جمع بندی چرا مرگ بر اسرائیل؟

تب‌های اولیه

114 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

momi14;1013280 نوشت:
من میگم متن انگلیسی کتاب کلینتون رو میخوام، این چیه؟ گرفتید مارو؟!

بنده انگلیسی بلد نیستم ولی همچین چیزی توی کتاب خانم هیلاری کلینتون که مستقیما نوشته باشه ما داعش رو ایجاد کردیم ندیدم ( البته نسخه ای که در اینترنت در دسترس همگان هست ) ! متاسفانه ظاهرا با استناد به یک خبر غیر موثق همچین موضوعی نشر و ارائه شده .

ولی با توجه به فیلمی که ارائه شد مشخصه که در اصل این موضوع که دولت آمریکا سازنده ی داعش بوده مدارکی موجود هست .

در کل خدا بهتر میداند .

momi14;1013242 نوشت:
این تفکر حاکم بر کشوره، چطور میگین فقط یه مامور؟

پس شما میگی هر کی هر چی خواست بیاد وسط خیابون بگه ؟ بعضی وقتا گناه گفتن یه حرف ناحق و یا فتنه درست کردن کمتر از قتل نیست ها ببخشید ، این ارزش غربی هاست که هر کی هر چی دلش خواست باید بگه ، که خودشون هم فقط به خورد ما میدن خودشون هم عمل نمیکنن happy

به من بیاموز;1013300 نوشت:
بنده انگلیسی بلد نیستم ولی همچین چیزی توی کتاب خانم هیلاری کلینتون که مستقیما نوشته باشه ما داعش رو ایجاد کردیم ندیدم

بله. ممنونم. اما جناب مسلم در پست 41 ادعا کردن همچین چیزی اومده. ایشون موظف هستن برای اثبات گفته شون متن انگلیسیش رو اینجا بیارن. و یا گفته شون رو پس بگیرن.
کاری ندارم شواهد چه چیزی نشون میده. در پست 40 مننگفتم شواهدی موجود نیست. من گفتم اینکه میگیم خود آمریکایی ها اعتراف کردند یه تهمته. اگر قرار باشه هر کی تو آمریکا اومد چیزی گفت بچسبونیمش به کل آمریکا و بپذیریم، خب توی ایران هم کم نیستند از افراد سرشناس و نامدار و با سابقه که خیلی چیزها رو به نظام نسبت میدن، پس اینا رو هم باید بپذیریم.

صحبت سر مقامات رسمی آمریکاست، هیچ مقام رسمی آمریکا اینقدر گاو نیست بیاد همچین اعترافی بکنه و ترامپ هم در رقابت های انتخاباتی و زمانی که هیچ مسوولیتی نداشت همچین حرفی رو زده. زمان انتخابات خودمون و تهمت هایی که مثل نقل و نبات نثار همدیگه میکردند رو یادتون رفته؟ باید همه رو باور کنیم؟

به من بیاموز;1013300 نوشت:
متاسفانه ظاهرا با استناد به یک خبر غیر موثق همچین موضوعی نشر و ارائه شده .

دقیقا نکته ش همینجاست. اینکه ما مجبور شیم برای محکومیت آمریکا و اسرائیل به تهمت زدن رو بیاریم و یا یکسری حقایق رو مخفی کنیم، جز اثبات بی مبنایی خودمون چه دلیل دیگه ای میتونه داشته باشه؟ جا داره دوستان در خودشون جستجو کنید ببینند چرا حقایق موجود براشون کافی نبوده که به ناحق رو آوردند؟

برای مسائلی مثل رساندن سلاح به دست داعش و نجات نیروهای داعش از وسط معرکه و این چیزها هم هیچ مدرکی وجود نداره، فقط یکسری ادعاست. اگه قرار باشه به ادعاها اکتفا کنیم، اونا هم کم علیه ما ادعا نکردند. مهم مدرکه. مدرک اینقدر مهمه که عربستان موشک صیاد رو جعل میکنه میذاره جلو دوربین میگه از الحوثی های یمن گرفتیم. مدرک قابل ارائه باید داشت. مدرک.

در هر صورت هر چند خانم کلینتون همچین حرفی نزده، اما من کماکان منتظرم جناب مسلم ادعای خودشون در پست 41 رو ثابت کرده و یا گفته شون رو پس بگیرند. به قول خودشون، خوانندگان قضاوت خواهند کرد. (به انضمام توضیح برای حذف تاپیک کربلای 4 که خیلی حرفا برای گفتن داشتم، نذاشتن)

به من بیاموز;1013302 نوشت:
پس شما میگی هر کی هر چی خواست بیاد وسط خیابون بگه ؟

من اینجوری گفتم؟ از این نگاه صفر و یکی دست بردارید. هر چی بیشتر سر این نگاه لجبازی کنید، جاده صاف کن دشمن میشید.
دوست داشتید بیشتر توضیح میدم.

momi14;1013305 نوشت:
من اینجوری گفتم؟

اولا بنده سوال میکنم ، یعنی میخوام ببینم همچین چیزی انتظار دارید ، دوما در رد شبهه ای که Symphony ایجاد کرد نوشتم ، حالا ممکنه سهوا شمارو نقل قول کرده باشم .

سلام.

به من بیاموز;1013355 نوشت:
اولا بنده سوال میکنم ، یعنی میخوام ببینم همچین چیزی انتظار دارید

مرز مشخصی برای آزادی بیان حقیقی وجود نداره، چون هر کی تعریف خودش رو از آزادی داره. به ناچار قانون میاد برای جلوگیری از هرج و مرج یه مرزبندی انجام میده. اما لزوما این قانون صحیح نیست و حق هر شهروندی برای اعتراض به این قانون محفوظه.

به من بیاموز;1013355 نوشت:
دوما در رد شبهه ای که Symphony ایجاد کرد نوشتم

ایشون چه شبهه ای مطرح کردن؟

مسلم;1013262 نوشت:
خانم هیلاری کلینتون، وزیرخارجه سابق آمریکا در کتاب خود با عنوان "گزینه‌های دشوار" که اخیرا در آمریکا چاپ شده است، نوشته است: ما وارد جنگ عراق،‌ لیبی و سوریه شدیم و همه چیز بر وفق مراد و بسیار خوب بود اما ناگهان انقلاب مصر در 30 ژوئن رخ داد و همه چیز ظرف 72 ساعت تغییر کرد.
ایشان در ادامه اینطوری نوشته است که: من به 112 کشور جهان سفر کرده بودم و با برخی از دوستان این توافق حاصل شد تا به محض اعلام تاسیس دولت اسلامی(داعش) این گروه به رسمیت شناخته شود اما ناگهان همه چیز فروپاشید. توافق شده بود تا دولت اسلامی در روز 5 / 7 / 2013 اعلام شود و ما منتظر اعلام تاسیس آن بودیم تا ما و اروپا هرچه سریعتر آن را به رسمیت بشناسیم.

منتظر متن انگلیسی این کتاب هستم.

مسلم;1013273 نوشت:
من تا حدودی در جریان جزئیات مسئله هستم، اگر بنا بر حذف تاپیک به خاطر منع آزادی بیان بود از همان ابتدا حذف میشد، خیلی زود قضاوت می کنیم، خیلی زود...

لطفا من رو از این اشتباه و خطا خارج کنید. ممنون

momi14;1013374 نوشت:
منتظر متن انگلیسی این کتاب هستم.

پیدا کردن مطلبی که از طرق متعدد اثبات شده و مورد قبول خود شما هم هست چه تاثیری به لحاظ علمی داره جز اینکه زمان زیادی از من بگیره که بگردم پیداش کنم.

مسلم;1013404 نوشت:
پیدا کردن مطلبی که از طرق متعدد اثبات شده و مورد قبول خود شما هم هست چه تاثیری به لحاظ علمی داره جز اینکه زمان زیادی از من بگیره که بگردم پیداش کنم.

من میگم مورد قبول من نیست که همچین حرفی زده خانم کلینتون. اما شما باز هم بر سر ادعای خود هستید و حاضر به پس گرفتنش هم نیستید، خیلی خب. من از شما خواهش میکنم به عنوان پاسخگو کمی وقت بگذارید و برای من پرسشگر بگردید پیداش کنید. اجرتون با امام حسین.

البته اگه تا آخر عمرتون هم بگردید پیدا نمیکنید، چون اصلا وجود نداره، اما من چه کنم شما مرغتون یه پا داره؟

دلیل علمیش هم اصلا مسئله ی گفتن یا نگفتن خانم کلینتون نیست. بحث سر اینه که شما به عنوان یک پاسخگو به منابع نامعتبر استناد میکنید. چرا اونوقت؟ چراییش خیلی مهمه.
نمیگم همه، ولی بخش زیادی از افکار شما ریشه در همین منابع دارند که به عنوان پاسخگو اونا رو تحویل پرسشگر میدید. در هر صورت من و همه ی کسانی که این تاپیک رو مطالعه کردند منتظر اثبات گفته تون هستیم.

ضمنا شما در پست 46 من رو متهم به قضاوت عجولانه کردید، بدون اینکه من از عدم آزادی بیان صحبتی کرده باشم. صحبت من این بود که جوابی نداشتید بدید. مثل الان که برای پیدا کردن منبع اصلی دارید بهانه میارید.

ممنون میشم در این رابطه و علت حذف تاپیک کربلای 4 تا همونجا که در جریان هستید روشنگری بفرمایید تا من هم از اشتباه خارج بشم.

سلام. از پاسخگوی محترم درخواست میکنم سوال من پرسشگر رو پاسخ بدین.

مسلم;1013218 نوشت:
شما باز هم دشمنی چون اسرائیل را با دشمنانی که این طرف و آن طرف برای انسان حرف در می آورند و دو به هم زنی می کنند مقایسه کردید!!!
اگر دشمنی باشد که دنبال نابودی شما باشد، دشمنی باشد که از هیچ آسیب زدنی چه اقتصادی و چه حتی قتل شما ابایی نداشته باشد قطعا یکی از اولویت های شما مهد بود، ولو آنکه اینجا در زبان انکار کنید.

در گیری و کشمکش میان فلسطینیان و اسراییل برمیگرده به حدود دو هزار تا سه هزار سال پیش ; اگر شما کتاب مقدس رو خونده باشین که میدونم خوندین اطلاع دارین که از دو هزار و پانصد سال پیش تا کنون یا فلسطینی ها پیروز می‌شدند یا اسراییلی ها

دعوای میان این دو تا قوم هیچ اولویتی نه برای من داره و نه برای انسانیت و نه حتی برای دین

هشتاد میلیون آواره سوریه ای
این همه تجاوز و قتل و غارت در سوریه
این همه کشت و کشتار در لبنان و ....
‌این همه هزینه های جنگ
این همه افسردگی و خودکشی و ازدواج نکردن ها و بی دین شدن ها در درون کشور خودمون

اون هم به خاطره دو میلیون فلسطینی که خودشون دارن خیلی شیک و مدرن زیر سایه یک کشور دموکرات هم فرایض دینی شون رو انجام میدن؛ هم دارند به راحتی مناسک اجتماعی‌شون رو انجام میدن و با مسیحی ها و یهودی ها زندگیشون رو می‌کنند

ولی خوب شما دوست دارین جامعه اسلامی درست کنین
چجوری

عبادت گاههای یهودی ها رو یا خراب کنین یا توالت عمومیش کنین

یهودی ها رو امر به معروفشون کنین و چادر و روسری سرشون کنین

کنیسه ها و کلیسا ها رو تعطیل کنین

و ....

خوب اینها اولویت های شما هستند میدونم اینها هیچ اولویتی برای من نیستند هیچ اولویتی برای یک فلسطینی نیست و هیچ اولویتی برای انسانیت هم نیست این اولویت ها فقط برای باصرین اسلامی هست که میخوان دنیا رو تغییر بدن

یا بکشندیا کشته بشن تا یک جامعه اسلامی مثل همینی که شاهدش هستیم با این همه تجاوزات به حقوق شهروندی و اختلاص و بدبختی و فساد و فحشا راه بندازین

دنیا هم جلوتون وای میایسته
اینها اولویت های شماست ; سینه تون رو محکم جلو بگیرین و از آرمان‌هاتون سخن بگین ; بگین میخواین با اسراییل چی کار کنین ;بگین که
میخواین اون رو تبدیل به یک جامعه اسلامی بکنین ; خدایی دلتون میاد ; کشوری که به زیبایی مهمانداره سه تا دین بزرگ هستش رو وردارین اسلامیش بکنین واونجا رو هم گند بزنین

فرض می‌کنیم اسراییل رو گرفتین اسراییل مهد دو تا دین بزرگ یهودیت و مسیحیت هست فکر می‌کنین آلمان مسیحی میزاره اونو تبدیل به یک جامعه اسلامیش
بکنین یا سوییس مسیحی میزاره یا بلژیک و فرانسه مسیحی میزارن یا حتی روسیه

فقط دوست دارین بازی راه بندازین و بمب بسازین و آدم بکشین

momi14;1013411 نوشت:
شما به عنوان یک پاسخگو به منابع نامعتبر استناد میکنید

کمی در متن کتاب جستجو کردم و نتوانستم این مطلب را در متن انگلیسی کتاب پیدا کنم، البته بنده می بایست مستقیما به منبع زبان اصلی مراجعه کرده و به آن استناد می کردم، و از این بابت رسما عذرخواهی می کنم و استناد خودم را هم پس می گیرم تا زمانی که خودم متن انگلیسی را بخوانم و سپس به آن استناد کنم.

اما کلامی از شما مرا به سختی به فکر فرو برد:

momi14;1013411 نوشت:
بخش زیادی از افکار شما ریشه در همین منابع دارند که به عنوان پاسخگو اونا رو تحویل پرسشگر میدید

من در این موضوع استثنائا با توجه به این که مطلب مورد اعتراف ترامپ، و به گونه ای مشابه در برخی کلیپ های سخنرانی حتی مورد اعتراف خانم کلینتون بود، چنین انتسابی را که در منابع خبری متعدد آمده بود، دور از ذهن ندانسته و به آن استناد کردم، و پذیرفتم که به همین اندازه هم نباید اکتفا می کردم، اما اینکه می فرمایید بخش زیادی از افکار ما ریشه در این منابع دارد طبق کدامین آمارگیری است؟
شما چند موضع دیگر بیاورید که بنده در مباحث بنیادین که خاستگاه آنها منابع خبری نباشد، به این منابع استناد کرده باشم.

من از لزوم اعتبار منابع برای استناد آگاه هستم، خودم برای نوشتن پایان نامه ام مجبور شدم با چندتا واسطه یک کتاب انگلیسی را از کتابخانه وزارت امور خارجه امانت بگیرم، اگر اینجا غیر مستقیم به کتاب استناد کرد چون از قرائن و شواهدی که وجود داشت این استناد را مطابق با واقع دانستم، اما شما که بنده را متهم می کنید که چرا بدون خواندن متن انگلیسی به سایت هایی که این خبر را از این منبع نقل کرده اند استناد کرده ام، بعید می دانم کار شما هم غیر از رفتار بنده بوده باشد، یعنی به شدت بعید می دانم که شما هم تمام متن انگلیسی کتاب را خوانده باشید، و نبودن این موضوع در کتاب را با این قاطعیت به خواندن خودتان مستند کرده باشید، شما هم در نفی این مطلب احتمالا دارید با استناد به برخی دیگر از سایت ها بیان می کنید؛ درست نمیگویم؟ میتوانم بپرسم این اطمینان از کجا آمده است:

momi14;1013411 نوشت:
اگه تا آخر عمرتون هم بگردید پیدا نمیکنید، چون اصلا وجود نداره

momi14;1013411 نوشت:
علت حذف تاپیک کربلای 4

با عرض معذرت لزومی نمیبینم در این خصوص به شما توضیح بدهم...
منظورم از بیان موضوع فقط همین بود که تذکر بدهم در مورد چیزی که اطلاع ندارید قضاوت نکنید...

