جمع بندی چادر یا حجاب دیگر؟

تب‌های اولیه

77 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چادر یا حجاب دیگر؟

سلام به همه،من ۲۷ سالمه و مادر یک پسر دو ساله هستم.از بچگی به خاطر اجبار مادرم چادر سر میکردم، اما همیشه از این اجبار آزرده خاطر بودم و هستم. هنوزم چادری هستم اما این فکر که چادر انتخاب من نبوده و بهم تحمیل شده خیلی خیلی آزارم میده و حسرت کسایی و میخورم که آزادانه حجابشون و انتخاب کردنمن عاشق حجاب داشتن هستم و اما الان این که به خاطر دیگران دارم چادر سر میکنم اذیتم میکنه، دلم میخواد مدتی چادر سر نکنم و یا مانتوهای گشاد و روسری های بلند حجابم و حفظ کنمممنون میشم هم فکری کنید.

[TABLE="width: 700, align: center"]

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]
[TD="align: center"][/TD]
کارشناس بحث: استاد امیـد

[TD][/TD]

[/TABLE]

Baran9191;996537 نوشت:
سلام به همه،من ۲۷ سالمه و مادر یک پسر دو ساله هستم.از بچگی به خاطر اجبار مادرم چادر سر میکردم، اما همیشه از این اجبار آزرده خاطر بودم و هستم. هنوزم چادری هستم اما این فکر که چادر انتخاب من نبوده و بهم تحمیل شده خیلی خیلی آزارم میده و حسرت کسایی و میخورم که آزادانه حجابشون و انتخاب کردنمن عاشق حجاب داشتن هستم و اما الان این که به خاطر دیگران دارم چادر سر میکنم اذیتم میکنه، دلم میخواد مدتی چادر سر نکنم و یا مانتوهای گشاد و روسری های بلند حجابم و حفظ کنمممنون میشم هم فکری کنید.

سلام

از این ناراحت هستید که چرا اجبار شده اید. افرادی که به کاری اجبار می شوند، بدون اینکه در مورد فوایدِ آنْ توضیحی داده شود، احساساتی مانند: تنفّر را ممکن است تجربه کنند.
مادرتان از روی خیرخواهی از شما خواست که چادر بپوشید و حجاب را به صورت کامل رعایت نمایید. اما احتمالاً مادرتان در طول سال های کودکی و نوجوانیِ شما، در مورد فلسفه حجاب توضیحات چندانی به شما ارائه نداده است. احساسِ تنفّرِ ناشی از اجبار، اکنون که مستقلّ شده اید و اجباری به رعایت حجاب را احساس نمی کنید، شما را برای کنارگذاشتنِ آن وسوسه می کند.

,واقعیّت این است که پوشیدن چادرْ تنها راه برای رعایت واجب دینیِ حجاب نمی باشد. چادر حجاب برتر است؛ ولی تنها راه محجّبه بودن نیست. شما می توانید هر زمانی که اراده کنید، چادر را کنار بگذارید و از مانتو و روسری استفاده کنید. شما آزاد هستید؛ چنان که هر روز شاهد خانم هایی هستیم که چادر را کنار می گذارند و به گروه خانم های مانتویی می پیوندند. برخی نیز پا را فراتر نهاده و موهای خود را از زیر روسری بیرون می گذارند و لباس های تنگ و چسبان می پوشند. آیا شما نیز پس از اینکه راحتیِ مانتو را احساس کردید، وسوسه نمی شوید مانند این خانم ها مرزها را بیشتر بشکنید؟ طبع انسان راحت طلب است. هر فردی پس از مدّتی احساسِ راحتی در یک کار، دیگر میل به بازگشت به سختی های گذشته را ندارد. چرا روزهای شنبه برای ایرانی ها روزهای سختی برای شروع کار است؟ زیرا در روزهای تعطیل دیرتر از روزهای کاری از رختخواب بیرون می آیند و کمتر به کار و تلاش می پردازند. به همین خاطر بیدارشدن در صبحِ روزِ پس از تعطیلات برایشان کاری دشوار است؛ تا جایی که در کانال های طنزْ جوک ها و کاریکاتورهای زیادی از سر کار رفتن بعد از تعطیلاتِ نوروز و تابستان به چشم می خورد.

ادامه دارد ...

