تبدیل اخم به خنده!...بد اخلاقها بخونن!!

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تبدیل اخم به خنده!...بد اخلاقها بخونن!!

[="SlateGray"]

احساسات ظرف چند دقيقه مي‌آيند و مي‌‌روند اما خلق و حالت، وضعيت عاطفي پايداري است كه براي ساعت‌ها و يا روزها، به منظره جهان رنگ مي‌بخشد. شايد شما به اين تعاريف توجه زيادي نداشته باشيد، اما اين مسائل در زندگي روزمره شما تاثير چشمگيري دارند.
محققان دانشگاه ميشيگان اظهار مي‌دارند كه خلق و خوي بد به‌طور متوسط سه روز در هر 10 روز به سراغ ما مي‌آيند و در حدود 2 درصد مردم تقريبا هر روز شاد هستند و در حدود 5 درصد افراد، خلق و خوي بد را در چهار روز از هر پنج روز دارند.

بيش از يك دوجين از آزمايشگاه‌هاي تحقيقاتي كه در حال مطالعه نوروبيولوژي و تنظيم و تعديل خلق و خو و حالات افراد هستند، متوجه شده‌اند كه مردم به‌صورت‌هاي مختلف و در كشورهاي متفاوت، روش‌هايي را براي تغيير حالات‌شان به كار مي‌برند: گوش‌دادن به موزيك، صحبت با يك دوست، پياد‌ه‌روي، سرگرم‌كردن خود، تلاش براي رفع مشكل، خوردن، عبادت، نماز و خريد.

تفاوت‌هاي جنسيتي در مديريت حالات دروني وجود دارند. مردان به‌طور معمول سعي مي‌كنند خودشان را از اين كار باز دارند (تقريبا راهكاري موفقيت‌آميز است) يا از سيگار استفاده مي‌كنند. زنان بيشتر به صحبت با فردي كه بتواند به آنها كمك كند مي‌پردازند يا به فكر مي‌افتند كه چرا اين حس بد را دارند (كه كمك نمي‌كند.) يادگيري روش‌هاي موثر تقويت حالات دروني و تنظيم خلق و خو مي‌تواند به مردان و زنان كمك كند تا خود را از اين ورطه بيرون كشند.

روش‌هاي مشكل‌نگر

موثرترين روش براي دوركردن حالت بدخلقي و يا غم، در درجه اول تغيير علت به وجود آورنده آن است البته به شرطي كه بدانيد چه چيز شما را ناراحت كرده و چرا. بسياري از حالات بد به دليل از دست دادن يا شكست در كار يا ارتباطات صميمانه است و محققان، سوالاتي را كه بايد پرسيده شود. شامل اين موارد مي‌دانند: گزارش را دوباره بنويسيد. از دوستي كه احساسات او را جريحه‌دار كرده‌ايد، عذرخواهي كنيد. به والدين‌تان بگوييد كه در مورد دعوايي كه داشتيد، احساس بدي داريد. اگر نمي‌توانيد كاري انجام دهيد، در اين صورت آنچه اتفاق افتاده را بپذيريد و به كارهايي توجه داشته باشيد كه دفعه بعد به شيوه ديگري انجام خواهيد داد.

روش‌هاي مبتني بر احساسات و عواطف

اگر نمي‌توانيد مشكل مربوط به احساس ترس را حل كرده يا آن را تشخيص دهيد، در اين صورت بهترين راه‌حل، تمركز بر تغيير احساسات منفي‌تان است. به‌طور مثال سعي كنيد كه يك هدف به سرعت قابل دسترس را تعيين كنيد كه بتواند موجب تقويت روح‌تان با يك موفقيت كوچك باشد. تميزكردن كمد و قفسه‌ها، جمع و جوركردن وسايل و فايل‌هاي روي ميزتان و يا نوشتن نامه به كساني كه خيلي وقت است از آنها خبر نداريد. انتخاب بعدي مي‌تواند تحرك و فعاليت باشد. در مطالعات مربوط به تعديل و تنظيم خلق و خو، ورزش و تحرك بدني مستمر، تنها راهكار موثر براي از بين بردن احساسات بد است.