فرشته برمیگردد;1013460 نوشت:
اون هم به خاطره دو میلیون فلسطینی که خودشون دارن خیلی شیک و مدرن زیر سایه یک کشور دموکرات هم فرایض دینی شون رو انجام میدن؛ هم دارند به راحتی مناسک اجتماعی‌شون رو انجام میدن و با مسیحی ها و یهودی ها زندگیشون رو می‌کنند

فرشته برمیگردد;1013460 نوشت:
شما دوست دارین جامعه اسلامی درست کنین
چجوری عبادت گاههای یهودی ها رو یا خراب کنین یا توالت عمومیش کنین
یهودی ها رو امر به معروفشون کنین و چادر و روسری سرشون کنین
کنیسه ها و کلیسا ها رو تعطیل کنین

فرشته برمیگردد;1013460 نوشت:
در گیری و کشمکش میان فلسطینیان و اسراییل برمیگرده به حدود دو هزار تا سه هزار سال پیش ; اگر شما کتاب مقدس رو خونده باشین که میدونم خوندین اطلاع دارین که از دو هزار و پانصد سال پیش تا کنون یا فلسطینی ها پیروز می‌شدند یا اسراییلی ها

فرشته برمیگردد;1013460 نوشت:
فرض می‌کنیم اسراییل رو گرفتین اسراییل مهد دو تا دین بزرگ یهودیت و مسیحیت هست فکر می‌کنین آلمان مسیحی میزاره اونو تبدیل به یک جامعه اسلامیش
بکنین یا سوییس مسیحی میزاره یا بلژیک و فرانسه مسیحی میزارن یا حتی روسیه
فقط دوست دارین بازی راه بندازین و بمب بسازین و آدم بکشین

سرکار خانم، ما و شما اختلافات مبنایی عمیقی داریم که به خاطر آنها به نتیجه مشترک نخواهیم رسید...
من هیچکدام از سخنان شما را قبول ندارم، همه اش بافته های ذهنی خودتان است، شما اسلامی که ما به آن معتقد هستیم را نقد نمی کنید، اسلامی را که خودتان به اشتباه شناخته اید را دارید نقد می کنید..!!

ما هرگز برای هیچ سرزمینی دین تعیین نمیکنیم، اگر مسلمانان بی دلیل به یک کشور مسیحی حمله کنند قطعا آنها را محکوم خواهیم کرد...
ما هرگز نگفتیم مسلمانان فلسطینی حاکم شوند، می گوییم ساکنان بومی فلسطین به هر دینی که هستند حاکم شوند و در خصوص این مهاجرین تصمیم گیری کنند.
اینکه گمان می کنید فلسطینیان خیلی شیک دارند در سرزمین های اشغالی زندگی می کنند را نمیدانم با چه توهمی معتقد شده اید در حالی که سازمان های بین المللی هم تخریب خانه های فلسطینیان و تداوم شهرک سازی های صهیونیستی را محکوم می کنند!!
من واقعا نمی دانم شما از کدام فلسطین و کدام اسلام حرف می زنید!!

فرشته برمیگردد;1013460 نوشت:
در گیری و کشمکش میان فلسطینیان و اسراییل برمیگرده به حدود دو هزار تا سه هزار سال پیش ; اگر شما کتاب مقدس رو خونده باشین که میدونم خوندین اطلاع دارین که از دو هزار و پانصد سال پیش تا کنون یا فلسطینی ها پیروز می‌شدند یا اسراییلی ها

دعوای میان این دو تا قوم هیچ اولویتی نه برای من داره و نه برای انسانیت و نه حتی برای دین

هشتاد میلیون آواره سوریه ای
این همه تجاوز و قتل و غارت در سوریه
این همه کشت و کشتار در لبنان و ....
‌این همه هزینه های جنگ
این همه افسردگی و خودکشی و ازدواج نکردن ها و بی دین شدن ها در درون کشور خودمون

اون هم به خاطره دو میلیون فلسطینی که خودشون دارن خیلی شیک و مدرن زیر سایه یک کشور دموکرات هم فرایض دینی شون رو انجام میدن؛ هم دارند به راحتی مناسک اجتماعی‌شون رو انجام میدن و با مسیحی ها و یهودی ها زندگیشون رو می‌کنند

ولی خوب شما دوست دارین جامعه اسلامی درست کنین
چجوری

عبادت گاههای یهودی ها رو یا خراب کنین یا توالت عمومیش کنین

یهودی ها رو امر به معروفشون کنین و چادر و روسری سرشون کنین

کنیسه ها و کلیسا ها رو تعطیل کنین

و ....

خوب اینها اولویت های شما هستند میدونم اینها هیچ اولویتی برای من نیستند هیچ اولویتی برای یک فلسطینی نیست و هیچ اولویتی برای انسانیت هم نیست این اولویت ها فقط برای باصرین اسلامی هست که میخوان دنیا رو تغییر بدن

یا بکشندیا کشته بشن تا یک جامعه اسلامی مثل همینی که شاهدش هستیم با این همه تجاوزات به حقوق شهروندی و اختلاص و بدبختی و فساد و فحشا راه بندازین

دنیا هم جلوتون وای میایسته
اینها اولویت های شماست ; سینه تون رو محکم جلو بگیرین و از آرمان‌هاتون سخن بگین ; بگین میخواین با اسراییل چی کار کنین ;بگین که
میخواین اون رو تبدیل به یک جامعه اسلامی بکنین ; خدایی دلتون میاد ; کشوری که به زیبایی مهمانداره سه تا دین بزرگ هستش رو وردارین اسلامیش بکنین واونجا رو هم گند بزنین

فرض می‌کنیم اسراییل رو گرفتین اسراییل مهد دو تا دین بزرگ یهودیت و مسیحیت هست فکر می‌کنین آلمان مسیحی میزاره اونو تبدیل به یک جامعه اسلامیش
بکنین یا سوییس مسیحی میزاره یا بلژیک و فرانسه مسیحی میزارن یا حتی روسیه

فقط دوست دارین بازی راه بندازین و بمب بسازین و آدم بکشین

سلام علیکم

جناب فرشته بر میگردد موضوعات رو با هم خلط نکنید افرادی که امروز در بخش اشغال شده فلسطین زندگی میکنند در رفاه نیستند حداقل این ادعا بلحاظ تئوری قابل اثبات نیست وقتی بدانیم از جامعه ای نا آرام داریم صحبت میکنیم که افراد بواسطه نژاد و بعد بر اساس ملیت و میزان درآمد و ثروت طبقه بندی میشوند و با این توصیف گروهی پست نژادی و ملیتی قرار است با گروهی با نژاد برتر همزیستی کنند .
در عین حال با همین ادعای سرزمین موعود باید روحیه تهاجمی دیگر ستیزی داشته باشد . این ملت بلحاظ تئوری کلی دارد رنج میکشد چطور زندگی بهشت گونه تصور شده شما رو با این توصیفات میشه تصور کرد ؟

بیش از هر چیز در نوشته شما این مساله بچشم میخورد که شکایت از خودمان باید منتج بر اشتباه ما و درستی دیگران بشود که این تصور یغلط است فقط مرغ همسایه شماست که غاز است .

برای شناخت بیشتر دولت یهودی ، کتابی با نام " پروتکل بزرگان صهیون" منتشر شد در اروپا . مطالعه بفرمایید
این صفحه پروتکل های یهود :

http://jscenter.ir/jewish-studies/jewish-bibliography/831/%d9%85%d8%aa%d9%86-%da%a9%d8%a7%d9%85%d9%84-%d9%be%d8%b1%d9%88%d8%aa%da%a9%d9%84%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%db%8c%d9%87%d9%88%d8%af/

مساله بعد نگاهی که با این مانیفست ، بحدی تجانس دارد که میتواند مبنای این پروتکل دانست و آن کتاب تلمود است
http://yahood.net

انجمن سنهدرین سرچشمه تلمود

http://jscenter.ir/jewish-studies/jewish-bibliography/883/%d8%a7%d9%86%d8%ac%d9%85%d9%86-%d8%b3%d9%86%d9%87%d8%af%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%b3%d8%b1%da%86%d8%b4%d9%85%d9%87-%d8%aa%d9%84%d9%85%d9%88%d8%af/

غیر از ماهیت و چیستی این جریان ، ملت ایران آسیبهای فراوانی از صهیونیستها دیده اند چه در زمان شاه و چه در زمان پس از انقلاب و جنگ ایران و عراق .

[=Times New Roman]

مسلم;1013466 نوشت:

کمی در متن کتاب جستجو کردم و نتوانستم این مطلب را در متن انگلیسی کتاب پیدا کنم،
البته بنده می بایست مستقیما به منبع زبان اصلی مراجعه کرده و به آن استناد می کردم،
و از این بابت رسما عذرخواهی می کنم و استناد خودم را هم پس می گیرم
تا زمانی که خودم متن انگلیسی را بخوانم و سپس به آن استناد کنم.


استاد مسلم عزیز، این صداقت و شرافت و مردانگی شما ستودنیست@};-

اینکه برعکس خیلی ها اونقدر شجاعت دارید که وقتی اشتباهی میکنید می پذیرید

و مطمئنا این اشتباهات که به ندرت رخ می دهند، باعث نمی شود که دیگران خود را اساتید فن جا بزنند

و وانمود کنند که با مطالعه صحبت میکنند.

یکی از اقوام ما نسبت به هرکس و هر چیزی که فکرش را بکنید بدبین است

و به نگاه مثبت و حمل بر صحت کردن آلرژی دارد.

خب مطمئنا کسی که این همه بدبینی و جهالت دارد و در مورد همه کس و همه چیز نظر می دهد

قطعا یک جاهایی هم نظراتش درست از آب در می آید و بعد ژست روشنفکری می گیرد و می گوید یادتان هست ؟ چقدر گفتم فلانی دزد است ؟

ولی مسئله این است که این درست از آب درآمدن نظراتش بخاطر مطالعه و سطح دانش و بینش بالایش نیست

بلکه بخاطر این است که ایشان در مورد همه ی حالت های ممکن نظر می دهد. پس قطعا یک جاهایی هم حرفش درست در می آید

[=times new roman] نکته ی دیگر اینکه اصلا به آن همه نظرات چرندی که داد و درست از آب در نیامد و زندگی خودش و دیگران را به فنا داد اصلا اشاره نمی کند

سلام

مسلم;1013466 نوشت:
کلامی از شما مرا به سختی به فکر فرو برد:

این دقیقا همون چیزیه که فکر منو هم خیلی به خودش مشغول کرده.

این قبیل سوگیری ها هرچند صحیح نیست، اما برای انسان غیر معصوم طبیعیه و من هم ازش مستثنی نیستم.

مسلم;1013466 نوشت:
شما چند موضع دیگر بیاورید که بنده در مباحث بنیادین که خاستگاه آنها منابع خبری نباشد، به این منابع استناد کرده باشم.

قبلا در تاپیک دیگه ای به جناب شعیب گفته بودم با توجه به ناشناس بودن شما، من شخص شما رو مخاطب قرار نمیدم، مخاطب من یک جریان فکریست. جریان فکری که من هم زمانی عضوش بودم و دفاع تمام قد گاهی با دلیل و گاهی بی دلیل از مواضع این جریان توسط خودم رو خوب یادمه.

مسلم;1013466 نوشت:
میتوانم بپرسم این اطمینان از کجا آمده است:

واقعا براتون سواله یا قصد محکوم کردن منو دارید؟

اگه براتون سوال شده، خب بله. من هم متن انگلیسی کتاب رو نخوندم، اما اینکه میبینید اینقدر با اطمینان از نبودش صحبت میکردم، به این دلیله که تا چهار پنج سال پیش، من جای شما بودم و خوب این شرایط رو میشناسم.

اتفاقا منابعی که من خودم ازشون استناد کردم تفکری لیبرال دارن. بدون اینکه خودم متن اصلی رو خونده باشم، اینقدر از صحت گفته ی این منابعی که ریشه فکرشون صحیح نیست اطمینان داشتم که حاضر بودم تا هر کجا که لازم باشه سر موضع خودم پافشاری کنم.
صحبت اصلی من هم همینه.من نمیتونم انتظار داشته باشم تک تک کاربران رو به یاد داشته باشید، اما اگه لطف کنید و پست های سیاسی بنده رو بخونید، میبینید که 4 ماهه دارم روی این قضیه مانور میدم.(یعنی از اینجا به بعد: http://www.askdin.com/showthread.php?t=63824&p=999857&viewfull=1#post999857)
چرا باید حتما لیبرال ها این دروغ رو فاش کنن؟ چرا یک نفر از جریان فکری به زعم خودتون حق، نسبت به این دروغ (احتمالا کیهان) واکنش نمیده؟ چرا باید حقیقت رو از لیبرال ها بشنوم؟ چرا یه جریان وسط وجود نداره که با اطمینان بشه به همه جاش استناد کرد؟ شما خودتون در کجای این زمین بازی ایستادید؟

دروغ دروغه. فرقی نمیکنه علیه کی باشه، علیه دشمن ترین دشمنامون هم حق نداریم تهمت بزنیم، چه بسیار آدمایی که با پی بردن به حقیقت پای حرف های راست شما هم دیگه نمیشینند.
شما که خیلی خوبی، خیلی مخلصی و برای رضای خدا ملت رو ارشاد میکنی، چقدر براتون اهمیت داره که شاید یک نفر از این آدما رو میشد جذب کرد؟

این موضوع اصلا موضوع ساده ای نیست. وقتی شما حالا نمیدونم از سر سادگی یا چه چیز دیگه ای فکر میکنید یک مقام "رسمی" آمریکایی اینقدر شوته که میاد همچین اعترافی میکنه، یعنی هیچی از دشمن نمیدونید و با همین ندانسته هاتون برای مقابله باهاش برنامه ریزی میکنید.

مسلم;1013466 نوشت:
از قرائن و شواهدی که وجود داشت این استناد را مطابق با واقع دانستم

صحبت من سر همین قرائن و شواهدیست که میفرمایید، اگه ابتداش رو پیدا کنید و شهامتش رو هم داشته باشید تا تهش برید، به دروغ بودن خیلیاش پی خواهید برد. البته قبلش باید خودتون رو برای شاخ درآوردن آماده کنید.

مسلم;1013466 نوشت:
با عرض معذرت لزومی نمیبینم در این خصوص به شما توضیح بدهم...
منظورم از بیان موضوع فقط همین بود که تذکر بدهم در مورد چیزی که اطلاع ندارید قضاوت نکنید...

وقتی شما یک نفر رو متهم به چیزی میکنید، مثلا قضاوت عجولانه اونهم جلوی تا الان 1577 بار بازدید، اون طرف حق داره بدونه چرا داره متهم میشه و حق داره از خودش دفاع کنه. اگر لزومی به توضیح و اثبات نمیبینید، حق متهم کردن هم ندارید، مگه این خودتون رو در جایگاهی که هستید، تافته ی جدا بافته پنداشته باشید.

اون تاپیک تا زمانی که به صورت یکطرفه به منتقدین حمله کرده بود، هیچ مشکلی نداشت. بالاخره اصل، جریان فکریه دیگه، فارغ از حق یا ناحق بودنش.
اما بعد از اینکه من ورود کردم مشکل دار شد یهو.

چند روز تاپیک قفل بود و جناب مقداد و جناب عماد تاپیک رو مطالعه میکردند و من در تعجب از اینکه دقیقا چیو بررسی میکنن؟ چون نه تخصصش رو دارند و نه حتی اگه تخصصش رو هم داشتند، جوابی میتونستند بدن. واقعا برام سوال بود مثلا چی میخوان بگن. که با حذفش به جواب سوالم رسیدم.
در نهایت مدیر ارجاع سوالات فرمودند به علت نبود شواهد کافی حذف شد. البته اگه تاپیک رو مطالعه کرده باشید، در خط اول اولین پستم گفته بودم این پست حذف خواهد شد.

مسئله آزادی یا عدم آزادی بیان نیست. (چیزی که عیان است، چه حاجت به بیان است) مسئله نبود پاسخه. پاک کردن صورت مسئله.

در هر صورت من دنبال جوابی از شما بودم که به خودم ثابت کنم اشتباه کردم و قضاوتم عجولانه بود که ...

momi14;1013492 نوشت:
من شخص شما رو مخاطب قرار نمیدم، مخاطب من یک جریان فکریست. جریان فکری که من هم زمانی عضوش بودم و دفاع تمام قد گاهی با دلیل و گاهی بی دلیل از مواضع این جریان توسط خودم رو خوب یادمه.

momi14;1013492 نوشت:
دروغ دروغه. فرقی نمیکنه علیه کی باشه، علیه دشمن ترین دشمنامون هم حق نداریم تهمت بزنیم، چه بسیار آدمایی که با پی بردن به حقیقت پای حرف های راست شما هم دیگه نمیشینند.

من حرف شما را کاملا قبول دارم، هرگز از دروغ و جعل اخبار حمایت نکرده و نمی کنم، و این را هم قبول دارم که هر دو جبهه حق و باطل گاهی به دروغ متمسک میشوند، اما این نباید ما را به جبهه حق بدبین کند، من اگر به یک امر ضعیف استناد کردم به خودم مربوط است، فقط من زیر سوال میروم، نه اینکه تمام تفکر زیر سوال برود، این رفتارها اگرچه ممکن است فضا را غبارآلودتر کرده و تشخیص حق را دشوارتر سازد، اما هرگز نباید ما را نسبت به جبهه حق بدبین سازد.
خصوصا در این موضعی که بنده استناد کردم، این استناد ضعیف، اصل دخالت امریکا در ایجاد داعش را زیر سوال نمیبرد.

