هدف آفرینش

هدف زندگی و خلقت

انجمن: 

سلام به دوستان
اول تشكر كنم از كساني كه اين فرصت رو در اختيار من گذاشتن تا سوال مهمي كه فكر منو چند مدتي مشغول كرده بپرسم
من نه تحصيلات حوزوي دارم نه در فقه و فلسفه و علوم اسلامي و حتي فلسفه غربي مطالعات زيادي نداشته ام و براي همين خيلي ساده و خودماني حرف ميزنم وتقاضا دارم شما هم پاسخ من رو با ادبيات ساده بديد و خيلي بحث تخصصي نشه������������

سوالم اينه كه هدف از زندگي چيه؟؟يا بهتر بگم هدف خدا از خلقت انسان چه چيزي هست؟؟؟
اگر خدا مارا آفريده چه هدفي داشته؟؟ ايا در جهت يك بازي يا سرگرمي خودش بوده يا نه به ما نياز داشته؟؟يا دليل ديگري؟؟؟

و اصلا هدف ما چيه؟،برخي هدف انسان رو بهشت ميدونن خب با اين توصيف بهشت فقط باغ بزرگي هست و لذت و شادي فراواني داره ولي بايد پرسيد كه آخرش چي بشه؟؟ما كلي غربي هارو نقد ميكنيم كه تنها به فكر لذت دنيا هستند و سعي در لذت از اين جهان با هر قيمتي دارند ولي چرا كسي نميگه بهشت ما نسخه اي بزرگ از غرب است كه تمام لذات دنيوي رو داره((حالا با نعمات بيشتري))

برخي هم هدف انسان رو لقاالله دونستن كه صادقانه بگم اين جمله يا بازي با كلمات است يا من هيچ دركي از اون ندارم.راست و حسيني من نه تنها پيوستن به خدا بلكه حتي نعوذبالله تبديل شدن به خداوند رو هم پوچ ميدونم چون اخرش خود خدا هم بايد حوصلش از بازي با انسان سر بره!!
اين رويداد پوچ و بي معني كه ذاتنا پوچ و بي معني است چه خداباور باشيم و چه بيخدا باشيم با چه هدف و منظوري ايجاد شده.خدا ميخواد قدرت نمايي كنه؟؟ميخواد ازمايش كنه؟؟يا چي؟؟

هرچه باشه باز پرسش اخر تنها يك چيزه:خب كه چي؟؟

دلیل وجود ما آدمها

بنام خدا
با سلام

حدیثی خواندم که نوشته بود خداوند ما آدمها را بخاطر وجود پیامبر (ص) و حضرت علی(ع) و فاطمه(س) و امام حسن (ع) و امام حسین(ع) آفریده
آیا صحت دارد؟؟؟
با تشکر

نقض غرض در خلقت انسان های ناقص العقل

انجمن: 

انسان هایی که مادرزادی ، ناقص العقل به دنیا می آیند ، اگرچه که به بهشت میروند اما در دنیا مانند انسان های دیگر توانایی رسیدن به کمال را ندارند. در صورتی که هدف آفرینش هر انسانی ، رسیدن به کمال است . پس فلسفه خلق شدن این فرد چیست ؟