بدگمانی به همسر

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بدگمانی به همسر

[="Tahoma"]با سلام.شغل پدرم دامداری هست سال پیش به خاطر دزدیده شدن دامهایمان به پدرم ضربه روحی شدیدی وارد شد و رفته رفته رفتارش بدتر می شد تا اینکه در روز اربعین حسینی که هر سال نذری می دهیم ناراحتی شدیدی در خانواده توسط پدرم به وجود آمد لازم به ذکر است که پدرم هر سال به دلیل کینه ای که از یکی از همسایگانمان دارد هیچ وقت به آنها نذری نمی دهد و چون دو سال است که درست در روز اربعین دچار ناراحتی می شویم بارها به پدر به خاطر کاری که می کند تذکر داده بودیم ولی او به دلیل لجبازی به حرف هیچ کس گوش نمی دهد و من احساس می کنم بوی نذری که در هوا پخش می شود و آن همسایه قادر به خوردن از آن نذر نیست ما هر سال این ناراحتی را داریم که از اربعین امسال هم این ناراحتی شدت یافته و تا حالا ادامه دارد نمی دانم به سر پدرم چه آمده که حالا این ناراحتی تبدیل به بدگمانی به مادرم شده و نسبت های ناروا که واقعیت ندارد به او می دهد و روز به روز هم بدتر می شود و هچ موقع حرف مادرم را حتی قسمهایی که مادرم نسبت به پاکی و وفاداری خودش می خورد باور نمی کند در حالی که من وبقیه خانواده به پاکی مادرم ایمان داریم هر کاری هم که فکر می کردیم وضع نابسامان خانوده را بهبود می بخشد انجام دادیم و لی بهبودی حاصل نشدحالا نمی دانیم چه بکنیم من از آینده خودمان و آخرت پدرم بیمناکم چون که دیگر از عاقبت خودش هم ترسی ندارد لطفاً ما را راهنمایی کنید.[/]

برچسب: 

با نام و یاد دوست


کارشناس بحث: استاد امیدوار

تقدیر;475731 نوشت:

با سلام.شغل پدرم دامداری هست سال پیش به خاطر دزدیده شدن دامهایمان به پدرم ضربه روحی شدیدی وارد شد و رفته رفته رفتارش بدتر می شد تا اینکه در روز اربعین حسینی که هر سال نذری می دهیم ناراحتی شدیدی در خانواده توسط پدرم به وجود آمد لازم به ذکر است که پدرم هر سال به دلیل کینه ای که از یکی از همسایگانمان دارد هیچ وقت به آنها نذری نمی دهد و چون دو سال است که درست در روز اربعین دچار ناراحتی می شویم بارها به پدر به خاطر کاری که می کند تذکر داده بودیم ولی او به دلیل لجبازی به حرف هیچ کس گوش نمی دهد و من احساس می کنم بوی نذری که در هوا پخش می شود و آن همسایه قادر به خوردن از آن نذر نیست ما هر سال این ناراحتی را داریم که از اربعین امسال هم این ناراحتی شدت یافته و تا حالا ادامه دارد نمی دانم به سر پدرم چه آمده که حالا این ناراحتی تبدیل به بدگمانی به مادرم شده و نسبت های ناروا که واقعیت ندارد به او می دهد و روز به روز هم بدتر می شود و هچ موقع حرف مادرم را حتی قسمهایی که مادرم نسبت به پاکی و وفاداری خودش می خورد باور نمی کند در حالی که من وبقیه خانواده به پاکی مادرم ایمان داریم هر کاری هم که فکر می کردیم وضع نابسامان خانوده را بهبود می بخشد انجام دادیم و لی بهبودی حاصل نشدحالا نمی دانیم چه بکنیم من از آینده خودمان و آخرت پدرم بیمناکم چون که دیگر از عاقبت خودش هم ترسی ندارد لطفاً ما را راهنمایی کنید.بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت و نیز عرض خیر مقدم محضر جنابعالی

با توجه به بددل و کینه ای بودن پدر محترم حضرتعالی، گمان می رود بدبینی ایشان به مادر مکرمه ریشه در شخصیت ایشان دارد و ربطی به ورشکستگی اقتصادی و...ندارد، هر چند که این موضوع می توانند عاملی برای تشدیدو یا بروز این وِیژگی بوده باشد.

