامبر درستي سخنان آنها را تصديق نمود! و اين يکي از موارد مشابه بين يهود و وهابيت تجسيم خداوند تعالي است![/]

[=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]2- تورات نزد ابن تيميه صحيح است و براي (مسلمانان) حجت مي باشد به جز اين عبارت که "عزير پسر خداست"، يهوديان نيز به صحّت تورات اعتقاد دارند و اينکه آن حجت براي تمام مردم است![/]

[=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]3- ابن تيميه با شجاعت تمام از يهود دفاع مي کند و مي گويد: "همه يهوديان معتقد نيستند که عزير پسر خداست! » او با جديت تمام تلاش کرد که اثبات کند که جنس بازي اشکال ندارد! و لذا بر قوم يهود واجب است که سپاسگزار ابن تيميه باشند! چرا که آنان وارثان اويند![/]

[=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]4- درنزد ابن تيميه يهوديان اصلا اهل دروغ و تحريف نيستند، زيرا اگر چنين بود رسول الله (ص) آنان را انکار مي کرد! پس تمام سخنان بزرگانشان درست است جزء فنحاص بن عازورا يا ديگران فقط...[/]

[=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]5- آنچه در قرآن و احاديث آمده -بر حسب اعتقاد وهابيت- موافق و مطابق تورات است! روشن است که ابن تيميه در عبارت «موافق و مطابق» اغراق نموده و انسان باهوش معني آن را مي فهمد. [/]

[=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]6- آنها به عقيده يهود در تجسيم خداوند معتقدند و معتقدند اين به توافق بين سخنان دو پيامبر الهي (موسي و محمد (ص)) و دو کتاب آسماني (قرآن و تورات) دلالت دارد، و اگر غير از اين بود بين رسالت دو پيامبر انقطاع و گسيختگي به وجود مي آمد...[/]

[=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]7- يهود و وهابيان هر دو معتقدند که پيامبران نيز مجسمه بوده اند![/]

[=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]8- وهابيت، يهود را در تحريف تورات تبرئه مي کنند به اين دليل که امت يهود با اين کثرت و عظمت که در مشرق و مغرب زمين منتشرند،
چه غرضي دارند که دروغ بگويند، و اين دروغ آشکار وهابيت در تعظيم يهود است که از نادرستي سخنان آنان حکايت دارد! براي درک بيشتر اين مطلب قسمتي از کتاب ((درء تعارض العقل و النقل)) تأليف ابن تيميه ص88 ، را در ذيل مي آوريم:[/]

[=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] "معلوم است که همه يهوديان معتقد نيستند که عزير پسر خداست و اين سخن را فقط يک طايفه از آنان گفته اند کساني مثل فنحاص بن عازورا و ... و به طور کلّي معتقدان به آن عده کمي هستند.
امّا صفاتي از خدا در تورات آمده که مخالفان آنها را تشبيه و تجسيم مي دانند،
بلکه اينطور نيست؛ چرا که آن صفات در اثبات مکان براي خدا و تکلّم او با صداي خودش است و اينکه خدا آدم را به صورت خود خلق نمود و امثال اين امور، اگر چيزهايي که يهود مي گويند دروغ باشد مسلماً پيامبر آنها را انکار مي کرد و مسأله آن را بيان مي نمود!

و از طرف ديگر بيان قرآن موافق چيزي است که در تورات آمده است! قبلاً هم گفتيم که همه اينها ضرورتاً به پيروي موسي از محمد و محمد (ص) از اهل کتاب منجر نمي شود و اين بر صدق قول دو پيامبر و دو کتاب عظيم آنان دلالت دارد!"[/]

[=times new roman,times,serif]منبع: شبکه انصار[/]

[=times new roman,times,serif]ترجمه: سلام شيعه[/]
[/]

[=Century Gothic]فتوايي که يهوديان را خوشحال کرد.


نويسنده و مفتي وهابي معاصر «ناصر الباني» در پاسخ سؤال هجرت فلسطينيان از بعضي از سرزمينهاي فلسطين مي گويد: واجب است فلسطينيان از ضفه غربي هجرت کنند چون نمي توانند کفار را از آنجا بيرون کنند و وظايف ديني را انجام دهند.

متن عربي

الألباني يوجب على الفلسطينيين الخروج من أرضهم و تركها لليهود !!!!

