جمع بندی ایران و جنگ سوریه

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ایران و جنگ سوریه

سلام
قضیه ی جنگ سوریه چیه؟
آیا این حرف درسته که ایران داره جنگ افروزی میکنه؟
خیلیا میگن نیرو های جنگی خوبمون رو داریم از دست میدیم و ضعیف میشیم
سردار همدانی و جمشیدی و خیلی از تک تیر انداز های عالی کشور شهید شدن...

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد مشکور

clare;812720 نوشت:
سلام
قضیه ی جنگ سوریه چیه؟
آیا این حرف درسته که ایران داره جنگ افروزی میکنه؟
خیلیا میگن نیرو های جنگی خوبمون رو داریم از دست میدیم و ضعیف میشیم
سردار همدانی و جمشیدی و خیلی از تک تیر انداز های عالی کشور شهید شدن...

سلام و ادب@};-

جنگ داخلی سوریه، در واقع یک توطئه سازمان دهی شده توسط استکبار جهانی بمنظور پیاده کردن سیاست های آمریکا و غرب در منطقه، ایجاد اختلاف و شکاف مذهبی بین مسلمانان، ناامن کردن منطقه خاورمیانه و بویژه ایران و میدان دادن به رژیم صهیونیستی برای دستیابی به اهداف اصلی اش است.

علاوه بر سیاست های کلی استکبار جهانی در ایجاد آشوب و فتنه در مناطق مختلف جهان، این داستان، در منطقه خاورمیانه و خصوصاً جوامع اسلامی سابقه ای دیرینه دارد و هر از چندگاهی در اقصی نقاط جهان و خاورمیانه شاهد چنین تغییر و تحولاتی از طریق نفوذ و تأثیرگذاری آشوب گرایانه هستیم مسأله سوریه و لبنان و غزه بدلیل سپر دفاعی که در برابر رژیم صهیونیستی اسرائیل هستند بسیار متفاوت و از اهمیت ویژه ای برخوردار است. خروج از این وضعیت و رفع و دفع این سپر دفاعی، هم برای جهان استکباری و غرب و بویژه رژیم صهیونیستی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و هم حفظ این سپردفاعی برای کشورهای اسلامی مانند خود لبنان و سوریه و بویژه ایران از اهمیت بالایی برخوردار است. البته بسیاری از کشورهای اسلامی - عربی از اهمیت خطر اسرائیل در منطقه غافلند و یا بدلیل اینکه وامدار آمریکا و غرب هستند خود را به تغافل و بی هوشی زده اند اما خطر اسرائیل همه مناطق اسلامی را تهدید می کند و این مسأله تنها مختص سوریه و لبنان و ایران و عراق نیست.

رژیم صهیونیستی با حمایت مستقیم آمریکا و غرب، سالها تلاش گسترده ای کردند که بتوانند از طریق حمله نظامی و یا راهکارهای سیاسی، بر تمام فلسطین و طبق منشوری که دارند بر لبنان و سوریه و در ادامه تا بین النهرین دست بیابند تا از طرفی حاشیه امن بیشتری برای خود تدارک ببینند و هم به مدینه فاضله در نظر جامعه یهود نزدیک و نزدیکتر شوند اما به برکت جبهه مقاومت در فلسطین و لبنان و سوریه که تحت تأثیر اسلام گرایی شیعی از یکسو و انقلاب اسلامی ایران و رهنمودهای امام خمینی (ره) از سوی دیگر ناکام ماندند.

پس از ناامیدی نظام استکباری غرب، آمریکا و رژیم صهیونیستی از طرق معمول، در اتاقهای فکر خود، بهترین راهکار برای نفوذ در جوامع اسلامی و بهانه ای برای توجیه حضور خود در منطقه و شکستن این سپردفاعی مستحکم را، همان سیاست انگلیسی "اختلاف بینداز و حکومت کن" دانستند که لازمه دستیابی به این مقصود را در تشکیل جبهه ای نفوذی به ظاهر اسلامگرا برای اختلاف افکنی از یکسو و مخدوش نشان دادن چهره اسلام در نظر جهانیان(اسلام ستیزی) از سوی دیگر یافتند و در دوره های مختلف، از همین ظرفیت بهره جستند گاهی با شکل دهی و حمایت القاعده، زمانی با تشکیل و حمایت طالبان و در این مقطع زمانی نیز با تشکیل و حمایت از داعش، اهداف پلید و شیطانی خود را دنبال می کنند.

