جمع بندی * آیا کلیپ زیر که در شبکه های مجازی بسرعت تبادل می شود معجزه است؟ *

تب‌های اولیه

17 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
* آیا کلیپ زیر که در شبکه های مجازی بسرعت تبادل می شود معجزه است؟ *

با عرض سلام و تحیت.
مدتی است کلیپی در فضای مجازی و شبکه های مجازی منتشر شده و موجبات ایجاد شُبه در اذهان عمومی گردیده.این کلیپ به سرعت بین مردم در حال تبادل است.در توضیح کلیپ در شبکه های اجتماعی آورده شده که دختری در اردبیل در خانه در حال نماز خواندن بوده و در وسط نماز ناگهان نگاهش متوجه فیلم تلوزیون میشود و وسط نماز ، نماز را رها میکند و چشمانش را به تلوزیون جلب میکند و از نمازش غافل میشود. پس از دقایقی متوجه میشود که جانماز یا همان سجاده اش به نماز ایستاده و به جای او این جانماز در حال خواندن نماز ایستاده و به رکوع و سجود هم میرود. دخترک ناگهان با سروصدا مردم و نیروی انتظامی را متوجه چنین اتفاقی میکند و همه مردم برای فیلمبرداری و دیدن صحنه می آیند. کلیپ در فایل پیوست قابل دانلود است.
:Moteajeb!:

اسم کلیپ در فضای مجازی نوشته شده : معجزه الهی در اردبیل!
آیا این صحنه و اتفاق واقعاً معجزه الهی است؟؟ اگر معجزه است پس چرا میگویند معجزه فقط برای پیامبران است؟ آیا کرامت است؟؟ اگر هست پس چرا میگویند کرامت الهی ویژه مخلصین و عارفان همچون آیت الله بهجت و ... است. پس کلیپ مزبور چیست؟؟

آیا صحت آن را تایید می کنید؟

چون واقعا مردم سردرگم هر کس یه چیزی میگویند. این کلیپ ایمان مردم ساده و حتی مومن را نشانه رفته و با اعتقادات بازی میکند. اتفاقات مشابه ای برای اینجانب محرز شده.مثلا دیده ام که مردم جوری شده اند که درخت پرستی هم میکنند و میگویند فلان درخت معجزه دارد و به آن درخت پارچه سبز آویزان میکنند و ...
شایدم مدتی بعد مردم ما هم مثل قوم بنی اسراییل شوند که حضرت موسی چهل روز برای عبادت به کوه طور رفت و وقتی برگشت دید مردم بزغاله پرست شده اند!!!
از بس ایمانمان ضعیف است.
خوهشاً با پاسخ مناسب به این شبهه ، مردم را از سردرگمی نجات دهید.
با تشکر.

با نام و یاد دوست


کارشناس بحث: استاد هدی

سؤال:
آیا کلیپ دختر اردبیلی که در حال نماز خواندن بود که متوجه فیلمی در تلویزیون شده و نماز را رها کرده و مشغول دیدن فیلم می‌شود و بعد، می‌بیند که سجاده در حال نماز خواندن است، واقعیت دارد؟

پاسخ:
در مورد اين گونه جريانات نمي توان به صورت قطع حكمی صادر كرد به ويژه اين كه اين جريان فقط به صورت يک كليپ كوتاه است و واضح هم نيست. البته نماز اساس و ستون دين است و در روايات نسبت به استخفاف نماز مذمت‌های بسيار شده است (1) قطعا بی‌اهميتی به نماز و توجه به امور ديگر در حين ادای نماز، گناه بزرگی است و تخفيف و سبک شمردن نماز محسوب می‌شود، از طرفي اين كه تمامی موجودات، تسبيح خداوند را به جا می‌آورند هم امری صحيح و مورد تأكيد قرآن كريم است (2) و اين كه خداوند آثار قدرتش را به بندگانش نشان می‌دهد تا اطمينان قلوب برای آنان حاصل شود، همه و همه اموری صحيح و قابل تأييد هستند؛ اما اين كه آيا ماجرای اين كليپ، امری الهی و قابل تأييد است را نمی‌توان اثبات يا انكار نمود، يك كليپ يكی دو دقيقه‌ای كه از زوايای خاصی تصويربرداری شده و داخل جانماز ايستاده را نه نشان می‌دهد و نه نور كافی در فضا وجود دارد و نه ركوع و سجود جانماز را نشان می‌دهد، انصافا قابليت قضاوت يا تاييد و تكذيب را ندارد.
بهر حال اگر چنين مسأله‌ای صحت هم داشته باشد، ناظر به پيام ستايش و تسبيح همه موجودات به درگاه الهی است و اين كه سبک شمردن نماز امری كوچک نيست، كه البته اين پيام از طريق آيه و روايات بسياری ـ كه در منابع هم نمونه‌هايی ذكر شده است ـ برای ما بيان شده و ما بدون تاييد و تكذيب اين مطلب هم می‌توانيم پيامی مفيد را دريافت كنيم و لذا كنكاش در خصوص مسأله‌ای كه قابليت تحقيق و پژوهش ندارد، بی‌فايده می‌نمايد. البته لازم به ذكر است كه برخی منابع، اين جريان را از اربيل عراق گزارش كرده‌اند نه اردبيل ايران.

