جمع بندی ایا سنی ها به بهشت می روند!!

تب‌های اولیه

71 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ایا سنی ها به بهشت می روند!!

با سلام بر کارشناسان عزیز

میخواستم ایا سنی ها با اون دین تحریف شدشون به بهشت می روند!!!
اصلا جایی براشان در بهشت هست!!! چون به دستورات رسول خدا عمل نکردند و از عترت پیامبر پیروی نکردند(اهل بیت)

سپاس

با سلام

در جواب به این سوال باید بین دو مساله تفکیک کرد:

1-راه صحیح و حق کدام است؟
2- آیا کسی که راه حق را نرفته، به بهشت می رود؟

آنچه که ما به طور قاطع و حتمی می توانیم درباره آن نظر بدهیم، مساله اول است. قطعا بین دو ادعای متضاد، فقط یکی از آن ها صحیح است و ادعای دیگر باطل است. ولی مساله دوم، امری است که نمی توانیم راجع به آن اظهار نظر قطعی بکنیم. به دلیل اینکه ممکن است خدا به دلایلی، منحرفین از حق را مشمول رحمت خود بگرداند و آنها از جهنم مصون شوند.
هر چند هرگز درجاتشان به پیروان راه حق و حقیقت نرسد.
و حقانیت شیعه نیز مساله بسیار روشن و واضحی است.
که گرد و غبار ناشی از تعصب و عادت ها، آن را در پرده قرار می دهد و اگر کسی بتواند از تاثیر محیط و عادت ها و تعصبتات بی جا بیرون بیاید، مساله را به وضوح می بیند.
امامت و ولایت دوازده امام معصوم(ع) منصب الهی است و در تأمین سعادت انسان، همتای قرآن كریم است. قرآن می فرماید:

یا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ ما أُنْزِلَ إِلَیْكَ مِنْ رَبِّكَ وَ إِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَما بَلَّغْتَ رِسالَتَهُ؛ رسول خدا! آن چه از طرف پروردگارت بر تو نازل شده ابلاغ كن، و اگر این مأموریت را انجام ندهی، رسالت خود را انجام نداده ای.[1]
این آیه شریفه كه در شأن علی(ع) و در مورد امامت وی نازل شده است،[2] و به روشنی بیان می كند آن چه كه رسول خدا(ص) مأمور به ابلاغ آن (امامت) بود، به مرتبه ای از اهمیت است كه خدا می فرماید: "اگر ابلاغ نكنی، تبلیغ رسالت نكرده ای" از این جا معلوم می شود كه امامت همانند رسالت نقش تعیین كننده در سعادت انسان دارد.

پیامبر (ص) درروایتی اهل بیت خود را به كشتی نوح تشبیه كرده است كه هر كه بر آن سوار شد از امواج طوفان رَسْت و هر كه از آن تخلف جست غرق امواج گشت.[3]

در حدیث دیگر از آن حضرت می خوانیم "هر كس بمیرد در حالی كه امامش را نشناسد به مرگ جاهلی از دنیا رفته است".[4]

امام صادق(ع) فرمود: "هر كس ما را بشناسد مؤمن است و هر كس منكر ما باشد كافر است".[5]

دخالت شناخت امام و اعتقاد به او در سعادت انسان از دو جهت است: یكی این كه شناخت خدا و شئون او بدون معرفت امام كامل نمی گردد، دیگر این كه بدون معرفت امام به دست آوردن برنامه كامل و صحیح ممكن نیست.

درباره سوال دوم (یعنی بهشتی یا جهنمی بودن منحرفین از اهل بیت ع ) نیز می توان گفت که: كسی كه به خاطر عناد و لجاجت از پذیرش مسئله امامتِ كسانی كه از طرف رسول خدا(ص) معیّن شده اند سرباز زند و تسلیم این حقیقت نشود مشمول غضب خداست، ولی كسی كه عدم اعتقادش به امامت از روی لجاجت نباشد بلكه به خاطر این باشد كه مسئله برایش روشن نشده باشد كه اگر روشن می شد ایمان می‌آورد و طبق دستور آنان عمل می كرد، كارش با خدا است؛ یعنی ممكن است مشمول رحمت واسعه حق قرار گیرد.[6] و روشن است كه غالب اهل سنت دشمن حضرت علی محسوب نمی شوند و این كه امامت به معنائی كه در نزد شیعیان وجود دارد را قبول ندارند از روی لجاجت و عناد نیست بلكه به همان معنائی كه گفته شد از روی نا آگاهی است.