[=+1]وهابي متدين به زن خودش : دوست مرا شير بده وإلاّ طلاق !![/]

شيخ شمس الدين بوروبي يكي از مشهورترين رجال افتاء كشور الجزاير اعلام كرد كه يك خانم به او از شوهرش شكايت كرده به دليل اين كه شوهرش او را تهديد كرده است كه اكر دوست مرا شير ندهي طلاقت ميكنم .

شيخ بوروبي اضافه ميكند : جندين مورد درباره اين فتوى (تحريم با جندبار شير خوردن) داشتيم كه مؤثرترينش در نفس من اين حالت بود كه اين زن با حالت كريه ميكفت كه شوهر وهابي متدينش به او دستور داد كه به دوستش شير دهد تا با هم محرم شوند ودوستش بتواند ماه رمضان را با آنها در يك خانه بكذراند وآن زن هم خيلي منفعل ومتاثر شده بود . واشاره داشته است كه اكر به دوستم شير ندهي تو را طلاق ميدهم .

منبع : روزنامه : الخليج الإماراتية ، عدد 10333 - 21/شعبان/1428 - 3/9/2007م

مسئولان سعودي با رها كردن ميمون‌هاي تربيت شده در اطراف غار حراء درصدد از بين بردن آداب و سنت‌هاي پيامبر، آثار وحي الهي و اذيت و آزار زائران اين مكان مقدس هستند.


به گزارش خبرنگار خبرگزاري فارس در مكه، مسئولان عربستان سعودي كه خود را خادمين حرمين شريفين «مسجد رسول‌الله و حرم امن الهي» مي‌خوانند، مدتي است درصدد از بين بردن آداب و سنت‌هايي هستند كه شيعه و سني در آن اتفاق نظر و اجماع دارند.


اقدام مشكوك سران سعودي در تخريب و توهين به عبادتگاه و محل نزول وحي الهي، نمونه بارز اهانت مقامات اين كشور به غار حراء است.

طبق دستور مقامات عربستان كه به تبعيت از وهابيت دست به اقداماتي عليه زائران مي زنند، چند سال پيش در اطراف غار حراء چند قلاده ميمون دست‌آموز رها شدند كه امروز با زاد و ولد تعداد آنها زياد شده و چهره بسيار زشت و توهين‌آميزي به آن محل داده و باعث دزديدن وسايل زائران مي‌شود.


اين درحالي است كه در مقابل اين امر، شاهد ساخت بازارها و مراكز خريد شيك و مجللي هستيم كه انسان را ياد شهرهاي توريستي اروپا مي‌اندازد و جاي سؤال است كه آيا در اين سال‌ها نمي‌شد اقدامي جهت تسهيل زيارت زائران عبادتگاه پيامبر و محل نزول وحي الهي انجام داد و در حفظ حرمت آن كوشيد.
رفتار مأموران سعودي با زائران به خصوص زائران ايراني خلاف اين را نشان مي‌دهد.


ايجاد مزاحمت براي زائران در اجراي مناسك، توهين و انگشت‌نگاري از زائران، ممانعت از ورود بانوان ايراني و اقدامات متعدد از اين دست، پرده از اقدام ظالمانه سران سعودي بر‌مي‌دارد.

منبع: تابناک

[=+1]زعفران جزو مواد مخدر است !! حرام ميباشد[/]

زعفران جزو مواد مخدر است !! حرام ميباشد !!

شماره فتوى :

7081

مفتي :

أ.د.أحمد الحجي الكردي

عالم موسوعه فقهيه .. ويكي از اعضاء هيئت افتاء كويت

تاريخ نشر فتوى :

2006-09-21

عنوان فتوى :

حكم خوردن زعفران

سؤال :

ميكويند كه زعفران ضمن مواد مخدر است وحرام ميباشد , ايا اين خبر صحت دارد ؟

جواب :

الحمد لله رب العالمين , درود بر حضرت خاتم انبيا ورسل محمد وبر آل وتمامي اصحابش وتابعين , وكساني كه

به احسان تابع انها هستند تا روز قيامت , واما بعد :

زعفران مواد مخدر است , خوردنش جايز نيست وهمجنين مخلوط كردنش با غذا نزد أكثر فقهاء , وبعضي از

انها كمي از زعفران را كه مخدر كننده نباشد جايز ميدانند . وخداي بزرك داناتر است

منبع: سايت فتاواي شرعية تابع هيئت افتاء كويت

http://www.islamic-fatwa.com/index.php?module=fatwa&ampid=7081

شیعیان مشرکند و ذبایح آنها حرام است!!