اینکه من از یک اشتباه یک نفر تمام تفکرات او، و تمام تفکرات همفکران او را بی اعتبار بدانم خودش یک استناد به دلیلی بسیار ضعیف تر از اصل آن استناد است!

momi14;1013492 نوشت:
اتفاقا منابعی که من خودم ازشون استناد کردم تفکری لیبرال دارن. بدون اینکه خودم متن اصلی رو خونده باشم، اینقدر از صحت گفته ی این منابعی که ریشه فکرشون صحیح نیست اطمینان داشتم که حاضر بودم تا هر کجا که لازم باشه سر موضع خودم پافشاری کنم.

طبق آنچه که عرض کردم قطعا ای مبنا به لحاظ اعتبار منطقی مشکل دارد...
امروز راحت ترین کار دشمن اتفاقا همین است که بگردند از میان اخبار جبهه حق یک حرف ضعیف پیدا کنند و از همان برای ضربه به اعتبار جبهه حق نهایت بهره برداری را داشته باشند، در حالی که شبکه های بی بی سی و voa و مانند آن دروغ نمیگویند؟ لیبرال ها تا کنون دروغ نگفته اند؟ دروغ های آمدنیوز قابل شمارش است؟

من و شما هر دو بر سر کتابی که نخوانده ایم به منابع دیگر استناد کرده ایم، مهم نیست که کدام یک از این دو دیدگاه درست است، مهم این است که هر دو استناد اشتباه است؛ البته من تعصبی روی هیچ سایت و شبکه ای ندارم، و میدانم که باید گزاره ها را قضاوت کرد، وگرنه هر کجا که بنگرید ممکن است حق و باطل را آمیخته با هم ببینید، پس بهتر است به فرموده امام علی(ع) ابتدا حق و باطل را تشخیص دهیم، و سپس سخنان اشخاص، شبکه ها، رسانه ها و احزاب را با آن بسنجیم، تا اگر خبر غیر واقعی از جبهه حق شنیدیم، نسبت به آن بدبین نشده، و اگر خبر درستی از جبهه باطل شنیدیم مجذوب آن نگردیم.

momi14;1013492 نوشت:
این موضوع اصلا موضوع ساده ای نیست. وقتی شما حالا نمیدونم از سر سادگی یا چه چیز دیگه ای فکر میکنید یک مقام "رسمی" آمریکایی اینقدر شوته که میاد همچین اعترافی میکنه، یعنی هیچی از دشمن نمیدونید و با همین ندانسته هاتون برای مقابله باهاش برنامه ریزی میکنید

بله درسته اما باور کنید از این شوت ها زیاد هستند، هم در میان مسئولین آمریکا، و هم در میان مسئولین خودمان؛ خیلی تعجب نکنید!
من از مسئولین خودمان مثال نمیزنم که چطور با بزرگ نمایی و شفاف سازی مشکلات ناشی از تحریم ها و زمین گیر شدن ایران به دشمن گرا می دهند، اما در مورد مسئولین آمریکا همین ترامپ را ببینید! یا همین خانم هیلاری کلینتون که در یک کلیپی از سخنرانی هایشان که به زبان اصلی هم هست و در اینترنت هم فراوان هست تصریح میکند که طالبان را آمریکا 20 سال پیش به وجود آورد.

فرشته برمیگردد;1012618 نوشت:

چرا مرگ بر ایرائیل ....
...............................................

بنابراین چرا مرگ بر اسرائیل .؟

پاسخ :

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
به نام خداوند رحمتگر مهربان
تَبَّتْ يَدَا أَبِي لَهَبٍ وَتَبَّ ﴿۱﴾
بريده باد دو دست ابولهب و مرگ بر او باد (۱)
مَا أَغْنَى عَنْهُ مَالُهُ وَمَا كَسَبَ ﴿۲﴾
دارايى او و آنچه اندوخت‏ سودش نكرد (۲)
سَيَصْلَى نَارًا ذَاتَ لَهَبٍ ﴿۳﴾
بزودى در آتشى پرزبانه درآيد (۳)
وَامْرَأَتُهُ حَمَّالَةَ الْحَطَبِ ﴿۴﴾
و زنش آن هيمه‏ كش [آتش فروز] (۴)
فِي جِيدِهَا حَبْلٌ مِنْ مَسَدٍ ﴿۵﴾
بر گردنش طنابى از ليف خرماست (۵)

momi14;1013447 نوشت:
سلام. از پاسخگوی محترم درخواست میکنم سوال من پرسشگر رو پاسخ بدین.

شما اصلا ببینید این بحثی که راه انداختین چه ارتباطی به این تایپک داره ؟ اومدین حرف دهن کارشناس محترم گذاشتین که چرا فلان جا به خانم کلینتون فلان حرفو زدن بعد که کارشناس تایید کرد ( احتمالا از روی خطا ) شروع کردید گفتید سند میخوام سند میخوام .

آیا یک نقطه ضعف پیدا کردید و اونو توی یه تایپک حساس غیر مرتبط به کار بردید که نتیجه بحث رو عوض کنید ؟

اگر میخواید بگین که نباید به مطالب غیر معتبر استناد کرد خب درستون را دادید و ما هم متشکریم ، دیگر بیشتر از این چرا پافشاری میکنید تا عیب یک مسلمان را اثبات و آشکار کنید ؟

اصلا موضوع سوال کننده چیز دیگریست ، اینکه چرا مرگ بر اسرائیل میگوییم وقتی آنها وارث اسرائیل هستند ، بنده هم عرض کردم ( به عنوان یک کاربر ) :

اولا ثابت کنید واقعا آنها تنها وارث حضرت یعقوب هستند ( یعنی هیچکدام از وارثان حضرت یعقوب بعدا مسلمان نشده )
دوما ثابت کنید حق حاکمیت برای تمام فرزندان ابراهیم است ( نه امام و حاکم جامعه بر حق )
سوما ثابت کنید امام و حاکم جامعه بر حق از میان مسلمانان نیست .

در نتیجه پرسشگر یک عده ادعاهای مختلف رو مطرح کرده ولی همین ادعاهای بدون ذکر منبع و احتمالا بی اساس هم نمیتونن ثابت کنن که سرزمین فلسطین مال اسرائیل است .

حال که حاکمیت آنها ثابت نشده آنجا چه غلطی میکنند ؟ چرا و به چه حقی حکومت مثلا یهودی تشکیل داده و حق مسلمانان را ضایع میکنند ؟

اگز قبول کردید که ظالم هستند و برائت از ظالمین هم لازم است ، پس گفتن سخن مرگ بر اسرائیل و امریکا که از آن حمایت میکند نیز دلیل کافی دارد .

سلام
در مورد مسایلی که فرمودید من هنوز بحث دارم وای جسارتا یک موضوعی فکرم رو کمی مشغول کرده

راهکار عملی شما برای حل قضیه اسراییل چی هست

یعنی میخواین بمب بسازین از اونطرف هم عربستان و مصر و فرانسه و انگلیس و آلمان رو در شرایطی قرار بدین که اسراییل نابود بشه

یا اصلا به قول شما بیان و از اهالی واقعی فلسطین رای گیری کنن خوب چجوری ; چجوری تعیین کنیم آقای ایکس یا ایگرگ شهروند اون نقاط هستند یا نیستند

بعدش با میلیونها فرزند یهودی که در اسراییل دنیا اومدن و الان شهروند اونجا هستند و یا به کشورهای دیگر مهاجرت کردن چی کار کنیم

ببینید هدف باید واضح باشه تا دست یافتنی باشه

میخواین چی کار کنین

میخواین اسراییل رو با بمب اتم بزنین
میخواین بریزین در اسراییل و همشون رو بکشین
میخواین اینقدر دعا کنین تا همشون بمیرن

میخواین چی کار کنین

با سلام

فرشته برمیگردد;1013557 نوشت:
میخواین اسراییل رو با بمب اتم بزنین
میخواین بریزین در اسراییل و همشون رو بکشین
میخواین اینقدر دعا کنین تا همشون بمیرن

ادبیات شما نشان از احساسات شما دارد، و این احساسات منفی شدید ناشی از یک شناخت اشتباه است، و این شناخت اشتباه نشأت گرفته از منابع نادرست در کسب اطلاعات و اخبار است...
این که ما میخواهیم اسرائیل را با بمب بزنیم، میخواهیم همه شان را نابود کنیم و اینها تخیلات ذهنی یک عده است که به گوش مردم ما می کنند، وگرنه اسرائیل خیلی بیشتر ما را به حمله نظامی تهدید کرده است...
ما که دشمنی با ژن صهیونیست ها و یا دین یهود نداریم، ما با ظلم مخالفیم، با اشغال مخالف هستیم
جمهوری اسلامی افتخار دارد که هیچ جنگی ر آغاز نکرده است، اگر چه بارها به دفاع وادار شده است
اما در مورد راهکار ما:

فرشته برمیگردد;1013557 نوشت:
راهکار عملی شما برای حل قضیه اسراییل چی هست

راهکار ما هم عقلی و منطقی است و هم دینی که رهبرمان بارها اشاره کرده اند:
حق حاکمیت به بومیان فلسطینی سپرده میشود، حالا به هر دینی که هستند چه مسیحی، چه یهودی و چه مسلمان، و سپس این حکومت برآمده از دل مردم در خصوص مهاجرین تصمیم گیری می کند، مانند هر حکومت دیگری که اگر مهاجرینی وارد سرزمین او شوند خودش باید در این خصوص تصمیم گیری کند.
نه ایران باید دخالت کند، نه آمریکا و نه هیچ کشور دیگری، فقط خود مردم فلسطین به هر دینی که هستند، والسلام

فرشته برمیگردد;1013557 نوشت:
میخواین چی کار کنین

بنده به عنوان یک انسان مسلمان ، بهتره فعلا خودمو اصلاح و خالص کنم و آماده ی ظهور بشم مساله اسرائیل رو هم اولا خداوند متعال دوما رهبری میدونن چیکار میکنن باید به ایشون اعتماد کنیم و پشت سرشون حرکت کنیم و قرار نیست همه اسرار کشورو اینجا فاش کنن ، بعضی کارهایی هم که انجام میشه مثل مبارزه هایی که برای دفاع از حرم توی سوریه انجام میشه هم البته ضروری هستن که امنیت خودمون حفظ بشه ، شعارهایی هم که داده میشه جنبه ی بیدار کردن ملت ها و تحریک حس استکبار ستیزی مردمی که ظرفیت ایمان رو دارن رو داره و همچنین یکی از مسائل اصولی مهم ماست نشون بدیم ما با این ظلم ها و ستم هایی که کشورهای مثلا مردمی ( در واقع گردن کلفت های مردم و دست های پنهان پشت پرده ) انجام میدن رو تایید نمیکنیم و با اونها مخالفیم .

با سلام

مسلم;1013562 نوشت:
این که ما میخواهیم اسرائیل را با بمب بزنیم، میخواهیم همه شان را نابود کنیم و اینها تخیلات ذهنی یک عده است که به گوش مردم ما می کنند، وگرنه اسرائیل خیلی بیشتر ما را به حمله نظامی تهدید کرده است...

مسلم;1013562 نوشت:
حق حاکمیت به بومیان فلسطینی سپرده میشود،

وقتی که از مراجع رسمی به کرات و مرات عبارات صریحی مبنی بر غده سرطانی بودن اسرائیل، اسرائیل باید از بین برود و موارد فراوان مشابه با این مضامین بیان میشود شما میان دو فرمایش فوق چگونه میتوانید تفکیکی قائل شوید؟
شعارها و بیانات رسمی ما هیچ گاه بیان نمیدارد که حق حاکمیت از آن فلسطینیان است. بلکه موجودیت اسرائیل را به رسمیت نمیشناسد. ضمن آنکه دلیل مستند و متقن مبنی بر اینکه تمامی حاکمیت این سرزمین را به فلسطینیان بدهید و هیچ حقی را برای یهودیان آنجا قائل نباشید ، وجود ندارد. پرواضح است که بخش قابل توجهی از یهودیان مستند به تاریخ ریشه های تاریخی چند هزارساله برای خودشان در آن سرزمین ارائه میدهند . اینگونه نبوده که تمامی یهودیان اسرائیل فعلی از اقصی نقاط جهان به آنجا آمده باشند .
اصلا اگر فرض کنیم که نظر رسمی جمهوری اسلامی مستند به همین یک فرمایش رهبری این باشد که حاکمیت به فلسطینیان داده شود. و حتی مستندات کافی و محکمه پسندی هم برای این ادعا موجود باشد. بسیار خوب. این هدفی است که مدنظر نظام است. ولی همچنان شما راه رسیدن به آن را مسکوت گذاشتید! آیا به جز آن است که شعارهای مرگ بر اسرائیل و از میان بردن کامل این غده سرطانی دست کم هر انسانی را به این نتیجه خواهد رساند که شیوه شما چیزی شبیه به از بین بردن نظامی نمیتواند باشد. چه برسد به افراطیون اسرائیل که موشک شما را نشان دهند که بر روی آن اعلام از بین بردنشان را کرده اید و از این راه بیشترین بهره تبلیغی ببرند و بماند که چه هزینه های سرسام آوری سیاسی و اقتصادی را برای ملت ما ایجاد نمایند.

وانگهی موضوع قصه پر غصه تری از این حرفهاست! دقت بفرمایید در همین صحبتهای ما هم میبینید که ظاهرا هیچ راه عملی و امکان پذیری را نظام اسلامی برای حل مساله اسرائیل و فلسطین ارائه نمیدهد. مووضع اصلی که باید حول آن صحبت شود دقیقا این شق قضیه است. اتهامی که در این مورد به نظام وارد است و اتهام بس سترگی هم هست! متوسل شدن به شعارهای تبلیغی در کنار تجهیز نیروهای شبه نظامی در سرزمینهای اشغالی (که موفقیتی هم کسب نکرده اند ولی موفقیت این کار در محکومیت ایران در محامع بین المللی چشمگیر بوده است!!) به قصد ایجاد یک ائدوئولوژی غیرعملگرا در داخل به منظور و تمتع حزبی و سیاسی داخل کشور است. درد ما این است! وگرنه فارغ از دین و مذهب هر انسانی ظلم را محکوم میکند.
حتما شما هم سخنانی مشابه این بسیار شنیده اید که تلویحا مقامات اسرائیل یا دیگران مثلا در مورد عملکرد دولت نهم و دهم بارها اذعان شده است (که شعارهای تندتری برعلیه اسرائیل در مجامع داخلی و خارجی داشت) غیر مستقیم بیشترین خدمت را بخصوص برای افراطی ترین گروههای اسرائیلی برای ایجاد جریان تبلیغی علیه ایران فراهم نموده اند. بسیاری از گروههای صلح طلب فلسطینی نیز به شدت مخالف فعالیتها و سیاستهای فعلی ایران در آنجا بوده و ایران را یکی از عوامل عدم توفیق صلحی پایدار در آن منطقه میدانند.
به شخصه بیشترین موفقیت حزب لیکود و نتانیاهو که از افراطی ترین و مخرب ترین گروههای اسرائیلی هستند را مدیون چنین عملکردهای نامعقول دولتمردان ایران میدانم.

معقول این است که اگر راهکاری برای مساله اسرائیل و فلسطین بخواهیم بیابیم نباید در یک شرایط ایده ال فکر کنیم. در خلا قرار نیست حکم دهیم. باید به شرایط موجود و پیشینه تاریخی این سرزمین توجه کنیم. که با این توصیفات به نظر میرسد بهترین راه حل رسیدن به دو دولت فلسطینی و یهودی که بشود با صلحی پایدار در کنار هم زندگی کنند خواهد بود. راه حلی که تقریبا کلیه مجامع جهانی از آن پشتیبانی کرده و میکنند. پرواضح است که چنین راهکاری تنها با به قدرت رسیدن میانه روهای معقول در دو طرف امکان پذیر خواهد بود.
منتهی بزرگترین مانع برای این امر افراطیون دو طرف هستند. میانه روهای طرف فلسطینی امثال عرفات (علی رغم عمری مبارزه!) به سازشگری و خیانت متهم شده اند و دقیقا در طرف مقابل هم داستان همین بوده است. حتما میدانید که اسحاق رابین را چه کسی ترور کرد!

