جمع بندی آدم های کثیف !

تب‌های اولیه

34 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آدم های کثیف !

درود
یک موضوع شاید مهم برام پیش اومده ، با توجه به حساسیت پدرم در مورد داشتن دوست و این قبیل موارد متاسفانه در حال حاظر دوستان زیادی ندارم فقط تعدادی از دوره دبیرستان . (3 نفر)
مسلماً آدمیزاد یک موجود اجتماعی هست و نمیتونه با این محدودیت ها کنار بیاد ولی خب پدر هستند و نگران،توی این جامعه کثیف هر آن یک خیالی به سراغشون میاد شاید درکش نکنم ولی چون میدونم اگر خدا بخواد یک روزی پدر میشم ، سعی میکنم رعایت کنم.
گفتم این مهم رو به نحوی بهتر ارضا کنم ، رفاقت با دایی خودم کسی که خیلی باحاله و از هر نظر تایید میشه ، حداقل خیال پدرم از این بابت راحته پسرش به بیراهه نمیره و یکی حواسش بهش هست !
شاید با سن 33 ایشون یکمی اختلاف نظر داشتیم ولی در کلیات با هم مشکلی نداشتیم ، اوج دوستی ما دو نفر شاید از تابستون یا بهار پارسال شروع شد ، توی این مدت چیزای زیادی ازش فهمیدم ؛ فهمیدم اون آدمی که نشون میده نیست . تا الان که مجرد بوده روابط متعددی با دختر و خانوم های زیادی تجربه کرده ، اهل دخانیات هم هست ( خب پدرم من رو برای چی از داشتن دوست منع کرده ؟ ) و موارد زیاد دیگه که بگذریم .
با دایی خودمون یک مسافرت رفتیم که خیلی جالب بود نه من تونستم با ایشون کنار بیام نه ایشون با من ، باور کنید ثبات شخصیتی نداره اون موقع چسبیده بود به زیارت عاشورا و نماز و ....
جدیداً در یک مرکزی مشغول به کار هستد که زوار های امام رضا (ع) رو پذیرش میکنن ، فهمیدم که با دختر های زوار ها رابطه داره به همه شماره میده و ... دیشب تا صبح با دخترا بیرون بوده.
( با افتخار میاد و میگه از هر شهر یکی زدم برای روز مبادا که رفتم اون شهر دیگه بساطمون جور باشه تو مخاطبینش قشنگ نوشته بود ، مثلاً : سارا بوشهر ، رویا تهران ، نگار لرستان و .... )
خب !؟ به نظر شما ایشون آیا ثبات داره ؟
منم تشویق میکنه بیا اینجا برو شماره بده ، خودم برات اتاق خالی میکنم همه کار برات میکنم. قرص ترامادول بهت میدم که موقع ...... عجب !!!
خب من الان توی این سن توی اوج فشار جنسی و شهوت هستم حرفای ایشون هم میشه مزید بر علت که برم و تجربه کنم.
ولی خب میگم حیفه قبح این گناه بریزه ، درسته نماز نمیخونم درسته آدم مذهبی نیستم ولی سعیم بر اینه که تا جایی که میتونم خودم رو کنترل کنم.
امروز صبح هم که اومد ساعت های 6 صبح (قرار بود ساعت نهایت 12 شب برگرده ولی تا صبح من منتظر موندم) موقعی که اومد خیلی سرد باهاش برخورد کردم ، شاید کار درستی نبوده باشه ولی خب از دستش ناراحت بودم .میترسم فکر کنه چون دیشب با 2 تا دختر رفتن بیرون و من اینجا تنها موندم فکر کنه ناراحت شدم ولی اینطور نیست.
جالبتر این که یک پسر 20 ساله هم هست همراهش که اونم باهاش میره این ور اون ور و دیشب هم با ایشون رفتن بیرون تا صبح. ( این فرد از روز اولی که دیدمش به شدت موج منفی میفرستاد ، شاید اون باعث شده دایی ما بره دنبال دخترهای زوارها )
خب شما بگید این جوری که مشخصه نمیشه به هیچ کس اعتماد کرد ، من با دایی خودم یک ماه برم و نیام خونه پدرم نگران نمیشه ولی پدرم نمیدونه در پس پرده چه خبره ؟ یا مادرم !
از یک طرف به خاطر پدر با اکثر دوستانم قطع رابطه کردم اون هایی هم که موندند از آقاییشونه. و رابطه دوستی ما زیاد صمیمی نیست !
به نظر شما با این افراد کثیف چه کنم ؟
اگر سبک نگارش و اینا هم مشکل داره به بزرگی خودتون ببخشید ، دیشب تا صبح نخوابیدم ! و ذهنم خوب کار نمیکنه.

