جمع بندی نسبت به بی تفاوتی آدم ها چکار باید کرد؟ (نامزدم رابطه اش سرد شده)

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نسبت به بی تفاوتی آدم ها چکار باید کرد؟ (نامزدم رابطه اش سرد شده)

سلام میخواستم ازتون مشورت بگیرم
 میخوام ببینم باید نسبت به بی تفاوتی آدم ها چکار باید کرد؟ اصلا این بی تفاوتی مشکل ماست که زیاد حساس هستیم یا ن واقعا ....

 قضیه اینه که من با کسی که باهاش قراره ازدواج کنم رابطه ام سرد شده . یعنی ی مدتی هست ی هفته در میون اگه من پیام بدم جواب میده اگه ن اصلا خبر و احوال نمیگیره
سردرگم شدم نمی دونم چیکار کنم
چون آدم بی احساسی نیست ....قبلا یعنی چند ماه پیش هر روز باهم درارتباط بودیم ....
البته اون موقع هم همش من زنگ میزدم ....
ولی خب گفتم شاید من زیاده روی کردم هر روز کمتر زنگ زدم تا الان که دیگه آنقدر دلتنگ میشم هفته ای ی بار دیگه نمی تونم زنگ نزنم
از ی طرف میگم مزاحم کار و ....نشم از ی طرف هم میگم یعنی یک دقیقه هم نمی تونست ی پیامی بهم بده .
البته بگم پدرش با ازدواج ما کاملا راضی نشده ...
از طرف دیگه هم اینکه این آقا خیلی دست و دل بازه هر چی کار می کنه قرض میده این و اون
حالا موندم اصلا آینده ما چی میشه؟؟؟
من نسبت به بی تفاوتی چیکار کنم؟؟؟؟

با نام و یاد دوست

 

 

 

 

کارشناس بحث: استاد صابر

جمع بندی

سؤال

من با کسی که باهاش قرار است ازدواج کنم رابطه ام سرد شده، آدم بی احساسی نیست. قبلا هر روز با هم در ارتباط بودیم ولی گفتم شاید من زیاده روی کردم هر روز کمتر زنگ زدم تا الان که دیگر آنقدر دلتنگ می شوم هفته ای یک بار زنگ می زنم. البته پدرش هنوز با ازدواج ما کاملا راضی نشده. الان من نسبت به بی تفاوتی چیکار کنم؟

پاسخ

پرسشگر محترم! در خصوص فردی که قرار است با او ازدواج کنید توجه داشته باشید که مدت آشنایی شما و ایشان نباید از حد عرفی خارج شود زیرا منجر به همین کم مهری ها می شود و اصلا حرمت ازدواج واقعی شکسته می شود. بنابراین باید از ایشان بخواهید یا تکلیف شما را روشن کند و منصرف شود از ازدواج  و یا همه ی تلاش خودش را برای بهبود وضعیت فعلی و رفع موانع بکار گیرد و پدرش را نیز راضی کند.

عدم شناخت روحيّات زنانه نيز مي تواند بستري مهم براي بي‌توجهي‌ همسرتان به شما باشد كه جا دارد اطلاعات لازم در اين زمينه در اختيارش قرار گيرد؛ وگرنه صرف ابراز احساسات كار را به جايي نمي رساند، بلكه بهتر است خود معجزه گر زندگي تان باشيد؛ زيرا مردان تنها به نيازهاي مادي زن و فرزندان شان توجه دارند، در حالي كه زنان بيش‌تر خواستار حضور فيزيكي همسر و رفع نيازهاي روحي و رواني هستند. ممكن است اين ناآگاهي و بي‌اطلاعي از خواسته‌ها، انديشه و اهداف موجب ناراحتي امثال شما گردد؛ لذا در گفتگو با همسرتان به جاي اعتراض به عدم توجّهش به شما بر احساسات خود تمركز كرده و بگوييد كه چگونه از اين كه احساس مي كنيد ناديده گرفته مي شويد، آزرده خاطر مي گرديد و يا زماني كه شما را كانون توجّه خود قرار مي دهد از وي تشكّر كرده و به وي بازخورد مثبت دهيد كه اين مسأله چه احساس خوشايندي براي تان رقم مي زند.
بنابراين براي حل اين مسئله قدم مهم و ضروري را گفتگو مي دانيم. گفتگويي آرام و صميمي به دور از هر گونه تنش و بگو مگو؛ چرا كه هميشه گفتگو و صحبت در مورد هر مساله اي كمك مؤثري براي حل آن به شمار مي رفته است. پس فضاي گفتگو را به دور از خجالت و حياي بي مورد باز كرده و در مورد مسايلي كه ذهنتان را درگير كرده است به راحتي صحبت كنيد. براي اين گفتگو بهتر است مكاني را انتخاب كنيد كه هر دو در آنجا احساس آرامش مي كنيد و يا احيانا از آنجا خاطره خوبي داريد مثل پاركي كه براي بار اول با هم به آنجا رفتيد و يا اتاقي كه خاطرات خوب روزهاي اول با هم بودنتان در آنجا شكل گرفته.

با نامزدتان مفصل صحبت كنيد و با بيان خواست ها و نيازهايتان يكديگر را در شناخت بهتر هم راهنمايي نمايد. در زمينه هاي مختلفي از جمله مخالفت پدرش و رفتارهاي مابينتان از او سؤال كنيد كه چه چيزهايي موجب شده است او برخرد سردی داشته باشد و البته احتمال دارد نامزد شما محجوب به حیا باشد و نخواهد در صورت نامحرم بودن او به شما در این دوران رابطه ی جدی ای برقرار کند و البته احتمالات دیگری از جمله مخالفت پدرش هنوز هم آزاردهنده است.

در نهایت مدت زمانی را مشخص نمایید و از او بخواهید در صورت کفویت با همدیگر رسما اقدام نمایید و البته از مشاوره پیش از ازدواج نیز غفلت نکنید.

موضوع قفل شده است