اشکال کار این است که مثلا کشوری مثل آمریکا با اینکه اسرائیل مهم ترین متحد منطقه ایش محسوب میشود همواره از دست یافتن به چنین صلحی پایدار حمایت کرده است. دست کم سیاست کلان و درازمدت آمریکا چنین بوده است. دست کم در ظاهر که چنین بوده است!!!بارها بسیاری از سیاستهای افراطی اسرائیل از سوی آمریکا و بسیاری از کشورهای جهان مورد انتقاد بوده است (به عنوان مثال شهرکسازی های اسرائیل). ضمن اینکه به لابی قدرتمند اسرائیل در راس قدرت آمریکا هم باید توجه داشته باشید. به هرحال همواره آنها تایید مجامع جهانی را با خود دارند. حال آنکه سیاست های نظام فقط محکومیت بین المللی را برای ما به بار آورده است. و تنها گروه معدودی از افراطیون و بنیادگراهای اسلامی را خشنود ساخته و میسازد، بدون آنکه کمترین سودی برای ملت بخت برگشته و مظلوم فلسطین هم در بر داشته باشد.
عرض ما این است که از این دیدگاه ، منصفانه به عملکرد نظام ما نگاه کنید! آثار آن را ببینید! سود و زیان آن را برای فلسطینیان و حتی برای کشور خودمان بسنجید!

سلام

مسلم;1013499 نوشت:
این را هم قبول دارم که هر دو جبهه حق و باطل گاهی به دروغ متمسک میشوند

از نظر من این فقط یه ادعاست. شما اصلا به گاهی توسل به دروغ جبهه حق اعتقادی ندارید، مگه اینکه چند مثال از این دروغ ها رو ذکر کنید . (البته هر چی فکر میکنم، عمرا مثال بزنید)

مسلم;1013499 نوشت:
من اگر به یک امر ضعیف استناد کردم به خودم مربوط است، فقط من زیر سوال میروم، نه اینکه تمام تفکر زیر سوال برود، این رفتارها اگرچه ممکن است فضا را غبارآلودتر کرده و تشخیص حق را دشوارتر سازد، اما هرگز نباید ما را نسبت به جبهه حق بدبین سازد.

تازه این وسط شما جزء خوب هاشی. مسئله خوشبینی یا بدبینی نیست. اگه بدبین بودم وقتم رو اینجا صرف نمیکردم. مسئله لجبازی همین به قول شما جبهه حق روی اشتباهات و بهانه و توجیه برای ادامه شه.
و البته یکی دو مورد هم نیست که راحت از کنارش بگذزیم، روزانه هزاران پیام اینجوری به ذهن مخاطب ایرانی داره تزریق میشه و اونو دچار خطای محاسباتی میکنه، دقیقا همون چیزی که حاکمان برای حفظ حکومتشون بهش احتیاج دارند.

مسلم;1013499 نوشت:
خصوصا در این موضعی که بنده استناد کردم، این استناد ضعیف، اصل دخالت امریکا در ایجاد داعش را زیر سوال نمیبرد.

که این یه نمونه از این لجبازی هاست.

شما یا نمیدونید من چی میگم، یا ...
یا همون نمیدونید من چی میگم.

مسلم;1013499 نوشت:
نهایت بهره برداری

عجب. پس به بهره برداریشون اون هم در حد نهایت اعتقاد هم دارید. از بقیه ی گفته هاتون که اینطور برداشت نمیشه.

مسلم;1013499 نوشت:
شبکه های بی بی سی و voa و مانند آن دروغ نمیگویند؟ لیبرال ها تا کنون دروغ نگفته اند؟ دروغ های آمدنیوز قابل شمارش است؟

اصلا خوب نیست خودتون رو با اینا مقایسه میکنید ها. واسه خودتون میگم.
و اصلا خوب نیست که برداشتتون از لیبرال ها، بی بی سی و آمد نیوزه فقط. بازهم نگاه باینری. (دیگه خودم خجالت میکشم دوباره و چندباره از این کلمه استفاده میکنم)

مسلم;1013499 نوشت:
من و شما هر دو بر سر کتابی که نخوانده ایم به منابع دیگر استناد کرده ایم، مهم نیست که کدام یک از این دو دیدگاه درست است، مهم این است که هر دو استناد اشتباه است.

من میدونستم استنادم صحیحه. چون انگیزه ها رو میشناسم. میدونم این منبع چرا داره همچین چیزی میگه. و میدونم منبع شما چرا داره دروغ میگه.
البته همیشه احتمال خطا هست، ولی اگه انگیزه ها رو بشناسید، احتمالش میاد پایین.

مسلم;1013499 نوشت:
باید گزاره ها را قضاوت کرد، وگرنه هر کجا که بنگرید ممکن است حق و باطل را آمیخته با هم ببینید، پس بهتر است به فرموده امام علی(ع) ابتدا حق و باطل را تشخیص دهیم، و سپس سخنان اشخاص، شبکه ها، رسانه ها و احزاب را با آن بسنجیم،

تا اینجاش با هم اتفاق نظر داریم. ولی بعدش نتیجه گیری خوبی نداشتید:

مسلم;1013499 نوشت:
تا اگر خبر غیر واقعی از جبهه حق شنیدیم، نسبت به آن بدبین نشده، و اگر خبر درستی از جبهه باطل شنیدیم مجذوب آن نگردیم.

اگه مخاطب این جمله تون من بودم که دچار سوء برداشت شدید، ولی اگه کلی گفتید، من اینطور اصلاحش میکنم:

تا اگر خبر غیر واقعی از جبهه (به زعم شما) حق شنیدیم، سرمون رو نکنیم زیر برف، و اگر خبر درستی از جبهه باطل شنیدیم گریبان چاک ندیم و به درستی خبر توجه کنیم، نه گوینده ش.

تکلیف گوینده و انگیزه ش از بیان خبر درست که مشخصه. اما اصل خود حقیقته.

مسلم;1013499 نوشت:
من از مسئولین خودمان مثال نمیزنم که چطور با بزرگ نمایی و شفاف سازی مشکلات ناشی از تحریم ها و زمین گیر شدن ایران به دشمن گرا می دهند،

باز هم دو دسته کردن مسئولین و انداختن تقصیرها گردن یکی از این دسته ها (چون همه میدونیم منظور شما از مسئولین کدوماشونه) و تطهیر گندهای بیشمار دسته ی دیگر.
بعید میدونم سر این موضوع هیچوقت بتونیم به اشتراک نظر برسیم.

مسلم;1013499 نوشت:
خانم هیلاری کلینتون که تصریح میکند که طالبان را آمریکا 20 سال پیش به وجود آورد.

بله، این رو خیلی راحت میگن، چون میتونن دلایل قابل قبولی براش ارائه کنن، اینکه از نظر شما این دلایل قابل قبول نیست، معنیش این نیست که از نظر بقیه دنیا هم قابل قبول نباشه

سلام

به من بیاموز;1013549 نوشت:
اومدین حرف دهن کارشناس محترم گذاشتین که چرا فلان جا به خانم کلینتون فلان حرفو زدن

چی؟ مطمئنید درست نقل قول گرفتید؟

به من بیاموز;1013549 نوشت:
آیا یک نقطه ضعف پیدا کردید و اونو توی یه تایپک حساس غیر مرتبط به کار بردید که نتیجه بحث رو عوض کنید ؟

اولا که مخاطب من کارشناس محترم نبودند، ایشون خودشون تمابل داشتند به من پاسخ بدن. دوما ایشون میتونستند همون اول برن ببینن نقطه ی ضعف کجاست و قضیه رو تمام کنن. من ماجرا رو کش دادم، اما اتمامش دست یکی دیگه بود. به من چه که نمیخواست تمومش کنه؟

به من بیاموز;1013549 نوشت:
اگر میخواید بگین که نباید به مطالب غیر معتبر استناد کرد خب درستون را دادید و ما هم متشکریم

به من بیاموز;1013549 نوشت:
، دیگر بیشتر از این چرا پافشاری میکنید تا عیب یک مسلمان را اثبات و آشکار کنید ؟

خب از خط دوم معلوم شد خط اول رو دارید به کنایه به من میگید.

به من بیاموز;1013549 نوشت:
اصلا موضوع سوال کننده چیز دیگریست

خیر. اینچنین نیست.

به من بیاموز;1013549 نوشت:
اولا ثابت کنید واقعا آنها تنها وارث حضرت یعقوب هستند ( یعنی هیچکدام از وارثان حضرت یعقوب بعدا مسلمان نشده )
دوما ثابت کنید حق حاکمیت برای تمام فرزندان ابراهیم است ( نه امام و حاکم جامعه بر حق )
سوما ثابت کنید امام و حاکم جامعه بر حق از میان مسلمانان نیست .

به نظرتون جواب این سوالات یکم زیادی ساده نیست؟
پس اصل سوال این ها نیستند.

نمیخوام قلنبه سلنبه حرف بزنم. اما به لایه های زیرین سوال توجه کنید. دیگه توضیحات بیشترش به عنوان تاپیک بیربط میشه.

سلام

manmehdiam;1013579 نوشت:
معقول این است که اگر راهکاری برای مساله اسرائیل و فلسطین بخواهیم بیابیم نباید در یک شرایط ایده ال فکر کنیم. در خلا قرار نیست حکم دهیم. باید به شرایط موجود و پیشینه تاریخی این سرزمین توجه کنیم. که با این توصیفات به نظر میرسد بهترین راه حل رسیدن به دو دولت فلسطینی و یهودی که بشود با صلحی پایدار در کنار هم زندگی کنند خواهد بود. راه حلی که تقریبا کلیه مجامع جهانی از آن پشتیبانی کرده و میکنند. پرواضح است که چنین راهکاری تنها با به قدرت رسیدن میانه روهای معقول در دو طرف امکان پذیر خواهد بود.
منتهی بزرگترین مانع برای این امر افراطیون دو طرف هستند. میانه روهای طرف فلسطینی امثال عرفات (علی رغم عمری مبارزه!) به سازشگری و خیانت متهم شده اند و دقیقا در طرف مقابل هم داستان همین بوده است. حتما میدانید که اسحاق رابین را چه کسی ترور کرد!

اشکال کار این است که مثلا کشوری مثل آمریکا با اینکه اسرائیل مهم ترین متحد منطقه ایش محسوب میشود همواره از دست یافتن به چنین صلحی پایدار حمایت کرده است. دست کم سیاست کلان و درازمدت آمریکا چنین بوده است. دست کم در ظاهر که چنین بوده است!!!بارها بسیاری از سیاستهای افراطی اسرائیل از سوی آمریکا و بسیاری از کشورهای جهان مورد انتقاد بوده است (به عنوان مثال شهرکسازی های اسرائیل). ضمن اینکه به لابی قدرتمند اسرائیل در راس قدرت آمریکا هم باید توجه داشته باشید. به هرحال همواره آنها تایید مجامع جهانی را با خود دارند. حال آنکه سیاست های نظام فقط محکومیت بین المللی را برای ما به بار آورده است. و تنها گروه معدودی از افراطیون و بنیادگراهای اسلامی را خشنود ساخته و میسازد، بدون آنکه کمترین سودی برای ملت بخت برگشته و مظلوم فلسطین هم در بر داشته باشد.
عرض ما این است که از این دیدگاه ، منصفانه به عملکرد نظام ما نگاه کنید! آثار آن را ببینید! سود و زیان آن را برای فلسطینیان و حتی برای کشور خودمان بسنجید!

متاسفانه همیشه در براب مخاطب چه ایرانی و چه غیر ایرانی اول یه کلمه جلوش گذاشته میشه، نظیر ایران، اسرائیل، آمریکا، فلسطین و غیره. بعد یک تعریف کلی مثل ایران خوبه، آمریکا بده، ازش ارائه میکنن و براساسش حکم کلی و غیر قابل تغییر میدن و انتظار هم دارن تو عصر ارتباطات هیچکی متوجه این بازی مسخره نشه.

manmehdiam;1013575 نوشت:
وقتی که از مراجع رسمی به کرات و مرات عبارات صریحی مبنی بر غده سرطانی بودن اسرائیل، اسرائیل باید از بین برود و موارد فراوان مشابه با این مضامین بیان میشود شما میان دو فرمایش فوق چگونه میتوانید تفکیکی قائل شوید؟

بنده هم می گویم اسرائیل باید از بین برود، اما شما از این جمله برداشت می کنید که تک تک اسرائیلی ها را باید کشت؟ همین که مهاجرین حکومت را به فلسطینیان واگذار کنند و به کشورهای خود بازگردند، یا اینکه با اجازه فلسطینیان در این کشور بمانند اسرائیل از بین رفته است.

manmehdiam;1013575 نوشت:
رواضح است که بخش قابل توجهی از یهودیان مستند به تاریخ ریشه های تاریخی چند هزارساله برای خودشان در آن سرزمین ارائه میدهند . اینگونه نبوده که تمامی یهودیان اسرائیل فعلی از اقصی نقاط جهان به آنجا آمده باشند

قبلا هم عرض کردم که ریشه های تاریخی ملاک تقسیم سرزمین ها در زمان حال نیستند، وگرنه نیمی از دنیا را باید به ایران برگردانند!!
ثانیا این برتری نژادی نباید باشد، اگر هم یهودیانی بومی این منطقه بوده اند باید با بقیه فلسطینی ها یک کشور تشکیل دهند و همگی با هم انتخابات برگزار کنند، و تمام فلسطینی ها در تشکیل حکومت نقش داشته باشند و سپس با روی کار آمدن حکومت در خوص بقیه مهاجرین تصمیم گیری کنند.

manmehdiam;1013575 نوشت:
همچنان شما راه رسیدن به آن را مسکوت گذاشتید! آیا به جز آن است که شعارهای مرگ بر اسرائیل و از میان بردن کامل این غده سرطانی دست کم هر انسانی را به این نتیجه خواهد رساند که شیوه شما چیزی شبیه به از بین بردن نظامی نمیتواند باشد. چه برسد به افراطیون اسرائیل که موشک شما را نشان دهند که بر روی آن اعلام از بین بردنشان را کرده اید و از این راه بیشترین بهره تبلیغی ببرند و بماند که چه هزینه های سرسام آوری سیاسی و اقتصادی را برای ملت ما ایجاد نمایند.

اسرائیل کشوری نیست که اهل مذاکره باشد، بنابراین راه رسیدن به این هدف مبارزه است، باید کرانه باختری هم مانند غزه مسلح شود
و باید این شعارهای اسرائیل ستیزانه تبدیل به گفتمان مشرک تمام مردم دنیا شود همانطور که بحمدالله روند رو به رشدی را به خود گرفته است

با سلام و عرض ادب

momi14;1013592 نوشت:
از نظر من این فقط یه ادعاست. شما اصلا به گاهی توسل به دروغ جبهه حق اعتقادی ندارید، مگه اینکه چند مثال از این دروغ ها رو ذکر کنید . (البته هر چی فکر میکنم، عمرا مثال بزنید)

momi14;1013592 نوشت:
تا اگر خبر غیر واقعی از جبهه (به زعم شما) حق شنیدیم، سرمون رو نکنیم زیر برف، و اگر خبر درستی از جبهه باطل شنیدیم گریبان چاک ندیم و به درستی خبر توجه کنیم، نه گوینده ش.
تکلیف گوینده و انگیزه ش از بیان خبر درست که مشخصه. اما اصل خود حقیقته.

momi14;1013592 نوشت:
باز هم دو دسته کردن مسئولین و انداختن تقصیرها گردن یکی از این دسته ها (چون همه میدونیم منظور شما از مسئولین کدوماشونه) و تطهیر گندهای بیشمار دسته ی دیگر.
بعید میدونم سر این موضوع هیچوقت بتونیم به اشتراک نظر برسیم

نمیدانم در گذشته شما چه اتفاقی افتاده است، اما متاسفانه نگاه شما به شدت منفی و بدبینانه است!! به شدت احساسات شما آشفته شده و به هر کسی که از این طرف کوچکترین دفاعی کند بدبین میشوید!!
من نمیتوانم در چرایی این مسئله ابراز نظر کنم چون آشنایی اندکی از شما دارم، اما شما از شدت ترس از چندتا دروغی که از یک طرف شنیده اید، کاملا به طرف دروغ های طرف دیگر افتاده اید...
احساسات تحریک شده ی شما واقعا اجازه قضاوت منطقی و بی طرفانه را از شما گرفته است...
خدا میداند نه قصد بحث دارم، نه جدال و نه هرچی که اسمش شبیه اینها باشد، برادرانه به شما عرض می کنم کمی نسبت به افکارتان بدبین باشید...

بنده سرتاپا عیب هستم و هر عیبی در من وجود دارد به جز آنچه که در نقد بنده نگاشته اید، بنده بحمدلله هیچ تعصبی روی هیچ حزب و جناحی ندارم، هر کسی از هر جناحی و با هر اعتقادی خلاف مصالح دینی و سیاسی کشور گام بردارد از هر جناحی باشد او را نقد می کنم، نمیتوانم اینجا نام ببرم تا بدانید چه نقدهایی به چه شخصیت هایی از هر دو طرف دارم. همواره یکی از نقدهایم در سخنرانی ها این بوده که از روی تعصبات جناحی رأی نداده و قضاوت نکنید، رفتارها و گفتارها را قضاوت کنید، ما در هر دو طرف انسان های کارامد و ناکارآمد داریم، اینجا هم فقط رفتارها را نقد کردم.

