خانم این آقا چگونه مشکل رقص را حل کند؟

تب‌های اولیه

37 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

سلام علیکم جمیعا و رحمه الله و برکاته

طاها110;210358 نوشت:
ولی به لحظه به جای سوال کننده بایستید زاویه دیدتان عوض خواهند شد مگر نه؟؟؟

بله شاید خواسته ای که مد نظر و خواسته سوال کننده باشد با این مطالب تامین نشود.

در این صورت میتواند راههای مختلفی را امتحان کند. در این مساله مختار است و البته حلال و حرامش را هم خودش میشناسد در تشخیص راه مذکور در نظر بگیرد.

یا ابن الکوثر(ع);210359 نوشت:
این کلام ها شرایط ایده ال است که ادم باید تلاش کند به ان برسد اما ما نمی توانیم همه را محکوم به رعایت کنیم چون هرکس به اندازه توانایی هایش مسئول است(توانایی حقیقی نه تنبلی رو به اسم عدم توانایی تلقی کنیم)

بله فقط این ایدآلها خیلی ایدآل هم نیستند.

این مسائل برای زندگی پایدار نیاز است و البته زندگی پایداری که لذت ازدواج را تبدیل به محنت حاصل از ازدواج نکرده و بجای تحمل یکدیگر نعمت به آرامش رسیدن در کنار یکدیگر را تامین میکند.

در مورد رقصیدن اگر معضل شد حقیر هیچ راهی را برای تامین این نیاز مناسب ندیدم لذا نمیدانم .

باسپاس فراوان:Gol:

یاحق

من خودم یک ترم کلاسهای ایروبیک رو رفتم به نظرم مشکل دار اومد برای ترم بعد که ثبت نام کردم یک جلسه هم رفتم زنگ زدم دفتر مرجع تقلیدم و سوال کردم گفتند که اشکال داره برای همین با وجودی که پول داده بوده نرفتم
.

آیا تماشای رقص دیگران گناهه؟اگه آره، آخه چرا؟ شاپاش دادن چطور؟ گناس؟

سوگل;235308 نوشت:
آیا تماشای رقص دیگران گناهه؟اگه آره، آخه چرا؟ شاپاش دادن چطور؟ گناس؟

با سلام و عرض ادب

نگاه‌کردن به رقص اگر موجب تحريک شهوت شود و يا باعث تأييدِ فرد گناه‌کار و تجّرى او و يا ترتّب فساد گردد، جايز نيست.شاباش هم که بخاطر رقص داده می شود،حرام است.

آیه الله خامنه ای،اجوبه الاستفتائات،س1170
واستفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

سلام
خیلی تاپیک جالبی شده
همه پست ها رو از اول تا اینجا خوندم.
از بین همه راهها این که طرف برم زن دوم بگیره که ازش رقص یاد بگیره از همه پیشنهادها خلاقانه تر بود. :khandeh!:
یکی از کاربرا هم نوشته بودن که همه مردا دوست دارن خانومشون یه کم رقص بلد باشه، که من باهاش مخالفم. من که توی همسرم و برادرهام این مسئله رو سراغ ندارم.
یکی از دوستان هم می گفت که اگه کسی بگه عروسی رفته و رقص خانومها رو ندیده دروغ می گه، با ایشونم مخالفم. چون خواهرم می گه مرجعشون رقص زن برا زن رو حروم اعلام کردن، ایشونم وقتی تو عروسی بعضی ها می رقصن، معمولا میزهایی می شینه که پشتش به میدان رقص باشه و اون موقع سرشو به میوه شیرینی گرم می کنه، منم چون همیشه با اون می رم عروسی، عادت کردم معمولا با هم حرف می زنیم یا از خودمون پذیرایی می کنیم، نمی بینیم رقص ها رو.
مسئله دیگه این که ایروبیک خیلی خداییش شبیه همون رقصه.توی خوابگاه که بودم، یه شب دیدم یه عده از بچه های تربیت بدنی داشتن تو حیاط تمرین می کردن حرکاتشون رو، یه عده از این بچه های ورودی رفته بودن دور و برشون رو گرفته بودن، دست می زدن می گفتن شاباش شاباش! کاملا مشهوده که این حرکات همون رقصه.
اما اصل مسئله، اولا که من شنیدم که عموم مراجع اجازه نمی دن زن برا همسرش برقصه فک کنم مثل آیت الله بهجت. حضرت آقا هم من شنیدم تو متن فتواشون هست که اگر چه این کار فقط و فقط برای همسران اشکال نداره ولی دور از شأن زن مسلمان هستش که این حرکات رو از خودش در بیاره.
فک کنم به جای اینکه به فکر این باشیم که چه جوری خانوم رقص یاد بگیره، بهتر نیست یکی بره اون آقا رو نصیحت کنه که آخه این چه خواسته ایه؟؟؟
اگرم آقا خیلی اصرار دارن، خب خانوم حالا یه تمرینی بکنن ببینن به صورت ذاتی چقد بلدن، بعد اگه همسرشون راضی نشد، از همه راهها کم مفسده تر فک کنم سی دی آموزسی هستش که صداشو قطع کنن.

سلام :Gol:

با عرض معذرت از همه دوستان

این تاپیک در انجمن فقه و احکام شرعی قرار داره ، سوال اصلی مطرح شده و پاسخ هم گرفته ، من تاپیک رو قفل می کنم اگه کسی از دوستان سوال شرعی در این زمینه داشتن ، میتونن به من یا یکی از مدیران محترم اطلاع بدن تا تاپیک باز شه

پیروز باشید :Gol:

موضوع قفل شده است