بی شک، داعش در سوریه و عراق، مجموعه ای سازمان یافته، نفوذی و مورد حمایت نظام استکباری و رژیم صهیونیستی برای پیشبرد اهداف اسلام ستیزی، راهبردی برای نفوذ و حضور آمریکا و غرب در منطقه و بسترسازی برای ایجاد امنیت بیشتر برای رژیم صهیونیستی و نیز دستیابی به اهداف اصلی آن رژیم غاصب است. متأسفانه بدلیل غفلت و جهل بسیاری از رهبران کشورهای اسلامی، خطر این توطئه کوچک شمرده شده و به گمان ایشان صرفاً مشکل عراق و سوریه دانسته شده در حالیکه اگر جهانیان بویژه کشورهای اسلامی و منطقه، علیه این کانون خطر، اقدامی همه جانبه و یکپارچه نکنند، دود و آتش این خطر، چشم و پیکره همه جهانیان بویژه همه منطقه و کشورهای اسلامی را خواهد سوخت. و همان حکایت موش و تله موش که مورد غفلت مرغ و گوسفند و گاو قرار گرفت تکرار خواهد شد.

درک این خطر عظیم به برکت رهبری های حکیمانه رهبری معظم انقلاب حفظه الله برای ملت انقلابی ایران، سوریه، لبنان، غزه و عراق و برخی ملتها روشن شده است و از اینروست که حضور نیروهای انقلابی تعلیم دیده ما در مقابله با داعش، خصوصاً در سوریه به یک ضرورت تبدیل شده، زیرا مبارزه با داعش در سوریه ضمن آنکه دفاع از مردم مظلوم و بی پناه سوریه در برابر توطئه پنهانی و شیطانی امریکاست، در حقیقت مبارزه با نفوذ نظام استکباری در منطقه و جلوگیری از درهم شکستن و تضعیف جبهه مقاومت سوریه و لبنان است که همینک، برادران ما در لبنان و سوریه و غزه، خط مقدم جبهه مقابله با استکبار و رژیم صهیونیستی هستند. و حکایت در عراق هم همینطور است. در هم شکستن جبهه مقاومت در لبنان و سوریه و غزه، و نیز در عراق و با میدان یافتن داعش، یعنی باید برای مقابله با رژیم صهیونیستی و استکبار تا مرزهای کشور عزیزمان به استقبالشان برویم و یا حتی همچون دوران دفاع مقدس ناگزیر به عقب راندن ایشان از درون مرزهایمان باشیم و این وضعیت بسیار مخاطره آمیز هزینه بارتر برای مردم و حکومت دینی ماست.

دفاع از ارزشها و کیان نظام مقدس اسلامی و مقابله با دشمن همیشه هزینه هایی در بر داشته و دارد، باید از جان و مال و سرمایه هامان بگذریم تا کالای ارزشمندی بنام امنیت را کسب کنیم. حال چه دشمن در درون کشور باشد چه در بیرون مرزها و چه فراتر از مرزهای جغرافیایی؛ اما بدیهی است هزینه هایی که ما در دفاع فراتر از مرزها می پردازیم کمتر از هزینه هایی است که در دفاع و مقابله با دشمنان در مرزها و یا در درون کشور باید بپردازیم.

موفق باشید ...@};-

clare;812720 نوشت:
آیا این حرف درسته که ایران داره جنگ افروزی میکنه؟

سلام مجدد@};-

با توضیحی که در پست قبلی داده شد بطلان و بی اساس بودن این سخن، روشن است. دشمن در کنار اقدام عملی بیکار نمی نشیند و برای تخریب جبهه مقاومت و در هم ریختن پشتوانه های آن از هیچ اقدام فکری و نظری هم دریغ نمی کند. بلکه با تزریق فکر مسموم و ناصحیح از کانالهای مختلف، دشمنان درونی و دست نشانده های خود در داخل نظام و یا از طریق شبکه های ماهواره ای دشمن، تلاش می کند راه نفوذ و تسلط خود را هموار سازد.

clare;812720 نوشت:
خیلیا میگن نیرو های جنگی خوبمون رو داریم از دست میدیم و ضعیف میشیم
سردار همدانی و جمشیدی و خیلی از تک تیر انداز های عالی کشور شهید شدن...

این را هم گفتیم که دفاع و مقابله با استکبار بدون هزینه نمی شود اما هزینه هایش در مقایسه با حضور دشمن در مرزها و یا نفوذ به داخل نظام، اصلاً قابل مقایسه نیست. بحمدالله کشور ما به برکت روحیه انقلابی و جهادی، تحت تأثیر برنامه ریزی و رهبری های فرماندهی کل قوا، رهبر معظم انقلاب، امام خامنه ای مملو است از امثال سردار همدانی و جمشیدی و تک تیراندازهایی که منتظر امر و فرمان رهبر و مقتدای خود هستند.

