جمع بندی با رفتار مقایسه ای همسرمون چگونه برخورد کنیم؟

تب‌های اولیه

32 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

بنام الله
سلام
دوستان من این تاپینگ رو خوندم
ولی جوابی برای گفتن و اظهارنظر ندارم
از دوستان تقاضا دارم اگر شما هم مثل من بی اطلاع هستید تو این موضوع جهت استفاده در زندگی بهره ببرید نه با اظهار نظر غیر اصولی باعث ایجاد یک قشقره بشویم

سلام عزیزم تو که یارمهربونی دیگه خودت اسمت روته...
بگو تو هم نگاشوهراشون کن خخخخ
بنظرم کاربر روزنه پیشنهادخوبی دادن
بعدش بهش بگو :ببین این حرفات چه تاثیری رو روح وروان من میزاره
فقط خواستم اینو بدونی وگرنه من نمیخوام که تو شبیه کسی دیگه باشی همینی که هستی عالیه بهش بگو که اگر من تورو سرزنش کنم اگر بد تورو بگم این به ضررخودمه چون تو انتخاب منی من دارم به انتخاب خودم توهین میکنم
گلا به شازده کوچولو گفتن ما گلهای رز هستیم شازده کوچولو گفت یعنی گل من مثل شما یه گل معمولیه؟؟
امااون بمن گفت
تنها نمونه از نوع خودش تو کل دنیاست
روباه بهش گفت: اما اون یه گل معمولی نیست٬ گل توئه
زمانیکه صرف گلت کردیه که اونو اینقد مهم میکنه
شازده کوچولو فکر میکنه احساسی میشه باخودش میگه: اون گل منه...
سعی کن همسرتو اینطور ببینی تو زندگی
اون همسرتوئه.
سعی کن بامهارت حرف زدن همین داستانو براشوهرت تو همین صحبتا براش بگی
و بگی که اون همچین جایگاهی تو زندگی تو داره و تو هم این توقع رو متقابلا از اون داری
بگو ایرادایی که دارمو هم همشو برام بنویس یا همینطور بگو ایندفه جبهه نگیر بگو تاجایی که بتونم حتما تغییر میدم خودمو
ولی انتظار دارم منو همینطور که هستمم دوس داشته باشی پای خوب وبد من بمون
منم پابه پای تو با هر خوبی و بدی میام
چون هرانسانی متشکل از خوب و بده
نمیشه که من و تو تو همه چیز ازاول درست باشیم باید به هم کمک کنیم تاخوب شیم اما با مهربونی نه سرزنش اینجوری که من بدتر میشم چون حس میکنم تو منو دوس نداری و برای من عذاب آورتر ازاین وجودنداره

روزنه;1012865 نوشت:
شما هم همان رفتار و باهاش داشته باشین و از دیگران تعریف کنین و چیزی که خودش میدونه ضعف داره مقایسه اش کنین و تعریف از همسرتون و کم کنین البته خط قرمز ها رو رعایت کنین.

سلام
شنیده بودیم جواب بدی با خوببی بده
ولی از شمام یاد گرفیم جواب بدی با بدی بدی
حالا خوبه نگفتی بگو داداشات بیان از پوست درش بیان

محمد حسین 72;1012993 نوشت:
سلام
شنیده بودیم جواب بدی با خوببی بده
ولی از شمام یاد گرفیم جواب بدی با بدی بدی
حالا خوبه نگفتی بگو داداشات بیان از پوست درش بیان

مقابله به مثل کردن تو این شرایط به نظر میاد بیشتر باعث درگیری و لجبازی بشه البته بعید نیست به طور موقت مشکل حل بشه ولی ممکنه رابطه شون رو دچار مشکلات جدید کنه.

روزنه;1013018 نوشت:
سلام

ولی من اصلا منظورم بدی نبود.
همسر ایشون قطعا اگر تا حد زیادی از دیگران تعریف میکنن میدونن که کارشون درست نیست، پس اینکه ایشون متوجه اشتباهشون بشن مهم نیست، باید تغییر دیدگاه بدن.

منظور من این بود که با ظرافت خاصی و از موضع قدرت با رفتار شبیه به همسرش طوری که از خط قرمز عبور نکنه ایشون متوجه اشتباه بکنن و همزمان نوعی تهدید همراهش هست.
حالا راه های بهتر و روانشناسی تر هم هست که نیازمند تغییر رفتاری خود استارتر و همسرشونه و مشخصه که پست من در حد نظر دادنه و مبنای علمی نداره

