اختلافات زوج ها

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اختلافات زوج ها

:doosti:اختلافات زوج ها در دوران تعطيلات:doosti:

:hamdel:اختلاف سليقه در مورد خانه تکانی و دکوراسيون منزل :hamdel:


علاوه بر مسئله سليقه ممکن است زوج بر سرتعويض وسايلی که نمی خواهند در سال جديد در خانه داشته باشند و يا
خريدن وسايلی که در سال جديد لازم دارند هم اختلاف نظر پيدا کنند. از موارد ديگر اينکه مثلا ممکن است هر دو نفر کار کنند و نرسند طوری که ميخواهند اين کار را انجام بدهند. و يا ممکن است فشار روی يکی از طرفين بيشتر باشد و ناراحتی از اين موضوع روی رابطه زوج اثر منفی بگذارد.
اين موارد با برنامه ريزی و صحبت کردن معمولا حل می شود. البته در اکثر مواقع بهرحال يک نفر بايد کوتاه بياد اما نه در حدی که حس کند حقش خورده شده و بعدا اثرش روی محبتش به همسرش بروز کند. از خودتان اول بپرسيد: آيا واقعا نظر همسرم در تصميم برای خريد چيزی با دادن تغييرات در منزل لازم است؟ چرا بايد نظر او را هم لحاظ کنم؟ :Gig:

:hamdel::hamdel::hamdel::hamdel::hamdel:

سلام بحث خوب و کاربردی ای را شروع کرده اید ان شا الله با نکات خوبی بتوانیم شادی را در کام خانواده شیرین نگه داریم
موفق باشید

نکته روان شناختی درباره دکوراسیون منزل
قبلا وقتی به منزل پدربزرگ و مادر بزرگ ها و مردم می رفتیم می دیدیم عکسی دسته جمعی با پشت صحنه اماکن مقدس دارند تابلوی آیت الکرسی و پنج تن و..دارن و قرآن و مفاتیح و سجاده در طاقچه و گوشه اتاق جاخوش کرده بودند و چشمک می زدند امروزه بسیاری از خانه ها برای مرتب کردن منزل این ها را اضافی می دانند مانند افراد تزریقی که ابزار خود را مخفی می کنند اینها را از معرض دید مخفی می کنند.
ما نباید از اثر روان شناختی اینها غافل باشیم با هر نگاهی که ما به آنها می کنیم عکسی گرفته می شود و برای ضمیر ناخودآگاه ما فرستاده می شود و ضمیر نا خودآگاه باورهای عقلی ما را تبدیل به باورهای قیمتی قلبی هم می کند

قبول دارم با بحث بالایی کمی فاصله دارد.این نکته به ذهنم آمد حیفم آمد این نکته را به عنوان هدیه به دوستان ندهم بسیاری از اختلافات ما از حضور شیاطین در منزل رخ می دهند. و جایی که قرآن است شیطان دور می شود البته قرآن در دسترس باشید به انس ما به آن کمک می کند و انس سبب می شود گوش شیطان کر هر از چند گاهی تلاوت هم شود
باقی بقایتان

تشکر می کنم از جناب حامی بزرگوارکلا دو مدل تصميم گيری در رابطه روج ها وجود دارد:
۱. مدل منطقی يا شناختی:
هر دو در تصميم گيری مشارکت می کنند،
يکی تصميم می گيرد و ديگری مشاوره می دهد
يکی تصميم می گيرد و ديگری بی تفاوت است
۲. مدل قدرتی:
تصميم با کسی که قدرت اقتصادی دارد
تصميم با کسی که قدرت کنترل رابطه جنسی را دارد
تصميم با کسی که قدرت آشپزخانه را دارد

مسئله مالی
مورد بعدی که ممکن است ريشه خيلی از مشاجرات زوج ها در طول تعطيلات باشد، مسئله مالی است. جروبحث بر سر مسائل مالی معمولا ابعاد گسترده ای دارد. از خريد لباسهای نو برای بچه ها گرفته تا خريد مخلفات برای عيد و پذيرايی و ترتيب دادن مسافرت و تفريحات نوروزی و غيره. اين موارد معمولا در دو حالت پيش مياد يکی اينکه زوج در مورد موقعيت مالی شان با هم هماهنگ و رو راست نيستند، مثلا آقا درآمد خانه را تحت کنترل دارد و خانم نمی داند که آيا زمانی که همسرش می گويد ندارم که فلان وسيله را تهيه کنم واقعا از نظر مالی در مضيقه است و يا صرفا برای اينکه خواست او را برآورده نکند مسئله مالی را پيش می کشد.

حالت دوم اين است که يکی از والدين، معمولا مادر، تحت تاثير احساسات می خواهد خواسته فرزندش را برآورده کند و مثلا لباسی را که بچه خواسته برای عيد او تهيه کند و والد ديگر که معمولا پدر خانواده است با توجه به اشراف به شرايط مالی خانواده نميخواهد و يا نمی تواند تن به اين خواسته بدهد. اين نوع اختلافات بر روی بچه ها هم اثر می گذارد. فرزند شما نبايد لزوما لباس گران قيمتی داشته باشد تا از نوروز و سال جديد لذت ببرد. اين نحوه ارائه آن لباس يا وسيله است که ميتواند به بچه احساس دلگرمی و شادی بدهد. در ضمن بچه ها بايد از سنين کودکی با واقعيت های زندگی آشنا بشوند. ما نمی توانيم بچه ها را در حباب، به دور از واقعيتها بزرگ کنيم. توجه نماييد که حتی اگر در چنين شرايطی قرار گرفتيد هرگز رابطه خودتان را بخاطر نفر سوم که در اين موقعيت فرزندتان است خدشه دار نکنيد و سعی کنيد مثل يک تيم عمل کنيد. برای آقايانی که فکر می کنند همسرانشان توقعات مالی دور از انتظاری دارند و به قول معروف آنها را درک نمی کنند. توصيه می کنم در اين مورد با هم صحبت کنيد، البته نه پيش از خواب و در حالت خستگی و يا عصبانيت، بلکه در حالی که داريد با هم قدم می زنيد يا چايی نوش جان می کنيد. بگوييد مثلا عيد نزديک است بيا با هم يک برنامه ريزی مالی هم بکنيم. و اين کار در هر شرايط مالی ممکن است. چون برنامه ريزی شما است که به پولتان برکت می دهد نه مقداری که در ميآوريد و يا خرج می کنيد.

موضوع قفل شده است