ملتمس دعا@};-

البته این نکته هم نباید از نظر دور بماند که جنگ سوریه، جنگی تحمیلی و ناگزیر است...
جبهه مقاومت مجبور است از بقای خود دفاع کند... اگر نه هیچ کدام از این هزینه ها را نمی خواست بدهد...

درگیر شدن با دشمن فرعی قطعا یکی از راه های تضعیف و در نهایت از بین بردن نیروهای مقاومت است...
برای جبهه ی باطل چه بهتر از این که نیروهای مقاومت سرگرم جنگ با تروریست های تکفیری باشند و بدست عوامل داخلی ضعیف شوند...
چندین هدف و نقشه پشت این مسئله است، هم اسلام هراسی محقق می شود، هم جنگ های قومی و مذهبی فراگیر می شود، هم صهیونیست ها از درگیری با نیروهای مقاومت دور خواهند ماند، هم نیروهای مقاومت تضعیف خواهند شد...
و مسئله فلسطین به حاشیه می رود...

clare;812720 نوشت:
سلام
قضیه ی جنگ سوریه چیه؟
آیا این حرف درسته که ایران داره جنگ افروزی میکنه؟

سلام مجدد@};-

گذشته از مسائلی که بیان شد در باره علل ورود ایران در جنگ داخلی سوریه می توان گفت:

1. دولت و ملت سوریه و دولت و ملت ما دشمنان مشترکی داریم، تضعیف این دشمنان مشترک در جبهه سوریه بسیار منطقی و سودبخش تر به حال حکومت و مردم ما و نیز به نفع دولت و ملت سوریه است.

2. یکی از اصول انسانی و اسلامی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دفاع و حمایت از مظلوم است، علاوه بر مورد فوق (اشتراک منافع) وظیفه مسلمانی ما ایجاب می کند حتی الامکان و در حد توان و با لحاظ اقتضائات و شرایطی که در حیطه تصمیم گیری های کلان حکومتی و بر عهده ولایت فقیه و رهبری معظم است به حمایت و یاری مسلمانان مظلوم و بی پناه دیگر کشورها بشتابیم. نظیر حمایتهایی که به مردم مظلوم فلسطین، جبهه مقاومت در غزه، حزب الله لبنان، مردم مظلوم عراق و دیگر مناطق داده می شود.

3. سکوت و اعلان بی طرفی و بی موضعی در برابر ظلم و ستم و تعدی و تجاوز دشمنان اسلام و مسلمانان و یاری نرساندن به مسلمانان، در حقیقت راه را برای تجاوزهای بعدی دشمنان و جسورتر شدن ایشان باز و فراهم تر می کند، چه بسا نتیجه این کوتاهی و سکوت، این باشد که هدف بعدی متجاوزان، کشور و مملکت خود ما باشد.

4. سکوت و بی طرفی و عدم اقدام در برابر دشمن متجاوزی که برای نسل کشی مسلمانان در اقصی نقاط جهان از هیچ اقدامی فروگذار نمی کند، زمینه های گسترش میدان اهداف و فعالیت های وی را فراهم کرده و به تنگنا و محدودیت بیشتر برای ملل اسلامی دامن می زند.

5. عدم اقدام در برابر متجاوزان به ساحت کشورهای اسلامی و ظلم و نسل کشی مسلمانان، موجب تحریک و تهییج دیگر کشورهای فرصت طلب و متجاوز شده و در نتیجه این تساهل و تسامح، وضعیتی اسفبار رقم خواهد خورد که دیگر پیشگیری و جبران آن بسیار دشوار و در بعضی مواقع غیرممکن می شود. چنانکه شاهد تبانی کشورهای غربی و حتی اسلامی بر علیه حقوق اساسی برخی کشورهای اسلامی و ملت آنها هستیم نظیر آنچه از جنگ افروزی های غرب و امریکا با حمایت آل سعود، آل خلیفه و رژیمهای وابسته و برخی دیگر از کشورهای اسلامی در کشورهای سوریه، عراق، یمن و اکثریت شیعی بحرین وقس علیهذا ... شاهدیم.

6. و ...

ملتمس دعا گل

بنام خدا

سلام و ادب@};-
سؤال: قضیه ی جنگ سوریه چیست؟ آیا ایران در منطقه جنگ افروزی میکند؟ آیا در این جنگ نیرو های توانمند و خوبمان را از دست میدهیم و ضعیف میشویم؟

پاسخ:

در بیان ضرورت ورود جمهوری اسلامی ایران در جنگ افروزی دشمنان اسلام و مسلمین در منطقه سوریه و عراق نکاتی حائز اهمیت است:

اول. جنگ داخلی سوریه، در واقع یک توطئه سازمان دهی شده توسط استکبار جهانی بمنظور پیاده کردن سیاست های آمریکا و غرب در منطقه، ایجاد اختلاف و شکاف مذهبی بین مسلمانان، ناامن کردن منطقه خاورمیانه و بویژه ایران و میدان دادن به رژیم صهیونیستی برای دستیابی به اهداف اصلی اش است.

