جمع بندی برقراری ارتباط چشمی با نامحرم در هنگام گوش دادن

تب‌های اولیه

132 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

خب میتونید مثلا به دهانشون نگاه کنید یا از همون اول به نقطه ای نزدیک صورتشون( نه خود صورت شون) نگاه کنید و نگاهتون در گردش نباشه بین چشم و میز و.... اینطوری دیگه بی ادبی هم تلقی نمیکنن........

لبیک یا علی النقی;649128 نوشت:
درضمن، خیلی ها دوست دارن ارتباط جنسی آزاد با جنس مخالف داشته باشن و همیشه میگن "این دیگه چه دینیه که میل ذاتی و نیاز بدن انسانو سرکوب می کنه و نمی ذاره ارضا بشیم؟!!! "
پس ما هم بیایم زنا کنیم تا اونا از دین ما زده نشن!!! و یه وقت بهشون برنخوره!!!!
امان از مکر شیطان!
چه جوری گناهو در ذهن ما توجیه می کنه
اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا

سلام عیکم.
به نظر شخصی بنده شما مقداری تند جواب دادید!
ایشون که قصد توجیه گناه رو نداشتند! عقیده شخصی شون رو فرمودند.
میتونیداگر در صحبت کسی ایرادی دیدید و خواستید انتقادی هم بکنید با زبانی نرم تر هم تذکر بدهید.
ضمنا ایشون فقط نگاه رو گفتن! در موارد دیگر که شما مثال زدید اوضاع بسیار متفاوت هست.
هرچند بنده هم اعتقادی به نگاه مستقیم به چشم های نامحرم ندارم و این عمل رو خوب و پسندیده نمیدونم.
بهتر نیست به جای سرکوب عقاید همدیگه سعی کنیم عقیده های یکدیگر رو اصلاح کنیم؟
امیدوارم از دستم ناراحت نشده باشید.
در پناه حق

فاطمه;648765 نوشت:
دوستی دارم الان آلمان درس میخونن ،یک روز تعریف میکرد : یک حاج آقا برای اقامه نماز میومد مدرسه ، از قضا این دوست ما از حاج آقا یک سوال داشتند و این دوستان ما عادت داشت که باید در چشم طرف مقابل نگاه میکرد و حرفش را میزد ، هر چه حرف زد حاج آقا نگاهی به دوست ما نکردند ، بعدا دوستم گفتند آیا این حاج آقا به خودشان اعتماد نداشتند ؟؟؟؟؟
وقتی استاد داره تو چشات نگاه میکنه و حرف میزنه باید نگاهشون کنی ،چون با نگاه مشخص میشه مطلب واضحه یا خیر ، یا بالعکس.برای من خیلی پیش اومده مطلبو نفهمیدم و استاد باز توضیح داده یا بین من و دانشجوم .پس یعنی من غرق در گناهم ؟؟؟

از صحبت های ایشون برای من هم سوالی پیش اومد که حتی اگر به این خاطر به چشم نامحرم نگاه کنیم اشکالی داره؟
اگر اشکالی داره که میشه گفت متوجه نشدم و ایشون (استاد) دوباره جواب رو تکرار میکنن.
اما احادیث کنترل نگاه برای این موادر هستن؟
چه گناهی در این موارد وجود داره؟
ببخشید خیلی سوال پرسیدم!:Nishkhand:

سلام علیکم

mousavi928;649107 نوشت:
راستش من نمیدونم اینایی که میگن حتماً باید تو چشمای طرف خیره بشیم تا مطلبو بفهمیم یعنی چی؟؟ یکی به من بگه واقعاً یعنی چی؟؟؟؟؟
یعنی الان من دارم باتون متنی صحبت می کنم شما نمیفهمید چی میگم؟ (چون منو نمیبینید)
یعنی شماها از پشت تلفن هر چی بهتون بگن متوجه نمی شید؟ (واقعا میشه همچین چیزی؟)
پس چرا خودتون رو محدود کردین؟ چرا به خودتون اینجور تلقین می کنید؟

احسنت برشما ،تبارک الله
و در تایید فرمایش حضرتعالی باید عرض کنم که بنده مانده ام پس این بزرگورانی که غیر حضوری درس میخوانند و با سی دی درس ها را گوش میدهند باید افراد نابغه ای باشند!!! چون استاد را نمیبینند

طاهر;647147 نوشت:
اما احساس می کنم و شنیده ام که آن ها از این رفتار من برداشت بدی دارند و گاهی هم بی ادبی می پندارند...
لطفا راهنمایی بفرمایید...

