اختلالی در اثبات امامت 14 معصومین

تب‌های اولیه

50 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

عــــلی;308119 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم. سلام. چقدر اینجا خلوت هست.حوصلمان سر رفت. اومدم بگم.اگه اهل سنت امامت را قبول نمیکنند به آنها حق بدهید.چون پاسخ هایتان واقعاً قانع کننده برایشان نیست. یا علی.

بازم خدا را شکر که حرف حق را زدید.

ما هنوز منتظر دلیلی قرآنی یا روائی صحیح هستیم.

0911;327940 نوشت:
بازم خدا را شکر که حرف حق را زدید.

ما هنوز منتظر دلیلی قرآنی یا روائی صحیح هستیم.

به پروفایلتان مرجعه کنید

سوال از دوستان اهل سنت:

1-اگر مولا به معنی دوست است چرا عمر برای این دوستی به امام علی (ع) تبریک گفت؟
مگر نعوذ بلله قبل از آن دشمن بودند؟؟

2-اگر مولا به معنی دوست است چرا در زیر آمده حب ریاست عمر را گول زد و ...؟؟

3-اگر مولا به معنی دوست هست چرا در کتاب در المنثور آمده است:

[SPOILER]أخرج ابْن مرْدَوَيْه عَن ابْن مَسْعُود قَالَ:

كُنَّا نَقْرَأ على عهد رَسُول الله صلى الله عَلَيْهِ وَسلم

{يَا أَيهَا الرَّسُول بلغ مَا أنزل إِلَيْك من رَبك} أَن عليا مولى الْمُؤمنِينَ {وَإِن لم تفعل فَمَا بلغت رسَالَته وَالله يَعْصِمك من النَّاس}

الدر المنثور ج2 ص298
[/SPOILER]

و در جای دیگر نیز آمده که این آیه در غدیر خم نازل شده است؟

گفتن کلمه علی (ع) دوست من است چه ترسی داشت که پیامبر (ص) از گفتنش میترسید و خداوند فرمود تو را از مردم حفظ میکنیم؟؟ و گفت خدا کافران را هدایت نمیکند؟؟؟

آیا منظور از کافران ، کافر به ولایت علی (ع) نیست؟؟؟

آیا گفتن این که هر کس من دوست اویم علی(ع) دوست اوست انقدر مهم بود که خدا باید میگفت اگر انجام ندهی رسالتت کامل نیست؟؟؟

4-اگر مولا به معنی دوست است چرا شما مولوی و مولانا را صاحب من و صاحب ما ترجمه میکنید نه دوست من و دوست ما؟؟

5-بهتر نیست برای یک بار هم شده منصفانه و بدون تعصب فکر کنید؟؟

عــــلی;302490 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم.
سلام.

من با ولایت مشکلی ندارم.دلیل اینکه آنرا جدا از امامت میدانم این است که خود کلام الله آن را جدا کرده در صورتی که به جای واژه ولی میتونسته امام بیاره.
اینکه شما برای اثبات امامت معصومین میایید و معانی واژه ها را با هم ترکیب میکنید پذیرای عقل نیست.
آن کسی که امام هست ولی هم هست اما آن کسی که ولی است دلیل بر امامت آن نیست.چراکه مقام آن دو فرق میکند.

سلام برادر
جناب کارشناس فرمودند چندان تفاوتی ندارد.دقت بفرمایید
ضمنا [=&quot]امامت ويژگي هائي دارد؛ يكي از آنها تبيين احكام الهي است. دوم، پاسداري از ره آوردهاي اين دين است كه نگذارد بعضي از مغرضان، اين دين را به انحراف بكشانند. سوم، وساطت فيض ميان خالق و مخلوق. چهارم،‌ اجراي عدالت و جلوگيري از استبداد با تأسيس و سعی در تشكيل حكومت.
اگر به نظرتون درسته قضاوت کنید که آیا نمیتونیم بین ولی و امام تفاوت چندانی قایل نباشیم؟؟
[/]

عــــلی;308119 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم. سلام. چقدر اینجا خلوت هست.حوصلمان سر رفت. اومدم بگم.اگه اهل سنت امامت را قبول نمیکنند به آنها حق بدهید.چون پاسخ هایتان واقعاً قانع کننده برایشان نیست. یا علی.

