جمع بندی راهکارهای جذب بیشتر همسر پس از گذشت چند سال از زندگی مشترک

تب‌های اولیه

36 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

امید;1006551 نوشت:
سینا چند روزی است که کم حرف می زند. وقتی از مغازه به خانه می آید، پس از یک سلام و احوال پرسی مختصر جلوی تلویزیون می نشیند و تظاهر می نماید که فیلم نگاه می کند؛ ولی غرق در افکارش می شود. همسرش شیلا به او می گوید: ] می بینم چند روزه که خیلی ساکت هستی و کمتر حرف می زنی (مشاهده). با خودم می گم شاید از دست من دلخور هستی (اندیشه). وقتی می بینم تو خودت هستی، احساس دلتنگی می کنم (احساس). دلم می خواد بیشتر با من حرف بزنی و اگه از دستم ناراحت هستی، به خودم بگی (خواسته)

سلام. خیلی مثال خوبی بود! نمی تونستم نگم.

[="Tahoma"][="Blue"]

امید;1006369 نوشت:
- درخواست: از اینکه در مهمانی با پدر و مادرم خیلی محترمانه برخورد کردی، واقعا متشکرم. ولی بعد از رفتن مهمان ها _ [HL]به جای اینکه روی مبل دراز بکشی و تلویزیون تماشا کنی _[/HL] به این نیاز دارم که در شستن ظرف ها به من کمک کنی.

قسمت زرد رنگ خیلی تو ذوق میزنه.. این نوع بیان که شما مثال زدید نشانه چیه الان؟
یک سوال دیگه: ایا خود فرد نباید عقلش برسه که کمک همسرش کنه؟ یعنی به صورت ذاتی نباید تو وجودش باشه؟ و درک کنه؟
اینجوری که شما نوشتی منم باشم کمک هیچکی نمیکنم با این لحن..
اینو اگر غیر مستقیم بیان کنیم چه طوره؟
(به نظرت بهتر نیست که یک ماشین ظرف شویی تهیه کنیم؟ بعد از مهمانی ها خیلی سخته شستن این همه ظرف - اگر طرف شعورش برسه بلند میشه کمک میکنه یا نهاین ماشین رو میخره اگر نرسه دیگه به نظرم کاری ساخته نیست واسه این ادم، به زور که نمیشه کمک گرفت..)

امید;1006369 نوشت:
میشه وقتی چای می خوری، هورت نکشی؟

یک سوال:
ایا باید هورت کشیدن درست بشه؟ یا خودت رو با این مساله وفق بدی؟
یا مثلا میشه به طور غیر مستقیم این مساله رو حل کرد مثلا همسر رو ببریم در جمعی مهم
(البته یک سری مسایل فقط در جمع های خودی اتفاق می افته، اینکه طرف در جمع های بزرگ هم بخواد هورت بکشه که فاجعه اس..)

امید;1006015 نوشت:
«سرِ وقت می رسیم»

اینجا به نظرم پرسیدن این سوال اشتباهه..
که چی مثلا.. به هر حال تو این وضعیت هستیم شوهره که نمیتونه جادو کنه..

امید;1006015 نوشت:
سیما کلافه شد و با صدایی بلندتر گفت:«چرا از یه نفر نمی پرسی؟»

اینجا به نظرم یه جور بی اعتمادی به شوهره..
چرا اصلا باید کلافه بشه خانمه.. استانه تحملش پایینه ها:Nishkhand:
اگر رابطه ها خوب باشه از همین دیر رسیدنه میشه استفاده کرد و لذت برد.. (هرچند مهمانی مهمی باشه)[/][/]

امید;1006551 نوشت:
کار در خانه:
کاغذ و قلم بردارید و در روزها و ساعات پیش رو پیام هایی که بین شما و همسرتان ردّ و بدل می شود را به صورت خلاصه یادداشت نمایید. دقت کنید که آیا بخش های چهارگانه پیام کامل در پیام هایتان وجود دارد؟ به زبان بدن خود دقت کنید. نتایج آن پیام ها را یادداشت نمایید. بهتر است در برگه کاغذتان، سه ستون بکشید. در ستون سمت راست، پیامی که بین شما ردّ و بدل شده را بنویسید. در ستون وسط زبان بدنِ گوینده را یادداشت نمایید و در ستون سمت چپ، نتیجه آن پیام را ثبت کنید.

9 روز پیش..
دیگه ادامه نمیدید؟
من تازه پیدا کردم اینجا رو :khandeh!:

امید;1006549 نوشت:
تو هیچ وقت به موقع حاضر نمیشی

یک سوال نمیشه که زمانش رو تنظیم کنه با حاضر شدن همسرش..؟ اینا دیگه بعد از یه مدت دست هر کسی میاد طبق چه چیزی باید حاظر بشه..

امید;1006369 نوشت:
رسیدگی به خود: اگر همسرم از کمک به من در شستن ظرف ها امتناع کرد، کم کم پول هایم را جمع می کنم. بعد از دو سه سال یک دستگاه ماشین ظرفشویی می خرم. تا آن موقع مهمانی های پرجمعیت برگزار نمی کنم.

