مجموعه تست هاي متنوع و جالب

تب‌های اولیه

173 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مجموعه تست هاي متنوع و جالب

سلام

در اين تاپيك تست هاي جالب و متنوعي رو قرار ميديم.

منتهي قبل از شروع يك نكته رو متذكر بشم: بسياري از اين تست ها جنبه سرگرمي داره و از نظر علمي خيلي قابل اعتماد نيستند.

البته شاید نمونه‌هایی از این تست‌ها را در اینترنت دیده باشید

ولی بخاطر اینکه شاید برخی دوستان بخواهند یک بار دیگر این تست را انجام دهند آن را در سایت قرار می‌دهیم، در مورد ارزش علمی‌آن نیز صددرصد مطمئن نیستیم ولی اگر دوستان در این مورد اطلاعات و یا منابعی دارند که نشان دهنده علمی‌بودن این تست‌ها می‌باشد اعلام کنند تا از آن استفاده نماییم.

آرامش داشته باشید و ساکت بنشینید.

۱- در متن زیر C را پیدا کنید. از مکان نمای موس استفاده نکنید.
Find C in the text
OOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOO
OOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOO
OOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOO
OOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOO
OOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOO
OOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOO
OOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOO COOOOOOOOOOOOOOO
OOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOO
OOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOO
OOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOO
OOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOO
۲- اگر در متن بالا C را پیدا کردید، حالا ۶ را پیدا کنید. If u find C now find the number 6 in the text
۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹ ۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹ ۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹
۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹ ۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹ ۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹
۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹ ۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹ ۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹
۹۹۹۹۶۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹ ۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹ ۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹
۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹ ۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹ ۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹
۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹ ۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹ ۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹
۳- حالا حرف N را بیابید. کمی‌مشکل‌تر از قسمت‌های بالا می‌باشد.
Now this part is v difficult Find the N.
MMMMMMMMMMMMMMMMMMM MMMMMMMMMMMMMMMM MNMMMM
MMMMMMMMMMMMMMMMMMM MMMMMMMMMMMMMMMM MMMMMM
MMMMMMMMMMMMMMMMMMM MMMMMMMMMMMMMMMM MMMMMM
MMMMMMMMMMMMMMMMMMM MMMMMMMMMMMMMMMM MMMMMM
MMMMMMMMMMMMMMMMMMM MMMMMMMMMMMMMMMM MMMMMM

این یک شوخی نیست. اگر شما قادر بودید که این سه تست را پشت سر بگذارید، شما دیگر هیچ وقت نیاز به دکتر اعصاب و روان نخواهید داشت. مغز شما عملکرد خوبی دارد و از بیماری آلزایمر (Al zheimer) در امان خواهید بود.

امیدوارم مفید بوده باشه:khandeh!:

علائم اولیه آلزایمر در افراد مختلف و حتی روزهای پی در پی متفاوت خواهد بود. بعضی از نشانه های آن به قدری ظریف است که هیچ کس به آن توجه نخواهد کرد.
علائم بعدی به صورت بارزتری جلوه می کند و آن زمانی است که بیماری پیشرفت زیادی کرده است.

از جمله علائم اولیه ابتلا به این بیماری عبارت هستند از:

1- از دست دادن حافظه

یکی از شایع ترین علائم آلزایمر فراموش کردن چیزهایی است که در فاصله ی زمانی نه چندان دور فرا گرفته اید. در حالی که فراموش کردن قرار ملاقات، نام یا شماره تلفن دوستان طبیعی است، اما در افراد مبتلا به آلزایمر فراموشی بیشتر اتفاق می افتد و بعد ها نیز با گذر زمان موارد فراموش شده را به خاطر نخواهند آورد.

2- مشکل در انجام امور زندگی و کارهای روزانه

افراد مبتلا به آلزایمر به سختی می توانند وظایف خود را بدون فکر کردن به خاطر بیاورند. فراموش کردن شیوه ی طبخ غذا، تعمیر لوازم منزل و یا بازی های ساده از جمله مشکلات این افراد است.