بسم الله
با سلام
حرفت تا حدودی درسته
ولی اینکه میگی شوعرش میدونه کارش غلطه , این حرف اشتباهه, ممکنه شوهرش برای بهتر شدن ایشون یا بقصد تغییر ایشون این حرفها رو بزنه , ب هر حال هر کس ب اندازه عقلش رفتار میکند , همه ما تو قسمت هایی از زندگی بی عقلی داریم , ادمیزاده دیگه...
ی نکته هم بگم , بنظر من ایجاد این نوع تاپینگ ها بصورت تخصصی اشتباهه, و فقط باید مشورت کوچه بازاری باشه
چون تخصصیش مشاوره هست ومشاوره ها هم تاکید دارند م زوج حتما باید با هم بیان چون ادم ها متقگفوتن و نمیشه گفت چطور هست تاوقتی هر دو حوف نزنن( البته اینو بگم من خودم از مشاوره بیزارم , دری وری زیاد میگن , ولی خب خیلیا هم راضی ان , برا همین.کلی گفتم مشاوره)


راهکارهای کاربردی پرهیز از مقایسۀ همسر با دیگری

در ادامه به راهکارهایی برای پرهیز از مقایسۀ همسر با دیگری خدمت تان عرض می کنیم که شما می توانید این راهکارها را عیناً به شریک زندگی تان ارائه دهید و در فضای آرام و صمیمی به بحث و گفتگو با وی در این زمینه بپردازید تا مانع مقایسه کردن های منفی وی شوید.

همدل;1013156 نوشت:
راهکارهای کاربردی پرهیز از مقایسۀ همسر با دیگری


توجه به اصل تفاوت های فردی!

هر چیزی در این دنیا باهم متفاوت است در این دنیا هیچ کسی پیدا نمی شود که خطوط سر انگشتش با دیگری همانند باشد، پس نباید انتظار داشته باشید همسر شما با دیگران یکی باشد. هر انسانی از نظر علایق و راه و روش زندگی با دیگری متفاوت است همین تفاوت ها میان انسانهاست که زندگی را از حالت تکرار و روزمرگی خارج نموده و دنیا را زیباتر می کند.
اصل تفاوت های فردی مهمترین چیزی است که باید بپذیرید. هر فرد، منحصر به فرد است و ویژگی های مثبت و منفی خودش را داراست؛ همان طور که شما هم با همجنسان و هم سن و سالان خود تفاوت های زیادی در عادات، علایق و روش زندگی و حتی خصوصیات ظاهری و شخصیتی دارید، همسرتان هم از این قاعده مستثنی نیست.
باید به خاطر نشان کرد که قرآن نیز به متفاوت بودن انسان ها توجه داشته و می فرماید: «وَ قَدْ خَلَقَکُمْ أَطْواراً» (1)؛ «حال آنكه شما را به گونه هاى مختلف بيافريد».

پی نوشت:

  1. نوح(71)، آیه 14.

همدل;1013156 نوشت:
راهکارهای کاربردی پرهیز از مقایسۀ همسر با دیگری


«آنچه برای خود نمی پسندی برای دیگران نیز مپسند»

با همسر و شریک زندگی خود طوری رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود. اگر دوست ندارید همسرتان شما را با دیگران مقایسه کند، شما نیز متقابلاً او را با دیگران مقایسه نکنید و توانایی ها و داشته های دیگران را به رخ او نکشید. به عبارت دیگر با دیگران چنان رفتار کن که دوست داری با تو رفتار شود.

امام علی(علیه السلام) می فرماید:
«فَأَحْبِبْ لِغَیْرِکَ مَا تُحِبُّ لِنَفْسِکَ وَ اکْرَهْ لَهُ مَا تَکْرَهُ لَهَا» (1)؛ «آنچه كه براى خود دوست می‎ داری، برای دیگران هم دوست بدار و آنچه براى خود نمى ‏پسندى، براى دیگران هم مپسند».

هرگاه می خواهید همسرتان را مقایسه کنید، به خودتان بگویید: «آیا من هم دوست دارم او مرا با دیگری مقایسه کند یا نه؟»

پی نوشت:

  1. نهج البلاغه، نامۀ 31.

همدل;1013156 نوشت:
راهکارهای کاربردی پرهیز از مقایسۀ همسر با دیگری


«هیچگاه باطن زندگی خود را با ظاهر زندگی دیگران مقایسه نکنید»

گاهی اوقات ظاهر خوب زندگی دیگران چیزی است که باعث می شود شما درگیر مقایسه شوید؛ در حالی که نمای نزدیک و باطن آن کاملاً متفاوت است.
وقتی مهمان به خانۀ شما می آید، همه چیز را مرتب می کنید، دیگران نیز دقیقاً همین رفتار شما را دارند؛ بنابراین زندگی، شخصیت و روابط دیگران هم تزئین شده و مرتب شده، در معرض دید شما قرار می گیرد، پس به جای خیره شدن به زندگی دیگران و مقایسۀ آنها با همسرتان، به کسی که انتخاب کرده اید، احترام بگذارید و وی را همان طوری که هست، بپذیرید.

موضوع قفل شده است