منابع:
1. پيامبر اكرم (صلي الله عليه و آله) فرمود: «لا ينال شفاعتي من استخف بصلاته»؛ شفاعت من به كسی كه نمازش را سبک شمارد نمی‌رسد. (محمدي ری‌شهری، محمد، ميزان الحكمه، دار الحديث، ج 5، ص117)
2. «وَإِن مِّن شَيْءٍ إِلَّا يُسَبِّحُ بِحَمْدِهِ وَلَـٰكِن لَّا تَفْقَهُونَ تَسْبِيحَهُمْ» (اسراء: 17/ 44)؛ و هر موجودی، تسبیح و حمد او می‌گوید؛ ولی شما تسبیح آنها را نمی‌فهمید.

یک دختر خانم اردبیلی در حال خواندن نماز بوده است که نگاهش یک لحظه به فیلمی که از تلویزیون پخش می شد،می افتد،وسط نماز،عبادت را رها می کند و نمازش را نصف و نیمه رها می کند و به تماشای فیلم مشغول می شود،بعد از تمام شدن فیلم برمی گردد و می بیند که سجاده اش به نماز ایستاده و سجاده اش دارد ادامه نماز او را می خواند،با ترس و فریادکنان از خانه بیرون می رود و اهالی کوچه و محله و نیروی انتظامی می آیند و از این صحنه که یک معجزه الهی بوده است،فیلم و عکس تهیه می کنند.

[FLV]http://hn14.asset.aparat.com/aparat-video/22b7f4281dc63c8fd02af2f293c83fef1426396.mp4[/FLV]

دانلود: http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=53813df02e2c4f2237a370408e24f54b

جالبه که من شخصاً تا حالا این کلیپ رو با عناوین بسیار زیادی دیدم!
خیلی عذر می خوام، ولی این قضیه به تنها چیزی که شباهت نداره، معجزه است! تا اونجا که من می دونم معجزه مخصوص پیامبرانه! تا حالا هیچ منبع معتبری هم این کلیپ رو منتشر نکرده. جسارتاً اگر این کلیپ رو یک مرغ مرده هم ببینه، زنده میشه و قاه قاه می خنده :khaneh:
من نمی دونم از افراد اونجا، یه نفر نبوده بره یک لگد به این سجاده بزنه تا آبروی این آدم حقه باز بره!؟ شایدم همشون هماهنگن :Nishkhand:

به نظرم کسانی که اینجور کلیپ ها رو می سازند، فقط قصدشون ضربه زدن به اسلامه. قطعاً اگر یک فرد خارجی همچین چیزی را ببیند، فکر می کند اساس اسلام بر خرافات استوار است ... :Shekastan Del:

برای خدا هیچ کاری غیر ممکن نیست ولی
این فیلم بیشتر باعث وحشت من شد تا هدایتم

سلام

باور نکنید.

چه لزومی دارد خداوند معجزه اش را برای یک دختر بچه و در خانه انجام دهد؟؟؟!!! این معجزه چه هدفی داشته؟ نمازخوان کردن دختر؟ پس خدا باید برای همه ماها همچنین معجزه ای داشته باشد زیرا در نماز و ... سستی میکنیم.

پس بهتر است با ارزشهای دینی بازی نکنیم.

صدید;558942 نوشت:
سلام

باور نکنید.