به‌طور مثال مطالعات گوناگون اين مساله را تاييد مي‌كند كه فعاليت‌هاي آيروبيك مانند پياده‌روي يا تند راه رفتن به‌طور قابل‌توجهي موجب بهبود حالات خلقي مي‌شود. اگرچه انسان وسوسه مي‌شود تا هنگام كسالت و بي‌حوصلگي خود را از سايرين دور كند اما بهتر است كه اين كار را به تعويق بيندازد. تحقيقات يادآور مي‌شوند كه ايده‌ خوبي نيست كه وقتي احساس بي‌حوصلگي مي‌كنيد، عبوس و ترشرو شويد بلكه وانمود كنيد كه اوضاع عوض شده ولي وقت‌تان را با سايرين بگذرانيد، زيرا دوستان شما اغلب مي‌توانند به بهبود حالت شما با ارائه نقطه نظرات خود كمك كنند. اما هنگام در كردن فرد مناسب، احتياط كنيد زيرا ممكن است احساساتتان به‌جاي بهتر‌شدن، از آن چيزي كه هست، بدتر شود. يكي از روش‌هاي تقويت حالات خلقي اين است كه ذهن‌تان را نسبت به مشكل ببنديد اما نه اينكه در رفع آنچه غلط است نكوشيد و توجه داشته باشيد كه اين راه فقط تاحدي موفق است. كارهاي ساده (به‌طور مثال تماشاي تلويزيون يا مطالعه) فقط به‌صورت موقت عمل مي‌كنند، بنابراين به‌نظر مي‌رسد فعاليت‌هايي كه موجب درگيركردن قوه تخيل مي‌شوند، اثرات بهتري داشته باشند.

كاري كه تاثير ندارد

تسليم‌شدن در برابر يك حالت خلقي بد و باقي نگه‌داشتن خودتان در اينكه احساس بد داشته باشيد، كاملا موجب تضمين اين مساله مي‌شود كه شما به‌زودي احساس بهترشدن نخواهيد داشت. محققان نشان داده‌اند كه انتظارات و توقعات منفي به حالات منفي منجر ‌شده و از طرفي كساني كه منتظر هستند تا احساس بدي داشته باشند، بيشتر از بقيه ناراحت بوده و خوشحالي در آنها كم مي‌شود. يا نيز تاثير بسيار كمي دارد. جيغ و فرياد و يا گريه ‌كردن، فقط باعث تقويت حالت و احساس منفي مي‌شود. مطالعات نشان مي‌دهد كساني كه احساسات‌شان را تخليه مي‌كنند، امكان دارد ساعات بيشتري در ناراحتي باشند. دوباره و دوباره فكر كردن درباره اشتباهات، شكست‌ها يا بدشانسي‌ها نه فقط به دايمي شدن حالت بد مي‌انجامد بلكه مي‌تواند به اضطراب و افسردگي‌ هم منجر شود. كساني كه به اين صورت فكر كنند احتمال كمتري دارد كه بتوانند خودشان را درگير فعاليت‌هاي انرژي‌زا و فرح‌بخش كنند، حتي اگر باور كنند كه از آنها لذت مي‌برند

ده قدم به سمت خوش‌اخلا‌ق شدن

1)
برجسته‌سازي موارد مثبت. به بخش‌هايي از زندگي‌تان فكر كنيد كه خوب پيش مي‌روند، نه آنهايي كه شما را آزار مي‌دهند.

2)
موفقيت‌هاي گذشته را مرور كنيد. قبل از ايجاد انگيزه در خودتان براي پيشبرد بيشتر امور در آينده، آنچه انجام داده‌ايد را به خودتان يادآور شويد.

3)
عبادت كنيد. انجام امور ديني و مذهبي، بيشترين تاثير را بر رهايي از اضطراب و افسردگي دارد.

4)
به موزيك گوش دهيد. با توجه به اين كه شكل‌هاي بسياري از خلاص‌شدن از حالات بد وجود دارد، اين كار حداقل و به‌طور موقتي، يكي از رايج‌ترين و موثرترين موارد براي تقويت خلق و خو است.

