باورهاي تربيتي سمي و پاد زهر آنها(نفرتِ خدا از ما و گرفتاری)

تب‌های اولیه

91 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
باورهاي تربيتي سمي و پاد زهر آنها(نفرتِ خدا از ما و گرفتاری)

سلام دوستان
باز هم خوشحالم كه اين بار با يك موضوع جديد و كار بردي در خدمت شما هستم.
مي‌پرسيد كدوم موضوع؟

الان مي‌ گيم خدمت تون البته با يه مقدمه كوچيك.
مقدمه
بارها شنيده ايم كه
اي برادر تو همه انديشه اي
ما بقي خود استخوان و ريشه اي

و
جمله خلقان سخره انديشه اند
زان سبب افسرده و غم پيشه اند

پس غم و شادي ما و در كل هويت ما ريشه در نوع باورهاي ما دارد. پس بايد اجازه ندهيم باور سمي وارد ذهن مان شويم و باورهاي سمي ذهن را از بين ببريم


فهرست مطالب:6::1:

:7::1:

:8::1:

:9::1:

:0::2:

:1::2:

:2::2:

:3::2:

:4::2:

:5::2:

:6::2:

:7::2:

:8::2:

:9::2:

:0::3:

قرآن و عترت به عنوان آيين بهتر زيستن تلاش كرده‌اند كه ذهن ما را از اين باورهاي غم زدا رها سازد و خوشبختي دو سرا را به ما هديه دهند.

تأكيد بر تفكر، اصلاح باورها و جهان بيني‌هاي غلط، تشويق به علم آموزي و مبارزه با جهل، ترغيب به همنشيني با دانشمندان و اجتناب از افراد نادان و....اشاره به اين دارد كه باورهاي سالم سهم زيادي در سلامت روان( ذهن) و روح ما دارد.

مثلث نگرش ما = باورها + عواطف + رفتارها
باور ها مي تواند بر عواطف و رفتارها اثر بگذارند و از آنها اثر بپذيرند.

در اين اثر از مباحث ديني و روان شناسي كمك خواهم گرفت.

باور سمي اول: تأثير شانس

برخي اعتقاد دارند كه شانس در زندگي ( گزينش رشته تحصيلي، همسر و...) اثر دارد.
در حالي كه از نظر فلسفي هر پديده اي علل مختلف دارد و اراده ما كه در طول اراده خداوند است. جز آخر اين علل مؤثر است.

باور سمي دوم: جبرگرايي محيطي

باور به اين كه ما از خود اراده اي نداريم و كاملاً متأثر از شرايطي محيطي و اجتماعي هستيم، باور سمي اي است كه مانع موفقيت و تكامل ما مي‌شود. قرآن داستان حضرت آسيه كه در كانون كفر زندگي مي كرد ولي با اراده خود راه صحيح را انتخاب كرد و مقابل كفر ايستاد را براي شكستن اين باور بيان كرده است.

باورهاي سمي سوم: جبر فلسفي و وجودي
جبر وجودي اين است كه ما بگوييم همه كاره خداست و ما هيچ نقشي نداريم در صورتي كه در حكمت متعاليه كه برگرفته از فلسفه و عرفان اسلامي است ثابت شده است كه اراده خداوند به اين تعلق گرفته كه ما با اراده خودمان سرنوشت مان را رقم بزنيم. "اِن‌َّ اللّه‌َ لا یُغَیِّرُ ما بِقَوم‌ٍ حَتّی‌َ یُغَیِّروا ما بِاَنفُسِهِم‌"( 11 رعد).

معرفي كتاب
نويسنده: آرنولد لازاروس ـ كليفورد لازاروس

حامی;137082 نوشت:
باور سمي دوم: جبرگرايي محيطي

باور به اين كه ما از خود اراده اي نداريم و كاملاً متأثر از شرايطي محيطي و اجتماعي هستيم، باور سمي اي است كه مانع موفقيت و تكامل ما مي‌شود. قرآن داستان حضرت آسيه كه در كانون كفر زندگي مي كرد ولي با اراده خود راه صحيح را انتخاب كرد و مقابل كفر ايستاد را براي شكستن اين باور بيان كرده است.


باسلام
ببخشید
کسی که خانوادش بهش میگن اگر فلان رشته رو انتخاب نکردی خرج تحصیلت رو نمیدیم
اگر با فلانی ازدواج نکردی اجازه ی ازدواج بهت نمیدیم
و اگر های اینچنینی
اینارو بهش چی میگن؟؟؟؟

ممنون

birang;137172 نوشت:
کسی که خانوادش بهش میگن اگر فلان رشته رو انتخاب نکردی خرج تحصیلت رو نمیدیم اگر با فلانی ازدواج نکردی اجازه ی ازدواج بهت نمیدیم و اگر های اینچنینی اینارو بهش چی میگن؟؟؟؟

سلام
اينها جبر درست نمي كنه؟
متأسفانه بسياري از والدين نمي دانند كه اگر به اين كار به فرزندانشان ظلم كنند گرفتار عاق فرزندان مي شوند.
در ازدواج اگر دختر راضي نباشد با تحميل و زور والدين عقد هم منعقد نمي شود.
احترام والدين به جا ولي اين جا نبايد به كاري كه خلاف مصلحت است تن داد.
طلبه اي مي‌گفت: دانشگاه قبول شده بودم و والدينم ذوقم را مي كردم و با من در فاميل پز مي دادند وقتي با مطالعه و مشورت خواستم از دانشگاه به حوزه تغيير رشته بدهم مخالفت كردند ولي من تصميم را گرفتم هيچ موقع به آنها بي احترامي نكردم ولي آنها من تهديد به قطع ارتباط كردند. و خدا رو شكر با مقاومتم راه را انتخاب كردند انها هم بعدا با وساطت دوستان آشتي كردند.

حامی;137115 نوشت:
معرفي كتاب نويسنده: آرنولد لازاروس ـ كليفورد لازاروس

مغازه ای که میفروشتش رو بگید یا انتشاراتشو.پیدا کردن کتاب یه کمی سخته.