با نام و یاد دوست
کارشناس بحث: استاد نشاط

یا رئوف
با سلام و تحیت
آفرین بر شما که چنین درک و آگاهی و بصیرت را دارید و می فهمید که فرق بین بد و خوب چیست.

دوست خوبم؛
همنشین بد باعث بدبختی انسان می شود،و این دایی محترم با این خصوصیاتی که دارد همنشین مناسب نیست،جای خوشحالی است که شما این موضوع را می فهمید،چه بسا پدر یا مادر عزیزتان این موضوع را بفهمند آنها نیز اجازه همنشینی با او را نخواهند داد،بندگان خدا اعتماد کرده اند.
و شما در این مسافرت متوجه خطای رفتاری و فکری او شده‌اید.
با حفظ حرمت و احترام از او فاصله بگیرید ،چنین همنشینی(هر چند دایی باشد) مصلحت نیست.
اما پدر و مادرتان نیز نگران شما هستند،به دل نگیرید،سعی کنید با حفظ حرمت و احترام آنها را توجیه کنید،اگر خواستند از آنها بخواهید که خودشان این دوستان شما را امتحان کنند،سعی کنید در مقابل حرف های آنها موضع نگیرید.
ضمنا سعی کنید روابط با دوستان خیلی افراط گونه نباشد،چه بسا زیاده روی شما در دوستی ها باعث حساسیت آنها می شود.
علت حساسیت خانواده در مورد دوستانتان را پیگیری و بررسی کنید،چه بسا ایراد به صورت مصداقی از طرف آنها صحیح باشد!پس در این شرایط بهتر است به حرف آنها گوش کنید.
می توانید نظرهای خودتان در مورد دوستی، با خانواده در یک فضای محترمانه مطرح کنید،با گفتگو کردن میشه برخی از این مشکلات را حل کرد.
سعی کنید به انتظارات آنها نیز بها بدهید،چه بسا در مواردی معقول و منطقی هم باشد.
...............................
از باب افزایش معرفت و آگاهی‌لازم می دانم،نکاتی را در مورد رفیق و همنشین بد مطالبی را بیان کنم:

«وَ يَوْمَ يَعَضُّ الظَّالِمُ عَلَى يَدَيْهِ يَقُولُ يَــلَيْتَنِى اتَّخَذْتُ مَعَ الرَّسُولِ سَبِيلاً * يَـوَيْلَتَى لَيْتَنِى لَمْ أَتَّخِذْ فُلاَنًا خَلِيلاً * لَّقَدْ أَضَلَّنِى عَنِ الذِّكْرِ بَعْدَ إِذْ جَآءَنِى وَ كَانَ الشَّيْطَـنُ لِلاْءِنسَـنِ خَذُولاً » (الفرقان : 27 ـ 29)
«(روز قيامت )و روزى است كه ستمكار،دست (حسرت) مى گَزَد و مى گويد: كاش من ، راه (پيروى از )پيامبر را پيش مى گرفتم . واى بر من! كاش من ، فلانى را دوست نمى گرفتم . او مرا از پند (قرآن)، پس از آن كه برايم آمده بود ، دور و گم راه كرد؛ و شيطان ،خواركننده انسان است»
عاقبت با همنشین بد، بدبختی دارد و انسان را هلاک می کند.
......................
«الْأَخِلاَّءُ يَوْمَـئِذِ بَعْضُهُمْ لِبَعْضٍ عَدُوٌّ إِلاَّ الْمُتَّقِينَ» ( الزخرف : 67 )
«در آن روز (قيامت) ، ياران ، جز پرهيزگاران ، بعضى شان دشمن بعضى ديگرند»
پس در این دنیا بهترین ویژگی همنشین خوب باتقوا بودن هست.
........................
رسول اللّه صلي الله عليه و آله : مَثَلُ الجَليسِ الصّالِحِ مَثَلُ العَطّارِ ؛ إن لَم يُعطِكَ مِن عِطرِهِ أصابَكَ مِن ريحِهِ ، ومَثَلُ الجَليسِ السَّوءِ مَثَلُ القَينِ ؛ إن لَم يُحرِق ثَوبَكَ أصابَكَ مِن ريحِهِ .( كنز العمّال : ج 9 ص 22 ح 24736 )
«پيامبر خدا صلي الله عليه و آله : همنشين شايسته ، مانند عطرفروش است . اگر از عطرش به تو ندهد ، بوى عطرش به تو خواهد رسيد و همنشين بد ، مانند آهنگر است . اگر لباست را نسوزانَد ، از بويش به تو مى رسد .)
عاقبت دوستی با همنشین خوب انسان را به کمال و خوبی ها هدایت می کند.اما ازهمنشین بد خوبی نمی رسد.
.............
الإمام علي عليه السلام : صُحبَةُ الأَشرارِ تَكسِبُ الشَّرَّ ، كَالرّيحِ إذا مَرَّت بِالنَّتِنِ حَمَلَت نَتِنا حديث .
امام على عليه السلام : همنشينى با بدان ، بدى به دنبال مى آورد ، همان گونه كه باد اگر بر چيز گَنديده بوَزَد ، با خود ، بوى گند مى بَرَد .(غرر الحكم : ح 5839 )
.............
لقمان عليه السلام ـ لاِبنِهِ ـ : مَن يُقارِن قَرينَ السَّوءِ لا يَسلَم حديث .
«لقمان عليه السلام ـ به فرزندش ـ : آن كه با همنشين بد ، نشست و برخاست كند ، در امان نباشد .»(الكافي : ج 2 ص 642 ح9)
...........
خلاصه کلام:
1.همنشین بد عاقبت خوشی ندارد.
2.شما هم با حفظ حرمت و احترام این مساله همنشینی و دوستی را با خانواده حل کنید(ببنید نظر و ایراد آنها چیه؟! و با گفتگوی صمیمی این موضوع را حل کنید،به نگران بودن آنها هم حق بدهید،در این عصر به هر کسی نمی توان اعتماد کرد)
3.خیلی در دوستی های خودتان زیاده روی نکنید.(البته لزومی هم ندارد،یادتان باشد که بهترین همنشین و دوست انسان فقط خداست(«هُوَ مَعَکُم أَینَ ما کُنتُم »«هر کجا باشید او با شماست»(سوره‌ی حدید، آیه‌ی 4)
کسی که همیشه همراه انسان و حواسش به ماست ودوست دارد به مافیض و رحمت خودش را برساند،آیا بهترین همنشین نیست؟!!)
4.از همنشینی با دایی را قطع کنید.
5.خیلی هم این موضوع را برای خودتان دغدغه ای و حساس نکنید.
6.انشالله بعد از ازدواج چنین مشکلی نخواهید داشت.
موفق و موید باشید.