اینجا هم جبهه حق و باطل منظورم ایران در برابر آمرکیا و اسرائیل بود که تا دلتان بخواهد ادله بر آن دارم، هرگز نخواستم مسئولین داخلی را به حق و باطل تقسیم کنم.

برادر عزیزم بدبینی را کنار بگذارید، ریشه تمام قضاوت های عجولانه و پیش داوری ها همین بدبینی است، دشمن (کار به مصداق آن ندارم، به هر معنایی که شما بگیرید) برای اینکه مانع تأثیرگذاری بهترین انسان بر شما شوند کافیست بگویند او دشمن شماست، در این صورت طبیعتا او هر رفتار مثبتی انجام دهد شما آن را حمل بر توطئه خواهید کرد، این توطئه پنداری ها فقط ناشی از یک پیش فرض نسبت به آن شخص است...

من کاری به این مصداقی که گذشت یعنی سخنان خانم کلینتون ندارم، اما این نگرش شما که در ذیل به آن اشاره می کنم با هیچ مشی منطقی و هیچ سیره عقلانی جور در نمی آید، دارد داد میزند ملاک های شما احساسی و نشأت رفته از نگرش های پیشینی است:

momi14;1013592 نوشت:
من میدونستم استنادم صحیحه. چون انگیزه ها رو میشناسم. میدونم این منبع چرا داره همچین چیزی میگه. و میدونم منبع شما چرا داره دروغ میگه.
البته همیشه احتمال خطا هست، ولی اگه انگیزه ها رو بشناسید، احتمالش میاد پایین.


حدس زدن راست گویی ها و دروغ گویی ها از روی انگیزه ها یک ملاک احساسی است، هر انسانی چه اعتقاداتش حق باشد و چه باطل می تواند هم راست بگوید هم دروغ!! چون ما از انسان ها سخن می گوییم و انسان ها هرگز مشی یکسانی نخواهند داشت. اینطور نیست که دروغ از جبهه ای که شما حق میدانید محال بوده، و راستگویی از جبهه ای که بر باطل می دانید غیر ممکن باشد!

کسی که چنین نگرشی داشته باشد که نه از روی حرف ها و مواضع، بلکه از روی قضاوت های پشینی بخواهد صحت و سقم گزاره ها را بسنجد به شدت در معرض انحراف قرار دارد؛ این را برادرانه از بنده بپذیرید...

@};-

I سلام
خوب ببینید جناب مسلم شما باز هم جواب من رو ندادید ; من دارم از هدف صحبت می‌کنم ; هدف باید صد در صد واضح باشه و مشخص بشه بعد از رسیدن به هدف چه خصیصه هایی کیفیت یا اسکالرشون تغییر میکنه وگرنه اون هدف نیست

مثلا : شما می‌گویید فاعلیت رو میخواهید از گروهی بگیرین و به گروهی دیگر بدین ? این هدف شما هست یا استراتژی شما هست

ببینیم فرق این دو چی هست ؛
وقتی هدفتون این باشه که فاعلیت رو از اسراییلی ها بگیرین و بدین به فلسطینی ها ; دقیقا اتفاق زمان صدر انقلاب میوفته ; آدم‌های زیادی کشته میشن ; دیدگاه‌هایی که اصلا تصورش هم نمی‌شود به جامعه تزریق میشه ; سایر دیدگاه ها هم نابود میشن ;

مثلا هر کشوری بود تا کنون مقبره کورش و تخت جمشید رو در درون ساختمان های شیشه ای و با صدها امکانات محافظت می‌کرد ولی شما ولش می‌کنین تا خراب بشه و شب دزد بیاد و ستون های تخت جمشید رو با اره ببره و سواره خرش بکنه و ببره لب مرز و ستون های تخت جمشید رو بفروشه ;

در این مساله هدف این بوده که تاریخ رو از بین ببرین و جاش مسجد بسازین ولی استراتژی‌تون این بوده که یک چیز مجهول روی میز بزارین و مثلا بگین به دنبال پیاده سازی جامعه اسلامی هستید و بعد از این استراتژی استفاده کنید و اهدافتون رو انجام بدین

هدفتون رو واضح بگید ; میخواهید چی کار کنین ; اینی که فاعلیت رو از اسراییلی ها بگیرید و بدین به فلسطینی ها که هدف نشد

علت دومی که فکر می‌کنم شما در بحثتون صادق نیستید این هستش که ما هدفهای خیلی بزرگ‌تری میتونیم داشته باشیم

بحرین جزو خاک ایران هست و طبق معاهده ای که شاه انجام داد تا صد سال اگر جنگی میان ایران و یک کشور خارجی صورت میگرفت باید بحرین متحد ایران میموند و به ایران کمک می‌کرد وگرنه معاهده استقلال بحرین نقض می‌شد و به خاک ایران باز میگشت و چون در جنگ ایران و عراق بحرین به ایران کمک نکرده قانونا بحرین خاک ایران هست

یا مساله آذربایجان که عهد نامه ها تمام شد و عملا میبایست آذربایجان به خاک ایران باز میگشت ولی حتی دنبالش هم نرفتند

یا این همه مظلوم چه مسلمان و چه غیر مسلمان در کشورهای آسیایی و آفریقایی که حتی نگاهش هم نمیکنند

بنابراین جسارتا شما دارین اهداف رو مخفی می‌کنین و نمیخواین بگین هدفتون چی هست که اولویتش اینقدر مهم هست

ثانیا بهتون اطمینانی هم نیست از کجا معلوم پس از اینکه مسلمانان به قدرت رسیدند هفت میلیون یهودی رو قتل عام نکنین مگه در صدر اسلام به خاطر خیانت عده ای معدود از قبیله بنی قریضه حضرت محمد دستور قتل عام قبیله رو نداد از کجا معلوم نخواهید هدفهایتان را مخفی کنین و بعد از به قدرت رسیدن همشون رو قتل عام نکنین

سلام

مسلم;1013640 نوشت:
نمیدانم در گذشته شما چه اتفاقی افتاده است، اما متاسفانه نگاه شما به شدت منفی و بدبینانه است!! به شدت احساسات شما آشفته شده و به هر کسی که از این طرف کوچکترین دفاعی کند بدبین میشوید!!
من نمیتوانم در چرایی این مسئله ابراز نظر کنمَ چون آشنایی اندکی از شما دارم، اما شما از شدت ترس از چندتا دروغی که از یک طرف شنیده اید، کاملا به طرف دروغ های طرف دیگر افتاده اید...

بله. شما آشنایی با من ندارید که اگه داشتید اینطور نمیگفتید. اطراف من رو یک عالمه آدم بدبین و بی دین گرفته و کار من شده روشنگری و امید دادن به آینده درخشان زیر سایه ی نظام اسلامی تا از بدبینی خارجشون کنم. از مهمونی و شب نشینی و دورهمی گرفته تا محل کار. اما این حرفا واسه ی اوناست. چون اونا از بدبینی به خودشون ضرر خواهند زد. اما وقتی من و شما میخوام صحبت کنیم، فضای گفت و گو متفاوت خواهد بود. ما از خوش بینی متضرر خواهیم شد.

امیدوارم مقایسه ای که کردم رو خوب متوجه شده باشید.

ترس از از دست رفتن دستاورد ها، بایدم ترس داشته باشم.
اینجا فضاییه برای بحث و گفت و گو برای نزدیک کردن افکار، برای جذب. درسته؟ یه بحثی راه میفته، یکی از کاربران قدیمی و فعال و دوست داشتنی و 5 ستاره سایت، به دلیل کثرت همین لجبازی هایی که قبلا گفتم، برای همیشه از سایت میرن.
الان چند ماهه. ایشون پای ثابت مباحث اینچنینی بودند. کی حواسش به این موضوع هست؟ شاید بگید از این اتفاق ها زیاد میفته و این خیلی مسئله مهمی نیست. اما از نظر من هست. من خودم با بیشتر مواضع سیاسی ایشون مخالف بودم. اما دلم میسوزه وقتی میبینم چقدر راحت امثال ایشون رو دفع میکنید، ککتونم نمیگزه. من نمیدونم کی بودن ایشون، توفیق هم صحبتی هم نداشتم باهاشون. فقط میدونم میشد با هم باشیم، الان نیستیم.

الی ماشاءالله دارم میبینم دور و برم این جور دفع کردن ها رو.

مسلم;1013640 نوشت:
بنده بحمدلله هیچ تعصبی روی هیچ حزب و جناحی ندارم، هر کسی از هر جناحی و با هر اعتقادی خلاف مصالح دینی و سیاسی کشور گام بردارد از هر جناحی باشد او را نقد می کنم

اتفاقا صحبت من هم اصلا به هیچ جناح خاصی ربط نداشت. روی صحبت من با گروهیست که همیشه خودشون رو خارج از این تقسیم بندی ها میدونند، همون چیزی که خودش رو به عنوان تفکر انقلابی میشناسه. همون چیزی که رهبری هم بهش اشاره داره، یعنی نه چپ، نه راست، انقلابی. من با همین انقلابیش کار دارم. اون دسته ای که ظاهرا حواسش نیست با انقلابی نامیدن خودش چه مفهوم سنگینی رو دارن یدک میکشن و این ادعا نیاز به اثبات داره.
نیاز به یاداوری نیست که منظورم از اثبات آمار هایی مثل رتبه ی برق رسانی به روستاها و نانو و این حرفا نیست.

مسلم;1013640 نوشت:
نمیتوانم اینجا نام ببرم

همونطور که گفتم شما مثالی ذکر نخواهید کرد(الان به نظرتون احساسی پیشبینی کردم یا منطقی؟؟)، خاطرتون هست تو یه تاپیک دیگه برای گفتن یه "آره یا نه" ساده از شما چه پوستی ازم کنده شد؟ متاسفانه پوستی دیگه ای برام باقی نمونده که بخوام ادامه بدم و ظاهرا کش دارن شدن موضوع هم خاطر دوستان رو مکدر کرده، پس ادامه نمیدم.

اما در نهایت ادعای شما در حد همون ادعا باقی موند.

مسلم;1013640 نوشت:
هرگز نخواستم مسئولین داخلی را به حق و باطل تقسیم کنم.

غالبا وقتی از شما نقدی بر مسئولی صادر میشه، مشخصا منظورتون اعضای دولت فعلی و وابستگان فکریشون هست. پس این تقسیم بندی رو انجام میدید. اما تا اینجاش بحثی نیست. من هم با شما موافقم و اشکالی در این تقسیم بندی نمیبینم. خوب میفهمم دارن چه بلایی سر ایران میارن. بلایی که امروز مبینیم هیچی نیست، صداش در سال های بعد در میاد.

اما برای شما دیگه نباید توضیح بدم که باطل از خودش قدرتی نداره. داره؟

مسلم;1013640 نوشت:
دشمن برای اینکه مانع تأثیرگذاری بهترین انسان بر شما شوند کافیست بگویند او دشمن شماست، در این صورت طبیعتا او هر رفتار مثبتی انجام دهد شما آن را حمل بر توطئه خواهید کرد، این توطئه پنداری ها فقط ناشی از یک پیش فرض نسبت به آن شخص است...

من افراد رو دشمن خودم نمیدونم. دشمن من جهله نه افراد. جهل هم دیگه ربطی به این حرفا نداره. اون چیزی که دارم میبینم، نتایج جهالت ها و آسیب ها، چه ربطی به گفته های دشمن داره؟ وقتی شما از بی بی سی و آمد نیوز برای من میگید نشون میده فکر میکنید من تحت تاثیر اونهام. من اصلا به این رسانه ها دسترسی ندارم. یه مدت کانال مملکته رو برای آشنایی با شیوه ی کاری دشمن عضو بودم، بس که دروغ گفت اعصابم نکشید، دیگه ادامه ندادم.
اینکه تصور شما از دوست و دشمنی به همین مقدار اندک و همین چند مورد رسانه محدود میشه رو من چجور باید پاسخ بدم؟ اینکه آدم های خیرخواه این مرز و بوم هستند و هزینه ی این خیرخواهی رو هم دارن میدن، اما یا مخالف حکومت و سیاست هاش یا منتقد خیلی جدی هستند در دنیای بسته ی شما دیده نمیشن رو من چجوری بهتون نشون بدم؟

مسلم;1013640 نوشت:
هر انسانی چه اعتقاداتش حق باشد و چه باطل می تواند هم راست بگوید هم دروغ!! چون ما از انسان ها سخن می گوییم و انسان ها هرگز مشی یکسانی نخواهند داشت. اینطور نیست که دروغ از جبهه ای که شما حق میدانید محال بوده، و راستگویی از جبهه ای که بر باطل می دانید غیر ممکن باشد!

من چیزی غیر از این گفتم تا الان؟
من یه خبری رو مثل قضیه اعتراف یک مسئول رسمی آمریکایی از رسانه های ایرانی میشنوم. با عقل و منطق و شناخت محدود خودم از نظام سیاسی آمریکا میسنجم، میبنم خیلی احتمالش کمه همچین چیزی.
با تجربیات قبلی خودم از اخبار داخلی میسنجم، میبینم رسانه های داخلی همیشه ملت رو گوسفند فرض کردند. (البته با عرض معذرت تا قبل از فراگیری رسانه های اجتماعی، همچین اشتباه هم فکر نمیکردند)
پس انگیزه کافی برای خبرسازی وجود داره. پلیس هم اولین مظنونش رو بر اساس انگیزه شناسایی میکنه.

بعد میرم رسانه های مخالف (نه لزوما خارجی) رو مسنجم، میبینم اونا دقیقا طبق فرمایش خود شما انگیزه ی خیلی زیادی برای پیدا کردن یه مشکل و دراوردن زیر و بم اون دارن.

دیگه بقیه ش به جمع بندی، ریزبینی و نکته سنجی خودم بستگی داره.
از طرفی مورد خودیش رو هم نداریم که علاقه ای به یافتن مشکلات داشته باشه.

ضمن اینکه شما هم خوب داری از این ماجرا سواری میگیری ها، اصل قضیه که یه ادعای دروغ همه گیر شده رو بی خیال شدی چسبیدی به نوع قضاوت من؟(قابل توجه کاربر محترم، به من بیاموز) فعلا که قضاوتم درست از آب درومده. البته اگه هنوز شک دارید، میتونید برید کتاب رو کامل بخونید، من که شک ندارم نیست همچین گفته ای از خانم کلینتون. حالا چه از نظر شما احساسی به این نتیجه رسیده باشم چه منطقی.
شما میتونید برای رعایت منطق، برید و کتاب رو کامل بخونید. (یه پیشبینی احساسی دیگه بکنم؟ شما این کار رو نخواهید کرد!)

هدفم از مطرح کردن این جریان هم صرفا یک مثال بود از شدت و حجم دروغ گویی مثل آب خوردن یا نگفتن یکسری از حقایق از کسانی که داعیه ی حق و حقیقت دارن، برای شکل دهی افکار و عقاید مردم جامعه متناسب با ایده آل های حاکمان برای حفظ حکومتشون.
مثلا چگونه جمع ببندیم بین مرگ بر اسرائیل با اسرائیلی که یکی از عوامل جلوگیری از شکست ایران در جنگ بود(من تو گونی نفسم میگیره ها، رحم کنید!)
روش کار خیلی ساده ست. صورت مسئله رو پاک میکنیم و شما هیچ وقت متوجه ارتباط های پنهان نخواهید شد، به همین راحتی.

حالا شما تمایل دارید بحث منطق و احساس رو پیش بکشید، یه بحث دیگه ست.

مسلم;1013640 نوشت:
این را برادرانه از بنده بپذیرید...

ممنون برادر

سلام

فرشته برمیگردد;1013644 نوشت:
مساله آذربایجان که عهد نامه ها تمام شد و عملا میبایست آذربایجان به خاک ایران باز میگشت
یه نکته ای رو عرض کنم که این موضوع صحت نداره و آذربایجان برای همیشه از خاک ایران جدا شد.
اما من به این دلیل اینو متذکر میشم که پیش دستی کرده باشم و دوستانی که بنده رو متهم میکنن به یه موضوع گیر میدم و بقیه رو بی خیال میشم، به بهانه همین یه بخش پست شما، بقیه پست رو بی خیال نشن.