سلام
از این تاپیک خیلی خوشم اومد
مطالب اموزنده ای داره
رسیدگی به خود که گفتید تا کجا جواب میده ؟
همیشه ؟ یا بعضی وقت ها

ماه تی تی;1008085 نوشت:
سلام
از این تاپیک خیلی خوشم اومد
مطالب اموزنده ای داره
رسیدگی به خود که گفتید تا کجا جواب میده ؟
همیشه ؟ یا بعضی وقت ها

سلام

خدا را شکر که این مطالب برای تان مفید است.
بخش «رسیدگی به خود» در هر تقاضا و خواسته ای که یک طرف از دیگری دارد، باید در نظر گرفته شود تا عدم پذیرش دیگری در برآورده کردنِ خواسته برای تقاضاکننده سخت و غیرقابل تحمل نباشد و نرسیدن به خواسته اش را به معنای رسیدن به پایان جاده زندگیِ مشترک به حساب نیاورد.

نورالزهراء;1007737 نوشت:
یک سوال نمیشه که زمانش رو تنظیم کنه با حاضر شدن همسرش..؟ اینا دیگه بعد از یه مدت دست هر کسی میاد طبق چه چیزی باید حاظر بشه..

این تنها یک مثال بود.
اگر بعد از مدتی زندگی، دست هر کسی می آمد که چه کار باید انجام دهد، دیگر این همه دعوا و اختلاف میان همسران بُروز نمی کرد و این همه پرونده های اختلافات خانوادگی در دادگاه ها مطرح نمی شد.

شما باید توانایی جذب همسرتان را داشته باشید تا همیشه فکر وذهن اون فقط سمت شما باشد ، ما در این مطلب از جذبه به شما خواهیم آموخت که چطور می توان با داشتن تنها اعتماد به نفس همسر خود را کاری کنید که برای همیشه شیفته شما قرارگیرد.
لطفا جهت مطالعه بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمایید. شروع یک رابطه جدید همیشه بهترین قسمت آن است. آن شور و هیجان اولیه هیچوقت تکرار نخواهد شد.
اما آیا می توانید کاری کنید که آن شور و شوق را برای همیشه نگه دارید؟ آیا می توانید کاری کنید که هر روزی که می گذرد بیشتر دوستتان داشته باشد؟
چطور می توانید کاری کنید که همیشه به شما فکر کند؟شاید چشمش را گرفته باشید، اما آیا می توانید مطمئن باشید بطور دائمی مال شما شود؟
چطور می توانید کاری کنید که همیشه شما را بخواهد و برای آنچه که هستید دوستتان داشته باشد؟مردها تک بعدی تر از زن ها هستند.
یا شاید هم چیزها را آنطور که ما می بینیم نمی بینند.در زندگی مردها هر موقعیت نمی تواند میلیون ها جایگزین یکسان داشته باشد.برای آنها، زنگ نزدن شما خیلی ساده به این معنی است که سرتان شلوغ است و هیچوقت تصور نخواهد کرد که علاقه ای به او ندارید.
بنابراین کار شما این است که او را مجذوب خود نگه دارید و کاری کنید که همیشه شما را بخواهد.با چه سلاحی؟
با اعتمادبه نفس و کنترلتان.
ما به شما می گوییم چطور او را بدون هیچ تلاشی مجذوب خودتان نگه دارید.
۱ – سر خود را شلوغ کنیدهیچوقت نباید طوری نشان دهید که انگار نشسته اید کنار تلفن و منتظر زنگ او هستید، حتی اگر واقعاً اینطور باشد! برای اینکه حواستان را پرت کنید، بیرون بروید، با دوستانتان معاشرت کنید، سرگرمی برای خود داشته باشید.و دقت کنید که حتماً او از فعالیت های شما باخبر باشد و بداند که سرتان شلوغ است. این کار نه تنها او را مجذوب شما نگه می دارد، باعث می شود وقتی برای او وقت می گذارید کلی متشکرتان باشد!

۲ – هیچوقت نشان ندهید که اذیت می شویدبزرگترین اشتباهی که اکثر خانم ها مرتکب می شوند این است که مدام شکایت می کنند که « چرا دیشب دیروز فلان موقع به من زنگ نزدی؟ » اینجور سوال ها به جای اینکه باعث شود بیشتر دوستتان داشته باشد، فقط او را دورتر می کند. اینکه بگویید، « قبلاًها اینکار را می کردی » حتی اوضاع را بدتر هم می کند. یادتان باشد، مردها از سوال و جواب کردن در رابطه متنفر هستند.
در ابتدای هر رابطه، شور و هیجان در بالاترین حد است و این باعث می شود همیشه دنبالتان باشد. اما رابطه هم مثل هر چیز دیگری پیش می رود و به مرحله ای می رسد که هر دوی شما با هم راحت تر می شوید و این یعنی لازم نیست دیگر هر چند ساعت یکبار به هم زنگ بزنید تا احساس کنید هم را دوست دارید.