هست هستی;137389 نوشت:
مغازه ای که میفروشتش رو بگید یا انتشاراتشو.پیدا کردن کتاب یه کمی سخته

[=&quot]40[=&quot] فکر سمی در روابط زناشویی براساس دیدگاه روان شناسی شناختی[=&quot]
[=&quot]پدیدآورنده[=&quot]:[=&quot] رامین کریمی
ناشر: بهار سبز

40 فکر سمی: حتی یک لحظه هم این افکار را باور نکن!
[=&quot]پدیدآورنده[=&quot]:[=&quot] آرنولد لازاروس، کلیفورد لازاروس، آلن فی، الهام آرام نیا (مترجم)، شمس الدین حسینی (مترجم)، حمیده رستمی (ویراستار)
ناشر: نسل نو اندیش
[=&quot]یک دقیقه این چهل فکر سمی را کنار بگذار[=&quot]![=&quot]
[=&quot]پدیدآورنده[=&quot]:[=&quot] آرنولد لازاروس، کلیفورد لازاروس، آلن فی، مهرداد فیروزبخت (مترجم)
ناشر: رسا
[=&quot]باورهای سمی و پادزهرهای آن: شناخت [=&quot]40[=&quot] مانع مهم و فراگیر در راه رشد و موفقیت فردی[=&quot]
[=&quot]پدیدآورنده[=&quot]:[=&quot] آرنولد لازاروس، کورش طارمی (مترجم)، اشرف رحمانی (مترجم)
ناشر: راشینفروش اينترنتي:


http://www.adinebook.com/

باور سمي چهارم: قسمت :Sham:
برخي در ازدواج ، تحقيق و مذاكره و گفت و گو را جدي نمي‌گيرند و مي گويند هر چه قسمت باشد همان اتفاق مي افتد. يا مي‌گويند بابا گير ندهيد قديم ها اين مشاوره و گفت و گوي دختر و پسر نبود از قسمت نمي شود فرار كرد و الان هم خدا قسمت كرده است اين دو جوان به همديگر برسند.
البته برخي اين معني را در ابعاد مختلف زندگي مي‌كشانند مثلا دنبال كار نمي روند، تلاش علمي نمي كنند و...و مي گويند هر چه قسمت باشد.
پاد زهر::Gol:
اراده خداوند به اين تعلق گرفته كه ما با اراده خودمان زندگي خود را بسازيم و با تدبر، تفكر و مشورت مشكلات را حل كنيم و بهترين گزينه ها را در دو راهي هاي زندگي انتخاب كنيم. بله اگر ما تلاش، مشورت و دعا و توسل مان را كرديم بايد به تقدير الهي و رضاي حق راضي باشيم.
بنابراين اين اشتباه است كه ندانم كاري ها، سهل انگاري ها و نينديشيدن به عاقبت كار و تو حچل افتادن ها را گردن خدا بيندازيم. روايات زيادي ما را تشويق به عاقبت انديشي، تفكر، مشورت، كمك از نيروي اختيار و اراده، تحمل و....كرده اند

باور سمي پنجم: استخاره

براي استفاده از راهكارهاي ديني بايد آن را از كارشناسي ديني بپرسيم و زير نظر ايشان آن را انجام دهيم. استخاره يك معني عمومي دارد يعني طلب خير و بركت كردن در كارها و يك معني خاص و مصطلح بين مردم دارد به معني مشورت با خدا و در خواست خير از او در هنگام سردرگمي و حيرت هايي كه بعد از فكر كردن و مشورت باقي مانده است و حل نشده است.
بنابراين ما همه جا و در همه شرايط بايد از خداوند طلب خير كنيم ولي تنها وقتي كه در مشكلي فكر كرديم، مشورت كرديم ولي باز هم نتوانستيم راه را بيابيم بايد از استخاره مصطلح( با قرآن، تسبيح و...) كمك بگيريم.

پادزهر:
استخاره خاص مراتب دارد اگر فكر و مشورت نكرده باشيم نوبت به استخاره نمي رسد. اگر عادت كنيم كه هرجايي دست به استخاره شويم از راه حل ها باز مي مانيم و بايد خودمان را ملامت كنيم..

سلام. اگر بخواهیم برای اینکه موفق بشیم استخاره بگیریم بله، باید اگر خودمون به نتیجه ای نرسیدیم استخاره کنیم. ولی اگر استخاره برای اینه که بخواهیم اون کاری که خدا راضیه انجام بدیم و به خاطر خدا هم انجام بدیم، برای کارامون بعد از مشورت و فکر کردن باید استخاره بگیریم.

سلام :Gol:

ممنون از استاد حامی گرامی

آخه

حامی;138047 نوشت:
بنابراين ما همه جا و در همه شرايط بايد از خداوند طلب خير كنيم ولي تنها وقتي كه در مشكلي فكر كرديم، مشورت كرديم ولي باز هم نتوانستيم راه را بيابيم بايد از استخاره مصطلح( با قرآن، تسبيح و...) كمك بگيريم.

آخه یکی از بزرگواران میگفتن که بهتره در بعضی مسائل همون اول استخاره کرد چون ما جنبه های منفی و پنهان بعضی چیزارو نمیبینیم و بهتره قبل از شروع اون با خدا مشورت کنیم اگه خوب اومد بعد تحقیق و بررسی رو انجام بدیم که ببینیم حالا از نظر عقلانی این کار به نفع ماست یا نه

اخیرا من در مساله ای شک داشتم ، بررسی هم کردم و در تقریبا 95% موارد نتیجه اونطور میشد که به نفع من بود ولی استخاره کردم بد اومد و نتونستم انجام بدم اون کارو ، در این مورد استخاره جایز بوده یا نباید انجام میدادم ؟

پیشاپیش ممنــــــــــــــونم از پاسختون :Gol:

سربلند باشید:Gol:

با سلام
استخاره خاص (نه طلب خير در هر شرايط) بعد از تفكر و استشاره( مشورت) است و اين مورد تأكيد بزرگان دين است اگر غير از اين باشد بسياري از رويات و آيات ما درباره تفكر، مشورت، عاقبت انديشي، و...بي اساس بود.
اگر جايي كه بايد تفكر كنيم و مشورت به استخاره پناه ببريم اين استخاره به مورد است.
بنابراين در كارها يا
1- خير بودن كار براي ما روشن است كه در كار خير حاجت هيچ استخاره نيست.
2- بد بودن كار روشن است. كه اين جا هم بايد از آن كار اجتناب كنيم.
3- شك داريم كه اين كار به نفع ما است يا به ضرر ما. كه اين جا بايد ابتدا تفكر، تحقيق و بررسي و مشورت كنيم. اگر عقل مان به جايي نرسيد براي خروج از ترديد و شك كه منشا استرس و اضطراب است از استخاره خاص كمك مي گيريم اينجا است كه گفته اند الخيرة عند الحيره ( زمان استخاره هنگام ترديد و سرگرداني است)

سوال;138119 نوشت:
آخه یکی از بزرگواران میگفتن که بهتره در بعضی مسائل همون اول استخاره کرد چون ما جنبه های منفی و پنهان بعضی چیزارو نمیبینیم و بهتره قبل از شروع اون با خدا مشورت کنیم اگه خوب اومد بعد تحقیق و بررسی رو انجام بدیم که ببینیم حالا از نظر عقلانی این کار به نفع ماست یا نه اخیرا من در مساله ای شک داشتم ، بررسی هم کردم و در تقریبا 95% موارد نتیجه اونطور میشد که به نفع من بود ولی استخاره کردم بد اومد و نتونستم انجام بدم اون کارو ، در این مورد استخاره جایز بوده یا نباید انجام میدادم ؟

با اين حساب در اين مورد شما نبايد به استخاره خود اهميت دهيد. البته در مشورت بايد حتما از افراد متخصص و متعهد و ديندار كمك گرفت تا ما را به راه خدايي رهنمون شوند

باور سمی ششم: مشروب خوری و نماز

برخی از افرادی که مشروب می‌خورند می‌گویند کسی که مشروب بخورد نمازش تا چهل روز قبول نیست و نمازشان را هم تا چهل روز نمی خوانند.

