هشدار ! هشدار به نسل جدید

تب‌های اولیه

20 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
هشدار ! هشدار به نسل جدید

سلام
قرآن کریم به نسلهای جدیدی که پس از نسل هدایت شده اولیه می آیند هشداری جدی می دهد
فخلف من بعدهم خلف اضاعوا الصلاه واتبعوا الشهوات فسوف یلقون غیا ( مریم 59 )
اما پس از آنان فرزندان ناشایسته ای روی کار آمدند که نماز را تباه کردند و از شهوات پیروی نمودند و به زودی مجازات گمراهی خود را خواهند دید
هشدار قرآن کریم به نسلهای جدید اینستکه: نکند
1- نماز را ضایع سازند
2- از شهوات پیروی کنند

خوب است نسلهای نو خود را با این دو معیار بسنجند و ببینند مخاطب این هشدار هستند یا نه .
البته با توجه به معانی باطنی نماز و شهوات در روایات ، عدم توجه به صاحبان ولایت الهی و میل به طاغوتها از مصادیق و معانی دیگر این آیه خواهد بود .
نظرتان چیست ؟
والله الموفق

سلام
اميدوارم كه ما مصادق اين آيه نباشيم.
اما با اين قسمت جمله تون موافق نيستم

حامد;233211 نوشت:

البته با توجه به معانی باطنی نماز و شهوات در روایات ، عدم توجه به صاحبان ولایت الهی و میل به طاغوتها از مصادیق و معانی دیگر این آیه خواهد بود .
نظرتان چیست ؟

اما شهوت و بي اعتنايي به نماز چه ربطي به ميل به طاغوت داره.
مي شه يه كم توضيح بديد.

با سلام

ضايع كردن نماز، غير از نخواندن و ترك آن است. كسى كه نماز مى‏خواند، ولى بدون رعايت شرايط آن يا با تأخير، چنين كسى نماز را ضايع كرده و آن را سبك شمرده است‏(بحار، ج 11، ص 72)

fotros;233263 نوشت:
اما شهوت و بي اعتنايي به نماز چه ربطي به ميل به طاغوت داره. مي شه يه كم توضيح بديد.

سلام
با تشکر از دقت نظر شما
در ذیل آیه "واستعینوا بالصبر والصلاه" روایاتی وارد شده که صبر را به پیامبر ص و صلاه را به علی ع تفسیر فرموده است حتی در ذیل آیه " ان الصلاه تنهی عن الفحشاء والمنکر" نیز به علی ع و مخالفانش تصریح شده است لذا یک معنای عمیق از صلاه ولایت والیان الهی و معنایی از فحشاء و شهوات مخالفان ایشان یا همان طواغیت هستند .
والله الموفق

سلام ممنونم از پاسخگويي تان
چقدر جالب كلمات رو توي صيغه هاي مختلف عربي برده بوديد.
ببخشيد يه سوال ديگه اين كه چطور اين آيه براي نسل جديد هست يعني از كجا معلومه؟
دوم اين كه در خود قرآن [فكر مي كنم] اومده كه نسلي مياد كه بدون ديدن امامان و پيامبر به تكه كاغذي ايمان مي آورند. خوب اين هم نسل جديدا، چطور اون جا ما رونده شديم و اين جا تشويق، البته متوجه شدم كه اين يه هشداره.

fotros;233610 نوشت:
ببخشيد يه سوال ديگه اين كه چطور اين آيه براي نسل جديد هست يعني از كجا معلومه؟ دوم اين كه در خود قرآن [فكر مي كنم] اومده كه نسلي مياد كه بدون ديدن امامان و پيامبر به تكه كاغذي ايمان مي آورند. خوب اين هم نسل جديدا، چطور اون جا ما رونده شديم و اين جا تشويق، البته متوجه شدم كه اين يه هشداره.