به گزارش اديان نيوز ،«عبد الهادی عبد اللطیف الصالح» مفتی اهل عربستان سعودی با صدور فتوایی عجیب گفت: «تناول ذبایح مسیحیان به دلیل اینکه اهل کتاب هستند حلال است؛ اما استفاده از ذبایح شیعیان حرام است ضمن اینکه آنها مشرک هستند.»
وی که ریاست بخش پژوهش های اسلامی دانشکده تعلیم و تربیت دانشگاه جوف را نیز بر عهده دارد ادعا کرد: «کتاب و سنت بر حلال بودن ذبح اهل کتاب دلالت می کند و در مقابل، رافضه (یعنی شیعیان) به دلیل آنکه به درگاه حسن و حسین دعا می کنند متهم به شرک هستند.»
این فتوا در پاسخ به استفتایی اعلام شده است که یکی از کاربران سایت متعصب «نور الاسلام» از کانادا از وی پرسیده بود.
سؤال کننده پرسیده بود: «آیا جایز است در رستوران هایی که گوشتشان را از محل ذبح شیعیان اثنی عشری می آورند غذا بخوریم، با توجه به اینکه من از برخی افراد مورد اطمینان شنیده ام که آنها در هنگام ذبح، نام حسین بن علی (ع) را می برند؟»!!
مفتی نیز در پاسخ، این اتهام شگفت انگیز را – که شیعیان، نام امام حسن و امام حسین علیهما السلام را همسنگ نام خدا بر زبان می آورند – تکرار کرده است!
این فتوای رسوا، در ادامه فتاوای تکفیری فرقه تندرو و استعماری وهابیت صادر شده است.

منبع:

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=110217

[=+1]متن فتواي يکي از شيوخ وهابي در مورد تکفير شيعيان[/]

غرض اصلي سخن ما اين است که همه رافضيان بدترين امّتند؛ چرا که در آنها تمامي موجبات کفر از جمله تکفير صحابه، تعطيل صفات، شرک در عبادت با دعا در مورد اموات و استغاثه به آنان گرد آمده است.


شماره فتوا: 18080

تاريخ فتوا: 26/11/1427 هـ.ق (2006-12-17 ميلادي)

سوال:

حضرت! شيخ (عبد الرحمن بن البرّاک) ، سلام عليکم.

يکي از برادران، تکفير رافضي هايي را که به اعمال شرک آميز چون استعانت و استغاثه از حسين و زيارت و حج ضريح ها مي پردازند، صحيح ندانسته است.

اين برادر (با اينکه از من در طلب علم پيشقدم بوده) گفته تکفير عقيده شيعيان به معني تکفير عامّه جاهلانشان که به سبب امامانشان گمراه شده اند، نيست، بلکه اگر نصيحت شوند و برايشان حجت آورده شود و باز از عقيده فاسدشان برنگردند، آنگاه تکفير آنان واجب است، نظر حضرت شيخ چيست؟ آيا افراد جاهل آنان معذور از شرک مي باشند؟

جواب:

رافضيان خود را شيعه مي نامند و ادّعاي دوستي آل بيت رسول الله (ص) را دارند، آنها بدترين طوايف امّت اسلامي هستند، مؤسس اين مذهب نامش عبد الله بن سبأ است که اصحاب سبئيه ياران افراطي او بودند که ادّعاي خدايي علي را کردند و اکنون مي بينيد که به امامانشان از ذريه علي مقام خدايي مي دهند، «اينان به اجماع تمام مسلمين کافرند»!!!، و اگر اسلام را ظاهر و عقيده شان را کتمان کنند، منافق محسوب مي شوند، اينان از طوايف افراطي رافضه اند که عدّه اي از علما در موردشان گفته اند: آنها رافضي بودن خود را آشکار، و کفر محضشان را پنهان مي دارند.

از ميان رافضيان عده اي سبّابه ناميده مي شوند.(چون که) آنان ابوبکر و عمر را دشنام مي دهند و به آنان بغض و کينه دارند و جز عدّه کمي، آنان را کافر و فاسق مي دانند، و در مقابل علي رضي الله عنه را به جانشيني بعد از پيامبر شايسته تر مي دانند، (و ميگويند) که پيامبر آن را وصيت کرد، ولي صحابه کتمان کردند، و غلو و جفا نمودند.

سپس شيعيان به اصول معتزله مانند نفي صفات و قضا و قدر معتقد شدند و بعد از چندين قرن بر قبور امامنشان ضريح و مسجد بنا کردند و در ميان امّت شرک و بدعت قبور را ايجاد نمودند. اکثر طوايف صوفي مسلک نيز به اين راه رفتند.