پاد زهر:
معنی حدیث این است که خدا ثواب نماز کامل را به آنها نمی دهد بنابراین اگر کسی اشتباه کرد باید در رفع اشتباه بکوشد نه این که بی خیال شود. نماز خودش پاک کننده است و مانع اشتباهات بعدی می‌شود در قرآن می خوانیم نماز انسان را از فحشا و منکر باز می دارد و در حدیث آمده است که نماز پلیدی را از انسان می‌شوید.
تمثیل: بنابراین اگر کسی مشروب بخورد و نماز هم نخواند مانند این است که بخواهد برود منزل پدرش راه را اشتباه برود به جای بازگشت پای خود را بیشتر روی گاز فشار دهد و لحظه به لحظه از مسیر دورتر شود.

نمونه دیگر

قهر و نماز

همین اشتباه را هم برخی درباره قهر با برادران مؤمن مرتکب می شوند می گویند در روایت آمده که اگر کسی با برادر دینی اش سه روز ببیشتر قهر باشد نمازش مورد قبول خدا نیست.
پاد زهر: پاسخ مانند نمونه قبل است. خدا نماز کامل برای او در نظر نمی گیرد نبابراین نباید جواب اشتباه (قهر)را با اشتباه دیگر(نماز نخواندن) بدهیم باید تلاش کنیم اشتباه اول را رفع کنیم.

باور هفتم: محرم بودن پزشك
باور سمي:
پزشك محرم است.

خانمي مي گفت: براي اورتودنسي نزد دندان پزشك مرد مي رفتم ايشان براي معاينه گوشي را زير لباس زير برد به دست روي سينه من گذاشت اعتراض كردم گفت خواهر مي دوني كه پزشك محرم است. من هم گفت بله بعد از او راحت من را لمس مي كرد و من ايرادي نمي گرفتم تا اين كه شوخي هايش جلسه به جلسه زياد تر مي شد و دم گوشم حرف هاي و درخواست هاي نامربوط مي كرد بعدا متوجه شدم كه دختري را هنگام كار بوسيده بود و او هم با مادرش آمده بود و سر و صدا و قيامت به پا كرده بود.......
من به عنوان يك دختر چگونه شكايت كنم كه او به من انگ نزند و آبرويم در شهر مان نرود. از سويي ديگر مبلغ زيادي براي معالجه پرداخته ام و....

( تماس خانم از شهر گنبد)


پادزهر:
از نظر شرعي پزشك بايد از نگاه و لمس نامحرم اجتناب كند مگر اين كه درمان نياز به نگاه يا لمس نامحرم داشته باشد در اين صورت بايد اگر مقدور است از آينه نگاه كند و اگر تشخيص و درمان باز هم مقدور بودند نگاه مستقيم اگر نشد در حد ضرورت لمس در آخر اگر به همه اينها امكان نداشت در حد ضرورت لمس و نگاه كند.

عمل جراحي پلاستيك و زيبايي اگر ضرورت باشد هم همين است ولي اگر احتمال ضرر باشد اشكال شرعي دارد.

سلام و درود:Gol:

تشکر از پست های مفید و کاربردیتان استاد
:Gol:

حامی;142904 نوشت:
من به عنوان يك دختر چگونه شكايت كنم كه او به من انگ نزند و آبرويم در شهر مان نرود.

حامی;142904 نوشت:
از سويي ديگر مبلغ زيادي براي معالجه پرداخته ام

اگر ممکن راهکاری برای موارد بالا بفرمایید:Gol:

تشکر
:Gol:

علی یارتان:Gol:

حامی;142904 نوشت:
باور هفتم: محرم بودن پزشك
باور سمي:
پزشك محرم است.

خانمي مي گفت: براي اورتودنسي نزد دندان پزشك مرد مي رفتم ايشان براي معاينه گوشي را زير لباس زير برد به دست روي سينه من گذاشت اعتراض كردم گفت خواهر مي دوني كه پزشك محرم است.

دندان پزشک ها اخیرا گوشی دارن و معاینه هم میکنن؟! اون هم سمع قلبی ریوی؟!

معمولا اینجور اتفاق ها ویژگی مرحله خاصی از رابطه روانشناس ها و مراجعه کنندگانشون هست که قاعدتا در اون مرحله خود روانشناس باید بیمارش رو به روانشناس دیگری معرفی کنه. (البته هر جای دیگری هم شیطان هست ولی این مورد مشهور ترین است)

سلام:Gol:

منجم باشی;142983 نوشت:
دندان پزشک ها اخیرا گوشی دارن و معاینه هم میکنن؟! اون هم سمع قلبی ریوی؟!


فکر کنم میخواسته ببینه مشکل تنفسی داره یا خیر!

چون این که من میدونم تنفس با دهان باز در خواب یکی از علل به هم ریختن فرم دندانه!

البته از یک دندان پزشک شنیدم!:Gig:

البته برای این کار هم معرفی می کنن به متخصص گوش و حلق و بینی!

احتمالا ایشون آچار فرانسه بودن!:Cheshmak:

همه فن حریف!

علی یارتان:Gol:

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
این یک طرفه به قاضی رفتن است. این امکان بوده که بیمار در دندان و یا دهانش عفونت داشته و نیاز به معاینه بیشتر داشته باشد.این تصور که بیماری های دهان و دندان فقط به خود محیط دهان برمیگردد تصور اشتباهی است.ضمن اینکه دندانپزشک هم به تمام بدن شناخت دارد.البته نه به اندازه ی یک پزشک.ولی به هر حال علم کافی را دارد که بتواند معاینه ی اولیه ای را حداقل انجام دهد.
آن خانم محترم هم اگر مشکلی با دندانپزشک مرد داشت میتوانست به یک دندانپزشک خانم مراجعه کند.
یا علی ع

منجم باشی;142983 نوشت:
دندان پزشک ها اخیرا گوشی دارن و معاینه هم میکنن؟! اون هم سمع قلبی ریوی؟! معمولا اینجور اتفاق ها ویژگی مرحله خاصی از رابطه روانشناس ها و مراجعه کنندگانشون هست که قاعدتا در اون مرحله خود روانشناس باید بیمارش رو به روانشناس دیگری معرفی کنه. (البته هر جای دیگری هم شیطان هست ولی این مورد مشهور ترین است)

سلام رعايت مسائل شرعي در روابط بين نامحرم ها تخصيص به يك صنف نمي خورد. و همه اصناف را شامل مي شود. من قبلا درباه مشاوران هم نوشتم. به نرم افزار نيش ها و نوش ها رجوع كنيد.
به هرحال تا آن جايي كه ممكن است بايد براي درمان و مشاوره از همجنس كمك گرفت و اگر نبود با همان نكات شرعي كه بيان شد با يك از متخصص متعهد كمك بگيريم

حامی;143169 نوشت:
سلام رعايت مسائل شرعي در روابط بين نامحرم ها تخصيص به يك صنف نمي خورد. و همه اصناف را شامل مي شود. من قبلا درباه مشاوران هم نوشتم. به نرم افزار نيش ها و نوش ها رجوع كنيد.
به هرحال تا آن جايي كه ممكن است بايد براي درمان و مشاوره از همجنس كمك گرفت و اگر نبود با همان نكات شرعي كه بيان شد با يك از متخصص متعهد كمك بگيريم

سلام

بله عرض کردم معمولا، همینطور متذکر شدم که شیطان همه جا هست. اما در مورد روابط با روانشناس ها و مشاور ها این مورد بیشتر و شناخته شده تر هست.
(البته داستان دندان پزشک هم به همان دلیلی که عرض کردم حقیقی به نظر نمی رسد اما برای تذکر این نکته بد نیست دستتون هم درد نکنه.)