سلام
با تشکر مجدد از دقت نظرتان
اگر ملاحظه بفرمایید آیه می فرماید "و خلف من بعدهم خلف" یعنی بعد از آن گروه صالح کسانی جانشین شدند که به تعبیر امروزی می شود نسل جدید . انقلاب ما یک بنیانگذاران با عظمتی داشت که این بنیان رفیع را بنا نهادند پس نسلهایی که بعد از ایشان می آیند نسل نو محسوب می شوند . البته این هشدار با آمدن نسلی آگاهتر و بیدارتر منافات ندارد بلکه یک تبیه و هشدار است که احیانا غفلت گریبانگیر نسل نو نشود و راه را ادامه دهد
والله الموفق

سلام خوبین
من تازه ا ومدم سوالات دینی دارم که میخوام با کسی روش ر بحث کنم شما میتونید
کسی رو معرفی کنید/

nasim12350;244403 نوشت:
سلام خوبین
من تازه ا ومدم سوالات دینی دارم که میخوام با کسی روش ر بحث کنم شما میتونید
کسی رو معرفی کنید/

سلام
سوالهاتون رو مطرح کنید کارشناسان جواب میدن
والله الموفق

این نشانه ها داره کمکم ÷یدا میشه؟
چون خودمون تو ی فهمیدن بعضی از کوتاهی میکنیم.:hamdel:

حامد;233211 نوشت:
سلام
قرآن کریم به نسلهای جدیدی که پس از نسل هدایت شده اولیه می آیند هشداری جدی می دهد
فخلف من بعدهم خلف اضاعوا الصلاه واتبعوا الشهوات فسوف یلقون غیا ( مریم 59 )
اما پس از آنان فرزندان ناشایسته ای روی کار آمدند که نماز را تباه کردند و از شهوات پیروی نمودند و به زودی مجازات گمراهی خود را خواهند دید
خوب است نسلهای نو خود را با این دو معیار بسنجند و ببینند مخاطب این هشدار هستند یا نه .
نظرتان چیست ؟
والله الموفق

سلام. خيلي به اين موضوع فكر كردم و اين موضوع خيلي نگرانم كرد... خب اگه خودمون رو با اين دو معيار سنجيديم و فهميديم كه مخاطب اين هشدار هستيم چيكار بايد كنيم؟؟؟؟؟؟هيچ راهي براي رهايي از مجازات گفته شده نيست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

الان فکر کنم کم کم وارد همون نسل میشیم
اگه تو فیس بوک یه چرخی بزنین میبینین مادران بی حجاب حالا تصور کنین بچه هایی که اونا میخان تربیت کنن چی بار میاد!!واقعا وحشتناکه..

سلام. کسی که نماز بخونه از شهوت دور می مونه وکسی که نخونه بدون اینکه بفهمه وارد شهوت میشه

سنگر بیدارى
ما تا آخر ایستاده ایم
جستجو

جمعه 15 دی 1391
هشدار به مسئولین/ تهدید تکنولوژی‌های جدید غربی
نوشته شده توسط: علیرضا حاجی قدیری نوع مطلب :بیداری فضای مجازی ،
ارسال به
آیا به جای تبلیغات گوشی‌های هوشمند و تکنولوژی غربی بر در و دیوار شهرمان، به فکر حمایت و سامان دادن به اوضاع تولیدکنندگان گوشی‌های بومی بوده‌ایم؟!

به گزارش گرداب، حدود 331 میلیون مشترک تلفن‌همراه در آمریکا وجود دارد؛ یعنی 20 میلیون بیشتر از جمعیت حال حاضر آمریکا و اینکه 90 درصد بزرگسالان آمریکا حداقل یک گوشی با خود دارند.

شبکه مخابرات کشور آمریکا که شامل 300‌هزار برج مخابره کننده امواج و 600 هزار میکروسایت است، تلفن‎‌های همراه را پشتیبانی می کنند.

