اقايون جواب بدن: علت گرايش به داشتن همسر دوم

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اقايون جواب بدن: علت گرايش به داشتن همسر دوم

چرا اكثر شون به يه زن قانع نيستن ؟ يا اگر هم باشن تو ذهنشون بدشون نمياد ازدواج مجدد بكنن ؟
مگه يه مرد از يه زن چي ميخواد ، اگه عشق و علاقه ميخواد كه يك زن ميتونه ، اگه أداره زندگي و فرزند ميخواد كه يه زن ميتونه اگه رابطه جنسي ميخواد كه يك زن ميتونه ؟!
پس چرا همش ذهن مردها به سمت تنوع طلبيه ؟! واقعا برام سؤاله نميخوام موضوع جنجالي بزنم ،
نسبت به ازدواج سرد شدم وقتي اين مدل موضوع ها رو تو سايت ها ميخونم ؟! البته قصدم توهين به همه اقايون نيست فقط ميخوام بدونم دنبال چي هستن ؟
اگه مساله فقط مساله جنسي هست خب چرا اصلا ازدواج ميكنن ؟ چرا زندگي يه زن رو به سياهي ميكشن برن هر چه قدر خواستن صيغه كنن
امروز شنيدم شوهر همسايمون زن دوم داره به خدا زنش از خوشگلي هيچي كم نداره مؤمن زن خونه مهربون شوهر دوست !!! من از وقتي شنيدم تو شوكم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

من فکر میکنم تنوع طلبی حسی هست که توی مردها وجود داره . بعضی از مردها هم که با کارهاشون بهش دامن میزنند و همینطور فکر میکنم خیلی ها هم هستند اصلا هیچ میلی به ازدواج مجدد ندارند .شاید بیش از 70 درصد مردها . من که اطراف خودم هیچ مردی ندیدم بخواد و دوست داشته باشه یه همسر دیگه داشته باشه


سلام

علل زيادي داره و قبلا هم گفتيم كه مردا و زنهاي داغ ومذواق اصلا ازدواج دائم نكنند !

امروز هم كه با اين برهنگي زنان و حجاب ناقص وشبكه هاي اجتماعي وماهواره ، تنوع طلبي اجبارا ايجاد شده !

دختر و پسر حتما قبل از عقد ، بايد نسبت به اين موضوع تفاهم كنند و تناسب لازم را داشته باشند .

[="Navy"]چقدر از این مدل تاپیک ها زده میشه
توی قبلی ها هم خیلی در این موضوع بحث شد

شاید شما دنبال جنجال نباشید ولی قطعا به جنجال کشیده میشه

به نظر من این یک مسئله فطریه ، نه حسن حساب میشه نه عیب چون ذاتیه

مردی هم که منکرش میشه فقط داره تقیه میکنه

یعنی شما نمیتونید مرد رو بازخواست کنید . بگید چون در خانوما این حس نیست پس حتما وجودش در آقایون چیز بدیه
این دید شماست . البته که محترم

این بحث ها بجز ایجاد بحث و جدل های بیهوده و به قول شما سرد شدنتون از ازدواج هیچ نتیجه ای نداره[/]

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

شروین;748720 نوشت:
چقدر از این مدل تاپیک ها زده میشه
توی قبلی ها هم خیلی در این موضوع بحث شد

شاید شما دنبال جنجال نباشید ولی قطعا به جنجال کشیده میشه

سلام درسته
به همين دليل هم دوستاني كه طالب مطالعه بيشتر در اين زمينه هستند به آن تاپيك ها رجوع فرمايند[/]