اجازه دهید در مورد فلسفه حجاب صحبت کنم:

از قدیم در مورد حجاب شبهه های زیادی در جامعه مطرح بوده و جواب هایی به آنها داده شده است. عدّه ای فکر می کنند که توصیه به حجاب داشتن زنان در اسلام، به خاطر این است که مردان جامعه به گناه کشیده نشوند. بنابراین اگر مردهای جامعه از طریق آموزش رسمی یا آموزش در خانواده ها یاد بگیرند که چشم چرانی نکنند، هیچ مردی به گناه نمی افتد و در آن صورت هیچ زنی لازم نیست حجاب داشته باشد. در صورتی که رعایت حجاب و حریم ها به نفع خود زنان جامعه است.

در هر جامعه ای زنان و مردان در کنار یکدیگر زندگی می کنند و لازمه زندگی، داشتن ارتباط با یکدیگر است. در این ارتباطات غریزه جنسی نیز بیدار است و فعّالیت دارد. شما نمی توانید بنزین را در کنار آتش قرار دهید و از آن دو انتظار داشته باشید که به یکدیگر کاری نداشته باشند. هر مرد و زنِ سالمی همان طور که تشنه و گرسنه می شود، میل جنسی را نیز احساس می نماید. وقتی زنان در کنار مردان به کار می پردازند، نمی توانید از آنها انتظار داشته باشید که بدون داشتنِ حجاب، میل جنسی را به محلّ کار خود نیاورند. یک زن چقدر می تواند در برابر پیشنهادهای عدّه ای مرد شهوت پرست مقاومت کند؟ از سوی دیگر با وجود میل زیاد مردها برای داشتن رابطه جنسی با زنان، مردانِ آماده یِ ازدواج از زنانی که به خواسته مردها تن در می دهند و خود را در اختیارشان می گذارند، گریزان هستند. "جان مارشال ریو" (John Marshall Reeve) در «کتاب انگیزش و هیجان» می نویسد:«مردان در مقایسه با زنان، انگیزش جنسیِ کوتاه مدت تری دارند، معیارهای آسان گیرانه تری وضع می کنند، برای نشانه های دسترسیِ جنسی، مانند جوانی ارزش قائل اند و در همسرگزینی به پاکدامنی اهمیّت می دهند»[ریو، جان مارشال، انگیزش و هیجان، ترجمه یحیی سیدمحمّدی، نشر ویرایش، ص102، 1389].

اسلام از یک سو به زن و مرد توصیه می کند که نگاه خود را کنترل کنند و از سوی دیگر از زنان می خواهد که به حجاب پای بند باشند. در قرآن کریم، سوره مبارکه نور، آیه شریفه 30 ابتدا به مردان می فرماید:«به مردان با ایمان بگو که چشمان خود را (از آن چه دیدنش حرام است) فرو بندند و عورت های خود را حفظ کنند»؛ سپس در آیه شریفه 31 به زنان می فرماید:«به زنان باایمان بگو که چشمان خود را (از آن چه دیدنش حرام است) فرو بندند و عورت خویش را حفظ کنند و زینت خود را جز آن مقدار که ظاهر است آشکار ننمایند و روسریهای خود را بر سینه خود افکنند و زینت خود را آشکار نسازند مگر برای شوهرانشان یا ...».

ادامه دارد...

عده ای می گویند:«در کشورهای غیراسلامی که زنان زیادی بدون حجاب زندگی می کنند، همه زنان در امنیّت کامل به زندگی خود مشغول هستند. پس چرا باید زنان جامعه خود را مجبور کنیم که حجاب داشته باشند؟». در جواب این افراد می گویم:
این یک تصوّر اشتباه است که زنانِ غیرمسلمان بدون حجاب در امنیّتِ کامل و بدون هیچ مشکلی زندگی می کنند. لازمه درکِ صحیحِ معضلات یک جامعه، زندگی کردن با مردمِ آن جامعه و گفتگو با آنها یا پژوهشِ عمیق در موردِ آن جامعه است. سایت «Nationmaster.com» آمار تجاوز در کشورهای مختلف جهان در سال 2010 را منتشر کرده است. در این آمار، در بیست کشور اول، نامِ هیچ کشور اسلامی به چشم نمی خورد.
آدرس:
http://www.nationmaster.com/country-info/stats/Crime/Rape-rate#2010

اجازه دهید نمونه ای از کشورهای غیراسلامی را از زبان یک طلبه جوان برایتان بازگو می کنم. این روحانی می گفت:

در انتهای سال 1393 برای نظارت بر ذبح شرعی از سوی وزارت جهاد کشاورزی به کشور برزیل اعزام شدم. ایران از کشور برزیل گوشت گوساله وارد می کند. برای نظارت بر انجام مسائل شرعی و نیز مسائل بهداشتِ دام، یک نفر روحانی آشنا با مسائل فقهی و یک دکترِ دامپزشک برای هر کشتارگاه در نظر گرفته می شود.
برزیل بزرگ ترین کشور بخشِ جنوبیِ قارّه آمریکا می باشد. این کشور در خطّ استوا قرار دارد و میزان بارندگیِ آن، بین هزار تا هزار و پانصد میلیمتر در سال است. این کشور یکی از اعضای مجموعه «بِریکس» می باشد. بریکس پنج قدرت اقتصادیِ نوظهور، شامل کشورهای برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی می باشد. زبانِ مردم برزیل، پرتقالی است که با زبان مردمِ کشورِ پرتقال تفاوت هایی دارد. قبل از سفر به این کشور، سعی کردم مقداری زبان مردم آن کشور را یاد بگیرم. محل مأموریّت من، ایالتِ گویاس، نزدیکِ مرکزِ این کشور بود. مرکزِ ایالتِ گویاس، شهر گویانیا است که کمتر از سیصد کیلومتر با پایتخت برزیل، شهر برازیلیا، فاصله دارد.

اقتصاد کشور برزیل، بر پایه کشاورزی می باشد. در برزیل وقتی با هواپیما از شهری به شهر دیگری می روید، زمین را به رنگ سبز می بینید. در دو طرف اتوبان ها نیز تا چشم کار می کند، فقط زمین های کشاورزی دیده می شود که با فَنس محافظت شده و نمی توان به داخل آنها رفت. بیشتر ثروتمندان برزیل، زمین دارها می باشند. به خاطر فراوانیِ آب و رونق کشاورزی، اقلامی مانند: برنج، روغن و گوشت، در این کشور ارزان تر از ایران می باشد. اما سایر اقلام زندگی، مانند: پوشاک، برق و گاز، گران تر از کشورمان است. قیمت برق آن قدر در این کشور بالاست که مردمِ عادّی با وجود هوای شرجی در بسیاری از روزها، نمی توانند از کولرِ گازی استفاده کنند. وقتی ابتدای شب ها از خیابان های شهرِ محلّ اقامتم عبور می کردم، خانه ها را می دیدم که تنها با یک لامپِ کم مصرف روشن شده اند. با خود فکر می کردم اگر در ایران این وضعیّت در خانه ای باشد، ساکنان خانه می گویند:«چرا گورستان درست کرده اید؟».

ادامه دارد...

در مورد وضعیّت پوششِ برزیلی ها باید بگویم: در برزیل مردان پوشیده تر از زنان هستند. در حومه شهرهای برزیل، مراکز فساد به صورت قانونی فعالیت می کنند و با پول نه چندان زیادی هر مردی می تواند به ارضای غریزه اش بپردازد. در شهرها نیز با مبلغی اندک - پنجاه هزار تومان (سال94-1393) - می توان با خانمی در خانه رابطه برقرار کرد [طلبه ای که این مطالب را نقل می کرد، در مدت حضور در برزیل دست به چنین کاری نزده بود؛ در غیر این صورت هرگز این مطالب را عنوان نمی کرد].
نتیجه این اوضاع چیست؟ در برزیل به راحتی مردانی را می توانید بیابید که همزمان با چند زن رابطه دارند و از برخی از آنها صاحب فرزند هستند. این مردان با وجود داشتن فرزند از خانم، به هیچ وجه برای ازدواج با مادر فرزندشان از سوی قانون اجبار نمی شوند. به همین خاطر پدرانِ واقعیِ این کودکان در اسناد رسمی معمولا مجرد می باشد. به طور مثال راننده یِ خودرویی که با آن به محلّ کار می رفتیم و برمی گشتیم، مردی سی و هفت ساله بود که از شش زن، صاحب شش فرزند بود؛ ولی رسما مجرد به حساب می آمد.