[1]. مائده (5) آیه 67.
[2]. واحدی، اسباب النزول، ص 135.
[3]. حاكم، مستدرك، ج 2، ص 151.
[4].بحارالانوار، ج 23، ص 89، حدیث 35.
[5]. اصول كافی، ج 1، ص 187، حدیث.
[6]. مرتضی مطهری، عدل الهی، ص 426.

http://www.soalcity.ir/node/181

با سلام و احترام

با اجزه کارشناسان گرامی فقط یک بیت شعر می نویسم:

به قول مرحوم فیض کاشانی رحمت الله علیه:

قصر فردوس جزای عمل ظاهر نیست

که خصوص از جهت شیعت اهللبیت است

متشکر از شما

خب برای چی باید سنی از حقیقت نا اگاه باشد!!! به نظر من تقصیر اون مفتی هاشان هست چون اونها میدانند حقیقت را ولی به مردمشان نمی گویند!!!! به نظر شما الان اگه ما به یک سنی بگیم بیا شیعه بشو میاد!!!!؟؟؟؟

j.shapoor;198287 نوشت:
میخواستم ایا سنی ها با اون دین تحریف شدشون به بهشت می روند!!! اصلا جایی براشان در بهشت هست!!! چون به دستورات رسول خدا عمل نکردند و از عترت پیامبر پیروی نکردند(اهل بیت)

سلام

والله پیروی که پیش کش. در همین انجمن واقعه ای را می خواندم که پیرزنی به فردی غیر شیعه (با اسم مسلمان) که مریض بوده تربت امام حسین را می دهد و آن فرد سریع خوب می شود. ولی پس از اینکه می فهمد تربت آقا به او داده شده سعی در بر گرداندن تربت می کند و آن پیرزن را رافضیه خوانده و ... . به هر حال، آقا امام علی و بقیه امامان جزء وجودهایی هستند که روح انسان را تا رسیدن به کمال راهبری میکنند، آنرا شستشو می دهند و اگر کسی هدایت آنها را رد کند به هیچ جا نمی رسد، پاک نمی شود و از غاوین خواهد بود.

j.shapoor;198295 نوشت:
متشکر از شما

خب برای چی باید سنی از حقیقت نا اگاه باشد!!! به نظر من تقصیر اون مفتی هاشان هست چون اونها میدانند حقیقت را ولی به مردمشان نمی گویند!!!! به نظر شما الان اگه ما به یک سنی بگیم بیا شیعه بشو میاد!!!!؟؟؟؟

با سلام و احترام
دوست عزیز آخه الان قرن بیست و یکم هست و دنیای ارتباطات ،اهل سنت هم می توانند از این وسایل ارتباطی استفاده و راه درست را انتخاب کنند..

j.shapoor;198295 نوشت:
متشکر از شما

خب برای چی باید سنی از حقیقت نا اگاه باشد!!! به نظر من تقصیر اون مفتی هاشان هست چون اونها میدانند حقیقت را ولی به مردمشان نمی گویند!!!! به نظر شما الان اگه ما به یک سنی بگیم بیا شیعه بشو میاد!!!!؟؟؟؟


با سلام و عرض ادب و تشکر از دوستان بزرگوار
به هر حال اهل سنت نیز در مناطق خود با محبت خلفا رشد می کنند و روایات جعلی که در رابطه با مقام و منزلت آنها در نزد خدا و رسولش صلی الله علیه و آله است کم نیستند اگرنگوئیم از روایات مناقب اهل بیت علیهم السلام بیشتر هستند.
اهل سنت از کودکی با محبت خلفای سه گانه خصوصا خلیفۀدوم رشد نموده اند؛ همانطور که ما از کودکی با محبت امام علی علیه السلام بزرگ شده ایم. و (بلا نسبت) همان دیدی را که ما نسبت به امام علی علیه السلام و اولیای معصومینش علیهم السلام داریم همان دید را اهل سنت به این افراد دارند. در واقع اهل سنت این افراد را صاحبان کمالات معنوی به حساب می آورند در حالی که در تطبیق به انحراف رفته اند.
به اعتقاد ما آنها فاسد العقیده اند، اما فساد عقیده ملازمۀ ای با هلاکت اخروی ندارد چه اینکه ملاک نجات در آخرت رسیدن به قطع و یا استضعاف است. لذا اگر آنها یقین به حق بودن مذهب خویش دارند و یا مستضعف بوده اند و مذهب حق برایش روشن نشده ،خدای متعال آنها را به جهنم نمی برد.
اما اینکه به یک سنی بگوئید بیا شیعه بشو میاد؟ جوابش منفی است. مگر اینکه بتوانید در اعتقاد او خدشه کنید و جایگاه اهل بیت خصوصا حضرت زهرا علیهم السلام را در قرآن و سنت خوب بیان نمائید.
موفق باشید.

