جمع بندی ادعای 2 تناقض در قرآن

تب‌های اولیه

57 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

[="Tahoma"][="3"]سلام و عرض ادب.

mir@;521796 نوشت:
ولی من مچتون رو میگیرم

برادر عزیز، لطفاً قبل از مچ‌گیری، یکبار دیگر پست شماره 3 کارشناس گرامی را با تأمل و تدبر و بدون پیش‌داوری ذهنی بخوانید. :Gol:

اینجا قضیه در لفافه بیان نشده و چیز پیچیده‌ای نیست. کافیست کمی با ادبیات زبان عربی آشنا باشید.[/][/]

owari;521818 نوشت:
باز هم بی‌دقتی کردید و عجولانه نتیجه‌گیری کردید، البته حتماً اشتباه لپی بوده چون این اشکال گرفتن اینطوری از شما بعیده ...
خداوند قرآن را برای عبرت گرفتن هر بیسوادی ساده کرده است نه برای اینکه تمام علوم قرآن را هر بیسوادی متوجه شود.
با احترام

به هر حال نباید از نقطه نظر ظاهری ایرادی بر آن وارد باشد تا یک بیسوادی مثل من به این نتیجه برسد که قرآن تناقض درونی دارد هرچند که این قسمت از سخنان قرآن مبهم و چند لایه نیست که شما انقدر میپیچانیدش و قبلا گفتم که با پیچاندن مشکلی حل نمیشود.

استوار;521837 نوشت:
سلام و عرض ادب.

با سلام

استوار;521837 نوشت:
برادر عزیز، لطفاً قبل از مچ‌گیری، یکبار دیگر پست شماره 3 کارشناس گرامی را با تأمل و تدبر و بدون پیش‌داوری ذهنی بخوانید.

اینجا قضیه در لفافه بیان نشده و چیز پیچیده‌ای نیست. کافیست کمی با ادبیات زبان عربی آشنا باشید.

در پست 10 به اندازه کافی خودم توضیح داده ام و نیازی نیست که حتما به ادبیات عرب مسلط بود هرچند همین که میگویید نیاز به تسلط به ادبیات عرب هست میشود تناقضی در قرآن چرا که قرآن گفته که آسان هست آن هم برای تمامی انسانها نه فقط اعراب.

حال جواب این سوال را بدهید که تناقض علمیی که این وسط بیان کردم راه حلش چیست؟! :

1-نطفه از منی تشکیل شده.
2-آب منی از پشت سینه و ستون فقرات میاید.

mir@;521796 نوشت:
این 2 تناقض بدیهی هستند ولی ظاهرا برای اینکه ایمان مومنین کم نشود باید روی بدیهیات هم بحث کنیم! ببینید اینکه قرآن به زبان ساده نوشته شده تا حتی بیسوادها (مثل خود پیامبر) اونو بفهمن یک چیزی هست که در خود قرآن هم آمده:

و قطعا قرآن را براى پندآموزى آسان كرده‏ ايم پس آيا پندگيرنده‏ اى هست (سوره القمر آیات 17 و 22 و 32 و 40)

4 بار توی یک سوره اش تکرار کرده این مسئله رو!!! متوجه شدید؟!

سلام

جالب است شما از یکطرف از قران کریم انتظار سهولت دارید و از طرف دیگر انتظار دارید مطالب پیچیده ای چون نر و ماده بودن جنین که تا همین چند دهه پیش تا فرزند بدنیا نمی امد قابل پیش بینی نبود و در حال حاضر نیز تا چند ماهگی قابل پیش بینی نیست را قران کریم برای شما به زبان ساده بیان کند که البته اگر انصاف داشته باشید بیان کرده است در یک جا میفرماید عامل نر و ماده بودن در نطفه است یعنی به زبان ساده میفرماید این اسپرمها هستند که عامل اصلی نر یا ماده بودن جنین میشوند و این مطلب امروزه کاملاً به اثبات رسیده و به مردانی که زنان را عامل دختر زائی میدانسته اند هشدار داده که عامل دختر زائی خود شما هستید نه زنان و از طرف دیگر در ایه دیگر میفرماید پس از ورود اسپرم به داخل تخمک است که دختر یا پسر بودن مشخص میشود یعنی درست است که اسپرمها توانائی دختر یا پسر بودن را دارند ولی پس از ورود اسپرم و بسته شدن تخمک نر مادگی مشخص میشود و اینها پاسخهای کاملاً علمی است که قران کریم به زبان ساده بیان فرموده .