سلام برشما خواهر عزیز و بزرگوار
این کار شما بسیار درست است و ابدا نگران این موضوع نباشید که دیگران چگونه فکر میکنند و به نظر حقیر به هیچ وجه چنین کاری بی ادبی نیست بلکه رعایت ادب است! زیرا یک خانم وقتی خودش را از نامحرم حفظ میکند در واقع دارد در محضر الهی ادب بندگی را رعایت میکند!
خداوند فقط به آقایان نفرموده که چشمهای خود را حفظ کنند! به خانمها هم چنین دستوری داده است در آیه 31 سوره نور:

وَ قُلْ لِلْمُؤْمِناتِ يَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصارِهِنَّ ....

پس یقیین بدانید نگاه نکردن ما خانمها به چشمها و حتی به چهره آقایان نه تنها بی ادبی نیست و نه تنها رضایت الهی را در پی دارد (ان شاءالله) بلکه بسیار برای سلامتی فکر و روح و روان خودمان هم خوب است !

خداوند عاقبت همه مارا ختم به خیربگرداند
یازهرا(س)

منم واقعا نمیتونم موضوع رو بدون نگاه کردن دقیق تو چشای استادم بفهمم ، البته من این حس را از دوران دبستان داشتم و باید در چشای معلم و دبیرم نگاه میکردم .تبارک اله به اونایی که با نگاه به زمین مطلب رو میفهمند . جای احسنت داره شاید من با نگاه به استادم یا دانشجوم میخوام خودمو تست کنم !!! البته ضریب هوشیم و قدرت بیانم رو !!!
الان دارم فکر میکنم به دانشجوهایی که سربزیر دارن چطور مفهوم رو القا کنم !!! کاش میتونستم شکلک خنده بگذارم اما...
نمی دانم نمی دانم ...
نمی دانم نمی دانم ، افراط وتفریط را نمی دانم

بنده ی خدا!;649119 نوشت:
ول اینکه دوست عزیز حرف شما هیچ ربطی به سوال و بحث نداشت، اما من لازم می دونم از بسیاری از ایرانی هایی که خارج از کشور هستن دفاع کنم.
دوم اینکه صحبت شما هم از بنیان اشتباهه و رقابت تو ایران سخت تر از آمریکا نیست. خودتون هم می دونین تو ایران، مثلا اگه دانشگاه شریف رو در نظر بگیرین، بیشتر از 80 درصد آدمایی که تو کنکور شرکت می کنن، نسبت به قبولی تو این دانشگاه سیاهی لشکر حساب میشن. پس اصلا جزو رقابت حساب نمیشن. اما تو آمریکا شما به ازای هر دانشگاهی که می خواین اقدام کنین، باید مبلغ قابل توجهی بپردازین (حدود 100 دلار یا حتی بیشتر). بنابراین فقط کسایی برای یه دانشگاه اقدام می کنن که در صورت پذیرفته شدن واقعا می خوان برن اون دانشگاه. پس کسی که معدل 12 داره، اصلا دانشگاه هاروارد هیچ وقت تو گزینه هاش نیست. اما تو ایران یه نفر با رتبه ی سی هزار هم می بینی انتخاب اولشو زده برق شریف!

با سلام خدمت شما دوست گرامی، سپاس از نظرتون. هرچند اینجا جای این بحث نبود اما منم مجبور شدم جواب بدم
واسه کاردانی شاید 80 درصد سیاهی لشگر باشه اما واسه ارشد اینجوری نیست و واسه دکترا تقریباً همه با برنامه میان و واسه قبولی میان

بنده ی خدا!;649119 نوشت:
ون بورسیه هم که میگین رایگان، چنین چیزی نیست. بورسیه به همه داده نمیشه و فقط هم به ایرانی ها داده نمیشه. خود بورسیه گرفتن کلی سرش رقابت هست، بسیار بسیار شدیدتر از اون چیزی که شما فکرشو بکنین. ملیت شما هم موقع بورسیه شدن هیچ اهمیتی نداره و تو خیلی از دانشگاهای دنیا حتی هیچ وقت از شما پرسیده هم نمیشه و گفتنش اجباری نیست. رایگان هم کسی رو بورسیه نمی کنن