بنام خدا ، سلام


j.shapoor;198287 نوشت:
میخواستم بدانم آیا سنی ها با اون دین تحریف شدشون به بهشت می روند!!!


سنی ها و شیعیان دو فرقه از یک دین هستند ودر اصول دین مشترک هستند.اصول دین سه تاست و اصول مذهب دو تا .پس مشترکاتشان بیش از اختلاف است.


صدرا;198319 نوشت:
به اعتقاد ما آنها فاسد العقیده اند، اما فساد عقیده ملازمۀ ای با هلاکت اخروی ندارد چه اینکه ملاک در نجات در آخرت رسیدن به قطع و یا استضعاف است. لذا اگر آنها یقین به حق بودن مذهب خویش دارند و یا مستضعف بوده اند و مذهب حق برایش روشن نشده ،خدای متعال آنها را به جهنم نمی بردهمه ی ادیان نسبت به هم همین نظر را دارند که پیروان دیگر ادیان جزو مستضعفین هستند و به این خاطر به جهنم نمی روند .این نظر خوبی است.


ارادتمند بهارتون سبز نوروزتان پیروز :Gol:

مسیحی و یهودی که عمل صالح انجام بدن میرن بهشت! حالا مسلمان سنی که عمل صالح انجام داده نره؟!

پیامبر فرمود هر کس من مولای اویم علی مولای اوست!
خوب خود پیامبر اکرم (ص) یک ولی و مولا و امام هست برای سنی! پس سنی یک امام داره!
تازه قرآن همه چیز رو واضح گفته! که چیکار کنی بهشت بری! و چیکار کنی که نری!
همه عرفای اهل سنتی که همه فکر میکنند سنی هستند در باطن شیعه هستند ولی نمیتونند اظهار کنند!
که خدا به آن آگاهتر است!

همه اهل تسنن هم اینطور نیستند که ائمه ما رو قبول نداشته باشند.
عطار نیشابوری که سنی هست در تذکره الاولیاء امام باقر و صادق رو جزو اولیاء آورده و موسس برخی فرق اهل تسنن شاگرد امام صادق بوده اند پس علم ائمه در لابلای سخنان این فرق هم وجود دارد.