اما در رابطه با السماء با السماوات بازهم بر میگردیم به سادگی و پیچیدگی وقتی میفرماید السماء روی سخن با افراد معمولی است که از اسمان هرانچه بالای سرشان است منظور است و وقتی میفرماید السماوات روی سخن با دانشمندانی چون شماست که متوجه شده اند انچه بالای سر انهاست بسیار پیچیده است گذر از طبقات هوا و سپس لایه های جو فضای بدون هوا و سیاه چاله ها و بسیاری مطالب دیگر که هنوز روشن نگردیده است . در واقع انچه شما تناقض میدانید همه دلائلی بر حقانیت قران کریم است البته اگر منصف باشیم .

mir@;521796 نوشت:
این 2 تناقض بدیهی هستند ولی ظاهرا برای اینکه ایمان مومنین کم نشود باید روی بدیهیات هم بحث کنیم! ببینید اینکه قرآن به زبان ساده نوشته شده تا حتی بیسوادها (مثل خود پیامبر) اونو بفهمن یک چیزی هست که در خود قرآن هم آمده:

و قطعا قرآن را براى پندآموزى آسان كرده‏ ايم پس آيا پندگيرنده‏ اى هست (سوره القمر آیات 17 و 22 و 32 و 40)

4 بار توی یک سوره اش تکرار کرده این مسئله رو!!! متوجه شدید؟!

نگاهی به آیات میاندازیم:

آیه 45 سوره نجم= و هم اوست كه دو نوع مى‏ آفريند نر و ماده.
آیه 46 سوره نجم= از نطفه‏ اى چون فرو ريخته شود.

خب این یعنی چی؟! یعنی خداست که نر و ماده را می آفریند. از چی؟! از نطفه.

آیه 37 سوره قیامت= آيا او نطفه‏ اى از منى كه در رحم ريخته مى‏شود نبود؟
آیه 38 سوره قیامت= سپس بصورت خون‏بسته در آمد و خداوند او را آفريد و موزون ساخت؟
آیه 39 سوره قیامت= و از او دو زوج مرد و زن آفريد؟

خب قدم به قدم پیش میریم! اینجور که خدا سوال میکنه انتظار داره بندش در جواب بگه بله!
خدا میگه او نطفه ای از منی نبود؟! (کاری به تناقض علمیش نداریم اینجا تناقض ظاهری مد نظر هست) ما میگیم بله!
سپس بصورت خونبسته در نیومد و خدا اون رو (همون چیزی که الان گفت یعنی خونبسته رو) آفرید و موزون ساخت؟! بازم میگیم بله!
و از اون (دوباره همون چیزی که الان گفت یعنی خونبسته) نر و ماده را آفرید؟! بازم میگیم بله!

یعنی چی؟! یعنی اول نطفه بوده بعدش خونبسته شده بعدش جنسیتش شده نر یا ماده. این دقیقا با افکار علم آن زمان هم تطابق داره.
حالا کاری که شما میخواید بکنید تا این تناقض رو بپیچونید اینه که او را نه به خونبسته بلکه به نطفه ربطش بدید! ولی من مچتون رو میگیرم و میگم اگه قرار بود خدا این را بگوید حرفی از خونبسته نمیزد یا قبل از آیه قبلی یا بعد از آیه بعدی میگفت اما اینطور نیست!

این قواعد و قوانین ساخته شده اند که سر شما را کلاه بگذارند عزیز! آنجایی که به نفعشان نیست حتی تفسیری متناقض با متن میکنند تا حرف خودشان را به کرسی بنشانند! خدایی که قرآن را برای من بیسواد آسان ساخته انقدر تو لفافه سخن نمیگه که من نیاز به یک آخوند محلل (منظور تحلیل گر هست!) پیدا کنم تا تفسیری متناقض با متن بهم ارائه بده!

خیلی عجولانه پاسخ میدهید. مشخصه که عالمانه نیست و ابهامات است...

لطفا توضیح دهید علم امروز چی میگه که با علم آن روز مغایره همچنین به وسیله ادبیات عرب ثابت کنید اینها تناقض هست .

آسانی قرآن کریم هم از لحاظ پندآموزی است نه مسائل علمی. نفرموده قرآن را از نظر علمی برای بیسوادان آسان کردیم.

میفرماید:

وَلَقَدْ يَسَّرْنَا الْقُرْآنَ لِلذِّكْرِ فَهَلْ مِن مُّدَّكِرٍ

• ترجمه مجتبوی و هر آينه قرآن را براى يادآورى و پندگرفتن آسان ساختيم، پس آيا يادآرنده و پندگيرنده ‏اى هست؟

شما سوره قمر را مطالعه بفرمایید ، سرگذشت اقوامی هست که در مقابل اوامر الهی گردنکشی کرده و به عذاب الهی دچار شدند. این آیه شریفه میفرماید قرآن کریم برای عبرت گرفتن شما آسان شده است

فهم اینگونه آیات از نظر علمی و همچنین دستوری جنبه عمومی ندارد که هرکسی بتواند وارد آن شود، باید سوادش را پیدا کند بعد اظهار نظر کند.

فتا 1;521854 نوشت:
سلام

یعنی به زبان ساده میفرماید این اسپرمها هستند که عامل اصلی نر یا ماده بودن جنین میشوند و این مطلب امروزه کاملاً به اثبات رسیده و به مردانی که زنان را عامل دختر زائی میدانسته اند هشدار داده که عامل دختر زائی خود شما هستید نه زنان
.

