راههای مقابله با عربستان سعودی

تب‌های اولیه

189 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

حضور در تشییع جنازه ها:
این روزها پیکر حجاج قربانی استکبار وارو کشور می شود. وانصافا مردم سنگ تمام گذاشته اند. هرقدر حضور در این مراسم ها بیشتر باشد هم تسکین داغ بازماندگان خواهد شد. وهم توان کشور ومسئولان دردمند ودلسوز را در مقابله با مستکبران بیشتر خواهد کرد.
ان شاء الله این غیرت مردن برخی مسئولان را هم بیدار کند. وشاید آنها هم به شجاعت لازم برای مقابله با دشمنان قسم خورده ایمان پیدا کنند.

جنگ با عربستان:
بعد از سخنرانی حضرت آقا چیزی که با ذهن برخی خطور می کند وبعضی وقتها به زبان می آورند مساله جنگ با عربستان است. آیا به این زودی ها جنگی میان ایران وبرخی کشورها رخ خواهد داد؟
بالطبع عربستان وهمتایان منطقه ای او هیچکدام در مخیله خود نیز راه نمی دهند که بتوانند با ایران وارد جنگ شوند. چون ایران در کمترین زمان ممکن کشورشان را با خاک یکسان می کند.
آمریکا هم که گه گداری سخن از جنگ می گوید. با جواب سریع ایران در کنترل ناوهای آمریکایی وتسلط اطلاعاتی که از این ناوهای جنگی در خلیج فارس دارد موجب پشیمانی آنها می شود.
پس به ضرس قاطع می توان گفت که در شرایط فعلی قدرت وکشوری جرات حمله به ایران ندارد.

گروه حقیقت یاب:
دیشب آقای کدخدایی سخنگو وحقوقدان سابق شورای نگهبان در گفتگوی خبری می گفت، تنها راهی که ایران می تواند حقوق حجاج ومردم خود را در قبال این جنایت آل سعود به دست آورد مطرح کردن این فاجعه در سازمان ملل وتشکیل گروه حقیقت یاب این سازمان برای پیگیری قضیه است. والا از راههای دیگر این امکان وجود ندارد.
این مساله نشان می دهد که همه چیز به همت وتوان دولت ووزارت خارجه بستگی دارد. که بتواند از حقوق ومظلومیت این حجاجی که با لبان تشنه در کمتر از یک ماه به محرم به سوی سالار خود شتافتند. احیا کند.

[="DarkSlateBlue"][="2"]تازه قراره راه کشتیاشو ببندیم . . .[/][/]

تشکیل کمیته حقیقت یاب:
دیروز جلسه ای با حضور حقوقدان مطرح کشور برگزار شد تا راههای احقاق حق حجاج ایرانی کشته شده در منی بررسی شود. که باید از بانیان این جلسه تشکر کرد. وتاکیدی که این حقوقدانان داشتند تشکیل کمیته حقیقت یاب بود.
امیدواریم این تلاشها همینطور ادامه یابد وشاهد به نتیجه رسیدن این تلاشها باشیم در آینده ای نزدیک.

سلام علیکم و رحمه الله

کریم;738222 نوشت:
دست خالی جلوی دنیا ایستاد ولی وجبی خاک نداد. آبروی خود را نفروخت.
چرا برخی باید شرف وآبروی کشور را چنین به تاراج بگذارند؟!

نعش متعفن تقی زاده هنوز در بین مردم ما و هر ملت استعمار زده ای راه میرود تا واژه ما نمیتوانیم ما بدون ارباب و کدخدا هیچی نیستیم اوست که باید بیاید تا ما زنده بمانیم را تکرار میکند .

امام خمینی رحمه الله علیه فرمود ما میتوانیم اینها سالهاست با کم کاری , فساد و خرابکاری سعی میکنند که بر ما اثبات کنند او به شما دروغ گفت ببینید که شما نمیتوانید .

رهبر میگوید ملت ايران بارها شعار ما مي‌توانيم را در عمل به اثبات رسانده است. خب اینها و اربابانشان هم نتیجتا تلاش بر تحقیر ملت میکنند .

نتیجه : در برابر هر تفکر و زبانی که تسلط کافر و ظالم را بر مردم مسلمان و مستضعف با هر دین و قشری خواهان است باید ایستاد و ایستادگی کرد . حال آن زبان و تفکر و اراده از طرف هر کسی که میخواهد باشد اینجا مصداق خاصی که فرد یا افراد خاصی باشند موضوع این عرایض ما نیست بلکه چیستی چرائی و چگونگی و بعد بایدها و نبایدهای آن مورد نظر است .

قضا و قدر بهترین پاسخی بود که تا بحال از سعودی ها شنیدیم . چون در قضا و قدر اختیار از انسان سلب میشود و به مقدرات الهی سپرده میشود حال آنکه در این فاجعه اختیار انسانی دخیل بوده

اتومات سلولی ازدحام و گریز

  • سال ۱۹۸۲ در شوروی سابق دو تیم اسپارتاک مسکو و هارلم در ورزشگاهی که فقط یک در خروجی داشت، در جام یوفا بازی داشتند. پله‌های یخ زده و باریک و بلیت‌هایی که بیشتر از ظرفیت ورزشگاه لوژنیکی فروخته شد، باعث شد مردم زیر دست و پا له شوند. منابع غیررسمی از کشته شدن 340 تماشاگر در پایان آن بازی خبر دادند.