چه لزومی دارد خداوند معجزه اش را برای یک دختر بچه و در خانه انجام دهد؟؟؟!!! این معجزه چه هدفی داشته؟ نمازخوان کردن دختر؟ پس خدا باید برای همه ماها همچنین معجزه ای داشته باشد زیرا در نماز و ... سستی میکنیم.

پس بهتر است با ارزشهای دینی بازی نکنیم.


سلام.
چی رو باور نکنیم؟
به وقوع پیوستن این اتفاق رو؟
یا ارتباطش رو با خداوند؟
شاید این مساله مانند خیلی از اتفاقات پیچیده ای که در اطرافمان گه گاه می بینیم و قدما هم خیلی بیشتر از ما می دیدند دلایلی داشته باشد که ما از آن بی خبریم و هیچ ربط مستقیمی به خدا و ... نداشته باشد.
گذشتگان وقتی باران می بارید می گفتند مستقیما از جانب خدا بوده است. ولی امروزه علت باران را که کشف کرده اند هیچ باران مصنوعی هم ایجاد می کنند. آیا این دلیل می شود که چون علت اتفاقی را نمی دانیم بگوییم اتفاق نیافتاده؟ آیا در گذشته باران اتفاق نیافتاده؟
تکذیب این واقعه مانند این است که باران باریدن را در گذشته تکذیب کنیم. زمان حال ما هم گذشته ای است برای حال آیندگان.
لذا به اعتقاد بنده تنها می توانیم بگویم این اتفاق ممکن است افتاده باشد ولی شاید هیچ ربط مستقیمی به خدا نداشته باشد.
اینگونه هم ایمانمان حفظ می شود هم بی خود یزی را انکار نکرده ایم.
و من الله توفیق

هدی;555962 نوشت:
با سلام و عرض ادب
در مورد اينگونه جريانات نمي توان به صورت قطع حكمي صادر كرد بويژه اينكه اين جريان فقط بصورت يك كليپ كوتاه است و واضح هم نيست . البته نماز اساس و ستون دين است و در روايات نسبت به استخفاف نماز مذمتهاي بسيار شده است (1) قطعا بي اهميتي به نماز و توجه به امورديگر در حين اداي نماز ، گناه بزرگي است و تخفيف و سبك شمردن نماز محسوب مي شود ، از طرفي اينكه تمامي موجودات ، تسبيح خداوند را بجا مي آورند هم امري صحيح و مورد تاكيد قرآن كريم است (2) و اينكه خداوند آثار قدرتش را به بندگانش نشان مي دهد تا اطمينان قلوب براي آنان حاصل شود ، همه و همه اموري صحيح و قابل تاييدند اما اينكه آيا ماجراي اين كليپ امري الهي و قابل تاييد است را نمي توان اثبات يا انكار نمود ، يك كليپ يكي دو دقيقه اي كه از زواياي خاصي تصوير برداري شده و داخل جانماز ايستاده را نه نشان مي دهد و نه نور كافي در فضا وجود دارد و نه ركوع و سجود جانماز را نشان مي دهد، انصافا قابليت قضاوت يا تاييد و تكذيب را ندارد .
بهر حال اگر چنين مساله اي صحت هم داشته باشد ، ناظر به پيام ستايش و تسبيح همه ي موجودات بدرگاه الهي است و اينكه سبك شمردن نماز امري كوچك نيست ، كه البته اين پيام از طريق آيه و روايات بسياري - كه در پي نوشت هم نمونه هايي ذكر شده است - براي ما بيان شده و ما بدون تاييد و تكذيب اين مطلب هم مي توانيم پيامي مفيد را دريافت كنيم و لذا كنكاش در خصوص مساله اي كه قابليت تحقيق و پژوهش ندارد ، بي فايده مي نمايد .
البته لازم به ذكر است كه برخي منابع ، اين جريان را از اربيل عراق گزارش كرده اند نه اردبيل ايران .

(1)- پيامبر اكرم -صلي الله عليه و آله و سلم- فرمودند:" لا ينال شفاعتي من استخف بصلاته " شفاعت من به كسي كه نمازش را سبك شمارد نمي رسد. (محمدي ري شهري، ميزان الحكمه، دارالحديث، ج5، ص117)
(2)- ...وَإِن مِّن شَيْءٍ إِلَّا يُسَبِّحُ بِحَمْدِهِ وَلَـٰكِن لَّا تَفْقَهُونَ تَسْبِيحَهُمْ... (اسراء/44) ...و هر موجودی، تسبیح و حمد او می‌گوید؛ ولی شما تسبیح آنها را نمی‌فهمید...