محقیقین ضد ایرانی در آمریکا گفتند ما دیگر نمی توانیم بصورت نظامی به ایران حمله کنیم. باید با رسانه به ایران حمله کنیم. یکیشونم پیشنهاد نهاد داد تعداد زیادی از دانشجویان را بصورت رایگان بورسیه کنیم که این امر نیز به مراتب از اقدام رسانه ای هم بیشتر جواب می دهد
بنده ی خدا!;649119 نوشت:
به ازای اون بورسیه شما باید کاری انجام بدین. اشکال شما و امثال شما که فکر می کنین بورسیه رایگانه دقیقا همینه. فکر می کنین به طرف پول میدن که درس بخونه، در صورتی که این طوری نیست. بورسیه ها ترم به ترمه، شما باید گزارش پیشرفت بدین، مقاله بدین، استاد و یا دانشگاه از کار شما راضی باشه تا بورستونو تمدید کنن، در غیر این صورت تمدید نمیشه. علت بورسیه دادن هم اینه که تو همه ی دانشگاهای مطرح (به جز ایران خودمون متاسفانه)، دانشگاه با صنعت رابطه ی تنگاتنگی داره. استاد از صنعت کشورش داره پروژه می گیره، دانشجو می گیره، دانشجو روی اون پروژه کار می کنه، نتیجه میگیره و به ازاش پول می گیره.

بله منم این رو دقیقاً می دونم و دقیقاً هم بخاطر همین دوست نداشتم از پایان نامم مقاله بدم. چون علم ما در راستای خدمت به غربه. مجله علوم isi یعنی چی؟ همون isis میشه که نمادهای شیطان پرستی. کی باورش میشه؟ همه میگن نه بابا اینا خرافاته. اما اینجور نیست. بله معتبرترین مجله دنیا بر پایه خرافات و شیطان پرستیه. کافی تو گوگل ایمیج isi ساینس یا همون isis رو سرچ کنید تا خود ملکش هم بیاد.
ما علممون در خدمت به غربه خودمون هیچ استفاده ای ازش نداریم (بجز پزشکی و فقه و احکام)

بنده ی خدا!;649119 نوشت:
این دانشگاها هم از بورسیه دادن کارهای انسان دوستانه نیست (که شما عنوان کردین). هیچ دانشگاهی بورسی تحت عنوانی که شما فرمودین نداره.

این رو به تمسخر گفتم دوست عزیز. نه تمسخر شما، تمسخر اونها
بنده ی خدا!;649119 نوشت:
من خودم خارج از کشور دارم درس می خونم. هیچ کس حتی یک بار راجع به عقاید من نپرسیده تو دانشگاه. حداقل جایی که من هستم دین به شدت یه مسئله ی شخصی حساب میشه و کسی راجع بهش سوال نمی کنه. بنابراین، این اونا نیستن که رو مخ کسی کار کنن که بعدا اون بخواد بره کاری بکنه که مردم توحیدو انکار کنن!

پس این همه دانشجو که توی روسیه و آمریکا و... فقط بخاطر حجاب بهشون توهین میشه چیه؟ اطلاع ندارین واقعا؟ همین اخیراً هم چند نفر رو فقط بخاطر مسلمون بودنشون کشتن

بنده ی خدا!;649119 نوشت:
اون آدمایی که می بینین دیدگاهشون عوض میشه، خودشون این طور خواستن. اینکه شما خیلی راحت استدلال کردین که علت توهین اون استاد خارج درس خوندنه، به نظرم قضاوت خیلی خیلی زودهنگامیه.