مسلم;1013638 نوشت:
بنده هم می گویم اسرائیل باید از بین برود، اما شما از این جمله برداشت می کنید که تک تک اسرائیلی ها را باید کشت؟

پس بفرمایید دقیقا چند نفر را باید کشت؟ چه کسانی را باید کشت؟ چه درصدی؟ بالاخره وقتی روی موشک به وضوح می نویسید که قصد چه دارید ، عملکرد و نتیجه انفجار موشک هم امر روشن و واضحی است. موشک خراب میکند و میکشد . کار دیگری از موشک بر نمی آید.

مسلم;1013638 نوشت:
همین که مهاجرین حکومت را به فلسطینیان واگذار کنند و به کشورهای خود بازگردند

دقت بفرمایید که بعنوان مثال اعراب اسرائیلی کاملا از حکومت اسرائیل رضایت دارند. تاکنون کمترین اعتراضی از جانب این گروه نسبت به دولت اسرائیل شنیده نشده است. ساکنان کشور اسرائیل اعم از اعراب و یهودیان نسبت به حکومت اسرائیل مشکلی ندارند.
تنها مشکل اساسی که بلحاظ اخلاقی و انسانی دولت اسرائیل را در مضان اتهام قرار میدهد شهرکسازی در سرزمینهای اشغالی و عدم اهمیت به حقوق بخشی از مردم فلسطین (اشتباه نکنم سمت کرانه باختری و غزه) .و موارد مشابه است. امری که مورد انتقاد جامعه جهانی هم قرار گرفته است.
پیشنهاد شما نه اجرایی است، نه منصفانه است و نه معقول به نظر میرسد. چنین امری سالهاست تنها از سوی تندروها پیگیری شده ، هیچ نتیجه ای نداشته و اکثرا هم به زیان ساکنان سرزمینهای اشغال شده تمام شده است.

مسلم;1013638 نوشت:
قبلا هم عرض کردم که ریشه های تاریخی ملاک تقسیم سرزمین ها در زمان حال نیستند

پس دقیقا ملاک چیست؟ ملاک این است که بدون در نظر گرفتن شرایط صرفا چون یک طرف مسلمان است ، حق به جانب آنهاست؟! این که نمیشود! دقت بفرمایید از نقطه نظر حقانیت سرزمینی عرض میکنم وگرنه فعالیتهای اسرائیل در بسیاری از موارد خارج از اصول و قوانین بین المللی بوده است.

مسلم;1013638 نوشت:
ثانیا این برتری نژادی نباید باشد

دقیقا. نه برتری نژادی و نه برتری دینی . مسلمانان هم نباید مدعی برتری باشند! هر چند یهودیان دست بالا را داشته اند و این امر کمتر دیده شده ولی مدعای برتری مذهبی اسلامی هم ایجاد اشکال میکند.

مسلم;1013638 نوشت:
بنابراین راه رسیدن به این هدف مبارزه است، باید کرانه باختری هم مانند غزه مسلح شود
و باید این شعارهای اسرائیل ستیزانه تبدیل به گفتمان مشرک تمام مردم دنیا شود همانطور که بحمدالله روند رو به رشدی را به خود گرفته است

دقت بفرمایید انتظار میرود این سایت محل تقابل نظرات منصفانه و مستند و بدون حب و بغض و فارق ازتاثیرپذیری از سیاست جاری نظام اسلامی باشد. حقایق رخدادهای میان اسرائیل و اعراب که دیگر چندان در تاریخ گم نشده است که نتوان قضاوت صحیحی در میزان موفقیت هر یک از طرفین داشته باشیم. از جنگهای شش روزه تا امروز کاملا مشخص است که میزان موفقیت هر سمت به چه میزان بوده اینکه بفرمایید بحمدالله روند رو به رشدی دارد و چه زود است که اسرائیل از بین برود و حتی به امور مضحکی مثل تایمر معکوس گذاشتن در میادین روی آوریم فقط خودمان را فریب داده ایم. از کدام رشد حرف میزنید؟ تقابلی که در چند دهه قبل تمامی اعراب در مقابل اسرائیل صف آرایی کردند امروز چیزی نمانده که در بسیاری از کشورهای عربی اسرائیل سفارت داشته باشد و عملا هم با بسیاری از این کشورها تعاملات سیاسی دارد. از فرمایشات احساسی عقیدتی تبلیغی پرهیز کنیم و به حقایق و وقایع هم نظری داشته باشیم.
به هر حال از این نقطه نظر هم به نظر مخلص با تحقق دو دولت اسلامی و یهودی امکان پیشرویهای سرزمینی اسرائیل (که تاکنون در همه مقاطع به نفع اسرائیل عملی شده است) جلوگیری بعمل خواهد آمد.

سلام علیکم

اینکه اعراب ساکن بخش اشغالی کاملا از حاکمیت اسراییل رضایت دارند صرفا یک ادعاست که نه مبنای تئوری دارد و نه در عمل تحقق یافته

اقلیت‌ عرب‌زبان اسرائیل گرچه برابر قانون از حقوق یکسان با دیگران برخوردارند اما می‌گویند که پیوسته مورد تبعیض واقع می‌شوند و در تحصیل و کار و بهداشت از موقعیت‌ برابر با دیگر شهروندان این کشور برخوردار نیستند.

یورو نیوز : لایحه - ملت و دولت - آپارتاید

در مورد تعداد سکنه با وجود مهاجرت اعراب و مهاجرت یهودیان به اسراییل ، چنین اتفاق نظری در بین محققین وجود ندارد که تعداد اعراب ساکن کمتر از تعداد یهودیان است

در تل آویو ، مقاله تحقیقی منتشر شد که مطابق با آن در اراضی که اسرائیل مال خود می داند، ساحل غربی و نوار غزه، یهودیان کمتر از اعراب ساکن هستند. چاک فریلیخ، معاون سابق رئیس شورای ملی امنیت اسرائیل معتقد است که با توجه به این داده ها، اجرای ایده محافل حقوقی از جمله بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل، در باره ایجاد کشور یهودی هر چه دشوارتر می شود.

اسپوتینگ : تعداد اعراب - یهودیان - بحران جمعیت

نتیجه :

گذشته از مشکلات متعین و مشهود موجود ، بلحاظ تئوری هم همزیستی مسالمت آمیزی ممکن نیست یا حداقل به سادگی ممکن نمیشود . اینکه اعرابی با ۱.۸ میلیون نفر جمعیت در بین ۷.۲ میلیون صهیونیست با مشخصه نژاد - مکتبی خود برتر پندارانه ، زندگی رضایتمندانه ای دارند و از آن حکومت راضی اند بیشتر شبیه یک شعار است که بلحاظ تیوری و عملی ممکن نیست .

سلام

فرشته برمیگردد;1013644 نوشت:
من دارم از هدف صحبت می‌کنم ; هدف باید صد در صد واضح باشه و مشخص بشه بعد از رسیدن به هدف چه خصیصه هایی کیفیت یا اسکالرشون تغییر میکنه وگرنه اون هدف نیست

مثلا : شما می‌گویید فاعلیت رو میخواهید از گروهی بگیرین و به گروهی دیگر بدین ? این هدف شما هست یا استراتژی شما هست

ببینیم فرق این دو چی هست ؛
وقتی هدفتون این باشه که فاعلیت رو از اسراییلی ها بگیرین و بدین به فلسطینی ها ; دقیقا اتفاق زمان صدر انقلاب میوفته ; آدم‌های زیادی کشته میشن ; دیدگاه‌هایی که اصلا تصورش هم نمی‌شود به جامعه تزریق میشه ; سایر دیدگاه ها هم نابود میشن ;

مثلا هر کشوری بود تا کنون مقبره کورش و تخت جمشید رو در درون ساختمان های شیشه ای و با صدها امکانات محافظت می‌کرد ولی شما ولش می‌کنین تا خراب بشه و شب دزد بیاد و ستون های تخت جمشید رو با اره ببره و سواره خرش بکنه و ببره لب مرز و ستون های تخت جمشید رو بفروشه ;

در این مساله هدف این بوده که تاریخ رو از بین ببرین و جاش مسجد بسازین ولی استراتژی‌تون این بوده که یک چیز مجهول روی میز بزارین و مثلا بگین به دنبال پیاده سازی جامعه اسلامی هستید و بعد از این استراتژی استفاده کنید و اهدافتون رو انجام بدین

هدفتون رو واضح بگید ; میخواهید چی کار کنین ; اینی که فاعلیت رو از اسراییلی ها بگیرید و بدین به فلسطینی ها که هدف نشد

فرشته برمیگردد;1013644 نوشت:
ثانیا بهتون اطمینانی هم نیست از کجا معلوم پس از اینکه مسلمانان به قدرت رسیدند هفت میلیون یهودی رو قتل عام نکنین مگه در صدر اسلام به خاطر خیانت عده ای معدود از قبیله بنی قریضه حضرت محمد دستور قتل عام قبیله رو نداد از کجا معلوم نخواهید هدفهایتان را مخفی کنین و بعد از به قدرت رسیدن همشون رو قتل عام نکنین

عذرخواهی می کنم سرکار خانم ولی شما کلا در خصوص اسلام و مسلمانان در توهمات به سر می برید...
هیچ اعتمادی هم به بنده ندارید، هدفتان هم از بحث با بنده نه روشن شدن هدف ما، بلکه اعتراف گیری است، وگرنه من تا زمانی که جواب خودمان را بدهم شما نخواهید پذیرفت، فقط دوست دارید بنده بگویم میخواهیم همه اسرائیلی را قتل عام می کنیم تا آن وقت خوشحال شوید و بگویید: اهان دیدید گفتم!!
وگرنه دنبال شنیدن هدف ما نیستید، و تا زمانی که آنچه خودتان دنبال آن هستید نشنوید از ما نخواهید پذیرفت!!

هدف ما برقراری عدالت و رفع ظلم است، خدا میداند اگر مسلمانان هم بی دلیل به یک کشور یهودی حمله میکردند تمام قد از یهودیان آن منطقه دفاع میکردیم، مولای ما همان علی(ع) است که گفت اگر از غم اینکه خلخال از پای زن یهودی ربوده شده کسی بمیرد رواست!!!
شما اگر به دنبال اسلامی هستید که ما معتقد به آن هستیم عدالت و رفع ظلم هدف ماست، اما اگر میخواهید اسلامی که bbc و voa معرفی می کنند را بشناسید خب به همان ها مراجعه کنید!!
بحرین و آذربایجان را هم بروید از آن حکومت های غیر اسلامی بگیرید که آنها را به دیگران اعطاء کردند، وگرنه این انقلاب هشت سال با دنیا جنگید و یک وجب خاک نداد...!!

یا حق!

momi14;1013645 نوشت:
روی صحبت من با گروهیست که همیشه خودشون رو خارج از این تقسیم بندی ها میدونند، همون چیزی که خودش رو به عنوان تفکر انقلابی میشناسه

momi14;1013645 نوشت:
غالبا وقتی از شما نقدی بر مسئولی صادر میشه، مشخصا منظورتون اعضای دولت فعلی و وابستگان فکریشون هست. پس این تقسیم بندی رو انجام میدید

momi14;1013645 نوشت:
اما وقتی من و شما میخوام صحبت کنیم، فضای گفت و گو متفاوت خواهد بود. ما از خوش بینی متضرر خواهیم شد.

momi14;1013645 نوشت:
اینکه تصور شما از دوست و دشمنی به همین مقدار اندک و همین چند مورد رسانه محدود میشه رو من چجور باید پاسخ بدم؟ اینکه آدم های خیرخواه این مرز و بوم هستند و هزینه ی این خیرخواهی رو هم دارن میدن، اما یا مخالف حکومت و سیاست هاش یا منتقد خیلی جدی هستند در دنیای بسته ی شما دیده نمیشن رو من چجوری بهتون نشون بدم؟

در مورد تمام سخنانتان حرف دارم، اما احساس می کنم سخنان بنده را به منزله مجادله و بحث برداشت کردید و گمان کردید مناظره ای میان ما و شما شکل گرفته است و من دنبال سرپوش گذاشتن روی آدرسی که از کتاب خانم کلینتون دادم، هستم و از این حرف ها... در حالی که خدا شاهد است اصلا در نیتم چنین چیزی نبود!!
من قبلا از بحث با شما احساس خوب و مثبتی داشتم، اما این بار نه...! احساس می کنم نگرش مثبتی در این بحث وجود ندارد، شما به شدت به بنده بدبین هستید، لذا تمام پاسخ های بنده در نگاه شما مانند کسی است که میخواهد عیب خودش را پوشانده و طرف دیگر را محکوم کند، در حالی که این بار هم چون گذشته خواستم صمیمانه بحث پیش برود....
من از این نگرش ها اصلا احساس خوبی پیدا نمیکنم و با دیدن چنین نگرشی رغبت خودم را از ادامه بحث از دست خواهم داد.

خدا میداند نمیخواهم شما را سرزنش کنم، دوباره از این پست پایانی ام چنین نتیجه گیری نکنید!! دنبال محکوم کردن شما و تبرئه خودم نیستم! مقصرش خودم بودم که از همان ابتدا بدون مراجعه به متن انگلیسی کتاب، به آن استناد کردم، استارت اشتباه را خودم زدم، اما نتوانستم از ادامه آن جلوگیری کنم...
همیشه بیشترین چیزی که بنده را عذاب میدهد این است که از سو رفتار بنده، بدبینی به اصل دین و اعتقادات حقه لطمه ای وارد شود...

momi14;1013645 نوشت:
مثلا چگونه جمع ببندیم بین مرگ بر اسرائیل با اسرائیلی که یکی از عوامل جلوگیری از شکست ایران در جنگ بود(من تو گونی نفسم میگیره ها، رحم کنید!)

اینجا که فضای مجازی است، شما اگر در فضای حقیقی هم این حرف ها را بزنید در گونی نخواهید رفت...

حق نگهدارتان

برادر عزیزم، شما دنبال نقد نگرش ما هستید، یا نگرش خودتان؟
9 صفحه از این تاپیک پیش رفته است تمام اینهایی را که به ما نسبت میدهید من در صفحات پیشین رد کرده ام.

manmehdiam;1013649 نوشت:
پس بفرمایید دقیقا چند نفر را باید کشت؟ چه کسانی را باید کشت؟ چه درصدی؟

این که روی موشک نوشته میشود اسرائیل باید محو شود، یعنی تک تک اسرائیلی ها کشته شوند؟ این چه حرفی است آخر؟! چیزی که خود جبهه ضد صهیونیستی به آن معتقد نیست را چرا به او نسبت می دهید؟
آنچه ما می گوییم این است که حاکمیت اسرائیل باید از میان برود، موشک هم برای نابودی دولت جعلی اسرائیل است
این اسرائیل است که اگرچه روی موشک هایش چیزی نمینویسد اما در صبرا و شتیلا و قانا مردم را قتل عام می کند!
و متاسفم برای ما مسلمانان که چشم را روی این کشتار عظیم بسته ایم و از روی یک شعار نوشته شده روی موشک چه نتیجه گیری هایی که نمیکنیم!!

manmehdiam;1013649 نوشت:
ملاک این است که بدون در نظر گرفتن شرایط صرفا چون یک طرف مسلمان است ، حق به جانب آنهاست؟! این که نمیشود!

این را هم ما نگفته ایم! چه کسی گفته است فلسطین حق مسلمانان فلسطینی است؟
ما همواره گفته ایم فلسطین حق بومیان فلسطینی است، به هر دینی که باشند، اصلا بحث اسلام و یهود مطرح نیست!!


manmehdiam;1013649 نوشت:
دقیقا. نه برتری نژادی و نه برتری دینی . مسلمانان هم نباید مدعی برتری باشند! هر چند یهودیان دست بالا را داشته اند و این امر کمتر دیده شده ولی مدعای برتری مذهبی اسلامی هم ایجاد اشکال میکند.