3- مشکلات زبانی

هر فردی ممکن است بعضی اوقات به سختی بتواند کلمات صحیح را پیدا کند. اما افراد مبتلا به آلزایمر اغلب مواقع کلمات ساده را فراموش می کنند و یا واژه های غیر معمولی را جایگزین می کنند.

4- سردرگمی زمانی و مکانی

فراموش کردن تاریخ روز و یا این که به سمت کجا در حال رفتن هستید، تا حدودی نرمال است. اما افراد مبتلا به آلزایمر اغلب خیابان خودشان را گم می کنند و فراموش می کنند کجا هستند و یا چگونه به این نقطه رسیده اند و یا این که چگونه به خانه باز گردند.

5- کاهش قوه قضاوت

هیچ کس در همه ی زمان ها قضاوت درستی ندارد. اما افراد مبتلا به آلزایمر اغلب بدون در نظر گرفتن آب و هوا لباس می پوشند. مثلا ممکن است در روزهای گرم چندین بلوز روی هم بپوشند و یا برعکس.
افراد مبتلا به آلزایمر قضاوت صحیحی راجع به پول ندارند و ممکن است مقدار زیادی پول به فروشنده بدهند و یا چیزهایی بخرند که اصلا به آن نیازی ندارند.

افرادی که مرتب مطالعه می کنند و یا بازی های فکری انجام می دهند، جدول حل می کنند و ... کمتر در معرض ابتلا به این بیماری خواهند بود.


6- مشکل در تفکر انتزاعی

افراد مبتلا به آلزایمر اغلب به طور کلی شماره ها را فراموش می کنند و یا نمی دانند که چه کاری باید با آن انجام داد.

7- قرار دادن اشیاء در جای غلط

هر کسی ممکن است به طور اتفاقی کلید یا کیف پول خود را در جای غلط بگذارد. اما افراد مبتلا به آلزایمر اغلب چیزها را در جای غلط می گذارند. مثلا ممکن است اتو را در یخچال قرار دهند.

8- تغییر در رفتار و خلق و خو

افراد مبتلا به آلزایمر به سرعت تغییر خلق و خو می دهند. مثلا ممکن است بدون هیچ دلیل مشخص از حالت آرام به گریه و یا عصبانیت تغییر خلق دهند.

9- تغییر شخصیتی

شخصیت افراد در طول زندگی معمولا تا حدودی عوض می شود، اما افراد مبتلا به آلزایمر به طور بارزی تغییر شخصیت می دهند. مثلا ممکن است بدگمان، ترسو و یا وابسته به سایر افراد خانواده شوند.

10- از دست دادن قوه ی ابتکار و نوآوری

بعضی اوقات خستگی بابت کارهای خانه، فعالیت های تجاری و یا مسئولیت های اجتماعی طبیعی است. اما افراد مبتلا به آلزایمر اغلب بسیار غیر فعال هستند. ساعت های طولانی به تماشای تلویزیون می نشینند. بیش از حد طبیعی می خوابند و هیچ تمایلی برای فعالیت ندارند.

آیا آلزایمر قابل پیشگیری است؟

تاکنون هیچ راه تضمین شده ای برای پیشگیری از آلزایمر وجود نداشته است، اما تحقیقات اخیر روش های زیر را در پیشگیری از آلزایمر موثر می داند.

* تمرینات فکری

افرادی که مرتب مطالعه می کنند و یا بازی های فکری انجام می دهند، جدول حل می کنند و ... کمتر در معرض ابتلا به این بیماری خواهند بود.

* تمرینات بدنی

30 دقیقه ورزش روزانه تاثیر به سزایی در سلامت قلب، ماهیچه ها و مغز دارد. پیاده روی، باغبانی، تمیز کردن منزل و....می تواند نوعی ورزش باشد.

* نوشیدن مایعات به اندازه ی کافی

کم آبی، مهم ترین فاکتور متغیر برای از دست دادن حافظه است. به مقدار کافی مایعات بنوشید و از مصرف نوشیدنی های الکلی اجتناب کنید.

* مراقب داروهای مصرفی باشید

پزشک شما باید از کلیه داروهای تجویزی و غیر تجویزی که مصرف می کنید آگاه باشد. زیرا ترکیب بعضی از داروها باعث گیجی، فراموشی و یا آسیب بلند مدت به حافظه شود.