این شبکه هر 7 ثانیه با کمک این زیرساخت‌ها تلفن‎های‌ همراه را تا محدوده 46 متری مکان‌یابی می‌کنند و این اطلاعات را تا یکسال ذخیره‌سازی می‌کنند.

کمیسیون مرکزی فدرال آمریکا اعلام کرده‌ است که تا سال 2018 دقت این مکان‌یابی را به 15‌متر خواهند رساند و اینکه از طریق به کارگیری تکنولوژی جی‌پی‌اس در گوشی‌های جدید، دیگر نیازی به اطلاعات ارسال شده از این شبکه را نخواهد داشت.

همچنین آمریکا با فناوری Stingray، حتی می‌تواند سیگنال‌های تلفن‌‌همراه را تا محدوده 1.5 متری در درون خانه و دفتر کار شناسایی و سه‌بعدی سازی کند.
در دنیای شبکه نیز رشد و توسعه نسل جدیدی از تکنولوژی شبکه را خواهیم داشت که در آن سرعت جابه‌جایی داده‌ها بسیار سریع‌تر از تکنولوژی حاضر خواهد بود.
ذکر تمامی این مطالب بایستی دست‌اندرکاران صنعت ارتباطات را به این فکر وا دارد که آیا ما پیش از وارد کردن گوشی‌های جدید به بازار داخلی ایران و آماده نمودن زیرساخت‌های ارتباطی غیر بومی برای افزایش مشترکان تلفن‌های همراه، راه حلّی برای مقابله و یا خنثی نمودن تهدیدات بالفعل آن نیز اندیشیده‌ایم؟
آیا به جای تبلیغات گوشی‌های هوشمند و تکنولوژی غربی بر در و دیوار شهرمان، به فکر حمایت و سامان دادن به اوضاع تولیدکنندگان گوشی‌های بومی و ساخت یک سیستم عامل مطمئن ملی بوده‌ایم؟!
آیا از مشکلاتی که اپلیکیشن‌های جدید می‌توانند برای کاربران و آینده امنیتی کشور ایجاد نمایند نیز آگاه هستیم؟ آیا حتی می‌دانیم که این اپلیکیشن‌ها چه کاربری‌هایی دارند و کدام‌یک از این اپلیکیشن‌ها، تکنولوژی جی‌پی‌اس را در جهت اهداف سرویس‌های جاسوسی غرب به کار گرفته‌اند؟

سلام
فکر نمی کنم خطری بزرگتر از خطر جنگ نرم تا بحال ایران اسلامی را تهدید کرده باشد نظری به مقالات زیر بد نیست :

مقاله گاردین درباره مدیریت فحشاء بر تکنولوژی جدید:جان آرلیج می نویسد: «بخش فحشاء، در تحقیقات و توسعه ارتباطات نسل سوم، دارای سریع ترین رشد است. اینکه فحشاء و استهجان، یکی از کلیدهای پیش برنده تکنولوژی مصرفی جدید بوده است؛ برای مدتها، راز کثیفی بوده است؛ اما نیاز به کارگیری هر چه سریعتر نسل سوم ارتباطات همراه، از این راز پرده بر می دارد». وی با استناد به گفته های متخصصین درگیر در این مسأله می گوید: «تحلیل گران بر این باورند که درخواست دریافت خدمات مستهجن از طریق موبایل در بریتانیا، به حدّ یک میلیارد پوند در سال 2005 است.

به گزارش بولتن نیوز به نقل از 598، فروید ادعا کرد که بسیاری از مشکلات بشر به دلیل سرکوب جنسی است. بنابراین، راه درمان و خوشبختی بشر را ولنگاری جنسی و به قولی، عدم سرکوب جنسی معرفی کرد. پس از آن، بود که ابتدا استراتژیست های آمریکا از فرویدیزم استقبال کردن د و سپس اروپا نیز بدان تن داد. در این راستا یکی از مهمترین حوز ه هایی که سکشوالیزم را پی گرفت، حوزه تکنولوژی و صنعت بود.

