ابزار ايجاد بانك اطلاعاتي كتاب شناسي + آموزش فيش برداري و تحقيق

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ابزار ايجاد بانك اطلاعاتي كتاب شناسي + آموزش فيش برداري و تحقيق

[="Times New Roman"]اعوذ بالله من الشيطان الرجيم

بسم الله الرحمن الرحيم

فيش نويسي يا نت برداري مدون و منظم از ابزار تحقيق در هر علمي به حساب مي آيد كه به محقق كمك ميكند تا از مطالب مورد نيازش نت برداري كرده و دسترسي اش به مطالب مورد نياز در هنگام تحقيق و نتيجه گيري و مقاله نيويسي و يا حتي ايجاد يك بانك اطلاعاتي كمك بگيرد.

پس فيش نويسي همانطوريكه مشخص است در موضضوعات متعددي با عنوان متغير ممكن است صورت پذيرد.

براي اشنائي با منابع و تحقيق در موضوعات ديني شما نياز به دو نرم افزار در محيط مجازي داريد
1- نرم افزاري براي دسته بندي منابع
2- نرم افزاري براي نت برداري از مطالب

من در اين تاپيك نرم افزارها و آموزشهاي مورد نياز را معرفي ميكنم و خوشحال ميشوم دوستان نيز اگر مطلب مرتبتي دارند مشاركت نمايند.

و من الله التوفيق

ياحق[/]

[="Times New Roman"]

BouReyhan v1.0
- نرم‌افزار روش تحقیق کتابخانه‌ای

( پرتابل - رايگان - كم حجم - براي ايجاد بانك اطلاعاتي كتابشناسي مفيد است )

یکی از مشکلات پژوهشگرانی که در صدد تهیه یک تحقیق دانشگاهی هستند، نحوه جمع‌آوری و بازیابی داده‌ها در طول فرآیند پژوهش است. این معضل به ویژه هنگامی که پژوهشگر دست به تحقیقی گسترده می‌زند و با انبوه اطلاعات جمع‌آوری شده مواجه است نمود بیشتری می‌یابد. جستجو در فیش‌ها و یادداشت‌های تهیه شده زمان زیادی از پژوهشگر گرفته و ساماندهی و مرتب‌سازی برگه‌های تحقیق همواره قسمتی از ذهن محقق را درگیر می‌سازد.
بوریحان نرم‌افزاری بسیار ساده برای نویسندگان و پژوهشگرانی است که قصد تهیه پژوهشی به روش «کتابخانه‌ای» را دارند. برگه‌های کتابشناسی، فیش‌های مستند و یادداشت‌های شخصی خود را در این نرم‌افزار وارد کرده و با پوشه‌های فربه از کاغذ خداحافظی کنید.
بوریحان در جهت خدمت به دانش و فرهنگ ایران زمین به صورت رایگان در اختیار همه پژوهشگران فارسی‌زبان قرار می‌گیرد، نام «ابوریحان بیرونی»، اندیشمند گرانمایه و پژوهشگر فرهیخته ایران، زیبنده این نرم‌افزار است.
قابلیت های کلیدی نرم افزار بوریحان:
- ثبت برگه‌های پژوهش، پدیدآورنده، کتاب‌شناسی، فیش و یادداشت
- معرفی یک پدیدآورنده اثر برای چندین کتاب و منبع
- معرفی یک برگ کتاب‌شناسی و استفاده در چندین پژوهش
- اختصاص شناسه خودکار توسط نرم‌افزار به هر برگه
- اختصاص شماره دلخواه به برگه‌های کتاب‌شناسی، فیش و یادداشت
- نمایش منبع بر اساس شیوه‌نامه ارجاع‌دهی به روش APA در فیش‌ها
- معرفی چندین پروژه تحقیقاتی در یک پرونده
- امکان جستجو در همه قسمت‌های ثبت شده
- تغییر ابعاد نمایش برگه‌ها
- امکات مرتب‌سازی برگه‌های ثبت شده
- امکان تبدیل همه برگه‌ها به قالب XPS
- خروجی برگه‌های اصلی به Word مطابق استاندارد روش تحقیق
- چاپ تکی و دسته‌ای برگه‌ها
- امکان ارسال چاپ به چاپگر‌های مجازی PDF
- درج فاصله مجازی (نیم‌فاصله) با فشردن Shift + Space
- نصب خودکار نرم‌افزار با اولین اجرا
- محیط کاربر پسند شبیه مجموعه نرم‌افزارهای Microsoft Office
- و ...
مشخصات