احسنت، چون هركسي مسير خودش را با تحقيق هايش انتخاب كند و بايد به افكار ديگران احترام گذاشت

جناب علي از شما سوالي دارم اگر مي شود براي ما معناي ولي و امام را مبين بيان كنيد كه چيست؟

چرا شیعه یک حدیث صحیح از امامت 14 معصوم خود یا حداقل 12 ائمه خود ارائه نمی دهد؟؟؟

اینقدر سخت است؟؟؟

0911;328049 نوشت:
چرا شیعه یک حدیث صحیح از امامت 14 معصوم خود یا حداقل 12 ائمه خود ارائه نمی دهد؟؟؟

اینقدر سخت است؟؟؟

شیعه 40 حدیث در اثبات امامت ارائه داده
این لینک
http://www.valiasr-aj.com/fa/page.php?bank=question&id=19455

اما چرا وهابی در جواب پست 13 از سنت عمر (فرار) پیروی کرد ؟!!!!

چرا وهابی نمیتواند حتی یک روایت در اثبات خلافت خلفایش از پیامبر بیاورد؟؟ چرا حتی یک دلیل محکمه پسند نمیتواند بیاورد؟؟؟ انقدر سخت هست؟؟؟

0911;328049 نوشت:

اینقدر سخت است؟؟؟

دقیقا چه طور حدیثی منظورته؟بیشتر توضیح بده.

0911;328049 نوشت:

اینقدر سخت است؟؟؟

در روایات شیعه چه حدیثی بالاتر از حدیث ثقلین که به تواتر از شیعه و سنی نقل شده است...در این حدیث پیامبر صلوات الله علیه و آله اسامی تک تک معصومین را آورده است/
دز کتب معتبر سنی هم وارد شده که:

بخاری در صحیحش از جابربن سمره نقل میکند که گفت:از پیامبر شنیدم که میفرمود:دوازده امیر پس از من خواهند آمد ،سپس سخنی فرمودکه من نشنیدم اما پدرم گفت که فرموده است:همه آنها از قریش اند.
مسلم در صحیحش نیز نقل کرده :دین همچنان استئار و پابرجاخواهد ماند تا قیام قیامت؛و بر شما دوازده خلیفه خواهند بود که آنها از قریش اند.
در مسند احمد همین روایت به عبارت "دوازده تن به عدد نقبای بنی اسرائیل" آمده است و حتی در توراتی که نزد یهودیان است نیز آمده است :"خدای تعالی به حضرت ابراهیم بشارت داد به فرزندی که نامش اسماعیل است و اینکه نسل او را بسیار میکند و در ذریه اش 12 امیر و یک امت بزرگ قرار خواهد داد."

باغ بهشت;328090 نوشت:
در روایات شیعه چه حدیثی بالاتر از حدیث ثقلین که به تواتر از شیعه و سنی نقل شده است...در این حدیث پیامبر صلوات الله علیه و آله اسامی تک تک معصومین را آورده است

اولا در حدیث ثقلین نص صریح به امامت شخصی خاص نیامده است.
دوما کجای این حدیث نام 12 امام آمده است که شما می گوئید تک تک را نام برده؟؟؟

باغ بهشت;328090 نوشت:
بخاری در صحیحش از جابربن سمره نقل میکند که گفت:از پیامبر شنیدم که میفرمود:دوازده امیر پس از من خواهند آمد ،سپس سخنی فرمودکه من نشنیدم اما پدرم گفت که فرموده است:همه آنها از قریش اند.

بله، 12 امیر، 12 خلیفه
و نه 12 امام که 9 تای آنها خلیفه نشدند و یکی از آنها هم هنوز معلوم نیست دنیا آمده است یا خیر.

موضوع قفل شده است