آیا رفتن به حج مخصوصا عمره درست است؟

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا رفتن به حج مخصوصا عمره درست است؟

سلام
یه سوال :
آیا رفتن به حج در روزگاری که حرمین شریفین به دست دشمنان اسلام و اهل بیت افتاده و از این سیطره خود علیه اسلام و مذهب حق شیعه استفاده می کنند و با تبلیغات یک طرفه و استفاده ابزاری از قدرت به ترویج عقاید باطل پرداخته و متاسفانه هزینه آن را هم از همین حجاج بیت الله الحرام بدست می آورند درست است؟
و اتفاقا پول سرکوب شیعیان بحرین و دخالتها در دیگر کشورها هم ازین طریق بدست می آید.

حق گو;233761 نوشت:
سلام یه سوال : آیا رفتن به حج در روزگاری که حرمین شریفین به دست دشمنان اسلام و اهل بیت افتاده و از این سیطره خود علیه اسلام و مذهب حق شیعه استفاده می کنند و با تبلیغات یک طرفه و استفاده ابزاری از قدرت به ترویج عقاید باطل پرداخته و متاسفانه هزینه آن را هم از همین حجاج بیت الله الحرام بدست می آورند درست است؟ و اتفاقا پول سرکوب شیعیان بحرین و دخالتها در دیگر کشورها هم ازین طریق بدست می آید.

با سلام و احترام

به لحاظ شرعی،انجام حج در شرایط فعلی جایز است.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

به نظر من، این که جایز هستش دلیل نمی شه که آدم حتما انجامش بده.
از اونجا که حج واجب، واجبه. اگه آدم شرایطش رو داشت باید بره ولی عمره بخصوص نیازی نیست که حتما رفت. الانم که دیگه اوضاع عربستان هم ریخته به هم، همین روزاست که کلا بساط آل سعود جمع بشه ان شاالله.
مسئله مهمتر واسه اونایی که می رن اینه که باز می رن اونجا، کلی هم سوغاتی می خرن- با اینکه هم حضرت امام و هم حضرت آقا اینقدر تاکید می کنن که از عربستان سوغاتی نخرین،باز بخصوص امسال که سال حمایت از تولید ملی هم هست- هم ارز مملکت رو خارج می کنن ازش، هم جنس های آشغال چینی رو از اونجا بار می کنن میارن و هم یه کمکی به اقتصاد استعمارگران عرب می کنن، بعدم وقتی ازشون می پرسی وقتی کعبه رو دیدی چه آرزویی کردی؟نصفشون می گن آرزو کردیم هر سال بریم!!!!
ان شاالله آل سعود که از بین رفت، همه شیعه های واقعی هر سال برن

به نظر من نرویم عمره بهتره !!!! چون پولی که میبریم خرج حمله و کشتار و نابودی اسلام میشود و همه این را میدانیم!!!!! و وقتی که میدانیم به نظر من صحیح نیست رفتنش!!!! و اینکه وقتی همسایه خانه به خانتان گرسنه است جاسزه کلی پول خرج اونا کنی!!!! به نظر من از همه جهات نری بهتره و میتونی اینجا از پوله اون به فقرا مک کنی که دستانی که کمک میکنند از دستانی که دعا میکنند پاکترند !!! شما یک حج واجب برایت واجبه که اون هم به وقتش میری!!!

با سلام وتشکر از شمابه خاطر ارسال پرسش به این مرکز

در مورد اینکه پولی که در سفر حج هزینه می کنید کجاصرف می شود بهتر است از مسوولین مربوطه سوال کنید اما درمورد حکم تکرار حج بر کسی که حج واجبش را انجام داده است مستحب است دو مرتبه به حج برود و مستحب است تکرار حج در هر سال بلکه مکروه است پنج سال متوالی آن را ترک کند و مستحب است در وقت خارج شدن از مکه نیت برگشتن نماید و مکروه است قصد برنگشتن داشته باشد.

پی نوشت: مناسک حج با حواشی مراجع،ص96،م165با حاشیه آیت الله مکارم. نشر مشعر، چاپ سوم، بهار88.


در پناه خدای مهربانی هاهمیشه شاد وسربلند باشید


موضوع قفل شده است