شرکت سازنده: BouReyhan.com

1- بوریحان مانند بسیاری از نرم‌افزارهای دیگر تحت ویندوز با تکنولوژی NET. کار می‌کند. برای استفاده از این نرم‌افزار بایستی مجموعه Microsoft .Net Framework بر روی رایانه شما قبلا نصب شده باشد. این مجموعه بر روی سیستم عامل‌های Windows 7 به‌روز شده موجود است و شما نیازی به نصب آن ندارید. برای سیستم عامل‌های قدیمی XP و 7 به‌روز نشده، شما می توانید این مجموعه را با استفاده از این لینک، دریافت و نصب کنید.
2- بوریحان یک نرم‌افزار قابل حمل (Portable) است بدین معنی که آن را می‌توانید در هر مسیری که مایل هستید (حتی بر روی حافظه قابل حمل) ذخیره و اجرا نمایید.

دریافت نرم‌افزار در اين صحه

http://www.boureyhan.com/download/

[="Times New Roman"]

نرم افزار فیش تبلیغ نسخه 2
(کسب مقام دوم چهارمین جشنواره رسانه های دیجیتال در بخش بهترین نرم افزار تولید محتوا)

اين فيش سافت اصلاح شده ورژنهاي قبلي است
رايگان و نياز به نصب دارد و اين حجم بخاطر ابزارهاي جانبي اي است كه بهمراه فيش ارائه ميشود.مثل نت فريم ورك 2 - ورد 2007

اداره نرم‌افزارهاي ديني معاونت تبليغ و آموزشهاي كاربردي حوزه‌هاي علميه، با بهره‌گيري از يك دهه تجربۀ اين معاونت در عرصه تبليغ و شناخت دقيق نيازهاي مبلّغان و محقّقان ديني، اقدام به توليد نرم‌افزار فيش تبليغ نموده است.

اين محصول در عين برطرف ساختن نيازهاي مبلّغان، سعي كرده است تا با ارائه ايده‌هاي نو، سهولت بسياري در امر فيش نويسي براي كاربران ايجاد نمايد. همين امر موجب گرديد تا نرم‌افزار فيش تبليغ در چهارمين جشنواره رسانه هاي ديجيتال، در بخش توليد محتوا مقام دوّم را كسب نمايد؛ و علاوه بر آن،‌ به نرم‌افزار فيش تبليغ از سوي بخش «پژوهش، فن‌آوري، و نوآوري» اين جشنواره، تنديس محصول فن‌آورانه اعطا گرديد.
از اين پس، سعي خواهيم كرد در سلسله مقالاتی، قابليتهاي ويژه موجود در فيش تبليغ را معرفي نماييم.