و چون مشکلاتی که منجر به مراجعه به روانشناس و مشاور میشن اورژانسی (به معنی پزشکی) نیستند و با توجه به اینکه مشاور زن و مرد الحمدلله زیاد هست و با توجه به خطر موردی که اشاره کردید که در این گروه بیشتر هم هست پس بخصوص در این مورد خاص اصلا دلیلی برای مراجعه به مشاور غیرهمجنس نیست.

من شخصا موردی از این مشکل رو بین دندان پزشک و بیمار شنیدم اما ندیدم اما به تعداد قابل توجهی وابستگی های عاطفی منجر به مشکلات از این دست رو بین روانشناس ها و بیمارانشون دیدم. که شما خودتون بهتر به مکانیسم ها و علت هاش آگاهید.

منجم باشی;143189 نوشت:
البته داستان دندان پزشک هم به همان دلیلی که عرض کردم حقیقی به نظر نمی رسد اما برای تذکر این نکته بد نیست دستتون هم درد نکنه.)

سلام
اين واقعي بود چه طور حقيقت به نظر نمي رسه؟ وقتي خانم الان دچار اضطراب شده اند قصد دارند به پليس شكايت كنند و به خانمش بگويند وقتي مادري رفته آن جا و از كار او شكايت كرده است.
البته نمونه همين در مورد يك فيزيوتراپ سراغ دارم كه كارش بوده. يكي دو سال پيش هم از تجاوز جراحان پلاستيك با سند فيلم برداري شده در شهر اصفهان پربرداشته شد.
كاري به تك تك مصاديق ندارم
اصل اينه كه چون خطر هست بايد مسائل شرعي در روابط اجرا شود

بله باید رعایت بشه من هم به دکتری دندان پزشک مراجعه کرده بودم و چنان دستش رو روی بدنم گذاشت که سریع از آنجا رفتم با دعوا حتی قصد شکایت هم داشتم ... تازه من همیشه دکتر خانم می روم اون روز از بس درد داشتم دیگه نشد

حامی;142904 نوشت:
خانمي مي گفت: براي اورتودنسي نزد دندان پزشك مرد مي رفتم ايشان براي معاينه گوشي را زير لباس زير برد به دست روي سينه من گذاشت اعتراض كردم گفت خواهر مي دوني كه پزشك محرم است. من هم گفت بله بعد از او راحت من را لمس مي كرد و من ايرادي نمي گرفتم تا اين كه شوخي هايش جلسه به جلسه زياد تر مي شد و دم گوشم حرف هاي و درخواست هاي نامربوط مي كرد بعدا متوجه شدم كه دختري را هنگام كار بوسيده بود و او هم با مادرش آمده بود و سر و صدا و قيامت به پا كرده بود.......[/size]
[/size]

بنام خدا،

[="DarkGreen"]اللهم انی اعوذ بک من علم لا ینفع[/]
پناه بر خدا:Moteajeb!:،

مگر این دکترها موقع فارغ التحصیلی قسم نامه نمی خونن که بعدها دست به چنین کارهایی میزنند!!

الرحمن;143369 نوشت:
بنام خدا، اللهم انی اعوذ بک من علم لا ینفع پناه بر خدا، مگر این دکترها موقع فارغ التحصیلی قسم نامه نمی خونن که بعدها دست به چنین کارهایی میزنند!!

سگ بی سواد:Narahat az:
یک نفر از رمالی رفت تا ورد یا دعایی برای دفع سگ هار گرفته بود اتفاق در بیابانی سگی به او حمله کرد و او را گاز گرفت او نزد آن رمال و دعا نویس قلابی رفت و از شکایت کرد . رمال گفت ورد من مشکلی نداشته سگ سواد خواندن آن دعا را نداشته که برای چه نوشته بودم:Moteajeb!:

منجم باشی;142983 نوشت:
دندان پزشک ها اخیرا گوشی دارن و معاینه هم میکنن؟! اون هم سمع قلبی ریوی؟!

سلام.
شاید چون تصمیم به اعمال غیر اخلاقی داشته، برای بهانه داشتن، از وسیله غیر ضروری و کار غیر ضروری مثل معاینه قفسه سینه با گوشی استفاده کرده.
از یکطرف بیمارنمی داند که این کار غیر ضروری است و از طرف دیگر، او تحت پوشش این کار، خیلی راحت به یکی از نقاط شهوت انگیز بدن مراجعین زنش، دسترسی پیدا می کند.

الرحمن;143369 نوشت:
مگر این دکترها موقع فارغ التحصیلی قسم نامه نمی خونن که بعدها دست به چنین کارهایی میزنند!!

سلام.
مگر خواندن قسم نامه، علت کافی برای عدم وقوع خلافکاریهای پزشکان است؟
خواندن قسم نامه بیشتر یک جور تشریفات است. کسی که نخواهد رعایت بکند، با صدتا قسم خوردن هم باز رعایت نمی کند.
کسی هم که اهل تقوا باشد، بدون خوندن قسم نامه، هم خلاف نمی کند.

مروارید;143252 نوشت:
بله باید رعایت بشه من هم به دکتری دندان پزشک مراجعه کرده بودم و چنان دستش رو روی بدنم گذاشت که سریع از آنجا رفتم با دعوا حتی قصد شکایت هم داشتم ... تازه من همیشه دکتر خانم می روم اون روز از بس درد داشتم دیگه نشد

بله دیگر.
می خواستید این طور نباشد؟
وقتی جامعه در برابر متعه و تعدد زوجات مقاومت می کند،بروز این اتفاقات طبیعی است.
از بین رفتن امنیت خود بانوان در عرصه خدمات پزشکی، یکی از پیامدهای این امر است.

حضرت امیر (ع) فرمودند: لو لا أن عمر نهى الناس عن المتعة ما زنى إلا شقي.
این مسایل هم درجه نازله و رقیقه همان زنا است.
اگر راه برای انجام حکم اسلامی متعه و تعدد زوجات باز بود، چقدر احتمال می دادید کار به اینجا بکشد؟

چقدر در همین سایت برخی از همکاران مسئول سایت، در برابر حکم الهی تعدد زوجات و متعه، جبهه گیری کردند؟
بفرمائید.

