جمع بندی آیة الکرسی مغربی چیست؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیة الکرسی مغربی چیست؟

بسم رب المهدی و الشهدا و الصدیقین.
سلام خدمت تمامی کارشناسان و اساتید محترم اسک دین.
پیشاشپیش عذر خواهی میکنم اگر جای تاپیک مناسب نیست.
ببخشید دوستان در مورد یکی از سوره های قرآن داشتم.به صورت اتفاقی به اسامی عجیبی از سوره های مغربی برخوردم مثل:آیة الکرسی مغربی,یس مغربی,حمد مغربی,فیل مغربی و....
کمی در مورد اون تحقیق کردم چیز عجیبی بود توی این سوره ها از ملائکه و مقربین به صورت عجیبی درخواست کمک شده و اونا رو احضار کرده.
حتی در برخی شایت ها بر این مطلب که این سوره ها میتونن سحر رو برطرف کنند و طلسم رو اشاراتی کرده و....
وقتی توی این سوره ها دقت میکنید میبینید همون سوره های قرآن هستند و تنها تفاوتی که دارند اینه که اونا تغییر داده شده و از ملائکه و موکلین کمک خواسته شده.
دیگه زیاد حرف نمیزنم.
از کارشناسان مطلع در این راستا تقاضا دارم که در مورد این سوره ها توضیحاتی کامل دهند مثلا من آیة الکرسی مغربی رو متنشو میزارم:

بسم الله الرحمن الرحیماللهُ لا اِلهَ اِلاّهُوَالحَیُّ القَیّوُم عَزَمتُ عَلَیکُم وَ اَقسَمتُ عَلَیکُم بِرَبِّ المَلائِکَةِ وَالرّوُح اَجِب یاجَبرائیل یا فَتمائیل سامِعَاً مُطیعاً بِحَقِّ لا تَاخُذُهُ سِنَةٌ وَ لا نَومٌ لَهُ ما فِی السَّمواتِ وَ ما فِیالاَرض عَزَمتُ عَلَیکُم وَ اَقسَمتُ عَلَیکُم بِرَبِّ المَلائِکَةِ المُقَرَّبین اَجِب یا میکائیل یا خَرقائیل یا مایائیل یا میقائیل یا قَمنائیل سامِعاً مُطیعاَ بِحَقِّ یَعلَمُ ما بَینَ اَیدیهِم وَ ما خَلفَهُم عَزَمتُ عَلَیکُموَ اقسَمتُ عَلَیکُم بِرَبّ ِالمَلائِکَةِ المُقَرَّبین اَجِب یا شورائیل یا عزرائیل یا سامائیل یا احمائیلسامِعاً مُطیعاَ بِحَقِّ وَ ما خَلفَهُم وَ لا یُحیطوُنَ بِشَیءٍ مِن عِلمِهِ عَزَمتُ عَلَیکُم وَ اَقسَمتُعَلَیکُم بِرَبِّ المَلائِکَةِ المُقَرَّبین اَجب یا میکائیل یا خفلائیل یا طومائیل یا موتائیل سامِعاً مُطیعاًبِحَقِّ الاّ بِما شاءَ وَسِعَ کُرسیُّهُ اَلسَّموات وَالاَرضَ عَزَمتُ عَلَیکُم بِرَبِّ المَلائِکَةِ المُقَرَّبین اَجِب یافَتحائیل یا زویائیل یا قتمائیل یا سَمعائیل سامِعاً مُطیعاً بِحَقِّ وَ لا یَوُدُهُ حِفظِهُما عَزَمتُ عَلَیکُموَ اَقسَمتُ عَلَیکُم بِرَبِّ المَلائِکَةِ المُقَرَّبین اَجِب یا بَرقائیل یا شَرقائیل یا هرقائیل یا طوقائیلسامِعاً مُطیعاً بِحَقِّ وَ هُوَ العَلی اَلعَظیم عَزَمتُ عَلَیکُم وَ اَقسَمتُ عَلَیکُم بِرَبِّ المَلائِکَةِ المُقَرَّبیناَجب یا بربائیل یا برتائیل یا هرقائیل یا طرقائیل سامِعاً مُطیعاً بِحَقِّ الاَسماءِ الاَعظَم اَن تَقضیلَنا حاجاتُنا بِرَحمَتِکَ یا اَرحَم الرّاحِمین وَ بِحَقِّ حمعسق.

کارشناسان محترم لطفا در پاسخ دهی به این نکات توجه داشته باشید که:
میدونم این سوره ها تغییرات دست انسان رو دارند.
تمامی مطالب اینترنتی هم خوانده شده است.
لطفا پاسخ هایی از قبیل:
نظر مراجع یا ماهیت سوره ها و ... دهید.
تشکر فراوان
«الهم عجل لولیک الفرج»

[=impact]

با نام الله


[=impact]
[=impact]

[=impact]

[=impact]


کارشناس بحث: استاد عمار


پرسش:
آیا سوره های مغربی که نقل می شوند مورد تایید می باشد؟

پاسخ:
خیراین آیات و سوره های مغربی نوشته ها و کتاب هایی هستند که منسوب به علوم غریبه می باشد که از نظر سند اعتبار چندانی ندارد. لذا استفاده از این اوراد از آن جا که مجوز شرعی ندارد و تصرف در آیات قرآن است کار درستی نیست. پس مورد تایید مراجع و علما نمی باشند.
برای ارتباط با خداوند و رفع گرفتاری ها بهترین اذکار آیات قرآن و دعاهایی است که از طریق ائمه (علیهم السلام) به ما رسیده است. بنابراین با توجه به نامشخص بودن اعتبار چنین اذکاری باید از آنها اجتناب شود.

موضوع قفل شده است