راهنماي برنامه

بخشي از عملكردهاي برنامه‌هاي نرم‌افزار، معمولاً مشابه يكديگر است، و متناسب با نوع كاربري تعريف شده براي آنها، وظايف متفاوتي پيدا مي‌كنند؛ از اين رو است كه توليدكنندگان نرم‌افزار، سعي مي‌كنند تا آن دسته از عملكردهاي برنامه‌هايي را كه توليد كرده‌اند و با ساير نرم‌افزارها مشترك مي‌باشد، به روشي پياده‌سازي نمايند كه كاربران به آن آشنا هستند؛ تا با اين قابليت، كاربران حرفه‌اي رايانه، براي اولين‌بار وارد يك برنامه جدید شده باشند،‌ و از آن استفاده نمايند.
از آنجا كه برنامه فيش تبليغ، در بخشي از عملكردها مشابه نرم‌افزار word است؛ لذا سعي شده تا روش پياده‌سازي عملكردهاي مذكور،‌ مشابه باشد؛ همانند: شكل ابزار برنامه، كليدهاي ميانبر برنامه و همچنين افزودن ابزار ويرايش متن (چپ چين، راست چين،‌ تغيير سايز قلم، تغيير رنگ قلم و...).
طبيعي است كه هر نرم‌افزاری، متناسب با دستور كار خود داراي يك سري از ابزارها و عملكردهاي اختصاصي نيز مي‌باشد، و شركتهاي سازنده آنها براي آشنا ساختن مخاطبين‌شان با اين امكانات اختصاصي، اقدام به توليد فايلهاي راهنما مي‌كنند.
فايلهاي راهنما به روشهاي متفاوتي توليد مي‌شوند كه از جمله اين روشها مي‌توان به روش توليد فايل راهنما به صورت متني، چند رسانه‌اي (همانند: فيلم، صدا و...) و روش تعاملي اشاره كرد.
در اين بين روش تعاملي، كامل ترين روش توليد محتوا به حساب مي‌آيد. در اين روش، علاوه بر ارائه راهنمايي به صورت متني و چند رسانه‌اي،‌ از كاربر خواسته مي‌شود تا توضيحات داده شده را به صورت عملي اجرا نمايد. در واقع روش ساخت فايل راهنما به روش تعاملي، يك نوع كارگاه آموزش نرم‌افزار به حساب مي‌آيد، كه كاربر را به صورت مستقيم درگير اجراي مثالهاي از پيش طراحي شده مي‌نمايد.
يكي از قابليتهاي نرم‌افزار فيش تبليغ، عرضه فايل راهنماي نرم‌افزار در قالب تعاملي است؛ لذا كاربران اين نرم‌افزار مي‌توانند با كمك فايل رهنما، در يك كارگاه واقعي اقدام به يادگيري نرم‌افزار فيش تبليغ نمايند. براي مشاهده راهنماي برنامه، از منوهاي بالاي برنامه، گزينه راهنما را انتخاب نماييد.

ورود اطلاعات

يكي از مشكلات كاربران رايانه، خسته كننده بودن وارد كردن اطلاعات به روش تايپ است. برنامه فيش تبليغ، چند روش ورود اطلاعات را بدون نياز به تايپ، در اختيار كاربران خود قرار مي‌دهد.

كپي خودكار

وجود امكان copy و past در برنامه دليل قوي براي كاربران رايانه است كه تمايل زيادي به مطالعه و پژوهش از طريق منابع ديجيتال داشته باشند؛ چرا كه نُت‌برداري از كتابها به صورت دست‌نويس، زمان‌بر و خسته‌كننده است.
با وجود سهولتهايي كه مطالعه در رايانه به همراه دارد؛ اما رشته افكار محقّق در هر زمان كه اقدام به يادداشت‌برداري مي‌كند، بريده مي‌شود؛ چرا كه او بايد متني را كه مطالعه مي‌كند رها سازد، و با ورود به يك نرم‌افزار ديگر، متني را كه كپي كرده در آن قرار دهد.
روش كپي خودكار، راهكاري است كه سازندگان نرم‌افزار فيش تبليغ، براي مخاطبان‌شان [كه اكثراً افرادي تحصيل كرده و محقق هستند] ارائه كرده اند. در اين روش، كاربران در بين متون ديجيتال مشغول مطالعه و تحقيق مي‌شوند، و هر بخش از متن مورد نظرشان را انتخاب و كپي مي‌نمايند.
از انتخاب به بعد، نرم‌افزار فيش تبليغ به صورت خودكار وارد عمل شده و يك فيش جديد باز كرده و متن كپي شده را داخل آن قرار مي‌دهد. تمام اين اتّفاقها در كسري از ثانيه اتفاق مي‌افتد و كاربر با خيال راحت از حفظ يادداشتهايش، به مطالعه خود ادامه مي‌دهد.
نرم‌افزار فيش تبليغ، اين قابليت را به دو صورت در اختيار كاربران قرار مي‌دهد:
الف. تمامي متنهاي كپي شده را در يك فيش وارد مي‌كند.
ب. هر يك از متنهاي كپي شده را در فيشي جداگانه وارد مي‌كند.
برای آشنایی بیش تر با این قابلیت، در بخش راهنمای برنامه، فیلم آموزشی شمارۀ 7 را ملاحظه فرمایید. در اينجا

