جمع بندی اثرات امور معنوی در زندگی انسان

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اثرات امور معنوی در زندگی انسان

سلام معذرت میخوام که زیاد مزاحم میشم،چون جایی زندگی میکنم که امکانش نیست به جواب سوالام برسم،
یه چیزی زندگیمو خیلی مختل کرده،
همش دنبال چیزای الکی واسه عاقبت بخیری و افزایش روزی و اینا هستم،اصلا زندگیمو بهم ریخته!
حالا یه سوال دارم:
این همه خواص و اثری که برای انگشتر عقیق گفته شده آیا برای همه در همه شرایط یکسانه یا اینکه،نسبت به ادما فرق میکنه
و باتوجه به شرایط دیگه ای این اثرات رو خواهند داشت؟
آیا انگشترها از خودشون هیچ اثری ندارن و بر اساس تقوا و یا معصیت ادم دارای اثر میشن؟
یک مدت دنبال انواع دعا بودم الان نفسم گیر داده به انگشتری
لطفا راهنماییم بفرمایین
کل زندگیم بهم ریخته!
همش فک میکنم اگه انگشتر عقیق نداشته باشم اتفاقات بد برام میفته و اگه داشته باشم هیچ اتفاقی برام نمیفته و درامان خواهم بود،
همش ذهنم میگه اگه عقیق همراهت باشه عاقبت بخیر میشی و روزیت زیاد میشه و...!!
لطفا کمکم کنید از این درگیری ذهنی خارج بشم

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]


کارشناس بحث: استاد بدیع

[TD][/TD]


پرسش: در زندگی دچار مشکلاتی هستم و به دنبال راه هایی برای افزایش رزق و روزی. چند وقتی است ذهنم درگیر انگشتر عقیق شده است. احساس میکنم مشکلاتم به خاطر نداشتن انگشتر است. آیا این همه آثاری که برای انگشتر عقیق گفته شده درست است و شامل حال همه میشود؟ یا اینکه بستگی به شرایط روحی خود فرد و اعمال او هم دارد؟

پاسخ: اتفاقات در زندگی انسان تحت تاثیر عوامل مختلفی به وقوع می پیوندد و هر کدام سهم خاصی در اتفاقات تلخ و شیرین زندگی دارند. کسی که بتواند این عوامل را شناسایی کند و سهم هر یک در بروز مشکلات و یا گشایش های زندگی خود را بشناسد میتواند از آنها بهترین بهره برداری را نماید.

اشتباهی که ممکن است در این مسیر رخ دهد این است که برای عوامل کوچک تر سهم بزرگی قائل شویم و از عوامل اصلی غافل شویم. به عنوان مثال مشکلات مالی عوامل مختلفی مانند تنبلی، گناه، قحطی و کمی ارزاق، اسراف، مشکلات اقتصادی کلان، نارضایتی والدین، نداشتن عقل معاش، خواب بین الطلوعین و ...... دارد.

بررسی این عوامل نشان میدهد همه آنها از یک سنخ نیستند. برخی فردی و برخی اجتماعی و برخی اختیاری و برخی تحمیلی است. سهم هر یک نیز در پدیدآیی فقر متفاوت است. به همین موازات عواملی که باعث افزایش روزی و بر طرف کردن فقر میشود نیز متفاوت است. به دست کردن انگشتر عقیق نیز یکی از عوامل برطرف کردن فقر است. اما میزان تاثیر آن در هر فرد بستگی به شرایط دیگری نیز دارد. مثلا ممکن است فقر او دلیل خاصی داشته باشد که تا آن را برطرف نکند به طور ریشه ای و کامل مشکلش حل نشود.

بنابراین تا آنجا که میدانید و میتوانید از همه راهکارها برای حل مشکل خود استفاده کنید. اما چند نکته را در این باره در نظر بگیرید:

درباره مشکلی که دارید به صورت منطقی فکر کنید و مشاوره بگیرید و به دنبال راهکار باشید.
سعی کند ریشه اصلی مشکل را پیدا کنید و انرژی خود را برای برطرف کردن آن هزینه کنید.
از تلقین مثبت استفاده کنید. مثلا اگر انگشتر عقیق به دست دارید به خودتان تلقین کنید که میتواند باعث افزایش روزی من شود. اما اگر ندارید منفی بافی نکنید که من فقیر میشوم و ....

موضوع قفل شده است