۳ – احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشیداگر می خواهید بدانید که چطور او را همیشه مجذوب خودتان نگه دارید، لباسی بپوشید که خودتان از آن خیلی خوشتان می آید و احساس می کنید جذاب می شوید. وقتی خودتان احساس جذاب بودن کنید، مطمئن باشید در ظاهرتان تاثیر می گذارد.

۴ – به ظاهرتان توجه کنیدشاید سطحی به نظر برسد اما برای گذاشتن اولین تاثیر یا تاثیرات بر روی طرف مقابل الزامی است. خیلی باید از رابطه تان بگذرد تا بگذارید شما را در لباسی معمولی یا بدون آرایش ببیند.

۵ – پیش قدم شویدسرسخت بودن را فراموش کنید و خیلی وقت ها خودتان پیش قدم شوید. اما نباید این کار را همیشه تکرار کنید. برای اینکه او را همیشه مجذوب خودتان نگه دارید، باید علایق او را در نهایت نگه دارید. پس برایش یادداشت بگذارید و از او بخواهید که در فلان روز همدیگر را ملاقات کنید.

۶ – به غریزه اش رسیدگی کنیداین کاملاً بدیهی است. با تحسین کردن او، چه از ظاهرش و چه از شخصیتش، ایجاد ارتباط چشمی و نگاه های نافذ، احساساتش را شکوفا کنید.ممکن است مردی به شما بگوید که به کمی فضا نیاز دارد و اینکه دوست دارد بدون اینکه به نامزدش فکر کند، زمانی را به خود و دوستان هم جنس خود اختصاص دهد اما این همیشه درست نیست. می توانید این را پذیرفته و بگذرید. و یا کاری کنید که بدون اینکه حتی از او بخواهید، شما را بخواهد و همیشه دنبالتان باشد.فقط کافی است که دختری با اعتماد به نفس به نظر برسید و طوری وانمود کنید که خیلی به حضور او نیاز ندارید.

نقل قول:
ایا این مطالب مفیده ؟

[h=2]چگونه اختلاف ها را حل کنیم؟[/h]در صورتی که با به کارگیری مهارت های ساده ای می توان از گرفتار ملال شدن جلوگیری کرد. گاهی وقت ها ما انسان ها فراموش می کنیم که برای شروع زندگی مشترک چه تلاش هایی انجام داده ایم، فراموش می کنیم چون برای ما ازدواج مقصد است نه زندگی مشترک. شاید اگر به ازدواج به عنوان یک مسیر نگاه کنیم و به زندگی عاشقانه به عنوان یک هدف بسیاری از مشکلات حل شود.

[h=2]صحبت کنید[/h]بسیاری از زوج های جوان در طول روز بسیار کم با همدیگر صحبت می کنند. منظور از صحبت کردن، صحبت های روزمره و معمولی نیست، صحبت کردنی که در آن به بیان احساسات، عواطب، نظرات و ترس و اندوه ها پرداخته بشود. صحبت هایی که پیرامون اهداف و انتظارات باشد و به دو طرف حس امنیت و آرامش بدهد. وقتی زن و شوهر در طول روز یک زمان مخصوص، برای حرف زدن داشته باشند، تمام تنش ها، دلزدگی ها، اختلافات و حتی ابراز احساسات را می توانند در همان چند دقیقه به طرف مقابل ابلاغ کنند. اختلافات زناشویی همیشه مربوط به دو طرف نیست. گاهی تنش هایی که از محیط پیرامون به فرد تزریق می شود، باعث پرخاشگری و بحران های عصبی می شود. در چنین موقعیت هایی حرف زدن های محبت آمیز و حس درک شدن از طرف همسر، می تواند به بهبود شرایط روحی بسیار کمک کند. وقتی زن و شوهر در طول روز با همدیگر صحبت های سازنده داشته باشند؛ می توانند تمام دلزدگی ها و ناراحتی هایشان را مطرح کنند و با کمک همدیگر راه حل هایی برای یک یک آن ها بیابند. پس صحبت کردن های روزمره را جدی بگیرد و تحت هیچ شرایطی حریم دو نفره ی تان را فراموش نکنید. همچنین سعی کنید اختلافات تان را به موقع حل کنید.

[h=2]موضوع اختلاف را به صورت دقیق مشخص کنید[/h]گاهی مواقع در هنگام صحبت کردن، موضوع مشخصی وجود ندارد. یعنی تکلیف دو طرف مشخص نیست که قرار است راجع به چه موضوعی حرف بزنند. گاهی اختلافات مشمول گذر زمان شده اند؛ بدون اینکه تلاشی برای حل آن ها انجام بگیرد و همین امر مشکلات را چند برابر کرده است. پس زمانی که تصمیم می گیرید برای حل یک بحران یا حل یک اختلاف وارد صحبت دو جانبه شوید، حتما موضع مشخصی برای آن ترتیب دهید و بدون حاشیه رفتن ها درباره ی همان یک موضوع صحبت کنید.

موضوع قفل شده است