با سلام و تشکر.
پاسخ کامل و جامعی بود.
و من الله توفیق

برادران وخواهران عزیز حالا این کلیپ چه راست باشد چه دروغ چه فرقی به حال من و شما میکنه نه کسی میدونه معجزه است نه کسی میدونه دروغه چون خودمان که آنجا نبودیم وبا هزار روش میشود این کلیپ ها را درست کرد پس نه دنیا به پایان رسیده نه اماممان ظهور کرده پس هرچه باشد نه نفعی به مامیرساند نه ظرری به ما پس چرا ذهن خود را درگیر یک کلیپ کنیم

sinapg2;554663 نوشت:


آیا صحت آن را تایید می کنید؟

چون واقعا مردم سردرگم هر کس یه چیزی میگویند. این کلیپ ایمان مردم ساده و حتی مومن را نشانه رفته و با اعتقادات بازی میکند. اتفاقات مشابه ای برای اینجانب محرز شده.مثلا دیده ام که مردم جوری شده اند که درخت پرستی هم میکنند و میگویند فلان درخت معجزه دارد و به آن درخت پارچه سبز آویزان میکنند و ...
شایدم مدتی بعد مردم ما هم مثل قوم بنی اسراییل شوند که حضرت موسی چهل روز برای عبادت به کوه طور رفت و وقتی برگشت دید مردم بزغاله پرست شده اند!!!
از بس ایمانمان ضعیف است.
خوهشاً با پاسخ مناسب به این شبهه ، مردم را از سردرگمی نجات دهید.
با تشکر.


باسلام

اگر مردم میدانستند معجزه و کرامت چیست قطعا همان اول میفهمیدند که جنی آن جانماز را تکان میداده!

معجزه خاص انبیاء است.
کرامت همان معجزه است اما از اولیاء صادر میشود! و فرق معجزه با کرامت هم اینست که عارف نباید جلوی چشم مردم به کرامت دست بزند مگر اینکه بی اختیار و به خواست الهی باشد! کلا کرامت، امری پنهانی است!

این قبیل کارها را جن ها میتوانند به سادگی انجام دهند مثلا بعضی که خانه هایشان جن موذی دارد وسایلشان گم میشود و....

این خانم خودش نمیداند چرا این اتفاق افتاده؟! و جلوی چشم مردم رخ داده! پس کرامت و معجزه نیست!

اگر این قبیل اعمال کرامت باشد دیوید کاپرفیلد و تمام شعبدبازان و جادوگران را هم باید صاحب معجزه و کرامت بگیم!!!!!!!!!!!!

sinapg2;554663 نوشت:
با عرض سلام و تحیت.
مدتی است کلیپی در فضای مجازی و شبکه های مجازی منتشر شده و موجبات ایجاد شُبه در اذهان عمومی گردیده.این کلیپ به سرعت بین مردم در حال تبادل است.در توضیح کلیپ در شبکه های اجتماعی آورده شده که دختری در اردبیل در خانه در حال نماز خواندن بوده و در وسط نماز ناگهان نگاهش متوجه فیلم تلوزیون میشود و وسط نماز ، نماز را رها میکند و چشمانش را به تلوزیون جلب میکند و از نمازش غافل میشود. پس از دقایقی متوجه میشود که جانماز یا همان سجاده اش به نماز ایستاده و به جای او این جانماز در حال خواندن نماز ایستاده و به رکوع و سجود هم میرود. دخترک ناگهان با سروصدا مردم و نیروی انتظامی را متوجه چنین اتفاقی میکند و همه مردم برای فیلمبرداری و دیدن صحنه می آیند. کلیپ در فایل پیوست قابل دانلود است.
:Moteajeb!:

اسم کلیپ در فضای مجازی نوشته شده : معجزه الهی در اردبیل!
آیا این صحنه و اتفاق واقعاً معجزه الهی است؟؟ اگر معجزه است پس چرا میگویند معجزه فقط برای پیامبران است؟ آیا کرامت است؟؟ اگر هست پس چرا میگویند کرامت الهی ویژه مخلصین و عارفان همچون آیت الله بهجت و ... است. پس کلیپ مزبور چیست؟؟