* از رژیم غذایی سالمی پیروی کنید

روزانه حداقل 5 نوع میوه و سبزی تازه بخورید. سبزیجات پهن برگ مثل بروکلی، اسفناج و کاهو بسیار مفید است.

* از مکمل فسفاتیدیل سرین Phosphatidylserine استفاده کنید

مطالعات مختلف نشان می دهد که استفاده از این مکمل در مراحل اولیه ی ابتلا به آلزایمر، سرعت پیشرفت بیماری را کاهش می دهد. بنابراین اگر این بیماری در خانواده در حال گسترش است بهتراست با مشورت پزشک مصرف آن را شروع کنید.


پیشرفت آلزایمر قابل پیش بینی شده است

یک تیم بین‌ المللی از کارشناسان با مدیریت دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد در سنت لوئیس، یک نسخه ی ژنتیکی جدید را شناسایی کرده ‌اند که به نظر می‌ رسد می ‌تواند میزان پیشرفت بیماری آلزایمر در آینده را پیش بینی کند.
در حالی که مطالعات پیشین روی فاکتورهایی متمرکز شده بود که بر خطر بروز آلزایمر موثر هستند، پژوهش جدید به روشی برای تشخیص سرعت پیشرفت این بیماری در مبتلایان، پس از تشخیص آن اشاره دارد.
پژوهشگران روی 846 بیمار مطالعه کردند که میزان پروتئینی موسوم به "tau" در مایع مغزی نخاعی آن ها بالا رفته بود.
بررسی‌ های اخیر نشان داده است که وجود نوع خاصی از پروتئین tau در مایع مغزی - نخاعی در واقع یک شاخص بیماری آلزایمر است. پژوهشگران هم چنین روی نسخه ‌های جداگانه DNA در بیماران مطالعه کرده و یک نشانگر ژنتیکی را کشف کرده ‌اند که با افزایش میزان tau در ارتباط است. پژوهشگران می ‌گویند: افرادی که حامل این نشانگر ژنتیکی هستند در هر مرحله از بیماری، سطح پروتئین تائوی بالاتری دارند.

جلوگيري از آلزايمر با مواد غذايي


ماهي

مصـرف‎ ماهي هايي‎‎ مثل‎‎ قـزل آلا و سـارديـن‎ به علت دارا بودن‎ اسيد چرب امگا 3‎ خطر ابتلا به آلزايمر را كاهش‎ مي‎دهند.

سيب، دشمن آلزايمر

عامل اصلي ايجاد آلزايمر، راديكال هاي آزاد اكسيد كننده هستند كه با افزايش سن بيشتر توليد مي شوند.
در سيب ماده آنتي اکسيداني به نام "کورستين" وجود دارد که بيشترين مقدار آن در پوستش نهفته است. سيب قرمز در مقايسه با سيب زرد و سبز آنتي اکسيدان بيشتري دارد.
اگر مي خواهيد جلوي توليد راديکال ها را بگيريد يا توليد آن ها را به حداقل برسانيد، حداقل روزي يک عدد سيب قرمز با پوست ميل نماييد. مطمئن باشيد كه ضرر نمي كنيد.

زردچوبـه، ضد آلزايمر

زردچوبه‎ در درمان‎ و پيشگيـري‎ از بيماري‎ آلزايمر موثر است‎. رنگ زرد "زرد چوبه" به دليل وجود ماده اي به نام کورکومين
(CURCUMIN) است.
محققان‎ دريافتند زردچوبه‎‎‎ يا رنگ‎ دانه زرد موجود در ادويـه "كاري"،‎ پروتئيني به نام‎ "بتاآميليوئيـد" را در مغـز موش ها تجزيه‎‎ کرده و از رسوب‎‎ اين‎‎ پروتئين جلوگيري‎ مي‌كند، زيرا اين پروتئين سبـب تخريب‎ بافت‎ مغز مي‎‎شود. محققان‎ معتقدند زردچوبه‎ بيش‎ از هر داروي‎ ديگري‎‎ در پيشگيري از تشكيل‎ توده‎ پروتئيني‎ موثر است‎.
در طب‎ سنتي‎ هند، زردچوبه‎ از هزاران‎ سـال‎ پيش‎ به‎‎ عنوان‎‎ يك‎ ماده ضدالتهاب‎ در درمـان بيماري هاي‎ مزمن‎‎ و ناتوان كننـده‎ كـاربـرد داشته‎ است‎.
اين‎‎‎ تحقيق‎ نشان مي‎‎دهد، مي توان از خـواص‎ ضدالتهابي‎‎ و آنتي اكسيـداني‎‎ ايـن مـاده‎ در بيماري هايي‎ ماننـد سـرطان‎، آلـزايمـر و بيماري هاي‎ قلبي‎ بهره‎ برد.

