جمع بندی آیا ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد آن هم در رشته ای مثل تاریخ ارزشش را دارد؟

تب‌های اولیه

38 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد آن هم در رشته ای مثل تاریخ ارزشش را دارد؟

من خیلی دوست دارم ادامه تحصیل بدم.و می خوام ارشد تاریخ بخونم .
حالا مشکل اینجاست که من فقط می تونم دانشگاه هایی که تو تهران هستند را انتخاب کنم و امکان رفتن به شهرهای دیگه را ندارم وبالطبع انتخاب هام محدود می شوند و امکان قبولی سخت تر.
از یه لحاظ دیگه من حوصله درس خوندن برای ارشد را ندارم و ضمنا مدرک ارشد به دردم نمی خوره .
من صرفا به دلیل علاقه ام به محیط دانشگاه و درس و مطالعه می خواهم ارشد شرکت کنم .و برای پر کردن وقتهام که همین طور دارن الکی می گذرن .ویه خورده هم برای پرستیژ اجتماعی اش.
لذا من تنها راهی که دارم اینه که دانشگاه ازاد بخونم .
حالا بین یه دو راهی موندم "ایا ارزش داره من عمر و حداقل 8000000تومان پول را هزینه کنم برای دلایلی که در بالا ذکر کردم؟:vamonde:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امین

سلام

نه این دلائلی که گفتید، کافی نیست و باید کمی بیشتر در مورد اهداف تحصیل خود فکر کنید و برنامه ریزی دقیق تری داشته باشید. من نمی دانم منظور شما از اینکه مدرک ارشد به دردتان نمی خورد چیست؛ اما اگر برنامه زندگی آینده خود را طوری چیده اید که به مدرک ارشد نیاز ندارید که خب روشن است چه کاری درست است. در این شرایط لزومی برای ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد وجود ندارد. شما می توانید علاقه خود به مطالعه و فضاهای علمی را با مطالعه شخصی تامین کنید که در کنارش پر شدن اوقات فراغت هم محقق می شود. در مورد پرستیژ اجتماعی هم از نظر من دیگر این روزها داشتن مدرک ارشد و حتی دکتری هم چنین پرستیژی را ندارد و حتی اگر داشت هم تحصیل با این هدف عاقلانه نبود؛ چون گرفتن مدرک به تنهایی و گذاشتن آن لب تاقچه، هیچ چیزی به شما اضافه نمی کند که دیگران را به وجه درآورد.

اما اگر منظور شما از اینکه مدرک ارشد به دردتان نمی خورد این است که فکر می کنید داشتن ارشد تاریخ به کار نمی آید، باید عرض کنم این تفکر درست نیست. بله اگر همانطور که در بالا عرض کردم تنها هدف شما پر کردن اوقات فراغت و پرستیژ و ... باشد حرف شما کاملا درست و ارشد تاریخ و حتی هر رشته دیگری به درد نمی خورد؛ اما اگر هدف شما کسب علم به بهترین شکل ممکن و به کار گیری آن بعد از اتمام تحصیل باشد، از تمام جهات گرفتن ارشد خوب و مفید خواهد بود. البته لازمه مفید واقع شدن آن نیز این است که برای ادامه تحصیل اهداف درست و مشخصی داشته باشید و حاشیه ها را رها کنید.

بنابراین اینکه به علم و تحقیق و پژوهش علاقه مند هستید خیلی خوب است و همین می تواند هدف شما قرار بگیرد؛ منتها برای اینکه انگیزه شما بیشتر شود و به تبع آن تنبلیتان هم کاهش پیدا کند، اولا در مورد هدفی که دارید با کمک گرفتن از اساتید و افراد موفق در این رشته بیشتر فکر و تحقیق کنید و ثانیا اهداف مزاحم را از بین ببرید. به عنوان مثال اگر شما با این فکر پیش بروید که داشتن مدرک ارشد یا دکتری پرستیژ دارد و ... ، این باعث ایجاد مزاحمت برای آن هدف اصلی یعنی کارهای تحقیقاتی و علمی می شود؛ چون اگر یک وقت کسی بگوید مدرک تاریخم شد مدرک، شما با شنیدن این جمله کل انگیزت نابود می شود؛ اما اگر انگیزه شما قوی تر از این حرف ها باشد، آن وقت به هر بادی نمی لرزید و از ادامه راه باز نمی مانید.

در مورد دانشگاه ازاد و ... هم باید عرض کنم این مسئله به خود شما بستگی دارد. مسلم است که اگر بتوانیند دانشگاه روزانه قبول شوید خیلی عالی است؛ اما اگر نشد هم با توجه به اینکه تمکین مالی دارید، دانشگاه آزاد هم خوب است؛ البته به شرط اینکه افکار خود را نسبت به مدرک و دانشگاه اصلاح کنید. با این حال به نظر من از هیچ تلاشی برای قبولی در بهترین دانشگاه دریغ نکنید. شما هر چقدر که برای مطالعه؛ چه قبولی برای ارشد و چه بعد از ارشد وقت بگذارید، به نتیجه بهتری می رسید.

در مورد آینده شغلی این رشته هم باید عرض کنم نه مدرک به تنهایی کارساز است و نه علم به تنهایی؛ بلکه موفقیت شما در صورتی تضمینی است که هر دو را با هم داشته باشید. لذا تمام تلاش خود را به کار گیرید تا انشاءالله آینده روشنی داشته باشید.

این تاپیک ها را مطالعه نمایید:

http://www.askdin.com/thread50609.html

http://www.askdin.com/thread48750.html

http://www.askdin.com/thread48452.html

بخش مشاوره تحصیلی

پیروز و سربلند

بهشت;715605 نوشت:
حالا مشکل اینجاست که من فقط می تونم دانشگاه هایی که تو تهران هستند را انتخاب کنم و امکان رفتن به شهرهای دیگه را ندارم وبالطبع انتخاب هام محدود می شوند و امکان قبولی سخت تر.
از یه لحاظ دیگه من حوصله درس خوندن برای ارشد را ندارم و ضمنا مدرک ارشد به دردم نمی خوره .
من صرفا به دلیل علاقه ام به محیط دانشگاه و درس و مطالعه می خواهم ارشد شرکت کنم .و برای پر کردن وقتهام که همین طور دارن الکی می گذرن .ویه خورده هم برای پرستیژ اجتماعی اش.
حالا بین یه دو راهی موندم "ایا ارزش داره من عمر و حداقل 8000000تومان پول را هزینه کنم برای دلایلی که در بالا ذکر کردم؟:vamonde:

سلام
به نظر منم همونطور که استاد امین گفتند بشینید هدف گذاری کنید و برنامه مناسب تری داشته باشید که عمرتون هم الکی نگذره
مدرک تاریخی که به دردتون هم نمیخوره میخواید چیکار؟
به نظر منم کار اشتباهیه مخصوصا که میگید حوصله ی ارشد خوندن هم ندارید
دو سال برید یه هنری یه حرفه ای یه چیزی یاد بگیرید تو کلاسای بیرون که به دردتون بخوره بهتر از دانشگاه رفتن بی فایده و عمر تلف کردن تو دانشگاهه
به قول انشتین:
سعی نکن انسان موفقی باشی، بلکه سعی کن انسان ارزشمندی باشی
دو سال بری دنبال یه هنر و حرفه به درد بخوره کمتر از هشت میلیونم هزینه میشه آخرش به یه دردی هم میخوره
علم بدون استفاده (ارشد تاریخ بدون استفاده) فقط عمر تلف کردنه