طبق قوانین برزیل حضانت فرزند با زن است و در صورتی که ازدواج رسمی میان پدر و مادر فرزند نباشد، زن نمی تواند برای فرزند مشترک تقاضای نفقه کند. زنانی که فرزند دارند، با حقوقی اندک در مشاغلی سخت - همچون کار در کشتارگاه - به کار مشغولند تا مخارج زندگی خود و فرزندانشان را به دست آورند. خانمی را در آنجا می شناختم که پدر واقعی اش زمین دار و ثروتمند بود؛ اما او را به فرزندی قبول نداشت. زیرا پدر و مادرش بدون ازدواج رسمی با یکدیگر رابطه برقرار کرده بودند. این خانم زمانی که برای گرفتن کمک مالی به پدرش مراجعه کرده بود، پدر حقیقی اش با تفنگ او را تهدید کرده بود و از آن زمان رابطه ای با پدرش نداشت. او در کشتارگاه با دستمزدی اندک به سختی کار می کرد. مادر این خانم از سه مرد، تعدادی فرزند داشت؛ بدون اینکه رسما با آنها ازدواج کرده باشد. همین خانمِ جوان که بیرون از محلّ کار، لباس های کوتاه می پوشید، چند روزی شلوار و پیراهن به تن می کرد. وقتی از دوستش علّت را پرسیدم، گفت:« پدر روحانی در کلیسا توصیه کرده که خانم ها لباس های پوشیده تر بپوشند. به همین خاطر این خانم، این لباس ها را پوشیده است». اما این وضعیت چند روز بیشتر ادامه نداشت و دوباره به وضعیّت سابق برگشت.

شاید می پرسید: هویت افرادی که پدر و مادرشان رسما ازدواج نکرده اند، چگونه مشخص می شود؟ در جواب باید بگویم: در برزیل در تعیین هویت افراد، فامیل مادرْ اصل است و اگر پدر و مادرِ نوزادی به صورت رسمی ازدواجشان ثبت شده باشد، فامیل پدر و مادر در شناسنامه اش نوشته می شود. در غیر این صورت فقط فامیل مادر ذکر می گردد.
در برزیل مردهای متاهل نیز از مشتریان مراکز فساد هستند و این کار هیچ منع قانونی ندارد و آنها دور از چشم همسرانشان گاه و بی گاه به این مراکز سر می زنند.
آیا این موارد با کرامت زن به عنوان یک انسان مطابقت دارد؟ شما نمی توانید غریزه جنسی را از مردان جامعه بگیرید. غریزه جنسی، غریزه ای است که بقای نسل بشر را تضمین می کند. وقتی زنان جامعه با پوشش نامناسب ظاهر شوند، انتظار نباید داشت که مردان غریزه جنسی خود را سرکوب نمایند، زیرا چنین چیزی محال است.
عکس های زیر مواردی از اشتغال زنان در مشاغل سخت در برزیل است:

حقوق ماهیانه خانم راننده لیفتراک: هزار و بیست رِئال (واحد پول برزیل) معادل یک میلیون و بیست هزار تومان در سال 1394
شرایط کار: دمای منفی بیست درجه سانتیگراد

Baran9191;996537 نوشت:
سلام به همه،من ۲۷ سالمه و مادر یک پسر دو ساله هستم.از بچگی به خاطر اجبار مادرم چادر سر میکردم، اما همیشه از این اجبار آزرده خاطر بودم و هستم. هنوزم چادری هستم اما این فکر که چادر انتخاب من نبوده و بهم تحمیل شده خیلی خیلی آزارم میده و حسرت کسایی و میخورم که آزادانه حجابشون و انتخاب کردنمن عاشق حجاب داشتن هستم و اما الان این که به خاطر دیگران دارم چادر سر میکنم اذیتم میکنه، دلم میخواد مدتی چادر سر نکنم و یا مانتوهای گشاد و روسری های بلند حجابم و حفظ کنمممنون میشم هم فکری کنید.

سلام و عرض ادب

شما نیز می توانید آزادانه پوشش مورد نظر خود را انتخاب کنید!

آزادانه چادر را انتخاب کنید ، یا مانتوها تنگ و چسبان!

لا اکراه فی الدین!

در دین اجباری نیست

اما نتیجه عمل شما ، رابطه ای مستقیم با انتخاب شما دارد !

می خواهید پوشش شما مورد رضایت خداوند باشد ، یا مورد رضایت خودتان؟

هدف شما از زندگی رسیدن به خداست یا رسیدن به امیال و هوی و هوس هایتان؟

خوب فکر کنید و تعقل کنید

سپس تصمیم بگیرید و عمل کنید و نتیجه اعمال خود را مد نظر داشته باشید!