گردو

گردو را به نام "غذاي مغز" نيز مي شناسند و اين فقط به خاطر شباهت آن به مغز نيست، بلکه به خاطر وجود امگا 3 فراوان آن مي باشد. براي درست عمل کردن مغز، به امگا 3 نياز داريم. آنتي اکسيدان گردو در بين آجيل ها از همه بيشتر است. پس مصرف گردو نيز مي تواند از آلزايمر پيشگيري کند.

بادام

بادام نيز آنتي اکسيدان است. در پوست بادام ويتامين E وجود دارد. اين ويتامين، يکي از انواع آنتي اکسيدان ها مي باشد.

روغن زيتون

روغن زيتون از بروز فراموشي و آلزايمر در افراد مسن جلوگيري مي‌ کند، ولي مکانيسم عمل آن ناشناخته است. به نظر مي ‌رسد اسيدهاي چرب غيراشباع موجود در روغن زيتون مي‌ تواند باعث حفظ ساختار غشاي سلول‌هاي مغزي شوند.

اسيد فوليک

متيونين اسيد آمينه ضروري است که بدن از آن براي ساختن اسيد آمينه غير ضروري هموسيستئين استفاده مي کند. اگر مقدار هر يک از سه ويتامين B12 ، اسيد فوليک يا پيريدوکسين ( B6 ) کم باشد، متيونين به ترکيب سمي هموسيستئين تبديل مي شود که اين ماده سمي به رگ ها آسيب مي رساند و منجر به بروز آلزايمر مي شود. گوشت يکي از منابع غني متيونين مي باشد. سبزيجات برگي شکل و غلات کامل، منابع غني اسيد فوليک هستند که مانع تبديل متيونين به هموسيستئين مي شوند. همچنين کاهش دريافت گوشت قرمز و مرغ باعث کاهش مقدار متيونين در خون شما مي شود.
طي تحقيقاتي مشخص شد ميزان اسيد فوليک در خون افراد مبتلا به آلزايمر پايين است و در تحقيق ديگري مشاهده شد مصرف کم سبزيجات سبز رنگ موجب افت اسيد فوليک خون و بروز لخته هاي خوني در مويرگ هاي مغز و آسيب به بافت مغز مي شود که فراموشي را در پي دارد.