آیا صحت آن را تایید می کنید؟

چون واقعا مردم سردرگم هر کس یه چیزی میگویند. این کلیپ ایمان مردم ساده و حتی مومن را نشانه رفته و با اعتقادات بازی میکند. اتفاقات مشابه ای برای اینجانب محرز شده.مثلا دیده ام که مردم جوری شده اند که درخت پرستی هم میکنند و میگویند فلان درخت معجزه دارد و به آن درخت پارچه سبز آویزان میکنند و ...
شایدم مدتی بعد مردم ما هم مثل قوم بنی اسراییل شوند که حضرت موسی چهل روز برای عبادت به کوه طور رفت و وقتی برگشت دید مردم بزغاله پرست شده اند!!!
از بس ایمانمان ضعیف است.
خوهشاً با پاسخ مناسب به این شبهه ، مردم را از سردرگمی نجات دهید.
با تشکر.

ببخشید می خوام کسی رک و صریح باهات حرف بزنم

کمی عقل خودتو به کار بنداز

آیا با عقل جور در میاد یکی توی خونه اش باشه بعد نماز بخونه و بعد کسی ازش فیلم بگیره همون لحظه و همچین موردی پیش بیاد ؟

واقعا میشه ؟ واقعا به خودت رجوع کن ببین عقلت نمی تونه بفهمه این ساختگی هست ؟

برای همچین کسی که نمازشو هم ترک می کنه چطوری همچین حجتی بیاد

در ضمن اون فیلم بردار چرا تعجب نکرد از معجزه

سلام
اگر واقعاً چنین اتفاقی افتاده باشه که هیچچی
اما اگه ساختگی باشه باید به سازنده اش به خاطر این خلاقیت در شایعه سازی، تبریک ویژه ای گفت.

تعجب من از این است که چرا اینجور معجزه ها!!! در شهرستان های دور اتفاق میفته و بعد فیلمش یا شایعه اش پخش میشه!!!!
یه دونه هم نمیاد وسط میدون آزادی رخ بده ما هم بهره مند بشیم!

tah;560668 نوشت:
آیا با عقل جور در میاد یکی توی خونه اش باشه بعد نماز بخونه و بعد کسی ازش فیلم بگیره همون لحظه و همچین موردی پیش بیاد ؟

دوست عزیز! فکر کنم شما اصلاً فیلمو نگاه نکردی!
در لحظه ی فیلم برداری این اتفاق نیفتاده. مثلاً این اتفاق افتاده بعدش سرصدا راه انداختن و مردم ریختن و فیلم گرفتن.
شما هم کمی دقتتو به کار بنداز اول ببین قضیه چیه بعد طرفو تخطئه کن!

شخص آغاز گر تاپیک هم این موضوعو تأیید یا تکذیب نکرده. فقط سوال کرده. سوال کردن هم جرم نیست. بلکه فضیلته.
احمق هم کسی است که دیگران را احمق فرض کند.
سلامت باشید

لبیک یا علی النقی;560719 نوشت:
سلام
اگر واقعاً چنین اتفاقی افتاده باشه که هیچچی
اما اگه ساختگی باشه باید به سازنده اش به خاطر این خلاقیت در شایعه سازی، تبریک ویژه ای گفت.

تعجب من از این است که چرا اینجور معجزه ها!!! در شهرستان های دور اتفاق میفته و بعد فیلمش یا شایعه اش پخش میشه!!!!
یه دونه هم نمیاد وسط میدون آزادی رخ بده ما هم بهره مند بشیم!

دوست عزیز! فکر کنم شما اصلاً فیلمو نگاه نکردی!
در لحظه ی فیلم برداری این اتفاق نیفتاده. مثلاً این اتفاق افتاده بعدش سرصدا راه انداختن و مردم ریختن و فیلم گرفتن.
شما هم کمی دقتتو به کار بنداز اول ببین قضیه چیه بعد طرفو تخطئه کن!