همانطور که عرض شد این را ما نگفته ایم!! در بحث ظلم نه نژاد مطرح است، نه دین مطرح است، نه ملیت مطرح است، هیچ کسی حق ظلم به کسی را ندارد، خدا میداند اگر همین ظلم را مسلمانان در حق یهودیان مرتکب میشدند باز هم از حق یهودیان دفاع میکردیم، همانطور که علی(ع) فرمود: اگر از غم ربودن خلخال از پای زن یهودی کسی بمیرد رواست.

manmehdiam;1013649 نوشت:
تنها مشکل اساسی که بلحاظ اخلاقی و انسانی دولت اسرائیل را در مضان اتهام قرار میدهد شهرکسازی در سرزمینهای اشغالی و عدم اهمیت به حقوق بخشی از مردم فلسطین (اشتباه نکنم سمت کرانه باختری و غزه) .و موارد مشابه است. امری که مورد انتقاد جامعه جهانی هم قرار گرفته است

خب الحمدلله شما هم به این مسئله معترض هستید و این را قبول دارید که اسرائیل در طول این سالیان ذره ذره زمین های فلسطینیان را تصاحب کرده و آنها را از خانه هایشان بیرون کرده است، و اقدام به شهرک سازی کرده است.
ما به عنوان مسلمان باید از مظلوم دفاع کنیم، اینطور نیست؟

manmehdiam;1013649 نوشت:
پیشنهاد شما نه اجرایی است، نه منصفانه است و نه معقول به نظر میرسد. چنین امری سالهاست تنها از سوی تندروها پیگیری شده ، هیچ نتیجه ای نداشته و اکثرا هم به زیان ساکنان سرزمینهای اشغال شده تمام شده است

برادر عزیزم مگر ما چه پیشنهاد عجیبی داده ایم که غیر منصفانه و نامعقول است؟
اینکه فلسطین حق بویمان آن است،و باید آنها حکومت تشکیل دهند و در مورد مهاجرین تصمیم گیری کنند، کجایش غیر منصفانه و یا غیر منطقی است؟

مسلم;1013662 نوشت:
در مورد تمام سخنانتان حرف دارم، اما احساس می کنم سخنان بنده را به منزله مجادله و بحث برداشت کردید و گمان کردید مناظره ای میان ما و شما شکل گرفته است و من دنبال سرپوش گذاشتن روی آدرسی که از کتاب خانم کلینتون دادم، هستم و از این حرف ها... در حالی که خدا شاهد است اصلا در نیتم چنین چیزی نبود!!
من قبلا از بحث با شما احساس خوب و مثبتی داشتم، اما این بار نه...! احساس می کنم نگرش مثبتی در این بحث وجود ندارد، شما به شدت به بنده بدبین هستید، لذا تمام پاسخ های بنده در نگاه شما مانند کسی است که میخواهد عیب خودش را پوشانده و طرف دیگر را محکوم کند، در حالی که این بار هم چون گذشته خواستم صمیمانه بحث پیش برود....

نه اتفاقا بگید حرفایی که باید گفته شه. من اگه به بد نیتی شما اعتقاد داشتم وقتم رو اینجا صرف نمیکردم. البته هدفم بحث با شما نیست. هدف اصلی من خواننده ای که مطالعه میکنه.
اما موضع من قصد و نیت شما نیست. من دارم از این صحبت میکنم که اون چیزی که شما دارید ازش دفاع میکنید، خیلی خورده شیشه داره.
بحث اصلی اینه. من دارم سعی میکنم با ذکر مثال اثباتش کنم. اما شما سعی میکنید مردودش کنید.

مسلم;1013662 نوشت:
من از این نگرش ها اصلا احساس خوبی پیدا نمیکنم و با دیدن چنین نگرشی رغبت خودم را از ادامه بحث از دست خواهم داد.

در نهایت شما مختار هستید چه برخوردی داشته باشید و چه نتیجه ای بگیرید.
چون شما و همه ی کارشناسان از همون اول بسم الله ازنظر خودتون فکر میکنید پاسخ کامل و قابل قبول میدید، نمیتونید کنترل خوبی روی بحث داشته باشید. روشتون رو تغییر بدید، شاید نتیجه تغییر کنه.

تصمیم گیری در این زمینه با خودتونه، من خیلی وقته دارم سعی میکنم به اینجا برسیم، نه به اینکه احساساتتون جریحه دار شه (من که مسئول احساسات شما نیستم)
به اینکه تکلیفمون با هم مشخص شه و بدونیم با چه تفکری روبه رو هستیم. اینجور توی هر بحث جدیدی دیگه لازن نیست اول یه 10 صفحه کیبورد فرسایی کنیم. همون اول میدونیم کی به کیه. برای من تا اینجا کفایت میکنه. چون اصلا اعتقاد ندارم رسیدن به فهم مشترک کار یه روز دو روز باشه.

این وسط تصمیم با شماست که احساس خوبی نداشته باشید یا اینکه برای انجام وظیفه در مقام کارشناس پاسخ گو تا کجا تحمل میکنید.

مسلم;1013662 نوشت:
همیشه بیشترین چیزی که بنده را عذاب میدهد این است که از سو رفتار بنده، بدبینی به اصل دین و اعتقادات حقه لطمه ای وارد شود...

چرا خودتون رو با اصل دین یکی میدونید؟ من نه با اصل دین مشکل دارم و نه شما و کل حوزه علمیه رو نماینده دین میدونم. پس خیالتون راحت، اصل دین از نظر من هیچ مشکلی نداره.

مشکل اصلی و اصل اختلاف دقیقا همینه. واقعا چرا فکر میکنید الان باید من نسبت به دین بدبین شده باشم؟ آیا شما همون دین هستید؟ اگه آره که خیلی ادعای سنگینیه. اگر نه، خب چرا همچین برداشتی کردید؟

اینجوری میشه که تا یکی حرف بزنه، گمراه و غافل فرضش میکنید دیگه.

مسلم;1013662 نوشت:
اینجا که فضای مجازی است، شما اگر در فضای حقیقی هم این حرف ها را بزنید در گونی نخواهید رفت...

روی صحبت من با دوستان فضای حقیقی بود اتفاقا Smile

این یک سوال خیلی خیلی جدیه. اگه ارتباط با اسرائیل در زمان جنگ برای خرید تسلیحات از موشک ضد زره تا قطعات هواپیما و همکاری های نظامی و اطلاعاتی، نظیر همکاری در انهدام نیروگاه هسته ای عراق، کار خوبی بوده (که از نظر من خیلی هم کار درستی بوده) چرا مخفی میشه؟ اگه کار بدی بوده، پس چرا انجام شده؟ اینجوری نمیشه که کلا ولش کنیم و بهش نپردازیم. بالاخره باید تکلیف معلوم شه که این ارتباطات بر چه مبنایی صورت گرفته؟ فکر کردید تا چه زمانی میشه اینجور حقایق تاریخی رو مخفی نگه داشت؟
اگه از خودی ها اینجور چیزها مشخص نشه، غیرخودی با شیوه و باب میل خودشون مشخصش میکنه.

مسلم;1013662 نوشت:
حق نگهدارتان

همچنین

بچه ها با هم خوب باشین

ببینید فارغ از تمام این صحبتها به نظر من داره یک اشتباه دیگه ای هم صورت میگیره

قوانین بین آلملل رو ماها ازش اطلاعی نداریم ; به عنوان مثال من شنیدم که مهم نیست چه کسی ادعای مالکیت میکنه مهم این هست که چه کسی پرچم رو زودتر بالا برده ( انگلیسی ) و اینجوری هست با اینکه کلیه سکنه بومی تنب کوچک و بزرگ و قشم و ابوموسی عرب های امارات و گوشه و اطراف هستند با این حال مالکیت اونجا ایرانی هست و هر بار هم که امارات و سایر کشورهای منطقه ادعایی مبنی بر مالکیت این جزایر می‌کنند هیچ اعتنایی بهش نمیشه

به نظر من مهم‌ترین مساله این هستش که ما باید به قوانین سازمان ملل در این باره متعهد باشیم . ما خیلی چیزها رو نمیدونیم و‌اخوندها هم بهمون نمیگن . همونجور که وقتی تصادف می‌کنیم حتی اگر حق با ما باشه باید به قانون متعهد باشیم ; چون مسایل اینجوری نیستند که در درون ماشینی نشسته باشیم و اتفاقاتی بیوفته ما هم احساساتی بشیم و بگیم پلیس درست نمیگه .پلیس بر اساس قانون حکم میده

به نظر من صحبت سازمان ملل به هر حال فصل الخطاب هست و باید بر همون مبنا جلو رفت

اینی هم که موشک میسازیم و روش مرگ بر اسراییل مینویسیم حکایتش ; حکایتخ همون جوون های بدون تمدن و بدون فرهنگ هستش که چاقو میکشن و اربده زنی میکنن تا فکر کنن با این کارهاشون به حق و حقوق فرضیشون میرسن

دریغ از اینکه پاشون به مقر پلیس برسه به جای اینکه صداهای مرگ بر این و اوونشون رو بشنون با یک باتوم میزنن توو سرشون که بفهمن کجا اومدن

فرشته برمیگردد;1013711 نوشت:
اینی هم که موشک میسازیم و روش مرگ بر اسراییل مینویسیم حکایتش ; حکایتخ همون جوون های بدون تمدن و بدون فرهنگ هستش که چاقو میکشن و اربده زنی میکنن تا فکر کنن با این کارهاشون به حق و حقوق فرضیشون میرسن

حکایت اسرائیل هم مثل متجاوزی هستش که چشم به ناموس بقیه دوخته ، و یه عده هم مثل شما چشمک میزنن به اسرائیل که بیا بیا ، اونم هار تر میشه ، یه عده هم اینجا اجازه نمیدن بیاد که شما هم از اونا شاکی هستین .

به من بیاموز;1013729 نوشت:
حکایت اسرائیل هم مثل متجاوزی هستش که چشم به ناموس بقیه دوخته ، و یه عده هم مثل شما چشمک میزنن به اسرائیل که بیا بیا ، اونم هار تر میشه ، یه عده هم اینجا اجازه نمیدن بیاد که شما هم از اونا شاکی هستین .

سلام و عرض ادب احترام

برادر گرامی

ما می دونیم که فلانی سلطان شکر هست

و همه سلطان ها اعدام می شن جز این یکی !!!

حالا اگر شما بری تو خیابوون بگی مرگ بر سلطان شکر ، چه نتیجه ای خواهد داشت ؟

در کمترین حالت کافر و ملحد و بر هم زننده امنیت ملی تلقی می شی و ...

حکایت اسرائیل در مجامع جهانی هم همین هست

حکم همون سلطان شکری رو داره که هیچ کس اجازه نداره بهش اعتراض کنه

بهترین راه حل استفاده از روند قانونی و احقاق حقوق مظلومین هست

نه استفاده از روند های غیر قانونی و آتو دادن دست آمریکایی ها و اسرائیلی ها
و بقیه جنایتکارانی که خودشون رو پشت این مرگ مرگ های ما پنهان کردن و مظلوم نمایی می کنن!!!

اگر قرار بود با مرگ مرگ کردن ، آمریکا و اسرائیل نابود بشن ، تا حالا شده بودن!

اگر اسرائیل الان اسرائیل هست

نتیجه مرگ مرگ های هیتلر هست!

نتیجه این مرگ مرگ های غیر قانونی ما هم چیزی جز درد بیشتر مظلومین فلسطینی نخواهد یود

در پناه حق تعالی

باسلام

جهت اطلاع و یادآوری
نقل قول:

از ایجاد بحث های دو طرفه شخصی و چت گونه در پستها خودداري نموده و در صورت اختلاف نظر و عقيده به جاي مشاجره به صورت منطقي و مستدل بحث نماييد.

حفظ حرمت کاربران ديگر وظیفه همگانی بوده از این رو در صورت مشاهده هر گونه تمسخر، اعتراض، توهین و بي احترامي به كاربران، از سوی مديران یا مسئولان سايت، و یا سایر کاربران دیگر ، محدویت ایجاد خواهد شد.


لطفا رعایت فرمایید.

باتشکر @};-
یاحق

momi14;1013709 نوشت:
ه اتفاقا بگید حرفایی که باید گفته شه

momi14;1013709 نوشت:
هدفم بحث با شما نیست. هدف اصلی من خواننده ای که مطالعه میکنه

momi14;1013709 نوشت:
اون چیزی که شما دارید ازش دفاع میکنید، خیلی خورده شیشه داره.
بحث اصلی اینه. من دارم سعی میکنم با ذکر مثال اثباتش کنم. اما شما سعی میکنید مردودش کنید

momi14;1013709 نوشت:
چرا خودتون رو با اصل دین یکی میدونید؟ من نه با اصل دین مشکل دارم و نه شما و کل حوزه علمیه رو نماینده دین میدونم

momi14;1013709 نوشت:
آیا شما همون دین هستید؟

از اینجا به بعدش رو من خودم هم اصلا متوجه نمیشم شما دارید از چی صحبت می کنید؟!
در اینکه ایران و انقاب اسلامی جبهه حق بوده، و آمریکا و صهیونیسم جبهه باطل هستند تردیدی وجود ندارد، شما اگر هزارتا حرف اشتباه از سایت ها و شبکه های رسانه ای طرفدار انقلاب، و هزار تا حرف راست و درست از رسانه های طرفدار صهیونیسم برای بنده مثال بیاورید، باز هم جای حق و باطل دراین عرصه عوض نمیشود!! من یک استناد متکی به سایت ها داشتم که آن را هم پس گرفتم!!! اما شما چنان جلو نشته اید و به گونه ای وانمود می کنید انگار مرزهای حق وباطل جا به جا شده است؟!
الحمدلله خودتان هم حقانیت آن مسئله را که داعش ساخته آمریکاست را پذیرفته اید و در پست های پیشین اعلام کرده اید که این مسئله را قبول دارید، من نمی فهمم این همه حاشیه سازی برای چیست؟!

آنچه در خارج دیده میشود، حق و باطل را به خوبی نشان میدهد، من اصلا کاری به طرفداران جبهه حق و باطل ندارم، آنها رفتارشان به خودشان مربوط است! ولی حق و باطل در خارج روشن است. جنایت های آمریکا و صهیونیسم و همچنین دست پرورده های ایشان مثل داعش و جندالشیطان و مانند آن جایی برای تردید نمی گذارند.

اگر در موضوعات دیگری حرف دارید خب در تاپیک مستقلی دنبال بفرمایید تا ببینیم در آن عرصه ها حق چیست. فعلا در این تاپیک نه سخن از دین است، نه اسلام، نه قرآن! سخن از مرگ بر اسرائیل است که به خاطر این است که این غده سرطانی، یکی از مصادیق بزرگ ظلم و استکبار است.

فرشته برمیگردد;1013711 نوشت:
قوانین بین آلملل رو ماها ازش اطلاعی نداریم


سرکار خانم شما با هر خط کشی رفتار اسرائیل را بسنجید چنین حکم خواهید کرد که اسرائیل دارد ظلم می کند...
اینگونه نیست که گمان کنید اسرائیل دارد مطابق با قوانین بین المللی رفتار می کند و ما از این قوانین سر در نمی آوریم و بیخودی شلوغش کرده ایم!!
اسرائیل تنها کشوری است که علی رغم داشتن صدها کلاهک هسته ای، اجازه بازدید از تاسیساتش را به سازمان های بین المللی نداده، و صراحتا از پیوستن به معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای(npt) خودداری می کند!!! نقض قوانین بین المللی بزرگتر و آشکارتر از این؟
امروز خود سازمان ملل دارد شهرک سازی های اسرائیل را محکووم می کند، شما خواب هستید؟ یک جستجوی کوچک در همان سایت هایی که به آنها اطمینان دارید در خصوص محکومیت شهرک سازی صهیونیست ها در سازمان ملل داشته باشید!! همچنین در مورد جنایات صبرا و شتیلا و قانا و...

علاوه بر اینکه بیش از حد به سازمان ملل تکیه کرده و آن را سازمانی کارآمد می دانید!! این سازمان همان سازمانی است که سال ها کشتار مردم ایران در جنگ تحمیلی را میدید، بیش از 570 بار بمبارات شیمیایی عراق را میدید و هیچ حرکتی علیه این رژیم نکرد، حتی تا سالها پس از حمله عراق به ایران حتی حاضر نبود عراق را به عنوان متجاوز معرفی کند!! این سازمان های بین المللی عروسکی در دست قدرت ها هستند، وگرنه شما اگر توانستی حق وتو را برای بنده با عقل و منطق توجیه کنید من بقیه حرف های شما را می پذیرم!!!
اینکه حق وتو که از قدرت نشأت گرفته میتواند مانع تصویب یک قطعنامه ای که از منطق نشأت گرفته بشود نشان دهنده ان است که قانون جنگل بر سازمان های بین المللی حکمفرماست!! یعنی هر کسی که زورش بیشتر است حق با اوست، ولو آنکه بقیه کشورهای ضعیف تر بر یک امر حق اجماع کرده باشند، او به راحتی به خاطر قدرتش می تواند وتو کند!!

شروحیل;1013732 نوشت:
جنایتکارانی که خودشون رو پشت این مرگ مرگ های ما پنهان کردن و مظلوم نمایی می کنن!!!
اگر قرار بود با مرگ مرگ کردن ، آمریکا و اسرائیل نابود بشن ، تا حالا شده بودن!
نتیجه این مرگ مرگ های غیر قانونی ما هم چیزی جز درد بیشتر مظلومین فلسطینی نخواهد یود

در مورد شعار مرگ بر آمریکا و اسرائیل لااقل به اندیشه های شهید بهشتی که عکسش را برای پروفایلتان انتخاب کرده اید پایبند باشید!!
در مورد بقیه سخنانتان هم که ربطی به این تاپیک ندارد فقط عرض می کنم آخرتتان را خیلی ارزان نفروشید، ارزشش بیش از اینهاست!!