لوبياي سويا

سازمان بهداشت جهاني(WHO) سويا را "سلطان لسيتين" معرفي كرده است. زيرا كيفيت لسيتين گرفته شده از سويا از ساير تركيبات بهتر و بالاتر مي باشد. لسيتين يك لغت يوناني و به معناي زرده تخم مرغ است و علت نام گذاري آن، وجود ميزان فراوان لسيتين در زرده تخم مرغ و همچنين كشف اين ماده براي اولين بار در زرده تخم مرغ بوده است.
تمامي اعضاء و اندام هاي بدن براي انجام اعمال خود به انرژي نياز دارند. مغز نيز از اين مسئله مستثنا نيست. مغز براي انجام فعاليت هاي طبيعي خود به استيل كولين نياز دارد كه منشأ آن از لسيتين مي باشد. وقتي لسيتين ازطريق غذا دريافت مي شود طي مراحل جذب وهضم به كبد وارد شده ، شكسته و كولين كه جزئي از ساختمان لسيتين است از آن جدا مي شود كه از اين كولين آزاد شده بسياري از مواد حياتي و ضروري بدن ساخته خواهد شد.
يكي از نقش هاي مهم كولين در ساختن استيل كولين است. استيل كولين اهميت بسياري براي فعاليت مغز و مركز حافظه دارد و با بودن استيل كولين، مغز و مركز حافظه توانايي ضبط و نگهداري صحبت ها، نوشته ها و ديده ها را خواهند داشت و تا زماني كه اين ماده حياتي يعني استيل كولين ساخته شده از لسيتين به اندازه كافي به مغز برسد ما دچار فراموشي نمي شويم و برعكس در اثر كاهش مقدار استيل كولين به دنبال كمبود لسيتين ، حتي به مدت كوتاه، قدرت حافظه كاهش يافته و فرد قدرت حفظ طولاني صحبت ها و ديده ها را از دست خواهد داد و يا مطالب و مسائل جديد را به سختي به خاطر مي سپارد.
فراموشي يا به علت نرسيدن مواد لازم و مغذي به مغز يعني "لسيتين" و يا به علت وجود امراض و حوادث خاص درانسان ايجاد مي شود. در سنين بالا، افزايش سن، انسان را به سمت كاهش حافظه پيش مي برد، ولي بايد توجه داشت كه اگر در دوران جواني ذخيره كافي از لسيتين براي خود فراهم كرده باشيم، بسيار كمتر ازديگران دچار معضل كاهش حافظه خواهيم شد. پس بيائيد از همين حالا به فكر ذخيره سازي و فراهم كردن توشه ي مغز براي زمان پيري باشيم.

من مدتهاست نماز بی شک نمی تونم بخونم.
خیلی از افراد را هم می بینم قیاقتاً می شناسم اما اسمشون یادم نمیاد.
خیلی از افراد را می بینم فقط می دانم که قبلا آنها را دیده ام دیگه یادم نمیاد کجا، آیا مغازه داری بوده که ازش چیز خردیده ام؟ آیا مشتری خودم بوده؟ آیا در مراسم بسیج او را دیده ام؟ هیچی یادم نمیاد فقط میدانم که آشناست برام.

این علامت آلزایمر نیست؟

طوفان خورشیدی;164674 نوشت:
من مدتهاست نماز بی شک نمی تونم بخونم.
خیلی از افراد را هم می بینم قیاقتاً می شناسم اما اسمشون یادم نمیاد.
خیلی از افراد را می بینم فقط می دانم که قبلا آنها را دیده ام دیگه یادم نمیاد کجا، آیا مغازه داری بوده که ازش چیز خردیده ام؟ آیا مشتری خودم بوده؟ آیا در مراسم بسیج او را دیده ام؟ هیچی یادم نمیاد فقط میدانم که آشناست برام.

این علامت آلزایمر نیست؟

[="teal"]سلام جناب طوفان خورشید
من هم مشکلی شبیه شما داشتم
با این تفاوت که من تمام جزئیات افراد یادم بود ولی قیافه ها یادم نبود
با پزشک که در میون گذاشتم
گفت اینجور فراموشیا هچ ربطی به آلزایمر نداره
وفقط ناشی از استرس و بی دقتیه
ایشون گفتند هرشب چندتا عکس ببینم و جزئیاتشو بخاطر بسپارم
فردا صبح توضیحات را بخونم بعد سعی کنم قیافه ها یا مثلا مناظر تاریخیش یادم بیاد گفت این بهترین تمرین برای بالاتر بردن دقته
که الحق فایده هم داشت فکر کنم شما باید برعکسشو برین یعنی عکسوببینین بعد جزئیاتو بگین
کندر هم خیلی مفیده و لازم نیست جویده بشه
خانم هفتاد ساله ای در یکسال تونست قرآنو حفظ کنه بواسطه ی مصرف هرروز کندر
کندر را میتونید در پوکه های خالی کپسول بریزین و استفاده کنین
در مورد نماز هم هرچی بیشتر به شکتون بها بدین بدتر میشه و البته میدونین شک در نماز شک معمولی نیست وسوسه است برای گمراه کردن مومنان
به نظر من حقیر اگه سعی کنید قبل نماز چندتا صلوات بفرستین تا آرامش بگیرین و اعوذبالله بگینو در مکانی خلوت نماز بخونین و اصلا به شکها بها ندین کم کم از سرتون میفته اگه خیلی فکرش آزارتون میده که فلان جارو خطا نخونده باشم بخشندگیه خدارو بیاد بیارین که براش چیز دیگه ای مهمه
بعد نماز هم اگه اصلا شک نداشتین تو نمازتون. سجده ی شکر بجا بیارین بابت نمازی بدون آزار شیطان
موفق و موید باشین
یاعلی[/]