سلام
والا من بارها و بارها این تیکه پست شما رو خوندم و اصلا نفهمیدم یعنی چی.
اینکه اسپرم ها عامل اصلی نر یا ماده بودن جنین هستند.
این دقیقا یعنی چی؟
من اگر بخوام توضیح علمیشو بدم یکم پیچیده میشه و نیازمند یه سری پیش فرض هاست اما تا اونجا که میدونم توی جنین شناسی میگند اونچه که مشخص میکنه حالا جنسیت جنین دختر بشه یا پسر بیشتر توسط مادر انجام میشه..بازم ساده تر بگم ، اسپرم ها در واقع بستر رو فراهم میکنند اما اینکه ساختار کروموزومی فرزند چی بشه وابسه به یه سری ویژگی ها اونم بیشتر از جانب مادر هست.

.امین.;521866 نوشت:
خیلی عجولانه پاسخ میدهید. مشخصه که عالمانه نیست و ابهامات است...

لطفا توضیح دهید علم امروز چی میگه که با علم آن روز مغایره همچنین به وسیله ادبیات عرب ثابت کنید اینها تناقض هست .

آسانی قرآن کریم هم از لحاظ پندآموزی است نه مسائل علمی. نفرموده قرآن را از نظر علمی برای بیسوادان آسان کردیم.

میفرماید:

وَلَقَدْ يَسَّرْنَا الْقُرْآنَ لِلذِّكْرِ فَهَلْ مِن مُّدَّكِرٍ

• ترجمه مجتبوی و هر آينه قرآن را براى يادآورى و پندگرفتن آسان ساختيم، پس آيا يادآرنده و پندگيرنده ‏اى هست؟

شما سوره قمر را مطالعه بفرمایید ، سرگذشت اقوامی هست که در مقابل اوامر الهی گردنکشی کرده و به عذاب الهی دچار شدند. این آیه شریفه میفرماید قرآن کریم برای عبرت گرفتن شما آسان شده است

فهم اینگونه آیات از نظر علمی و همچنین دستوری جنبه عمومی ندارد که هرکسی بتواند وارد آن شود، باید سوادش را پیدا کند بعد اظهار نظر کند.

حالا آخرش قرآن ساده هست یا پیچیده؟
شما میفرمایین فهم اینگونه آیات جنبه عمومی نداره که هرکس بتونه واردش بشه و باید سوادش رو پیدا کنه. .
خوب یعنی دوستانی که الان وارد بحث این تاپیک شدند سوادش رو دارند؟

muiacir;521910 نوشت:
سلام
والا من بارها و بارها این تیکه پست شما رو خوندم و اصلا نفهمیدم یعنی چی.
اینکه اسپرم ها عامل اصلی نر یا ماده بودن جنین هستند.
این دقیقا یعنی چی؟
من اگر بخوام توضیح علمیشو بدم یکم پیچیده میشه و نیازمند یه سری پیش فرض هاست اما تا اونجا که میدونم توی جنین شناسی میگند اونچه که مشخص میکنه حالا جنسیت جنین دختر بشه یا پسر بیشتر توسط مادر انجام میشه..بازم ساده تر بگم ، اسپرم ها در واقع بستر رو فراهم میکنند اما اینکه ساختار کروموزومی فرزند چی بشه وابسه به یه سری ویژگی ها اونم بیشتر از جانب مادر هست.

سلام

یعنی میخواهید بگویید اینکه میگویند برخی از خانمها دختر زا هستند صحیح است ؟

[="Tahoma"][="Navy"][="3"]

mir@;519556 نوشت:
2 تناقض در قرآن وجود دارد که میخواهم نظر کارشناس و کاربران را در این رابطه بدانم:

1-خدا در سوره نجم آیات 45 و 46 میگوید از نطفه جنس های نر و ماده را میسازد اما در سوره قیامت آیات 37 تا 39 میگوید در مرحله خونبسته جنس های نر و ماده را میسازد.(البته در اینجا یک تناقض علمی را هم شاهد هستیم در جایی که خدا نطفه را از منی میداند اما علم امروز میگوید نطفه از منی و تخمک است)

2-خدا در سوره آل عمران آیه 133 میگوید پهنای بهشت به اندازه آسمانها و زمین است اما در سوره حدید آیه 21 میگوید پهنای بهشت به اندازه آسمان و زمین است.

سلام
جواب 1
قرآن کریم در صدد بیان این حقیقت است که نر و ماده بودن از اولین مراحل خلقت انسان آغاز می شود بلکه نر و ماده بودن از ویژگی منی است ضمیر آیات سوره مبارکه قیامت هم به منی برمی گردد نه نطفه و نه علقه چون اگر ضمیر به آندو باز می گشت می فرمود منها در حالیکه فرموده منه
جواب 2
بهشت به حسب افراد مختلف است چه بسا فردی که گستره بهشت او یک آسمان را بگیرد و دیگری که بهشتش تمام آسمانها را شامل میشود
یا علیم[/][/][/]
موضوع قفل شده است