نه اینطور نیست بخاطر خودشون نیست.
امام علی می فرماید با هر کس رابطه داشته باشی از دین او می گیری.
تو هر محیطی زندگی کنی رنگ و بوی اون رو به خودت میگیری
بخاطر همین توی قرآن خداوند می فرماید اگر هجرت کنید (در صورت آلودگی) و بخاطر همین پیامبر ص از مکه به مدینه حجرت نمودند

چه بخوايم چه نخوايم نگاه مستقيم به نامحرم زمينه گناه هست

mousavi928;649107 نوشت:
راستش من نمیدونم اینایی که میگن حتماً باید تو چشمای طرف خیره بشیم تا مطلبو بفهمیم یعنی چی؟؟ یکی به من بگه واقعاً یعنی چی؟؟؟؟؟

بله متاسفانه یا تلقینه یا عادت!!فکر میکنم براحتی قابل برطرف شدن باشه چون اتفاقا وقتی چنتا از حواس ما درگیر یک کاری باشن تمرکز پایین تری روی اون کار داریم یعنی تمرکزمون تقسیم میشه بین چنتا حواس!!!!!!!!
اگه فقط گوشمون رو به مطلب بدیم به احتمال زیاد بهتر هم خواهیم فهمید...
یه دوست نابینا داشتم که خیلی تیز بود صداهایی که ما نمیشنیدیم رو به راحتی میشنید...دلیلش این بود که فقط یکی از حواسش درگیر بود درنتیجه تمرکز بهتری داشت...

آرامش;649260 نوشت:
بله متاسفانه یا تلقینه یا عادت!!فکر میکنم براحتی قابل برطرف شدن باشه چون اتفاقا وقتی چنتا از حواس ما درگیر یک کاری باشن تمرکز پایین تری روی اون کار داریم یعنی تمرکزمون تقسیم میشه بین چنتا حواس!!!!!!!!
اگه فقط گوشمون رو به مطلب بدیم به احتمال زیاد بهتر هم خواهیم فهمید...
یه دوست نابینا داشتم که خیلی تیز بود صداهایی که ما نمیشنیدیم رو به راحتی میشنید...دلیلش این بود که فقط یکی از حواسش درگیر بود درنتیجه تمرکز بهتری داشت...

سلام
بله دقیقاً همینطوره که شما فرمودید
بطر مثال خیلی از دانشجویان وویس استاد رو رکود می کنن و تو خونه گوش میدن. اینجوری بهتر مطلوب رو متوجه میشن

لبیک یا علی النقی;649128 نوشت:
به حرف و قضاوتهای بیهوده ی شیاطین جنس و انس اطرافت هم گوش نده!

به نظر من، این حرف شما گناه بزرگی داره، چون شما با این حرفتون که بنده رو به شیطان تشبیه کردین، مقام شیطان رو 1000 ها مرتبه بالا آوردین که این خودش نوعی تعریف کردن از شیطانه و گناه محسوب میشه. :khaneh:

لبیک یا علی النقی;649128 نوشت:
شما از خودت مطمئنی!
آیا از طرف مقابلت هم کاملاً مطمئنی؟!
مطمئنی زل زدن به چشم مرد نامحرم موجب به گناه افتادن او نمی شوذ؟!

اگه اینجوریه، پس اصلا نباید بریم بیرون، چون شما مطمئنی که تو بیرون هیچ کس شما رو به چشم لذت نگاه نمیکنه؟ حتی اگه واقعا اسلامی لباس پوشیده باشین؟ اگه به این جور شک ها اعتنا بکنیم، باید کلا زندگی رو ول کنیم و بریم بمیریم، :khaneh: یه چرت و پرت هایی میگین ها.

لبیک یا علی النقی;649128 نوشت:
بهتر است به جای اینکه دنبال جلب رضایت غیرمسلمانان باشیم به دنبال جلب رضایت خدا باشیم...
هرکس ارتباطش را با خدا اصلاح کند، خدا ارتباطش را با دیگران هم اصلاح خواهد کرد

به دنبال جلب رضایت غیر مسلمان نیستیم، به دنبال مسلمان کردن غیر مسلمان هستیم، کاری که پیامبر تمام لحظات زندگیش رو صرف اون کرد و در آخر هم برای اون کشته شد.

از شما خواهش میکنم یکم قبل از حرف زدن، دقت فرمایید که این امر در یکی از احادیث مشهور هم هست که اگه تا حالا ندیدین، براتون بنویسمش. :khaneh:

در ضمن، فکر نکنید با این جور فکر کردن ها میتونید نشون بدین که شما چه انسان مومنی هستین و چقدر در دین افراطی هستین. :khaneh:

موضوع قفل شده است