در پناه حق تعالی

سلام
واقعیتش من حرف هایی که میخوام بزنم حرف دلم هست اما نتیجه ای که میگیرم نمیدونم درسته یا غلطه چون مرز حقیقت و غفلت بسیار باریکه و چه بسا عقل از جایی به بعد توان اوج گرفتن نداشته باشه و خدا باید هدایتمون کنه. پس بر اساس حرف های من تصمیمی در خصوص نوع حجابتون نگیرین .
من از بچگی خواهری نداشتم و از اینکه متفاوت با بقیه بودم احساس خوبی به لباس های دخترانه نداشتم تا اینکه گفتن باید چادری بشم احساس بدی پیدا کردم و در نهایت کنار گذاشتم مدت ها بعد خودم انتخاب کردم در محیط مختلط چادری بشم که اینبار نتونستم حفظش کنم و خسته شدم البته در نگاه دیگران نامحرم با وجود چادر تفاوتی ایجاد نشد و همون نگاه بازم روی من بود و من آدمی نیستم که بخوام زشت باشم! و یا بیش از حد اعتدال جلوه کنم.
در نهایت هم الله اعلم چادری بشم یا نه فقط چند مورد ذهنم و درگیر کرده:

۱. مزیت حجابه چادر به این هست که تحریف پذیر نیست و مثل مانتو تغییر نمیکنه که یکبار کوتاه بشه یکبار تنگ و ... .

۲. رنگ مشکی کراهت داره بخصوص که در زمینه ی سفید باشه. مثلا فرض کنین تمام زنان چادر بسر کنن و شهر پر از چادر باشه چقدر تو روحیه ی مردم تاثیر میذاره؟ آیا اگر سیاهی خوب بود خداوند طبیعت بهار و ملون نمیکرد تا نشانه ی امید باشه و طبیعت زمستان رو سفید نمیکرد با اشباهی به رنگ سیاه تا نشانه ی سکون و توقف باشه؟!

۳. اگر شما چادر و به عنوان حجاب برتر بپذیرین یعنی ما بقی حجاب ها هم پسندیده هست و ما انواع حجاب رو خواهیم داشت که مورد قبول خداست. اما مگر ممکنه انواع حجاب باشه و یکیش از همه بهتر باشه؟ حجاب حجابه و باید یک محدوده ی مشخص و معین داشته باشه. اگر هم چندین نوع حجاب وجود داره نشون میده صریحا آیه ای در مورد چادر وجود نداره پس چرا انقدر چادر و تبلیغ میکنیم؟ چادر رو در مقابل مانتوهای تنگ و تنها حجاب قرار میدیم؟!

۴. اگر بپذیریم که تنها حجاب چادر هست باید این حجاب در همه جا استفاده بشه و کاربدی باشه یعنی باید یه خانم در نقش پزشک و جراح و نقاش و راننده و ... بتونه با چادر کارش و در اتاق عمل و ... انجام بده، اگر نتونه پس یا این حجاب کارآمد نیست یا یک زن نباید از خونه خارج بشه و شغلی داشته باشه. شایدم باید مثل زنان زمان صدر اسلام نه تحصیل کنه و نه از خونه خارج بشه مثل مرواریدی دست نیافتنی برای مردان وسواس فکری باشه.

۵. خداوند به زن هم مثل مرد دست و پا آفرید تا بتونه کارهاش و انجام بده و زندگی کنه با چادر جایی برای دست وجود نداره و دائم باید با دست چادر و نگه داشت پس مثل بخش بالا یا باید زن بیرون نرود و یا نمیدانم. ممکنه بگین الان چادرهای ملی دراومده ولی من میگم آیا این چادرهای ملی همون مانتو و مقنعه های سابق نیستن پس چادر کاراییش و از دست داده که به این اشکال اما با اسم چادر دراومده.

