پیامبر امی

امی بودن پیامبر (ص) در احادیث

انجمن: 
با سلام در حدیثی از امام باقر (ع) داریم که که کسی میاد و نزد شون و صحبت به اینجا میرسه که اون فرد میگه به پیامبر امی گفته میشه و با این دلیل بین مردم که پیامبر خواندن نمیدونست به همین دلیل بهش امی گفته میشه .  بعد امام پاسخ میدهد که نه و ایه 2 سوره جمعه رو بهش اشاره میکنند و بعد امام ادامه میدهد پس چگونه به اون ها چیزهایی رو یاد میداد که نمیدونست ؟؟ و بعد به علم های پیامبر اشاره میکنند و بعد در پایان میگن که به پیامبر امی گفته میشه چون  از اهل مکه بود و مکه از امهات(مادران) قری (شهرها) بود و این همان سخن خداونده که در این ایه میگه لتنذر ام القری در این جا هم منبع و متن کامل از امام باقر (ع) و امام جواد (ع) هستش منبع چه طور ارزیابی میشه احادیث اینکه ما به پیامبر درس نخوانده بودن و خواندن نوشتن ندونستن رو نسبت میدهیم در حالی که اصلا این احادیث میگن ربطی به این چیزی که ما میگیم نداره و امی بودن پیامبر یعنی اینکه پیامبر اهل شهر مکه بودند و ربطی به اینکه پیامبر خواندن و نوشتن نمیدانست ندارد 

نرم افزار رایگان پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله)

نرم افزار «پيامبر اعظم» توسط مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات تدوین گردید.

ویژگی های نرم افزار:

اين نرم افزار که در مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات حوزه علمیه قم تهیه شده است شامل حدود 250 پرسش و پاسخ در 15 موضوع می باشد. مجموعه ي حاضر پس از بازبینی صدها پرسش و پاسخ در موضوع پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله از بانک سوالات این مرکز انتخاب شده و بعد از اصلاح براي استفاده در نرم افزار آماده شده است.

ویژگی های علمی:
1. پاسخ هاي تخصصي: مرکز مطالعات و پاسخگويي به شبهات با حضور محققان و کارشناسان توانمند و تشکيل گروه هاي علمي - تخصصي سعي مي کند، پاسخي جامع و متقن به سؤالات و شبهات پرسشگران ارائه کند.
2. اتقان پاسخ ها: پس از ارجاع سؤال به کارشناس، وي پاسخ مناسب را تهيه مي کند. اين پاسخ، پس از نظارت مدير گروه و تأييد او، براي بازبيني به ناظر گروه سپرده مي شود. در نهايت، معاون پژوهش، قبل از ارسال پاسخ براي پرسشگر، آن را کنترل مي کند. وجود سه مرحله نظارت، سبب مي شود امکان هرگونه خطا يا اشتباه در پاسخ دهي به حداقل ممکن برسد. در خصوص پاسخ هاي نرم افزار، نظارت چهارم هم اعمال مي شود تا پاسخ ها از کيفيت برتري بهره مند شوند.
3. تفصيل پاسخ ها: پاسخ هاي ارائه شده، با ميانگين 3 صفحه، از گستره ي مطلوبي برخوردار بوده، سعي محققان بر اين است که پاسخ هايشان، تمام جوانب سؤال را پوشش دهد؛ به نحوي که ابهامي براي پرسشگر باقي نماند.
4. معرفي منابع: در پايان هر پاسخ، منابعي مرتبط با سؤال، براي استفاده ي پرسشگر معرفي شده است.
5. مستند بودن پاسخ ها: پاسخ هاي تهيه شده، از منابع دست اول و معتبر است که تماماً به صورت مستند ارائه شده است.

قابلیت های نرم افزار:
1- حجم کم.
2- گرافیک زیبا.
3- عدم نیاز به نصب.
4- حذف صفحات متوالی.
5- دسته بندی سوالات.
6- نمايش پاورقي مربوط به پاسخ ها.
7- معرفي منابع بيشتر براي هر پاسخ.
نمايش پاسخ مربوط به هر سؤال با ساختاري مناسب.


اعترافات خاورشناسان بر امی بودن پیامبر اکرم (ص)

انجمن: 

اعتراف کارلایل و ویل دورانت بر بی سوادی پیامبر

کارلایل در کتاب معروف الابطال می گوید: " یک چیز را نباید فراموش کنیم و آن اینکه محمد هیچ درسی از هیچ استادی نیاموخته است، صنعت خط تازه در میان مردم عرب پیدا شده بود. به عقیده من حقیقت این است که محمد با خط و خواندن آشنا نبود، جز زندگی صحرا چیزی نیاموخته بود ".

ویل دورانت در تاریخ تمدن می گوید: " ظاهرا هیچ کس در این فکر نبود که وی ( رسول اکرم ) را نوشتن و خواندن آموزد. در آن موقع هنر نوشتن و خواندن به نظر عربان اهمیتی نداشت، به همین جهت در قبیله قریش بیش از هفده تن خواندن و نوشتن نمی دانستند. معلوم نیست که محمد شخصا چیزی نوشته باشد. از پس پیمبری کاتب مخصوص داشت. معذلک معروف ترین و بلیغ ترین کتاب زبان عربی به زبان وی جاری شد و دقایق امور را بهتر از مردم تعلیم داده شناخت ".