بهشت;715605 نوشت:
8000000تومان پول
سلام
همین که دارین چرتکه میندازین یه چیزایی رو نشون میده :ok:

به نظرم استاد "امین" خیلی خوب راهنمایی کردن. همینطور خواهرمون "عاشق امام خامنه ای"

اما اونچه که به ذهن من میرسه:

1 - پرستیژ اجتماعی رو با تعالی شخصیت به دست بیارید. علم خودتون رو بالا ببرید و اخلاق خودتون رو تقویت کنید و روی روابط اجتماعی کار کنید
وگرنه پرستیژی که به یک برگ کاغذ بسته باشه ، نه قیمت داره و نه موندگاری

2 - دانشگاه برای پر کردن اوقات فراغت نیست! دانشگاه یعنی صرف هزینه ، وقت و انرژی که خودتون به بخش مالی اون اشاره کردید
دوست گرامی ، آدم زرنگ برای پر کردن اوقات بی کاری ، 8 ملیون پول و چند سال از جوانی خودش رو هزینه نمیکنه ، مگر اینکه سودی در اون ببینه

3 - همونطور که دوستان گفتن تکلیفتون رو با خودتون مشخص کنید
شغل؟
علم؟
تفریح؟
دین؟
و......
کدامیک؟ تا چه حدی؟ برای چی؟ به چه شکلی؟

حرف برای گفتن زیاده ، اما فعلاً همینها کافیه. مگر اینکه شما صحبتی داشته باشید که بعدش در خدمتم

[="Microsoft Sans Serif"][="Indigo"]

بهشت;715605 نوشت:
حداقل 8000000تومان پول را هزینه کنم برای دلایلی که در بالا ذکر کردم؟

:ghati::geristan::ajab!::god::mohandes::moteajeb:[/]

بهشت;715605 نوشت:

سلام اگه فکر میکنید عمرتون الکی داره تلف میشه میتونین در رشته دیگه ای تحصیل کنید که فایده داشته باشه ...
موفق باشید

سلام
به نظرم ادامه ندید
مدرک دانشگاه آزاد به درد نمیخوره خیلی،مخصوصا که به نظر خیلی مشتاق درس خوندن نبودید
ولی با همون هشت میلیون میتونید برید کسب و کار کنید

عاشق امام خامنه ای;716478 نوشت:
سلام
به نظر منم همونطور که استاد امین گفتند بشینید هدف گذاری کنید و برنامه مناسب تری داشته باشید که عمرتون هم الکی نگذره
مدرک تاریخی که به دردتون هم نمیخوره میخواید چیکار؟
به نظر منم کار اشتباهیه مخصوصا که میگید حوصله ی ارشد خوندن هم ندارید
دو سال برید یه هنری یه حرفه ای یه چیزی یاد بگیرید تو کلاسای بیرون که به دردتون بخوره بهتر از دانشگاه رفتن بی فایده و عمر تلف کردن تو دانشگاهه
به قول انشتین:
سعی نکن انسان موفقی باشی، بلکه سعی کن انسان ارزشمندی باشی
دو سال بری دنبال یه هنر و حرفه به درد بخوره کمتر از هشت میلیونم هزینه میشه آخرش به یه دردی هم میخوره
علم بدون استفاده (ارشد تاریخ بدون استفاده) فقط عمر تلف کردنه

ممنون از همفکری تون
می شه بگید چه حرفه یا هنری یاد بگیرم.اصلا من از هنر بدم میاد .البته به جز موسیقی.از خیاطی وگل دوزی و....بدم میاد.یعنی حوصله این کارها را ندارم.یا اینکه چه حرفه ای یک خانم می تونه یاد بگیره که بدرد ش بخوره.مثلا از عکاسی خوشم میاد ولی بدرد نمی خوره.ضمنا من همه این پول را یک جا پرداخت نمی کنم .

دخترک کبریت فروش;716614 نوشت:
سلام اگه فکر میکنید عمرتون الکی داره تلف میشه میتونین در رشته دیگه ای تحصیل کنید که فایده داشته باشه ...
موفق باشید
دوست عزیز من چون شاغل نیستم ونیز تحصیل هم نمی کنم احساس می کنم عمرم داره الکی می گذره.به خاطر همین و نیز به خاطر علاقه ام به تاریخ دوست دارم برم دانشگاه وگرنه من الان تاریخ نمی خونم قصد دارم ارشد شرکت کنم ولی چون قبولی در دانشگاه های شهر تهران آن هم روزانه سخت است لذا من فقط می تونم آزاد تهران را انتخاب کنم.

amirabdi;716617 نوشت:
سلام
به نظرم ادامه ندید
مدرک دانشگاه آزاد به درد نمیخوره خیلی،مخصوصا که به نظر خیلی مشتاق درس خوندن نبودید
ولی با همون هشت میلیون میتونید برید کسب و کار کنید[/QUOTاز همفکری و نظر شما هم ممنونم.
اتفاقا مدرک دانشگاه های آزاد مخصوصا در تهران بیشتر از مدرک دانشگاه های سراسری شهرهای کوچک اعتبار داره.ضمنا من علاقه مند به خوندن هستم ولی نه برای کنکور .یعنی اگه دانشگاه برم درس های آن را با علاقه می خونم.
بعد با 8000000تومان چی کاری می شود کرد.از طرفی من کاری بلد نیستم .

امین;716475 نوشت:
سلام

نه این دلائلی که گفتید، کافی نیست. اگر شما نیازی به مدرک ارشد ندارید و با این فکر می خواهید به تحصیل ادامه دهید، لزومی برای ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد وجود ندارد. شما می توانید علاقه خود به مطالعه و فضاهای علمی را با مطالعه شخصی و نوشتن مقاله و همکاری با موسسات تحقیقاتی و ... تامین کنید. از پرستیژ اجتماعی هم حرف نزند که دیگر این روزها داشتن مدرک ارشد و حتی دکتری چنین پرستیژی را ندارد و حتی اگر داشت هم تحصیل با این هدف عاقلانه نبود.

بنابراین شما شرایط خودتان را بررسی کنید و اهداف دور و نزدیکتان را با دقت بیشتری آنالیز نمایید. بعد مطابق همان برای آینده برنامه ریزی کنید.

این تاپیک ها را مطالعه نمایید:

http://www.askdin.com/thread50609.html

http://www.askdin.com/thread48750.html

http://www.askdin.com/thread48452.html

بخش مشاوره تحصیلی

پیروز و سربلند

کارشناس محترم آقای امین
ممنون از مشاوره تون.
اما آیا من بدون مدرک دانشگاهی و نیز سواد و اطلاعات در زمینه تاریخ می توانم با گروه های تحقیقاتی کار کنم اتفاقا علاقه زیادی به مطالعه و تحقیق مخصوصا در رشته تاریخ دارم.البته نه تاریخ محض بلکه تاریخی که آمیخته با سیاست باشد .
امایکی از اهداف بلند مدت من باسواد بودن ودر کل بار علمی داشتن است.ولی با مطالعه تنها آن هم بدون استاد این کار امکان پذیر است.
اما نکته دیگر پرستیژ اجتماعی داشتن مدرک بالا؛ این را نمی شود انکار کرد.