شروحیل;1013732 نوشت:
سلام و عرض ادب احترام

سلام جناب شروحیل. ذکر خیرتون بود!

مسلم;1013743 نوشت:
از اینجا به بعدش رو من خودم هم اصلا متوجه نمیشم شما دارید از چی صحبت می کنید؟!

به نظر خودم ادامه این مبحث بین من و شما توجیهی ندارد و خیلی جدی بابت تکدر خاطر شما و دوستان و گرفتن وقتتون عذرخواهی میکنم. فقط یک سوال دیگه:
مسلم;1013743 نوشت:
در اینکه ایران و انقاب اسلامی جبهه حق بوده تردیدی وجود ندارد

لطفا در این رابطه توضیح مفصلی بدهید که چطور تردیدی وجود ندارد؟
بنده صحبت دیگه ای ندارم. اگر عمری بود در تاپیک دیگه گفتگو میکنیم. فقط خواهشا مشخص کنید شما چطور به این نتیجه رسیدید که تردیدی در جبهه ی حق بودن ایران وجود ندارد. فکر کنید من یه بیگانه هستم و هیچ اطلاعی از ایران ندارم و الان دارم از شما سوال میکنم و شما قصد روشنگری دارید. جواب سوال برای تاپیک بعدی برای من خیلی مهمه.

ممنون. در پناه حق

momi14;1013757 نوشت:
لطفا در این رابطه توضیح مفصلی بدهید که چطور تردیدی وجود ندارد؟

وقتی سخن از حق و باطل بودن دو کشور است، نه بحث از مردم آنهاست، نه سخن از خاک آنهاست، نه سخن از مسئولین این دولت و آن دولت آنها! سخن از مواضع و رویکردهای کلان و مشی کلی این کشورهاست. پس ابتدائا باید توجه داشته باشید که مراد از حقانیت ایران این نیست که مردم و مسئولینش معصوم هستند! مواضع کلان و اهداف دو کشور را ببینید.
حکومت ایران برخاسته از مردمی ترین انقلاب دنیاست، انقلاب و تشکیل حکومتی که 98 درصد مردم به آن رأی مثبت دادند، اما مرتب به نبود دموکراسی متهم میشود، و در برابر ایران، دیکتاتوریهای منطقه هستند که تحت حمایت جبهه باطل هستند و البته هرگز به عدم دموکراسی متهم نمیشوند!!

حکومت انقلابی ایران در عین استکبار ستیزی، همواره طرفدار صلح بوده، و در عمل هم به آن پایبند بوده است؛ نه تنها گفتمانش، گفتمان ظلم ستیزی و استکبار بوده است، بلکه در عمل هم به دیگران ظلم نکرده، و هیچ جنگی را آغاز نکرده است. اما در مقابل همیشه زخمی از زخم های دشمنانی بوده که شعار حقوق بشرشان گوش فلک را کر کرده است!! از بدو انقلابش مورد مخالفت کشورهای استعمارگر بوده که مشاورینشان مرتب به خاک ایران می آمدند تا مانع تحقق انقلاب شوند، و بعد از انقلاب هم همواره مورد تحریم بوده است.

ایران 17000 شهید توسط گروهک منافقین و سایر گروهک های تروریستی داده است که امروز تحت حمایت همین غرب ضد تروریسم هستند، ایران در برابر سکوت مجامع بین
المللی بیش از 570 بار مورد حمله شیمیایی قرار گرفته است، قریب به 40 سال است تحت تحریم های اقتصادی قرار دارد، 8 سال دنیا علی رغم تحریم تسلیحات، و حمایت های بین المللی از صدام، با او جنگید، و مجامع بین المللی سال ها حاضر نشدند عراق را به عنوان متجاوز معرفی کنند.

ایران همواره از مستضعفین جهان حمایت نموده است: چه در فلسطین، چه در سوریه، چه در عراق، چه در یمن، چه در بحرین، چه در لبنان، چه در سایر مناطق...؛ در مقابل جبهه باطل ز چه کسی حمایت می کند؟ ز مستضعفین و دموکراسی حقیقی؟ هرگز!! آنها همواره با همین بهانه حقوق بشر و عدالت و مانند آن از حکام دیکتاتور منطقه که گماشته ی خود آنها هستند حمایت کرده و می کنند! امروز علنا دموکراسی در ونزوئلا را به خاطر اینکه رئیس جمهور آن با آمریکا مشکل دارد را نقض می کنند و یک مدعی را به رسمیت می شناسند!! این مواضع دوگانه عجیب نیست؟!

دموکراسی روشنی که در ایران هست را نمی بینند و ایران به دیکتاتوری متهم میشود، اما عربستان میشود مهد حقوق بشر!!

ایران را به نقض حقوق زن متهم می کنند، و عربستان را به ریاست پنل حقوق زن در سازمان ملل منصوب میکنند!!

کشتار علنی، و آشکارای مردم یمن توسط سعودی ها را نمی بینند، اما ایران را به خاطر حضور مستشارانش با اجازه خود آن کشورها، متهم به دخالت در سایر کشورها می کنند!!
کافیست چهار نفر در ایران جمع شوند و اعتراض کنند، با تمام ابزار رسانه ای خودشان آن را بزرگنمایی می کنند، اما در برابر این اعتراض عظیم و ده ها هزار نفری جلیقه زردها در فرانسه، با 10 کشته و حدود 8000 زخمی و بازداشتی، آنها را اراذل و اوباش معرفی می کنند!!!

ایرانی که عضو معاهده منع گسترش سلاح های اتمی است، و نظارت آزانس را بر تأسیسات هسته ای خود پذیرفته، و رهبرش حرمت سلاح های اتمی را فتوا داده است به خاطر ترس از دست یابی به آن تحریم می کنند، اما اسرائیلی که چندصد کلاهک هسته ای تسلیحاتی دارد، عضو معاهده منع گسترش سلاح های اتمی نیست، و حتی اجازه بازدید از تأسیساتش را به محافل بین المللی نمیدهد، هیچ تحریمی در کار نیست!!

خدا می داند انسان نمیداند از این مسخره بودن قوانین بخندد یا گریه کند! آمریکا هدفش استعمارگری است، ماهیتش ظلم است، علنا و آشکارا هم میگوید، صراحتا عربستان را گاو شیرده می نامد!! شما اگر می خواهید جبهه ای که در برابر ایران قرار گرفته را بشناسید، کتاب امپراتوری جنون را مطالعه بفرمایید.

جبهه باطلی که مقابل ایران قرار گرفته است، بطلانش روشن تر از آن است که نیاز به بحث عمیقی داشته باشد، یکی از این مصادیقی که عرض می کنم را اگر از سوی ایران اتفاق افتاده بود چه می کردند؟
جنگ و کشتار در ویتنام؛ کشتار یا بهتر بگویم ذوب کردن بیش از 200 هزار نفر!! دقت کنید؛ بیش از 200 هزار نفر در هیروشیما و ناکازاکی! جنگ و کشتار در عراق؛ جنگ و کشتار در افغانستان؛ تحریک و تجهیز صدام برای حمله به ایران؛ خلاصه هر کجا جنگ و کشتار هست رد پای آمریکا را قطعا پیدا خواهید کرد که اگر یکی از این رفتارها را ایران انجام داده بود الان با بمب هسته ای ذوب شده بود!!! اصلا نه آغازگری جنگ و حمله هایی که آمریکا به این طرف و آن طرف داشته، ما فقط اگر یک رفتار امریکا یعنی هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری را مرتکب شده بودیم انصافا فکر کنید چه غوغایی به پا شده بود؟

مسلم;1013763 نوشت:
وقتی سخن از حق و باطل بودن دو کشور است، نه بحث از مردم آنهاست...
حکومت ایران برخاسته از مردمی ترین انقلاب دنیاست
!!

سلام.

انتظار داشتم جواب پر و پیمون تری به این سوال بدید تا نیازی به ادامه بحث نباشه. در جمله ای که از شما نقل قول گرفتم قسمت " آمریکا و صهیونیسم جبهه باطل هستند" رو حذف کردم به این معنی که فقط از ایران صحبت کنید، اما ظاهرا اگر آمریکا و اسرائیل و عربستان رو از شما بگیرند، دستتان کاملا خالی میشود و دیگر چیزی برای شما باقی نمیماند که با آن بر طبل حقانیت بکوبید. خب معلوم شد که چرا شما به اسرائیلی احتیاج دارید تا با مرگ بر او گفتن، خودتون رو اثبات کنید. شما باید از اسرائیل ممنون باشید، اگر اسرائیل نبود، دیگه چی چیزی جز دشمنی با اسرائیل برای عرضه کردن داشتید؟

حقانیت خودتون رو بر بطلان طرف مقابل استوار کردید و نمیدانم من بی سواد چطور باید برای یک تحصیل کرده ی حوزه توضیح بدم این کار خود باطله. کاش میدونستید با این کارتون چطور سطح ارزش های انقلاب رو پایین میارید.

این کار من رو خیلی سخت میکنه. نمیدانم سوالم رو چطور بپرسم که دوباره همین جواب هایی که مدت هاست تاریخ انقضاشون تموم شده رو تحویلم ندید. این پاسخ ها برای نسل های گذشته قابل قبول بود که هر نوع تقدس ساختگی رو میشد به خوردشون داد.

اینطور که از مواضع و رویکرد های کلان صحبت میکنید و اونو از از مردم و مسئولین جدا میکنید، در واقع رسما من رو به چیزی حواله دادید که غیر قابل تحلیل و بررسیه. انگار این مواضع از عرش به ما نازل شده و کاملا از زمین و زمینی جداست.

اول تا آخر انقلاب و انقلابی بودن با همین مردم و مسوولینش مفهوم پیدا میکنه. مردم هستند که تعیین میکنند رویکرد ایران باید به چه سمتی جهت بگیره. چقدر عجیب که میگید بحث از مردم نیست.

از این پاسخ شما خیلی چیزهای دیگه هم مشخص میشه. اینکه مثلا چرا ما حق پرسیدن یکسری از سوالات رو نداریم. چون ظاهرا درستی و حقانیت بعضی مسائل از جای دیگه ای ثابت میشه که برای ما غیر قابل دسترسیه. ما فقط باید بپذیریم و تمام، و الا جهنم در انتظارمونه.
به عنوان مثال "http://www.dotic.ir/News/View/2472"
به امضاهای زیر این آیین نامه دقت کنید و ببینید که چطور بلند پایه ترین مقامات این کشور که اتفاقا به این دولت و اون دولت هم ربطی ندارند، حق شک و سوال در مورد بعضی مسائل رو نمیدن و اون رو تخلف دونسته و مطمئنا خود را برای برخورد با سوال کننده آماده کردند.

روش شما در تعریف شخصی از آزادی و تحمیلش به جامعه، چه فرقی با روش همون صهیونیسم داره؟ شدتش فرق داره، اما اصلش همونه.

از خدا میخوام اگر من در اشتباه هستم، منو از اشتباه در بیاره، چون اگه با همین فرمون پیش بریم، یه روزی و یه جایی در مقابل هم قرار خواهیم گرفت، اون هم فقط به خاطر تعریف متفاوت از یک چیز مشترک.

[="Times New Roman"][="Black"]آقای فردوسی پور یک بار دوتا از بازیکنان سابق تیم ملی رو به برنامه نود دعوت کرد و در اونجا یه خاطره ای رو زنده کرد

که مهمان برنامه با کاپیتان تیم ملی در یک مسابقه درگیر شدند و آقای فردوسی پور به مهمان برنامه میگفتند که تو مقصر بودی

در حالی که کاپیتان تیم ملی مقصر اون درگیری بود و مهمان برنامه چون یه پسر خوزستانی و شهرستانی بود

و در تیم های مطرح بازی نکرده بود آقای فردوسی پور می خواست لهش کنه

و در دفاع از کاپیتان تیم ملی گفت: تو نباید باهاش درگیر میشدی و تو مقصر بودی. اون بازیکن پروجا ( یک تیم ایتالیایی ) بوده.

یعنی متر و معیار تفکیک حق از باطل شده بود اینکه فلانی توی یه تیم مطرح اروپایی بازی کرده

و اصلا نگاه به ریشه ی مسئله و مقصر اصلی نداشت

متاسفانه برخی حق رو بر اساس بضاعت مالی و امکانات و تجهیزات می سنجند و به همین دلیل به سمت آمریکا و... گرایش دارند

دوست ندارم در برابر شما از این کلمات صحبت کنم، چون به خاطر گفتگوهایی که پیش تر با یکدیگر داشتم شما را منطقی یافتم، لذا نمیگم شما مغلطه میکنید، اما نمیدانم چه شده که سخنانتان رنگ و بوی مغالطه به خود گرفته اند؟!!

momi14;1013766 نوشت:
اینطور که از مواضع و رویکرد های کلان صحبت میکنید و اونو از از مردم و مسئولین جدا میکنید...
اول تا آخر انقلاب و انقلابی بودن با همین مردم و مسوولینش مفهوم پیدا میکنه

جدا کردن رفتار تک تک مردم از سیاست های کلان یک حکومت به معنای جدایی مردم از آن حکومت نیست!! اگر منِ ایرانی دزدی کردم، اگر منِ ایرانی دروغ گفتم، اگر من ایرانی اصلا بت پرست شدم آیا باید در سنجش حقانیت ایران دخالت داده شود؟
تمام منظور بنده این بود که در تمام کشورها انسان خوب و بد، انسان حق و باطل وجود دارد، هم در ایران انسان آتئیست داریم، و هم در آمریکا مسلمان دو آتیشه!! پس نیاییم برای ناحق جلوه دادن ایران، یا به حق جلوه دادن دشمن دست روی افراد بگذاریم!!

حالا شما می خواهید از این حرف حق، جدایی مردم از انقلاب را نتیجه بگیرید مشکلی نیست! اما مخاطب من و شما مقصود را به روشنی درک میکند.

momi14;1013766 نوشت:
حقانیت خودتون رو بر بطلان طرف مقابل استوار کردید

اولا بنده به حقانیت ایران هم اشاره کردم، اما شما خواسته یا ناخواسته، ندیدن آنها را اراده کردید!!!
ثانیا اگر ایران هم بر باطل بود که آمریکا و اسرائیل با آن دشمنی نداشتند!! کافی بود ایران دست از آرمان های استکبار ستیزانه اش دست بردارد، حتی دبیر کلی سازمان ملل را هم به یک ایرانی میدادند!! کسی به مُرده چوب نمیزند!!

اصلا حق بودن ایران به همین آمریکا و اسرائیل ستیزی اش است، وگرنه حقانیتش زیر سوال می بود، همانطور که ایستادگی امام حسین(ع) در برابر یزید نشانه حقانیت آن حضرت است، این که ما بخواهیم استکبار و ظالم ستیزی که نشانه حقانیت است را فرار از اثبات حقانیت بدانیم باز هم مغالطه است چه باور داشته باشیم و چه نه!!

momi14;1013766 نوشت:
این پاسخ ها برای نسل های گذشته قابل قبول بود که هر نوع تقدس ساختگی رو میشد به خوردشون داد

بعد از سال ها پاسخگویی در جامعه و فضای مجازی دریافته ام که این جملات هم عموما برای تحریک احساسات عاطفی مخاطب به کار گرفته میشوند، وگرنه هرچقدر بگردید می بینید مبنای منطقی در ورای آنها نیست؛ والبته باید اعتراف کنم که گاهی کارآمد بوده و حتی منطقی ترین براهین را در نگاه مخاطب احساساتی سرنگون می سازد.

momi14;1013766 نوشت:
روش شما در تعریف شخصی از آزادی و تحمیلش به جامعه، چه فرقی با روش همون صهیونیسم داره؟

نمیدانم آیا واقعا شما تفاوت آزادی دینی و زادی لبرال را نمیدانید؟ تا این حد ظاهرگرایی؟ به صرف تشابه در جبر یا آزادی و بدون توجه به مبانی، نها را متشابه می دانید؟

momi14;1013766 نوشت:
از خدا میخوام اگر من در اشتباه هستم، منو از اشتباه در بیاره

استجابت چنین دعاهایی در گرو خواستن واقعی است، اینکه انسان واقعا پیش فرض هایش را کنار بگذارد و صادقانه از خداوند بخواهد راه حق را به او نشان بدهد
اگر انسان با اعتماد بی جا به پیش فرض هایش بخواهد تحقیق کند طبیعتا فقط دنبال قرائنی می گردد که اعتقاد پیشینی اش را اثبات کند، نه اینکه تازه به چیزی معتقد شود

یا حق

موضوع قفل شده است