به هر حال لازم است در برخورد با وی؛
_ همواره صداقت مد نظر قرار بگیرید
_ از مخفی کاری اجتناب شود
_ به حساسیتهای وی توجه شود و مطابق میل وی رفتار شود تا از بهانه جویی او جلوگیری شود.
_ به مادر دلداری دهید و از حمایت خود نسبت به وی دریغ نکنید، به هنگام اتهام نسبت به وی سعی در آرام کردن مادر و نیز اعتماد دادن به پدر باشید. به مادر بگویید که این نوعی بیماری است که چاره ای جز تحمل و کنار امدن با ان نیست، مگر اینکه زمینه ارجاع ایشان به یک روانپزشک فراهم گردد.

برای شما و خانواده محترم سلامت و عاقبت بخیری را مسئلت دارم.

و اخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

تقدیر;475731 نوشت:
من از آینده خودمان و آخرت پدرم بیمناکم چون که دیگر از عاقبت خودش هم ترسی ندارد لطفاً ما را راهنمایی کنید.

سلام
شما ابتدا باید راهکاری برای رفتن پیش روان شناس(نه روان پزشک) برای پدر خود پیدا کنید. البته با بد اخلاقی یا برچسب زدن نباشد.
در غیر این صورت اگر ممکن است (!!) برای پدر کتاب یا سی دی اخلاقی تهیه کنید که در آن از عواقب تهمت، روشهای تحمل شکست، و... آگاهی داده باشد.
اگر پدر به مسجد می‌روند شاید با امام جماعت راهکاری شرعی(!) پیدا کنید.

موفق باشید

خوب است ک اینجا مشورت میکنید. مشورت دستور خداوند متعال در قرآن است ولی یک روانشناس به نظرم مراجعه کنید و مشاوره بخواهید. سایت تبیان می شناسید؟ مشاوران روانشناسی بصورت رایگان دارد. انشاءالله همه چیز درست شود به امید خداوند بزرگ.

تقدیر;475731 نوشت:
با سلام.شغل پدرم دامداری هست سال پیش به خاطر دزدیده شدن دامهایمان به پدرم ضربه روحی شدیدی وارد شد و رفته رفته رفتارش بدتر می شد تا اینکه در روز اربعین حسینی که هر سال نذری می دهیم ناراحتی شدیدی در خانواده توسط پدرم به وجود آمد لازم به ذکر است که پدرم هر سال به دلیل کینه ای که از یکی از همسایگانمان دارد هیچ وقت به آنها نذری نمی دهد و چون دو سال است که درست در روز اربعین دچار ناراحتی می شویم بارها به پدر به خاطر کاری که می کند تذکر داده بودیم ولی او به دلیل لجبازی به حرف هیچ کس گوش نمی دهد و من احساس می کنم بوی نذری که در هوا پخش می شود و آن همسایه قادر به خوردن از آن نذر نیست ما هر سال این ناراحتی را داریم که از اربعین امسال هم این ناراحتی شدت یافته و تا حالا ادامه دارد نمی دانم به سر پدرم چه آمده که حالا این ناراحتی تبدیل به بدگمانی به مادرم شده و نسبت های ناروا که واقعیت ندارد به او می دهد و روز به روز هم بدتر می شود و هچ موقع حرف مادرم را حتی قسمهایی که مادرم نسبت به پاکی و وفاداری خودش می خورد باور نمی کند در حالی که من وبقیه خانواده به پاکی مادرم ایمان داریم هر کاری هم که فکر می کردیم وضع نابسامان خانوده را بهبود می بخشد انجام دادیم و لی بهبودی حاصل نشدحالا نمی دانیم چه بکنیم من از آینده خودمان و آخرت پدرم بیمناکم چون که دیگر از عاقبت خودش هم ترسی ندارد لطفاً ما را راهنمایی کنید.

اميدوار;476822 نوشت:
به مادر بگویید که این نوعی بیماری است که چاره ای جز تحمل و کنار امدن با ان نیست، مگر اینکه زمینه ارجاع ایشان به یک روانپزشک فراهم گردد.