استراتژیست های مدرنیست، در پی شیطانی کردن جهان و مبارزه با دین مسیحیت و اسلام، جهان را به سوی دنیاگرایی و شهوترانی پیش می بردند. شاید کسی بپندارد که این سخنان اوهام است؛ اما واقع نگری استراتژیست های غربی، مبتنی بر یک تجربه بسیار حیرت آور و قریب العهد بود.

اسپانیایی ها که چندین قرن تحت سیطره مسلمانان بودن و هرگز توان شکست آنان نداشتند، با اسلحه مخوف استهجان، به جنگ حاکمان مسلمان اسپانیا رفتند و کاری که از لبه تیز و برنده شمشیرشان برنیامده بوده، از لبهای آرایش کرده و عشوه شهوت انگیز زنان اروپا برآمد. آنها توانستند اولین پیروزی عظیم و تاریخی سکس بر سیاست؛ و شکست یک ابرقدرت نظامی و عقیدتی با اسلحه مخوف استهجان را موفقیت آمیز تجربه کنند.

پس از انقلاب صنعتی، سه اتفاق مهم در اروپا رخ داد؛ الف. رواج بی دینی به دلیل مشکلات مسیحیت مُحرّف و کلیسای ناکارامد، متحجر و ضد علم. ب. حملات زهرآگین مخالفان دین و کلیسا مانند ولتر و ژورنالیست های عصر روشنگری؛ ج. فراهم شدن رفاه نسبی ناشی از صنعتی شدن اروپا.

این سه عامل، قاعده هرمی را تشکیل دادند که دنیاگرایی و به ویژه گرایش های جنسی، مُترصّد نشستن بر رأس آن هرم بودند. کم کم کارخانجات صنعتی زنان اروپایی را به بهانه کار از خانه بیرون کشید. از سویی دینداری به شدت تضعیف شد. از دیگر سو، رفاه و میل بیشتر به دنیاگرایی و لذت طلبی بیشتر شد و صنایعی مانند سینما نیز در خدمت تحریک جنسی جامعه قرار گرفت. بالاخره رأس هرم دنیای جدید غرب با شبیخون کودتای جنسی به رهبری فروید شکل گرفت و خیلی زود با استقبال آمریکا و سپس اروپا روبرو شد.

سوداگران به سرعت از این کودتای نرم حمایت کردند و به دنیاگرایی، لذت جویی و شهوترانی دامن زدند. آنها با در دست داشتن قدرت و ثروت، سعی کردند موانع دنیاگرایی را از بین برده، بساط شهوترانی را بسط بدهند.

آنها هم تکنولوژی های موجود را به سمت صنعت استهجان بردند و هم در پی تولید تکنولوژی های متناسب با تأمین و گسترش استهجان برآمدند. کم کم چیزی به نام «صنعت پُرن» را به راه انداختند که دهها میلیون زن و کودک را در چرخه بردگی جنسی وارد کرده اند و هر سال، ده ها هزار کودک را به کام بردگی جنسی می کشد. امروزه بخش قابل توجهی از درآمد صنعت هواپیمایی، توریزم و هتلداری از رونق بردگی جنسی می باشد.

مهمترین ابزار گسترش و تعمیق فحشاء، رسانه های تصویری بودند؛ نخستین فیلم تاریخ سینمای صامت، فیلم «بالها» بود که فیلمی حاوی صحنه های مشکوک هم جنس بازی بوده است؛ صنعت سینما به سرعت در خدمت فحشاء در آمد. حجم عظیمی از فلیم ها در سینمای خانگی یا همان ویدیو گسترش یافتند. سپس شبکه های تلویزیونی، ماهواره ای و پایگاه های اینترنتی هم با سرعت حیرت آوری در خدمت انقلاب جنسی فرویدی درآمد. طبق برخی از برآوردها، تجارت سالانه فحشاء در جهان بیش از یکصد میلیارد دلار است و پس از تجارت اسلحه و مواد مخدر قرار گرفته است.