حامی;143244 نوشت:
سلام
اين واقعي بود چه طور حقيقت به نظر نمي رسه؟ وقتي خانم الان دچار اضطراب شده اند قصد دارند به پليس شكايت كنند و به خانمش بگويند وقتي مادري رفته آن جا و از كار او شكايت كرده است.
البته نمونه همين در مورد يك فيزيوتراپ سراغ دارم كه كارش بوده. يكي دو سال پيش هم از تجاوز جراحان پلاستيك با سند فيلم برداري شده در شهر اصفهان پربرداشته شد.
كاري به تك تك مصاديق ندارم
اصل اينه كه چون خطر هست بايد مسائل شرعي در روابط اجرا شود

سلام

اصل ماجرا که به همان دلیل غیر واقعی است(حداقل در ظاهر). البته ما قاضی نیستیم و الله یعلم ما تبدون و ما تکتمون
اما مسئله مهم که نادیده گرفتن آن از شما بعید است و بهتر است بعد از این پست توضیح بیشتر آن را از شما بشنویم تا آقایان تالار هم با این موضوع مهم آشنا شوند erotomania هست.
این مورد بسیار شایع هست. و قربانیان بیگناه و یا تقریبا بیگناه بسیاری دارد. به صرف اینکه کسی دچار اضطراب باشد و یا بخواهد شکایت کند که دلیل نمی شود.
تازه تشخیص erotomania خوش بینی به آن خانم است.

البته ان شاالله هم این مورد انطباق جنسیت را رعایت می کنید.

==============================================

اما یکی از دوستان پرسیده بودند که ماجرای این خطر مراجعه به روانشناس غیر همجنس چیست و آیا این مراجعه با وجود نبود تماس فیزیکی هم خطرناک است؟ یا نه؟

با اجازه همکار محترممون جناب حامی؛

بله! و بعضا به مراتب از یک مراجعه 3-4 دقیقه ای به یک پزشک خطرناکتر است!
به دلایل مختلف (بحران روحی، نیاز به حمایت عاطفی و ...) افرادی که به روانشناس مراجعه میکنند در خطر فریب قرار دارند. یکی از مکانیسم های شناخته شدۀ این پدیده چیزی بود که اولین بار فروید با پدیده transference توجیه کرد.
بدین معنی که در مرحله ای روانکاوی، فرد یک احساس فرونشانده (که میتواند عشق، محبت دلسوزی و ..) باشد به یک فرد در گذشته را به صورت ناخود آگاه به فرد دیگری منتقل میکند که میتواند روانشناس خود باشد.

بدین ترتیب ناخودآگاه بیمار رابطه عاطفی بسیار قوی با روانشناس برقرار میکند. اگر در این مرحله روانشناس قصد سو استفاده داشته باشد به راحتی می تواند از بیمار خود سو استفاده کند.

چندین مورد شخصا مشاهده کردم که اولین و دومین قرار در محل کار روانشناس به سومین و چهارمین قرار در کافی شاپ!! و .... منجر شده.

بنابراین بسیار مهم است که انطباق جنسیتی در این مورد هم رعایت شود.

(با عرض معذرت از جناب حامی اگر در کار ایشون دخالت کردیم)

یاقوت احمر;143404 نوشت:
سلام.
مگر خواندن قسم نامه، علت کافی برای عدم وقوع خلافکاریهای پزشکان است؟
خواندن قسم نامه بیشتر یک جور تشریفات است. کسی که نخواهد رعایت بکند، با صدتا قسم خوردن هم باز رعایت نمی کند.
کسی هم که اهل تقوا باشد، بدون خوندن قسم نامه، هم خلاف نمی کند.

سلام
آنقدرها هم تشریفات نیست! آن قسمتی که شما دیده اید قسمت تشریفات بوده.
کتبی و اساس قوانین برخورد با متخلفان است. اگر این قبیل جرم ها ثابت شود، علاوه بر قوانین جاری، بر اساس قوانین نظام پزشکی نیز برخورد خواهد شد.

قوانین هم در این مورد سخت گیرانه است، حتی پزشک زن برای معاینه بعضی قسمت ها موظف به حاضر کردن یک زن دیگر (همراه بیمار یا همکار پزشک) است. اگر رعایت نشود قابل پیگیری است. البته بیمار هم بایستی از حقوق خود آگاه باشد.

منجم باشی;143427 نوشت:
اصل ماجرا که به همان دلیل غیر واقعی است(حداقل در ظاهر).

سلام دکتر.
مطلب بنده را در پست آخر صفحه قبل مطالعه فرمودید؟
به نظر شما منطقی نیست؟ (که دندانپزشک فرضی، برای رسیدن به هدف نادرستش، عمداً از گوشی و سمع قلب ، به عنوان بهانه ای برای رسیدن به بدن بیمار استفاده کرده باشد؟ با استفاده از ناآگاهی بیمار از این موضوع که گوشی و سمع قلبی ریوی در دندانپزشکی مورد نیاز نیست).

منجم باشی;143429 نوشت:
سلام آنقدرها هم تشریفات نیست! آن قسمتی که شما دیده اید قسمت تشریفات بوده. کتبی و اساس قوانین برخورد با متخلفان است. اگر این قبیل جرم ها ثابت شود، علاوه بر قوانین جاری، بر اساس قوانین نظام پزشکی نیز برخورد خواهد شد. قوانین هم در این مورد سخت گیرانه است، حتی پزشک زن برای معاینه بعضی قسمت ها موظف به حاضر کردن یک زن دیگر (همراه بیمار یا همکار پزشک) است. اگر رعایت نشود قابل پیگیری است. البته بیمار هم بایستی از حقوق خود آگاه باشد.

بحث ما در مورد قوانین نیست جناب دکتر.

بحث ما این است که آیا قسم خوردن، فی نفسه و بالذات، علت تامه برای جلوگیری از تخلفات اخلاقی پزشک محسوب می شود یا خیر؟ و آیا با قسم خوردن، دیگر امکان عقلی صدور فعل ضد اخلاقی از یک پزشک منتفی است یا خیر؟

آیا قابل تصور نیست که کسی که هیچ اعتقادی به این مطالب ندارد، در ظاهر در مراسم قسم خوردن شرکت کند ولی در باطن خود همچنان بر اعمال و نیات غیر اخلاقی خود باقی بماند؟

بحث پیگیریهای قانونی و ... مربوط به بعد از صدور عمل ضد اخلاقی است و محل بحث ما نیست.

یاقوت احمر;143720 نوشت:
سلام دکتر.
مطلب بنده را در پست آخر صفحه قبل مطالعه فرمودید؟
به نظر شما منطقی نیست؟ (که دندانپزشک فرضی، برای رسیدن به هدف نادرستش، عمداً از گوشی و سمع قلب ، به عنوان بهانه ای برای رسیدن به بدن بیمار استفاده کرده باشد؟ با استفاده از ناآگاهی بیمار از این موضوع که گوشی و سمع قلبی ریوی در دندانپزشکی مورد نیاز نیست).