با سلام و احترام خدمت شما پرسشگر محترم
خيلي ببخشيد كه پاسخ گويي با تأخير انجام مي شود برخي از كارهاي اورژانسي سايت هستيم
خب اين سؤال در تاپيك هاي متعددي به طور ضمني بيان شده است. پاسخ به اين سؤال را در قالب نكات زير بيان مي كنيم:
1- گرايش به چند همسر مرد سه دليل عمده دارد: 1-گرايش غريزي و شهواني قوي، 2- تمايل روان شناختي و فطري مرد براي تصاحب چند همسر. مرد اقتدار و صدارت و رياست طلب است و تمايل دارد اين ميل را هم با تصاحب چند همسر به كمال برساند. از سويي ديگر مرد بر خلاف زن كه شنيداري است، از نظر بصري تحريك مي شود به همين دليل پديده چشم چراني در دنيا بين مردان شيوع زيادي دارد. 3. برخي از اختلالات رواني نيز ميل به ارتباط با چند زن يا همسر با درمردان تقويت مي كنند مانند بي ثباتي هيجاني و شخصيتي و اعتياد جنسي ( دون ژوانيسم) و اختلال مانيك و باي پولار. بنابراين خانم هايي كه مي خواهند ازدواج دوم را قبول كنند بايد مراقب باشند كه مرد از نظر روان و شخصيتي سالم باشد.
2- از نظر فيزيولوژي و زيستي امري ثابت شده است كه شهوت مردان نسبت به زنان ابتدائا شدت قوي تري دارد نسبت زن زنان. و از نظر روان شناختي نيز مردان شهوت مرد بر عواطفش غلبه دارد. به همين دليل است كه زني در همسرداري موفق است كه ناشره نباشد و در تمكين مرد مهيا باشد. خب، اين اشتباه نشود كه اين امر خودخواهانه است چون گفتيم زن از نظر عاطفي غلبه دارد و وقتي مردش اين امر مهيا كند او هم از نظر شهوت همتراز مردش مي شود.
از نظر روان شناختي مرد مي تواند به چند همسر عشق بورزد ولي زن تمايل دارد به يك مرد تكيه گناه و چندگانگي تكيه گاه براي او احساس ناامني به بار مي آورد. براساس تحقيقات جامعه شناختي نيز ثابت شده كه چند همسري در فرهنگ هاي مختلف دنيا وجود دارد.
3- در بيشتر جوامع مردان عملا بيشتر از يك همسر ندارند ولي ميل به داشتن همسران متعدد «همخوان با طبع جنس مذكر در انسان و حيوان» است. به همين دليل است كه پديده چند همسري در اغلب قريب به اتفاق فرهنگ هاي دنيا امري پذيرفته شده است.1 ابن جوزي از علماي اهل تسنن در كتاب صيد الخاطر مي نويسد: اگر همه زنان يك شهر همسر مردي شوند و بعد او برود در شهر ديگري زن ديگري ببينيد گمان مي كند كه اين چيز ديگري است. بنابراين معلوم نيست شما با ازدواج ديگر بتوانيد به خواسته خورد برسيد و نفس شما باز درخواست ارتباط ديگري نكند.
4- مردان زيادي تمايل دارند كه چند همسر داشته باشند ولي موانعي مانع اين كار مي شود مانند ترس از اختلافات و ضايع شدن آرامش، موفق نبودن عدالت و نارضايتي خداوند، مشكلات اقتصادي و... .برخي از مردان از با وصف اعليش نصف العيش درباره ازدواج دوم با همسرشان شوخي مي كنند. و گروهي هم با اين شوخي قصد ازدواج دوم ندارند بلكه مي خواهند همسرشان را تحريك كنند بيشتر به او متمايل باشد و عشق بورزد. البته شوخي زياد در اين امر سبب نفرت زن به او مي شود.
5- فراموش نكنيد كه اگر چه تمايل مرد به داشتن چند همسر طبيعي و غريزي است، ولي اسلام اين گرايش را جهت داد و حد و حصر برايش مشخص كرده است. برخي كه دين را قبول ندارند خارج از چارچوب شرع روابط متعددي با نامحرم دارند ولي فرد مسلمان بايد بداند كه شرط ازدواج دوم داشتن ملكه عدالت است. چرا كه بي عدالتي و بي انصافي سبب تباه شدن زندگي دنيا و آخرت خانواده و اعضايش مي شود. خيلي از خانم ها از اين حكم الهي احساس خطر مي كنند ولي با كمي تأمل منطقي در مي يابند كه حكم خداوند حكيمانه است. يعني اولا به خيانت و رابطه آزاد جواز نداده است در ثاني جواز ازدواج دوم را به رعايت حق قسم(همخوابگي) و عدالت مشروط كرده است كه درصد مرداني كه به اين فضليت اخلاقي رسيده باشد بسيار كم است. از سويي ديگر مردان عادل با انصاف در ازدواج دوم خيلي محتاط و حساس هستند و باز كمتر خودشان راغب مي شوند كه ازدواج دوم كنند كه مبادا ظلمي كنند. حال اين كه افرادي غيرعادل چند همسر انتخاب مي كنند مربوط به دين نيست چون كاري به دستور دين نداشته اند همان گونه كه افراد بي دين يا ضعيف الديني هم سراغ روابط آزاد مي روند.
6- اسلام با هوسراني و راه گذاشتن غرائز شهوت و خشم را مخالف تعالي و هدف اصلي خلقت مي داند. امام خميني مي فرمايد:
افسار گسیختگی این سوء قوه، از انسان موجودی می سازد، ویرانگر و خطرناک تر از هر موجودی دیگر که حتی حیوانات وحشی با او قابل قیاس نیستند. چه این که هر حیوانی به هر میزان درنده باشد خشم وشهوت او در حدی است که شکم را سیر کند و خود را از خطر برهاند و مانند آن، اما میل و آرزوی انسان نامنتها و سیری ناپذیر است. چندان که در شهوت شکم، رو به تنوعات آورده، در تزیین و تغییر کیفیت غذایش حدی نمی شناسد، در شهوت جنسی اگر زنهای یک شهر بر فرض محال در اختیار او قرار گیرند، باز متوجه زنهای شهر دیگر می شود؛ در شهو ت مقام اگر مملکتی را ریاست کند ، در آرزوی تصاحب مملکت دیگر است. حریص به جهانی گرسنه است و قانع به نانی سیر، خلاصه انسان در تب و تاب آنچه ندارد روزگار می گذراند. اما حقیقت آن است که دنیا عالمی متغییر باشد و همه چیز در موافقت با او به حرکت درآید، باز به یک هز ارم آرزوهایش نخواهد رسید و همیشه عاشق چیزی که ندارد، باقی خواهد ماند و سرانجام همچون ماهی در خشکی بیابان آرزوهایش پرپر خواهد زد و از دنیایش به قدر پوستی هم که از پروانه ها بر درخت می ماند بهره نمی گیرد، آرامشی هم اگر دست دهد به سکون میان دو زلزله و یا آرامش میان طوفان می ماند و به سرعت بوی فرسودگی و مرگ، زندگی آرامش را فر ا می گیرد و به قول اهل حکمت دو چیز محال عقل است: خوردن بیش از رزق مقسوم و مردن پیش از وقت معلوم.