  • هواداران لیورپول - آوریل ۱۹۸۹ - روزی که ۹۳ هوادار این تیم که برای تماشای بازی نیمه نهایی جام حذفی به ورزشگاه هیلزبورو رفته بودند و در ازدحام جمعیت جان خود را از دست دادند. آنها قربانی اشتباهات وحشتناک پلیس بریتانیا شدند که نتوانسته بود جمعیت را به‌درستی به سمت درهای خروجی هدایت کند.

  • بازی دو تیم کایزرشیف و اورلاندوپیراتس در فوتبال آفریقای جنوبی، همواره دردسرساز بوده است، اما تلخ‌ترین آن آوریل ۲۰۱۱ در ورزشگاه الیس رخ داد. در این روز بیشتر از دو برابر گنجایش ورزشگاه، برای تماشای بازی آمده بودند که ۴۳ نفر آنها هرگز بازنگشتند.

فایل پاور پوینت این صفحه در ادامه مواردی مشابه مطرح شده و همچنین چگونگی وضعیت ازدحام و گریز توضیح داده شده که این حاکی از این مطلب است که اولا این مساله شناخته شده و قابل پیش بینی و کنترل است و قضا و قدر نیست و بعد اینکه هرچند سهو و سوء مدیریت محتمل است ولی در صورت آگاهی و عمد در کار دیگر بحث سوء مدیریت و قضا و قدر بی معنی است

راز این قضیه از زبان فرمانده نیروهای سعودی ناخواسته چنین افشا و معلوم شد که این‌ها مسیر ملیت‌های مختلف اسلامی را از قبل معین کرده بودند و حتی کاروان‌های ایرانی را به اجبار در مسیرهای خاص وارد نموده از رفتن در مسیرهای دیگر منع می‌کرده‌اند یعنی مسیرهای دیگر ار عمدا بسته بودند .

و همه میدانیم مهندسی چینش محل چادرها و ورود و خروج در صحرای منا توسط مهندسین امریکائی طراحی شده و این موضوع ( تعداد حجاج و ازدحام احتمالی ) قبلا در این چینش مورد نظر مهندسین و ضابطین عربستانی قرار گرفته و آنها از این موضوع بی اطلاع نبودند .

با این وجود حرکت حجاج را تغئیر داده و مسیرها را بستند و از امداد به آسیب دیدگان تا ساعت ها خودداری و ممانعت کردند .

[="Tahoma"][="Black"][="3"]به نام خدا

البته اين را هم در نظر داشته باشيم كه دشمن اصلي صهيونيسم و آمريكا است.
اين روزها برخي آمريكا را پسر خوب و آل سعود را دشمن اصلي ايران و مسلمين تصوير مي كنند مبادا خام اين عمليات فريب شويم.[/][/][/]

ناگفته هاي ناب;740264 نوشت:
[="Tahoma"][="Black"][="3"]به نام خدا

البته اين را هم در نظر داشته باشيم كه دشمن اصلي صهيونيسم و آمريكا است.
اين روزها برخي آمريكا را پسر خوب و آل سعود را دشمن اصلي ايران و مسلمين تصوير مي كنند مبادا خام اين عمليات فريب شويم.[/][/][/]

این نکته بسیار خوبی بود که دوستمان اشاره کردند وما باید مد نظر داشته باشیم که تا راس فتنه از بین نرود با از بین رفتن سعودی وبن علی و... کار خاصی اتفاق نمی افتد وآنها دیگری را جایگزین خواهند کرد چنانچه در کشورهای عربس بعد از بیداری اسلامی انجام دادند. لذا همت اصلی ما باید مبارزه با راس فتنه باشد.

سلام علیکم و رحمه الله

کریم;741685 نوشت:
این نکته بسیار خوبی بود که دوستمان اشاره کردند وما باید مد نظر داشته باشیم که تا راس فتنه از بین نرود با از بین رفتن سعودی وبن علی و... کار خاصی اتفاق نمی افتد وآنها دیگری را جایگزین خواهند کرد چنانچه در کشورهای عربس بعد از بیداری اسلامی انجام دادند. لذا همت اصلی ما باید مبارزه با راس فتنه باشد.

بله استاد عزیز راس شر اگر وجود نداشت اعوانش کاری نمیتوانستند بکنند ولی در همه زمانها راس شر وجود داشته و این تصور که اعوان او جبرا درگیر هستند و اختیاری از خود ندارند هم مساله صحیحی نیست .

یکی از مهندسین طراح منا که اروپائی است با وجود اینکه مدعی است طراحی منا اشکالی نداشته و این جنایت توسط آل سعود عمدا اتفاق افتاده میگوید : مسیر 204 یکی از شلوغ ترین مسیرها بین مابین مسیرها است. من بارها به مقامات عربستانی تذکر داده بودم که این مسیر نبایستی بیش از ظرفیت خود زائر داشته باشد. حالا چه برسد به این که مسیر دو طرفه شود. ما در مسیرهای خود با یک طرفه بودن آن مشکل داشتیم و گاهی اوقات مسیرهای یک طرفه هم تلفات می داد. حالا چه برسد به این که دوطرفه شود.

مهندس طراحی که از مشکل رفت در مسیر 204 خبر میدهد خود دلیل واضحی است بر نقص کار و این مساله را ایشان به سعودی ها اطلاع داده .
این اصولی و عقلانی است که هیچ مسیر اصلی ای را در طراحی شهری هم عرض با فرعی طراحی نکنند
ولی میبینیم عرض خیابانی مثل 204 را با وجودیکه اطلاع از ازدحام داشتند هم عرض با فرعی هائی همچون خیابان 223 طراحی کردند . این نقصی مشخص است :

[SPOILER][/SPOILER]