اگر مطالب فوق از سوی یک مسلمان مطرح شود، متهم به مخالفت با تکنولوژی و بدبینی می شود؛ اما رسوایی، به قدری بزرگ است که در روزنامه گاردین (Guardian) چاپ انلگستان نیز نشت کرده است؛ John Arlidge مقاله ای درباره مدیریت فحشاء بر تکنولوژی جدید است. اینک به گوشه هایی از آن اشاره می شود که ناظر به فناوری نسل سوم ارتباطات سیار است؛ چیزی که اخیراً به اسم «رایتل» فضای تبلیغاتی ایران را پُر کرده است. عنوان مقاله چنین است: «فحشاء؛ راز کثیفی که تکنولوژی جدید را جهت دهی می کند»[1].

جان آرلیج می نویسد: «بخش فحشاء، در تحقیقات و توسعه ارتباطات نسل سوم، دارای سریع ترین رشد است»[2]. وی به عنوان یک فرد آگاه در حوزه صنعت می افزاید: «اینکه فحشاء و استهجان، یکی از کلیدهای پیش برنده تکنولوژی مصرفی جدید بوده است؛ برای مدتها، راز کثیفی بوده است؛ اما نیاز به کارگیری هر چه سریعتر نسل سوم ارتباطات همراه، از این راز پرده بر می دارد». وی با استناد به گفته های متخصصین درگیر در این مسأله می گوید: «تحلیل گران بر این باورند که درخواست دریافت خدمات مستهجن از طریق موبایل در بریتانیا، به حدّ یک میلیارد پوند در سال 2005 است. برخی معتقدند آینده نسل سوم ارتباطات همراه، وابسته به سکس است»[3]..

نویسنده سپس با نفوذ استهجان از طریق نسل سوم ارتباطات تلفن همراه می پردازد و در بخش دیگری از مقاله می گوید: «هم شرکت های فحشاء و هم شرکت های تلفن همراه، معتقدند که نسل سوم گوشی های تلفن همراه، بزرگترین فرصت پایدار را برای فروش محصولات مستهجن فراهم می آورند»[4]. نویسنده روزنامهگاردین چاپ انگلیس می افزاید: «نسل سوم تلفن همراه، موبایل را با اینترنت تلفیق کرده است و شما همواره به اینترنت متصل هستید و اینترنت در جیب های شما است؛ و اگر بدانی که چه تعداد از مردم از اینترنت برای فحشاء استفاده می کنند، دیگر لازم نیست خیلی ذکاوت به خرج بدهی که بدانی آنها چگونه از تلفن جدیدشان استفاده خواهند کرد»[5].

پس از تجربه پیروزی غافلگیر کننده فحشاء بر سیاست و شکست قدرت بزرگ نظامی و عقیدتی جهان در برابر فحشاء، غرب بر آن است که بار دیگر اسلحه مخوف اندولسیزاسیون را به کار بگیرد. یکی از راه های مهم غربی ها برای تسلط بر ایران اسلامی، شبیخون فرهگی و ترویج فحشا در آن است و آنان سعی می کنند با تولید فحشا در صنایع بزرگ پُرن و نیز بستر سازی سخت افزاری اشاعه فحشا، «راه» سلطه استکباری بر ایران اسلامی را هموار کنند. نظام اسلامی هم باید هشیار باشد که بستر سخت افزاری و نرم افزاری اشاعه فحشاء در کشور امام زمان مسدود شود:«وَ لَنْ يَجْعَلَ اللَّهُ لِلْكافِرينَ عَلَى الْمُؤْمِنينَ سَبيلاً» نساء 141.حامد;322486 نوشت:
یکی از راه های مهم غربی ها برای تسلط بر ایران اسلامی، شبیخون فرهگی و ترویج فحشا در آن است و آنان سعی می کنند با تولید فحشا در صنایع بزرگ پُرن و نیز بستر سازی سخت افزاری اشاعه فحشا، «راه» سلطه استکباری بر ایران اسلامی را هموار کنند.