7- با توجه به شرط سختي كه اسلام براي ازدواج دوم قرار داده جاي نگراني نيست آن مرد با آن شرايط مي تواند وقادار به عشقش بماند و هردو همسرش هم وفا دار به او باشند
بله قبول دارد خيلي خيلي خيلي كم يافت مي شوند و هست. همسايه ما مردي بود كه سالها با همسر اولش زندگي كرد ولي از او بچه دار نشدند بعد از سال ها ازدواج دوم كرد و با دو همسرش در يك منزل زندگي مي كردند. اين مرد دايي شوهر خواهرم بود. خواهر مي گفت عجيب است اين دو با هم زندگي مي كنند و كارهاي منزل را با هم تقسيم كرده اند و الان هم كه شوهرشان از دنيا رفته است هنوز با هم هستند.
شوهر اين دو زن از نظر ديني هم جز افراد متدين حساب نمي شود ولي حتما فضائل اخلاقي اي داشته است كه توانسته انصاف و عدالت را رعايت كند. بنابراين بايد بگويم اگر انصاف رعايت شود همين طور كه ورود فرزند دوم خيانت به فرزند اول حساب نمي شود و والدين بايد به يك اندازه هر دو را دوست داشته باشند و ابراز محبت كنند در همسران هم ورود يكي مانع عشق به ديگري نيست براي مرد عادل
بله
قبول دارم
بايد با چراغ مولانا دنبال چنين افراد عادلي بگرديم كه سخت نادر است
دي شيخ با چراغ گشت گرد شهر
كز ديو و دد ملولم و انسانم آرزوست
گفتند یافت می‌نشود جسته‌ایم ما
گفت آنکه یافت می‌نشود آنم آرزوست

..............................
1- اسلام و جامعه شناسي خانواده، حسين بستان، ص58

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

اگر شوهرتان زن دیگری را دوست داشته باشد ...

[FLV]http://hn15.asset.aparat.com/aparat-video/6c2b41af8974d5ac808200301f548cb43333788-242p__33775.mp4[/FLV]

[/]

موضوع قفل شده است