Reza-D;716547 نوشت:
سلام
همین که دارین چرتکه میندازین یه چیزایی رو نشون میده :ok:

به نظرم استاد "امین" خیلی خوب راهنمایی کردن. همینطور خواهرمون "عاشق امام خامنه ای"

اما اونچه که به ذهن من میرسه:

1 - پرستیژ اجتماعی رو با تعالی شخصیت به دست بیارید. علم خودتون رو بالا ببرید و اخلاق خودتون رو تقویت کنید و روی روابط اجتماعی کار کنید
وگرنه پرستیژی که به یک برگ کاغذ بسته باشه ، نه قیمت داره و نه موندگاری

2 - دانشگاه برای پر کردن اوقات فراغت نیست! دانشگاه یعنی صرف هزینه ، وقت و انرژی که خودتون به بخش مالی اون اشاره کردید
دوست گرامی ، آدم زرنگ برای پر کردن او6قات بی کاری ، 8 ملیون پول و چند سال از جوانی خودش رو هزینه نمیکنه ، مگر اینکه سودی در اون ببینه

3 - همونطور که دوستان گفتن تکلیفتون رو با خودتون مشخص کنید
شغل؟
علم؟
تفریح؟
دین؟
و......
کدامیک؟ تا چه حدی؟ برای چی؟ به چه شکلی؟

حرف برای گفتن زیاده ، اما فعلاً همینها کافیه. مگر اینکه شما صحبتی داشته باشید که بعدش در خدمتم

دوست عزیز از شما هم ممنونم.
اما اصلا با حرفاتون موافق نیستم.
به طور ساده بخوام بگم اگه یکی بگه من دیپلم دارم ویکی دیگه بگه دکتری از نظر شما یکی هستند حتی اگه اخلاق دیپلمه خوب باشه ویا معلومات بالا داشته باشه ( البته در نگاه اول وآشنا ی اولیه )
یعنی چی من پرستیژ اجتماعی ام را با تعالی اخلاق بدست بیاوردم؟ جامعه ما آلان این طور نیست .
اتفاقا دانشگاه جای خوبیه برای پر کردن اوقات فراغت، بهتر از رفتن به کلاس هایی مثل زبان، بدن سازی و امثال اینه.. کلاس هایی که الان برای پر کردن اوقات فراغت وجود دارند.
در مورداين که تکلیف خودم را مشخص کنم "1.شغل؛ علاقه ای به شغل بلند مدت ندارم و شغل کوتاه مدت هم با خودت ایجاد کنی.2.علم؛ چطور آن را بدست بیاوردم آن هم بدون استاد؟ 3.دین.سعی می کنم انسان دینداری باشم وهنوز هم در حال تحقیق و مطالعه هستم.4.تفریح .در کنار تحصیل تفریح هم می توانی داشته باشی.
اما در مورد هزینه کردن این مقدار پول برای مدرک، خب من همه پول را یکجا پرداخت نمی کنم در ضمن با هزینه کردن این مقدار پول در عوض پرداختن به یکی از علاقه مندی های مشکلی ندارم.

دوستان عزیز از همه شما متشکرم به خاطر همفکری تون .
الان مشکلی که من دارم اینکه من دوست دارم ادامه تحصیل بدهم آن هم فقط به خاطر دوست داشتن رشته تاریخ ودوست داشتن مطالعه و جو دانشجویی، اماا نسان تنبلی هستم و نمی توانم دانشگاه روزانه قبول شوم پس مجبورم دانشگاه آزاد بخوانم، ولی دوست ندارم پولم را به دانشگاه آزاد بدهم یعنی اگه دانشگاهی دیگر ی این رشته را ارائه می داد من هر گز دانشگاه آزاد نمی رفتم حتی با داشتن توان مالی، ولی دانشگاه های دیگر رشته تاریخ با گرایش مطالعات خلیج فارس را ارائه نمی دهند مثلا دانشگاه پیام نور ویا علمی کاربردی ویا غیر انتفاعی.
نکته مهم اینکه من انسان نتیجه گرایی هستم ، یعنی اگه چند سال بعد بر گردم وبه گذشته ام نگاه کنم باید نتیجه ی ملموس ببینم یعنی اگه من مطالعات فراوانی داشته باشم ولی این مطالعات نتیجه ای نداشته باشن مثل کتاب و مقاله و...من از این همه مطالعه راضی نمی شوم پس داشتن مدرک بالای علمی ( البته به همراه بار علمی )برای من مهم است. ( امیدوارم متوجه منظورم شده باشید)

بهشت;716695 نوشت:
دوست عزیز از شما هم ممنونم
خواهش میکنم

بهشت;716695 نوشت:
اما اصلا با حرفاتون موافق نیستم
مختارید

بهشت;716695 نوشت:
اگه یکی بگه من دیپلم دارم ویکی دیگه بگه دکتری از نظر شما یکی هستند حتی اگه اخلاق دیپلمه خوب باشه و یا معلومات بالا داشته باشه ( البته در نگاه اول وآشنا ی اولیه )
من سعی میکنم توی نگاه اولیه درمورد کسی قضاوت نکنم
ثانیاً چه در نگاه اولیه و چه در طول آشنایی با اشخاص ، هرگز مدرک تحصیلی ، شغل و مواردی مثل اینها برای من ملاک ارزش گذاری افراد نیست
ثالثاً با توجه به بخش قرمز رنگ ، هرگز شخص دکتر و شخص دیپلمه ای که گفتید برای من مساوی نیستن ، بلکه شخص دیپلمه برای من با ارزش تر هست

بهشت;716695 نوشت:
یعنی چی من پرستیژ اجتماعی ام را با تعالی اخلاق بدست بیاوردم؟ جامعه ما آلان این طور نیست
برای من حرف جامعه فقط جایی محترمه که از نظر خودم عاقلانه و ارزشمند باشه. ولی خب این نظر منه ، شما شاید نظر دیگه ای داشته باشید

بهشت;716695 نوشت:
اتفاقا دانشگاه جای خوبیه برای پر کردن اوقات فراغت، بهتر از رفتن به کلاس هایی مثل زبان، بدن سازی و امثال اینه
متاسفانه تعریف اوقات فراغت بین ماها بسیار اشتباه جا افتاده. دوست گرامی ، این مواردی هم که گفتید برای پر کردن اوقات فراغت نیست

بهشت;716695 نوشت:
1.شغل؛ علاقه ای به شغل بلند مدت ندارم و شغل کوتاه مدت هم با خودت ایجاد کنی.2.علم؛ چطور آن را بدست بیاوردم آن هم بدون استاد؟ 3.دین.سعی می کنم انسان دینداری باشم وهنوز هم در حال تحقیق و مطالعه هستم.4.تفریح .در کنار تحصیل تفریح هم می توانی داشته باشی
منظورم اولویت بندی این موارد بود