لینک دانلود بصورت پارت پارت جمعا171.67mb Sad لينك يكجا معيوب است )

پارت یک : لینک دانلود با حجم 10mb

پارت دو : لینک دانلود با حجم 10mb

پارت سه : لینک دانلود با حجم 10mb

پارت چهار : لینک دانلود با حجم 10mb


پارت پنج : لینک دانلود با حجم 10mb


پارت شش : لینک دانلود با حجم 10mb


پارت هفت : لینک دانلود با حجم 10mb


پارت هشت : لینک دانلود با حجم 10mb


پارت نهم : لینک دانلود با حجم 10mb


پارت دهم : لینک دانلود با حجم 10mb


پارت یازدهم : لینک دانلود با حجم 10mb


پارت دوازدهم : لینک دانلود با حجم 10mb


پارت سیزدهم : لینک دانلود با حجم 10mb


پارت چهاردهم : لینک دانلود با حجم 10mb


پارت پانزدهم : لینک دانلود با حجم 10mb


پارت شانزدهم : لینک دانلود با حجم 10mb


پارت هفدهم : لینک دانلود با حجم 10mb


پارت هجدهم : لینک دانلود با حجم 296kb


منبع : zitova.ir
ماهنامه اطلاع رسانی، پژوهشی، آموزشی مبلغان شماره144

[="Times New Roman"]

معرفي دو نرم افزار مفيدغير رايگان
براي تهيه فيش و تحقيق در محيط مجازي


1- نرم افزار پژوهش يار

اين نرم افزار اين قابليت را براي شما فراهم مي آورد كه صفحات وب و فايلهاي صوتي و تصويري و متني را نيز بتوانيد بصورت فيش ذخيره نمائيد

قيمت حال حاضر اين نرم افزار 12000 تومان است.

براي اطلاعات بيشتر به اين صفحه مراجعه نمائيد.


2- نرم افزار فيش نگار

قابليت بسيار جالب اين نرم افزار به عقيده حقير داشتن قابليت كليد واژه است.

كساني كه كارهاي تخصصي تر انجام ميدهند به عقيده حقير اين قابليترا خيلي مي پسندند.

براي تهيه اين نرم افزار با قيمت 5000 تومان به اين صفحه مراجعه نمائيد.

ياحق

[="Times New Roman"]

دانلود كتاب آموزش روش تحقيق از دانشگاه مجازي امام خميني (ره)

[="Times New Roman"]

معرفي يك كتاب ارزشمند از آيت الله شبيري زنجاني
در زمينه كتاب شناسي شيعي


کتاب‌شناسی آثار و عالمان شیعه در «جرعه‌ای از دریا»

کتاب - ایبنا نوشت:

مدیر موسسه کتاب‌شناسی شیعه با اشاره به این که این موسسه آثار مکتوب متعددی را برای انتشار در ماه‌های آینده در دست اقدام دارد، کتاب «جرعه‌ای از دریا» را از جمله این آثار برشمرد که مجموعه پژوهش‌های آیت‌الله شبیری را در حوزه کتاب‌شناسی دربر دارد.

حجت‌الاسلام رضا مختاری اظهار داشت: نخستین جلد این مجموعه دو جلدی، ماه گذشته روانه بازار نشر شد. جلد دوم که اثری از آیت‌الله موسی شبیری زنجانی، از مراجع عظام قم است، با ارایه پژوهش‌ها و مقالات وی که اغلب تاکنون منتشر نشده‌اند، به چاپ خواهد رسید.

وی با تاکید بر تخصصی بودن این کتاب یادآور شد: موضوع این اثر در حوزه تراجم و کتاب‌شناسی یا سرگذشت‌نامه و کتاب‌شناسی است که اهل فن از مباحث آن استفاده‌های فراوانی خواهند برد.