غرض اصلي سخن ما اين است که همه رافضيان بدترين امّتند؛ چرا که در آنها تمامي موجبات کفر از جمله تکفير صحابه، تعطيل صفات، شرک در عبادت با دعا در مورد اموات و استغاثه به آنان گرد آمده است. اين واقعيت حال رافضه اماميه است که مشهورترينشان دوازده امامي هستند.

آنان در حقيقت کافر و مشرکند ولي آن را کتمان مي کنند، اگر در بين مسلمانان باشند در جهت کتمان عقيده باطلشان و سازش با مخالفان تقيه مي کنند، آنان کودکانشان را بر اساس بغض نسبت به صحابه خصوصاً ابوبکر و عمر و غلو در مورد اهل بيت خصوصاً علي و فاطمه و فرزندانشان تربيت مي کنند، و اينها نشان مي دهد که آنها کافر و مشرک و منافقند!

اين حکم براي تمام طايفه آنان است. اما بزرگانشان همانطور که اهل علم بيان داشته اند، حکم بر افراد معين، متوقف بر چند شرط و نبودن مانع است، بر اين اساس آنان همانند منافقان، اسلام را ظاهر مي کنند. اما بايد از آنان بر حذر بود و نبايد به چيزهايي که از نصرت اسلام مي گويند، مغرور شد.

اين سخنان آنان منطبق بر اين آيه قرآن است که مي فرمايد: {وَمِنَ النَّاسِ مَن يُعْجِبُکَ قَوْلُهُ فِي الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَيُشْهِدُ اللّهَ عَلَي مَا فِي قَلْبِهِ وَهُوَ أَلَدُّ الْخِصَامِ} ،وقوله تعالي {وَإِذَا رَأَيْتَهُمْ تُعْجِبُکَ أَجْسَامُهُمْ وَإِن يَقُولُوا تَسْمَعْ لِقَوْلِهِمْ }،

و لازم نيست که حتماً يکي از اصول کفريه و بدعيه در آنان جمع شود (که کافر محسوب شوند)، معلوم است که ائمه و علمايشان آنان را به گمراهي کشانده اند و اين عذر عوام آنان پذيرفته نيست؛ چرا که آنان افرادي متعصّبند که اصلاً به سخن منادي حق گوش نمي دهند و براي همين اغلب دشمن اهل سنت هستند و هر قدر که بتوانند نسبت به آنان کيد و مکر مي کنند! ولي به مانند منافقان آن را پنهان مي دارند و لذا «خطر شيعيان براي مسلمانان به خاطر خفاي امرشان، بزرگتر از خطر يهود و نصاراست»

و به اين سببب بسياري از جاهلان اهل سنت تقريب بين سني و شيعه را باور کرده اند... در حالي که آن دعوت باطلي است، مذهب اهل سنّت و مذهب شيعه دو ضدّي است که با هم جمع نمي شوند و نزديک ساختن اين دو جز با دست کشيدن از اصول مذهب سنت يا از بعضي از آن يا سکوت در مورد بطلان رافضه ممکن نيست، و اين مطلب (سکوت کردن در مورد بطلان عقيده رافضيان) به کلّي از صراط مستقيم منحرف است.

مشرکان هم از پيامبر مي خواستند با قسمتهايي از دينشان موافقت کند يا از آنان چيزي نگويد تا آنان هم سکوت کنند، چنانکه خداي تعالي فرموده{ وَدّوا لَو تُدهِنُ فَيُدهِنون}، والله أعلم.

سايت رسمي عبد الرحمن بن البرّاک (شيخ وهابي)


لينک فتوا: http://albarrak.islamlight.net/index.php?option=com_ftawa&amptask=view&ampid=18080

منبع خبر: سلام شيعه

برخی از فتواهای وهابیت: تصویری
تصاوير دلخراش از انفجارهای چند روز قبل زاهدان

[=+1]مفتي وهابي: اربعين و فاتحه، بدعت است! [/]

«شيخ عبدالعزيز بن فوزان الفوزان» عضو کميته فتاواي عربستان، با اشاره به گرفتن مراسم اربعين براي مرده که در بسياري از کشورهاي اسلامي انجام مي‏شود، گفت: گرفتن اربعين جايز نيست و بدعت مي‏باشد.

يک مفتي وهابي اعلام کرد: برگزاري مراسم اربعين گرفتن براي ميت، بدعت است! «شيخ عبدالعزيز بن فوزان الفوزان» عضو کميته فتاواي عربستان، با اشاره به گرفتن مراسم اربعين براي مرده که در بسياري از کشورهاي اسلامي انجام مي‏شود، گفت: گرفتن اربعين جايز نيست و بدعت مي‏باشد.