سلام
استفاده از تخیل و فرضیه سازی برای متهم ساختن شیوه سفارش شده است؟!
بله برای کلاه برداری و .... هزار فرضیه می شود ساخت. اما من فراتر از ظاهر حکمی صادر نمیکنم.

بجای فرضیه سازی و داستان پردازی بهتر است، احکام و قوانین تذکر داده شود تا کسی مورد سو استفاده قرار نگیرد.

اگر این دندانپزشک اصول ساده اخلاق که در این مورد حضور فرد سوم در معاینه بیمار غیر همجنس هست را رعایت کرده بود هرگز این اتفاق نمی افتاد.

من بارها شنیده ام و مواردی را دیده ام که فردی در نقش بیمار با همین داستان پردازی ها قصد سو استفاده و باجگیری داشته است. به همین دلیل است که در قضاوت از شما احتیاط بیشتری میکنم.
بیماری که مدعی بود بعد از معاینه بکارت خود را از دست داده! که بعدا پزشکی قانونی کذب بودن ماجرا را تائید کرد و یا بیماری که مدعی بود مشکلی برایش ایجاد شده در حالی که اولین آزمایشات بیمار نشان داد مبتلا به بیماری مادرزادی بوده فقط مواردی است که من شخصا مشاهده کرده ام.

بجای متهم ساختن این و آن و توهین به افراد و اقشار بهتر است احکام و قوانین و حقوق فردی آموزش داده شود. به قول معروف بهتر از مال خودت رو بپایی و همسایه رو دزد نکنی!

(در مورد قسم نامه و ... اساسا به هدف اینکه صرف گفتن آن و یا امضا کردن آن باعث پیشگیری شود نبوده و نیست. بلکه تعهدی است برای تذکر و اینکه بعدا بشود بر اساس آن با متخلف برخوردی فراتر و سخت گیرانه تر از قانون داشت)

سلام دوستان
به نظرم می رسه که بحث از موضع تاپیک داره خارج میشه.
من نمی خوام مصداقی بحث کنم درباره شاهدی که آوردم یا می آورند. در کل این باور اشتباه را گوشزد کردم که
محرم بودن پزشک به معنی این نیست که هرکاری می تواند بکند بله باید در هنگام طبابت یا روان درمانی و مشاوره احکام شرعی را رعایت کند. مسلما در جامعه افرادی داریم که مسائل شرعی برایشان مهم نیست و برخی هم هستند که مغرض اند.
اما یک قاعده کلی هست و آن این که متخصص باید به باورهای مراجعش احترام بگذارد.
ممنون میشم اگر بحث را دوست داشته باشید ادامه دهید با پیام خصوصی باشد.
ارادتمند شما
حامی

سلام
دوستان گرامي يا قوت احمر و منجم باشي
از همكاري شما بي نهايت سپاسگذارم

با سلام و احترام

با کمال تشکر از ایمطرح کردن این مطالب مفید و آگاه کننده

متاسفانه بنده هم مدتی قبل در اخبار شنیدم که یک دندانپزشک رو محاکمه کرده بودند به خاطر اینکه حدود 80 خانم رو بیهوش کرده بود و...

این وقایع اضطراب زاست اما بالاخره برخی شرایط هست که انسان مجبور میشه به پزشک نامحرم مراجعه کنه، (بنده خودم یک ساله برای پیدا کردن یک دندانپزشک خوب و خانم دچار مشکل شدم و هنوز پیدا نکردم موندم چیکار کنم!)

با توجه به برخی شرایط اضطراری جهت رجوع به پزشک مرد، جهت امنیت بیشتر شما چه توصیه هایی به بانوان می کنید؟

با تشکر

آذر بانو;145215 نوشت:
این وقایع اضطراب زاست اما بالاخره برخی شرایط هست که انسان مجبور میشه به پزشک نامحرم مراجعه کنه، (بنده خودم یک ساله برای پیدا کردن یک دندانپزشک خوب و خانم دچار مشکل شدم و هنوز پیدا نکردم موندم چیکار کنم!)

بعد از کلی پرس وجو به نتیجه ای در این زمینه نرسیدم.آخرش استخاره گرفتم.ناچار رفتم درمانگاه ح تو قم.کسی که نوبت میداد بم گفت دکتر آقا میخوای یا خانوم.گفتم هرکدوم بهتره.بهم نوبت یه دندونپزشک آقا داد.رفتم تو مطبش.معاینم کرد.وقتی کارش تموم شد متوجه شدم دستکش دستش نیست.برای بار دوم که میخواست معاینه کنه بش گفتم دستکش دست کن.دکتر گفت این شیوه کار منه نمیخوام کسی برام تعیین تکلیف کنه.گفت مشکل داری برو پیش دکتر زن.منم اومدم بیرون.بعضی از دکترا خیلی لجبازن. میتونن خیلی چیزا رو رعایت کنن ولی نمیکنن.کاش لااقل به مریضی که حساسه احترام میذاشتن.

بنام خدا.

با سلام خدمت دوستان:Gol:،

جدا از مسايل فوق، انشاءالله که کسي پاش به دندون پزشکي باز نشه،

من هنوز صداي ناله داداشمو که جناب آقاي دکتر بدون بي حسي(يادش رفته بود بي حس کنه) مي خواست دندونشو پر کنه!!! از ياد نبردم،


خدا به همشون انصاف بده،

يا علي.

هست هستی;145225 نوشت:
بش گفتم دستکش دست کن

سلام.
نمیشه همینطوری خشک و خالی به کسی این حرف را زد.
باید موضوع را با هنرمندی و بیان نرم ، اظهار کرد.
مثلاً اگر می گفتید: «آقای دکتر، به دلیل مسایل شرعی، ممکنه لطف کنید از دستکش استفاده کنید؟ » شاید بهتر بود.

گفتار خشک و خالی، در طرف ایجاد مقاومت می کند. و حتی اگر شخص با انصافی هم باشد، در مقابل این حرف جق ممکن است جیهه گیری کند.

البته شخصاً از زبان مقام معظم رهبری (ارواحناه فداه) شنیدم که فرمودند: امر به معروف و نهی از منکر، نباید به صورت خواهش باشد (نقل به مضمون از یک سخنرانی ایشان).

ولی من هنوز نمی دانم چگونه هم از فعل امر (نه درخواست) استفاده کنم و هم بیانم طوری باشد که از نظر روانشناختی تأثیر گذار باشد.

باور سمی هشتم: اتفاقات تلخ زندگی

اتفاقات تلخ زندگی مهم ترین عامل آشفتگی و اضطراب ما است.