من اگر نیکم و گر بد تو برو خود را باش
هر کسی آن درود عاقبت کار که کشت

همه کس طالب یارند چه هشیار و چه مست
همه جا خانه عشق است چه مسجد چه کنشت

ناامیدم مکن از سابقه لطف ازل
تو پس پرده چه دانی که که خوب است و که زشت؟؟؟؟

سلام دوست عزیز.
دوسان ادمی باید به اصل و اخر خود بمگرد.این وسطا خیلی چیزهای تحریفی است نباید درگیر خودت کنی.همانند امام علی که گفته:در مورد هر چیزی تحقیق کن خوبه اما تحقیقت رهگذری باشه،نکنه که از دینت جدا بشی.
اوله ادمی این بوده که فقط خدا رو عبادت کنیم نماز بخونیم.تنها دینی که این احکامو داره شیعه است.
آخرالزمان زمانی که مهدی می اید چند دین وجود دارد؟
فقط دو دین.یک دین شیعه و دیگری یهودیان که شیطان پرستی را دارند.سنی ارمنی و....همش تحریف شده است.
اگه یک یهودی بمیره در طبقه 4 جهنم است اگر یک سنی بمیره در طیقه 7 جهنم قرار میگیره.عذاب سنی بیشتر از یک یهودی است.یهودی هیچیو قبول نداره.سنی پیامبرو قبول داره اما میگه امامتی نیست.میدونه.به ولله میدونه چون دینی تحریف شده است نمیذارن مردمش تحقیق کنن تا بفهمن امامتی است.به ولله تو سوریه تو ترکیه کربلا عراق رفتم این سنی ها جرئت ندارند درباره ی دینشون تحقیق کنن.فقط باید کتبای خودشونو بخونند.چرا؟چرا اینجوریه؟
بابا اخه چجور بگم.
اها ابلیسو یادم اومد.ابلسیس از چی رانده شد؟از چی بدش میاد؟
ابلیس از این رانده شد که گفت من از همه بالاترم و ای خدا تو عادل نبودی که من 6000 سال عبادتو کردم اما ادمو اوردی گذاشتی جای من.
ابلیس از امامت بدش میاد از نبوت و پیامبرامونو قبول داره.اما امامتو قبول نداره.
ابلیس توحیدوقبول داره.معادرو قبول داره.بخاطر همینه از خدا عمر طولانی طلب میکنه.
خوب چرا ابلیس از امامت بدش میاد؟
اگه به تو بگن همسایتون در اینده تو رو میکگشه از اون بدت نمیاد؟ایا یار جمع نمیکنی که همسایتو نابود کنی؟
بخاطر همینه که سنی امامتو قبول نداره.بخاطر همینه ابلیس کاری کرده که یاری از جنس انسان جمع کند تا با مهدی(ع)مبارزه کند تا او را نابود کند.
البته بگم ابلیس خودش میدونه میخواد نابود بشه ولی داره سعی خودشو میکنه تا مهدی(ع)رو نابود کنه.
دیدید در مرود سنی حرف زدم رفت سراغ ابلیس.
پس بدونید ما برای عبادت خلق شده ایم.اونم فقط با دین شیعه.
بنگرید از کدوم دسته اید

abolfazl_atoo;199913 نوشت:

پس بدونید ما برای عبادت خلق شده ایم.اونم فقط با دین شیعه.
بنگرید از کدوم دسته اید

أَینََما تُوَلُّوْا فَثَمَّ وَجْهُ اللّه

پیامبر و ائمه (ع) با یهودیان و مسیحیان رفت و آمد داشتند و حتی اگر مریض بودند به عیادتشان میرفتند ولی بدیدن یا عیادت یزید و ابوسفیان و کفار نرفتند!!!!!
در قرآن هم آمده ما محمد را از جنس خود خودتان پیامبری فرستادیم و حضرت مهدی هم برای همه انسانها ظهور میکنه نه برای شیعیان!

چه بسا یه یهودی و سنی از من شیعه بهتر و پاکتر باشه چون دروغ نمیگه و غیبت نمیکنه و خدا اونو در راه راست هدایت کرده ولی فقط نماز نمیخونه اما وقتی خدا رو عبادت میکنه از درون به همون خدایی وصل میشه که همه ما انسانها چه شیعه و سنی و ... اونو میخوایم و قبول داریم!

در قرآن خدا گفته: هر که را بخواهد ذلت و عزت میدهد نگفته شیعه باشه یا سنی یا مسیحی یا یهودی!
همه جا گفته: هر کس عمل صالح انجام دهد و دروغ نگوید و...

ما باید به پیروان دیگر ادیان به همون دیدی نگاه کنیم که پیامبر و ائمه ما دارند! خود همین که ما بگیم ما از بقیه سر تریم چون شیعه ایم و خدا برای ماست و ... همین کفره و گناهه!

اینکه دین اسلام، دین کاملی است شکی درش نیست ولی نباید به پیروان دیگر ادیان به چشم تحقیر نگاه کنیم!

ما خدا نیستیم پس بهتره بجای قضاوت اینکه کی بهشتی و کی جهنمی؟! مراقب اعمال خودمون باشیم که از راه بدر نشیم بخاطر خودبینی!

أَینََما تُوَلُّوْا را خوانده تو ای زاهد؟

گر در حرم بستند سجده بر کلیسا کن

یار ارمنی مسلک شوخ عیسوی مذهب

یا بیا مسلمان شو یا مرا نصاری کن

موضوع قفل شده است