۶. اگر چادر انقدر مهم بود چرا در قرآن محدوده ی حجاب دقیق مشخص نشده و طبق احادیث گفته میشه. چرا آیه ی حجاب ابتدائا به چشم و ابتدائا به مردها آمده ولی ما فقط به زن و آن هم بالاترین حجابش یعنی یک چادر سیاه رنگ گیر داده ایم؟! مگر نعوذ بالله خدا خودش نمیتوانست بگوید

۷. به نظرم حجاب به وجدان هر فردی چه مرد و چه زن و فرهنگ جامعه وابسته هست و این روان و نفس مرد هست که اول باید حجاب بپوشه. باید به مردها یاد بدیم اجازه ی تفکر در خصوص این اسب افسار گسیخته ندارند چون اگر زمام کار از دستشون در برود ممکن است به کجاها که به اسم اسلام کشیده نشوند... نه اینکه مردان یک تذکر جزئی داده بشه بعد چادر تقویت بشه و از اون طرف صیغه ها و ازدواج مجددها پر رنگ بشه و همه رو از اسلام بدونیم. خدا اول گفته مرد نه چادر زن (ده ها بار تکرار شود) بیایید برعکس نص قرآن عمل نکنیم.

نمیخوام کسی با من مجادله کنه حرفی زدم و از خدا میخوام اگر درست نیست مجازاتم نکنه و به راه راست هدایتم کنه اگر واقعا دلیل قانع کننده ای در رد حرف هام دارید بفرمایید وگرنه گوشم پر هست از احادیث فراوان تحریف شده

اگر مردی فاسد شده یعنی باید صیغه یا ازدواج مجدد میکرده و نکرده است.
همه رو از بی حجابی میدانیم در حالیکه ریشه و علت اصلی آن در خود مرد نهفته هست و شیطان اصلی در جان اوست بعد موارد دیگر

روزنه;996770 نوشت:
سلام

۱. مزیت حجابه چادر به این هست که تحریف پذیر نیست و مثل مانتو تغییر نمیکنه که یکبار کوتاه بشه یکبار تنگ و ... .

۲. رنگ مشکی کراهت داره بخصوص که در زمینه ی سفید باشه. مثلا فرض کنین تمام زنان چادر بسر کنن و شهر پر از چادر باشه چقدر تو روحیه ی مردم تاثیر میذاره؟ آیا اگر سیاهی خوب بود خداوند طبیعت بهار و ملون نمیکرد تا نشانه ی امید باشه و طبیعت زمستان رو سفید نمیکرد با اشباهی به رنگ سیاه تا نشانه ی سکون و توقف باشه؟!

۳. اگر شما چادر و به عنوان حجاب برتر بپذیرین یعنی ما بقی حجاب ها هم پسندیده هست و ما انواع حجاب رو خواهیم داشت که مورد قبول خداست. اما مگر ممکنه انواع حجاب باشه و یکیش از همه بهتر باشه؟ حجاب حجابه و باید یک محدوده ی مشخص و معین داشته باشه. اگر هم چندین نوع حجاب وجود داره نشون میده صریحا آیه ای در مورد چادر وجود نداره پس چرا انقدر چادر و تبلیغ میکنیم؟ چادر رو در مقابل مانتوهای تنگ و تنها حجاب قرار میدیم؟!

۴. اگر بپذیریم که تنها حجاب چادر هست باید این حجاب در همه جا استفاده بشه و کاربدی باشه یعنی باید یه خانم در نقش پزشک و جراح و نقاش و راننده و ... بتونه با چادر کارش و در اتاق عمل و ... انجام بده، اگر نتونه پس یا این حجاب کارآمد نیست یا یک زن نباید از خونه خارج بشه و شغلی داشته باشه. شایدم باید مثل زنان زمان صدر اسلام نه تحصیل کنه و نه از خونه خارج بشه مثل مرواریدی دست نیافتنی برای مردان وسواس فکری باشه.

۵. خداوند به زن هم مثل مرد دست و پا آفرید تا بتونه کارهاش و انجام بده و زندگی کنه با چادر جایی برای دست وجود نداره و دائم باید با دست چادر و نگه داشت پس مثل بخش بالا یا باید زن بیرون نرود و یا نمیدانم. ممکنه بگین الان چادرهای ملی دراومده ولی من میگم آیا این چادرهای ملی همون مانتو و مقنعه های سابق نیستن پس چادر کاراییش و از دست داده که به این اشکال اما با اسم چادر دراومده.