پادزهر:
تفسیر ما از واقعیات مهم تر از خود اتفاقات است.
تحمل درد سخت است ولی همین درد را خانم بار دار برای رسیدن به فرزند تحمل می کند.
توهین یک شخص بد زبان برای ما زجر آور است اما وقتی با خود معتقد باشیم او مورد تأیید مردم نیست و خودش را از نظر روانی داغون می کند و بددهنی او سبب ضربه به شخصیت خود اوست برای ما تحملش راحت تر است

حامی;145313 نوشت:
تفسیر ما از واقعیات مهم تر از خود اتفاقات است

تفسیر درست از واقعیات، کار هر کسی نیست. درجه بالایی از عقل و اندیشه ورزی و تجربه و شخصیت سالم لازم دارد. کار افراد کم اطلاع نیست.
کسی که اندیشه سالمی دارد، قطعاً از بسیاری از آسیبها و نگرانی ها و اضطرابها در امان باقی ماند (این، ارزش علم را نیز می رساند).
واقعاً کسی که از واقعیات تفسیر درستی بکند، خیلی خیلی نادر است.

یاقوت احمر;143408 نوشت:
بله دیگر.
می خواستید این طور نباشد؟
وقتی جامعه در برابر متعه و تعدد زوجات مقاومت می کند،بروز این اتفاقات طبیعی است.

======================================================
آخه این چه سخنان یاوه ایی است که دارید به اعقاید مردم تزریق میکنید

اگر بواسطه یک شخص مریض احوال ، یک دکتر ، یا هر الاغ دیگری که بخود اجازه می دهد به ناموس مردم دست درازی کند و از شغل و جایگاهش سوء استفاده کند ، دردش متعه و تعدد زوجات هر کوفت و زهرمار اینچنینی باشد که در این مملکت سنگ روی سنگ بند نمیشه
آخه جناب کاربر محترم با آن همراهان متحدتون !!!چرا همش بدنبال باز کردن بحثی برای توجیه صیغه هستید

وقتی 50 تا زن و دختر که متاسفانه برای هر دلیلی و علل خصوص کم کردن هزینه دستمزد امثال دندانپزشکها خود را با هزار قلم و آرایش بزک نموده و با هزار ناز و عشوه بروی صندلی جناب دکتر لم میدهند و با رفتارشون باعث میشوند که دندانپزشک و دکترهای احمق هم پا روی همه چیز بگذارند نباید انتظار داشت که نفر 51 که زن با وقار و نجیب و مومنی باشد هم مورد دست درازی امثال دکتر قرار نگیرد

شما بجای پیدا کردن ریشه تمام این بدبختی ها فکر و ذکرتون شده متعه و صیغه و از این چرندیات

======================================================

از بین رفتن امنیت خود بانوان در عرصه خدمات پزشکی، یکی از پیامدهای این امر است.

واقعا عجب استدالال حیکمانه ایی ...

حضرت امیر (ع) فرمودند: لو لا أن عمر نهى الناس عن المتعة ما زنى إلا شقي.
این مسایل هم درجه نازله و رقیقه همان زنا است.
اگر راه برای انجام حکم اسلامی متعه و تعدد زوجات باز بود، چقدر احتمال می دادید کار به اینجا بکشد؟

====================================================

آخه واقعا از بیان اینگونه نظرات پوچ و جاهلانه نباید خجالت بکشیم ، آنهم در انجمنی که با نام گفتگوی دینی مطرح و معروف میباشد . چرا متوجه این نیستیم که افراد مختلف با هر دیدگاهی که شاید حتی بدنبال دریافت نقطه ضعفهای از شیعیان باشند به این انجمن آمده و تمام نظرات کاربران را مورد بررسی قرار می دهند و با برخورد با این گونه نظرات کاملا مقتدرانه ولی بدور از فکر و اندیشه ی شما آیا به خواسته های خود دست نمی یابند .

===============================================

چقدر در همین سایت برخی از همکاران مسئول سایت، در برابر حکم الهی تعدد زوجات و متعه، جبهه گیری کردند؟
بفرمائید.

من به کسانی که به هر دلیلی از تعدد زوجات و متعه و صیغه و این گونه مسائل حمایت میکنند و به قول خود این حکم الهی را میخواهد در جامعه ترویج دهند و با چشم بسته و هیچ فکر و آینده نگیری دهان به سخن باز میکنن تذکر میدهم
و برای محکوم نمودن نظرات و خواسته های شخصی شان که برایش بدنبال حامی هستند حاضرم هرگونه بحث و گفتگویی انجام دهم ولی بحثها باید بصورت عمومی باشد و همه عزیزان هم از آن مطلع شوند . باید ثابت شود که این خواسته شما برای دل سوزی جامعه و کشور ایران و اسلام است یا فقط تکمیل بهانه های شخصی تان است
من این حرف رو به کارشناس و مشاوره هم گفتم ولی متاسفانه ایشان اعتنایی نکردن
اگر برای نظرات خود و اینکه صلاح میدانید که بستر صیغه بایستی برای همه مردم مهیا شود و این موضوع در جامعه بصورت علنی باشد لطف کنید در یک بحث جدا در انجمن آنهم عمومی به مطرح نمودن آن بپردازید تا من هم پاسخ نظرات شما را بدهم .

قصدم توهین به هیچ شخص و کاربری نبوده است ولی بیان این مسائل آنهم با این اقتدار و اطمینان باید پاسخی مقتدرانه هم داشته باشد .

quester;145466 نوشت:

من به کسانی که به هر دلیلی از تعدد زوجات و متعه و صیغه و این گونه مسائل حمایت میکنند و به قول خود این حکم الهی را میخواهد در جامعه ترویج دهند و با چشم بسته و هیچ فکر و آینده نگیری دهان به سخن باز میکنن تذکر میدهم
و برای محکوم نمودن نظرات و خواسته های شخصی شان که برایش بدنبال حامی هستند حاضرم هرگونه بحث و گفتگویی انجام دهم ولی بحثها باید بصورت عمومی باشد و همه عزیزان هم از آن مطلع شوند . باید ثابت شود که این خواسته شما برای دل سوزی جامعه و کشور ایران و اسلام است یا فقط تکمیل بهانه های شخصی تان است

با سلام و احترام

در مورد تعدد زوجات و متعه، تاکنون بین کاربران موافق و مخالف و کارشناسان مباحث زیادی در سایت مطرح شده که می تونین در همون تاپیک ها به این بحث ادامه بدین.

به عنوان نمونه:

:ok!: آيا تجويز ازدواج موقت، ترويج هوس‏رانى و مخالف حفظ نظام خانواده نيست؟

:ok!: آیا متعه در احادیث شیعه حرام اعلام شده است؟

:ok!: آسیب های ازدواج موقت در مردان متأهل

البته در این باب تاپیک های زیادی هست (می تونین از جستجوگر سایت استفاده کنید.) و بعضی هم به علت انحراف بحث از جایگاه اصلی خودش قفل شده ولی می تونین مناظرات کاربران رو در این رابطه مطالعه نمایید. (تاپیک سوم جهت ارسال پاسخ باز است.)

quester;145466 نوشت:
من به کسانی که به هر دلیلی از تعدد زوجات و متعه و صیغه و این گونه مسائل حمایت میکنند و به قول خود این حکم الهی را میخواهد در جامعه ترویج دهند و با چشم بسته و هیچ فکر و آینده نگیری دهان به سخن باز میکنن تذکر میدهم
و برای محکوم نمودن نظرات و خواسته های شخصی شان که برایش بدنبال حامی هستند حاضرم هرگونه بحث و گفتگویی انجام دهم ولی بحثها باید بصورت عمومی باشد و همه عزیزان هم از آن مطلع شوند . باید ثابت شود که این خواسته شما برای دل سوزی جامعه و کشور ایران و اسلام است یا فقط تکمیل بهانه های شخصی تان است
من این حرف رو به کارشناس و مشاوره هم گفتم ولی متاسفانه ایشان اعتنایی نکردن
اگر برای نظرات خود و اینکه صلاح میدانید که بستر صیغه بایستی برای همه مردم مهیا شود و این موضوع در جامعه بصورت علنی باشد لطف کنید در یک بحث جدا در انجمن آنهم عمومی به مطرح نمودن آن بپردازید تا من هم پاسخ نظرات شما را بدهم .