دوم. مسأله سوریه و لبنان و غزه بدلیل سپر دفاعی که در برابر رژیم صهیونیستی اسرائیل هستند بسیار متفاوت و از اهمیت ویژه ای برخوردار است. خروج از این وضعیت و رفع و دفع این سپر دفاعی، هم برای جهان استکباری و غرب و بویژه رژیم صهیونیستی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و هم حفظ این سپردفاعی برای کشورهای اسلامی مانند خود لبنان و سوریه و بویژه ایران از اهمیت بالایی برخوردار است.

سوم. رژیم صهیونیستی با حمایت مستقیم آمریکا و غرب، سالها تلاش گسترده ای کردند که بتوانند از طریق حمله نظامی و یا راهکارهای سیاسی، بر تمام فلسطین و طبق منشوری که دارند بر لبنان و سوریه و در ادامه تا بین النهرین دست بیابند تا از طرفی حاشیه امن بیشتری برای خود تدارک ببینند و هم به مدینه فاضله در نظر جامعه یهود نزدیک و نزدیکتر شوند اما به برکت جبهه مقاومت در فلسطین و لبنان و سوریه که تحت تأثیر اسلام گرایی شیعی از یکسو و انقلاب اسلامی ایران و رهنمودهای امام خمینی (ره) از سوی دیگر ناکام ماندند.

چهارم. پس از ناامیدی نظام استکباری غرب، آمریکا و رژیم صهیونیستی برای تسلط بر خاورمیانه و جهان اسلام از طرق معمول، در اتاق های فکر خود، بهترین راهکار برای نفوذ در جوامع اسلامی و بهانه ای برای توجیه حضور خود در منطقه و شکستن این سپردفاعی مستحکم را، همان سیاست انگلیسی "اختلاف بینداز و حکومت کن" دانستند که لازمه دستیابی به این مقصود را در تشکیل جبهه ای نفوذی به ظاهر اسلامگرا برای اختلاف افکنی از یکسو و مخدوش نشان دادن چهره اسلام در نظر جهانیان(اسلام ستیزی) از سوی دیگر یافتند و در دوره های مختلف، از همین ظرفیت بهره جستند گاهی با شکل دهی و حمایت القاعده، زمانی با تشکیل و حمایت طالبان و در این مقطع زمانی نیز با تشکیل و حمایت از داعش، اهداف پلید و شیطانی خود را دنبال می کنند. بی شک، داعش در سوریه و عراق، مجموعه ای سازمان یافته، نفوذی و مورد حمایت نظام استکباری و رژیم صهیونیستی برای پیشبرد اهداف اسلام ستیزی، راهبردی برای نفوذ و حضور آمریکا و غرب در منطقه و بسترسازی برای ایجاد امنیت بیشتر برای رژیم صهیونیستی و نیز دستیابی به اهداف اصلی آن رژیم غاصب است.

پنجم. درک این خطر عظیم به برکت رهبری های حکیمانه رهبری معظم انقلاب حفظه الله برای ملت انقلابی ایران، سوریه، لبنان، غزه و عراق و برخی ملتها روشن شده است و از اینروست که حضور نیروهای انقلابی تعلیم دیده ما در مقابله با داعش، خصوصاً در سوریه به یک ضرورت تبدیل شده، زیرا مبارزه با داعش در سوریه ضمن آنکه دفاع از مردم مظلوم و بی پناه سوریه در برابر توطئه پنهانی و شیطانی امریکاست، در حقیقت مبارزه با نفوذ نظام استکباری در منطقه و جلوگیری از درهم شکستن و تضعیف جبهه مقاومت سوریه و لبنان است که همینک، برادران ما در لبنان و سوریه و غزه، خط مقدم جبهه مقابله با استکبار و رژیم صهیونیستی هستند. و حکایت در عراق هم همینطور است. در هم شکستن جبهه مقاومت در لبنان و سوریه و غزه، و نیز در عراق و با میدان یافتن داعش، یعنی باید برای مقابله با رژیم صهیونیستی و استکبار تا مرزهای کشور عزیزمان به استقبالشان برویم و یا حتی همچون دوران دفاع مقدس ناگزیر به عقب راندن ایشان از درون مرزهایمان باشیم و این وضعیت بسیار مخاطره آمیز و هزینه بارتر برای مردم و حکومت دینی ماست.