بهشت;716695 نوشت:
در مورد هزینه کردن این مقدار پول برای مدرک، خب من همه پول را یکجا پرداخت نمی کنم در ضمن با هزینه کردن این مقدار پول در عوض پرداختن به یکی از علاقه مندی های مشکلی ندارم
وقتی مشکلی ندارید ، پس چرا پرسیدید که:
بهشت;715605 نوشت:
ایا ارزش داره من عمر و حداقل 8000000تومان پول را هزینه کنم

بهشت;716697 نوشت:
من دوست دارم ادامه تحصیل بدهم
بهشت;716697 نوشت:
اما انسان تنبلی هستم
بهشت;716697 نوشت:
نمی توانم دانشگاه روزانه قبول شوم پس مجبورم دانشگاه آزاد بخوانم
بهشت;716697 نوشت:
ولی دوست ندارم پولم را به دانشگاه آزاد بدهم
بهشت;716681 نوشت:
اتفاقا مدرک دانشگاه های آزاد مخصوصا در تهران بیشتر از مدرک دانشگاه های سراسری شهرهای کوچک اعتبار داره

بهشت;716697 نوشت:
اگه دانشگاهی دیگری این رشته را ارائه می داد دانشگاه آزاد نمی رفتم

شما جای ما کاربران
انتظار دارید از صحبت های ضد و نقیض شما چه برداشتی کنیم و چه مشورتی بدیم؟!
به نظرم میرسه شما به دنبال گرفتن تایید هستید ، نه مشورت
یعنی شما تصمیمتون تقریباً قطعی هست ، فقط میخواین چند نفری کارتون رو تایید کنن تا دلتون آروم بشه
اگر اینطور باشه به نظر من این نوع مشورت گرفتن اشتباست

به نظر من که نخونین اصلا فایده نداره اینجوری درس خوندن وقتی بی هدفی

بهشت;716675 نوشت:
ممنون از همفکری تون
می شه بگید چه حرفه یا هنری یاد بگیرم.اصلا من از هنر بدم میاد .البته به جز موسیقی.از خیاطی وگل دوزی و....بدم میاد.یعنی حوصله این کارها را ندارم.یا اینکه چه حرفه ای یک خانم می تونه یاد بگیره که بدرد ش بخوره.مثلا از عکاسی خوشم میاد ولی بدرد نمی خوره.ضمنا من همه این پول را یک جا پرداخت نمی کنم .

سلام بهشت جان
یه سوالی کلا شما میخواید برید سر کار بیرون یا نه؟یکم بیشتر از خودتون بگید.برای کار چه برنامه ای دارید ؟
چرا معلم تاریخ نمیشید .الانم که آموزش پرورش قراره آزمون استخدامی بگیره چرا وقتتون رو برا اون نمیذارید؟
کلاسای بیرون الته صد در صد بستگی به نوع کلاسش داره هزینه هاش خیلی بالا نیست مثلا ممکنه یه کلاس کامپیوتر ثبت نام کنید دویست هزار هزینش بشه یا ماکزیمم چهارصد هزار

بهشت;715605 نوشت:

عمر تلف کردنه.این رشته کجاش پرستیژ داره مخصوصا دانشگاه ازاد.اگه دکترا بگیری یه چیزی.اگه پولداری برو بخون بهتر از بیکاریه.

به نام خدا
سلام عليكم

بهشت;715605 نوشت:
ایا ارزش داره من عمر و حداقل 8000000تومان پول را هزینه کنم

با صرف هشت ميليون تومان مي توان در چند رشته فني و حرفه اي مهارت به دست آوريد.(رشته هاي دخترانه و پسرانه كه آينده شغلي هم دارد با درآمد مكفي)
به يك زبان خارجي مسلط شويد (استاد زبان)
در يك رشته ورزشي استاد و مربي با در آمد نسبتا خوبي شويد(فقط ظرف دو سال،كار سختي هم نيست)
در حوزه هاي مجازي به اطلاعات دينيتان بيافزاييد.
مطالعات روانشناسي داشته باشيد كه در طول زندگي بسيار نياز داريد.
و...
با صرف دو سال وقت و 8 ميليون تومان هزينه به مهارت ها و داشته هاي بيشتري مي توانيد برسيد كه در طول زندگي بسيار براي شما مفيدتر است.تا تحصيل در ارشد تاريخ.
فرموديد انسان نتيجه گرايي هستيد؛نتيجه دو سال وقت و 8 ميليون هزينه چيست؟فقط يك مدرك كه در طول زندگي گره اي از كار شما باز نمي كند؟بهتر است مهارتهايي را نيز فرا گيريد كه اگر مسئوليت و سرپرستي خانواده به شما محول شد عاجز نباشيد و بتوانيد كار شغل درآمد و... داشته باشيد
توصيه من به شما اين است:لطفا نتيجه گرا باشيد.

با آرزوي توفيق روز افزون براي شما

سلام شما اگه دنبال علم و درسید نرید چون بیشترش عمر تلف کردنه ولی اگه دنبال مدرک گرفتنید، برید ولی این رو بدونید که هر چند به هدفتون می رسید(مدرک) ولی بازم عمرتون رو تلف کردید.
به جای اینکه روزی تو این ترافیک تهران بخواهید برید دانشگاه آزاد و عمرتون رو تو راه تلف کنید برای خودتون برنامه ریزی کنید و مطالعاتتون رو انجام بدید و از زندگی هم لذت ببرید و با 8000000 هم حال کنید. اگه به تاریخ اسلام علاقه دارید، معاونت تهذیب حوزه های علمیه یه برنامه ی تاریخی و سیرتاریخی رو از قبل بعثت تا اواخر غیبت صغری نوشته، اون برنامه رو بگیرید و طبق اون برنامه کتابهاش رو تهیه کنید و بخونید باور کنید اگه همه ی کتابهاش رو بخونید یه تاریخ دان می شید چون خیلی کتابهای زیاد و خوبی رو معرفی کرده. ولی اگه نمی خواهید زیاد هم تاریخ دان بشید بعضی از کتابهای اون برنامه رو گلچین کنید و بخونید، در اینصورت هم به احتمال زیاد نتیجش از دانشگاه رفتنتون بهتر باشه. و اگه به تاریخهای دیگه ایی غیر از تاریخ اسلام علاقه دارید پیش یکی از اساتیدش تو دانشگاهها برید و ازش برنامه و سیر مطالعاتی بخواهید و طبق اون مطالعه کنید (این قسمت از مطالعه رو برای وقتی که قرار تو راه دانشگاه رفتن صرف کنید، قرار بدید و برای وقت برگشتنش هم وقتی قرار بدید و کتابهای شهید مطهری رو طبق سیری که انتشارات صدرا داده (آسان به سخت)،بخونید این سیر هم باعث میشه که فکرتون اسلامی بشه و اسلامی فکر کنید. و اگه حوصله ی بیشتری برای مطالعه داشتید برای تفسیر قرآن و اخلاق و ... بذارید.
برای مشاهده ی سیر مطالعاتی تاریخ مذکور به لینک زیر نگاه کنید.
http://www.sokhanetarikh.com/%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE%DB%8C/1323-%D8%B3%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85-%D9%88-%D8%B4%D8%A7%D8%AE%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A2%D9%86

نقل قول:
ز همفکری و نظر شما هم ممنونم.
اتفاقا مدرک دانشگاه های آزاد مخصوصا در تهران بیشتر از مدرک دانشگاه های سراسری شهرهای کوچک اعتبار داره.ضمنا من علاقه مند به خوندن هستم ولی نه برای کنکور .یعنی اگه دانشگاه برم درس های آن را با علاقه می خونم.
بعد با 8000000تومان چی کاری می شود کرد.از طرفی من کاری بلد نیستم .

