آیا پرداخت هزینه اولیه شرکت در مسابقات ورزشی قمار محسوب می شود؟

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا پرداخت هزینه اولیه شرکت در مسابقات ورزشی قمار محسوب می شود؟


سلام

یک سوال برام ایجاد شد.

در یک رقابت ورزشی. مثلن رقابت 4 جانبه فوتبال. هر تیم مقداری هزینه اولیه میپردازه، و بعد از همین پولهای جمع شده جایزه تیم اول مسابقات رو میدن.

این هم قمار حساب میشه . اگر نه چه فرقی داره؟ بازی برای به دست آوردن پول بقیه است دیگه

توضیح: به علت مرتبط نبودن سوال با انجمن کلام از تاپیک http://www.askdin.com/thread25877.html

به یک تاپیک مستقل انتقال داده شد تا توسط کارشناسان محترم انجمن احکام مورد پاسخگویی قرار گیرد.
با نام و یاد دوستکارشناس بحث: نور


b-neshan;316122 نوشت:
سلام یک سوال برام ایجاد شد. در یک رقابت ورزشی. مثلن رقابت 4 جانبه فوتبال. هر تیم مقداری هزینه اولیه میپردازه، و بعد از همین پولهای جمع شده جایزه تیم اول مسابقات رو میدن. این هم قمار حساب میشه . اگر نه چه فرقی داره؟ بازی برای به دست آوردن پول بقیه است دیگه

با سلام و عرض ادب خدمت شما کاربر بزرگوار

قمار عبارت است از بازی با وسایل ویژه برای قمار چه اینکه همراه با برد و باخت باشد یا نباشد. و همچنین بازی با وسایل غیر مخصوص به قمار اگر همراه با برد و باخت باشد.

شرط برد و باخت عبارت است از این که،طرفین بازی مال (یا هر چیزی که ارزش مالی دارد) را بگذارند که هر کدام برنده شد، آن مال برای او باشد. و این کار قمار و حرام است. زیرا در آن برد و باخت وجود دارد. به این معنا که فرد یا افرادی مالی را باخته و فرد یا افرادی مالی را برنده می شوند.

لذا در موردی که شما اشاره کردید اگر جایزه از پولی که خود شرکت کنندگان می دهند تامین می شود، برد و باخت است و حرام می باشد، ولی اگر فرد یا افراد یا موسسه ای خارج از دایره بازیکنان جایزه را تامین کند، برد باخت (با توضیحی که عرض شد) در میان نیست و بازی از این جهت اشکالی ندارد.

موفق و موید باشید.

[="Navy"]با سلام خدمت شما بزرگوار

ممنونم. متوجه شدم[/]

موضوع قفل شده است