سلام
من دقیق متوجه نشدم که شما الان با پدر و مادرتان زندگی می کنید یا با دایی تان؟ توصیه اکید بهتون می کنم که ارتباط با دایی تان را قطع کنید. حتی اگر دیدید دایی تان ولتان نمی کند تهدید کنید که آبروش رو می برید( البته ابتدا تهدید کنید) و بالاخره به هر ترتیب که شده ارتباط با دایی قطع شود. این طوری که شما نوشتید ارتباط با ایشون خطرناک است و احتمال در دام افتادن به شدت زیاد است. این را هم بگویم درست است که در جامعه افرادی وجود دارند که ظاهرشان با باطنشان فرق می کند اما افراد خوب هم وجود دارند. کم هم نیستند.البته دارند کم می شوند. من خودم قبل از این که بروم دانشگاه فکر می کردم دانشگاه و خوابگاه یک محیط فوق العاده فاسد است که همه در اون دنبال مشروب و مواد مخدر و ... هستند. وقتی رفتم داتشگاه درست است که این طور افراد را دیدم.( یکی از همکلاسی هایم انواع اقسام مواد مخدر و مشروبات الکلی و دوست دختر ها رو تجربه کرده بود) اما واقعا تعدادشان کم بود نسبت به رفقای درست حسابی ای که داشتم ودیدم. انتخاب دوست مهم است. یک حدیث زیبا هم از پیامبر در مورد همین موضوع می نویسم.ایشون می فرمایند:((الجلیس الصالح خیر من الوحدت و الوحدت خیر من الجیس السوء)) یعنی همنشین خوب ازتنهایی بهتر است وتنهایی ازهمنشین بد بهتر ست.