سلام
اولا که رشته ی تاریخ تا اونجایی که من میدونم درآمد زایی آنچنانی نداره
دوما با هشت میلیون میشه وارد خیلی از تجارت ها شد(از سرمایه گذاری گرفته تا خرید و فروش و کسب و کار اینترنتی و ...)
سوما هم که من تا جایی که دیدم معمولا دانشگاه آزاد نمی پذیرن

بهشت;716697 نوشت:
الان مشکلی که من دارم اینکه من دوست دارم ادامه تحصیل بدهم آن هم فقط به خاطر دوست داشتن رشته تاریخ ودوست داشتن مطالعه و جو دانشجویی، اما انسان تنبلی هستم و نمی توانم دانشگاه روزانه قبول شوم پس مجبورم دانشگاه آزاد بخوانم، ولی دوست ندارم پولم را به دانشگاه آزاد بدهم

سلام . با این دوستایی که شما دارید معلومه که مشکل هم خواهید داشت . :vamonde: . لااقل چندتا از این دوستای ناباب رو بذارید کنار. یا لااقل تنبلی رو... :khab:

اصولا به ما یاد دادن نمیشه آدم هم خر رو بخواد هم خرما را! (ببخشید رک گفتم :makhfi:)

یا باید پول خرج کنید یا تنبل نباشید راه سومی نیست

بهشت;715605 نوشت:
"ایا ارزش داره من عمر و حداقل 8000000تومان پول را هزینه کنم برای دلایلی که در بالا ذکر کردم؟

سلام
اصلاً فکر نکنید که دانشگاه آزاد برید فرضاً خرجتون میشه 8 تومن!
اولاً که هرسال شهریه بالا میره. مثلاً از مهر اگه اشتباه نکنم 25 درصد (یا 15 حالا دقیق یادم نیست) گرون میشه
تازه ارشد با لیسانس فرق داره
شما برای دفاع باید کد بگیری. دانشگاه آزاد هم دانشجو زیاد داره و استاد کم بنابراین نمیتونی به راحتی کد بگیری پس هی باید بیشتر بمونی و پول بدی
خلاصه این مشکلات دانشگاه آزاد هستن دیگه خوددانید

ناگفته هاي ناب;716877 نوشت:
به نام خدا
سلام عليكم

با صرف هشت ميليون تومان مي توان در چند رشته فني و حرفه اي مهارت به دست آوريد.(رشته هاي دخترانه و پسرانه كه آينده شغلي هم دارد با درآمد مكفي)
در يك رشته ورزشي استاد و مربي با در آمد نسبتا خوبي شويد(فقط ظرف دو سال،كار سختي هم نيست)
و...
با صرف دو سال وقت و 8 ميليون تومان هزينه به مهارت ها و داشته هاي بيشتري مي توانيد برسيد كه در طول زندگي بسيار براي شما مفيدتر است.تا تحصيل در ارشد تاريخ.
فرموديد انسان نتيجه گرايي هستيد؛نتيجه دو سال وقت و 8 ميليون هزينه چيست؟فقط يك مدرك كه در طول زندگي گره اي از كار شما باز نمي كند؟بهتر است مهارتهايي را نيز فرا گيريد كه اگر مسئوليت و سرپرستي خانواده به شما محول شد عاجز نباشيد و بتوانيد كار شغل درآمد و... داشته باشيد

با آرزوي توفيق روز افزون براي شما[/quote
دوست عزیز از راهنمائی تون ممنونم.
اما من سر کار نمی خوام برم مخصوصا اگه تمام وقت باشه( یعنی اصلا نمی تونم برم به خاطر اینکه فرزندم کوچیکه )به خاطر همین رشته های فنی حرفه ای به دردم نمی خوره.
در مورد رشته های ورزشی بعضی ها را دوست ندارم که البته بازار کار هم دارد ولی بعضی از آنها را دنبال کرده ام ولی بازار کار ندارند ویا بعضی از رشته ها هستند که ممکنه بازار کار داشته باشه ولی من نمی تونم.
در موردزبان خارجی من انگلیسی را یاد گرفته ام ولی نمی دونم کجا می تونم از آن استفاده کنم؟
در کل من علاقه ای به کار وکسب درآمد ندارم.

asad;716944 نوشت:
سلام . با این دوستایی که شما دارید معلومه که مشکل هم خواهید داشت . :vamonde: . لااقل چندتا از این دوستای ناباب رو بذارید کنار. یا لااقل تنبلی رو... :khab:

اصولا به ما یاد دادن نمیشه آدم هم خر رو بخواد هم خرما را! (ببخشید رک گفتم :makhfi:)

مومن یا کافر...؟;717193 نوشت:
ناگفته هاي ناب;716877 نوشت:
به نام خدا
سلام عليكم

و...

با آرزوي توفيق روز افزون براي شما[/quote
دوست عزیز از راهنمائی تون ممنونم.
اما من سر کار نمی خوام برم مخصوصا اگه تمام وقت باشه( یعنی اصلا نمی تونم برم به خاطر اینکه فرزندم کوچیکه )به خاطر همین رشته های فنی حرفه ای به دردم نمی خوره.
در مورد رشته های ورزشی بعضی ها را دوست ندارم که البته بازار کار هم دارد ولی بعضی از آنها را دنبال کرده ام ولی بازار کار ندارند ویا بعضی از رشته ها هستند که ممکنه بازار کار داشته باشه ولی من نمی تونم.
در موردزبان خارجی من انگلیسی را یاد گرفته ام ولی نمی دونم کجا می تونم از آن استفاده کنم؟
در کل من علاقه ای به کار وکسب درآمد ندارم.[/QUOTE:offlow:

کاربر عزیز مومن یا کافر تاپیک را اشتباه آمدید.
عزیزم کاربر جدید هستید؟
چرا به جای من جواب می دی؟
این
پست را دیدم شاخ در اوردم، ترسیدم گفتم نکته روحم آمده جای من جواب داده؟
از شانس بد من امروز من لب تاپم پیشم نیست دارم با گوشی ام ارسال می کنم همش اشتباه نقل قول می کنم.
بهر حال دوست عزیزم برام جالب بود سلیقه و نظرمون نزدیک به هم بود.:khandeh!:

[="DarkSlateBlue"]

بهشت;717215 نوشت:
عزیزم کاربر جدید هستید؟
این
از شانس بد من امروز من لب تاپم پیشم نیست دارم با گوشی ام ارسال می کنم همش اشتباه نقل قول می کنم.
بهر حال دوست عزیزم برام جالب بود سلیقه و نظرمون نزدیک به هم بود.:khandeh!:

یعنی کلی خندیدما.... جدا با چه اعتماد به نفسی به جایه شما جواب داده.... انگار از اول تاپیک داره بحث میکنه[/]

بهشت;717215 نوشت:
عزیزم کاربر جدید هستید؟
این
بهر حال دوست عزیزم برام جالب بود سلیقه و نظرمون نزدیک به هم بود.