سلام
واقعا چرا اينقدر مسلمانان يا اصولا انسان، در برابر غريزه جنسي آسيب پذير است؟
اين تنوع خواهي جنسي از كجا آمده؟

معلق;322494 نوشت:
واقعا چرا اينقدر مسلمانان يا اصولا انسان، در برابر غريزه جنسي آسيب پذير است؟ اين تنوع خواهي جنسي از كجا آمده؟

سلام
به نظر می رسد قدرت زیاد غریزه جنسی از اهمیت بقای نسل است چه اینکه تا بقای نسل نباشد هیچ برنامه ای برای بشریت مفهوم ندارد لذا خدای حکیم این غریزه را قوت بخشیده اما آنچه که امروز مشاهده می کنیم چیزی فراتر از قوت غریزه بلکه شوراندن غریزه است
با عکسها فیلمها و داستانها چنان انسانها را در چنبره این غریزه قرار می دهند که اگر حیات اغلب بشریت امروز را حیات جنسی بنامیم دور از واقعیت نیست
والله الموفق

حامد;322500 نوشت:
به نظر می رسد قدرت زیاد غریزه جنسی از اهمیت بقای نسل است چه اینکه تا بقای نسل نباشد هیچ برنامه ای برای بشریت مفهوم ندارد لذا خدای حکیم این غریزه را قوت بخشیده

اگر بقاي نسل در ميان است كه نقض غرض شده است ، آيا غير ازاين است كه اين غريزه بر ضد بقاي نسل و خانواده عمل ميكند؟ اتفاقا آنچه كه بقاي نسل و خانواده را بي اهميت كرده همين غريزه است در حالي كه اگر غرض فقط خانواده و بقاي نسل بود مي توانست محدود به ظرفيتي باشد ، مانند ديگر نيازها

و اما فحشا و گناه جنسي در گذشته نيز به شدت مطرح بوده و شامل زمان حال نمي شود لذا اين سوال همچنان باقي است كه اين آسيب پذيري از كجا آمده؟

ما نبايد در اين امور تعريفي ارائه بدهيم كه حكمت خداوند زير سوال برود

چقد وحشتناک
آدم وقتی بهش فک میکنه میترسه
خدا رک و رو راست گفته مجازاتمون میکنه و ماهم عین خیالمون نیس که از نسل نو هستیم
کاش از اون گروهه نباشیم
اگم هستیم تلاش کنیم دیگه نباشیم
وگرنه مجازات گمراهیمون رو خواهیم دید
همونطور که آدمای قبل ما مجازاتشون رو دیدن

سلام
خداوندا خودت عاقبت ما رو بخیر کن...
متاسفانه در این دنیای کثیف امروزی اگر هم راننده خوبی باشیم دیگران به ما می زنند!
خدایا لطفا از اون صبرهای امام حسن (ع) رو به ما بده...
ما کسی رو جز تو نداریم...
یاریمون کن :Ghamgin:

سلام
خدای متعال در برنامه تکوینی و تشریعی خود برای انسان همه تمهیدات را در نظر گرفته است اما نباید فراموش کنیم که بخش اعظم اهداف این برنامه منوط به اختیار و انتخاب صحیح خود انسان است لذا اگر او با انتخاب غلط از مسیر منحرف شد دلیل بر برنامه غلط الهی نیست
مانند جاده ای که برای سهولت حرکت اتومبیلها کشیده می شود اما برخی با سوء استفاده از همواری جاده سرعت را زیاد می کنند و حوادث دلخراشی را بوجود می آورند . حال اشکال به مهندس سازنده جاده است یا راننده متخلف ؟
والله الموفق

موضوع قفل شده است