5)
خودتان را درمان كنيد. اغماض‌ها و گذشت‌ها (بزرگ يا كوچك) مي‌توانند هنگامي كه احساس مي‌كنيد پايين افتاده‌ايد، شما را بالا بكشند. آنها موجب مي‌شوند كه شما احساس خاص و ويژه كنيد.

6)
داوطلب بشويد. كارهاي داوطلبانه و فعاليت در خيريه‌ها، احساس بهتربودن را به ما مي‌دهند.

7)
ورزش از بهترين راه‌هاي تغيير حالت بد انسان، افزايش انرژي و كاهش فشار و استرس است.

Dirol
رفتار شاد داشته باشيد. لبخند‌زدن و داشتن چهره شاد موجب از بين رفتن مشكلات نمي‌شود اما به بهبود حالت و خلق كمك مي‌كند.

9)
تاكيدتان بر آينده باشد. اگرچه نمي‌توانيد گذشته را دوباره بنويسيد اما مي‌توانيد از آن درس بگيريد. تصميم بگيريد كه دفعه بعد، بهتر و سخت‌تر كار كنيد.

10)
براي افسوس خوردن، حدي را قايل شويد. به خودتان بگوييد:


[/]

[=microsoft sans serif]یه بنده خدایی برای بار اول نماز خواند گاوِش مُرد ...!

[=microsoft sans serif]

[=microsoft sans serif]روز دوم نماز خواند الاغش مُرد...!

[=microsoft sans serif]

[=microsoft sans serif]روز سوم زنش گفت : تو خونه تخم مرغ نداریم ...

[=microsoft sans serif]

[=microsoft sans serif]گفت: خدا وکیلی بلند میشم دو رکعت هم خرج تو میکنم ها...!

محاله خوش اخلاق شدن خخخخخخخ

سلام

ولی یک انسان بد اخلاق نمی تونه به همین اسونی خوش اخلاق بشه!
پیامبر هم گفتن 6 چیز رو شما برام تضمین کنین تا من بهشت رو برای شما تضمین می کنم!...که گمونم یکیش خوش اخلاقی بود!

حالا خوش اخلاقی منظور چی هست؟...ایا همین که حالمون خوبه خوش اخلاقیم ،بعد حالمون بده بد اخلاقیم منظور همین خوبه، این خوش اخلاقی هست؟...یقینا نه؟

[=arial]اگه خندیدید ما رو هم کنید...

[=arial]در عهد حضرت عیسی (علیه السلام) شخصی مادر پیرش را در زنبیلی می گذاشت و هرجا می رفت، همراه خودش میبرد.

[=arial] روزی حضرت عیسی او را دید، به وی فرمود: آن زن کیست؟

[=arial] گفت: مادرم است.

[=arial] فرمود: او را شوهر بده.

[=arial]گفت: پیر است و قادر به حرکت نیست.

[=arial] پیرزن دستش را از زنبیل بیرون آورد و بر سر پسرش زد و

[=arial] گفت: ای بی شرم! تو بهتر می فهمی یا پیغمبر خدا؟!!!

با سلام:Gol:

روزی میرزا جواد آقا سبزواری از شاگردان علامه بحرالعلوم به سفارش حاج شیخ عبدالوهاب مشیر خراسانی، خدمت استاد حاج میرزا آقا ابوالحسن نجفی، معروف به مرشدالمتکلمین شرف حضور یافتند؛ ایشان تشریف نداشتند، برگشتند.

[SPOILER]

باغ بهشت;529977 نوشت:
اگه خندیدید ما رو هم کنید...

[SPOILER]:)[/SPOILER][/SPOILER]

[="Verdana"][="Navy"]

    [*=center]رسول خدا(صلّی الله علیه و آله و سلّم) فرمودند :در روز قیامت ، در ترازوی کارهای مومن بهتر از حسن خلق نگذارند.
منبع :صول کافي جلد4 ص 303
[/]

موضوع قفل شده است