حجت‌الاسلام مختاری با اشاره به این که آیت‌الله شبیری در شمار علمای طراز اول حوزه کتاب‌شناسی شیعه به شمار می‌آید، گفت: اغلب افرادی که در حوزه کتاب‌شناسی، شخصیت‌شناسی و فهرست‌نگاری تحقیق و مطالعه می‌کنند، می‌توانند از مباحث شخصیت‌شناسی و کتاب‌شناسی این اثر که به تاریخ تشیع و معرفی آثار و عالمان شیعه اختصاص دارد، بپردازند.

موسسه کتاب‌شناسی شیعه این کتاب را به زودی در شمارگان 1000 نسخه، حجمی معادل 600 صفحه و بهای 120 هزار ریال روانه بازار کتاب خواهد کرد.

[="Times New Roman"]معرفي سايتي براي فيش برداري از صفحات و مطالب وب

هر روز مطالب زیادی را در اینترنت مشاهده می کنیم و تعداد اندکی از آنها را مطالعه می کنیم.
هنگام مطالعه یک سایت ممکن است یک یا چند جمله یا حتی یک عکس ببینید که برایتان مهم باشد و نياز داشته باشید آنها را داشته باشید.
فرض کنید در حال تحقیق بر روی موضوعی هستید و در این راستا سایتهای مختلفی را مطالعه می کنید و در هر سایتی مطالبی را پیدا می کنید که باید در جمع بندی نهایی تحقیق بر روی آنها کار کنید. برای این کار نمی توان از سایتهای Social Bookmarking مانند Delicious استفاده کرد زیرا این سایتها کل سایت را به ذخیره می کنند. این در حالی است که ممکن است شما تنها چند جمله از این سایت را نیاز داشته باشید. نکته دیگر اینکه هیچ تضمینی وجود ندارد که سایتی را که پیدا کرده اید تا ابد وجود داشته باشد یا مطلب منتشر شده تغییر نکند. در سایتهایی مانند Delicious لینک سایت برای شما در پروفایلتان ذخیره می شود لذا اگر آدرس سایت تغییر کرد یا به هر دلیلی محتوی آن تغییر کرد دیگر به مطالب آن سایت دسترسی ندارید. برای حل این مشکلات می توایند از یک سایت جالب به نام Marrows استفاده کنید.

Marro.ws چه می کند:

یک کپی از هر مطلبی را از هر سایتی می توانید در پروفایل خود ذخیره کنید. توجه کنید چون یک کپی از مطلب را ذخیره می کنید در نتیجه حتی اگر سایت مادر هم بر چیده شود مطلبی که شما ذخیره کرده اید هم چنان در دسترستان خواهد بود. می توانید این مطالب را به صورت خصوصی یا عمومی در سایت Marro.ws منتشر کنید و بقیه هم می توانند در مورد مطلب منتشر شده نظر داده یا رای بدهند و یا به لیست مطالب مورد علاقه خود اضافه کنند. کاربران به هر مطلب می توانند یک آدرس وب به صورت http://marro.ws/yourcontetname اختصاص دهند.

روش کار:

با ثبت نام در marro.ws هر کاربر دارای یک پروفایل می شود. برای ذخیره کردن یک مطلب می توانید آنرا کپی کرده و در محل مشخص paste کنید. در قسمت Alias می توانید لینک این مطلب را تایپ کنید اگر این لینک قبلا ثبت نشده باشد مطلب شما با این لینک در دسترس قرار می گیرد. اما بهترین راه استفاده از این سایت نصب ابزارهای ارائه شده است. با مراجعه به این آدرس می توانید ابزار ارائه شده برای فایرفاکس یا IE 8 را دانلود و نصب کنید و یا از بوک مارک لت ارائه شده استفاده کنید. با افزونه فایرفاکس برای ذخیره هر مطلبی در پروفایل کافیست آنرا انتخاب کرده و دکمه راست ماوس را بزنید و از منو گزینه "marro.ws it" را انتخاب کنید.

منبع
WebParking.Mihanblog.Com

با سلام
در این تاپیک هم اطلاع جامع از فیش نویسی
http://www.askdin.com/thread3189.html
مرتبط با مطالب:
http://www.askdin.com/thread12148.html
و
http://www.askdin.com/thread16106.html

بی ارتباط با عنوان کتاب نیست:
http://www.askdin.com/thread19451.html