شخص آغاز گر تاپیک هم این موضوعو تأیید یا تکذیب نکرده. فقط سوال کرده. سوال کردن هم جرم نیست. بلکه فضیلته.
احمق هم کسی است که دیگران را احمق فرض کند.
سلامت باشید

دوست عزیز ایشون اگه خودشون فکرشونو به کار می انداختن همچین شایعه ای رو پخش نمی کردن !
واقعا مشخصه که این ساختگیه
یعنی ایشون نمی تونه تشخیص بده که می پرسه

معجزه میخوایید دورو برتون پر از معجزست نمونش قرآن...بزرگتر از این معجزه هم داریم؟؟؟ هر سری دانشمندا دارن یه معجزه جدید از دل قرآن میکشن بیرون.......چرا دنبال چیزایی هستین که با عقل جور در نمیاد؟؟؟

tah;560732 نوشت:
یعنی ایشون نمی تونه تشخیص بده که می پرسه

خب اگه نمی تونه تشخیص بده، بسیار عالیه که شجاعت و شهامت "سوال کردن" رو داره. و همین بسیار قابل تحسینه. خیلی ها از ترس ضایع شدن، جرئت سوال کردن هم ندارن.
رفتار امثال شما هم باعث میشه این شهامت در بعضیا ضعیف بشه.
خب اگه به قول شما نمی تونه، نمی تونه دیگه. سرزنش کردن برا چیه دیگه؟
مسلماً خودشما اگر سوالی مطرح کنی، دوست نداری با این لحن باهات حرف بزنن.
فرمودند که "هرچه برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند." و برعکس.
سوال کردن نشانه ی شهامت و عقله و سرزنش کردن نشانه ی بلاهت و ضعف.
سلامت باشید.

hasan2014;558929 نوشت:
یک دختر خانم اردبیلی در حال خواندن نماز بوده است که نگاهش یک لحظه به فیلمی که از تلویزیون پخش می شد،می افتد،وسط نماز،عبادت را رها می کند و نمازش را نصف و نیمه رها می کند و به تماشای فیلم مشغول می شود،بعد از تمام شدن فیلم برمی گردد و می بیند که سجاده اش به نماز ایستاده و سجاده اش دارد ادامه نماز او را می خواند،با ترس و فریادکنان از خانه بیرون می رود و اهالی کوچه و محله و نیروی انتظامی می آیند و از این صحنه که یک معجزه الهی بوده است،فیلم و عکس تهیه می کنند.

سلام بر شما
با كسب اجازه از كارشناس محترم
خب افرادي كه نام اين كار را معجزه خواند اين ترم همگي افتادند و بايد ترم بعدي دوباره بخش نبوت و معجزه را امتحان بدهند:Nishkhand:
ثانيا كرامت هم نيست. مرحوم نخودكي كه سجده هايش كنار حرم امام رضا يك شب طول مي كشيد انسان را به خدا نزديك مي كند نه كسي كه نماز را رها كرده و رفته.....
اين كار اگر راه تمام حقه ها را چك كنيم ( كه يك گروه تخصصي نياز است كه كمي از من قالتاق تر باشند):Nishkhand:
ممكن است كار افرادي باشد كه اهل رياضت غيرشرعي هستند و افرادي كه از اجنه هاي ولگرد و سرگردان كمك مي گيرند خودشان ديگر چقدر بي كار هستند يعني امتيازي نيست.
جن خودش از انسان پايين تر است از حيث مرتبه وجودي حالا بين اجنه هم مومن و كافر دارند و علاف و بيكار.
گاهي شيطان براي ره زدن زمينه هايي از اين نمونه ها حتي غيب گويي را براي افراد بي قيد هم فراهم مي كند باز اين هم امتياز نيست
اجنه مومن براي كسب و آموزش حلال و حرام خدمت ائمه عليهم السلام مي رسيدند.
دور جنباني
براي هم با رياضت كارهايي انجام مي دهند مثلا مرتاضي براي مي خواست خدمت يكي از عرفا برسد در راه كه مي خواست نماز بخواند براي انجام تعقيبات وقت نبود با قدرت نگاه قطار را از حركت باز داشت
به محض اين كه نزد ان عارف رسيد ايشان گفت كار تو درست نبود كه براي تعقيبات مردم را معطل خودت كرديد
بنابراين اينها را زياد جدي نگيريد
يكي از عرفا در جواني دنبال كميا بود مي فرمود هاتفي نداد داد كيمياي حقيقي محب اهل بيت عليهم السلام است بعد از ان بساط آزمايش را برچيدم و دنبال روي اهل بيت شدم
بنابراين چه كار اجنه باشد و چه كار رياضت هاي غير اسلامي امتياز نيست
بر محمد آل محمد صلوات .....راه اينجاست

موضوع قفل شده است