نجاست بدن

خون مردگی

با سلام 5روز پیش دستم خونمردگی ایجاد شد و امروز رنگش سیاه شده بود. موقع حمام مقداری از پوست روی خونمردگی کنده شد و من خونای ظاهر شده رو شستم و در زیر پوست کنار اون قسمتی که کنده شده بود خونمردگی وجود داشت. ایا دست خیسمو به جایی بزنم نجس میکنه؟ چند نکته رو بگم.1. نمیدونم که بعد از 5 روز که گذشته به این سیاهی خون میگن یا نه که بگم دیگه خون نیست و پاکه. 2. بعضیا گفتن خونمردگی زیر پوست هرچند پوست کنارش کنده شده و از یه طرف به فضای بیرون راه داره و لی چون روش پوسته جزو باطن بدن محسوب میشه و در صورت خیس شدن جایی رو نجس نمیکنه .حالا تکلیف من چیه؟ مرجع آقای خامنه ای

برچسب: 

نجس شدن بدن با حشرات

بنام خدا
سلام به همه کاربران و کارشناسان اسک دین
اول بگم که من یکم وسواسی هستم شایدم بیش از یکم و خیلی دقت دارم بدن یا لباسم کثیف یا نجس نشه
یه سوال واسم پیش اومده اونم اینکه بعضی مواقع شما داخل دستشویی هستید بعضی حشرات {خصوصا مگس} میان میشینن داخل سنگ دستشویی جایی که شما بول و مدفوع کردید و بعد یهو میان میشینن روی سر و گردن و یا لباسمون:cry:
اینکه اونجایی که بول و مدفوع ریخته و هنوز نشستیم نجس هست که شکی نیست و ربطی به وسواسی بودن یا نبودن نداره
اما سوال من اینه که آیا واقعا نجس میشه لباس و بدن ما
آیا واقعا پاهای مگس خیس میشه و این رطوبت منتقل میشه!؟ چجوری بفهمیم:Gig:
مرجع بنده آقای فاضل و بعد از ایشون آقای جوادی آملی
پیشاپیش ممنونم از پاسختون

سوالاتی در مورد نجاست

سلام.
1-ایااگر دوجسم خشک که نجس هستند به هم بخورند که نجاست یکی خون ودیگری ادرار است ایا نجاست جفتشان یکی میشود؟
2-اگر تمام بدن خیس باشد واب نجس به قسمت پایین بدن بپاشد ایا تمام بدن نجس میشود؟واگر مقدار ابی در تشتی داریم که اگر کل ان را بر از سینه به پایین بریزیم ایاکل بدن پاک میشود؟
3-ذره سیاه نجسی برروی دستم بود که بعد از ساعتی حمام رفته وبدون اینکه ببینم ایا ان ذره باقی مانده یاخیر.فردای ان روز دیدم همان قسمت از دستم ذره ی مشابه ان ولی کمی بزرگتر روی دستم است ایا تمام بدنم نجس است؟4-وقتی دهان وصورت نجس باشند ایا اب دهانی که به بیرون ترشح میکند نجس است؟

مرجع تقلید(مقام معظم رهبری)

کارشناس بحث: سجاد

برچسب: 

سوالاتی درباره نجاست

انجمن: 

روی موکت نجاست ریخته بود من هم با شامپو فرش موکت رو شستم (مقداری کف با آب روی محل ریختم و با اسکاج روش کشیدم بدون اینکه از جاش در بیارم ) میخواستم ببینم پاک شده یا نه