مگه میشه کسی با نام کاربری کسی دیگه متن بنویسه؟
جریان چیه؟ میشه لطفا بیشتر توضیح بدید؟

mousavi928;717365 نوشت:
مگه میشه کسی با نام کاربری کسی دیگه متن بنویسه؟
جریان چیه؟ میشه لطفا بیشتر توضیح بدید؟

با نام کاربری خودش نوشته بود
خانم بهشت این تاپیک رو زدن سوالاشونو پرسیدن بعد کاربرای دیگه جواب دادن و یه کاربر دیگه با نام مومن یا کافر..؟ظاهرا اشتباهی
جواب کاربری که نظرشو داده بود دادن انگار که ایشون کاربر بهشت هستند

بهشت;716687 نوشت:
کارشناس محترم آقای امین
ممنون از مشاوره تون.
اما آیا من بدون مدرک دانشگاهی و نیز سواد و اطلاعات در زمینه تاریخ می توانم با گروه های تحقیقاتی کار کنم اتفاقا علاقه زیادی به مطالعه و تحقیق مخصوصا در رشته تاریخ دارم.البته نه تاریخ محض بلکه تاریخی که آمیخته با سیاست باشد .
امایکی از اهداف بلند مدت من باسواد بودن ودر کل بار علمی داشتن است.ولی با مطالعه تنها آن هم بدون استاد این کار امکان پذیر است.
اما نکته دیگر پرستیژ اجتماعی داشتن مدرک بالا؛ این را نمی شود انکار کرد.

بهشت;716697 نوشت:
دوستان عزیز از همه شما متشکرم به خاطر همفکری تون .
الان مشکلی که من دارم اینکه من دوست دارم ادامه تحصیل بدهم آن هم فقط به خاطر دوست داشتن رشته تاریخ ودوست داشتن مطالعه و جو دانشجویی، اماا نسان تنبلی هستم و نمی توانم دانشگاه روزانه قبول شوم پس مجبورم دانشگاه آزاد بخوانم، ولی دوست ندارم پولم را به دانشگاه آزاد بدهم یعنی اگه دانشگاهی دیگر ی این رشته را ارائه می داد من هر گز دانشگاه آزاد نمی رفتم حتی با داشتن توان مالی، ولی دانشگاه های دیگر رشته تاریخ با گرایش مطالعات خلیج فارس را ارائه نمی دهند مثلا دانشگاه پیام نور ویا علمی کاربردی ویا غیر انتفاعی.
نکته مهم اینکه من انسان نتیجه گرایی هستم ، یعنی اگه چند سال بعد بر گردم وبه گذشته ام نگاه کنم باید نتیجه ی ملموس ببینم یعنی اگه من مطالعات فراوانی داشته باشم ولی این مطالعات نتیجه ای نداشته باشن مثل کتاب و مقاله و...من از این همه مطالعه راضی نمی شوم پس داشتن مدرک بالای علمی ( البته به همراه بار علمی )برای من مهم است. ( امیدوارم متوجه منظورم شده باشید)

سلام

ببینید اینها خودش اهداف مشخص و خوبیه که ابتدا خیلی بهش ملتفت نبودین. با کلیت صحبت هایی که گفتید به نظرم اصل هدف شما خیلی خوب و عالیه و می تونین با یک مدیریت خوب و حساب شده آینده روشنی رو برای خودتون رقم بزنین. اینکه بعضی از دوستان میگن رشته تاریخ به درد نمی خوره و ... اصلا درست نیست. هر رشته ای کارایی خاص خودش رو داره و اگه کسی که میره سراغش بابرنامه ریزی قبلی بره و تلاش کنه حتما آینده خوبی در انتظارشه.

بنابراین همونطور که گفتم اصل هدف شما خوبه؛ منتها برای اینکه انگیزه شما بیشتر بشه و به تبع اون تنبلیتون هم کاهش پیدا کنه، اولا در مورد هدفی که دارید بیشتر فکر و تحقیق کنید و ثانیا اهداف مزاحم رو از بین ببرید. ببینید اگه شما با این فکر پیش برید که داشتن مدرک ارشد یا دکتری پرستیژ داره و ... ، این باعث ایجاد مزاحمت برای اون هدف اصلی یعنی کارهای تحقیقاتی و علمی میشه؛ چون اگه یه وقت یکی بگه مدرک تاریخم شد مدرک، شما با شنیدن این جمله کل انگیزت نابود میشه. اما اگه انگیزه شما قوی تر از این حرف باشه، اون وقت با هر بادی نمیلرزه و به نتیجه میرسه.

در مورد دانشگاه ازاد و ... هم بستگی به خود شما داره. مسلمه که اگه بتونین دانشگاه روزانه قبول شین خیلی عالیه. لذا به نظر من از هیچ تلاشی برای این کار دریغ نکنین. شما هر چقدر که برای مطالعه؛ چه قبولی برای ارشد و چه بعد از ارشد وقت بذارین، به نتیجه بهتری می رسین. بعلاوه اینکه به قول یکی از دوستان باید به مشکلات دانشگاه ازاد مثل پایان نامه؛ ادامه تحصیل دکتری و ... هم فکر کنین. شاید این یه سال تلاش در مقابل اون زحمت هایی که ممکنه در آینده به گردنتون بیفته خیلی ناچیز باشه. بازم بیشتر تحقیق کنین. دونستن همه جوانب، هم باعث میشه تصمیم اشتباه نگیرین و هم اینکه باعث تقویت انگیزه شما میشه. شاید اگه شما همه چیز رو بدونی دیگه نگی خیلی برام سخته که بشینم واسه ارشد بخونم!

ببخشید سوال اولتون یادم رفت جواب بدم: بله میشه فعالیت کرد. بستگی به اون مراکز و موسسات داره. با این حال این طبیعیه که اگه شما مدرک بالاتری داشته باشی جذب راحتی تری هم خواهید داشت. داشتن مدرک هم به معنای داشتن علمیت بیشتر نیست. لازمه داشتن علم، مطالعه بیشتره که البته بدون استاد و جو علمی کار راحتی نیست. با این حال موفقیت بیشتر با داشتن هر دوی اینها مخقق میشه؛ یعنی هم علم و هم مدرک.

امین;717710 نوشت:

سلام

ببینید اینها خودش اهداف مشخص و خوبیه که ابتدا خیلی بهش ملتفت نبودین. با کلیت صحبت هایی که گفتید به نظرم اصل هدف شما خیلی خوب و عالیه و می تونین با یک مدیریت خوب و حساب شده آینده روشنی رو برای خودتون رقم بزنین. اینکه بعضی از دوستان میگن رشته تاریخ به درد نمی خوره و ... اصلا درست نیست. هر رشته ای کارایی خاص خودش رو داره و اگه کسی که میره سراغش بابرنامه ریزی قبلی بره و تلاش کنه حتما آینده خوبی در انتظارشه.