وي در ادامه افزود: گرفتن مراسم اربعين براي مرده هيچ دليل و سندي براي جواز آن در اسلام وجود ندارد و برپاکنندگان آن بدعت‏گرند و طبق احاديث بدعت‏گران در جهنم خواهند بود.

گفتني است چندي پيش گروهي از علماي وهابي، طي فتوايي در پاسخ به سؤال تعدادي از مردم گفتند: تجمع در يک مکان چه خانه متوفا، يا مسجد و غيره براي برگزاري مراسم عزاداري و تهيه غذا براي حاضرين بدعت محسوب مي‏شود!

در همين قسمت از فتوا آمده است: خواندن فاتحه هم بدعت است، بدعتي فوق بدعت؛ چرا که هيچگاه پيامبر نه با قرائت فاتحه و نه با قرائت قرآن (غير از فاتحه) احدي را تعزيت نداد!
منبع:ابنا

[=+1]مفتي مصري: حرام است حاجي اضافه وزن پيدا کند[/]

بر اساس فتواي يک مفتي مصري اگر فردي که به حج رفته بعد از ايام حج نسبت به قبل اين ايام اضافه وزن پيدا کند مرتکب فعل حرام شده است.


به گزارش خبرگزاري اهل‏بيت (ع) ـ ابنا ـ اين فتوا در حالي مطرح شده که به صورت معمول زائران در سفر به مدينه منوره و مکه مکرمه فارغ از فعاليتهاي کاري روزمراه خود به عبادت، زيارت و استراحت مي پردازند و طبيعي است که در مقايسه با کار روزمره از تحرک کمتري برخوردارند و امکان اضافه وزن در ميان آنها وجود دارد.

پزشکان عقيده دارند زائران در ايام حضور در عربستان بايد از تغذيه مناسب، استراحت و خواب مرتب برخوردار باشند چرا که ضعيف شدن بدن آنها امکان بيماري و تشديد آن وجود دارد.

[=+1]باز هم فتواي عجيب يک مفتي سعودي درباره حجاب[/]

يک سايت خبري عربي با انتشار بخشي از فتواهاي يك شيخ مفتي نوشت : باور اينكه حكم حجاب صرفا براي همسران رسول خدا نازل شده ، كاملا صحيح است!!

سايت خبري ايلاف که به مواضع ضد شيعي شهره بوده و فراتر از آن مشي ضد ديني را در پيش گرفته است، با درج فتوايي از احمد بن قاسم بن احمد بن وافديه الغامدي مفتي جوان اهل سنت در عربستان که با صدور فتواهاي عجيب خود بار ديگر افكار ابن تيميه مفتي قرن 12 را احياء كرد نوعي جنجال در محافل ديني عربستان به پا کرده است.

او در يكي ديگر از فتواهاي جنجالي خود گفته است كه آيه وجوب حجاب صرفا براي حفظ شان مادران مومنين(زنان پيامبر) نازل شده و عموميت مسلمانان را ندارد.


الغامدي در دفاع از نظرات عجيب خود مي گويد: در آغاز صدور هر فتوا با مخالفت هاي مواجه مي شوم اما مخالفان من پس از آنكه در عمق نظرات من فكر مي كنند متوجه مي شوند كه فتوا دقيقا منطبق بر موازين شريعت و سنت رسول خداست! و اين پديده موجب مي شود كه من در عزم خود بيش از گذشته راسخ شوم!

او نظرات برخي از شخصيت هاي اسلامي درباره فتواهاي خود را بي ارزش خوانده و آن ها را به تعمق بيشتر در قران فرامي خواند

الغامدي دكتراي افتخاري از يكي از دانشگاه هاي آمريكا و مدرك دكتراي ديگري از دانشگاه ملك عبدالعزيز جده دارد و ناظر فني پخش برنامه هاي مذهبي در يكي از كانال هاي مذهبي در بوركينافاسو است و سمت هاي مهمي در اداره كل امر به معروف و نهي از منكر عربستان دارد.

گفتني است اين روزها شاهد فتاواي عجيب و غريبي از سوي مفتي هاي سعودي هستيم و رشد اين فتواهاي عجيب و غريب اين پرسش را ايجاد کرده است که گويي تعمدي در بيان چنين فتواهاي خارج از قاعده اي هستيم.

موضوع قفل شده است