ششم. دفاع از ارزشها و کیان نظام مقدس اسلامی و مقابله با دشمن همیشه هزینه هایی در بر داشته و دارد، باید از جان و مال و سرمایه هامان بگذریم تا کالای ارزشمندی بنام امنیت را کسب کنیم. حال چه دشمن در درون کشور باشد چه در بیرون مرزها و چه فراتر از مرزهای جغرافیایی؛ اما بدیهی است هزینه هایی که ما در دفاع فراتر از مرزها می پردازیم کمتر از هزینه هایی است که در دفاع و مقابله با دشمنان در مرزها و یا در درون کشور باید بپردازیم.
با توضیحات فوق، بطلان و بی اساس بودن این سخن که (ایران بدنبال جنگ افروزی در منطقه است) روشن می شود. بی شک؛ دشمن در کنار اقدام عملی بیکار نمی نشیند و برای تخریب جبهه مقاومت و در هم ریختن پشتوانه های آن از هیچ اقدام فکری و نظری هم دریغ نمی کند. بلکه با تزریق فکر مسموم و ناصحیح از کانالهای مختلف، دشمنان درونی و دست نشانده های خود در داخل نظام و یا از طریق شبکه های ماهواره ای دشمن، تلاش می کند راه نفوذ و تسلط خود را هموار سازد.

هفتم. البته از این نکته هم نباید غفلت کرد که جنگ سوریه، جنگی تحمیلی و گریزناپذیر است، جبهه مقاومت مجبور است از بقای خود دفاع کند، وگرنه تمایلی به پرداخت هیچ یک از این هزینه ها نداشت. درگیر شدن با دشمن فرعی قطعا یکی از راه های تضعیف و در نهایت از بین بردن نیروهای مقاومت است، برای جبهه ی باطل چه بهتر از این که نیروهای مقاومت سرگرم جنگ با تروریست های تکفیری باشند و بدست عوامل داخلی ضعیف شوند، چندین هدف و نقشه پشت این مسئله است، هم اسلام هراسی محقق می شود، هم جنگ های قومی و مذهبی فراگیر می شود، هم صهیونیست ها از درگیری با نیروهای مقاومت دور خواهند ماند، هم نیروهای مقاومت تضعیف خواهند شد و در حقیقت، مسئله فلسطین که مسأله اصلی جهان اسلام است به حاشیه می رود.

هشتم. علاوه بر مسائلی که بیان شد درباره علل ورود ایران در جنگ داخلی سوریه می توان گفت:

1. دولت و ملت سوریه و دولت و ملت ما دشمنان مشترکی داریم، تضعیف این دشمنان مشترک در جبهه سوریه بسیار منطقی و سودبخش تر به حال حکومت و مردم ما و نیز به نفع دولت و ملت سوریه است.
2. یکی از اصول انسانی و اسلامی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دفاع و حمایت از مظلوم است، علاوه بر مورد فوق (اشتراک منافع) وظیفه مسلمانی ما ایجاب می کند حتی الامکان و در حد توان و با لحاظ اقتضائات و شرایطی که در حیطه تصمیم گیری های کلان حکومتی و بر عهده ولایت فقیه و رهبری معظم است به حمایت و یاری مسلمانان مظلوم و بی پناه دیگر کشورها بشتابیم.
3. سکوت و اعلان بی طرفی و بی موضعی در برابر ظلم و ستم و تعدی و تجاوز دشمنان اسلام و مسلمانان و یاری نرساندن به مسلمانان، در حقیقت راه را برای تجاوزهای بعدی دشمنان و جسورتر شدن ایشان باز و فراهم تر می کند،
4. سکوت و بی طرفی و عدم اقدام در برابر دشمن متجاوزی که برای نسل کشی مسلمانان در اقصی نقاط جهان از هیچ اقدامی فروگذار نمی کند، زمینه های گسترش میدان اهداف و فعالیت های وی را فراهم کرده و به تنگنا و محدودیت بیشتر برای ملل اسلامی دامن می زند.
5. عدم اقدام در برابر متجاوزان به ساحت کشورهای اسلامی و ظلم و نسل کشی مسلمانان، موجب تحریک و تهییج دیگر کشورهای فرصت طلب و متجاوز شده و در نتیجه این تساهل و تسامح، وضعیتی اسفبار رقم خواهد خورد که دیگر پیشگیری و جبران آن بسیار دشوار و در بعضی مواقع غیرممکن می شود.

موفق باشید ...@};-

موضوع قفل شده است