سلام
با هرکس رفت و آمد کنی دیر یا زود شبیه خودش میشی
از دایی خودتون فاصله بگیرید
زودتر برنامتون رو جمع کنید برای ازدواج
برنامه روزانه داشته باشید. بطور منظم هر روز از ساعت فلان تا ساعت فلان مطالعه داشته باشید
اگر برید سمت نماز و مسجد که خودبخود دو سوم مشکلاتتون حل میشه و چندتا دوست خوبم پیدا می کنید

سلام، باوركن پدرت بهترين كار رو در حق شما كرده، چون مطمئن باش دوست خوب اصلاً گير نمياد ، در شرايط سختي و دشواري ميري خدا خدا مي كني كه همون دوست هاي صميمي بهت ضربه نزنن كمك و همدردي بخوره تو سرشون! اين مطلب رو تا خودت تجربه نكني به اهميت حساسيّت پدرت پي نمي بري كه چقدر مفيده
پس حتي يك ذره هم بخاطر اين رفتار پدرت ناراحت نباش، هيچي رو از دست ندادي بلكه آرامش و سعادت رو بدست آوردي
اما در مورد دايي ات، اگه فكر مي كني دوستي با ايشون مفيد نيست يك ثانيه هم ادامه نده، ممكنه الآن بخاطر احساسي كه نسبت به پدرت و گذشته ات داشتي بري در دوستي با ايشون افراط كني بعد از اون ور بوم بيفتي!
هيچ نيازي هم به بد اخلاقي و بي احترامي نسبت به دايي ات نيست، ظاهر رو رعايت كن (احوال پرسي وغيره) بعد اگه خواست قرار بذاره يا تشويق به كاري كنه، خيلي محترمانه بهش بگو الآن وقت ندارم يا مثلاً درس دارم
دوسه بار اينجوري بشه حله

[="Navy"][="3"]نداشتن دوست بهترین راهه
من به شخصه حتی 1 دوست ندارم
اولا ناراحت بودم ولی بعدا دیدم چقدر خوووبه
[/][/]

وسواس;724370 نوشت:
به نظر شما با این افراد کثیف چه کنم ؟

سلام
امام علی(ع) فرمودن چهل سال دنبال یه دوست خوب بگردید ارزش داره. دین ما که این همه روی ارزش وقت و هدر ندادن اون و سوال شدن از چطوری گذروندن وقت تو اون دنیا حرف میزنه 40 سال وقت واسه پیدا کردن دوست خوبه فقط ارزش دوست خوب و اهمیت همنشین رو نشون میده.
الان شما کاری جز قطع ارتباط با داییتون نمیتونید بکنید تا خدای ناکرده مثل اونا نشید.
من خودم چند سال توی خوابگاه بودم هر جور آدمی رو دیدم آخرش به این نتیجه رسیدم که باید از این مدل افراد فقطططط دوری کرد.
گناه کردن یه دفعه و آنی اتفاق نمیفته کم کم زمینش پیش میاد کم کم ضد ارزش ها واسه آدم عادی میشه و بعد میشه ارزش. ذره ذره قبح کارا میریزه نه یع دفعه برا همین درجا باید دوری کرد بدون معطلی

سلام
جدای از اصل موضوع تاپیک ، دو تا مسئله خیلی جای تفکر داره

1 - چرا اینقدر دختر پیدا میشه که به راحتی میشه باهاشون ارتباط برقرار کرد؟ چرا اینقدر زیاد؟!

2 - اگر در حالت عادی هم پیش میومد جای تعجب داشت ، اما چرا زوار؟!!! اصلاً متوجه هستن دارن به زیارت چه کسی میرن؟ اگر اهل.... هستن ، دیگه زیارتشون چیه؟!

Reza-D;725989 نوشت:
سلام
جدای از اصل موضوع تاپیک ، دو تا مسئله خیلی جای تفکر داره

1 - چرا اینقدر دختر پیدا میشه که به راحتی میشه باهاشون ارتباط برقرار کرد؟ چرا اینقدر زیاد؟!

2 - اگر در حالت عادی هم پیش میومد جای تعجب داشت ، اما چرا زوار؟!!! اصلاً متوجه هستن دارن به زیارت چه کسی میرن؟ اگر اهل.... هستن ، دیگه زیارتشون چیه؟!

منم میخواستم بگم
مگه این دخترا اینقدر نسبت به پسرا بدبین نیستن و مدام جاهای مختلف ازجمله تو تاپیگهای این سایت اینو عنوان میکنن؟ پس چرا به چنین آقایونی اعتماد میکنن و میرن دنبال.....؟:offlow:
2- دخترهای زوار؟ یعنی با این حرف دیگه به دخترهای مذهبی و مومن و چادری هم نمیشه اعتماد کرد....خدا رحم کنه به ما مجردها که میخوایم ازدواج کنیم:hey:

mehrant;726004 نوشت:
مگه این دخترا اینقدر نسبت به پسرا بدبین نیستن و مدام جاهای مختلف ازجمله تو تاپیگهای این سایت اینو عنوان میکنن؟ پس چرا به چنین آقایونی اعتماد میکنن و میرن دنبال.....؟

خب جناب این دخترا با اون دخترا یکی نیستن .مثل شما و داییتون که مثل هم نیستید .

موضوع قفل شده است