بنابراین همونطور که گفتم اصل هدف شما خوبه؛ منتها برای اینکه انگیزه شما بیشتر بشه و به تبع تنبلیتون کاهش پیدا کنه، اولا در مورد هدفی که داری بیشتر فکر و تحقیق کن و ثانیا اهداف مزاحم رو از بین ببر. ببینید اگه شما به این فکر کنی که داشتن مدرک ارشد یا دکتری پرستیژ داره و ... ، این باعث ایجاد مزاحمت برای اون هدف اصلی یعنی کارهای تحقیقاتی و علمی میشه؛ چون اگه یه وقت یکی بگه مدرک تاریخم شده مدرک، شما به شنیدن این جمله کل انگیزت نابود میشه. اما اگه انگیزه شما قوی تر از این حرف باشه، اون وقت به هر بادی نمیلرزه و به نتیجه میرسه.

در مورد دانشگاه ازاد و ... هم بستگی به خود شما داره. مسلمه که اگه بتونین دانشگاه روزانه قبول شین خیلی عالیه و لذا به نظر من از هیچ تلاشی برای این کار دریغ نکنین. شما هر چقدر که برای مطالعه؛ چه قبولی برای ارشد و چه بعد از ارشد وقت بذارین، به نتیجه بهتری می رسین. بعلاوه اینکه اگه به قول یکی از دوستان باید به مشکلات دانشگاه ازاد مثل پایان نامه؛ ادامه تحصیل دکتری و ... هم فکر کنین. شاید این یه سال تلاش در مقابل اون زحمت هایی که ممکنه در آینده به گردنتون بیفته خیلی ناچیز باشه. بازم بیشتر تحقیق کنین. دونستن همه جواب هم باعث میشه تصمیم اشتباه نگیرین و هم اینکه باعث تقویت انگیزه شما میشه. شاید اگه شما همه چی رو بدونی دیگه نگی خیلی برام سخته که بشیم واسه ارشد بخونم!

ببخشید سوال اولتون یادم رفت جواب بدم: بله میشه فعالیت کرد. بستگی به اون مراکز و موسسات داره. با این حال این طبیعیه که اگه شما مدرک بالاتری داشته باشی جذب راحتی تری هم خواهید داشت. علم داشتن مدرک به معنای داشتن علم بالاتر نیست. لازمه داشتن علم مطالعه بیشتره. لازمه موفقیت بیشتر هم داشتن هر دوی اینهاست یعنی هم علم و هم مدرک.

یه دنیا ممنون.
خدا خیر تون بده

م.ح.;716880 نوشت:
سلام شما اگه دنبال علم و درسید نرید چون بیشترش عمر تلف کردنه ولی اگه دنبال مدرک گرفتنید، برید ولی این رو بدونید که هر چند به هدفتون می رسید(مدرک) ولی بازم عمرتون رو تلف کردید.
به جای اینکه روزی تو این ترافیک تهران بخواهید برید دانشگاه آزاد و عمرتون رو تو راه تلف کنید برای خودتون برنامه ریزی کنید و مطالعاتتون رو انجام بدید و از زندگی هم لذت ببرید و با 8000000 هم حال کنید. اگه به تاریخ اسلام علاقه دارید، معاونت تهذیب حوزه های علمیه یه برنامه ی تاریخی و سیرتاریخی رو از قبل بعثت تا اواخر غیبت صغری نوشته، اون برنامه رو بگیرید و طبق اون برنامه کتابهاش رو تهیه کنید و بخونید باور کنید اگه همه ی کتابهاش رو بخونید یه تاریخ دان می شید چون خیلی کتابهای زیاد و خوبی رو معرفی کرده. ولی اگه نمی خواهید زیاد هم تاریخ دان بشید بعضی از کتابهای اون برنامه رو گلچین کنید و بخونید، در اینصورت هم به احتمال زیاد نتیجش از دانشگاه رفتنتون بهتر باشه. و اگه به تاریخهای دیگه ایی غیر از تاریخ اسلام علاقه دارید پیش یکی از اساتیدش تو دانشگاهها برید و ازش برنامه و سیر مطالعاتی بخواهید و طبق اون مطالعه کنید (این قسمت از مطالعه رو برای وقتی که قرار تو راه دانشگاه رفتن صرف کنید، قرار بدید و برای وقت برگشتنش هم وقتی قرار بدید و کتابهای شهید مطهری رو طبق سیری که انتشارات صدرا داده (آسان به سخت)،بخونید این سیر هم باعث میشه که فکرتون اسلامی بشه و اسلامی فکر کنید. و اگه حوصله ی بیشتری برای مطالعه داشتید برای تفسیر قرآن و اخلاق و ... بذارید.
برای مشاهده ی سیر مطالعاتی تاریخ مذکور به لینک زیر نگاه کنید.
http://www.sokhanetarikh.com/%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE%DB%8C/1323-%D8%B3%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85-%D9%88-%D8%B4%D8%A7%D8%AE%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A2%D9%86

بله مدرک برام مهمه .تاریخ اسلام هم دوست ندارم بخونم .(البته بصورت تخصصی دوست ندارم )
رشته تاریخ گرایش مطالعات خلیج فارس هم خودم بون کلاس نمی تونم بخونم بعضی از واحد هایی درسیش سخته.
باز هم از همفکری تون ممنونم

asad;716944 نوشت:

بله دوست عزیز مشکل من اینه که از این دو راه کدوم را انتخاب کنم. 1..خیلی به خودم سختی ندم برای شرکت در ارشد ان هم سراسری 2..راحت وبا کمی تست زدن ازاد قبول بشم و ادامه تحصیل بدم .؟؟؟؟؟؟

عاشق امام خامنه ای;716863 نوشت:
سلام بهشت جان
یه سوالی کلا شما میخواید برید سر کار بیرون یا نه؟یکم بیشتر از خودتون بگید.برای کار چه برنامه ای دارید ؟
چرا معلم تاریخ نمیشید .الانم که آموزش پرورش قراره آزمون استخدامی بگیره چرا وقتتون رو برا اون نمیذارید؟
کلاسای بیرون الته صد در صد بستگی به نوع کلاسش داره هزینه هاش خیلی بالا نیست مثلا ممکنه یه کلاس کامپیوتر ثبت نام کنید دویست هزار هزینش بشه یا ماکزیمم چهارصد هزار

نه دوست عزیز من علاقه ای به سر کار رفتن ندارم مخصوصا اگه تمام وقت باشه.
علاقه ای هم به تدریس ندارم.
سوال من و مشکل من اینه که دانشگاه ازاد برم یا سراسری.با توجه به این که من تنبل هستم ونیز قبولی در دانشگاهای واقع در تهران ان هم روزانه سخته ونیز هزینه دانشگاه ازاد برام خیلی مشکل نیست فقط نمی دونم ارزش داره یا نه؟
خلاصه این که :من دوست دارم ادامه تحصیل بدم و تاریخ بخونم و مدرک گرفتن هم برام مهمه ولی قبولی در دانشگاه ان هم روزانه برای من که تنبل هستم کمی مشکله
حالا باید انتخاب کنم دانشگاه ازاد یا بی خیال همه این دوست داشتن ها ........
یه خورده تکراری و طولانی شد....