به نظر من زندگی کردن با چنین شخصی فوق العاده باید برای مادرتان زجرآور باشه چطور تحمل کنه وقتی هر بار با تهمت و ناروا اون هم جلوی بچه ها روبرو میشه شخصیتش جلوی بچه هاش خرد میشه . این مساله ممکنه ناراحتی روحی و روانی و جسمی برای مادرت به وجود بیاره اصلاً نمیشه پشت گوش انداخت و بی خیال از کنارش رد شد یا به مادرتون بگید باهاش بساز، نباید اون خودش رو فدای پدرت کنه.

به نظر من همه توانتون رو بکار ببرید به اشخاص امین و مطمئنی که در فامیل دارید و مطمئنید حرفشان بر روی پدرتان تاثیرگذار است رجوع کنید ازشون کمک بخواید تا بلکه با حرف زدن با پدرتان مشکل حل شود .

اونطور که گفتید با این نذر دادن معلومه پدر مذهبی دارید خودتون با ایشان صحبت کنید عواقب تهمت و ناروا زدن رو بهش یادآوری کنید انشاله تغییر پیدا کنند و از این رفتارشون دست بردارند .

همیشه همه از مادرتون دفاع کنید و در برابر گفته های پدرتون بی تفاوت نباشید ناراحتی خودتون رو بروز بدید ممکنه تاثیر گذار باشه .

با همه وجود دعا میکنم مشکلتون حل شه :Ghamgin::Gol:

:Gol:سلام....:Gol:
نمی دونم چون تحت این شرایط قرار نگرفتم من اگه بودم بی تفاوت بودم ولی یه جنگ خاموش راه می انداختم یعنی با پدر مثل خودش رفتار می کردم خدا منو ببخشه ولی این طور که می گید به نظر من باید اخلاق خودشون رو خودشون پیاده کرد تا یکم بفهمن ...با عرض پوزش فراوان :ghaiem::Gol:موفق و پیروز باشید :Gol:

هر راهی رو امتحان کنید
مثلا بگید اگر ادامه بدی مادر مجبور به طلاق میشه ( الکی ها )
جواب نگرفتین کلیک کنید رو نقطه ضعف هاش اگه روی فرزنداش تعصب داره شما باهاش ترشرویی کنید

سلام.پدرتون تازه اینجوری شدن؟؟شاید بهونه میدین دست شون؟ ب نظر منم باید بهشون مهربونی کنین مخصوصا مادرتون.باهاشون حرف بزنن از خودشون بپرسن ک چیکار کنن تا اعتمادشون دوباره برگرده.ب نظر من تا میتونین شما قاطی یه بحثاشون نشین و واسه اینکه مادرتونم خجالت نکشه و در صورت امکان شما بچه ها محل رو ترک کنین.فکرکنم مادرتون خیلی بیشتر از شما پدرتونو میشناسه و میدونه چ جوری آرومش کنه. اینا چیزایی بود ک ب ذهن من رسید...

سلام
چند مدتی هست به بعضی از رفتارهای خانمم بدبین شده ام. این بدبینی موجب سلب آسایشم شده و مدام احساس بدی دارم. لطفا کمکم کنید.

seyed hassan;494948 نوشت:
سلام
چند مدتی هست به بعضی از رفتارهای خانمم بدبین شده ام. این بدبینی موجب سلب آسایشم شده و مدام احساس بدی دارم. لطفا کمکم کنید.

سلام
سوالتون رو در یک موضوع جداگونه مطرح کنید تا بهتر پاسخگویی و راهنمایی انجام بشه

hossein1285;476947 نوشت:
خوب است ک اینجا مشورت میکنید. مشورت دستور خداوند متعال در قرآن است ولی یک روانشناس به نظرم مراجعه کنید و مشاوره بخواهید. سایت تبیان می شناسید؟ مشاوران روانشناسی بصورت رایگان دارد. انشاءالله همه چیز درست شود به امید خداوند بزرگ.

توصيه من صحبت با همكاران گروه مشاوره بخش تلفني اين مركز به شماره (096400) و يا ارتباط با همكاران گروه مشاوره بخش پاسخگويي آنلاين همين مركز(مركز ملي پاسخگويي به سوالات ديني) به آدرس http://www.javab.ir/09640 است.

موضوع قفل شده است