جمع بندی ادعای 2 تناقض در قرآن

تب‌های اولیه

57 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

muiacir;521910 نوشت:
سلام
والا من بارها و بارها این تیکه پست شما رو خوندم و اصلا نفهمیدم یعنی چی.
اینکه اسپرم ها عامل اصلی نر یا ماده بودن جنین هستند.
این دقیقا یعنی چی؟
من اگر بخوام توضیح علمیشو بدم یکم پیچیده میشه و نیازمند یه سری پیش فرض هاست اما تا اونجا که میدونم توی جنین شناسی میگند اونچه که مشخص میکنه حالا جنسیت جنین دختر بشه یا پسر بیشتر توسط مادر انجام میشه..بازم ساده تر بگم ، اسپرم ها در واقع بستر رو فراهم میکنند اما اینکه ساختار کروموزومی فرزند چی بشه وابسه به یه سری ویژگی ها اونم بیشتر از جانب مادر هست.

سبحان الله
نخیر دوست من اینکه جنسیت به مادر هاست کاملن اشتباس...بذارین ساده بگم که منظور از اینکه جنسیت به منی مربوطه چیه
کروموزوم های جنسی در انسان به دو صورت هست.یکی xy که در فرد نر هست و یکی xx که موجب ماده شدن میشه...حالا برای لقاح اول باید تخمک و اسپرم به وجود میان که بهش میگن گامت زایی . از گامت زایی فرد نر دو نوع گامت تولید میشه که یکیش x داره و دیگری y . و گامت زایی فرد ماده که فقط یک نوعه که کروموزوم جنسی x رو داراست...حالا بعد لقاح جنسیت بچه تعیین میشه که بستگی داره کروموزوم y که از اسپرم هاست رو داشته باشه یا نه....به طور کلی فردی که کروموزوم y داشته باشه نر میشه و اگه نداشته باشه ماده..پس جنسیت بچه به وجود و عدم وجود کروموزوم y است که در اسپرم های منی وجود داره.
'گامت سازی:
(x)و (xx)----->(x) ماده
(y)و (xy)----->(x) نر
لقاح:
(
x)+(y)-----> (xy) فرد حاصل نر
(x)+(x)-----> (xx) فرد حاصل ماده

muiacir;521910 نوشت:
والا من بارها و بارها این تیکه پست شما رو خوندم و اصلا نفهمیدم یعنی چی.
اینکه اسپرم ها عامل اصلی نر یا ماده بودن جنین هستند.
این دقیقا یعنی چی؟

با سلام.
http://www.pezeshk.us/?p=29397
و من الله توفیق

mir@;521693 نوشت:
چرا انقدر قضیه را میپیچانید؟! با پیچوندن قضیه که نمیشود تناقض را از بین برد! خدایی که قرآن را برای همه و من بیسواد درست کرده چرا صریحا در هر 2 مورد حرف از آسمانها نزده؟!

[=&quot]علامه طباطبايي در پاسخ اين سوال مي نويسد:[/]
[=&quot]كلمه" سماء" در اين آيه به معناى يك آسمان نيست، تا بگويى پس بهشت مشمولين آيه آل عمران پهناورتر از بهشت مشمولين اين آيه است، بلكه به معناى تمامى آسمانها است، چون الف و لام آن الف و لام جنس است، پس سماء در اين آيه با سماوات در آن آيه منطبق است.[=&quot][1][/][/]

[/HR] [=&quot][1][/][=&quot] [/][=&quot]. [/][=&quot]طباطبايي، محمد حسين، الميزان في تفسير القرآن، ترجمه: موسوى همدانى سيد محمد باقر ، قم، دفتر انتشارات اسلامى جامعه‏ى مدرسين حوزه علميه قم ، چاپ پنجم، 1374 ش، ج 19 ، ص 291 .[/]

شریعت عقلانی;521992 نوشت:

با سلام.
http://www.pezeshk.us/?p=29397
و من الله توفیق

ممنون عزیز.تقریبا سخنان جناب سید محمد بود

SeYEd MohAMad;521982 نوشت:
[=4][=#006400]حالا بعد لقاح جنسیت بچه تعیین میشه که بستگی داره کروموزوم y که از اسپرم هاست رو داشته باشه یا نه.

خوب الان دقیقا کی و چه عواملی تعیین مسکنه که کروموزوم y رو داشته باشند یا نه؟
همونطور که گفتم اسپرم مرد فقط بستر وجود کروموزوم y رو فراهم میکنه و اینکه حالا xx بشه یا xy رو....شما بفرمایین کی تعیین میکنه?

muiacir;522017 نوشت:
خوب الان دقیقا کی و چه عواملی تعیین مسکنه که کروموزوم y رو داشته باشند یا نه؟
همونطور که گفتم اسپرم مرد فقط بستر وجود کروموزوم y رو فراهم میکنه و اینکه حالا xx بشه یا xy رو....شما بفرمایین کی تعیین میکنه?