۶. اگر چادر انقدر مهم بود چرا در قرآن محدوده ی حجاب دقیق مشخص نشده و طبق احادیث گفته میشه. چرا آیه ی حجاب ابتدائا به چشم و ابتدائا به مردها آمده ولی ما فقط به زن و آن هم بالاترین حجابش یعنی یک چادر سیاه رنگ گیر داده ایم؟! مگر نعوذ بالله خدا خودش نمیتوانست بگوید

۷. به نظرم حجاب به وجدان هر فردی چه مرد و چه زن و فرهنگ جامعه وابسته هست و این روان و نفس مرد هست که اول باید حجاب بپوشه. باید به مردها یاد بدیم اجازه ی تفکر در خصوص این اسب افسار گسیخته ندارند چون اگر زمام کار از دستشون در برود ممکن است به کجاها که به اسم اسلام کشیده نشوند... نه اینکه مردان یک تذکر جزئی داده بشه بعد چادر تقویت بشه و از اون طرف صیغه ها و ازدواج مجددها پر رنگ بشه و همه رو از اسلام بدونیم. خدا اول گفته مرد نه چادر زن (ده ها بار تکرار شود) بیایید برعکس نص قرآن عمل نکنیم.

نمیخوام کسی با من مجادله کنه حرفی زدم و از خدا میخوام اگر درست نیست مجازاتم نکنه و به راه راست هدایتم کنه اگر واقعا دلیل قانع کننده ای در رد حرف هام دارید بفرمایید وگرنه گوشم پر هست از احادیث فراوان تحریف شده

سلام و عرض ادب

ما چه دوست داشته باشیم چه دوست نداشته باشیم ، زمین همون بهشت نیست!!!!!

بر روی زمین ، شیاطین ، فرزندان مشترک شیاطین و انسان و انسان های پاک وجود دارن!

ما می تونیم به انسان ها بگیم به زن نامحرم نگاه نکن!

اما به شیاطین و کسانی که شیاطین در تولد اونها شریک هستند نمی تونیم این حرف رو بزنیم

چون اگر بزنیم هم تفاوتی در اون ها ایجاد نخواهد کرد !

جمعیت این دسته از افراد بسیار بیشتر از انسان های پاک هست

مخصوصا در حال حاضر که شیطان حتی بر زندگی افراد پاک هم مسلط شده ( به خاطر مبحث آخر الزمان)

پس بهترین راه برای زنان با ایمان ، برای حفظ اون ها از شر تجاوز ها و چشم چرانی ها ، پوشاندن خودشون از چشم های ناپاک هست .

مقدار این حجاب باید به قدری باشه که اون ها رو از شر شیاطین حفظ کنه

حتی اگر مجبور باشه پوشیه بزنه ، باید این کار رو انجام بده!

همونطوری که یک مرد مومن باید چشمش رو از نگاه کردن به شیاطین کوچه و خیابون حفظ کنه (که در حال حاضر کار بسیار سختی هست)
یه زن هم باید زینت های خودش رو ( حتی اگه صورت و چشم و ابروش زیبا باشه) از این نگاه ها حفظ کنه

به یاد بیاریم زنانی که در زمان کشف حجاب حاضر شدن خونه نشین باشن ، اما نزاشتن دست شیاطین به اون ها بخوره و حجابش رو بگیره!

روزنه;996770 نوشت:
.
نمیخوام کسی با من مجادله کنه حرفی زدم و از خدا میخوام اگر درست نیست مجازاتم نکنه و به راه راست هدایتم کنه اگر واقعا دلیل قانع کننده ای در رد حرف هام دارید بفرمایید وگرنه گوشم پر هست از احادیث فراوان تحریف شده

با سلام و احترام به شما

آنچه که مهم هست و حجاب به نوعی فرع بر آن محسوب میشود، پاکدامنی زن و مرد هست.
نوع پوشش و حجاب معمولا به جوامعی که انسان در آن زندگی می‌کند بستگی دارد. در ایران معمولا پوشش اول برای زنان محجبه چادر است، در ترکیه به نوعنی دیگر است، در کشورهای جنوب شرق آسیا طور دیگری است.

در ایران به غیر از چادر می‌توان پوشش های دیگری نیز داشت که جلب توجه نمی کند، مهم رفتار و پاکدامنی خود فرد است که الویت دارد که در نوع پوشش هم تاثیر دارد و آن را در چارچوب مشخصی حفظ میکند.
پوششهای نظیر پوشیه زدن و امثال آنها به ذات خود هیچ بار ارزشی ندارد، ولی ممکن است در جامعه ای پوشش غریبی نباشد و از آن استفاده کنند، همانطور که در جنوب کشور ما هم از پوششهای استفاده میشود که در جاهای دیگر مرسوم نیست.
آراستگی زنان هم مخالف آیات قران نیست.

سپاس

موضوع قفل شده است