آموزش کاستن حجم تصاویر جهت آپلود بر روی شبکه

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آموزش کاستن حجم تصاویر جهت آپلود بر روی شبکه

آموزش کاستن حجم تصاویر جهت آپلود بر روی شبکه

فرض کنید ما تصویری با پسوند BMP داریم که می خواهیم آن را روی شبکه آپلود کنیم.. می دانید که حجم تصاویر با این پسوند معمولا بسیار بالا می باشد و برای کار ما مناسب نیست؛ لذا با تغییر پسوند آن به JPG به راحتی می توانیم حجم آن را گاهی حتی تا بیست برابر کمتر برسانیم بدون اینکه تغییر محسوسی در کیفیت تصویر داده شود..
برای این کار در برنامه فتوشاپ، ابتدا از منوی اصلی یکی از این دو مسیر را برای انتخاب تصویر طی می کنیم: File / Open یا File / Browse البته کارایی این دو راه با هم تفاوت هایی دارد که مورد بحث ما نیست، ولی نتیجه یکسان است.. (این کار را می توان با دابل کلیک در محیط خالی فتوشاپ نیز انجام داد).. تصویر مورد نظر را پیدا کرده و سپس از منوی اصلی مسیر زیر را طی می کنیم: ... File / Save As.. در پنجره باز شده در قسمت Format پسوند دلخواه خود را انتخاب می کنیم و تصویر مورد نظر خود را با پسوند جدید در محل دلخواه ذخیره می نماییم.


نکته 1: اگر پسوند انتخابی ما JPG است، در پنجره کوچکی که بعد از زدن دکمه Save نمایان می شود، میتوانیم درجه Quality تصویر (کیفیت تصور) را با استفاده از کلید لغزان تغییر دهیم. البته واضح است که هر چه کیفیتبالاتری را انتخاب کنیم، حجم تصویر بالاتر می رود. لذا انتخاب گزینه Medium مناسب به نظر می آید.ن

کته 2: تغییر پسوند تصاویر را با برنامه ویرایش تصویر خود ویندوز، یعنی Paint نیز از همین روش به خوبی می توان انجام داد. گرچه به گستردگی فتوشاپ نیست و پسوند های محدودتری دارد

تغییر اندازه تصویر و یا تغییر پیکسل های تشکیل دهنده آن:

در این روش با کم کردن اندازه تصویر مورد نظر یا پیکسل های تشکیل دهنده آن، به حجم کمتری دست پیدا می کنیم.. برای این کار پس از انتخاب تصویر مورد نظر، از منوی اصلی مسیر زیر را طی می کنیم: ... Image / Image Size.. در پنجره ای که باز می شود چند گزینه وجود دارد: در قسمت Pixel Dimensions ( مقدار و حجم پیکسل )، دو گزینه داریم: - Width (عرض) - Height (ارتفاع).. که در این قسمت می توانیم بر اساس Pixels یا بر اساس Percent (درصد)، اندازه تصویر را به طور دقیق تغییر دهیم.. در قسمت Document Size می توانیم این تغییرعرض و ارتفاع را بر اساس cm ، mm ، inches (اینچ) و یا موارد دیگر که فعلا مورد بحث ما نیست، به طور دقیق انجام دهیم.. همچنین می توانیم این کار را با تغییر Resolution تصویر بر اساس پیکسل بر اینچ و یا پیکسل بر سانتیمتر مربع، انجام دهیم.


نکته 1: وجود تیک در گزینه Constrain Proportions باعث می شود که با تغییر هر کدام از عرض یا ارتفاع، دیگری نیز متناسب با آن تغییر کند. یعنی عکس به تناسب از دو طرف تغییر اندازه پیدا کند و حالت استاندارد آن به همنخورد؛ در حالیکه اگر این تیک را برداریم می توانیم به دلخواه عرض یا ارتفاع تصویر را بطور جداگانه تعیین نماییم.

نکته 2: دقت کنید وقتی اندازه تصویری را با این روش کم کردیم، دوباره نمی توانیم همان تصویر را به اندازه قبلی برگردانیم. لذا بهتر است تصویر جدید را به جای Save کردن، Save Az نماییم تا تصویر اصلی از بین نرود.

نکته 3: تغییر اندازه و پیکسل های تصاویر را با برنامه ویرایش تصویر خود ویندوز، یعنی Paint نیز می توان انجام داد. گرچه به گستردگی فتوشاپ نیست.

برای این کار پس از انتخاب تصویر مورد نظر در محیط برنامه Paint ، از منوی اصلی این مسیر را طی می کنیم: ... Image / Attributes.. گزینه های دیگر این پنجره را فعلا کاری نداریم.

آماده ساختن تصویر برای صفحات وب:

در این روش تصویر مورد نظر را مستقیما برای صفحات وب که مناسب اینترنت است، آماده می کنیم.. ( با این روش می توانیم تصاویر را به کمترین حجم ممکن برسانیم. البته باید کیفیت آنها را هم مدنظر داشت!)برای این کار پس از انتخاب تصویر مورد نظر، از منوی اصلی مسیر زیر را طی می کنیم: ... File / Save for web.. در پنجره ای که باز می شود، پسوند مورد نظر را انتخاب می کنیم.. (اگر تصویرمان ثابت است و قصد کم کردن حجم آن را برای آپلود در صفحات وب داریم، پسوند JPG را انتخاب می کنیم ) همچنین می توانیم در اینجا نیز درجه Quality تصویر ( کیفیت تصویر ) را بنابر نیاز تغییر دهیم.. البته واضح است که هر چه کیفیت بالاتری را انتخاب کنیم، حجم تصویر بالاتر می رود و برعکس؛ یعنی با انتخاب کیفیت پایین تر به حجم کمتری دست پیدا می کنیم.نکته: در حال تغییر کیفیت تصویر، می توانیم حجم نهایی را در گوشه سمت چپ در پایین پنجره مشاهده کنیم و کیفیت تصویر را بسته به حجم مورد نیاز تغییر دهیم

جهت کم حجم کردن بسیار عالی تر انتخاب گزینه save for web & divices.. می باشد که در این روش علاوه بر خروجی با کیفیت تر و کم حجم تر از روش بالا ؛ استفاده از ابزار بیشتری پیش رو قرار دارد

سلام
خواهش میکنم اموزش گوگل پلاس رو هم گام به گام و تصویری بگذارید

برای کم کردن حجم تصاویر دو راه دیگه وجود داره :

1 - تصویر رو با Paint باز کنید و اون رو دوباره با پسوند Jpg ذخیره کنید.

2 - تصویر رو با microsot office picture manager باز کنید : از ستون سمت راست edit picture و گزینه resize میشه این کار رو انجام داد . (microsot office picture manager در مجموعه آفیس قرار دارد)

saba;522828 نوشت:
سلام
خواهش میکنم اموزش گوگل پلاس رو هم گام به گام و تصویری بگذارید

دانلود آموزش کار با گوگل پلاس
البته گوگل این شبکه اجتماعی رو کنار گذاشته و بعد از مدتی اون رو کامل حذف خواهد کرد .

ricardo;657000 نوشت:
دانلود آموزش کار با گوگل پلاس
البته گوگل این شبکه اجتماعی رو کنار گذاشته و بعد از مدتی اون رو کامل حذف خواهد کرد .

مگه گوگل پلاس فیلتر نیست؟:Gig: وا اسلاما

الان فیلتره ظاهرا ، مشخص نیست یه روز فیلتر میکنن یه روز باز میکنن !