گویا

تفسیر گویای «ندای قرآن» حجت‌الاسلام قرائتی رونمایی شد

[=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]
تهران- ندای قرآن با شماره 144 یك سیستم تلفن گویاست كه پیش از این تنها مختص قرائت و ترجمه قرآن بود و بخش سیستم تفسیر گویا از روز چهارشنبه (19 بهمن) به این سیستم افزوده شد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در مراسم رونمایی از این سیستم گویا، علی اكبر توپچی رییس فرهنگسرای قرآن با اشاره به چگونگی راه اندازی تلفن گویای ندای قران و ارتقای آن به تفسیر گویا گفت: ندای قرآن یك سیستم تلفن گویاست كه قرائت‌های استاد منشاوی و پرهیزگار را در برداشت و ترجمه قرآن كریم كه توسط استاد الهی قمشه ای انجام شده بود، با صدای استاد ذكایی بر روی این سیستم قرار داشت.
به گفته‌ وی در طول دو سال گذشته ضمن تعاملاتی كه با دفتر حجت الاسلام محسن قرائتی انجام شد، تفسیر قرآن كریم ایشان به فایل های صوتی تبدیل شد و از این فایل های صوتی به كمك متخصصان مخابرات بر روی خط تلفن 144 تفسیر قرآن كریم قرار گرفت.
حجت الاسلام قرائتی نیز به عنوان مفسر قرآن در این مراسم با اشاره به این ‌كه یك تفسیر صوتی و نوشتاری تدوین و تهیه كرده كه در حال حاضر به 22 زبان زنده دنیا در رادیو برای كشورهای برون مرزی پخش می‌شود، گفت: تولید تفسیر صوتی، كار بسیار مباركی است و از دست اندركاران آن نهایت سپاسگذاری را دارم.
وی افزود: تفسیر مانند بنایی است كه هر روز بهتر می شود و هر چه زمان به پیش می رود تكامل بیشتری می یابد و البته باید تفسیر را به روز كرد زیرا ذهن هر روز بازتر می شود.
قرائتی تصریح كرد: تجربه تولید تفسیر ندای قرآن، تجربه بسیار موفق و ارزنده ای است؛ خدا را شاكریم كه توفیق داد این تفسیر صوتی به خانه‌ها و تلفن‌ها راه پیدا كند.
وی ابراز امیدواری كرد كه این سیستم به سراسر كشور گسترش پیدا كند و افزود: فهماندن مطالب قرآنی به گونه ای كه همگان بتوانند آن را درك كنند، اهمیت بسیاری دارد.
منبع
[/]