سلام
یه جایی قبلا این تست رو دیده بودم فکر میکنم از نظر زمانی هم مهم بود که ظرف مدت چند ثانیه این حرف و اعداد رو در بین حروف پیدا کنیم .
فکر میکنم کمتر از ده ثانیه بود

[=sans-serif]

خیلی جالبه حتماامتحان کنید

[=sans-serif]

[=sans-serif]

[=sans-serif]

[=inherit]
این تست ، یک تست رایانه ای

[=inherit]
برای تخمینی از سن مغز شماست.

[=inherit]

[=inherit]
ابتدا روی لینک زیر کلیک کنید.

[=inherit]
[=sans-serif]

[=sans-serif]
بعد دکمه استارت رو بزنید.

[=sans-serif]
جای اعداد را که چند لحظه نمایش داده می شود

[=sans-serif]
به خاطر بسپارید

[=sans-serif]
و روی جای آن ها به ترتیب از کم به زیاد کلیک کنید!

[=sans-serif]
بعد از چند مرحله،

[=sans-serif]
سن مغز شما با توجه به زمان عکس‌العمل و

[=sans-serif]
درستی آن محاسبه و نمایش داده می شود

[=sans-serif]

[=sans-serif]
راستي!

[=sans-serif]
مغز جوان بهتر است يا مغز پير؟

[=sans-serif]
خودتان قضاوت كنيد

[=sans-serif]

من خودم 37 شدم ؟

عدد من هم شد 39:khaneh:
یعنی مغزم 39 سالشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:Gig:


با سلام

برای من 120 زد !

اما اینقدر پیر نیستم !

ولی خیلی جالب بود. آدم هی هول میکرد مخصوصا آخراش که عدد زیاد میشه.

سلام
عرض ادب و احترام
فکر کنم هر چی عدد بیشتر باشد امتیازت بیشتر است
یا نه برعکس است؟

سلام...
منم شدم 39
جالب بود آخراش، مخصوصا وقتی میفهمیدم 6 را با 9 اشتباه گرفتم
چون با موس کار نمیکنم هی دستم هم میچسبید بلند نمیشد :Cheshmak:

هر چی عدد بیشتر باشه امتیازات بیشتره.
ولی این دوستمون که شده 120 خدایی چه مغزی داره. خوش به حالتون.

حالا مغز پیر بهتره یا جوان؟
فکر می کنم مغز جوان بهتر باشه ...
چون معمولیش اینه که با بالارفتن سن مغز خب فراموشی بیشتر میشه و سرعت عکس العمل کمتر و ...

مـهـدی;167557 نوشت:
سلام عرض ادب و احترام فکر کنم هر چی عدد بیشتر باشد امتیازت بیشتر است یا نه برعکس است؟

من 27 شدم
تست کردم
همه رو غلط بزنيد ميشيد 100 به بالا:Nishkhand:

یعنی هر چی عدد پایین باشه بهتره.

گل ليلا;167562 نوشت:
همه رو غلط بزنيد ميشيد 100 به بالا:nishkhand:

پس درسته دیگه، هرچی مغز جوان تر باشه بهتره...

سلام
همه را غلط زدم شد 120
هر چی نمره کمتر باشد بهتر است
من شدم 35

مغز من 33 ساله است.
چه بددددد!!!!!!
از خودم پیرتره مغزم!!!

مسیحا;167574 نوشت:
چه بددددد!!!!!!
از خودم پیرتره مغزم!!!