سبحان الله
ببینید در ژنیک هست که جنسیت بچه در لقاح احتمال 50 50 هست....اینکه این سپرمی که لقاح میکنه درونش کروموزوم y داشته باشه یا x شانسیه و هیچ عاملی تعیین نمیکنه

owari;521818 نوشت:

خداوند قرآن را برای عبرت گرفتن هر بیسوادی ساده کرده است نه برای اینکه تمام علوم قرآن را هر بیسوادی متوجه شود.

جناب mir@ این فیلم کوتاه را ببینید تا ببینید افراد باسواد منصف از همین قرآن در مورد جنین به وجود خدا پی برده‌اند و اعتراف کرده‌اند:
اعجاز قرآن

وَإِذَا مَا أُنزِلَتْ سُورَ‌ةٌ فَمِنْهُم مَّن يَقُولُ أَيُّكُمْ زَادَتْهُ هَـٰذِهِ إِيمَانًا ۚ فَأَمَّا الَّذِينَ آمَنُوا فَزَادَتْهُمْ إِيمَانًا وَهُمْ يَسْتَبْشِرُ‌ونَ [التوبة، ۱۲۴]
و چون سوره‌اى نازل شود، بعضى مى‌پرسند: اين سوره به ايمان كدام يك از شما درافزود؟ آنان كه ايمان آورده‌اند به ايمانشان افزوده شود، و خود شادمانى مى‌كنند.

با احترام :Gol:

muiacir;521913 نوشت:
حالا آخرش قرآن ساده هست یا پیچیده؟
شما میفرمایین فهم اینگونه آیات جنبه عمومی نداره که هرکس بتونه واردش بشه و باید سوادش رو پیدا کنه. .
خوب یعنی دوستانی که الان وارد بحث این تاپیک شدند سوادش رو دارند؟

آخرش برای افرادی که اهل پندگیری هستند و دنبال بهانه گیری نیستند ساده است. برای کسانیکه نمیخواهند بپذیرندبه ادعای خودشان پیچیده

بله این دوستان در موضوعمورد بحث اطلاع کافی داشتند که وارد شدند. شما هم جواب ندادید، علم در اینباره چه میگوید که با قرآن کریم متناقض هست. لطفا با منبع صحبت کنید

فتا 1;521951 نوشت:
سلام

یعنی میخواهید بگویید اینکه میگویند برخی از خانمها دختر زا هستند صحیح است ؟

سلام علیکم

دخترزایی خانمها برمیگردد به ضعیف بودن نطفه مردیا آماده نبودن رحم زن ولی زن هم میتواند با تنظیم رژیم غذایی خود به پسر شدن نطفه کمک کند.به این ترتیب که کرومزمهای x از بین برود(تا جایی که بنده اطلاع دارم) اما این امر نمیتواند نقش مرد را در تعیین اولیه جنسیت جنین از میان بردارد

mir@;521693 نوشت:
چرا انقدر قضیه را میپیچانید؟! با پیچوندن قضیه که نمیشود تناقض را از بین برد! خدایی که قرآن را برای همه و من بیسواد درست کرده چرا صریحا در هر 2 مورد حرف از آسمانها نزده؟!

با سلام....

بنده حقیر هم نظری دارم...

اینکه هر دو درست در می آید اشکالی نیست...ولی اینکه چرا خدای حیکم در جایی یک شکل به کار می بندد و در جایی شکل دیگر این از حکمت خداوندیه و عقل ما عاجر از درک آن...خداوند بهتر میداند چه الفاظی رو به کار ببره چون قرآن یه رمز و رازی داره و باید الفاظ جوری قرار بگیره که اون ترتیب و رمزی که ما از فهمش عاجزیم درست در بیاد.قرآن خیلی پر از رمز و رازه.مثلا نام سوره ی حدید(به معنای اهن) که به ابجد 27 عدد اتمی یکی از ایزوتوپ های آهنه و الحدید که به ابجد 56 هستش عددجرمی آهنه...آیا اگر از این اقیانوس پر رمز حروفی کم بشه اونوقت بهم نمیخوره نظمش؟

ما ممکنه علت بعضی چیزا رو بدونیم ولی حکمتشو نه...

مهدی بیا مهدی بیا;522219 نوشت:
قرآن خیلی پر از رمز و رازه.مثلا نام سوره ی حدید(به معنای اهن) که به ابجد 27 عدد اتمی یکی از ایزوتوپ های آهنه و الحدید که به ابجد 56 هستش عددجرمی آهنه

البته عدد اتمی آهن 26 است و ارزش ابجدی حدید هم 26 است. شماره سوره حدید هم 57 هست که برابر ارزش ابجدی الحدید است. اما در آیه 25 سوره حدید کلمه آهن آمده و فراوان ترین ایزوتوپ آهن هم ایزوتوپ 56 آهن هست یعنی دقیقا در هر 2 مورد با 1 واحد اختلاف.(الله اعلم!)

موضوع قفل شده است