قصدم توهین به هیچ شخص و کاربری نبوده است ولی بیان این مسائل آنهم با این اقتدار و اطمینان باید پاسخی مقتدرانه هم داشته باشد .

به نام خدا
با سلام خدمت جناب کؤستر

معمولا سعی میکنم از جنگ و دعوا های اینجور بحث ها بدور باشم وبیشتر پیگیر مسائلی که در عمل پیش میاد باشم

اما لازم دیدم یک سوال از خدمتتون بپرسم
قبلش هم بگم من با همه سخنان جناب حامی موافق نیستم اما اونچه واقعیت هست رو نمیتونم کتمان کنم

آیا شما همه گناه هایی که امروز در جامعه ما به دلیل رابطه دختر و پسر ها و وجود نداشتن قانون ازدواجی برای شرعی و حلال کردن اینها اتفاق میفته رو قبول میکنید؟

دقت کنید بنده جواب این سوال رو میخوام نه هیچ چیز دیگه ای

که اگر پست های بنده رو دیدید تلاشم به این جهت بوده که امر ازدواج رو که امروز در جامعه خودش تبدیل به یه پروسه پیچیده ، هزینه بر و زمانگیر شده رو به همون آسونی که در اسلام هست برسونم
اینکه مهریه 14 سکه مراسم در مسجد و و و و

ادامه بحث رو اگر خواستید بعد از جواب سوال بالا مزاحمتون میشم

در پناه حق موفق و موید باشید :Sham:

سلام
باز بحث از مسیر خارج شد
بنده را با حذف پست تون شرمنده خود نفرمایید

حامی;145313 نوشت:
باور سمی: اتفاقات تلخ زندگی مهم ترین عامل آشفتگی و اضطراب ما است. پادزهر: تفسیر ما از واقعیات مهم تر از خود اتفاقات است. تحمل درد سخت است ولی همین درد را خانم بار دار برای رسیدن به فرزند تحمل می کند. توهین یک شخص بد زبان برای ما زجر آور است اما وقتی با خود معتقد باشیم او مورد تأیید مردم نیست و خودش را از نظر روانی داغون می کند و بددهنی او سبب ضربه به شخصیت خود اوست برای ما تحملش راحت تر است

بحث فعلی اینه در خدمت شما هستم

mnsy;145528 نوشت:
به نام خدا
با سلام خدمت جناب کؤستر

معمولا سعی میکنم از جنگ و دعوا های اینجور بحث ها بدور باشم وبیشتر پیگیر مسائلی که در عمل پیش میاد باشم

اما لازم دیدم یک سوال از خدمتتون بپرسم
قبلش هم بگم من با همه سخنان جناب حامی موافق نیستم اما اونچه واقعیت هست رو نمیتونم کتمان کنم

آیا شما همه گناه هایی که امروز در جامعه ما به دلیل رابطه دختر و پسر ها و وجود نداشتن قانون ازدواجی برای شرعی و حلال کردن اینها اتفاق میفته رو قبول میکنید؟

نه این حرف شما رو اصلا قبول ندارم چون سوال شما از ریشه غلط میباشد .
ببینید قانون ازدواج وجود دارد اما دارای اشکلاتی می باشد که اولین و مهمترین هدف باید بررسی اشکالات ازدواج در جامعه باشد و برطرف نمودن آنها .
و جای تأسف دارد که متفکرین و غمخواران جامعه اسلامی بعد از کلی وقت گذاشتن به این نتیجه برسند که باید برای رابطه پسران و دختران راهی طراحی کنند که هم شرعی باشد و هم حلال و اینکه این تنها راه حل برای تمام مشکلات است که همانا صیغه و متعه و... است

در ضمن 70 درصد گناه جامعه مسببش مسئولین و کسانی هستند که در اجرای امور دینی مشغولند و صاحب نظرند و از عمل و بیان اشتباه آنهاست که لغزشها بوجود می آید و انجرافات ایجاد میشود

برای مقابله با هر مشکلی ابتدا
ریشه آن مشکل باید پیدا شود و از آنجا مورد بررسی قرار گیرد و سپس برایش کاربردی ترین راه حل طراحی و اجرا شود نه اینکه فقط سطح قضیه را مشاهده نمود و در موردش نظر داد .
ی
کی از مهمترین معظلات جامعه ی کنونی ما این است که مسئولین راه حل هایی را ارائه میدهند و برای مردم تعریف میکنند که اولین و مهمترین کاسب سود آن خود آنها هستند و نه مردم و نه جامعه !!!

دقت کنید بنده جواب این سوال رو میخوام نه هیچ چیز دیگه ای

دوست بزرگوار در مسابقه که شرکت نمیکنیم که باید فقط یک جواب به سوال داده شود

که اگر پست های بنده رو دیدید تلاشم به این جهت بوده که امر ازدواج رو که امروز در جامعه خودش تبدیل به یه پروسه پیچیده ، هزینه بر و زمانگیر شده رو به همون آسونی که در اسلام هست برسونم
اینکه مهریه 14 سکه مراسم در مسجد و و و و

امثال تفکرات شماست که خود هزینه آور و زمانگیر شده است و این تفکرات غلط پروسه ها را پیچیده نموده نه اصل ماجرا ...

با این وضعیت و طرز تفکری که برخی از طلاب (روحانیت) و برخی از مسئولین فرهنگی در جامعه در پیش گرفته اند نه چیزی درست می شود و نه مشکلی برطرف می گردد و نه جامعه به اسلام خواهد رسید بلکه آینده ای تلخ و ناگوار در پیش خواهد بود که همانا کثیف تر و هرزه تر از غرب خواهد شد و همین هم تنها نتیجه آن نیست و نخواهد بود !!!

ادامه بحث رو اگر خواستید بعد از جواب سوال بالا مزاحمتون میشم

من برای بحث و گفتگوی اساسی در این زمینه اماده ام
اما توی یک تایپیک جداگانه نه اینکه مزاحم مشاوره های جناب حامی بشویم

در پناه حق موفق و موید باشید :sham:شما هم موفق و موید باشید

از جناب حامی هم عذر میخوام که مقداری بحثشان منحرف شد ، لازم بود به آن عزیز تذکر بدهم

موضوع قفل شده است