اولا که پایه ی علمیش مشخص نیست!
دوما اینکه اگر هم مشخص بشه زمانی نتیجه ی درست را میده که همه در شرایط یکسان به این تست پاسخ بدهند.

تست جالبی بود

من 31 شدم.

منم شدم 52 :Moteajeb!:
وای از همه بیشترم :khandeh!:

منم 35 شدم!!!!:Moteajeb!:khk:

29:mohandes:

منم 28
جالب بود.

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام
ممنون ، جالب بود
من هم دوبار امتحان کردم هر دو 20 شد

سلیلة الزهراء;167657 نوشت:
ممنون ، جالب بود من هم دوبار امتحان کردم هر دو 20 شد

:Kaf: فعلا رکورد با همکاراي فرهنگيه.

سلام:Gol:

ماشاالله نصف بیشترینه ی همکارای رنگی تو قلب تپنده فعالیت دارند!!!

البته خدا زیادتون کنه!:Gol::ok:

بذارید موسم درست شه کوچولو اشون من میشم!!!:Cheshmak:

سلام
چه جالب بود!
من شدم 25
ظاهرا مغزم دو سالی از خودم بزرگ تره:Nishkhand:

دفعه اول 25
بار دوم 33
ادم تو این دوره زمون چه زود پیر میشه؟!

با سلام
من 25 بودم:Kaf::Cheshmak:

سلام
براي من شد 42 الي 48 خودمو كشتم پايين تر نيومد كه نيومد:khandeh!:
از خودم نااميد شدم
:pir:

ای بابا
هر کاری می کنم پایین تر از بیست نمیشم:god:

چند ماه پیش 34 ساله بودم حالا 24. خوبه تا چند وقت بعد ممکنه 14ساله بشم.:khandeh!:

[="Arial"][="DimGray"]اصلا روابط عمومی یعنی تجربه::pir: نه اینکه مثل این فرهنگی ها الکی سرخوش باشی:shookhi:
برای من شد 36
باقی نتایج هم متعاقبا اعلام میشود[/]

با سلام و عرض ادب :Gol:

خیلی جالب بود. دستتون درد نکنه.
10 بار تست زدم. نتیجه (به ترتیب) شد این:

35
35
32
28
31
33
29
33
25
33

نقل قول:
ای بابا
هر کاری می کنم پایین تر از بیست نمیشم:god:

در صفحۀ انگلیسی بازی مربوطه نوشته شده است:

After 10 questions, the program will tell your brain age on the screen
Aim at the brain age of 20

که به این معناست که شما پایین ترین سن ممکن را به دست آورده اید! تبریک! :Kaf:

po0neh;167715 نوشت:

بذارید موسم درست شه کوچولو اشون من میشم!!!:Cheshmak:

آره پونه جان
منم مشکلم اینه که فعلا موس ندارم :Gig:
میگم ولی چقدر اینجا همه کلکند، 60 بار یه چیزو امتحان میکنند تا مگه سنو بیارن پایین:Cheshmak: چه پشتکاری هم دارند:Gig:
حالا خوبه این فقط جنبه ی تفریحی داره ها...

بینام;167862 نوشت:
که به این معناست که شما پایین ترین سن ممکن را به دست آورده اید! تبریک!

زیر 20 هم داره. قدیم قدیما 3 یا 4 سال پیش فکر کنم تو رنج 14 تا 20 رو آورده بودم.

رقیب نبود

من دو بار زدم هر دوتاش شد 25
خوبه در حدود سن خودمه يه خورده اين ور اون ور
كمترشم نميخوام دوست دارم ذهنم جوون باشه تا نوجوون

با سلام

منم چند بار تست کردم از 23 تا 33 شد . وبستگی به تمرکز حواسم به بازی داشت .

با توجه به اطلاعاتی که این چند وقته خوندم فکر کنم این تست فقط برای تست حافظه خوبه البته حافظه کوتاه مدت
و دقت هنگام مشاهده پیرامون

چون فقط باید جای اعداد به خاطر سپرده بشه
و عملا مغز از توانمندی فکر کردنش و تعقل اصلا استفاده نمیکنه .