Reza-D;716856 نوشت:

شما جای ما کاربران
انتظار دارید از صحبت های ضد و نقیض شما چه برداشتی کنیم و چه مشورتی بدیم؟!
به نظرم میرسه شما به دنبال گرفتن تایید هستید ، نه مشورت
یعنی شما تصمیمتون تقریباً قطعی هست ، فقط میخواین چند نفری کارتون رو تایید کنن تا دلتون آروم بشه
اگر اینطور باشه به نظر من این نوع مشورت گرفتن اش

بله تا حدودی حق با شماست (زدین تو هدف)
فقط نمی دونم ازاد شرکت کنم یا سراسری؟

بهشت;715605 نوشت:

سلام

به نظر بنده اشتباه محضه!

حیف پول بی زبون نیست؟!

برای دولتی تمام تلاشتون رو بذارید و یا مثلا پیام نور.

با علاقه هم بخونید.

و اگر نشد برای خودتون مطالعه داشته باشید،

دانشگاه رفتن انقدرا هم مهم نیست، مخصوصا برای شرایطی که شما گفتید.

عنوان: آیا ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد آن هم در رشته ای مثل تاریخ ارزشش را دارد؟

سوال:
من خیلی دوست دارم ادامه تحصیل بدهم و می خواهم ارشد تاریخ بخوانم؛ اما مشکل اینجاست که من فقط می توانم دانشگاه هایی که در تهران هستند را انتخاب کنم و امکان رفتن به شهرهای دیگر را ندارم و بالتبع انتخاب هایم محدود می شوند و امکان قبولی سخت تر. از طرفی هم من دیگر حوصله درس خواندن برای آزمون ارشد را ندارم. بعلاوه اینکه فکر می کنم مدرک ارشد به دردم نمی خورد.
با این وجود هدف من برای ادامه تحصیل صرفا علاقه ای است که به محیط دانشگاه و درس و مطالعه دارم و در کنارش پر کردن وقت هایم که همین طور دارند الکی می گذرند و همچنین پرستیژ اجتماعی که داشتن ارشد دارد مرا به ادامه تحصیل ترغیب می کند.
لذا من تنها راهی که دارم این است که دانشگاه ازاد بخوانم. حالا بین یه دو راهی ماندم. به نظر شما آیا ارزش دارد من عمر و حداقل 8000000تومان پول را(با وجود اینکه توان مالیش را دارم) برای دلایلی که در بالا ذکر کردم هزینه کنم؟

پاسخ:
نه این دلائلی که گفتید، کافی نیست و باید کمی بیشتر در مورد اهداف تحصیل خود فکر کنید و برنامه ریزی دقیق تری داشته باشید. من نمی دانم منظور شما از اینکه مدرک ارشد به دردتان نمی خورد چیست؛ اما اگر برنامه زندگی آینده خود را طوری چیده اید که به مدرک ارشد نیاز ندارید که خب روشن است چه کاری درست است. در این شرایط لزومی برای ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد وجود ندارد. شما می توانید علاقه خود به مطالعه و فضاهای علمی را با مطالعه شخصی تامین کنید که در کنارش پر شدن اوقات فراغت هم محقق می شود. در مورد پرستیژ اجتماعی هم از نظر من دیگر این روزها داشتن مدرک ارشد و حتی دکتری هم چنین پرستیژی را ندارد و حتی اگر داشت هم تحصیل با این هدف عاقلانه نبود؛ چون گرفتن مدرک به تنهایی و گذاشتن آن لب تاقچه، هیچ چیزی به شما اضافه نمی کند که دیگران را به وجد درآورد.
اما اگر منظور شما از اینکه مدرک ارشد به دردتان نمی خورد این است که فکر می کنید داشتن ارشد تاریخ به کار نمی آید، باید عرض کنم این تفکر درست نیست. بله اگر همانطور که در بالا عرض کردم تنها هدف شما پر کردن اوقات فراغت و پرستیژ و ... باشد حرف شما کاملا درست و ارشد تاریخ و حتی هر رشته دیگری به درد نمی خورد؛ اما اگر هدف شما کسب علم به بهترین شکل ممکن و به کار گیری آن بعد از اتمام تحصیل باشد، از تمام جهات گرفتن ارشد خوب و مفید خواهد بود. البته لازمه مفید واقع شدن آن نیز این است که برای ادامه تحصیل اهداف درست و مشخصی داشته باشید و حاشیه ها را رها کنید.
بنابراین اینکه به علم و تحقیق و پژوهش علاقه مند هستید خیلی خوب است و همین می تواند هدف شما قرار بگیرد؛ منتها برای اینکه انگیزه شما بیشتر شود و به تبع آن تنبلیتان هم کاهش پیدا کند، اولا در مورد هدفی که دارید با کمک گرفتن از اساتید و افراد موفق در این رشته بیشتر فکر و تحقیق کنید و ثانیا اهداف مزاحم را از بین ببرید. به عنوان مثال اگر شما با این فکر پیش بروید که داشتن مدرک ارشد یا دکتری پرستیژ دارد و ... ، این باعث ایجاد مزاحمت برای آن هدف اصلی یعنی کارهای تحقیقاتی و علمی می شود؛ چون اگر یک وقت کسی بگوید مدرک تاریخم شد مدرک، شما با شنیدن این جمله کل انگیزت نابود می شود؛ اما اگر انگیزه شما قوی تر از این حرف ها باشد، آن وقت به هر بادی نمی لرزید و از ادامه راه باز نمی مانید.
در مورد دانشگاه ازاد و ... هم باید عرض کنم این مسئله به خود شما بستگی دارد. مسلم است که اگر بتوانیند دانشگاه روزانه قبول شوید خیلی عالی است؛ اما اگر نشد هم با توجه به اینکه تمکین مالی دارید، دانشگاه آزاد هم خوب است؛ البته به شرط اینکه افکار خود را نسبت به مدرک و دانشگاه اصلاح کنید. با این حال به نظر من از هیچ تلاشی برای قبولی در بهترین دانشگاه دریغ نکنید. شما هر چقدر که برای مطالعه؛ چه قبولی برای ارشد و چه بعد از ارشد وقت بگذارید، به نتیجه بهتری می رسید.

در مورد آینده شغلی این رشته هم باید عرض کنم نه مدرک به تنهایی کارساز است و نه علم به تنهایی؛ بلکه موفقیت شما در صورتی تضمینی است که هر دو را با هم داشته باشید. لذا تمام تلاش خود را به کار گیرید تا انشاءالله آینده روشنی داشته باشید.
(1)

نتیجه:
درس خواندن با چنین انگیزه هایی نتیجه مطلوبی ندارد. لذا شما برای ادامه تحصیل باید افکار و نگاه خود را به درس و مدرک اصلاح کنید که در این صورت آینده درخشانی در انتظار شما خواهد بود و هر چقدر هم برای رسیدن به اهداف درست خود هزینه کنید می ارزد.

(1) سایت انجمن گفتگوی دینی، انجمن مشاوره، کارشناس: امین، تاریخ: 1394/12/19

موضوع قفل شده است