بنابراین فقط بیانگر ضعف یا قوت حافظه هست
و شاید به همین دلیل اسم سن رو روش گذاشته چون

ظاهرا با افزایش سن حافظه ضعیف میشه .

یه ریزه هم چند وقت پیش یکی از دوستان در مورد توانمندی مغز یه سری اطلاعات تجربی بهم داد .

اینکه
توی مغز یه شیار هست که این شیار هر چقدر عمیق تر باشه توانمندی ذهن بهتره
با کار کشیدن از مغز این شیار عمیق تر میشه
و اگه از مغز کار کشیده نشه خون و نمی دونم یه چیزایه دیگه این شیار رو پر می کنن .
و اگه دوباره فعالیت مغز زیاد بشه این شیار به لایه های درونی مغز نزدیک تر میشه
و میگن کسایی که قدرت یادگیری قوی دارند این شیاره عمیقه

بنابراین توانمندی این نعمت بزرگ که خدا بهمون داده قابل تقویت هستش .

توی این بازی شخص می تونه تقلب هم کنه :Nishkhand::khaneh:
اگه صفحه مانیتور بزرگ باشه تسلط چشم روی کادر کم میشه
بنابراین اگه اندازه رو کوچک در نظر بگیریم نتیجه بهتر میشه .
البته اگه مانیتور بزرگ باشه که نتیجه نمی تونه درست باشه .

با آرزوی موفقیت برای همگان


delete;167944 نوشت:
رقیب نبود

شما در باز کردن تعداد صفحات اینترنت هم رقیب ندارین.
حالا معلوم نیست هرکدوم از این صفحات چند تا Tab دارند :Gig:

افسردگی حاد گرفتم:Ghamgin:
15سال پیری زودرس دارم:bastan:
برامن شد37

من رفتم متواری شم:geryeh::crying:
چشمام9کوری داره
:moteajeb:
9هارو نمیدید:Narahat:

این بازی شاید یکم قدیمی باشه ولی گفتم خالی از لطف نیست
یکم به مغزمون فشار بیاریم

تست تمرکز

لینک زیر حاوی یک بازی کوچولو برای تست تمرکز است که باید ماوس را روي مربع قرمز نگه داشته و آن را حركت دهيد. باید سعي كنيد مربع قرمز رنگ با ديواره و مربع/مستطيل هاي آبي رنگ برخورد نكند. اگر بتوانيد بيشتر از 20 ثانيه از برخورد جلوگيري كنيد، شما يك نابغه هستيد! گفته شده خلبانان نيروي هوايي آمريكا تا 2 دقيقه مي توانند به بازي ادامه بدهند!
http://www.maths.tcd.ie/~viniegra/2E1/dodge.htm

موفق باشید

تا10ثانیه تونستم

امیدی بهم نیست:dar:

منم 39 :Nishkhand:

من بار اول 47 شد بار دوم 23.
:Cheshmak:

دوستان برای بازی تست تمرکز هم رکوردتونو بگین چند ثانیه بوده؟
من 40 ثانیه

خسته دل;167560 نوشت:
هر چی عدد بیشتر باشه امتیازات بیشتره.
ولی این دوستمون که شده 120 خدایی چه مغزی داره. خوش به حالتون.

[=Comic Sans MS]
سلام خدمت همه دوستان
من هم تا به حال چند بار قبل از این که اینجا ببینم تو سایت های دیگه این تست را دیده بودم و انجام داده بودم
اما نمیدونستم که سن مغز چند بیاد خوب هست؟
فکر کردم که همه اش را از قصد اشتباه بزنم اگه سن مغزم را بالا نشان داد یعنی بالا خوب نیست و امتیاز
پایین
[=Comic Sans MS] خوبه اگر برعکس امتیاز را کم نشون داد میفهمیم که امتیاز بالا خوبه
برای همین رفتم و همه جوابها را از قصد اشتباه زدم سن مغزم را ۱۲۰ نشون داد
پس دوستی که سن مغزشون ۱۲۰ نشون داده شده حتما همه جواب ها را اشتباه دادند پس نمیشه گفت خوش به حالشون
:Khandidan!::pir::vamonde::khaneh::ok:
موضوع قفل شده است